Plaatselijk nieuws POORmiET^f#*** \^y MAARTENSDIJK ^5^ \J^ ANW WCOBAPOtOE» &/a Öline HIïSSER GELUK Tholen PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 13 juli 1978 J I SINT- Tholen TRICOTAGE Tel. 2575 De dierenspeciaalzaak M. v. Tienen 1 bus schelpenzand 1,95 3j Oud- Vossemeer Sint Annaland Opgave ploegen voor de Thoolse kampioen schappen touwtrekken Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Ook corselets, pantyiets, enz. RIEN v.d. REEST [iji Ni; i^. Poortvliet 5 POORTVLIET] De damclub Hoewel de normale competities achter de rug zijn, gonst het toch van aktivitei- ten bij de damclub. De aktie voor de loterij is in volle gang. De lede spannen zich in voor de ver koop. De burgerij is de koperen blijkt in beginsel een goede klant te zijn van de damclu Dan de aktiviteiten op het zwembad, waar met de nooit aflatende medewerking van het zwembadperso neel, voor de jeugd in de vakantie wed strijden worden georganiseerd. De damclub stelt voor deze wedstrijden leuke prijzen ter beschikking, zonder dat inschrijfgeld moet worden betaald. De finale van deze jeugdwedstrijden in de bruggenfeestweek. Verder staat in de bruggenweek op het programm simultaan seance te geven door kampioen 1977 - 1978 de heer P.C. van der Velde, in de zeeuwse dambond voldoende bekend. Deze simultaan wordt gegeven op het zwemb in de avonduren van 24 augustus en bij gun stige weersomstandigheden. Dan op 26 augustus 1978 voor iedereen die dat wil, simultaan seance, te geven door sterke dammers uit Tholen, en tegen iedereen die dat wil uit de burgerij. Op 28 augustus met een aantal sterke dammers uit Tholen, naar Middelburg, om daar op uitnodiging van die club, de strijd aan te binden. Voor velen een pracht gelegenheid, zich eens met Mid delburgse dammers te meten. Advertentie IM Reisje De Fabeltuin Alle peuters van De Fabeltuin hebben met juffrouw Dien en hun moeders een uitstapje gemaakt naar De Efteling. De kleintjes kregen uan de peuterspeelzaal een zak met lekkers en om tien uur ver trok de bus met allemaal blijde peutert- jes. Het weer werkte in de morgenuren niet erg mee, want het regende pijpeste- len, maar de vreugde was er niet minder om. De peuters genoten met volle teu gen en keken hun ogen uit naar de sprookjesfiguren. Toen 's middags de zon ging schijnen, was alles nog feeste lijker. Er werd limonade en koffie ge dronken en om half vier waren ze alle maal weer bij de bus die om kwart over vijf de brug passeerde. Het eërste schoolreisje in het vijfjarig bestaan van De Fabeltuin was hiermee ten einde, 't Was een fijne dag voor groot en klein die zeker een herhaling waard is. BAKSTRAAT 11 Geldig t/m volgende week zater dag van 2 kilo voor Advertentie IM Fa. Dieleman sieraad voor binnenstad Loco-burgemeester C.J. Moerland heeft woensdagmiddag de geheel vernieuwde boek- en kantoorboekhandel en speel goedwinkel van de fa. C. Dieleman in de Oudelandsestraat officieel geopend. Hij knipte eerst een lint door, waarna hij met een sleutel de voordeur opende. Tevoren had Anneke Tichem bloemen aangeboden aan mevrouw Moerland. De loco-burgemeester noemde het een voorrecht voor het gemeentebestuur om te zien hoe een bedrijf geheel is ver bouwd, terwijl er in de drukkerij nog een uitbreiding op komst is. "We maken ons nog al eens zorgen over de leefbaarheid, in 't bijzender in 't stadje Tholen. Deze nieuwe winkel is een aanwinst, een sie raad voor de binnenstad Ik hoop dat u hierin nog veel succes mag hebben. De fa. Dieleman is een heel oude firma: u vierde reeds het vijftigjarig bestaan, 't Is ook een bloeiend bedrijf en ik hoop dat u veel belangstelling mag hebben. Van middag hebt u daarover niet te klagen, ik zie verschillende klanten Hartelijk gefeliciteerd met uw mooi bedrijf en ik wens u veel succes. De middenstand heeft het niet gemakkelijk, maar het is verblijdend dat er bedrijven zijn die de zaak Joen opbloeien", aldus de loco burgemeester. De heer J. Tichem bood vervolgens het eerste exemplaar aan van het boekje Tholen laat een veer', terwijl de heer Moerland ook nog een versna pering kreeg. "Deze opening is een uijlpaal in ons za kenleven, temeer nu we nog kort gele den het vijftigjarig bestaan hebben mo gen vieren", zei de heer Tichem. "De uitbreidinq van onze drukkerij en win kel, waar wij al vele jaren naar gestreefd hebben, is nu werkelijkheid geworden. Het eerste begin van ons bedrijf was in een ruimte van elk ongeveer 25 m2. Door iedere keer een verbouwing, heb ben we nu deze eehele ruimte tot onze beschikking, maar alle grond is nu op, zodat uitbreiding hier niet meer moge lijk is, maar xie weet? Het oude gedeelte van de drukkerij moet na de bouwvak vakantie nog geheel opgeknapt worden, waarna we een open dag houden. Door de goede verstandhouding van directie en personeel en volledige inzet kan men tot iets groots konen. De bouwers heb ben enkele maanden hard gewerkt en een keurig bedrijf opgeleverd, waar we bijzonder trots op zijn. Door deze uit breiding zullen wij alle inzet geven om al het ons toevertrouwde werk zo correct mogelijk af te leveren en de klanten in de winkel zo goed mogelijk te bedienen met onze grote sortering. Wij hebben alle vertrouwen in de toekomst", aldus de heer Tichem. Architect Th.W. Moerland wenste de fa. Dieleman veel geluk en voorspoed, me de namens aannemersbedrijf Burgers, electrotechnisch bureau Visser, verwar- mingsinstallateur Van Barneveld, lood gieter Van Dijk, Schilder v.d. Hoofd, stoffeerderij De Bruin, de heer W.J. Geluk en Klinkers interieurbouw. De heer Moerland was ter ore gekomen, dat deze winkel in Bergen op Zoom niet zou misstaan. "Waarachtig een compliment, maar het geeft ook de groot Thoolse ge dachte weer, dat het pas goed inkopen is wanneer men de brug is gepasseerd. Een minder gelukkige gedachte, want het lijkt me toch dat de fa. Dielerrian hêeft bewezen - en hiervoor vele anderen - dat het een slechte gedachte is en dat de realiteit wel degelijk anders is. De con sument heeft bepaald niet te klagen. Aan hen om deze ondernemersdurf te belonen", aldus de heer Moerland' Namens de familie bracht de heer J. Zachariasse de hartelijke gelukwensen over met deze heugelijke dag en het bij zonder mooie interieur. Hij zei trots te zijn op wat gewrocht is en hoopte dat de opvolgers de. zelfde toorts van ijver en werklust zullen voortdragen. Boetiek Lilian geopend Aan het de laatste tijd flink verbrede voorzieningenpakket is vrijdagavond een exclusief onderdeel toegevoegd door middel van de opening van Bod- diesjop Lilian in de Stoofstraat. De voormalige electriciteitswinkel van Bodt is omgetoverd in een sfeervolle boetiek, zoals men die alleen in bijvoorbeeld Rotterdam of Breda zou verwachten. Twee jaar geleden begonnen Lilian en Ad Vanwesenbeeck met een boetiek in de Dorpsstraat in Halsteren en dat ging erg goed. Zij kwam uit een textielfamilie en hij kwam als verkoopleider van Tim- pa Foundations met de internationale textielwereld in aanraking. In hun eerste boetiek kwamen veel klanten van het eiland Tholen en de behoefte werd ge voeld om hier een tweede zaak te stich ten. Mevrouw Wimmie v.d. Bergev.d. Hoek, die vaak in Halsteren assisteerde, werd rijp gemaakt voor de boetiek in haar woonplaats. De heer Vanwesen beeck vindt het belangrijk, dat het idee voor deze boddiesjop vanuit Tholen zelf is ontstaan. Boetiek Lilian brengt sfeer en gezelligheid en onder het bloemet jesplafond en oude dakpannen kan men eerst koffie drinken. De formule van de heer Vanwesenbeeck houdt dan ook in, gezellige, kleine winkeltjes waar men zich prettig voelt en geregeld kan komen kijken. Er is een grote verscheidenheid aan jonge damesmode in de maten 36 t/m 44. De sortering wordt elke veertien dagen gewisseld en de exclusiviteit wordt gehandhaafd door van elke jurk maar l exemplaar te verkopen. Boetiek Lilian brengt o.a. Jack Jones vrije tijds- mode en Fooi Foundations, het nieuwe merk van Timpa. De Thoolse founda tionsindustrie is overgegaan naar een kwalitatief beter produkt, modischer, in kleinere aantallen en voor een iets ho gere prijs. De heer Vanwesenbeeck is als hobby met de eerste boetiek in Halsteren be gonnen, maar nu denkt hij al over de derde vestiging' Toch heeft hij veel armslag en hoeft hij de sfeer en gezel ligheid geen geweld aan te doen om de boetieks rendabel te maken, aangezien de heer Vanwesenbeeck bij Timpa zijn boterham verdient. Toch levert 'deze liefhebberij' voor mevrouw Vanwesen beeck en mevrouw v.d. Berg fijn werk op en voor de klanten leuke kleeren. Een belangrijk punt is ook dat de huisves tingskosten lager zijn dan bijvoorbeeld voor soortgelijke boetieks in Rotterdam en Breda, zodat de prijzen bij Lilian gunstiger zijn. Met de Boddiesjop in de Stoofstraat, die ook twee paskamers rijk is, kreeg Tholen er vrijdagavond een exclusieve winkel bij. Vrouwelijke politie Voor het eerst heeft de groep Tholen van de rijkspolitie ook een vrouwelijke wachtmeester in dienst. Per l juli werd mej. J. Klaassen benoemd, die na de opleidingsschool drie maanden in Ros malen werkte. Ondertussen blijven er nog politievacatures in Sint-Annalan: én Sint-Philipsland. Vernielingen auto's In de Oudelandsestraat werden auto's vernield, waarbij met name de spiegels en de ruitenwissers het moeste' ontgel den. Mede door de aanwezigheid van vingerafdrukken werd ook de techni sche recherche ingeschakeld. Enkele aanwijzigingen hebben er reeds toe ge leid, dat enkele personen zijn verhoord en het zit er in. dat er in deze zaak wel klaarheid zal komen. Tot tweemaal toe ging de alarminstalla tie bij de Rabobank, nadat technici daaraan tevoren controlewerkzaamhe den hadden verricht. Het bleek loos al arm te zijn en de technici moesten de apparatuur daarom nogmaals controle ren. Aanrijdingen Op de kruising Dalemsestraat/Bak- straat ontstond er materiële schade toen bromfietser I.F.S. geen voorrang gaf aan automobilist J.A.A.J. Hetzelfde gebeur de op het kruispunt Mossellaan/Mo- lenvlietsedijk met de Oud-Vossemeers bromfietser L.Q. en de autobestuurder J.B.Q. liep hierbij ook nog lichte ver wondingen op. C.L. raakte in de Gly- messtraat de geparkeerde auto van W.E. van V., maar de niet zo grote schade werd onderling geregeld. Groene Kruisgebouw. Na de bouwvakvakantie zullen drie plaatselijke aannemers uitgenodigd worden om prijs op te geven voor de verbouw van het Groene Kruisgebouw in de Molenvlietsestraat. Voorzitter C.J. Moerland liet weten, dat de bouwver gunning al binnen was. Eerste renovatiepand Aan de zuidkant van de Markt is het eerst' teken van herstel te zien, nu de woning van dhr. de Keizer uit de Bos straat onder de pannen komt. Dit is het eerste renovatiepand aan de zuidkant en nu het eerste schaap over de dam is, zullen er zeker nog meerdere volgen. Afscheid van school. De leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere Die Heenetrechtschool hebben donderdag afscheid genomen. In samenwerking met de dames Bril. Polderman en Stuken hadden ze zelf een diner bereid wat aan de leerkrachten juffrouw M. dé Hulster, meester J. Vroege en G. Bril en handwerklerares Mevr. van der Jagt plus de ouders werd aangeboden. Ook de voorzitter van de oudercommissie de heer B. Douw en pastoor P. van Ostha waren aanwezig. Tussen de diverse gerechten door deed men voordrachtje's en zong men enkele liederen, waarvoor de kinderen een warm applaus ontvingen. Uit handen Van de heer Douw mochten de negen scheidende leerlingen een aandenken ontvangen in de vorm van een aarde werk potje dat met inscriptie speciaal voor dit doel was vervaardigd in potterie De Dragonder in Tholen. De heer Douw sprak de hoop uit dat de zes jaren Die Heenetrechtschool een goede basis zou den vormen voor hun verdere studie en later in de maatschappij. De kinderen op hun beurt lieten hun waardering blijken door een fraai boeket bloemen aan te bieden aan de onderwijzeressen de Hulster en van der Jagt evenals ook de dames Bril-Stuken en Polderman voor de hulp bij de bereiding van de' maaltijd, terwijl de onderwijzers Vroege en Bril, pastoor van Ostha en de heer Douw eveneens met een presentje wer den verrast. Het slot van de avond bes tond uit het bekijken van een diaserie van de vorig jaar vakantiedriedaagse terwijl de kinderen zich in hun klaslo kaal terugtrokken om onder elkaar af scheid te nemen waarHn een door Co- lette Gelok gemaakt schilderstuk op glas dat aan de heer Vroege werd aangebo den in de toekomst een blijvende herin nering zal zijn. Schoolreis. De schoolreizen van de school met de Bijbel zijn dit jaar geteisterd door het slechte weer maar dit kon toch geen af breuk doen aan de vreugde die de kin deren beleefden. De klassen l 2 en 3 vermaakten zich in de Beekse Bergen en brachten ook nog een bezoek aan de Efteling. De klassen 4-5 en 6 trokken naar Amsterdam en bezochten eerst Schiphol, maakten daarna een rond vaart door de grachten. In Scheveningen wandelde men langs de zee om vervol gens in Den Haag Madurodam te be zoeken. De laatste energie werd er ten slotte uitgehaald met een bezoek aan de speeltuin te Drievliet. De schoolverla ters van de zesde klas bleven de laatste schooldag in de middagpauze over waarbij ze zich te goed deden aan een frietmaaltijd. Achtervolging Toen de onbekende bestuurder van een personenauto zijn weg vervolgde nadat hij tegen de garage van dhr. Quaak in de Molenstraat was gereden, sprong dhr. Quaak in de auto om de dader te pakken te krijgen. De achtervolging had wel tot resultaat dat het kenteken genoteerd kon worden, maar de bestuurder zelf kon in Brabant spoorloos verdwijnen. De politie zoekt nu uit, wie de eigenaar van de auto was. Hopelijk was het geen vals kenteken. Niet gebeten Mevr. van P. werd door de hond van mevr. P. aangevallen en daar was ze niet van gediend, hoewel ze gelukkig niet gebeten werd. Mevr. P. beloofde de po litie dat ze haar hond voortaan aan de lijn zou houden. PJZ schuurfeest Een 550 jongeren uit Zeeland, Brabant en Limburg hebben zaterdag het PJZ schuurfeest bijgewoond bij de fam. Pol- dermanAarnoudse in de Langeweg. Dagen tevoren was men bezig om er een echt agrarische schuu. van te maken met versiering via allerlei kleine hand-land- bouwmaterialen. Daarnaast bleef er voldoende ruimte over voor een gezellig zitje of een plezierig dansje op muziek van de Travelling band. Gastvrouw en gastheer kregen een barbecuestel voor het zo onbaatzuchtig verleende onder dak aan zovele jongeren. Afscheid zesde klassers De zesde klassers van de school met de bijbel hebben woensdagavond tijdens een gezellige bijeenkomst afscheid ge nomen van de lagere school. Verschil lende ouders hadden een dinertje ver zorgd en tijdens de maaltijd hielden de kinderen tafelredes. Daarna waren er nog voordrachten, een quiz en spelletjes, waarbij een vijftigtal ouders aanwezig waren. Vervolgens reed een goed afge sloten vrachtwagen voor, die de 33 leer lingen in groepjes van zes jongens en meisjes onder leiding van een onderw ijzer ereens od Tholen dropte. Spontaan gingen er ook verschillende ouders mee. Onderweg moest nog een puzzel opge lost worden. De eerste groep kwam na 45 minuten binnen, de laatste groep na anderhalf uur. Om half twaalf werden de prijzen uitgereikt en kreeg iedereen een kop soep. De voorzitter van het schoolbestuur, dhr. M.C. den Engels man. reikte een getuigschrift met een bijbeltje uit aan de kinderen. Van de openbare De Casembrootschool namens 29 leerlingen afscheid, terwijl voor de vakantie ook nog een nummer van de schoolkrant 'ditjes en datjes' uitkwam. Daarin, wordt aangekondigd, dat er 19 nieuwe leerlingen komen, zo dat het totaal tien minder is'dan het af gelopen seizoen. Toch blijft de O.L.S. nog ruim boven de grens van vijf leer krachten, zodat de Casembrootschool met dezelfde personeelsleden kan ver der werken. Het vak handwerken wordt iets gewijzigd. Alle leerlingen, dus ook de jongens, van klas 1 t/m 6 krijgen 1 uur les van mevr. v.d. Jagt. Het andere uur krijgt de hele'klas handvaardigheid. Verder zal in het nieuwe schooljaar be halve klas 1 nu ook klas 2 twee uur in de week eerder vrij zijn en wel op dinsdag en donderdag om 11.15 uur. op zaterdag 5 augustus (braderie) gaarne spoedig bij P. Dekker, Voorstraat 35, tel. 2733. Advertentie IM Mikromarkt geopend. In het nieuwe pand aan de Spuistraat is woensdagmiddag de Mikromarkt van de fam. Gunter geopend. Vanwege een operatie van mevr. Gunter sr. in het ziekenhuis Dijkzigt droeg de opening een sober karakter, zonder toespraken. Bestuurders van de middenstandsvere niging Activa, wethouder van midden standszaken A.J. Scherpenisse en ver schillende leveranciers en relaties kwa men de fam. Gflnter tijdens de ope ningsreceptie feliciteren met de fraaie aanwinst. Van de kleine winkel op de hoek van de Nieuwstraat naar 500 m2 betekent een enorme vooruitgang. De klanten zorgden de eerste openingsda gen voor een overstelpende drukte en de twee kassa's konden de grote stroom wachtenden nauwelijks aan. Zo ging de laatste klant op de eerste openingsdag, donderdag, pas na zeven uur weg. Daarmee bleek de nieuwe Mikromarkt volop aangeslagen bij de consument, die in de ruime winkel een keuze kan maken uit het overzich(efijk gepresenteerde to tale levensmiddelenpakket. Geen voorrang Op de kruising Langeweg/Kleinedijk verleende mevr. D. de H-R uit Sint- Maartensdijk ge,en voorrang aan A. van D. uit Tholgn.,,Beide auto's werden be schadigd, terwijl de auto van de vrouw in de sloot naast de Langeweg terecht kwam. Een schade van vijfhonderd gulden ontstond ér aan de op'de Hoenderweg geparkeerde auto van R.A.M. uit Vlis- singen. Een passerende automobilist met een lichtblauwe wagen reed na de aanrijding echter ijlings weg, zodat de dader nog niet aangehouden is. A.J. van V. verleende op de kruising Molendijk/ Voorstraat Havenplein geen voorrang aan C.M.B., waardoor er materiële schade ontstond. een stevige wind, maar dankzij het flin ke tempq van klassements-aanvoerder Jacob Franke, was men toch zeer vroeg thuis. Elf leden werkten maandag de ei landroute over 48 km af. Kees v.d. Berge, die verschillende weken vanwege zijn rug niet had gefietst, probeerde het weer en dat was goed aan het tempo te merken. Verder kon een nieuw lid wor den ingeschreven. Voor 16 juli staat 70 km op het programma naar de Wouwse Plantage, terwijl maandag een eilan droute van 45 km wordt gereden. Oosterscheldevissers Tweede zomerwedstrijd senioren: 1. J. de Hooge 395 vangstpunten en 100 klassementspunten 2. P. Plompen 310-99 p. 3. R. Vermaas 275-98 p. 4. mevr.v.d. Ree 260-97 p 5. Sjaak Lind- hout 245-96 p. 6. C. Groeneveld 245-96 p 7. C. Hartog 240-94 p 8. A.v.d. Ree 225-93 p 9. J. van Beers 210-92 p 10. D. Moerland 200-91 p. Junioren: 1. Theo Hengstmengel 655-100 p 2. Ab Poot 570 - 98 p. 3. Wim Moerland 570-98 p 4. Adriaan v.d. Hoek 455-94 p. 5. Peter Opree 375-92 p. Pupillen: 1. Thino Jansen 880 - 100 p 2. Ronnie v.d. Krogt 690 - 98 p 3. Diana Hengstmengel 440 - 96 p 4. Saskia Smelt 365 - 94 p 5. Flip Hartog 155 -92 p. Viswedstrijd UITSLAG VAN DE ZATERDAG 8 JULI VERVISTE 2e VRIJE WED STRIJD VAN K.E. H.S.V. "DE ZEE BAARSE". 1. Ant. Huigen Scherpenisse 1375 pnt. 2. Mevr. J.K. de Graaf Scherpenisse 1360 pnt. 3. S. Schot sen. Tholen 1335 pnt. 4. A.C. van der Werff Scherpenisse 1270 pnt. 5. J.K. de Graaf Scherpenisse 1135 pnt. 6. J. de Rijke St. Maartensdijk 1035 pnt. 7. C. Bolier Scherpenisse 1010 pnt. 8. C. de Graaf J.Kzn Scherpenisse 1000 pnt. 9. J. Quist Anna Jacobapolder 950 pnt. 10. C. Tichem St. Maartensdijk 910 pnt. Braderie De voetbalvereniging S.C. Stavenisse en de hengelsportvereniging de Ooster scheldevissers organiseren zaterdag in samenwerking met enkele winkeliers een braderie met diverse attracties. Vrijdagavond is er al een Fancy Fair in het dorpshuis. Vrijdag 14 juli laatste ophaalavond voor de rommelmarkt van Euterpe op 26 juli. Zet uw oude spullen op de stoep a.u.b. Advertentie IM Hoofdprijs gewonnen De hoofdprijs van de verloting op de Thoolse dagen- een vierdaagse geheel verzorgde busreis voor twee personen naar het Ahrdal in het Eiffelgebergte, is gewonnen door C.G. Hage Anthzn. provincialeweg 5. De reis werd aange boden door de gezamenlijke Raboban- ken van Tholen en Sint-Philipsland. Honden op begraafplaats. De nieuwe begraafplaats aan de Kaste- lijnsweg word misbruikt voor het af richten van honden. Dinsdagavond kwam dit ter sprake tijdens een verga dering van de commissi sportzaken van de gemeenteraad, waarbij o.a. gewezen werd op de toenemende overlast van honden op de sportvelden Dat nu echter ook een begraafplaats misbruikt wordt, viel bij de raadsleden helemaal ver keerd. Men vond dit geen mentaliteit en verlangde een afdoende optreden. Oud papier De muziekvereniging Euterpe heeft dinsdagavond 5644 kg oud papier op gehaald. Muziek in Sint Maartenshof Smalstads blaaskapel o.l.v. G. van Oe- veren heeft woensdagavond in het be jaardentehuis een concert gegeven. Na het openingswoord van zr. G. Koole speelden de tien muzikanten afwisse lend marsen en walsen, die gezien het applaus in de smaak vielen. Na zeven stukken volgde de koffiepauze, waarna nog enkele mooie nummers werden gespeeld. De directrice dankte de blaas kapel voor de gezellige avond. Tourclub De Bidon Acht leden fietsten 9 juli 66 km naar St. Philiosland en West-Brabant. Er was K. V tlUuds BUAUWSTRAATsb 01B70-47S2 STEENBERGEN Advertentie IM Feestavond in de Blokkendoos. Vorige week was het feest voor de ou ders en kleuters van 'de Blokkendoos'. De voorzitter van de oudercommissie sprak een welkomstwoord en vervolgens werd een poppenkast vertoond. Na ge noten te hebben van Jan Klaassen en Katrijn was er pauze. Daarin deed jong en oud zich te goed aan een drankje en oliebollen van de eigen kok. Voor de kleuters waren er vervolgens spelletjes, waarbij de ouders meeoptrokken van het ene lokaal naar het andere: sjoelen, bussen gooien, hengelen, worst happen, kegelen, enz. op hun beurt had de jeugd de grootste pret toen de ouderen moes ten zakkenlopen. Het werd een gezellig samenzijn tot besluit van het schooljaar. Naar de Biesbos. Vorige week woensdag maakten de le den van de bejaardensociëteit een reisje naar de Biesbos. De rondvaart met de Zilvermeeuw werd een gezellige aange legenheid, want zelfs de weersomstan digheden waren niet slecht. In Zeven- bergsehoeve werd een goed verzorgde koffie maaltijd verwerkt en in de Raai- berg te Bergen op Zoom was e nog een afzakkertje. Met de bus van de Klundert ging het vervolgens weer op huis aan. De toerclub. Vijftien leden hebben zondag deelge nomen aan de Scheldetocht over 150 kilometer. Drie volgwagens met vrou wen en kinderen waren mede van de partij. Voor men de veerpont Anna Ja- coba Polder had bereikt, waren er al twee lekke banden, nl. voor Piet en dochter Dia Jansens. Eer men de Zee- landbrug overging was er koffiepauze. Met een stevige wind tegen ging het toen richting Goes. De volgende stopplaats was Hoedekenskerke en onder wat be tere weersomstandigheden ging het richting Ossendrecht. Wim Bazen moest daar van wiel verwisselen. Op de Thoolse brug kwam Kees de Graaf ten val, toen hij de trapas aftrapte. Na 5 uur op de fiets was men weer bij het clubhuis waar gezamenlijk de warme maaltijd werd gebruikt. Onder de 15 deelnemers waren 3 dames, waarvan Marjan Beve lander en Anita Jansen nog maar 15 jaar zijn. Een voorbeeld voor velen. Op 11-12 en ook vanavond wordt er voor de drie daagse in Halsteren gereden. Zondag een route van 70 kilometer naar de hei de- en klavervelden met de Rijzende Wee naar Hooeerheide. ■-y ,.o, 7 1i Nieuwe gymzaal Van het plan tot vernieuwing van de binnensportaccommodatie, zal Poort vliet als eerste resultaten zien omdat de sporthal in Tholen en de sportzaal in St.-Annaland langer op zich laten wachten. Op advies van gemeentewer ken en de inspectie van het basisonder wijs hebben b en w een bouwbedrijf uit Vught gekozen om de bouw uit te voe ren voor 400.000 gulden. Inclusief hei en grondkosten zal het nieuwe gymlo kaal in plan "D'ee" op een half miljoen gulden komen. In de augustus-vergade- ring zal de gemeenteraad het definitieve voorstel van b en w behandelen. Gezellig op het water Vorige week maakten 32 oudere inwo ners een door de leden van de Platte landsvrouwen georganiseerde reis. Om half acht werd vertrokken naar het Bra bantse Heusden, waar het gezelschap op de boot ging voor een paar uur gezellig varen op de Maas. De naar vorige week gerekende weersomstandigheden waren die dag niet eens zo ongunstig en de vaartocht werd een gezellige toer. Ver volgens werd in Nieuw Cuijk de koffie tafel gebruikt en werd een bezoek ge bracht aan het Autontro in Drunen. Op het landgoed Schelluinen bij Baarle Nassau was er een goede warme maal tijd en ook dat was een gezellig samen zijn. Omstreeks 9 uur waren de reizigers weer in eigen home na een plezierige dag, waarvoor men de organisatoren bijzon der dankbaar was. Nieuwe onderwijzeres in de Polder. Per 1 augustus is mej. W. van Deuren- den Hollander benoemd als onderwij zeres aan de School met de Bijbel te Anna Jacobapolder. Zij gaat les geven aan de klassen 1-2 en 3 en volgt daar mej. D. van Silfhout op, die een betrek king kreeg aan de Sjaloom school in Veldhoven. Afscheid op school. De slotfase van een schcoljaar manifes teert zich veelal door nog verschillende aktiviteiten. Op de chr. school was vrij dagmorgen het afscheid van meester Labruyère, maar 's middags kwamen de zesde klassers met hun ouders, bestuur en hoofdonderwijzer samen voor het la- gere-school-afscheid. De leerlingen werden eerst toegesproken door de voorzitter van het bestuur, ds. L. Geb- "raad naar aanleiding van Spreuken 3:5. Vérvolgens richtte meester Geense zich voor het laatst tot zijn scheidende klas. Hij drong er op aan de verdere studie zeker niet te veronachtzamen, maar wenste hen bovenal toe, dat ze de parel van grote, ja van de grootste waarde zouden mogen vinden. Er gaan 12 leerlingen naar de Mavo, 8 naar De Oesterschelp in Tholen, 2 naar de l.t.s. te Sint Maartensdijk, 2 naar de Rijksscholengemeenschap te Bergen op Zoom en 1 naar het Möller Lyceum. Verder nog een leerlingen naar de huis houdschool te Steenbergen en een leer ling, die voortaan in Rotterdam voort gezet onderwijs gaat volgen. Op de openbare school begon het af scheid woensdagmiddag al om half twee. De zesde klassers en het personeel onder leiding van meester Plekkenpol trokken naar Rotterdam, waar het Land- en Volkerenkundig musuem werd bezocht, ditmaal dan hoofdzakelijk aan Tunesië gewijd. Voor de terugtocht was er nog een rondvaart door de havens, een zeker voor de jongens attraktief onderdeel van het programma in die grote wereldha ven. Half zeven was het gezelschap weer thuis om er ook nog een geslaagd af scheidsfeest van te maken. Onder die ene mooie avond van de gehele natte vorige week kon men zo waar ook het tuinfeest nog volledig bouwen op de boerderij Bouwlust van de heer Van Dijke. De capaciteit van de drie barbe cue-stellen was maar nauwelijks vol doende voor de gretige afnemers. Er gaan van deze scholen twee leerlingen naar de mavo, 2 naar de l.t.s. en 5 naar de huishoudschool te Steenbergen 2 leerlingen naar de Rijksscholenge meenschap te Bergen op Zoom. Eerder was er in de school (op 27 juni) nog een ouderavond gehouden, de eerste in de nieuwe schoo Daarbij was ook burge meester G. van den Berg aanwezig. Door ouders werd geinformeerd naar de mogelijkheid van scho' zwemmen. Be sloten werd een enquête te houden, waarvan inmiddels de uitkomst al be kend is. Vrijwel alle ouders bleken daaraan hun fiat te geven. Vandaag worden de antwoorden van de ouders door de oudercommissie besproken en de verschillende mogelijkheden nage gaan. De gegevens worden naar b en w doorgespeeld, die nagaan of het finan cieel een haalbare kaart kan zijn. De oudercommissie zal van 3 tot 5 leden worden uitgebreid, waartoe na de va kantie kandidaten worden gesteld. Badmintonvereniging opgericht Onder de gezellige naam De Sjuttelaers is eind vorige maand een badmintonve reniging opgericht. De nieuwe vereni ging telt op dit moment ruim twintig aktieve leden en beoogt de beoefening van het populaire badminton in zowel recreatieve- als sportieve zin. De weke lijkse speelavond - in de grote zaal van dorpshuis De Wimpel - is in overleg met de Stichting Dorpsbelangen vastgesteld op woensdag en loopt in principe van 20.30 uur tot 23 uur. De maandelijkse contributie bedraagti zes gulden. Hel voorlopige bestuur wordt gevormd door de initiatiefnemers Wim van der Burg (voorzitter) en Hans Tijl (secreta ris/penningmeester). Na het eerste ve- Vervola on nan. 14 zondag 16 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u ds. L. Wullschleger GEREF. KERK 10.00 uur kand. A.W.W. de Ruiter. Tholen 17.00 uur kand.A.A.R. Kamermans. Kamperland CHR. GEREF. KERK 10.00 en 1 H.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst N.H. DEELGEM. Gasthuiskapel 10.00 uur kand. Timmerman. Utrecht R.K. KERK Za. 19.00 uur H. Mis Zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur dhr' A. Fraanje, Moddergat (gez. dienst met Geref. Kerk) 18.30 uur ds. M.D. Geuze. Sint-Anna- land GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur dhr. A. Fraanje. Moddergat CHR. GEREF. KERK 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 14.30 en 18.30 uur leesdienst 10.00' R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 9.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. J. Codee. Wezep GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u ds. W. J. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst di. 18 juli 19.30 uur ds. J. van Prooijen, Rhenen (H.D.) SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. PJ. Dorsman, Staphorst N.H. DEELGEM. Rehobothkerk 10.00 uur ds. J. Blonet, Rotterdam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. M.D. Geuze, Sint-Annaland 14.30 uur ds. W.J. Gorissen, Stavenisse GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18 u ds. G. H. Abma Z 151>!. J GEREF. KERK 10.00 uur leesdienst 14.30 uur kand. A.W.W. de Ruiter, Tholen GEREF. GEMEENTE vr. 14 juli 15.00 uur ds. G. Mouw (huw.bev.) zo. 10.00 uur, 14.30 en 18.30 uur lees dienst do. 20 juli 19.00 uur ds. L. Blik, Capelle a/d IJssel SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. A.B. Cysouw 14.30 uur kand. Jongkind, Langerak GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur? 17.00 uur kand. de Ruiter, Tholen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, PKOORT- VLIET EN Scherpenisse (pat. dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel)" Dr. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. de Rijke, Tholen, tel. 01660-3225 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u.vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 14 juli 14.30 uur Soc. Psych. Dienst en Raad Kinderbescherming 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en Fed. Inst. Ongehuwde Moederzorg 16.30 uur buro Levens-en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en sóc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 14 t/m 20 juli vrijdag 14 10.34- 22.56 zaterdag 15 11.39- 0.06 zondag 16 12.58- 1.14 maandag 17 1.26-14.11 dinsdag 18 2.37 - 15.13 woensdag 19 3.42 - 16.13 donderdag 20 4.38 -17.06 Donderdae 20 iuli Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2