Gemeente-opzichter P. J fasperse heeft nu alle tijd voor oudheidkunde Batig saldo 1976 van 130.000 gulden krijgt speciale bestemming in Flipland Bouw kleedaccommodaties tennisclubs kan beginnen Markant figuur na mooie i loopbaan van 41 jaar met pensioen Den Engelsman: Zeer verblijd mee Rijstenbil: Klappen komen nog EVERS EVERS Donderdag 1 juni 1978 EENDRACHTBODE. 9 1 Veel gepresteerd geeft nu al 20% korting op damespakjes MODEBOETIEK Veel waardevols bewaard Vraagbaak Inspirator streekmuseum Degelijk Indrukken Grenscorrecties STEMMEN VAN LEZERS Kleuterschool Poortvliet A modehuis Streekarchivariaat Zwemgelegenheid Dijkversterkingen. Clysan nu Engels Fysiotherapeut Voorstraat In Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland Verhuizing Blo-school Binnengemeentelijke verhuizingen "De gemeente Tholen zonder dhr. Jas perse is bijna ondenkbaar. Wij en ook u zullen daaraan moeten wennen". Wet houder A.J. Scherpenisse zei dat vrij dagmiddag in Haestinge, waar tijdens een feestelijke bijeenkomst afscheid werd genomen van technisch ambtenaar eerste klas P. Jasperse uit Sint-Maar tensdijk. Na 41 jaar zette dhr. Jasperse wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd een streep onder gemeentewer ken. Iemand met zoveel hobby's zal zich beslist geen ogenblik vervelen, maar eer der nog tijd tekort komen. Naast waar derende woorden van gemeente en streekmuseum, kreeg dhr. Jasperse ook fraaie cadeaus als een flets, een cheque, een frans 'horretje' en boekenbonnen. Voor mevr. Jasperse waren er bloemen. De afscheidsreceptie in het volle Haes tinge (een groot deel van het personeel van gemeentewerken en de gemeente secretarie was present) werd geleid door wethouder Scherpenisse, die waarne mend-burgemeester C.J. Moerland ver ving. Hij was overigens wel aanwezig en wethouder Scherpenisse, die blij was met zijn aanwezigheid, wenste dhr. Moerland een spoedig herstel toe. Dhr. Scherpenisse noemde het een teken van waardering en vriendschap voor dhr. Jasperse dat er zoveel mensen naar Haestinge waren gekomen. 'Dat is ook niet te verwonderen, want Jasperse heeft meer dan 41 jaar op Tholen gewerkt en heeft vele contacten met inwoners ge had. Op 15 mei 1937 werd u benoemd tot gemeenteopzichter bij de voormalige gemeente Sint-Maartensdijk. Op 1 ja nuari 1943 opzichter 2e klas bij de cen trale dienst Noord-Zeeland, op 1 januari 1958 opzichter le klas en op 1 januari 1962 technisch ambtenaar I. Wegens opheffing van de centrale dienst trad u op 1 januari 1973 in dienst bij de ge meentewerken Tholen, waar u belast werd met bouwtechnische zaken. De afgelopen 41 jaar heeft u veel ge presteerd. Vooral uw dienstverband bij de centrale dienst bracht veel werk mee in Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse. In deze pe riode viel de tweede wereldoorlog en de ramp van 1953 en in die tijd werd veel van u gevraagd. U stond echter altijd klaar, hoewel het geen kleinigheid was om alles bij te houden. Per fiets, brom mer, motor en auto zijn er heel wat ki lometers afgelegd. Stapels bouwvergun ningen moesten door u worden verwerkt en veel riolerings-en bestratingswerken Zuivelstraat 21 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM worden voorbereid. Leek het soms wel eens, dat het werk u boven het hoofd zou groeien, uw goede humeur bleef. Bij uw overgang naar de1 gemeentewerken Tholen gingen de civiel-technische wer ken naar anderen en bleven de bouw technische werken gedeeltelijk bij u. Ik vermoed dat deze overgang wel wat aanpassingsvermogen heeft gekost, maar gelukkig hebt u er zich goed door heen geslagen. Het valt ook niet mee om alle klachten van woninghuurders aan te horen en het de huurders altijd naar de zin te maken. Gelet op uw leeftijd be hartigde u het onderhoud van de ge meentelijke gebouwen de laatste jaren wat u uitstekend deed. Buiten uw normale werk is door u altijd veel belangstelling getoond voor de oudheidkunde. Het verdronken land van Reimerswaal is voor u geen onbe kende. Veel waardevols is door u ge vonden en daardoor bewaard gebleven voor het nageslacht. Ook uw dia's over de natuur in onze gemeente dienen te worden genoemd, want velen hebben hiervan genoten. Wij hopen dat u hier mee verder zult gaan, want hobby's hebt u genoeg, dus vervelen zult u zich zeker niet. Allen hier aanwezig weten wat u in het belang van de Thoolse gemeenschap hebt gedaan. Het gemeentebestuur zegt u daar zeer hartelijk dank voor. Wij zijn ervan overtuigd, dat u uw beste krachten in verschillende functies hebt gegeven, ook als het soms door lichamelijke om standigheden moeilijk was. U mag op een mooie loopbaan terugzien. Namens het gemeentebestuur wens ik u nog vele goede jaren toe waarin u met uw vrouw en kinderen van uw pensioen zal mogen genieten, aldus wethouder Scherpenis' die een cheque en bloemetjes aanbood. Gemeentesecretaris T.C. Benou dankte dhr. Jasperse namens het secretarieper- soneel voor de fijne, vriendschappelijke manier van samenwerking. Hij had de gemeente-opzichter de laatste 25 jaar leren kennen als een vraagbaak voor alle technische zaken. Minitueus en cons- centieus werkend, zoals met het recon structieplan voor de Oostvest, waarbij de begroting op 19.924,69 uitkwam. In die tijd konden ze nog begrotingen maken, zei dhr. Benou. Hij wees er ver der op, dat dhr. Jasperse als districtsop zichter een zware baan had. De wer komstandigheden toen en nu zijn on vergelijkbaar, want de werkomstandig heden zijn verbeterd en de werktijd ver kort. Met het ouder worden werd het wel moeilijker om zich aan de snelle veran deringen aan te passen. U was echter een constructief werker en kunt zich nu aan uw omvangrijke hobby's wijden. Foto grafie, doe-het-zelven, oudheidkunde - zoals ik me nog een excursie naar Oud- Krabbendijke herinner - enz., u zult nog tijd tekort komen. Als blijk van erken telijkheid deze boekenbon, aldus de ge meentesecretaris. De voorzitter van het streekmuseum Tholen/ Sint-Philipsland, ir. M.A. Geu ze, prees het 'oudheidkundig oog' van Jasperse. 'We hebben min of meer ons voorkomen aan hem te danken, want als hij niet zo vroeg was begonnen en be langstelling had getoond voor oude voorwerpen in de streek, dan hadden we de inspiratie en durf niet gevonden om vijf jaar geleden met de Meestcof te be ginnen. We moeten het namelijk niet hebben van de mensen die sparen, maar van de mensen die bewaren. Dat bewa ren van Jasperse heeft z'n nut opgele verd. Als streekmuseum moet je als af scheidscadeau natuurlijk met iets histo risch Thools komen. We hebben een frans 'borretje' gekozen voor aan de wand met een ree die springt over hek ken. Dat u zo lang jeugdig mag zijn om het veldwerk voort te zetten, zei ir. Geuze, die Jasperse de vriendschap ver zekerde van bestuur en leden van het streekmuseum. Directeur gemeentewerken P.A. Boot noemde dhr. Jasperse een van de oud gedienden, een technische man van de oude stijl, degelijk met uitgekiende be grotingen. U behaalde het diploma wa terbouwkundig opzichter Zeeland en dat was destijds een hele prestatie. Je moest toen ook enorm blij zijn als je een baan kreeg. U begon in 1937 met twee keer 200 gulden per jaar en in 1943 was dat 1600 gulden per jaar. U bent wMuw werk echter altijd met een lach tegemoet getreden. De pensionering betekent, dat u zich voor honderd procent aan uw hobby's kunt wijden. Doe het kalm aan, dan heb je er het meest plezier van. Bij de wederopbouw na de oorlog kreeg je een motor, maar om het nu wat kalner aan te doen en meer van het landschap te kunnen zien, geven wij als naaste medewerkers een fiets met een fiets- plaatje waarop alle namen van de schenkers staan. Dat je nog lang in ge zondheid mag rondtoeren, aldus dhr. Boot, die voor mevr. Jasperse nog bloe men had. Ook dhr. A.W. Brouwer van gemeentewerken wenste dhr. Jasperse nog vele goede en gezonde jaren toe. Buurman H. de Wit, die al negentien jaar naast de fam. Jasperse woont, schetste de scheidende gemeenteop zichter als een markant figuur. Negen tien jaar lang had hij Jasperse elke avond eerst z'n km. stand zien invullen, 't Was ook fabelachtig wat hij met een boormachine kon doen, tegen alle tech nische begrippen in. Dhr. de Wit had zijn buurman echter als een ambtenaar van de centrale dienst in de top- leren kennen' toen hij twee jaar wachtte op een vergunning om een garage te bou wen. Als blijk van erkentelijkheid bood dhr. de Wit zijn buurman boekenbon nen aan. De jongste zoon van Jasperse ontpopte zich als een uitstekende voordracht skunstenaar door in woord en gebaar de levensloop van z'n vader te schilderen. Iedereen was vol aandacht voor dit luchtig onderdeel van de afscheidsbi jeenkomst. In een slotwoord zei dhr. Jaspers bij het bereiken van deze be hoorlijke mijlpaal. Hem te willen dan ken in Wiens hand ons aller leven is. 'Enorm zijn de indrukken die ik in ruim 41 jaar heb opgedaan onder 18 burge meesters, 16 gemeentesecretarissen en 20 loco-burgemeester. Al die tijd heb ik het overwegend goed kunnen vinden met mijn collega's, aldus dhr. Jasperse, die iedereen hartelijk bedankte voor de belangstelling en cadeaus. Met een handdruk namen de talrijke aanwezigen afscheid van de fam. Jasperse. De mededeling, dat de gemeentereke- ning 1976 in Sint-Philipsland een batig saldo van 130.000 gulden heeft, is door SGP-fractievoorzitter L. den Engelsman aangegrepen om 'het geheugen van de PVAB en de PCG even op te frissen'. Hij citeerde daarbij uit notulen van ver schillende begrotingsbehandelingen, waarbij 'geweldig tegen het beleid van de SGP werd geschopt'. De PVAB zag de financiële positie met grote zorgen tegemoet vanwege een schadeclaim we gens het niet doorgaan van plan Krab- benkreek. De PCG sprak van een zig zag beleid met overwegen en herover wegen en een ongezonde financiële po sitie. 'Of het nu wel of niet inconsequent of zinloos is, dit beleid zullen wij zonder meer voortzetten' zei Den Engelsman. De SGP-fractievoorzitter was zeer ver blijd met het batig saldo van 130.000 gulden. PCG-raadslid C. van Strien had het nooit durven denken. Hij vermoed de dat er nog wel achterstallige rekenin gen betaald zouden moeten worden, maar burgemeester G. van den Berg ontkende dat. Wethouder A.A. Rijstenbil vond de 130.000 gulden ook prachtig, maar zei hij: 'De klappen van 1977 en 1978 liggen nog in 't verschiet. De rechtsbijstand voor de procedure over de jachthaven van het kanaalschap moet ook betaald worden'. Den Engelsman: 'Zijn de kosten van Kavero (zomerhuizenterrein de Krab- benkreek) al binnen?' Wethouder L. Walpot vond dat het met de opmerking van zijn collega Rijstenbil over de rechtsbijstand iets uit de hand liep. Hij wees erop, dat Kavero nog 7000 gulden schuldig was aan de gemeente. Walpot zei verder, dat de rechtsbijstand voor plan de Krabbenkreek de gemeen te geen lucifer heeft gekost (het beroep bij de raad van state was ingediend door de SGP-afdeling, niet door de gemeen te). Hij bracht tenslotte naar voren, dat er geen schadeclaim is ingediend. SGP- raadslid P.J. v.d. Reest pleitte ervoor om de 130.000 gulden niet naar de saldire- serve over te hevelen, maar voor de ver betering van de haven te gebruiken. De burgemeester antwoordde, dat b en w de helft van het batig saldo naar de saldi- reserve willen overbrengen (dan is er totaal twee ton saldireserve om toekom stige tegenvallers te kunnen opvangen), terwijl de andere helft een speciale be stemming krijgt. Een'voorstel hierover is al naar g.s. van Zeeland gestuurd, maar de haven is daarbij niet genoemd, aldus de burgemeeste In verband met de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal hebben de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland een aantal grenscorrecties voorgesteld, zowel provinciaal als ge meentelijk. Op vragen van de raadsle den van Strien en Den Engelsman zei de burgemeester dat Sint-Philipsland er in elk geval beter van wordt. Er komt een kleine 1000 ha bij en de uitkering uit het gemeentefonds is 12,50 per ha plus nog een correctiebedrag. Als de Philips- dam klaar is, vloeit er nog meer in de Fliplandse gemeentekas omdat dan het buitendijks gebied dan onder water staat, kleiner wordt. Onder burgemees ter van Velzen vond er een hermeting plaats van het grondgebied en dat le verde Sint-Philipsland 30.000 gulden extra op uit de rijkskas. Mogelijk rolt er nu weer wat uit, aldus de raadsvoorzit ter. Volgens het grenswijzigingsvoorstel gaat er 932 ha van Steenbergen naar Sint- Philipsland 1, 13 ha van Nieuw-Vosse- meer en 100 ha van Oostflakkee. De eerste twee veranderingen houden ver band met het Schelde-Rijnkanaal, de laatste met de Philipsdam. De grens komt midden in het kanaal te liggen, terwijl de Philipsdamsluizen in z'n ge heel bij Zeeland komen. Tholen krijgt er 39 ha van Nieuw-Vos- semeer bij en 86 ha van Halsteren. Het Thools grondgebied moet echter bijna eenzelfde aantal ha afstaan aan de Bra- Gaarne vraag ik enige ruimte in uw krant om de voorstelling van zaken m.b.t. de openbare kleuterschool ge daan door R.P.F. raadskandidaat Dhr. S.W.Quist uit Poortvliet, voor zover tot mij gekomen middels uw verslag in de Eendrachtbode van 25 mei 1978, van zijn onjuistheden te ontdoen. Op een op 13 oktober 1976 gehouden ouderavond van bovenvermelde kleuterschool gaf het merendeel van de aanwezige ouders te kennen er de voorkeur aan te geven, dat de uren godsdienstonderwijs in het les rooster werden opgenomen en niet bui ten schooltijd gegeven zouden worden. De oudercommissie kreeg de opdracht dit zo mogelijk waar te maken. Op die zelfde avond ben ik gekozen tot lid van de oudercommissie en later tot voorzit ter. De secretaresse Mevr. H. v.d. Ke- vie-v.d.Weele en ik hebben daarna di verse gesprekken gevoerd met o.a. de kerken in Poortvliet, hetgeen gqleid heeft tot het beoogde doel. Tot ieders tevredenheid, zoals de oudercommissie daarna terecht mocht constateren. Het godsdienstonderwijs wordt gegeven door de LEIDSTERS en NIET door mijn vrouw. Een zo meelevend dorps bewoner en een raadskandidaat dient zich beter voor te bereiden en onwaar heden vertellen siert een RPF-kandidaat niet. Met dank voor plaatsing. J.A. de Boe, Parallelweg 9, Poortvliet. nta bósstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM bantse gemeenten: 102 ha aan Nieuw- Vossemeer en 20 ha aan Halsteren. De vier voorstellen op de kleine agenda van deze Fliplandse raadsvergadering waren woensdagavond maar hamer stukken. ledereen ging accoord met het voorbe- reidingsbesluit voor de sluis in Anna Jacobapolder, zodat nu een bestem mingsplan kan worden gemaakt voor de Beatrixstraat/Commandostraat en om geving. De vijftig gulden subsidie aan de Ne derlandse Blindenbibliotheek in ver band met de deelname van een inwoner, ontmoette ook geen bedenkingen. Het aantal wekelijkse lesuren vakon derwijs werd voor de openbare school vastgesteld op 5.00 u, voor de chr. school St. Philipsland 8.20 u en voor de chr. school Anna Jacobapolder 3.20 u. Dit komt neer op 100 minuten of 1.40 u per leerkracht. Ook de deelname aan de gemeenschap pelijke regeling streekarchivariaat Schouwen-Duiveland ging er zonder slag of stoot door. Het statisch archief van Sint-Philipsland wordt in Zierikzee ondergebracht, waarvoor een bedrag per strekkende meter als huur moet worden betaald. Daarnaast betaalt Flipland 7000 gulden per jaar, maar de provincie verstrekt de eerste drie jaar een subsidie van respectievelijk 25, 15 en 10%. Voor 1978 is Sint-Philipsland dan met 5213,15 klaar. Het streekarchivariaat werkt met twee man vanuit Zierikzee, aangezien het Fliplandse archief goed bijgehouden is, kan met een morgen of middag per week worden volstaan. De archivaris kan re gistrator dhr. IJzelenberg op het ge meentesecretarie van Sint-Philipsland van advies dienen bij de opbouw en het up to date houden van het dynamisch registratuurarchief. Ook aan de vernie tiging zal aandacht geschonken worden. De gemeenteraad zag in deze gemeen schappelijke regeling een goede oplos sing voor een kleine gemeente als Sint- Philipsland. PVAB en SGP hadden de naderende verkiezingen en de kleine agenda aan gegrepen voor een aantal schriftelijke vragen, zoals die vorige week al zijn weergegeven. Wat de zwemgelegenheid 'tussen de hoeken' betrof, zei de burgemeester dat Rijkswaterstaat positief heeft gerea geerd op het verzoek om het strandje gelijk met de dijkversterkingen op te spuiten. Er is echter een financieel pro bleem, waarover in Den Haag beslist moet worden. Enkele raadsleden wilden de gemeente dan maar laten betalen, want als het nóg lang duurt, zijn de zandzuigers misschien weg. De burge meester wilde de beslissing in Den Haag afwachten. Volgens wethouder Rijsten bil is er bij de zuiddijk 10.000 m3 zand teveel waarmee de aannemer in z'n maag zit. De buizen zijn al weg en vol gende week vertrekt de zandzuiger. Haast is dus geboden om nog te kunnen profiteren van het aanwezige materieel. Op vragen van de PVAB over de dijk versterkingen zijn de burgemeester, dat het bekend was, dat de werken bij de haven dit jaar niet gereed konden ko men. 'Bij de haven zijn er nogal wat consequenties en geprobeerd wordt de verbeteringen aan te haken bij de dijk- versterkinge' in 1979', aldus de raads voorzitter. Wethouder Rijstenbil noemde het een gevaarlijke zaak als de gemeente nog een stormseizoen verantwoordelijk is voor de zwakste schakel in de dijken, bij het dorp. 'Het waterschap zegt dat de gemeente verantwoordelijk is als er in de winter onverhoopt iets gebeurt omdat het verbeteringsplan voor de haven de dijkver sterkingen heeft opgehouden. De verandering in waterstanden is nu al waar te nemen', zei Rijstenbil. De burgemeester stelde nadrukkelijk dat het om een gezamenlijke verant woordelijkheid ging, want de gemeen teraad wilde de havenverbetering. 'Zonder havenverbetering zou het over igens de vraag geweest zijn of dit stuk dijk gereed was gekomen. Het rijk heeft veel tijd gehad voor de plannen, laat men dan de gemeente ook de gelegen heid bieden een verbeteringsplan voor de haven te maken' aldus de raadsvoor zitter, die er nog aan toevoegde, dat nieuwe dijken de eerste jaren niet die veiligheid bieden als oude dijken. Den Engelsman vulde nog aan, dat niet de haven, maar 'tussen de hoeken' het zwakste punt in de zeewering was. Geruchten over het niet doorgaan van de Fliplandse vestiging van Clysan B.V. uit Numansdorp - die PVAB-raadslid C. den Braber had vernomen - kon burge meester v.d. Berg ontzenuwen. 'Het be drijf is wel in Engelse handen overge gaan (Davis Wayne LTD branch Hol land te Fijnaart), maar het is kernge zond. Er is geen reden tot ongerustheid. De vestiging op het industrieterrein van Sint-Philipsland gaat gewoon door. In het derde of vierde kwartaal wordt hier de verkoop- en service-organisatie voor ventilator-gasbranders gevestigd', aldus de raadsvoorzitter. Den Braber zei het dan toch vreemd te vinden dat de schil ders in de bedrijfswoning van Clysan - die reeds klaar is - plotseling vertrokken zijn. Hij vermoedde dat het maar '.scharrelaars' waren. Den Braber kreeg van de burgemeester verder te horen, dat B en W bezig zijn aan de exploita tie-overeenkomst met bouwbedrijf Plomp B.V. uit Heinenoord voor plan Steintjeskreek Anna Jacobapolder! De bedoeling is om in dat nieuwe woonge- biedje dit jaar nog zes huizen te bouwen: vier woningwet- en twee premiewonin gen. Raadslid Den Engelsman deed het veel genoegen dat het Fliplandse aan nemingsbedrijf Ligtendag B.V. de laag ste was bij de onderhandse aanbesteding voor de woningwetwoningen in plan De Luijster. Hij zei blij te zijn dat hij des tijds nog in deze zaak was gesprongen. zodat Ligtendag naast de door B en W aangezochte aannemers, kon meedoen. Op vragen van Den Braber liet wethou der Walpot weten, dat hij bezig is aan het bestek en de begroting voor de ver bouw van een pand in de Voorstraat om behalve mevr. Hoek fysiotherapeut dhr. van Dijke uit de Schoolstraat te huis vesten. Eerst zouden er een tandarts en een fysiotherapeut komen, maar de ruimte voor twee praktijken was te klein. Na een afweging, viel de keuze op de fysiotherapeut. De tekening van archi tect Klap uit Waarde is met dhr. van Dijke besproken en nu worden de fi nanciële consequenties bekeken, aldus Walpot. De burgemeester vulde nog aan. dat de huur er niet om zal liegen. 'Alleen is dat niet te dragen en mij is het wat waard om als gemeente een bijdrage te geven voor deze gemeenschapsvoor ziening', aldus de raadsvoorzitter. Hij kreeg echter de raad niet zover, dat men tegelijk een principiële toezegging deed om als gemeente een bijdrage te geven. Den Braber en vpn Strien zeiden nog wel, dat dhr. van Dijke antwoord van B en W had moeten krijgen op zijn brief van 6 april, want dat heeft veel te lang geduurd. De volgencje raadsvergadering komen b en w met een voorstel om het parkeren in de Voorstraat te regelen, zo deelde de burgemeester mee op vragen van de SGP-fractie. Of er schuin geparkeerd zal worden of dat er parkeermeters komen kon hij nog niet zeggen. De bloembak ken in de Voorstraat zullen worden bij gevuld, maar de raadsvoorzitter wilde nog wel kwijt, dat er tot zijn spijt veel openbaar groen vernield wordt. Op een andere vraag van de SGP zei de burgemeester dat de Verbindingsstraat tussen de Gladiolenstraat en de garages gelijk met het bouwrijp maken van plan De Luijster, verbeterd wordt. Naar aanleiding van de notulen wilde wethouder Walpot het laatste raadsbe sluit over grondverkoop voor woning bouw nog nader toespitsen omdat hij dat 'juridisch niet waterdicht' vond. H ij be nadrukte dat er binnen vijf jaar geen twee keer grond verkocht wordt aan 1 persoon. De burgemeester zag er een blaam voor de notulist in omdat de discussie letter lijk vijn de band was weergegeven, maar Walpot meende dat hij zich dan mis schien niet goed uitgedrukt had. Van Dhr. Quist was een verzoek ont vangen om een woning aan de Voor straat te huren. Aan sloper Van Tilburg is offerte gevraagd voor afbraak, terwijl de premiebeschikking ook al binnen is. Na de sloop (gelijk met een woning in de Langeweg in Anna Jacobapolder) kan de aannemer met de bouw beginnen. In dit verband vroeg raadslid van Hek ken nog, waarom mevr. Kaashoek- Kunst nog geen benedenwoning in de Rozeboom had gekregen. Wethouder Rijstenbil antwoordde, dat zij al twee of drie keer de kans heeft gehad (al was dat geen beneden-woning), maar ze wilde niet. Nu staat ze bovenaan de lijst, aldus Rijstenbil. Als min of meer gezellig onderonsje vulde de Fliplandse gemeenteraad zo een uurtje vol met kleine punten. De Thoolse gemeenteraad heeft, met de tegenstemmen van de SGP-fractie, be sloten om 15.000 gulden extra uit te trekken voor de kleedaccommodaties van de tennisverenigingen in Tholen, St. Maartensdijk en St. Annaland. Sinds het opmaken van de begrotingen zijn de prijzen gestegen en bovendien is er aan de riolering en bestrating meer werk vanwege wijzigingen in de plannen. De SGP had principiële bezwaren van wege de zondagopenstelling en wilde weten waarom er niet meer aannemers waren benaderd. Nu hadden b en w al leen de aannemers S.M.W. de Korte uit Tholen, Suurland BV uit Scherpenisse en de Fa. Jden Engelsman en Zn. uit St. Annaland uitgenodigd om elk een clu blokaal te bouwen. Wethouder L.J. Koopman liet weten, dat het met moeite gelukt was om voor elk gebouw een aannemer te krijgen, want iedereen had volop werk. SGP-raadslid C.A. Rijnberg bracht naar voren, dat het toch om ge meenschapsgelden ging. Locoburge meester C.J. Moerland zei dat er een goede begroting was, maar de markt was gewoon overvoerd en dat was b en w bekend. VVD-raadslid M. van Damme wees erop, dat er enige zorg was, dat de klee daccommodaties deze zomer niet meer gereed zou komen. Daarom werd er wat snel gewerkt, waarvoor hij begrip kon opbrengen. PvdA-raadslid P. van Schets: veronderstelde dat er een voor deeltje voor de gemeenschap zou zijn, wanneer er geen kleedaccommodaties gebouwd zouden worden. ARP-raadslid W.C. van Kempen vond dat het toch meer een uitzondering dan regel moet zijn. Wethouder Koopman wist dat de aannemers al te veel werk hadden en had veel bedenkingen om met gemeen schapsgelden zodanig te werken, dat aannemers de kans krijgen om het kar wei te verdelen. Op een vraag van PvdA-raadslid J. de Bres zei de voorzitter nog, dat de bouw van het kleedlokaal voor de voetbalve reniging Smerdiek is aanbesteed. De chr. BLO-school de Toetssteen, die menig jaartje is gehuisvest in de oude herverkavelingsbarak in Sint-Maartens dijk, gaat naar Tholen verhuizen. Nieuwbouw voor de C.N.S. aan de Mo- lenvlietsedijk maakt het mogelijk dat de Bosjesschool aan de Schuttershof in Tholen wordt ingericht voor doelmatig BLO-onderwijs. Bevelander en de Bres informeerden wat er met de herverka velingsbarak gaat gebeuren. Wethouder Scherpenisse antwoordde dat er nog geen beslissing is gevallen, maar de naam van de Oosterscheldevissers was al genoemd. Op anderé vragen zei de wet houder, dat met de Oesterschelp over legd wordt of de Toetssteen het gymlo kaal van de huishoudschool kan gebrui ken. Hij meende dat de BLO-school in Tholen meer levensvatbare kansen heeft dan in Sint-Maartensdijk omdat nu een aanvulling van leerlingen uit Brabant niet is uitgesloten. Uitbreiding van de gem. Mavo met twee lokalen in 1981 ontmoette evenmin be zwaren. Dhr. van Damme meende dat er in noodgevallen van het vrijkomende gebouw van gemèentewerken gebruik zou kunnen worden gemaakt. Op vra gen van mevr. Deurloo zei wethouder Scherpenisse nog, dat een Havo op Tholen voorlopig onhaalbaar is, zelfs al zouden de beide Mavo-scholen tot opti male samenwerking komen. Raadslid Dijke informeerde naar aan leiding van een geweigerd verzoek van de chr. school Scherpenisse of gordijnen nu wel.of geen schoolmeubilair zijn. De wethouder van onderwijs antwoordde, dat gordijnen bij de inrichting behoren. Alleen is in 1976 zowel voor de openbare als voor de chr. school buitenzonwering aangebracht. Men kan als inrichting of het ene of het andere krijgen: binnen- gordijnen of buitenzonwering, maar niet allebei. Bij de begrotingsbehandeling 1978 was gevraagd om een enquete onder inwo ners die van de ene naar de andere Thoolse woonkern verhuisd zijn. De ui/slag was inmiddels bekend, maar dhr. van Schetsen meende dat de tijd voor nadere studie nog te kort was. Hij vond dat er meer nog meer interessante gege vens te verzamelen zijn dan alleen de reden waarom men van de ene naar de andere kern verhuisde. (Het drukke verkeer, bijvoorbeeld Stoofstraat Poort vliet, het niet beschikbaar zijn van;hui- zen, enz). Ook raadslid van Gorsel vond dat er meer uit te halen was en hij pleitte ervoor om voortaan elke verhuizer op Tholen zo'n formulier te laten invullen. Versluijs wilde de gegevens over de laatste driejaar hebben en Dijke meen de dat het goed was om jaarlijks bij de begroting cijfers over binnengemeente lijke verhuizingen te verstrekken. B. en w zullen het nader bekijken. Op vragen van raadslid van Schetsen zei de loco-burgemeester nog, dat in alle kernen woningwetwoningen in de be schutte sfeer gebouwd zullen worden. Indien ze niet direct verkocht kunnen worden, wordt er eerst verhuurd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 9