Burgemeester J. E. van Boeijen neemt vandaag afscheid als voorzitter van Vrederust Eerste lustrum ronde van Tholen tijdens Brugfeesten Vervolg plaatselijk nieuws Nieuwbouw opname- en vervolgafdelingen en polikliniek Vrijdagavond om half zeven wielerwedstrijd amateurs VOETBAL PROGRAMMA PAK EVEN UW 1ZAKBOEKJE Donderdag 24 augustus 1978 EENDRACHTBODE Fitoufr i-jCt ,«h- Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland Bekerwedstrijden junioren. Niet om te roemen Bekerwinst en-verlies Vosmeer Jubileum concours Eendrachtruiters Patiëntenzorg Niet verder beknotten. Ad Tak, Thijs Fase 1 gi VOSSEMtfR gjg POORTVUtn w W**-** v^y "mktensdijk 5^ Vl^ «MM JACOBAPOLDER Viswedstrijd De Zeebaars heeft zaterdag de 4de vrije wedstrijd vervist. De uitslag: 1. Ellen de Graaf - 1.565 pnt., 2. C. Zwagemaker - 1.230 pnt., 3. A. Munter - 1.065 pnt., 4. Mevr. J.K. de Graaf - 970 pnt., 5. M. Bijl - 965 pnt., 6. A. Huigen 755 pnt.. 7. W.M. Geluk - 705 pnt., 8. P. Geluk - St. Maartensdijk - 685 pnt., 9. J.K. de Graaf - 685 pnt., 10. Elly de Graaf - 660 pnt. Uitslag van de zomercompetitie senio ren: 1. C. Zwagemaker - 319 pnt., 2. J.K. de Graaf - 304 pnt., 3. S. Schot sr. - Tholen - 296 pnt., 4. L.J. de Graaf - 295 pnt. 5. A. Huigen - 295 pnt., 6. J. Quist - 1 Anna Jacobapolder 292 pnt., 7. P.J. Ha- ge - 291 pnt., 8. P.M. Geluk - St. Maar tensdijk - 289 pnt., 9. J. de Rijke - St. Maartensdijk - 288 pnt., 10. M. Bijl - 286 pnt. Junioren: 1. Ellen de Graaf - 278 pnt., 2. Hans Hage - 260 pnt., 3. Elly de Graaf - 253 pnt., 4. J.W. Scheve - Raamsdonk- veer - 246 pnt., 5. Johan Koelewijn - St. Annaland - 236 pnt., 6. Angelique Kop- penhol 200 pnt. Dames: 1. Mevr. J. K. de Graaf - 301 pnt., 2. Mevr. A. Munter - 257 pnt., 3. Mevr. W.M. Geluk - 126 pnt. Nieuwe predikant Kandidaat D.J. Budding wordt woens dagmiddag 30 augustus om drie uur als predikant bevestigd door ds. J.P. Ver kade uit Elspeet. 's Avonds om half acht doet ds. Budding intrede als predikant van de Hervormde Gemeente. Zo gauw mogelijk. Na toestemming van het Waterschap en een accoord met de eigenaar kan er nu overgegaan worden tot het dempen van de sloot bij de basisscholen. Locoburge meester C.J. Moerland deelde dat mee op vragen van raadslid M. Dijke, die deze al vele jaren slepende zaak spoedig wilde oplossen. Start J.V. Scarpenesse Met veertig belangstellenden, waaron der ook ouders, is de eerste avond van de jeugdvereniging Scarpenesse van dit seizoen geslaagd. De inrichting van het eerste gedeelte van het eigen clubhuis in de voormalige school werd bekeken. Het meubilair met bar en wandverlich- (ing volgen nog. De discotheek verzorg de een avond van SPS in Poortvliet, maar er was toch muziek, zodat er ge danst kon worden. Ook de zithoekjes waren de gehele avond bezet. Morgen avond ir er een gezelschapsspel en een algemeen programma. Vrijdag 1 sep tember wordt er slagbal gespeeld op het Pluimpotterrein met aansluitend een door tuinfakkels verlichte barbecue met muziek en zang. Iedereen vanaf 13 jaar mag hieraan meedoen' ook niet-lpden, maar dan is het wel nodig je morgen avond in de oude school op te geven. Bij slecht weer wordt de slagbal met barbe cue vervangen door een volksdansavond in de oude school. Zeelands Welvaren Veertien leden, waaronder een gastren- ner, hebben zondagmorgen onder zeer goede weersomstandigheden in een be hoorlijk tempo 70 km gefietst. Bij aan komst werd de gastrenner lid. Zaterdag worden de trainingsjacks verwacht, dinsdagavond werd een groepsfoto ge maakt. Als voorbereiding op de eiland rollencompetitie wordt er 22 september een rollenavond gehouden. Op 14 sep tember wordt de laatste dagtocht over 160 km door West Brabant gefietst. Zondagmorgen staat er 70 km door de Wouwse Plantage op het programma. Benoeming Mevr. M. van der Jagt-de Groen is be noemd tot vakonderwijzeres handwer ken in tijdelijke dienst aan de O.L.S. Poortvliet en Oud-Vossemeer. Zij volgt mevr. M. Hubergtse-Ligtendag op, die eervol ontslag heeft gekregen. Gevonden Bij de plaatselijke politie zijn inlichtin gen te krijgen over een gevonden jon gensjasje en een damespolshorloge. MAC Orientatierit De hoge temperaturen temperden waarschijnlijk enigermate deelname aan de door de MAC Sint Philipsland geor ganiseerde orientatierit. Zo verschenen er maar een 20 tal aan start. Bovendien bleek ervan Vossemeerse trimmers zijde eenzelfde parcours te zijn uitgezet voor. dezelfde uren. Dat werd echter weders- zijds sportief opgelost met dhr. Rogge band, die een half uur vroeger begon, waardoor men elkaar kon oplopen. In middels zijn aan de MAC Sint Philips land met de heren A.M. van Engelen uit Tholen en W. Ligtendag uit Sint Phi lipsland twee nieuwe bestuursleden toe gevoegd. De uitslag van afgelopen za terdag was: L. Neele - Sint Maartensdijk 19 straf- punten. R. Tichem - Sint Philipsland 36, L. Vermanden - Baarle Hartog 43, J. Koolaard - Sint Philipsland, K. Kodde Sint Annaland 50, J. Walpot - Sint Phi lipsland 66, B. Meeuwissen, Made 79 p., J. Smits - Roosendaal 90, A.v.d. Wal - Sint Philipsland 103, M.J.v.d. Berg Steenbergen 110 strafpunten. Overdracht Rijksweg Met gesloten beurzen wordt de 6.7 km lange Rijksweg 257 vanaf het Veerplein tot aan de Slaakbrug door het Rijk overgedragen aan de Provincie. Ook een 330 m. lang weggedeelte tussen de Slaakbrug en de huidige provinciegrens' alsmede de op- en afritten naar de Krabbenkreekdam worden aan de pro vincie overgedragen. De in voorberei ding zijnde grenscorrectie houdt in, dat de as van het Schelde-Rijnkanaal de grens tussen Zeeland en Noord-Brabant gaat vormen. Bij de overdracht van de wegen is daar reeds rekening mee ge houden. Voor zover de weg als waterke ring fungeert, zal dit overgenomen wor den door het Waterschap de Prins Hen drikpolder. De personele gevolgen van de wegenruil zijn tussen Rijks- en Pro vinciale Waterstaat op bevredigende wijze intern geregeld. In de dienstkring Tholen/ St.Philipsland van de Provin ciale Waterstaat zal aan een toegevoegd kantorinier een eigen wegvak worden toegewezen wegens uitbreiding van het Provinciale wegennet in dit District. Raadsvergadering De Gemeenteraad heeft in zijn laatste vergadering in oude samenstelling op het gemak een lange agenda afgewerkt, die grotendeels uit hamerstukken bes tond. Eerst was er nog een besloten ver gadering om de notulen van 21 juni 1967' 4 maart 1976 en 22 oktober 1976 (alle drie besloten vergaderingen) vast te stellen. Ook na elf jaar kan men nog notulen vaststellen. Tegen de Krabbenkreek- straat in plan De Luijster en de straat naam Karreveld waren geen bezwaren, evenmin als tegen Gemeentegarantie voor woningbouwleningen van W.Behr en H.C. van Dijke. De woning Deense- straat 8 werd verhuurd aan de nieuwe hoofdleidster van de Pr.Marijke Kleu- t rechool, mej.S.A.Pipping, uit Oud- Vossemeer. De Chr.school kreeg mede werking om een Orff muziekinstrumen- tarium te kopen, waarbij Raadslid C. den Braber wilde aanhaken met vragen over de muziekschool, wat door ouders van de O.L.S. was aangekaart. Dit was echter niet aan de orde, vond de burge meester. Ten aanzien Van de brief van de kleuterschool over uitlatingen van de raadsvoorzitter, werd besloten dat een van de collegeleden de misverstanden in een gesprek met het schoolbestuur uit de weg zal ruimen. De burgemeester vond, dat deze zaak zich niet leende voor openbare behandeling. ledereen ging accoord met de 5000 gul den voor de klok van de Geref. Kerk in Anna Jacobapolder, terwijl de gemeente ook het jaarlijks onderhoud van 300 gulden op zich neemt. Het totale herstel vfcn het uurwerk kost 10.000 gulden. De elektrische bedrading is helemaal ver roest. Erg blij was de Raad nu eindelijk een strook grond aan de Deensestraataan de betrokken bewoners te kunnen verko pen. In 1975 was dat al geprobeerd aan dhr.A.Steijn, maar G.S. vonden 2,50 per m2 te weinig. Over 5,— werd nu wel een accoord bereikt met G.S. De bewoners hebben namelijk zelf de be planting onderhouden. Als de gemeente zelf een beplantingsplan zou moeten uitvoeren, zou dat jaarlijks 3221 gulden kosten, zonder onderhoud, inboet, enz. Als aanzet tot verbetering van de Voor straat werd aan dhr.H.C. van Dijke de grond van perceel 25 verkocht voor .150 gulden. De gemeente stelde reeds eerder geld beschikbaar voor de bouw van een huis op deze grond, maar die wordt doorverkocht aan dhr. van Dijke. Aan slooppremie van het oude pand ontvangt de gemeente 4000gulden. Dhr. van Dijke moet bij verkoop van zijn pand binnen vijf jaar het huis eerst aan de gemeente aanbieden en vervolgens aan inwoners van de gemeente. Hierbij is een boetebeding van 25.000 gulden. Om dhr.C.M.Meijer blijvende uitgang naar de Oostdijk te kunnen geven, was ruiling van grond met de gemeente no dig, terwijl dhr. Meijer ook nog een klein stukje kocht. De herberekening van de grondprijzen in plan De Luijster hield in, dat er 11 woningwetwoningen tegen een grondprijs van 8761 gulden ge bouwd kunnen worden, 6 betere wonin gen met normale ligging van 20.625 gulden. 4 betere woningen met gunstige ligging van 21750 gulden, bungalows tegen 87 gulden per m2 (totaal 3100 m2 beschikbaar) en 6 autoboxen voor totaal 12.630 gulden. Totaal kan er dan in plan De Luijster bijna 590.000 gulden aan gropd binnen komen. Met bekerwedstrijden beginnen zater dag de junioren aan het nieuwe voet balseizoen. In de klasse A komen uit: WHS-Dosko. Vosmeer-Vrederust. SPS- NVS en HSC-Noad.' terwijl Tholense Boys vrij is. De wedstrijden beginnen om 14.40 uur. In klasse D spelen: Vrederust-WHS, VVC-Vosmeer, FC Bergen-Smerdiek, Stavenisse-Steenbergen. Rimboe-SPS en Noad-Lep. Boys, aanvang 13.15 u. In klasse C spelen om 12 u: val Aan-WHS, Vosmeer-Welberg, Thol. Boys-VVC, Smerdiek-M^c. Wegens zijn vertrek naar Harderwijk neemt burgemeester J.E. van Boeijen vandaag tijdens de jaarvergadering afscheid als voorzitter van de vereniging tot Christelijke verzorging van geestes- en zenuwzieken in Zeeland en het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust. De leden behandelen verder een voorstel om een geldlening aan te gaan voor de nicuwbouwfase II: de bouw van opnameen vervolgafdelingen, evenals een polikliniek. Het aantal opgenomen patiënten in Vrederust bedroeg vorig jaar 443 tegenover 421 in 1976. Het aantal personeelsleden nam toe van 602 tot 612, waarvan er 300 tot de verpleegdienst behoren. In het algemeen bestuur van Vrederust hebben uit onze contreien naast dhr. van Boeijen zitting: burgemeester G. van den Berg uit St. Philipsland en dijkgraaf I.C. Hage uit Oud-Vossemeer. In het verslagjaar werd dhr. C. van Winkelen uit St. Annaland met een bloemstukjé gehuldigd vanwege zijn 25-jarig corres pondentschap. Voor wat het ledental en daarmee de jaarlijkse steun aan Vrederust betreft, zijn er niet zoveel woonkernen op Tho len en St. Philipsland. die zich op de borst kunnen slaan. Sommige kernen vallen zelfs negatief finaal uit de toon. Daarop zich te bezinnen zou niet over bodig zijn. Onvoldoende wordt beseft dat een zo dichtbij bestaand psychia trisch ziekenhuis in een welvaartstijd zeker veel meer leden moet opleveren dan er nu uit onze gemeenten worden geboekt. Laten we de cijfers noemen en tege lijkertijd de adressen van de correspon denten. Misschien dat er meerderen be wogen worden tot een jaarlijkse bijdra ge. Anna Jacobapolder heeft 44 leden, wat een hoog aantal is voor zo'n kleine kern. Correspondent is M. Nelisse, Langeweg 24. St. Annaland slaat met 45 leden en slechts 282 gulden een minder goed fi guur. Correspondent is C. van Winke len, Tuinstraat 26. St. Maartensdijk 189 leden, 1335,30, mevr. G.G. Koopman-Ponse. Bloemen- laan 168. Oud-Vossemeer 103 leden, 568 gulden, mevr. J. Klippel-van Dijke, Weelhoek- straat 14. St. Philipsland, komt er in vergelijking met Anna Jacobapolder ook mager af met 48 leden en 235 gulden, correspon dent L. ten Hove, Pr. Hendrikstraat 35. Poortvliet telt een aardige personele sympathie voor Vrederust met 112 leden en een contributiebedrag van 729 gul den, correspondent is mevr. J.v.d. Ma- le-Roelofsen, Smidsstraat 8. Scherpenisse zit nog niet zo slecht met Door de 1-2 nederlaag tegen het Mid delburgse Zeelandia is Vosmeer weer met beide benen terug op de grond gezet na de sprankelende 4-2 zege tegen Mid delburg. De gasten namen de openings fase voor hun rekening maar geleidelijk aan herstelde het evenwicht zich. Uit vallen naar beide kanten waren zonder gevaar. In de 24e minuut kwam de eerste reëele kans door een inzet van Jos de Klerck.maar doelman Kees de Klerck dook de bal uit de hoek. Het antwoord van Zeelandia loog er niet om want uit een voorzet van Ronald van Hercules schoot Dick Beekman rakelings over. In de 38e minuut kwam Vosmeer onver wachts aan de leiding toen Hans Vaders een misverstand in de Middelburgse defensie afstrafte door doelman van Belzen te passeren, Enkele minuten later had Vosmeer op een riantere voor sprong kunnen komen toen Rien Vaders op rechts uitbrak en zijn voorzet sco- ringsklaar op het hoofd van Hans Vaders legde, maar zijn kopbal ging ra kelings over. Na de thee was het eerst Vosmeer dat dan de aandacht vroeg door een goal van Jos de Klerck, maar wegens buitenspel werd dit doelpunt afgekeurd. In de 15e minuut stopte de Zeelandia doelman nog een schot van Frans Havermans en daarna namen de gasten het initiatief over. In de 20e mi nuut viel de gelijkmaker van Hans Carol die een voorzet van Adrie de Koek in schoot na een aarzeling in de Vosmeer verdediging. In de 26e minuut bleef de thuisclub staan voor buitenspel van Dick Beekman en Adrie de Koek strafte die fout af: 1-2. Even later ging een schot van Hans Vaders net voorlangs het doel maar aan de andere kant schoot Ronald Hercules rakelings over het doel van Henk van Daalen. Tien minuten voor het einde brak gevallen Ronnie Raven- stein op links door en zijn voorzet werd door respectievelijk Hans Vaders, Jos de Klerck en opnieuw Ronnie Ravenstein ingeschoten maar doelman de Klerck bleef toch overeind. Het slotoffensief van Vosmeer, waarbij vooral André Aarnoudse zich onderscheidde, leverde niet de gelijkmaker op. Vosmeer 2 verloor met 5-6 van Rimboe I uit Wouwse Plantage na een 2-2 rust stand en goals van Jan Burgers (3), Adrie Ligtendag en 1 in eigen doel na een inzet van Johan Geuze. Vosmeer 3 oefende uit tegen SPS en won met 1-7 en De landelijke rijvereniging Eendracht ruiters verwacht zaterdag bij het jubi leum concours hippAque aan de Post weg tussen Tholen en Poortvliet meer dan 300 ruiters uit Zeeland en West- Brabant. De wedstrijden worden gehouden achter de boerderij van Dhr. J. P. van Dalen in verband met het tienjarig bes taan van de ponyclub. Van negen tot vijf uur zullen er ruiters uit Halsteren, Woensdrecht, Kloetinge, Serooskerke, Willemstad, Steenbergen, Biervliet, Dreischor, Vrouwenpolder, Biervliet en natuurlijk Tholen hun kun nen tonen in de dressuur en bij de springnummers. Om half drie is de vossejacht, terwijl commandant Hella Brooijmans om kwart voor vier de parade leidt. Bij de Zeeuwse kampioenschappen in Renesse werd D. Vermaas met Mariette in de klasse L 1 dressuur kampioen. Margot Bril behaalde hier een vierde prijs. A. Geluk werd met Atletha derde bij de Z dressuur in Wouw, terwijl er bij het kringconcours in Achthuizen meerdere Eendrachtruiters in de prijzen vielen: dressuur pony's b 2: 1. Mary Zeeman met Judith. 4. Kitty Gelok met Hassan. Klasse 11:2. Betty An Vroege met Jeltje. Klasse ml: I. Hella Brooijmans met Riella. Springen klasse b: 4. Mary Zee man met Judith. Klasse m: 1. Marja Brooijmans met Doriam. Caprille proef: 4. Jolanda Geluk met Beauty. Paarden dressuur klasse 1:1. Kees van Dalen met Rebel, 3. Phily Brooijmans met Marjo lein. Klasse m 1: 2. Mevr. Geluk met Elite. goals van René van Poortvliet, Rien Goedegebuure Jan Burgers, Ronnie Ravenstein (2) en René Schoep Vos meer 4 won met 1-0 van SPS 4 door een goal van Kees Potappel. Eerder werd de ploeg van hoofdstad Middelburg op eigen veld de das omge daan met 2-4. De anino om er wat van te maken was bij Vosmeer duidelijk aan wezig, al was de thuisclub in de begin fase meer in het offensief. De jeugdige Vosmeer doelman Sjaak Hommel moest al zijn talenten aanwenden om een schot van Peter de Jonge in de vijfde minuut uit de bovenhoek te houden, maar de Vosmeer tegenstoten waren niet van ge vaar ontbloot. Hans Vaders sloeg terug met een hard schot dat op de Middel burg doelman van Belzen afstuitte en zijn tweede verdween met een boogbal net over de lat. Even later kopte Hans Vaders een voorzet van Ad van Treyen in de bovenhoek maar de Middelburg doelman redde fraai. Een kleine onop lettendheid in de Vosmeer verdediging bracht de ex-Sparta profvoetballer Hennie Wijs in een droompositie en doelman Hommel was kansloos. Direct daarna had Middelburg de voorsprong kunnen vergroten door Peter de Jonge maar zijn schot stuitte af op het lichaam van Sjaak Hommel. Ondanks de Mid delburgse dreiging verzuimde Vosmeer niet in de aanval te gaan maar schoten van Hans Vaders en Andre Hommel gingen rakelings over. Middelburg combineerde beter maar naarmate de rust naderde ging Vosmeer zich offen- siever gedragen en in de 35e minuut was Hans Vaders bij een fraaie voorzet van Rien Vaders, maar doelman van Belzen wist de kopbal te keren. Vijf minuten voor rust schoot Hennie Wijs eerst op de paal en hij verscheen even later alleen voor de Vosmeer doelman maar deze wist tot twee maal toe redding te bren gen. Drie minuten voor rust viel toch de gelijkmaker toen na een snelle door braak van Ad van Treyen goed werd voorgegeven, waarna Hans Vaders in eens inschoot. Na de rust werd Jos de Klerck wegens een blessure vervangen door Rene Schoep en in de 2e minuut leek Vosmeer ook verdediger Wim Heyboer te gaan verliezen toen hij van dichtbij een bal vol in het gezicht kreeg, maar hij kon de wedstrijd toch voort zetten. Middelburg werd weer wat ster ker doch Vosmeer haalde uit toen bij een aanval Hans Vaders de bal voor de voeten van Rien Vaders kopte die be heerst in de bovenhoek mikte. De wed strijd werd hierna levendiger en het was Middelburg die met enkele corners ge vaarlijk werd voor het Vosmeer doel. Te veel opdringen van de hoofdstedelijke formatie bracht Vosmeer in de 15e mi nuut naar een 3-1 voorsprong toen Rien Vaders op links uitbrak en beheerst scoorde. Vosmeer ging steeds beter spe len en het was een lust om te zien hoe goed men elkaar plotseling in de com binatie wist te vinden, waardoor de supporters gingen geloven op een zege voor Vosmeer. Middelburg kreeg in de 20e minuut een dot van een kans om de achterstand te verkleinen maar Wim Dekker schoot van dichtbij hoog over, waarna bij een Vosmeer uitbraak Wim van Dijke alleen voor van Belzen ver scheen maar wegens buitenspel werd afgefloten. Een vliegend schot van Ta- hamata werd door Sjaak Hommel uit de hoek gedoken. In de 38e minuut kwam Vosmeer op rozen toen hij een door braak van de ingevallen Henk Potappel, Hans Vaders in vrije positie werd ges peeld die geen fout maakte. De strijd was gestreden en er was een strafschop vo<jr nodig im Middelburg aan 4-2 te helpen toen de sterk spelende Dré Aar noudse hands maakte waarna Wim Koster geen fout maakte. Een duidelijk verheugd Vosmeer team, trainer en bes tuur besloten met een gezellig etentje de triomf op de oud-landskampioenen af wat een opsteker is in de zware compe titie voorbereiding. 73 leden en een contributiebedrag van 499,50. Er kunnen er nog meer bij, waartoe opgave bij L.K.v.d. Werf, Mo lenweg 8. Stavenisse telt 74 leden (464 gulden) met correspondente mevr. P.M. van Prooi- jen-Lemson, Julianastraat II. Tholen tenslotte met nu 217 leden en een contributiebedrag van 1722 gulden zou nog kunnen stijgen via correspon dent W.M. Lindhout, Doelweg 19. Vorig jaar zijn drie wooneenheden van Vrederust vernieuwd, terwijl dit lopende jaar een belangrijke verbetering in de huisvesting van de lang verblijvende patiënten tot stand zal komen. De basis daarvoor werd in 1973 gelegd in een beleidsnota met structuurplan over het functioneren van Vrederust, waarbij een leidraad voor het therapeutisch gebeu- remvan de kort verblijvende patiënten werd gegeven. Vrederust heeft Zowel een patiëntenals een ondernemingsraad. In het jaarverslag worden zowel de geestelijke verzorging als de ontspan ning voor patiënten en personeel geme moreerd. In een laatste voorwoord bij het jaar verslag 1977 schrijft de scheidende voorzitter Van Boeijen te hopen, dat de gezondheidszorg, die in de afgelopen jaren reeds zoveel moest inleveren van wege bezuinigingen, niet verder zal worden beknot. Ciedurende dertien jaar gaf dhr. van Boeijen leiding aan Vrederust en bij het afscheid daarvan constateert de voor malige eerste burger van Tholen. dat de overheidsinvloed op het ziekenhuisge- bcuren sterk is toegenomen. Daardoor en vanwege andere omstandigheden heeft de niet-professionele bestuurder in toenemende mate moeite om de aan sluiting bij dit ziekenhuiswezen niet te verliezen. Hij wordt steeds meer afhankelijk van beroepskrachten. Daardoor neemt ook de belangstelling van niet-professionele bestuurders af. De scheidende voorzitter vreest daardoor een nieuwe vorm van maatschappelijk isolement van het zie kenhuis en dat in een tijd, dat de maat schappij vraagt om vergroting van haar op het gebeuren in de gezondheidszorg- sector. Er moeten enkele verslagen blijven overstaan. Vijf jaar geleden begonnen enkele en thousiaste wielerliefhebbers met wed strijden voor trimmers, maar dit 'pro beersel' is uitgegroeid tot een jaarlijks wielerevenement dat vrijdagavond tij dens de Brugfeesten zijn eerste Lustrum beleeft. Vanaf half zeven zorgen ama teurs op een nieuw parcours voor strijd om de premieregen. Vorige jaren werd de ronde altijd op za terdag verreden, maar vanwege de Brugfeesten besloten de organisatoren Jan van 't Hof en Wim Evertse naar de vrijdagavond uit "te wijken. Dankzij de medewerking van het gemeentebestuur heeft men over een mooier parcours de beschikking gekregen met start en finish in de Molenvlietsestraat. Van Dalem polder is men nu verhuisd naar een 2 km lange route in de stadskern. Vanaf de Molenvlietsestraat rijden de coureurs naar de brede Ten Ankerweg, waar de snelheid kan worden opgevoerd. Via het Hertenkamp, Zuidoudaan, Oudeland- De Reisduif te St. Philipsland op 19-8- '78 met 145 duiven, met zuidoostenwind gelost om 8.10 uur. Snelheid eerste duif 1080.59 m/m, aan komst 12.12.43. Snelheid laatste duif 943.00 m/m, aan komst 12.48.08. K. de Frel 1-20-26 en 29, J. Verwijs Zn. 2-6- en 17, Iz. Vermeij 3-8-18-33 en 36. S.A.M. Vermaas 4-7 en 21, S.M. Quist 9 en 13, M. Meijer 10, F. den Bra ber 11-12-19 en 32, J. Walpot 15, L. Reijngoudt 16-25-34 en 35, A. Faasse 22-27 en 28, W. Verwijs 24, A.S. Hoog lander 37. De Zwaluw Oud Vossemeer. Compiegne 258 km los 8.10 aankomst eerste duif 12.04.37 met 1100, laatste duif 12.39.55 met 957 m. J. Schetters 1-36-71, M. Vaders 2- 8-13-25-29-44-50-63-65-66-67, D. Ha vermans 3-4-23-24-34-46-47-58, A. Voormeulen 5-26-40-41-43-62, J. van Ballegooij 6-30-38-54-56, D. Polderman 7-9-12-31 -32-33-42-48-52-64-72-73, A. van Daalen 10, J. Potappel 14-68, I. Berkey 15-60, B. Quist 16, Jac Vaders 17-39-51, P. Vis 18-22-53, M. Moerland 19-45-70, R. Mosch 20-49, F. Hommel 21-69, Ad Vaders 27-37-55-61C. van Meer 47, J. Kruf59. Oude duiven aan komst 12.05 0-1 met 1098 meter per mi nuut laatste duif 12.39.28 met 958 meter per minuut. De uitslag: J. Potappel 1-3-6-12, J. Kruf 2-4-5-10, B. Quist 7, P. van de Houten 8-9, F. Hommel 12. Parkestone 207 km aankomst 11-54-23 met 884 m, laatste duif 12.59.18 met 676 m, D. Polderman 1-2-8, P. de Wilde 3,1. Berkey 4, Jac Vaders 5-6, J. Schetters en 9. Compiegne 19-8-1978, Reisduif te Scherpenisse. In concours 97 duiven los 8.10 uur z.o. wind, afst. 254 km. Ie pr 12-05-58 1072, 37 m, laatste pr 12-45-10 92632 m. J. Scherpenisse 1-27-31. J. Moerland 2-5-6-7-14-19-25-26-29-32. A. Moerland 3-10-30. D. Uijl 4-24-28. A. Scherpenisse 8-13-18. J. op den Brouw 9-11-15. L. de K. Kollard 12-16-20-21-22-23. Mevr. Riedijk 17. Compiegne 19-8-1978, Trouwe-Duif te Tholen. In concours 106 duiven los 8.10 uur z.o. wind, afst. 255 km. Ie pr 11-56-34 1293,69 m, laatste pr 12-31-45 974,47 m. L. v.d. Klein (S) 1-14-15-24. J. Praat 2-19-25-26. W. Theunisse Zn. 3-5-12. J. Deurloo 4-6-17-27. C. Laban 7. P. Laban 8-11-16-20. C. Moeliker 9-18. J. van Dij ke (Kr) 10-21-22-23. M. Laban 13. De Zwaluw, Sint Maartensdijk met 106 duiven vanuit Louvris. Ie d. 14.50.36 u en 10.65.61 m/min. 6.8.1978. L.v.d. Berge 1,9,22, D. Muskee 2-11-21-27-34-35-12, C. Priem 3, I. Kwaak 4-5-6-7-13-18-23-31-33-14, A. Zwagemaker 8-16-20-2-29-17, A. Bijl 10-19-24, C. Andriesse 15-26, M. Oost- dijk 25, A.D.v.d. Rhee 30, P. Bijl O.V. De Zwaluw, St. Maartensdijk met 58 duiven vanuit Corbeil. Ie d. 17.19.34. u 990.79 m/min. 13-8-1978. I. Kwaak 1-4-5-6-13-15-17, L.v.d. Berge 2-19, D. Muskee 3-9-10-11-16 O.V. A. Zwagemaker 7-8-14, A. Bijl 18. De Zwaluw, St. Maartensdijk met 206 duiven vanuit Soignies. Ie d. 9.01-53 u 1167.98 m/min. 20-8-1978 I. Kwaak 1-10-16-25-35-40-43-46, A. Bijl 2-52-59, P.v. Beveren 3-20-22-24-29-39-47-57-61, L. Lindhout 4-11-41-62-68-69, D. Muskee 5-13-15-27-32-54-64-65, A. Zwagemaker 6-19-30, F. v. Beveren 7-53-58, C. An driesse 8-9-36-60, M. Oostdijk 12-44, J. Stoutjesdijk 14-18-31-63-48-49, D. dc Wilde 17-21-28-37-66, O.V. A.D.v.d Rhee 23-67, L. Riedijk 26-33-34-50-51-42, L.v.d. Berge 45- 38-55-56. De Zwaluw, St. Maartensdijk met 57 duiven vanuit St. Quentin le d. 10.17.33 u 1297.21 m/min. 20-8- 1978. D. Muskee 1-4-9-16, I. Kwaak 2-10-12-14, O.V. L.v.d. Berge 3-5, A. Bijl 6-8-11-13, A.D.v.d. Rhee 7, M. Oostdijk 15, A. Zwagemaker 17, D. de Wilde 18-19. zaterdag 26 augustus uur SPS-BVVB (beker-Malipaard) 16.00 WHS2- Thol. Boys 3 (Clarys) 16.00 NOAD-Vrederust (v. Haaften) 16.00 Dinteloord 3-Stavenisse (Groen) 16.00 Rozenoord-Smerdiek 3 (v. Vossen) 16.00 SHO 1+4-WHS 1+3 15.00 WHS 4 - NOAD 3 14.15 Oegstgeest 1-Smerdiek 1 14.45 Oegstgeest 2-Smerdiek 2 14.00 Smerdiek 4-Thol. Boys 5 15.00 Den Bommel 1-Thol. Boys 1 16.00 Thol. Boys 2-Den Bommel 2 15.00 Den Bommel 4-Thol. Boys 4 14.00 Thol. Boys A-top-Den Bommel 15.00 Chrislandia-Vosmeer 3 4 zondag 27 augustus uur Goes-Vosmeer (beker) 14.30 Odio-Vosmeer 2(Brood) 14.30 woensdag 30 augustus uur Smerdiek 1-Borgvliet 1 19.00 Vosfneer-Devo (beker) 19.00 donderdag 31 augustus uur Thol. Boys 1-Stavenisse 1 19.00 sepcort en Uudelandsestraat komt men dan weer in de Molenvlietsestraat. Het comité heeft veel medewerking ge kregen van de middenstand, waardoor men over een groot aantal premies kan beschikken. De spanning kan dus ten, top stijgen bij de diverse sprints. Net als andere jaren heeft ook wieier tourclub De Fuik met secretaris Jaap Schot weer zijn volle medewerking toegezegd. Voor dit avondcriterium over 80 km komen o.a. aan de start: Peer Maas, winnaar van enkele klassiekers, Wim Jeremiasse, winnaar van de ronde van Tholen in 1975, Ad Tak, een van Neerlands topa- mateurs, oud-nationaal kampioen en onlangs nog winnaar van de ronde van Oud-Vossemeer, Johnny Verbeke, win naar van klassiekers en de ronde van St. Maartensdijk, streekfavoriet Thijs Fase, die altijd goed is voor veel strijd. Kees SpaanTs, Jan van ilburg, Gerrit van 't Geloof, enz. Het comité is bijzonder tevreden met dit deelnemersveld, dat men geschikt acht voor wielersport van de bovenste plank. Loco-burgemeester C.J. Moerland zal om half zeven het startschot lossen. Ook de rondemiss zal niet ontbreken om de winnaar in de bloemetjes te zetten. Ho pelijk zal vrijdagavond ook het publiek in grote getale komen om van een mooie wielerronde te genieten. THOLEN t/m 26 aug: Thoolse Brugfeesten za. 26 aug: Ponyconcours za. 2 sept.: Provinciale fietsdag za. 9 sept.: Wielerronde SINT MAARTENSDIJK t/m 24 aug: zwemvierdaagse za. 26 aug. zwenfmijl Haestinge SINT ANNALAND di t/m za. 15 - 17 uur Streekmuseum De Meestoof, exp. ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw Vossemeer OUD VOSSEMEER za. 2 sept.: 6e volleybaltoernooi Amigos met 20 u. feestavond m.m.v. Awilto's in café Wim en Marja BERGEN OP ZOOM Markiezenhof: t/m 28 aug: processies Bergen op Zoom t/m 8 sept: Geschiedenis van het hof Sticht. Etcetera: 26 aug - 17 sept: expo sitie van schilder - glazenier Robert Roggeveen, schilder-tekenaar Clemens Zijlmans en beeldhouwer Tom Waakop Reijers Jongeren Centrum De Botte Hommel: vr. 25 aug: 20.00 uur Crisis Blues Band en Pletters za. 2 sept.: 20.00 uur Waso Hot Club Jazz za. 9 sept: 21.30 uur film La Dentellière zo. 10 Sept.: 20.00 uur film Ontbinding C.O.C. "de Kring", Roosendaal za 2 en zo 3 sept: De Mounties Revue. Advertentie 1M

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 9