Plaatselijk nieuws A \jfej ANNA JACOBAPOLDER ■'W: HUucis Noord Z Administraties en belastingadviezen. Bedrijfseconomische adviezen en begeleiding. V T3 :Coiffeur XENOS 2 EENDRACHTBODE Donderdag 22 juni 1978 wj? w#,«j I smr- P°^R J|| p°0|rTVll£Tr^»s\lW-^^ MMRT£NSDIJK Tholen Oud— Vossemeer P0LLIE ZOON Sint— Annaland Ook corselets, pantyiets, enz. RIEN v.d. REEST Dinsdag 27 juni 20.00 uur Gasthuiskapel Tholen, kleine zaal Algemene ledenvergadering Z.V.U. THOLEN Bibliotheek wegens vakantie gesloten van 26 t/m 30juni PREDIKBEURTEN Slijterij C.J. Priem-Moerland Vierkant in de fles 12,55 Rond op de tong 12,25 Sint- Maartensdijk CENTRAAL DMINISTRATIE EN DVIESBURO A. Verwijs, Zijpestraat 24, 01677-354, Sint-Philipsland, b.g.g. 01113-1619 Mooi bruidje, bent u zenuwachtig? Geeft niet hoor, Xenos verzorgt uw haar wel thuis Zomerprogramma bejaarden. Voor de bejaarden is er nog een heel programma voor deze zomer. Op 29 juni is er in Scherpenisse op de Thoolse da gen een bejaardenmiddag. Om twee uur vertrekt er een bus, vanaf de oude bus halte en aan huize Ten Anker. De kosten hiervoor zijn 5.00 per persoon, waarin toegangsprijs is inbegrepen. Op 21 au gustus is er een bejaardenmiddag van het comité brugfeesten in Tholen. Op 23 augustus is er een boottocht, met de Friso naar Willemstad. Opstappen in de haven van Tholen. Nadere bijzonder heden van de laatste reizen volgen nog. De soos is gesloten van 3 juli tot en met 2 augustus. Opgave voor de reis naar Scherpenisse op de soos maandag, woensdag en vrijdagmiddag van 2 tot 5 uur. voor dinsdag 27 juni a.s. in verband met het bestellen van de bus. Damclub "De Eendracht" Tijdens de zomervakantie liggen de we kelijkse damavonden stil in Tholen. Dat wil echter niet zeggen dat er geen akti- viteiten zijn en worden georganiseerd. Op het programma staan onder meer: 30 juni simultaan Sijbrands in de Win gerd te Tholen. In de vakantie jeugd wedstrijden op het zwembad met prij zen; simultaan op het zwembad door kampioen P.C. van der Velde. Ook wordt gedacht aan de brugfeestweek om dan op de muziektent simultaan te ge ven voor liefhebbers uit Tholen. Na de simultaan tegen Sijbrands, start een loterij, die een tweeledig doel heeft. Ten eerste zijn er geweldige hoofdprij zen en ten tweede steunt u de damclub, die met de vele aktiviteiten die nu geor ganiseerd worden, wat geld nodig heeft. Met zijn allen moet het toch lukken. Torenkruis verroest Het kruis op het stadhuistorentje is zo danig door roest aangetast, dat tot ver nieuwing overgegaan dient te worden. Ook de op het kruis geplaatste windw ijzer zal dan weer naar behoren kunnen functioneren. De gemeenteraad, die maandagmiddag om twee uur verga dert, beslist of hiervoor geld beschikbaar wordt gesteld. Een ander voorstel van b en w is, om in de hogere restauratiekosten van de mo numentale boerderij Kettingdijk 5 de gebruikelijke dertig procent van 20.469,10 aan dhr.Bierens te vergoe den. De Rijksdienst voor de monumen tenzorg heeft de definitieve restauratie kosten nu vastgesteld op 374.100 gulden. De raad neemt ook een beslissing over het plan om aan de Eendrachtsweg. Wal. Kaay na het gereed komen van de dijkversterking negentien lichtmasten te plaatsen. Vierde tennisbaan De meerderheid van b en w vindt dat het ledenaantal van de tennisvereniging Eegedima(240) de aanleg van een vierde baan van 30.000 gulden rechtvaardigt. Verwacht wordt dat hiermee voor een langere tijd in de behoefte wordt voor zien omdat het aantal leden zich, na een snelle groei in de opbouwperiode. meer zal stabiliseren. Nu is er nog een wacht lijst en b en w zijn ervan overtuigd, dat behoeften in de tennissport onvervuld blijven' indien de vierde baan niet wordt aangelegd. Voor verdere uitbreiding is er geen ruimte meer. Diefstal en vernieling In het zwembad De Spetter ontdekte A. van O. dat er uit zijn portemonnee twee bankbiljetten van tien en een van vijf waren verdwenen. Ook de crossbrom mer van B. werd gestolen, maar het ve hikel werd later teruggevonden in de bosjes langs de Rondweg. Een niet ge ringe schade liep Bar 't Anker op. toen met een grote steen een ruit van 2 x 1,5 m. aan diggelen werd gegooid. De steen is zogenaamd 'Veilig gesteld' en de po litie heeft de zaak in onderzoek, want de schade is wel zevenhonderd gulden. Verder werd er schade berokkend aan de zeewering op de plaats van de dijk versterkingen. De daders werden bij de politie bekend. Dat kost meer Aan de Grindweg ontstond zaterdag een aanrijding waarbij de auto van T. schade opliep, maar de andere betrokken auto mobilist H. reed door. Hij werd 's avonds door de politie aangehouden, waardoor de aanrijding nu meer geld zal kosten. H. zei van plan te zijn geweest naar T. te gaan maar het was er niet van gekomen. Loos alarm was er zaterdag bij de Ra bobank in de Brugstraat, maar een sto ring in de installatie was waarschijnlijk de oorzaak. N. uit Sint-Maartensdijk moest een nachtje in het politiebureau doorbrengen omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Uitbreiding Eben Haëzerschool De Eben Haëzerschool heeft het ge meentebestuur om financiële medewer king gevraagd voor het a mschaffen van leer - en hulpmiddelen en meubilair voor het inrichten van het bij de school te bouwen zesde leslokaal. Dit is de tweede uitbreiding al, waardoor de fiet senberging niet meer te bereiken is zo dat deze nu voor de school geplaatst moet worden. Uit estethisch oogpunt verdient het echter geen aanbeveling de oude fietsenberging voor de school te plaatsen. De welstandscommissie meent dat geen bezwaar bestaat tegen het ge ven van een bouwvergunning voor de nieuwe rijwielberging. De chr. kleuterschool De Klimroos wil overgordijnen voor de ramen van de twee lokalen aan de oostaknt van de school omdat de zon gedurende de morgenuren vrije toegang heeft. Door een niet onaanzienlijke warmteonte- wikkeling wordt de goede gang van het onderwijs belemmerd. Kruispunt Tholenseweg Op vragen van alle raadsfracties hebben b en w bij rijkswaterstaat aangedrongen om verbetering van de situatie bij de kruising Tholenseweg-Noorderkreek- weg onder Halsteren. Men wil de voor rangssituatie zodanig wijzigen, dat het doorgaande verkeer van en naar Tholen voorrang heeft op het verkeer van en naar het doodlopende gedeelte van de Tholenseweg dan wel andere maatrege len treffen waardoor de verkeersveilig heid op dit kruispunt zal worden bevor derd. De brief is 27 april al verzonden, zodat nu gewacht wordt op het antwoord van rijkswaterstaat. Beroepschrift ongegrond Op advies van de raadscommissie Be stuurlijke Aangelegenheden stellen b en w de gemeenteraad voor, het beroeps- schrift van dhr. W Deurloo ongegrond te verklaren. Hij had vergunning gevraagd voor de bouw van een berging voor landbouwgereedschappen aan de Mos- selhoekseweg' maar dat is in strijd met het bestemmingsplan. Daar komt nog bij, dat er geen sprake is van de uitoefe ning van een agrarisch bedrijf maar van agrarische activiteiten in de 'vrije' uren. Judo examens De Oud-Vossemeerse judovereniging heeft in het Dorpshuis de Vossenkuil weer Judo examens afgenomen waarbij 19 van de 23 candidaten met goed ge volg hun proeven hebben afgelegd. Ex aminator was de heer W. Geelhoed en de judoka werden getr ind door de plaatselijke 's/judoka RinusGovers. De resultaten waren als volgt: Gele band: Marcha Govers, Lian de Wit, Gerwin Hoek. Michiel Glimmerveen, John V roegop en Peter van Poortvliet. Oranje band: Marco Polderman Groene band: Linda Lindhout, Wanda Lindhout, Titia Geuze, Diana Duine, Carme Noquera, Ronnie Lindhout, Pe ter Noquera, Lucien Havermans, Corne Boogaart en Piet Bevelander. Blauwe band: Wim Douw Bruine band: Flip Bout. Het bestuur van de Oud-Vossemeerse judo vereniging was met deze resultaten bijzonder tevreden. OUD-VOSSEMEER TEL. 01667-365 Vloerbedekking nodig? Laat U niets aansmeren. Laat Pollie u vakkundig advise ren. Keuze uit zeker 300 mogelijkhe den!!! Advertentie IM Tafeltennis. Velocitas speelde zaterdagavond een vriendschappeli wedstrijd tegen Veritas uit Poortvliet. Het eerste boekte een 9-1 zege en het tweede team bleef met 10-0 zijn Poortvlietse tegenstanders de baas. De persoonlijke resultaten waren: Ad Vis-Jan van derGraaf21-0, 21-7, Jan Willem Slager - Johan Snoep 21-8, 20-22, 21-15, Piet Bevelander-Johan Krijger 2-14, 21-7. Ad Vis en Jan Willem Slager-Jan van der Graaf en Johan Snoep 21-17, 21-19. Jan Willem Slager-Jan van de Graaf 16-21.21-17,21-14. Ad Vis-Johan Krijger 21-17, 21-6, Piet Bevelander-Johan Snoep 21-13, 21-18' Jan Willem SlagerJohan Krijger 21-7, 21-11. Piet Bevelander-Jan van de Graaf 21-15.21-17, Ad Vis-Johan Snoep 18-21, 16-21. Velocitas 2-Veritas 2 10-0, Hans Vogel- Dick Wulfelle 2X-7, 21-4. Hans Polder man-Kees Scheermeyer 24-22, 21-19. Sjaak van Daalen-Roel Timmermans 21-12, 21-14, Hans Vogel en Hans Pol- derman-Dick Wulfelle en Kees Scheer meyer 21-15, 21-19. Hans Polderman- Dic'k Wulfelle 21-12, 21-19. Hans Vo gel-Roei Timmermans 23-21, 23-21, Sjaak van Daalen-Kees Scheermeyer 23-21, 21-17, Hans Polderman-Roei Timmermans 21-9, 21-9, Sjaak van DaalenDick Wulfelle 21-10,21-17' Hans Vogel-Kees Scheermeyer 21-11, 21-17. Oud papier De muziekvereniging heeft zaterdag 4700 kg oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. Schade Materiele schade ontstond er toen de vrachtwagenchauffeur J.J.M.B. uit Nieuw-Vossemeer vanaf de losplaats in de Veerstraat de weg opreed en de na derende automobilist A.L. raakte. Van J.A. van G. werd een boot bij het veer vernield. Proces-verbaal wegens mishandeling werd opgemaakt tegen van D. die met L. ruzie had gekregen over een volkstuintje aan de Vogelzangsedijk. De woorden werden bij van D. daden, toen hij met zijn vuist het rechteroog en het gezicht van L. wat bont kleurde. Het omge keerde van Feyenoords strijdlied was in dit geval toch goedkoper geweest: geen daden, maar (slechts) woorden. Fietsdriedaagse. Onder zeer gunstige weersomstandighe den is dinsdagavond de fietsdriedaagse gestart' die wordt georganiseerd door de Eendrachtrijders. Dinsdagavond ver schenen 193 deelnemers aan de start voor de rit over 30 kilometer. Ze voerde door de Thoolse-en Poortvlietse polders om vervolgens via de Slaakdam weer op Oud-V%ssemeer aan te koersen. Van wege de vele monumenten die men op die route tegenkwam werd ze ook de monumenten, route genoemd. De oud ste deelneemster aan de dinsdagavond rit was de 72 jarige mevr. Jans Timmer mansvan Tilburgh, de oudste deelnemer de 79 jarige Cent Niemantsverdriet. De grootste groep werd 'geleverd' door de gymnastiekvereniging Spido met 42 rij ders, op de tweede plaats kwamen plat telandsvrouwen en de Vosmeerse junio ren met elk 18 leden. De bezemwagen met aan het stuur Frans van der Zande behoefde slechts 1 keer in aktie te ko men. Ongevallen deden zich niet voor. Gisteravond werd de dijkenroute gere den en vanavond wordt het tot besluit de Merijntje Gijzen route. Bejaardenmiddag Woensdag om half drie organiseert de vrouwenraad in de Vossenkuil een be jaardenmiddag waarbij o.a. een dans groep uit Tholen zal optreden. Restauratie Smidsklokje De rijksdienst voor de monumentenzorg is bereid om subsidie te geven voor res tauratie van de voorgevel van het pand Raadhuisstraat 15, waarvan het overbe kende Smidsklokje deel uit maakt. De gemeente is bereid dertig procent bij te dragen in de op 21.242 gulden vastge stelde restauratiekosten. De gemeenteraad beslist maandagmid dag verder over een krediet voor de aanleg van trottoirs, achterpaden en parkeerplaatsen in de Weelhoekstraat. Voor de bouw van een winkel met wo ning op de hoek Molenstraat/Corn. Frankenstraat door dhr. K. Klippel dient een voorbereidingsbesluit geno men te worden voor wijziging van het bestemmingsplan. Hetzelfde geldt voor de Marehoekstraat, waar aannemings bedrijf Hommel b.v. een werktuigen berging wil bouwen. Keukenbrandje Vrijdagmorgen rond elf uur werd de brandweer gealarmeerd voor een keu kenbrandje bij dhr. Abr. Gunter in de Tienhoven. Postbesteller F. Burgers ontdekte dat er iets niet pluis was, toen er rook uit de brievenbus kwam. De be woners waren niet thuis, terwijl de vlam in de pan Was geslagen. Een grote rook ontwikkeling was het gevolg, maar met het uitdraaien van het gas, bleek de zaak opgelost. De brandweer hoefde niet te blussen, maar de fam. Gunter had wel heel wat schoon te maken. i BLAUWSTRAAT se oi67a-.a73a STEENBERGEN Advertentie IM Schoolreis naar Antwerpen. Nadat de hoogste klassen al een Renes- se-driedaagse hadden beleefd, was het vrijdag schoolreisfeest voor de leerlin gen van 1 - 2 - 3 en 4 van de openbare lagere school. Hoofddoel was Antwer pen en dat is niet eens zo heel ver van Sint Annaland, maar men kan er wel volop een dagje doorbrengen. Zeker met bezichtiging van de Zoo is wel enige tijd gemoeid. Men had toen ook zo'n an derhalf uur regen, maar via de moge lijkheden van een bezoek aan dolfina rium en reptielenhuis, behoefde men persé niet doornat te worden. Het was al weer opgeklaard, toen ver volgens de Ursela speeltuin ten zuiden van Antwerpen een Sint Annalandse beurt kreeg en ook daar werd volop AGENDA: 1. Verkiezing drie nieuwe leden van de werkgroep (wegens vertrek ande ren) 2. Vaststelling programma 1978/1979 Kandidaten voor de werkgroep kunnen zich vooraf of op de vergadering melden bij H. Venekamp. Botermarkt 9, Tholen, tel. 01660-2777. Enige convocatie. Advertentie IM plezier gemaakt. Via de tocht naar Vrouwenhof bij Roosendaal was de jeugd al weer lang van de Antwerpse vermoeidheid bekomen en daarom werd het in Vrouwenhof nog eens dun netjes overgedaan. Daar ook werd een fritesmaaltijd aangeboden en omstreeks half acht haalde de muziekvereniging Accelerand: de leiding en jeugd weer af aan de Tonhuisstraat om vervolgens in optocht bij de school terug te keren. Voor allen een plezierige dag. Geslaagd en benoeming. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde vorige week Rien Hage Lzn. voor het doctoraal examen afdeling werktuigbouwkunde. Het afstuderen gebeurde in de richting 'van de vezel versterkte kunststoffen. Ir. Hage kreeg meteen een benoeming bij de scheeps werf Van der Giessen-de Noord te Al- blasserdam en dat is in een tijd, waarin ook heel wat academici werkloos zijn, een grote meevaller. Ir. Hage zal bij de scheepswerf ontwikkelingswerk gaan verrichten in het marine-project mij- nen-bestrijdingsvaartuigen. Deze sche pen, die in samenwerking met Frankrijk en België gebouwd worden, zullen ge zien hun anti-magnetische eigenschap pen geconstrueerd worden met glasvezel versterkte polyester. Advertentie IM Beroepschrift ongegrond Op advies van de commissie bestuurlijke aangelegenheden (de fractievoorzitters) willen b en w het beroepsschrift van dhr. H.J. van Dijke ongegrond verklaren. Hij had vergunning gevraagd om aan de Molenvlietseweg een warenhuis te bou wen van 1800 m2. Volgens het bestem mingsplan kan dat niet toegestaan wor den. Het perceel is bestemd voor land bouw, wat inhoudt dat uitsluitend be drijfsgebouwen ten behoeve van een agrarisch bedrijf mogen worden ge plaatst. Dhr. van Dijke heeft echter geen agrarisch bedrijf, hij is timmerman. Volgens de aanvrager is het warenhuis bestemd voor zijn zoon, maar de aan vraag om een bouwvergunning staat op naam van H.J. van Dijke. B. en W. wil len het beroepschrift daarom ongegrond verklaren. Water onder schoolvloer. Onder het gehele scholencomplex is water aanwezig door het uitzakken en stukgaan van de hoofdafvoer van de toiletten. Verwijdering van het water is slechts mogelijk door een algehele con trole van de gebouwriolering en het aanbrengen van drainage rondom het scholencomplex alsmede afpomping van alle grondwater. Volgens b en w is herstel van deze constructiefout nood zakelijk, zodat b en w op verzoek van chr. school financiële medewerking wil len geven. Aanschaf van zonneschermen staat nog niet op de raadsagenda, hoewel de hui dige binnenzonwering onvoldoende be scherming biedt. Met zwart plastic zijn er nu zelfs provisorisch buitenzonne schermen gemaakt in afwachting van echte zonneschermen. Afscheid dirigent Het Chr. gemengd zangkoor Laudate Dominus heeft maandagavond afscheid genomen van dirigent C. Burger uit Tholen, die vanaf de oprichting in au gustus 1977 het koor heeft geleid. Om gezondheidsredenen moest hij nu stop pen. Het beginnende koor heeft echter onder de bezielende leiding van dhr. Burger reeds een behoorlijk niveau be reikt en daarom vond men het jammer dat aan de samenwerking nu een einde moest komen. Na het zingen van enkele liederen zei voorzitter Priem dat de scheidende dirigent een zeer goede en vertrouwelijke relatie met de leden had. Hij herinnerde zich, hoe dhr. Burger bij zijn benoeming al had aangekondigd dat zijn dirigentschap vanwege z'n leef tijd en gezondheid mogelijk niet zo lang zou kunnen zijn. De voorzitter dankte dhr. Burger voor zijn medewerking en bood hem een boekenbon aan. Ook de scheidende dirigent zei het jammer te vinden dat reeds zo spoedig onder zulke droevige omstandigheden een einde aan de bijzondere prettige relatie gemaakt moest worden. Hij gaf nog enkele nutti ge wenken voor zowel de leden als zijn zoon J. Burger, die nu als dirigent zal optreden. J. Burger probeert, eventueel met behulp van een andere dirigent en een cursus in de voetstappen van zijn vader te treden. Dirigenten die Laudate Dominus uit de nood willen helpen, zijn van harte welkom. zondag 25 juni THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. L.Wüllschleger Pupillen: 1. Georgio Morellie 690 - 100; 2. Arie Jansen 545 - 98: 3. Arno Goed hart 140 - 96; 4. Saskja Smelt 125 - 94; 5. Ronnie v.d. Krogt 120 - 92. Tussenstand na 4 bekerwedstrijden: Senioren: 1. A. Kanters 354 p.; 2. Fr. Jansen 349; 3. W. Smelt 337; 4. A. v.d. Ree 329; 5. A. Hengstmengel 328; 6. A. v.d. Ree Johzn. 326; 7. Jac. Knuist 325; 8. P. Bazen 324; 9. W. v. Dijke 318; 10. L. Bos 315; 11. M. Smits 314; 12. W. Ver maas 299; 13. W. v. Oudenaarde 297; 14. Ko. Polderman 297; 15. F. Bout 294; 16. J. Hage 219; 17. B. Bogers 287; 18. Th. Massar 282; 19. J. v. Beers 279; 20. A. Vroegop 276. Dames: 1. Mevr. d. Hooge 341 p.; 2. Mevr. Vroegop 299; 3. Mevr. Knuist 295; 4. Mevr. Jansen 256; 5. Mevr. v. Ham 248. Junioren: 1. Michel Schipper 368; Joh- nie Dane 362; 3. Frans Ponse 358; 4. Remie Lindhout 355; 5. Sjaak Bazen 354; 6. Wim Moerland 340; 7. Arie Bo gers 330; 8. René Moerland 326; 9. Ar- jon Lindhout 322; 10. Ab Poot 320. Voorstraat 24-26 Stavenisse, tel. 567 JONGE JENEVER BOKMA VIEUX HOPPE Met Hoppe voel je je mens. Advertentie IM Demonstratie windsufers Twaalf windsurfers onder wie twee da mes van de vereniging Sunnemare heb ben zaterdagmorgen om elf uur van Ouwerkerk een overtocht gemaakt naar Stavenisse, waarbij drie volgboten voor de beveiliging zorgden.Voor de toe schouwers op de zeedijk een mooi ge zicht: een rijke kleurenschakering van zeilen met surfers in glimmende pakken op het plankje in de woelige baren. De sterke wind leverde voor drie deelne mers na verschillende krachtinspannin gen om de mast en het zeil uit het water te halen zoveel problemen op, dat ze in het zicht van de haven aan boord van een van de boten gingen. W. Voogd voer na een half uur als eerste de haven in, terwijl Jannie Bolijn als derde volgde, 't Was tegen de vloed aan en aangezien er slechts twee schepen in de haven langen' konden de surfers op de watervlakte een mooie demonstratie geven. Langs alle kanten van de haven had zich een groot aailtal belangstellenden verzameld. Een aantal jeugdige inwoners probeerde het surfen in de haven onder de knie te krijgen, maar al spoedig kwam men tot de ontdekking dat hiervoor meer tijd nodig was. In ieder geval was het een goede propaganda voor het windsurfen, hoewel de beroepsvaart gezien de risi co's wat huiverig is voor deze ontwikke ling. In cafe Smits volgden een rustpau ze. De terugtocht werd wegens de sterke noordoost: wind, ruim windkracht ze ven, niet met de surf, maar per boot ge maakt. Besloten werd de tocht in de toekomst nog eens te maken. Primair uit Sint-Maartensdijk, fabrikant van wind- surfzeilen, verleende medewerking aan dit experiment. Oosterscheldevissers Zaterdag hielden de OOSTERSCHEL DEVISSERS hun eerste zomerwed strijd. Senioren: 1. Sj. Lindhout 690 vangst- punten, 100 klass. punten; 2. Bert Koopman 600 - 99; 3. A. Hengstmengel 585 - 98; 4. Witte v. Oudenaarde 525 - 97; 5. A. v.d. Ree 515 - 96; 6. Mevr. Vroegop-Kloet 490 - 95; 7. I. Lindhout Phzn. 458 - 94; 8. L. Bos 470 - 94; 9. H. Vermaas 465 92; 10. C. Groeneveld 450- 91. Junioren: 1. Theo Hengstmengel 1015 - 100; 2. Bram v.d. Male 575 - 98; 3. An- nelies Koopman 520 - 96; 4. Michel Schipper 420 - 94; 5René Moerland 380 -92. Vrijdag 23 juni haalt Euterpe weer spul len op voor de rommelmarkt. Zet U het op de stoep a.u.b. Advertentie IM 5 u Pupillen: 1Gerjan v. Ham 384; 2. Pieter Bazen 376; 3. Peter Poot 376; 4. Georgio Morellie 372; 5. Saskia Smelt 368. GROTE KERKSTRAAT 7 STEENBERGEN TELEFOON (01670) 33 53 Advertentie IM Tennisvereniging Zaterdag werd een gezelligheidstoer- nooi voor de leden gehouden. Het toer nooi ving om 9 uur aan onder een don ker bewolkte hemel. Er waren dertig deelnemers verdeeld over vijf poules, waarvan de winnaars zich plaatsten voor de volgende ronde. Nadat de wolken hadden ruimte gemaakt voor een heer lijk zonnetje, kwamen in de halve finale Mevr. C. Stoutjesdijk met George Meeuwsen tegen Mevr. F. de Wilde en Menno Meeuwsen uit. Laatst genoemd dubbel verwierf zich met een game voorsprong een finale plaats waarvoor zich inmiddels Mevr. A. Muller en Dhr. J. ten Cate hadden gekwalificeerd door Dhr. W. Brevet en Mevr. A. Bocxe uit te schakelen. De gezellige finale die door vele enthousiaste toeschouders werd ge volgd, werd uiteindelijk een overwin ning voor Mevr. F. de Wilde en Menno Meeuwsen, waarna de finalisten een bloemetje kregen aangeboden door Dhr. J. de Kerf namens de technische commissie. De leden konden op een ge zellige dag terug zien en de technische commissie hoopt een dergelijk evene ment in de nabije toekomst te herhalen. Schoolreis. Vrijdagmorgen vertrokken 2 bussen van de Darvi om ongeveer 7 uur met 71 kinderen van klas 3 t/m 6 van de Juliana van Stolbergschool en 8 personeelsle den, w.o. de hoofdleidster van de kleu terschool, voor een schoolreis naar het oorlogsmuseum Overloon. Voordat zij daar aankwamen, werd er gestopt in Sint Oedenrode, waar de helft van de kinderen de kaasmakerij konden bekij ken en de andere helft de klompenma kerij, wat erg interessant was. De school kreeg nog een klomp cadeau, misschien voor een bloemetje voor de school. In Overloon werd eerst de maaltijd genut tigd. De grootste verrassing was dat Z.K.H. Prins Bernhard met zijn gevolg aanwezig was. Spontaan zongen de kin deren 2 coupletten van het Wilhelmus. De prins was per helicopter aangeko men om een standbeeld te onthullen van een verzetsvriend. De kinderen stonden op zo'n 30 m. afstand, dus er zijn na tuurlijk ook mooie foto's gemaakt van het gebeuren. Na deze mooie belevenis ging het richting Beekse Bergen naar de speeltuin en na een mooie dag kwamen de kinderen om ongeveer kwart over acht in Sint Maartensdijk aan. Jeugddienst R.K. Kerk Het Oud-Vossemeerse R.K. Jongeren koor Con Amore heeft zaterdagavond in Haestinge een R.K. jeugddienst ver zorgd met als thema "Is er nog plaats vervolg op pagina 3 18.30 uur ds. J.Wieman, Vlaardingen GEREI KERK 10.00 uur kand. A.Kamermans, Kam perland 17.00 uur kand. A. de Ruiter. Gicssen- dam CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur ds. M.de Jong, Drie bergen GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G.Mouw 14.30 uur leesdienst N.H.DEELGEM. Gasthuiskapel 10.00 uur ds. Roodsant(H.A NED PROT. BOND 10.45 uur dhr. J.Hulsbos. Sassenheim R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis zo. 10.00 uur H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. G.H.Abma. Poort vliet! HA.) 18.30 uur dr. W.S. Hugo v. Dalen, Roc- kanjefdankz. H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. A.v.d.Stoel, Berg en op Zoom CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H.Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. M.D.Geuze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. W.J.Gorissen 18.00 uur kand. G.Frederikse, Stolwijk OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur dhr. A.v.d.Meer, Monster do. 29 juni 19.30 uur ds. J.Schinkelshoek, Kampen SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J.Blom wo. 28 juni 10.30 uur Schriftoverdenking in de Maartenshof N.H.DEELGEM. Rehobothkerk 10.00 uur ds. J.Hietkamp, Goes 19.00 uur ds. J.Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst wo. 28 juni 19.00 uur ds. J.Schinkelshoek, Kampen GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur dhr. N.H.Groen, Her- kingen GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur dr. W.S. Hugo van Dalen, Rockanje 18.00 uur ds. L.Wüllschleger, Tholen GEREF. KERK 10.00 uur kand. A. de Ruiter, Giessen- dam 14.30 uur kand. A.Kamermans, Kam perland GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30(H.A.) en 14.30 uur(nabetr.H.A.) ds. A.B.Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst do. 29 juni 19.30 ds. J.Kareis, Werken dam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L.Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.00 uur ds. de Jonge, Bruinisse 15.00 uur ds. P.Moet, Bruinisse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (Pat. Dr.Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel.01667-400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse(Pat. Dr.v.d.Bel) Dr. Noteboom, Sint-Annaland, tel.01665-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel.01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Vriens, Oud-Vossemeer, tel.01667-775 b.g.g. 328 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel.01663-617 DIERENARTS Dr. A.Rinses, Scherpenisse, tel.01666-2596, spr. u.vr. 18.30-19.30 uur, za.8.30-9.30 uur. In de week nor male uren WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 23 juni 14.30 uur Soc. Psych. Dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro voor Levens- en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 23 t/m 29 juni vrijdag 23 6.34-19.00 zaterdag 24 7.24-19.48 zondag 25 8.15-20.38 maandag 26 9.05-21-25 dinsdas 27 9.54-22.12 woensdag 28 10.48-23.10 donderdag 29 11.53- 0.18 dinsdag 27 juni laatste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2