Met braderie, zeskamp, bejaardensamen komst, veekeuring, ponyshow, jeugdcircus, traditionele ralley en slotavond C.N.S. de Regenboog wil spoedig een kleuterschool Nieuwkerk i verpakker Budelpack gegadigde voor hallen Schot van bakker naar Thoolse Dagen op breder basis Thoolse Dagen kun je maar niet uit je mouw schudden Nettomarktniet door commissie R.O. besproken Donderdag 22 juni 1978 EENDRACHTBODE 11 Eerst de braderie Bejaarden Vrijdag het vee Kalverenopfokwedstrijd specifiek Thools De schapen Lastig Flexibele school Trotst Hecht fundament Bewaar het pand Dankbaar en blij Zaterdags voor iedereen Postzegelruilbeurs Ondernemerschap Zes gegadigden Ook gemeentebestuur trots Twee hoofdrollen Fraai kunststuk Echte ondernemersgeest Goed ondernemer is lastig Gezamenlijk kon en kan het Weliswaar kon de combinatie 1977 met een herdenkingscomité 850 jaar Scher- penisse en Thoolse dagen niet voor dit jaar worden geprolongeerd, maar dat sa mengaan vormde toch de basis voor een ook nu weer wat breder opzet van de Thoolse dagen. Die breder opzet dan voornamelijk met de middenstand en zeskamp organisatoren. Maar ook de bejaardenreünie werd in het programma 1978 opgenomen. Daarom is er die laatste juniweek toch weer heel wat te doen in Scherpenisse en vooral op het Pluimpotterrein. Als we het ook in dit artikel willen hou den in volgorde van het programma moet worden gestart met woensdag 28 juni. Dan zal vooral de plaatselijke middenstand zich weer presenteren met een braderie vanaf 2.00 tot omstreeks 20.00 uur, maar is er op het Pluimpot terrein ook een zeskamp van de basis scholen. Die avond zal meteen ook al de op het Pluimpotterrein geplaatste grote tent worden benut nu er medewerking is toegezegd van het zang- en kinderkoor uit Scherpenisse, V.Z.O.S. uit Sint Phi- lipsland en het Smalstads mannenkoor. Bij dat zanggebeuren zal men het voor die eerste avond laten. De daaropvolgende donderdag komen de eilandelijke oudere Inwoners aan bod. Er is om half drie in de tent een leuk programma voor de bejaarden en de uitnodiging gaat uit tot al de oudere burgeressen en burgers in alle kernen. In de grote tent zal men kunnen genieten van de conferences van mevrouw Dui- ne(eertijds Saartje), van een kindermu sical die gebracht wordt onder leiding van het hoofd van de plaatselijke open bare school de heer H. Sauer, er is verder een eenacter van L.Hage, er is wat mu ziek en de plattelandsvrouwen beloof- ^modehuis nta bósstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM den te zullen zorgen voor de koffie, enz. 's Avonds een P.J.Z. pantomine, judo, het optreden van de Gym Olympia uit Tholen en tenslotte een Discoshow, waarvoor de jeugdvereniging Scarpe- nesse de verantwoordelijkheid op zich neemt. Traditioneel is vrijdag de keuring van het vee. Ten aanzien van het aantal in zendingen van zowel het rundvee als de schapen staat men ongeveer op gelijke hoogte als vorig jaar. Met lk .eer een pr jongere fokkers van de aar/ partij, ook een paar oudere die zijn afgevallen. Het rundvee met een 81 inschrijvingen komt van 15 stallen, c.q. veehouders, waaron der als debutanten P.Fase uit Sint An- naland en J.Heijboer uit Poortvliet. On der die rundveeinzending zijn er 6 koei en met een produktie van 30.000 liter melk en dat is voor Tholen toch wel een flink aantal. Er komen in de Ring ook 2 groepen van 5 stuks, er komen eigen ge fokte dieren, een bedrijfsgroep ook van 5 en 3 stuks, ook groepen van 3 stuks eigen gefokt vee en 2 koeien met 2 di recte afstammelingen, dat brengt bij el kaar een aardige variatie. Als novum zal ook worden voorgeleid de kampioen en reserve kampioen in de rubriek jonge vaarzen. Dat is dus een geheel nieuwe categorie. In de ring ook een produktieklasse van 6 dieren met minimaal 3 opeen volgende melklijsten inclusief de droogzettingsdagen. De drie bovenste in deze categorie zijn de top- koe Veltman 86 met 762 gram vet per dag van M.C Wielaard uit Stavenisse, Ferry 41 met 625 gram vet van J.M.Klippel uit Stavenisse en Geertje 55 met 603 gram vet van A.C. de Hond uit Oud-Vossemeer. Bij de inzendingen is dit keer maar 1 stier natuurlijk dekkend en in het alge meen zijn er wat meer jongere dan ou dere koeien in vergelijking met vorige jaren. Met in alle Zeeuwse regio's toch ook wel fokdagen en veekeuringen blijft het een specifieke Thoolse aangelegenheid als het gaat om een kalveren opfokwed- strijd. Zover is men in de andere Zeeuwse delen nog steeds niet kunnen komen en daarom mag het ook wel een keertje extra worden gemeld. Dank zij volijverige voorlichters op het terrein van het vee, maar dank zij toch zeker ook de interesse van de jongere Thole- naren voor het vee, kan er elk jaar weer opnieuw een kalveren opfokwedstrijd worden georganiseerd. Daarbij loopt de deelname dan weliswaar niet over, maar steeds wel weer voldoende om het als onderdeel van de keuringsdag op te ne men. Dit jaar dan toch weer zeven ge gadigden, zeven jongeren die zich extra hebben ingespannen het kalfje de juiste opvoeding te geven. In het strijdperk treden Wim Fas it Sint Annaland met Pietje 7, Wim Klippel uit Stavenisse met Maartje 81, Piet van der Slikke uit Tho len met Gilda 52, Diana Fase uit Sint Annaland met Corrie 4, Dick de Hond uit Oud-Vossemeer met Kaptein 36, Rian de Hond uit Oud-Vossemeer met Kaptein 37 en debutante Sarien Heij- boer uit Poortvliet met Lina. Komt u een kijkje nemen als deze jeugd(mens en dier) zich die vrijdagmiddag zullen pre senteren en uiteindelijk trots zijn op de veroverde eretekens. Ook daarvan kan worden gezegd, dat er ongeveer een gelijk aantal inzendingen zijn als vorig jaar en dus heel wat van die makke beestjes in de ring gebracht.zul len worden. Bekend is al, dat de kwali teit van de rammen goed zal zijn, die in 3 rubrieken zullen uitkomen. Er is voorts een vermeldenswaardig aantal tweetal len onder de ooien. Bij de keuring be hoort ook het wegen om de groeisnel- heid te bepalen. Dit ingebracht onder deel gaat effect afwerpen. De inzendin gen schapen zijn afkomstig van een 10 tal Thoolse en Sint Philipslandse fok kers. Het vrijdagmorgenprogramma mag wellicht vooral veehouders en verwan ten interesseren, al kan het ook best menige stedeling-toerist bewegen er een kijkje te nemen, want die zal niet zo vaak een zo bonte mengeling van dieren bij elkaar zien, het middagprogramma heeft zeker op veel breder basis zijn be koring. Dan kan men in défilé niet al leen trotse kampioen-eigenaren en ei genaressen zien showen met hun prijs winnende inzending, maar is er ook een ponyshow die harten verwarmd en is er naam voor onze C.N.S. om de geva rieerdheid aan te geven van de kinderen die onze school bezoeken. Kinderen van verschillende kerken, verschillend ras en verschillende achtergrond, maar met een uitgangspunt: het eeuwig, onveran derlijk woord van god, aldus de voorzit ter. Hij herinnerde er verder aan hoe hon derd jaar geleden de schoolstrijd werd gevoerd, hoe 90 jaar geleden in Tholen de schoolvereniging werd opgericht en hoe 65 jaar geleden met de C.N.S. werd begonnen. Dhr.Baijense vond dat na de Bosjes- school met de twee noodlokalen op het schoolplein nu een nieuw tijdperk be gint. In 1976 werd besloten om de uit z'n krachten gegroeide C.N.S. in een nieuw gebouw onder te brengen. De Inspectri- ce adviseerde om een bestaande school na te bouwen en dat werd een school van architect J.H. van Pagee in de Middel burgse wijk Klarenbeek. Bestuur, per soneel en oudercommissie gingen er een kijkje nemen, waarna de bouw snel ver wezenlijkt kon worden door Ligtendag B.V. uit Sint-Philipsland, Maasair B.V.Luchtverwarming uit Tholen en Visser Electro uit Poortvliet. 'Het bewijs is weer geleverd dat er goed werk gele verd is. Onze complimenten, want u hebt er wat moois van gemaakt. Wat ons betreft tot straks in de nieuwe kleuter school'. aldus de voorzitter, die nog meedeelde dat de Rabobank als finan cier was opgetreden. Hij dankte het ge meentebestuur voor alle medewerking, maar erkende ook wel eens lastig te zijn geweest. 'We namen geen genoegen met de grond die eerst werd aangeboden. We namen er ook geen genoegen mee dat de kap op de gemeenschapsruimte werd veranderd in een plat dak met lichtkoe pels. (vanwege de verwarmingskosten). Het vertraagde de zaak,maar we kregen onze zin. En zeg nu eens eerlijk wet houder Scherpenisse, dit is toch heel wat mooier dan een plat dak met lichtkoe pels'. zei voorzitter Baijense. De Inspectrice zei door de spontane kindervreugde die van de gezichten van de leerlingen straalde, helemaal in de stemming gekomen te zijn bij deze fees telijke opening. Zij noemde een goede schoolsituatie qua huisvesting naast een goede schoolorganisatie een belangrijke basis voor goed onderwijs. 'De ligging is gunstig en u hebt met De Regenboog een kwalitatief hoogstaand gebouw met een moderne indeling en een veilige intieme, afwisselende speelplaats. Profi ciat aan alle betrokkenen. Wat een ruimte en wal een openheid met een centrale werkruimte. Menig schoolbe stuur /al hier jaloers op zijn IJ kunt nog verder uitgroeien met een schoolteam dat onder /eer deskundige leiding al vele jaren bezig is gezond aan het flexibel schoolsysteem te werken. De snuffelfase bent u al te boven. De C.N.S. heeft z'n vaste route al uitgestippeld op weg naar de ideale basisschool van acht man. in het Inspectiegebied Goesfwaartoe ook Tholen en St.Philipsland behoren) zit nog maar 5% van de lagere scholen on der een dak met een kleuterschool van eigen richting. Tien procent zit op het zelfde terrein, zodat in 1978 nog maar 15% van de scholen qua gebouw in staat is om werkelijk te integreren. Als dat jaarlijks met vijf procent toeneemt, is in 1983(wanneer de integratiewet erdoor gaat) nog maar 40% van de scholen daarop qua gebouw voor geschikt. Daarom is er een overgangsperiode van twaalf jaar nodig voordat de integratie van het lager- en kleuteronderwijs een feit is. Wat voor levensbeschouwelijke en bouwtechnische problemen zullen zich daarbij nog voordoen?, aldus de Inspectrice. Ze hield bestuur en personeel tenslotte voor, trouw te blijven aan de doelstelling van De Regenboóg en aan de schepper. Wethouder Scherpenisse liet weten, dat het gemeentebestuur trots is op de nieu we scholen, waarvan de C.N.S. nu weer het bewijs leverde. 'We kunnen daarmee een hoge toon blazen in Nederland. U groeide uit uw jasje, maar gelukkig hadden we een bestemming voor de Bosjesschool: de BLO De Toetssteen. We konden daarmee twee vliegen in een klap slaan. Breng uw leerlingen in De Regenboog het ncdige bij, zodat ze ware burgers van onze maatschappij mogen worden. U wilt ook nog een kleuter school bouwen, maar dat ligt niet alleen aan mij', zei wethouder Scherpenisse. Architect van Pagee sprak een dank woord uit namens de bouwers en bood levendige stoffering aan voor de C.N.S.:Vogels. Ook had hij nog een foto van de boomgaard waar nu De Regen boog staat. Dhr.Bijl kwam de felicitaties overbrengen van de chr. Mavo en zei jaloers te zijn. 'Jammer dat wij zo'n ge bouw nog niet hebben. Dat uw leerlin gen zowel in maatschappelijk als gees telijk opzicht in De Regenboog een goede vorming krijgen', aldus dhr. Bijl. Namens de hoofdenkring Tholen/St.P- hilipsland zei dhr.J.E.Koppejan dat het nieuwe gebouw de C.N.S. van harte ge gund was. 'De lofuitingen zijn niet overdreven. Wat moet zo'n gebouw buitengewoon motiveren, maar wat schept het ook verplichti.gen. Opvoe ding vanuit het evangelie is mooi en ve rantwoordelijk werk. Men spreekt wel van indoctrinatie, maar moeten we dan uitgaan van een vaag humanisme, so cialistisch of liberaal? Wanneer je niet kiest door geen hecht fundament mee te geven, dan kiest de mens voor zichzelf. Wij hebben de plicht om vanuit de chr. levens, overtuiging op te voeden en de weg te wijzen tot hem. Dat het funda ment geen luchtig vernisje mag zijn, maar als een Zuurdesum de school mag doortrekken. Dat daarvan op De Re genboog vruchten gevonden mogen worden. Dat er in de C.N.S. funderend onderwijs gegeven mag worden, zowel in onderwijskundig als geestelijk op zicht', aldus dhr.Koppejan. Dhr.P.van Belzen, voorzitter van de ou dercommissie, dankte het bestuur dat de oudercommissie volledig met de bouw mocht meedoen.'Dat onze inbreng op prijs werd gesteld, hebben we als bui tengewoon positief ervaren. Dat gods boog altijd over deze school gespannen mag zijn', zei dhr. van Belzen. Leden van de oudercommissre boden als ge schenk voor de speelleerklas een com plete poppenkast aan en voor de zesde klas cassettes en een koptelefoon. Me- vr.M.C.Hameeteman-v.d.Sluys, voor zitster van de oudercommissie kleuter scholen CNS, wees erop, dat gods ver bond met Noach in de naamgeving van de nieuwe school tot uiting komt. 'We zijn rijk gezegend dat we een school met de bijbel hebben. Christus staat centraal in het leven. Bewaar het pand', aldus mevr.Hameeteman' die een ingelijst ge dicht aanbood,.. Schoolhoofd Fondse zei blij en dank baar te zijn met zo'n prachtig, functio neel schoolgebouw. Voor de 180 leer lingen. 'Het is een voorrecht in een der gelijk gebouw met zulke actieve colle ga's les te mogen geven. Ik ben er ook haast zeker van een oudercommissie te hebben die in de wijde omgeving z'n weerga niet kent': aldus dhr. Fondse, die besloot met een woord van Jacobus: Tedere gave die goed en elk geschenk dat volmaakt is, daalt van boven neder, van de vader der lichten'. Voorzitter Baijense bood vervolgens schoonmaakster Mevr. van Aartsen bloemen aan omdat het bestuur al jaren tevreden over haar werk is. Namens de kleuterschool De Bijenkorf overhandig de Mevr.Boot-Ketelaars het boek van de maand Plantenrijk voor de schoolbi bliotheek. Ze meende dat in zo'n fraai gebouw de zesde klassers best willen blijven zitten. De Hervormde predikant Ds.L.Wull- schleger sloot de openingsbijeenkomst af. Hij sprak van een sfeer van grote eensgezindheid, een familie, waarbij iedereen bereid was de schouders eron der te zetten. Heeft de opening van een chr. school in deze beklemmende wereld nog wel zin? Ja, opdat de kinderen zul len spelen op de straten van het nieuwe Jeruzalem, aldus ds.Wüllschleger. Na mens de chr.geref.kerk, de geref.kerk. de n.h.deelgemeente en dc hervormde ge meente bracht hij de gelukwensen over en wenste hij bestuur en personeel van de C.N.S. gods zegen toe. Met het lezen van een gedeelte uit de openbaringen aan Johannes en dankgebed sloot ds.Wüllschleger de openingsbijeen komst af. ringsteken met koudbloedpaarden, denk maar aan de Walcherse derde Pinksterdag-traditie met in elk geval een deelname van M.C. van Dijke uit Sint Philipsland, P.L.Fase uit Sint Annaland, P.Goorden uit Tholen, J.N.Noom uit Scherpenisse en H.J.P. Ooms uit Oud- Vossemeer. Dat wordt dan een vijf kamp, inplaats van de zeskamp. Be nieuwd wie winnaar wordt. Na al het loeien en blaten overdag, is er in de grote tent om 20.00 uur een ont spanningsavond met de MiAmigo- show. Dat moet een deel van de andere lezers dan weer wat te zeggen geven. Het programma op zaterdag 1 juli is van een zodanige variatie, dat het gehele gezin in de Pluimpot kan zijn. De mid dag wordt opgeluisterd door de Ko ninklijke Fanfare 'Accelerando' uit Sint-Annaland, nog altijd een korps uit een dorp dat in de vaandelafdeling van het nationaal muziekwezen optreedt. Uiteraard zal het voor die middag wat meer in het populairedan in het klassie ke liggen wat gebracht wordt. Om kwart voor twee zal loco burgemeester C.J.Moerland het slotfestijn van de nu vier Thoolse dagen gaan openen. De zeskamp, die vorig jaar een succes was, wordt geprolongeerd en zal menig toe schouwer boeien. Voor de jeugd is er om 14.00 uur een optreden van het Goesse jeugdcircus 'Hoogerop'. Een weer eens geheel ander program- ma-onderdeel voor deze zaterdag is de postzegelruilbeurs. Het verzamelen van postzegels is een steeds toenemende be zigheid in vrije uren, waartoe ook de jeugd zich meer en meer aangetrokken voelt. Door het tonen van enkele gespe cialiseerde objecten, krijgt men een in zicht over een gericht verzamelen. Voor de jeugd is er daarbij de mogelijkheid tot opstellen van een verzameling waar bij het verwerven van een diploma mo gelijk is,. Toch kan ook daarbij ieder zijn eigen inzicht de vrije loop laten. Op die Thoolse 1 juli zaterdag houdt de postze gelvereniging 'Onderling contact' uit Bergen op Zoom een voorlichtingsdag met een grote ruilbeurs tussen 10 en 18.00 uur. Wat het al die al meer dan 20 Thoolse dagen goed uithield was de auto- en motorralley. Een programma-onderdeel waarvoor Toon de Rijke zich jaarlijks de nodige moeite getroost. De start daarvan is half zes bij de veilinggebouwen. De slotavond van het jaarlijks Thools even ement komt voor rekening van Roberto Romano, de hypnotiseur met medewer king van luchtige klanken uit De Clock House Band. In de grote tent is er dan ook bekendmaking van de rally-win naars en de trekking van de verloting. Voorzitter M.C.J.Kosten zal dan de sluiting-verzorgen. Met deze weergave zal niet alles zijn ge zegd. Er zijn daarnaast nog wel wat verrassingen, maar ook zonder die kunnen vier Thoolse dagen weer ontmoetingsdata zijn voor velen uit en van buiten de streek. Ze zijn allemaal welkom op het Pluimpotterrein. Budelpack contractverpakkingsindustrie B.V. uit Pcortvliet is een van de zes ge gadigden voor de hallen van transport bedrijf Schot aan de Postweg in Tholen, die vrij kwamen door het vertrek van de Prijsslag naar Gilze. Hoewel Budelpack nog maar pas een groot gebouw in Poortvliet in gebruik genomen heeft, denkt men veel opslagruimte nodig te hebben voor een grote hoeveelheid arti kelen voor de EEG. De produktie daar van bij een Franse onderneming vergt een maand, maar de verpakking vele maanden zodat er opslagruimte nodig is. Zoals vorige week gemeld, werden de hallen van Schot genoemd in verband met de vestiging van een soort "Netto- markt". In verband met een daarmee verband houdende wijziging van het bestemmingsplan, stond dat punt op de agenda van de commissie Ruimtelijke Ordening van de Thoolse gemeente raad. Wethouder L.J. Koopman deelde don derdagavond echter mee. dat de initia tiefnemers - ook nu werden er geen na men genoemd - hadden verzocht, dit punt van de agenda af te voeren. Men wilde eerst nog een gesprek voeren met het gemeentebestuur, alvorens dit rijp werd geacht voor openbare behande ling. De initiatiefnemers spraken overi gens tegen dat in conflict zou zijn ge handeld met gemaakte afspraken, zoals dhr. Schot in de E.B. van 15 juni sugge reerde. De initiatiefnemers hebben in hun eerste gesprek om een zeer spoedige uitspraak gevraagd, waarbij van onze zijde erop gewezen is. dat een behande ling in de Commissie Bedrijfsleven en R.O. noodzakelijk zou zijn. Tegen die procedure werd geen bezwaar gemaakt. Toegezegd is. dat het verzoek schriftelijk zou worden bevestigd. Het feit, dat dit in de tussentijd niet is bezorgd, rechtvaar digt niet de stelling, dat men geen be langstelling meer had. Noch telefonisch noch schriftelijk is men immers terug gekomen op de afspraak. Dat men zich onvoldoende gerealiseerd heeft wat de In het laatste juni week-end zijn er de Thoolse Dagen. De organisatoren kun nen het nu weer vier-daags gebeuren zo maar niet uit de mouw schudden, zoals dacht, zei de Budelpack-directeur in zijn openingswoord. "Nieuwkerk heeft dus te vlug gebouwd, maar hij heeft daarmee wel een heleboel overheidsgeld gespaard. U bent ze voorgeweest en dat wil ik in u prijzen", zei dr. Boertien in zijn felicitatie. Hij prees dhr. Nieuwkerk voor zijn onder nemerschap. "U hebt kans gezien om in een tijd van teruglopende conjunctuur een gat te vullen. U tast de markt voor nieuwe produkten af en het is een ver kwikking dat u dat op deze manier in de praktijk brengt. Van bakker naar ver pakker, van de kletskop via Budel naar Budelpack. Een groot deel van de pro dukten die hier verpakt worden, komen via de Ster-reclame tot ons. U hebt wel een vak gekozen met veel buitenlandse termen als flowrap, transwrap, e.d. U zit ook op de rand van de marketing en de reclame. Op Poort vliet wil ik u daarvoor echter waarschu wen, want hou het alsjeblieft een beetje gewoon, niet te dure woorden", grapte de commissaris. Hij noemde het een voorrecht bij alle treurige berichten over bedrijven deze nieuwe vestiging te mogen openen. "Met 75 man heeft u reeds een flinke aanzet voor de werkgelegenheid op Tholen gedaan, maar ik hoop dat u de omgeving nog eens kunt dienen met een uitbreiding. Dat u mag groeien en bloeien", zo besloot dr. Boertien. Met het in werking stellen van de drie consequenties zijn van een behandeling in de Commissie R.O. is op zichzelf niet kwalijk. Alleen gaat het dan niet aan om het gemeentebestuur iets te verwijten, aldus wethouder Koopman donderdag avond in zijn verklaring. Hoewel er vorige week in het artikel over het mini-warenhuis werd gespro ken over "enkele personen", betreurt dhr. Schot het. dat hij toch wordt ve reenzelvigd met de initiatiefnemers voor de "Nettomarkt": "Het gaat helemaal niet van ons bedrijf uit, maar van een onzer relaties, die wij op 23 mei in een gesprek met wethouder A.J. Scherpe nisse bij het gemeentebestuur geïntro duceerd hebben. Wij zijn geen initia tiefnemer. Onze relatie had echter van de hal van 1500 m2 maar de helft nodig voor distributie v^n eigen produkten, zodat men de andere helft voor andere doeleinden nuttig wilde maken. Daarbij werd gedacht aan een "Nettomarkt", waarin overigens alleen Zeeuwse on dernemers zouden mogen komen. Die voorwaarde hadden de initiatiefnemers voor zich gesteld", aldus dhr. Schot. Hoewel hij de hallen natuurlijk wel graag wil verhuren, zit hij er niet mee in z'n maag. "Ik heb er geen haast mee en heb ze ook niet nodig om m'n hoofd boven water te houden, zoals in het commentaar in de E.B. van 15 juni werd gesuggereerd. Gelukkig is m'n bedrijf gezond en in de nieuwe vestiging Gilze wordt er 2000 m2 bijgebouwd. Ook heb ik pas de zesde nieuwe vrachtwagen combinatie aangeschaft, dus investerin gen genoeg. Voor de kostenbewaking is onlangs een computer in Tholen geïn stalleerd. zodat ik dagelijks een over zicht heb van de stand van zaken", aldus dhr. Schot. Bij de zes gegadigden die er voor de hallen zijn. bevinden zich drie buiten landse bedrijven. Sommigen kunnen qua magazijnwerk voor behoorlijke werkgelegenheid zorgen op Tholen. deze amazones op de paarden. Er wordt weer het nodige aan gedaan om een van 28 juni t/m 1 juli aantrekkelijk gebeuren van te maken. Daarover wordt dan in Bonitos machines stélde hij de fabriek vervolgens officieel in gebruik, waarna de genodigden in de ruime werkruimten Budelpack in volle produktie zagen. In het enorme magazijn stonden nog grote aantallen produkten gereed om verpakt te worden. Het Poortvlietse bedrijf kwam o.a tot stand dankzij de medewerking van het plaatselijke bouwbedrijf J.K.Krijger en Zn, installatiebedrijf Visser Electro en de Rabobank, die het allemaal finan cierde. Na de rondleiding gingen de genodig den en personeelsleden weer terug naar de kantine, waar nog enkele sprekers optraden. Namens het gemeentebestuur van Tho len sprak wethouder A.J.Scherpenisse die locoburgemeester C.J.Moerland en weth. L.J.Koopman moest verontschul digen. Hij verzekerde, dat ook het ge meentebestuur trots is op een zo mooi fabriekscomplex en het nog meer ver heugd is, dat het bedrijf de werkgele genheid in de regio verruimt. Voorts herinnerde wethouder Scherpenisse aan het enthousiasme en voortvarendheid, waarmee de heren Nieuwkerk de on derhandelingen met het gemeentebe stuur hebben gevoerd. Bij bouw zijn er altijd wel wat problemen, maar men is er hier goed uitgekomen, zowel wat de welstandsvoorziening als het technisch gedeelte betreft. De wethouder maakte de directie een compliment voor het tempo, waarmee de nieuwe fabrieks hallen werden gerealiseerd en vond dat het een stimulans is voor andere onder nemers in de regio. Dat laatste is trou wens al gebleken, want er komen voor Budelpack al snel buren op dit indus- trieterrein(Electro Visser en Bouwbe drijf Nortier), die ook allebei uit het te nauwe Poortvlietse kom-jasje groeien. Met daarbij straks ook nog enige be drijfsgebouwen vond de wethouder het een voor Poortvliet belangrijke aan winst. Bovendien bedrijven, die ook voor het milieu aanvaardbaar zijn. Dat alles komt tot stand in een tijd, waarin het voor de ondernemers in het alge meen niet zo gemakkelijk is. Hij hoopte dat het voor allen op dit industrieter- reintje, waarvan men nauwelijks vulling had verwacht, in opwaartse lijn zou gaan. De goede orderportefeuille van Budelpack b.v. mag aanleiding geven tot een zeker optimisme en daarom kon wethouder Scherpenisse ook alle werk neemsters en werknemers in de felicita tie laten delen. Veel succes, zo besloot de woordvoerder van het Thools gemeen tebestuur zijn felicitatie. Tweede Kamer- en ook statenlid H.E- versdijk, tevens fractievoorzitter van de Zeeuwse CDA, vond het plezierig een partijgenoot te mogen feliciteren en in de heer E.Ph. Nieuwkerk ook de gehele familie. Hij was die middag vol bewon dering, maar ook met wat schaamte van de partij. Bewondering, dat een onder nemer dit tot stand had weten te bren gen en tegelijkertijd wat schaamtevol, omdat men als CDA van dezelfde Bu delpack directie nog had gevergd ook de CDA verkiezingscampagne te verzor gen. Het leverde overigens 2 zetels winst op en daarom ook bedankt voor wat u voor het CDA deed, zo zei de heer Eversdijk tot Nieuwkerk sr. De laatste maanden hebt u twee hoofdrollen moe ten vervullen op een telkens ander po dium, maar het werd ook een dubbel- vormig resultaat. De heer Eversdijk meende ook het personeel te kunnen feliciteren met zo'n baas, terwijl de Zeeuwse CDA er blij mee is zo'n on dernemer in de fractie te hebben, want over het algemeen moeten of laten on dernemers door zoveel andere besognes in de politieke arena verstek gaan. Woordvoerder van al de medewerksters en medewerkers was het op dat moment de meeste Budelpack jaren tellende heer Kik. Dezelfde persoon had ook een 26 jaar eerder al het woord gevoerd bij de opening van de eerste Nieuwkerk-fa- briek. Naast gelukwensen voor de di rectie dankte hij ook voor de goede ver standhouding en de nu zoveel betere werkoutillage. Hij bood een kunstwerk aan van Thools kunstenaar Van de deze kolommen mededeling gedaan, al komt het paard er dit jaar wat minder goed af, dan voor Thoolse Dagen eigen lijk een attraktieve traditie werd. Wijngaard, waarin mens en machine waren gesymboliseerd. Het Overleg Orgaan Industrie bracht gelukwensen bij monde van voorzitter A.van Gurp, die er aan herinnerde, dat het binnen de 9 maanden toch al de derde nieuwe vestiging is op Tholen. Telkens heeft men daarbij dezelfde on dernemersgeest kunnen aantreffen en zeker een investering als deze in een tijd van economische vraagtekens vergt durf en aanpak. Het getuigt van de echte on dernemersgeest, vond de heer Van Gurp, die de directie namens de colle ga's van de Thoolse industrie het "in dustriewapen" overhandigde, waarin via een vaardige smid op Tholen, de O.O.I. zich duidelijk presenteert. De voormalig Thools en nu Harderwijks burgemeester J.E. van Boeijen(ook met echtgenote aanwezig) zag de hele film vanaf de eerste besprekingen over de bouw tot deze officiële opening toe weer voor zich afgedraaid. Hij vond dat een goed ondernemer ook een lastig onder nemer is, als het aankomt op zakelijke onderhandelingen, maar moest tege lijkertijd erkennen, dat het resultaat de stoutste verwachtingen overtrof. Hij kon het aanzien van de nieuwe Budelpack- gebouwen best als voorbeeld stellen en wat hem vooral had getroffen bij de eerste besprekingen van directie en ge meentebestuur was, dat de heer E.PH. Nieuwkerk stelde: op Poortvliet ben ik destijds begonnen, daar ook wil ik uit breiden. Ook dat is een goede zaak, vond burgemeester van Boeijen, die het voor de regio een flink volwassen bedrijf noemde, dat hij veel succes toewenste. Hij hoopte eveneens, dat werknemers er plezierig zouden werken en dat de hui dige prachtige uitgangspunten een ver dere groei zouden betekenen, tege lijkertijd van groot belang voor een groot stuk werkgelegenheid. Een ouder wets stuk ondernemersgeest resulteerde in een modern bedrijf, concludeerde burgemeester Van Boeijen. Schoonmoeder van Nieuwkerk jr. voeg de een extra warme menselijke noot toe aan het officieel gebeuren, door te stel len, dat gehele familie intens meeleefde met plannen en realisering. Ze vond het van grote betekenis, dat Nieuwkerk se nior een zoon heeft, die zo geweldig meehelpt. De afgelopen periode was niet zonder zorgen, maar ik hoop dat Gods zegen rust op allen die hier wer ken, zo besloot het familielid. Namens de leveranciers werd het woord gevoerd door dhr.Slavenburg, die ook als tolk van de onderaannemers dank bracht voor de inzet van Nieuwkerk sr en jr. Vooral tijdens hel bouwproces was er van Andre Nieuwkerk een geweldige inbreng. De heer A.A.Nieuwkerk bracht na het rijtje sprekers dank aan de commissaris der Koningin dr. C.Boertien voor de of ficiële opening en ook voor de aanwe zigheid van mevr. Boertien. Hij wilde vervolgens stellen, dat het allemaal niet zo vlot zou zijn gelukt zonder de inzet en ook opoffering van het personeel. Er is menig avondje extra aan besteed en vooral in deze tijd is het goede samen spel met het personeel van grote waarde. Dank bracht junior directeur ook hoofd en de plaatselijke ondernemers en ver volgens alle andere aanwezigen voor het betoonde medeleven en de belangstel ling. Aan de Commissaris overhandigde hij als herinnering aan deze Budelpack opening een oude prent van de stad Tholen in lijst en constateerde, dat het geschenk van de werknemers meer be tekent dan alleen de geldelijke bijdrage maar de onderlinge band symboliseert. Die band bleek dan ook nog eens toen de heer Nieuwkerk jr. meedeelde, dat juist vandaag de oudste werknemer een operatie had moeten ondergaan, maar dat volgens de berichten goed was ver lopen en van al de collega's een dank baar applaus ontlokte als ware het een gezamenlijke groet en beterschap voor herstel van die oudere collega. Onder de genodigden zagen we oud-gedeputeerde en mevrouw Kaland. evenals de plaat selijke notabelen dominee Abma en het doktersechtpaar Padt. alsmede de vele raadsledén. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 11