u^1 Thoolse raad nam bezwaarschrift W. Keur over Sturris Vastgoed b.v. ging voor 15 mille de boot in V akbekwame technische scholieren hebben werk in deze maatschappij DIPLOMA UITREIKING OESTERSCHELP Tweede waterkering bij Westzeedijk Scherpenisse wat verplaatsen Subsidie voor garages door Thoolse raad verworpen Vier en veertig gediplomeerde LTS^ers Orthopedie knelpunt bij wachttijden Lievensberg Donderdag 29 juni 1978 34e Jaargang no. 33 Wordt bedrijfsleven door K.v.K. geflest? Geen verbetering Uitbreiding Normale welstandseisen Geringe behoefte aan Westzeedijk-verbreding. DEZE W EI K In de bedrijven Einde is begin Ef;rHJraf>htbo<Ju 469 7 ZG Sint Armaiand Trjlfitoon 01 666 2 752 f ai';/.64 52-0 Het ernge nieuwsblad voor de streek Triolen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 1 2 00 oer halfjaar, per post' 1 5 00, losse nummers 0 55 Opgave advertenties voor dinsdag f6 00 uur Advertentieprijs 0 26 plus btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 5 25 contant inclusief btw Op rekening 6 50 .Hoofdredacteur G Heijboer Het moet wel vanuit de Verenigde Sta ten zijn overgewaaid, maar dat doet er minder toe, als het er op lijkt, dat een in naam toch min of meer vertegenwoor digend lichaam voor het bedrijfsleven, de hond zelf bijt. Dit is minder vaag dan het lijkt, wanneer bekend zou zijn, dat er in de cosmetica branche nu een als het ware ongebrei delde vervalsende concurrentie aan de gang is. Een onderneming lijkt uitste kend te renderen door middel van een huis-aan-huis, of zo dat aantrekkelijker en duidelijker lijkt, een mond-op-mond verkoop. In de cosmetica sector worden in stad en dorp vrouwen aangetrokken om een als het ware buurtverkoop te stimuleren van make-up preparaten. Daarbij worden in niet geringe mate premies uitgeloofd. Dat moet allemaal wel wettelijk verantwoord lijken en daarom worden verkoopsters via de Kamer van Koophandel geregistreerd. Met foto en pasje en uiteraard een be drag. Maar ook dan mag ongebreideld te werk worden gegaan. Het schijnt dusdanige vormen aan te nemen, dat er in de wettelijk geregistreerde cosmetica sector klappen en dus ontslagen vallen. Het zal gehaaid in elkaar zitten, maar de thuisverkoopsters zullen geen vak- bondsbijdrage leveren, geen verkoop ruimten moeten exploiteren, niet ge bonden zijn aan allerlei andere voor schriften, maar slechts revenuen over houden, mits ze zelf niet al te veel van de produkten gebruiken. Hoe met dat alles een branche kan worden beschermd, waarvan wordt beweerd dat het werk biedt aan vele mede-burgers, lijkt een raadsel. Echter, niet alleen in de politiek of op een voetbalveld is veel geoorloofd, ook in of misschien wel vooral in de commerciële sector. Dat men daarbij door de eigen hond wordt gebeten, schijnt ee. bagatel te zijn. Op maandag 26 juni wapperde de vlag voor "De Oesterschelp" in Tholen. Het was feest. Voor de 32 kandidaten die examen hadden gedaan, behaalden 29 het diploma Lager Huishoud-& Nijver heids Onderwijs. 1 leerling doet een uitgesteld examen op 29 augustus a.s. waarna zij haar diploma hopelijk ook in ontvangst kan nemen. Op de wijze van "Lang zullen ze leven" betraden de geslaagden de aula. Met een openingswoord van Mevr. J. Provoost, waarin een hartelijk welkom aan de genodigden en de gelukwensen voor de geslaagde leerlingen en aanwe zige familieleden, startte deze bijeen komst. Zij wees er op dat er voor het diploma L.H.N.O. (keihard) gewerkt moet wor den. Het wordt niet uitgereikt als bewijs van een 4 jarig verblijf in de school. Initiatief en zelfstandigheid van de leerling zijn mede belangrijk in het geheel. Hierna kwam Mevr. A.v.d. Leeden aan het woord. Zij sprak allereerst haar waardering uit voor het door de school vervaardigde werkstuk (de carrousel) voor de Z.L.M. manifestatie te Wilhelminadorp. Na een felicitatie aan de geslaagde leer lingen stelde zij dat het L.H.N.O. een basis is waarop voort gegaan dient te worden. Zij wenste de leerlingen veel succes in vervolg opleiding en/of beroep met aanvullende studie. Dhr. M.J.C. Kosten sprak namens de beheerscommissie van de school en na mens de Z.L.M. kring Tholen, hij wees de 11erop dat deze 4 jarige opleiding, in verhouding tot eerder de 2 jarige, een Wachtijd in de polikliniek van zieken huis Lievensberg te Bergen op Zoom is nooit helemaal op te heffen. Volgens de nationale ziekenhuisraad wordt wacht tijd van een half uur aanvaardbaar geacht. Medisch directeur J. Krijger van Lievensberg zei dat desgevraagd naar aanleiding van de klachten over lange wachttijden op de spreekuren in het Bergse ziekenhuis. De afdeling orthope die is het knelpunt en daarom is er on langs een extra röntgenapparaat aange schaft. De VVD-raadsleden M. van Damme en J.L. van Gorsel hadden vorige maand via schriftelijke vragen b en w van Tho len gewezen op deze, wat zij noemden, "bron van ergernis". Volgens de raads leden wekken de vaak onnodige wacht tijden irritatie op en gaan er velen die eigen vervoer hebben, reeds naar andere ziekenhuizen. Zij vonden dat b en w bij de directie van Lievensberg maar eens moesten aandringen op verbetering van deze "netelige kwestie". Acht weken lang heeft Lievensberg een enquete gehouden om de wachttijden bij de specialisten te controleren. Als wachttijd werd aangemerkt, de tijd tus sen het moment van afspraak en aan komst bij de specialist. Uit het onder zoek bleek, dat 56% binnen het kwartier bij de specialist zat, 78% binnen het half uur, 16% tussen het half uur en het uur en 6% langer dan een uur. Gemiddeld komen er 300 patiënten per dag naar de polikliniek. Voorzitter W.N.C. de Haas is somber gestemd over het terugbrengen van de wachttijden. "Op dit moment is er be slist geen verbetering in te brengen, 't Zou op te lossen zijn, als we een derde orthopedist konden aantrekken, maar we zijn gebonden aan handen en voeten, dan zou de polikliniek wel twee keer zo groot moeten zijn. Er is nu pertinent geen oplossing voor", meent voorzitter de Haas. Medisch directeur Krijger wijst erop, dat een specialist zich nooit precies aan z'n schema kan houden. De wachttijd is nooit te elimineren omdat er met men sen gewerkt wordt. Naar aanleiding van klachten die de patient naar voren brengt, kan een onderzoek langer duren dan voorzien kan worden, aldus dhr. Krijger. Hij vindt wel dat er naar verbe tering gestreefd moet worden, maar moeilijk is het in ieder geval. In het groot beddenhuis komen er twee dienstliften bij omdat ui, momenteel, met name tijdens de bezoekuren, een groot probleem is. In een deel van de binnentuin wordt de röntgenafdeling uitgebreid. In 1985 hoopt Lievensberg de toegezegde uitbreiding met 22 bed den te kunnen verwezenlijken. Op het tienjarig bestaan van ziekenhuis Lie vensberg komen we nog nader terug. Eind tlit jaar hoopt Lievensberg de uit breiding aan de zuidwest kant te kunnen aanbesteden. Het wordt een gebouw van drie verdiepingen, waarvan de kosten zo'n vijftien miljoen gulden zullen be dragen. De nieuwe vleugel komt naast de ingang van de therapie. De polikli niek wordt uitgebreid omdat er een nieuw specialisme bij Lievensberg komt: kaakchirurgie. Ook cardiologie, waarvoor nu een tijdelijke oplossing ge troffen is, kom in het nieuwe gebouw. In de vleugel, die eind 1980 klaar zal zijn, komt verder een laboratcrium, een apotheek, een revalidatie-afdeling, de centrale sterelisatie en de functie-afde ling, waar een aantal onderzoeken plaatsvinden zoals hersen- en spieron- derzoek. Advertentie IM betere opleiding geeft als beroepsvoor bereiding. Hij besloot met Joost van de Vondels wereld als schouwtoneel waarvan ieder krijgt zijn deel. Namens de Oudercommissie voerde de voorzitster Mevr. D.L. van Dijke - Ber- revoets het woord, zij feliciteerd' de ge slaagden en legde hier de nadruk op het feit dat de school voor L.H.N.O. niet meer vergeleken kan worden met de vroegere (huishoudschool), bovendien stelde zij dat het erg belangrijk is dat de leerling thuis gehoor vindt, inzake schoolaangelegenheden. Hierna werden de diploma's uitgereikt, door de direktrice terwijl de klassedo centen voor 4A en 4 B Mevr. H. Goor- den-Hermus en Dhr. T. Hettema zorg droegen voor het tekenen hiervan door de geslaagden. Dhr. Kosten bood namens de kring Tholen een attentie aan. Na de pauze werd officieel afscheid ge nomen van de Dames E. Hoffman-Bil- derbeek, M.N. van de Braak-Ploegma- kers. en Dhr. W. Versluys. Mevr. J. Provoost sprak een dankwoord en wenste de vertrekkende docenten alle goeds in gezin en eventuele nieuwe werkkring. Met een gedicht namen de leerlingen afscheid van deze docenten. Hiermee was het officiële gedeelte teneinde en verzorgden de klassen 1,2 en 3 de rest van het programma. Zo was er een stukje play-back, een voordrachtje en een kritisch lied door de kippen van de legbatterij en de varkens van de varkensmesterij als een aan klacht tegen onze consumptiemaat schappij. De docenten besloten met een af scheidslied voor de 4e klassers en ver trekkende collega's daarna boden de 4e klas leerlingen een geschenk aan be staande uit pottebakkerswerk (rcomstel en bloemhanger) voor de docentenka mer. Om 16.30 uur kwam het eind van deze feestelijk bijeenkomst die werd ge volgd door een barbecue. De leerlingen van de 4e klassen boden hierna de docenten een feestavond aan in de aula van de school, waarmee deze dag werd besloten. Al met al een dag die waarschijnlijk een ieder nog lang zal heugen. Aan de Oesterschelp slaagden voor het L.H.N.O. examen: Tholen: Helma Bout, Agnes van Dijke, Annie Lindhout, Henny van Stee, Anneke Bo- gert, Marian van Dijke en Caroline Zoetemeijer. Poortvliet: Elly Hartog, Tonny Ligtendag. Scherpenisse: Nella Geluk, Gert Bolier en Lia van Houdt. Sint-Maartensdijk: Laura de Beeld, Wilma van Haaften, Anneke van Putte, Janneke Stoutjesdijk. Stavenisse: Marleen Klippel, Hanny Knuist, Lia Potappel, Elly Geluk en Corrina Tak. Sint-Annaland Maria van Dijk, Ineke Goedegebuure, Erna van 't Hof, Marjo Ridderhof, Anita Scherpenisse en Tannie Wielaard. Oud-Vossemeer Helma Goedegebuure en Karin Vos. Twee leerlingen zijn gezakt en een leer ling heeft een uitgesteld examen. Een dijk is een dood lichaam en daartegenover heb je met mensen te doen, als je percelen gaat onteigenen, een zodanig verschil, dat je voor het eerste moet kiezen en de mensen met rust moet laten. Dat vond maandagmiddag WD raadslid J.L.van Gorsel bij de behandeling van de 22 bezwaarschriften, die vanuit Scherpenisse waren ingediend tegen het bestemmingsplan Kom. De discussie leidde tenslotte tot de unanieme raadsbeslissing om het bezwaarschrift van de heer W.Keur, Westzeedijk 1 wel gegrond te verklaren. Het was het enige verschil van mening met b en w, die het bezwaarschrift Keur ongegrond wilden verklaren. Voor wat de andere 21 bezwaarschriften betreft was er bij de raad geen verschil met het b en w voorstel. Nadat de commissie ruimtelijke orde ning die 22 bezwaarschriften al eerder had behandeld, waardoor de lezers ook wel op de hoogte zullen zijn van de voorstellen daaromtrent, was maandag middag de beslissing aan de gemeente raad zelf. Stuk voor stuk werden die door bewoners ingediende stukken be handeld. De opmerkingen van raadszij- de bleven beperkt. Ten aanzien van het bezwaarschrift van de heer B.de Jong, Lage Markt 10, waarvan b en w voor stelden het gegrond te verklaren, zei de heer Van Gorsel daarmee akkoord te kunnen gaan. Toch zal het zijns inziens nodig zijn de aansluiting Molenstraat - Lagemarkt - Kerkstraat aan te passen om verkeersproblemen te voorkomen. Hij was van oordeel, dat hiertoe wel een stukje schuur De Jong nodig kan zijn. CDA woordvoerder J.Versluijs meende evenwel, dat het daar invoeren van een éénrichtingsverkeer voldoende zal zijn, terwijl raadsvoorzitter C.J.Moerland stelt, dat geen gedeelte schuur of grond van de heer De Jong nodig zal zijn, maar van de heer Van As. De heer Van Gorsel nam het de stedebouwkundige J.Kel derman kwalijk, dat hij zijn advies niet had opgevolgd om ter plaatse nog eens een kijkje te gaan nemen. Maar overi gens kon de raad b en w toch wel volgen en werd het bezwaarschrift De Jong ge grond verklaard. De heer J.de Bres (PvdA) trok nog enige informatie ten aanzien van het onge grond te verklaren bezwaarschrift van de heer W.M.Slager en vroeg zich af of die zaak wel sluitend is. Hij kwam er niet helemaal uit, maar de wethouder van onroerende zaken L.J.Koopman ant woordde, dat de ene zaak aan de andere is gekoppeld. De heer De Bres wilde voorts een snelle oplossing voor mevrouw Bolier-de Zwarte, die haar woning Molenweg 28 zal moeten prijsgeven vanwege de nieu we ontsluiting. De voorzitter verzekerde, dat men oudere burgers niet zo maar uit hun woning gaat zetten en er ook nog ontsluiting mogelijk is via de Molenweg. Raadslid M.van Dijke (sgp) kon uit de omschrijving van b en w van dit be zwaarschrift niet geheel wijs worden. Eerst wordt gepraat over een over gangsregeling, daarna over afbraak. De heer M.Dijke (sgp) zegt, dat er zowel bij mevr. Bolier-de Zwarte als bij mevr. Van der Werff-Lindhout, de buur- Unaniem heeft maandagmiddag de raad van de gemeente Tholen het b en w voorstel afgewezen om aan Sturris Vastgoed b.v. een bijdrage toe te kennen van 15.000,— uit het fonds bijdrageregeling karakteristieke gebouwen. Sturris Vastgoed wilde 14 garages bouwen op grond aan de Bosstraat te Tholen, waar eertijds de huishoudschool stond. B en w vonden het daarbij gewenst, dat passend aan de ofngeving een 8 tal van die garages voorzien werden van kapjes. Dat zou de bouwer op het geheel een 47 mille méér gaan kosten. Door die kappen zouden de garages wel wat meer waard zijn in de verhuur vanwege extra bergruimte, maar b en w achten een gemeentelijke bijdrage van 15.000,— in die meerdere bouwkosten toch wel billijk. Het bedrag kon worden geput uit de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen. De PvdA fractie ging daarmee niet akkoord. De fractie meende, dat het hier gaat om normale welstandseisen, waaraan tientallen burgers, die ook wel graag eenvoudiger willen bouwen, moeten voldoen. De andere fracties deelden het standpunt van de PvdA en zo werd dit b en w voorstel unaniem verworpen. Het waren voorstellen die behoorden bij een aanvullende agenda voor deze raadsvergadering. Daarvan was het eer ste onderdeel de grondverkoop van 14 kavels aan de Bosstraat aan Sturris Vastgoed b.v. te Sint Maartensdijk. Het is een perceel, waarop in totaal 21 gara ges kunnen staan. Sinds 1975 wordt door de gemeente al wat met die grond ge veild, maar tot dusver was er neg maar één particulier gegadigde. Nu verklaar de echter ook Sturris Vastgoed zich be reid grond te kopen voor de bouw van 14 garages. Er blijft dus nog ruimte over voor eventuele individuele garage-ge gadigden. Dezelfde prijs als voor gara- gegrond in Dalempolder geldt, wordt ook voor het Bosstraatperceel gevraagd. Tegelijkertijd was er echter ook het ver zoek van Sturris voor een gemeentelijke bijdrage in die garagebouw op grond van de bijdrageregeling karakteristieke gebouwen. B en w eisen namelijk, dat ongeveer de helft van de garages wordt voorzien van een kap en daardoor stij gen uiteraard bouwkosten. In de meer kosten van 47.200 47.200,— met een tegelijkertijd ook wel gerechtvaar digde hogere huurprijsmogelijkheid door meer bergruimte, zouden b en w aan Sturris Vastgoed voor 15.000,— willen tegemoetkomen. Weliswaar staat er in genoemde bijdrage regeling, dat alleen een bijdrage kan worden verleend in de kosten van voorzieningen, anders dan normaal onderhoud, welke door de eigenaar moeten worden getroffen aan een bestaand gebouw (geen monument) in het belang van een historisch stads-, dorps- of landschapsbeeld, maar ook al gaat het hier niet om een bestaand ge bouw, maar om nieuw te bouwen gara ges, b en w vinden een bijdrage uit dat fonds toch wel verantwoord. Overigens dan geen 75% van de meerkosten, zoals gebruikelijk is, maar door de wat meer verkregen bergruimte te volstaan met in totaal 15.000,— .De heer C.A. Rijn berg (sgp) was van oordeel, dat van dat perceel al een kaveltje was verkocht, o.a. aan de eigenaar van De Twee Stoven. De voorzitter kan dat bevestigen, maar dat zit dan niet in deze 14 kavels. De heer W.C. van Kempen (cda) consta teert, dat er na verkoop aan Sturris nog een 5 k 6 percelen voor garages over blijven, waarop dan toch ook of voor een deel daafvan wel een kap zal moeten, zodat men straks toch ook aan particu lieren zal moeten bijdragen. De voorzit ter: dat durf ik niet te ontkennen. De heer P. van Schetsen zei namens zijn fractie (PvdA) een andere mening te hebben ten aanzien van dat onderdeel van het voorstel, waarbij het om een ge meentelijke bijdrage gaat. Hij kan direkt vrouw, stille hoop is, dat de percelen kunnen blijven staan. De voorzitter meent dat zulks niet het geval zal zijn, maar, zo voegt hij er aan toe, misschien vinden ze de verhuizing tenslotte nog wel prettig, als er voor hen een goede woning gevonden is. Bij behandeling van het bezwaarschrift L.A.Polderman, Schuttershof 3 informeert de heer M.Dijkê of er al enig zicht is op een voor deze gedupeerde andere voorziening. Weth. Koopman stelt dat zulks nog af hankelijk is van hetgeen de heer Pol derman wil doen ten aanzien van een eventueel beroep. Het bezwaarschrift Keur vergde ten slotte nog de meeste discussie. De be drijfspanden Keur aan de Westzeedijk zouden volgens het bestemmingsplan moeten verdwijnen, aangezien door re constructie van de kruising Spuidam- Provinciale weg het gemotoriseerd ver keer via de Westzeedijk zou kunnen toenemen. De heer Keur trok in zijn bezwaarschrift de noodzaak van de Westzeedijk-verbreding in -twijfel. Dat vond de commissie ruimtelijke ordening ook. Die commissie deed de suggestie het aanwezige dijklichaam langs het Pluimpotspeelterrein wat te verplaatsen. B en w menen dat dit wel een grote in vestering zal vergen, maar in de raad meende de heer Van Gorsel, dat men beter met een dijk. dan met mensen kon schuiven. De heer Versluijs zei waarde ring te hgbben voor de oplossing door b en w van de bezwaarschriften, behalve dan voor wat het bezwaarschrift Keur betrof. Hij zag het helemaal niet zitten; dat het verkeer via de Westzeedijk sterk zou toenemen. Alleen een verdwaalde vreemdeling zal via die Westzeedijk richting Gorishoek rijden. Wie het een maal weet slaat af bij Poortvliet of bij St. Maartensdijk. Aangezien ook de cou pure van de tweede zeewering wordt verlegd ziet hij er geen bezwaar in ook een stukje dijklichaam te verschuiven. Het perceel Keur kan dan worden ge handhaafd, waarom hij het niet eens is met b en w dat bezwaarschrift onge grond te verklaren. De heer Van Gorsel denkt er precies zo over, temeer ook omdat dhr. Keur de toezegging deed de schuur te zullen opknappen. De voorzitter waarschuwde, dat het dan wel ten koste kan gaan van het parkeer terrein Spuidam. De heer Van Gorsel begrijpt niet goed, dat men wel de zee dijk bij Kleine Loo en niet bij de West zeedijk kan verplaatsen. Wethouder Koopman vreest dat zo'n dijkverplaat- singook niet 1-2— bekeken zal zijn. De vraag is zelfs of men daarvoor toestem ming krijgt. Hij zou willen dat men het voorstel van b en w voor wat onge- grondverklaring betreft van het be zwaarschrift Keur zou volgen met van het college de belofte dat toch bekeken zal worden of de dijk wat verplaatst kan worden. De heer Versluijs: als de dijk niet verplaatst kan worden kan het noch bij Keur, noch bij Kleine Loo. De heer J.C.Bevelander (sgp) vroeg zich af of het weer geen groter moeilijkheden zal op leveren op de hoek Duine, maar dat be zwaar ziet de heer M.Dijke niet zitten. B en w zullen er in elk geval geen halszaak van maken, nu duidelijk blijkt dat alle fracties het bezwaarschrift Keur toch wel gegrond achten. Dat is ook de uit slag, zodat naar dijkverschuiving zal Gaat concurrentie-vervalsing te Plan kom Scherpenisse in Thool se raad 0 Over I bezwaarschrift had raad andere mening dan b en w. 0 De Thoolse Dagen draaien al 0 Subsidie voor garages kreeg geen kteun Reiskostenvergoeding ren in discussie ambtena- LTS en Oesterschelp deelden di ploma's uit 0 Met plezier een lange rubriek: geslaagd.... dus gefeliciteerd 0 Drie nieuwe basisscholen in Sint- Philipsland? 0 In Oud-Vossemeer liepen twee dames ernstige brandwonden op 0 Wachttijden Lievensberg moeilijk terug te brengen 0 Distributie-planologisch onder zoek begint nu in Flipland Dammer Tholen Sijbrands komt naar Competitie-indeling drachtcup Een- DE KOEKOEK EN DE SIJS HEBBEN NIET DEZELFDE WIJS 0 Dit nummer bestaat uit 14 pagi- worden uitgezien. Voor wat het laatste bezwaarschrift betreft, dat van de heer C.Oostdijk, Langeweg 2H informeerde de heer de Bres of daar erfpachtsgrond toch wel in eigendom kan overgaan. Wethouder Koopman was van oordeel, dat die grond wel te verwerven is. Tenslotte wordt door de heer M.Dijke gesteld, dat er bij de sgp wel bezwaar is dat er op het Spuidamplein weer een café komt, maar de heer De Bres is van oordeel, dat daar herbouwd mag wor den en weth. Koopman is het daarmee eens. Zonder hoofdelijke stemming wordt vervolgens het plan "Kom" Scherpenisse door de raad vastgesteld. vervolg op pagina Op een diploma-avond als dinsdag in de kantine van de Burgemeester Bouwense- school voor lager technisch onderwijs in Sint-Maartensdijk, hadden de 44 gelukkigen geen troostprijs nodig. Ze kregen er toch een, want de voorzitter van de oudercom missie, de heer J.K. Elenbaas uit Poortvliet, constateerde dat de vorig jaar op de lts gediplomeerde leerlingen geen enkel probleem hadden om aan het werk te komen en dat ziet er ook nu weer naar uit. Hij accentueerde daarmee het zinvolle van een technische opleiding in onze tijd. Een tijd waarin het voor mavo- en havo-gedipo- meerden heel wat moeilijker is om aan de slag te komen, meende de heer Elenbaas. Hij verwachtte dat er steeds meer behoefte zal komen aan vakbekwamen op technisch terrein. Een in meer opzichten vreugdevolle avond, vond ook lts-directeur C.G. Meijer, toen hij de bijeenkomst met een welkomstwoord opende. Vreugdevol uiteraard voor de leerlingen met het di ploma, daarmee ook voor de leraren en extra blijdschap omdat na een vrij lange afwezigheid leraar G.A.R. Meeuwsen na een operatie weer van de partij kon zijn. Een duidelijk gewaardeerd 'oudge diende', want die mededeling van de directeur bracht een spontaan applaus in de zaal van de leerlingen kant. De heer Meijer verontschuldigde het gemeentebestuur, aangezien loco-bur gemeester C.J. Moerland plotseling ver hinderd was en ook wethouder L.J. Koopman volop reden had om elders te zijn. Wethouder A.J. Scherpenisse was met vakantie. Daarom feliciteerde de heer Meijer nu zelf maar namens het gemeentebestuur de ouders en gediplo meerden. Prettig vond de directeur eveneens de aanwezigheid van mevr. Meerman van de schoolraad, de ouder commissie en de vele ouders van de ge slaagden. Hij meende nu toch de lts-staf wel extra te mogen bedanken, daar men het wist te presteren om het werk van de 1 V2 maand door ziekte afwezige leraar Meeuwsen voor tachtig procent op te vangen. Een niet geringe aanvulling, als men weet, dat het hierbij om de metaal afdeling ging. Diploma niet automatisch Zich tot de geslaagden richtend, wees de ltsdirecteur erop, hoe het behalen'van een diploma of bevordering naar een hogere klas, geen automatisch gebeuren is. Op deze lts was dat voor tien procent niet weggelegd en dat zijn er dan op een leerlingentotaal van 295 nog altijd bijna 30. Ook de landelijke tendens bij voort gezet en beroepsonderwijs is een meer zitten blijven en zakken dan tevoren. Onderzoekers vragen zich dan af, of het te maken heeft mebde voor jongeren zo onzekere toekomst wat de werkgelegen heid betreft. De heer Meijer wilde dat in het midden laten, maar wel aantonen, dat men na een beroepsvaardigheidso- pleiding niet zo onzeker hoeft te zijn ten aanzien van de werkgelegenheid. Er is bij de lts'ers vrijwel geen jeugdwer kloosheid. Vraag is niettemin: wat ga je doen?. Er niet bij gaan zitten, want stil stand is achteruitgang. De weg naar goede vaklieden, waaraan grote behoef te bestaat, is lang, zo waarschuwde de heer Meijer de blijmoedigen van deze avond. Hij wist dat een deel van de geslaagden een verdere theoretische studie gaat volgen en de grootste groep via het leer lingenstelsel in de bedrijven zal komen. Een goede vakopleiding betekent ook een goede persoonlijke ontwikkeling en daarmee ben je dan zelf gebaat, maar ook de maatschappij is ermee gediend, vond de lts-directeur. Probeer op eigen wijze, ook met behoud van je eigen ik, zonder je te laten meeslepen door slo gans, bij te dragen aan de maatschap pelijke ontwikkeling. Wees daarbij waakzaam als de golven aanrollen, al dus de heer Meijer, die de geslaagden de beste wensen deed toekomen voor hun verdere leven. De geslaagden in de verschillende cate gorieën waren: Schot, Jacky van Poort vliet, en Iwan Pelgrim uit SintMaar- tensdjjk, Johan van Dijke en André Boogerd uit Tholen, Daan v.d. Houten. Eddie Stuyts en Hans Vroegop uit Oud- Vossemeer, Ad Verhage. Piet Bolier. Henk Ten Hove en Jan Zuidweg uit Anna-Jacobapolder, Peter de Moed uit Sjavenisse, Jan Hage uit Poortvliet en Witte van Oudenaarde uit Sint-Anna- land. mechanische techniek 28: Peter Brug man uit Halsteren, Henry Elenbaas, Jacco Hage, Kees Andriesse, Hans de Groen, Han Rijstenbil en Dick Uyl uit Poortvliet, Gert Heijboer en Dirk West dorp uit Sint-Annaland, Peter Roelse, Bram Bentschap Knook en Hans Zalm uit Sint-Maartensdijk, Ruud van Wijn gaarden uit Essen (België), Arie Beve lander en Nico Uyl uit Scherpenisse, Arie Bout, Jaap Koeteeuw, Frans de Kok, Han Kot, Jos Kuipers, Hans Lesen en Theo v.d. Male uit Tholen, Piet Geuze, Marcel Havermans, Martin v.d. Jagt en Andries Kersbergen uit Oud- Vossemeer, Piet van Iwaarden uit Sint- Philipsland en Ries Vogelaar uit Dinte- loord. Negen leerlingen werden afge wezen, waarvan vier in aanmerking ko men voor een herkansing. De oudercommissievoorzitter Elenbaas zei in zijn felicitatie, dat het einde van deze schoolperiode een nieuw levensbe gin betekent. Na op de mogelijkheden van werk voor technisch geschoolden te hebben gewezen, zei de heer Elenbaas dat het goed is, wanneer er reeds op de lagere school bekend is, wat men wil gaan doen. Een technische opleiding noemde hij zonder meer zinvol. Hij be dankte na een felicitatie tot de ouders, ook de leraren voor hun extra inzet in de laatste maanden. Hij wist zich ook de tolk van het Overleg óOrgaan Industrie Tholen (O.O.I.) in zijn gelukwens tot de geslaagden. Het bedrijfsleven in deze regio mag er trots op zijn een technische school in eigen omgeving te hebben. Voor de leerlingen is het duidelijk een stimulans dat beroepsonderwijs te vol gen als men nagaat hoe betrekkelijk ge ring het aantal cursisten was dat vroeger de ambachtsschool te Bergen op Zoom koos. Er is ook steeds meer behoefte aan technisch geschoolden. In de toekomst zal dat wel zo blijven omdat vakbekwa men alle tijden door aan het werk kon den. aldus de heer Elenbaas. Na het officiële gedeelte werd afscheid genomen van leraren door zowel gedi plomeerden als ouders. De vakantievlag hangt nu ook bij de l.t.s. uit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 1