L.H.N.O. der Z.LM. "DE OESTERSCHELP" lELÜSlElüSHEllJSriElüSlEEL5 Sportieve Rekreatie Eerste Rode Kruisloop Tholen basis voor jaarlijks evenement Donderdag 11 mei 1978 EENDRACHTBODE 13 Nieuwe auteur geschiedschrijving Zeeland 40-45 Van Boeijen won race vakbondsvoorzitter en van kamerlid, wethouder. Kies VVD lijst 4 Metamorfose Voets Vangst bisamratten POPCORNER PRIJSVRAAG Van Abba tot Zappa een ruime sortering in elpee's en muziekcasset- tes bij £OR VAM RAAT Nieuwe film over Zeeland in de maak Delta-junioren tournooi Waarom na de basisschool de keuze La ger Huishoud - en Nijverheidsonderwijs? Het Lager Huishoud- en Nijverheidson derwijs (LHNO) is één van de vormen van Lager Beroeps Onderwijs (LBO). Andere mogelijkheden zijn: Lager Technisch Onderwijs (LTO) Lager Economisch- en Adm. Onderwijs (LEAO) Lager Middenstands Onderwijs (LMO) Lager Landbouw Onderwijs (LLO) Wanneer een meisje of jongen het L.H.N.O.kiest, dan kan ze na de 4 jaar een diploma behalen dat recht geeft op toelating voor verdere beroepsopleiding, al dan niet in combinatie met een baan. Het L.H.N.O. kent, net zoals de andere vormen van L.B.O. een 2 jarige onder- bouw(klas 1 2) en een 2 jarige boven bouw (3 4). Men is gebonden aan de z.g.n, minimum lessentabel van een aantal uren. Dit wil zeggen men geeft een vast aantal van 23 uren les verdeeld als volgt over de vakken: Nederlands 4 Engels 3 Wiskunde 3 K.derN. 2 Aardr/Gesch. 2 Tekenen 2 Handenarb. 2 Muziek 1 Studieles 1 Lich. opv. 3 Totaal 23 uur Het L.H.N.O. geeft bovendien: 3 uur Zorg voor woning, voeding en kleding. 3 uur Textiele werkvorming 1 uur Godsdienst 7 uur totaal Er is dus een totaal van 30 uur les per week. In de bovenbouw dus de klassen 3 4, gaat men de vakken die op het beroep gericht zijn een zwaarder accent geven, b.v. de leerling krijgt dan extra theorie vakken als voedingsleer, gezondheids leer, warenkennis, huishoudkunde en textiele werkvormen. In principe is het dus mogelijk voor de leerling in of na 2 jarige onderbouw van schooltype binnen het L.B.O. te wisse len. Men kan dus stellen dat de defini tieve keuze 1 a 2 jaar wordt uitgesteld. Zag men vroeger he^huishoudonderwijs als eindonderwijs, thans is het beslist zo dat het L.H.N.O. een beroeps voorbe reidend karakter draagt. Het oriënteert erg algemeen. De leerling dient zich vérder te bekwa men voor het middels een dagschoolo pleiding van het beroep zoals: Middelbaar Huishoud- en Nijverheids Onderw.(Inas, Kinder Verzorgend, Jeugd Verzorgend) of Middelbaar So ciaal Pedagogische Onderwijs (MSPO) Gezins- en Bejaardenverzorgende. In het L.H.N.O. kent men het werken op nivo. Men onderscheidt het: C nivo - voor de wat meer theoretisch ingestelde leerling. B nivo - voor de gemiddelde leerling. A nivo - voor de meer praktisch inges telde leerling, die vaak moeite heeft met theorie, werktempo e.d. Na de 3e klas kiest de leerling uit een vakkenpakket gelet op: vervolgoplei ding. beroep en aanvullende studie. MODEBRILLEN ILLEN Sici'nhcrt»soslr*al I cl. 34228 ber(;kn op zoom 1 Het provinciaal bestuur wil drs. G. Taal, wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de rijksuniversiteit te Groningen en wo nende te Leeuwarden, opdracht geven tot voortzetting en voltooiing van de ge schiedschrijving van Zeeland gedurende de tweede wereldoorlog. De in 1973 aangewezen auteur L.W. de Bree uit Vlissingen is vorig jaar overle den. Hij had vijf hoofdstukken klaar, handelend over de periode tot juni 1943. Deze hoofdstukken vormen een geheel, dat als deel 1 van het werk gepubliceerd zal kunnen worden. De nu gevonden schrijver, in 1925 in Zeeland geboren, doceert moderne ge schiedenis aan de R.U. Groningen. Hij onderhoudt nog steeds banden met onze provincie en is goed op de hoogte van de ontwikkelingen in Zeeland gedurende en na de tweede wereldoorlog. Volgens de adviescommissie geschied schrijving Zeeland 40-45 beschikt dhr. Taal over de bekwaamheden om het werk van dhr. de Bree te voltooien. Hij is historicus van professie, houdt zich be zig met bronnenonderzoek en geschied schrijving en is bovendien vertrouwd met Zeeland. Het is voor hem mogelijk de geschiedschrijving over Zeeland in te passen in het onderzoekprogramma van zijn faculteit. Dit zal de voortgang van het werk bespoedigen. Op de begroting 1978 is 58.300 gvlden voor het boek uitgetrokken. Eindexamen: Nederlands verplicht 4 Algemene vakken(theorie) 1 op het beroep gericht vak Examen bestaat uit: A. 3 Schoolonderzoeken voor de vakken op A- B- of C- nivo. B. Centraal schriftelijk voor Nederlands C Engels C landelijk vastgesteld Wiskunde Na het behalen van een L.H.N.O. di ploma hangt het af van de gekozen vak ken en behaald nivo, of de leerling in een bepaalde richting verder kan. Natuurlijk is er voor een leerling die in teresse heeft in verdere studie, beschikt over doorzettingsvermogen en zelfstan digheid, de mogelijkheid: Vooroplei ding Hoger Beroeps Onderwijs (V.H.B.O.). Hiervoor is de minimum eis 3 vakken op C nivo (Nederlands verplicht) rest op B nivo. Deze opleiding duurt 3 jaar en staat ge lijk met H.A.V.O. diploma. Het geeft dus ook dezelfde opleidings mogelijkheden als verpleegkundige, on derwijzeres, maatschappelijk werkster e.d. onder auspiciën van een Stichting v.e. Vakopleiding. LEERLINGWEZEN Praktijk/Theorie, Leerovereenkomst richtlijnen. PRAKTIJK o.l.v. patroon (werkgever) volgens pro gramma, vastgesteld door landelijk or gaan en bekrachtigd door Ministerie van Onderwijs. Konsulenten in dienst van landelijk or gaan hebben een koördinerende functie. Theorie 2 dagen beroepsbegeleidend onderwijs (Streekscholen) V.B. Stichting Vakopleiding in het kap- persbedrijf. Landelijke Stichting Oplei ding Bejaardenverzorging. Gezinshelpster: duur: 1 jaar(2 dagen school 3 dagen in gezin) Toelatings eisen: In dienst zijn bij instelling voor gezinsverzorging, diploma L.H.N.O.. 4 vakken B- nivo (2 theorie) evt. verdere studie: gez. verzorgster). Dameskapster: duur: 2 jaar, 1 a 2 dagen per week naar school. Toelatingseisen: 10 jaar dagonderwijs (6 jaar b.o. - 4 jaar v.o.), evt. verder voor voortgezette opl. dameskappen (Vi dag per week) onder nemerscursus). Bejaardenhelpster: duur: 2 jaar, xh dag M.B.O./M.H.N.O. duur: dagonderwijs. 1-2 jaar -I.N.A.S. -M.B.O./C.D. Civiele Dienst 3 jaar -K.V./J.V. 2-3 jaar Kostuumnaaien 2 jaar Couture 1 jaar Vooropleiding Hoger Beroeps Onderwijs M.S.P.O. Middelbaar-Bejaarden- en Sociaal Gezinsverzorgende Pedagogisch Onderwijs -Cultureel werk -Inrichtingswerk -Soc. dienst verl. -Bezigheidstherapie -C.J.O.S. '3 jaar 2 jaar incl. stagetijd toelatingseisen: 2 ex. vakken C- nivo - 1 theorievak (ned. mod. taal AVO K.derN.) - 1 vak ter keuze uit overige ex. vakken. - rest van vakken B- nivo. 3 ex. vakken C- nivo -Nederlands -Moderne taal -Wiskunde, k.der N.a.v.o. Overige vakken B-nivo 2 ex. vakken C-nivo -in theorievak -1 vak naar keuze uit overige ex. vakken. 3 jaar Overige vakken B-nivo 2 jaar 2 */2 jaar Verdere studie mogelijk aan Soc. Akademie- (maatschappelijk werk. Akte L.O. Lich. Oefening) per week naar school. Toelatingseisen: 10 jaar dagonderwijs 4 vakken B- nivo (soms dispensatie mogelijk) Kraamverzorgster: duur: 16 maanden internaat - pr th. opleiding). Toela tingseisen: 18 jaar zijn en diploma L.H.N.O. Verkoopster: duur: 2 jaar. Toelatings eisen: diploma L.H.N.O. Verzorgingsassistente: duur: 2 jaar. Toelatingseisen diploma L.H.N.O. werkzaam zijn in instelling. Modinette: duur: 2 jaar. Toelatings eisen: werkzaam zijn im erkend bedrijf. Administratief assistente duur: 2 jaar. Toelatingseisen: diploma L.H.N.O. Bejaardenverzorgster: part-time opl. duur: 2 jaar. Toelatingseisen 17 jaar. Serveerster: duur: 2 jaar. Toelatings eisen: 10 jaar dagonderwijs. Als besluit een introduktie van de school voor L.H.N.O. "De Oesterschelp" te Tholen. Deze school is één van de scholen die de Zuidelijke Landbouw Maatschappij te Goes onder haar beheer heeft. Vertegenwoordig(st)ers van de Z.L.M. op het eiland Tholen hebben zitting in de beheerscommissie. Deze commissie staat centraal bij het schoolgebeuren. Daarnaast is er een oudercommissie die een brugfunctie hêeft tussen ouders en school. Deze commissie denkt mee in een aantal zaken als schoolreglement, schoolgeldbijdrage e.d. Momenteel is het leerlingenaantal 200 en zijn er 17 docenten werkzaam aan de school. Deze school is een school op algemene grondslag/ en, hagjjt duidelijk een streekfunctie. DoJHSgfterke verbete ringen t.a.v. de niW^^Sfi van openbaar vervoer is het voor leerlingen van St.Philipsland en Anna Jacobapolder mogelijk geworden de school te bezoe ken. Tenslotte een uitnodiging aan Ouders van huidige en toekomstige leerlingen en andere belangstellenden, aanwezig te zijn op de informatieavond op 18 mei a.s. om 20.00 uur in de School voor L.H.N.O. "DE OESTERSCHELP", Si mon Lindhoutstraat 1 te Tholen. Op deze avond willen wij u dan volledig op de hoogte brengen over het L.H.N.O. als vervolgonderwijs na de basisschool, met de beroepsopleidingen- en moge lijkheden erna. U bent hartelijk welkom. Deze opleiding is een goede kans voor de L.H.N.O. leerling een hogere ber oepsopleiding te kiezen. De weg is wat langer- het eindresultaat gelijk als wanneer men via M.A.V.O.- H.A.V.O. gaat. Mogelijkheden via het leerlingwezen: WERKEN EN DAARNAAST STUDE REN Partiële leerplicht. -na 10 jaar dagonderwijs- 1 jaar 2 dagen naar school. Mogelijkheden: -Opleiding via het leerlingwezen -Vormingsinstituut Vaak gegeven op een z.g.n. Streekschool Bij de race om het burgemeesterschap van Harderwijk heeft dhr. J.E. van Boeijen bekende namen gepasseerd als het CDA- kamerlid drs. G. van Leijenhorst uit Gar deren, CNV-voorzitter J. Lanseren Edese wethouder H. Alberts. De laatste stond nummer een op de voordracht van de commissaris der koningin in Gelderland, mr. W.J. Geertsema, die dhr. A Iberts had verzocht om te solliciteren. Dit meldt de Amersfoortse Courant/Veluws Dagblad, De eerste Rode Kruisloop Tholen is za terdag 29 april met 402 deelnemers een geslaagd evenement geworden, al hadden de organisatoren liever nog wat meer lo pers gehad. Toch vinden de initiatiefne mers Jan Baarends, Johan Konings, Wim van Dijke en Rien Hommel de pre miere dermate goed verlopen, dat ze van de Rode Kruisloop een jaarlijkse traditie willen maken. Vanavond zal aan het Thoolse Rode Kruis een cheque worden overhandigd als resultaat van deze eerste loop. Hoe groot het bedrag precies is, blijft nog een verrassing, maar vier cijfers zijn het in elk geval. Burgemeester J.E. van Boeijen, tevens voorzitter van het Thoolse Rode Kruis, loste 's middags om half twee aan de Ten Ankerweg het startschot. De eerste groep van 198 lopers begon toen aan de 1160 m, terwijl een halfuur later 128 deelnemers 2320 m aflegden. De burge meester kon de groepsprijzen uitreiken aan de Chr. nat. school Tholen (le), school met de bijbel Sint-Annaland (2e) en O.L.S. Ter Tolne Tholen (3e). De 1160 m werd gewonnen door Robbie van Dijk, voor Leon van Elsacker en Mark Almekinders. Op de 2320 m was R. van Egmond le, P. Hanse 2e en K. Franken 3e. Behalve een herinnering kregen deze deelnemers nog een leuke attentie. Totaal 42 lopers legden de 4640 m af en hierbij werd A. Musters le in 16.27 min, 2e H. Schoonen 16.49 min, 3e N. Meier 17.10 min, 4. J. Schoonen 5. J. Suyker- buyk 6. P. Rietko 7. A. Prinsen 8. R. Hommel Fzn 9. C. Rietman 10. G. Fre- ring. De 9280 m werd door 34 deelnemers gelopen. Rien Jeroense was de winnaar in 32.05 min. 2. Frans Kri.jnsens 33.17 m 3. F. van Put 33,45 m 4. Jan de Leeuw 33.58 m 5. R. van Driel 34.13 m 6. Jan Baarends 36.30 m 7. C.v.d. Boom 36.25 m 8. J. Sturm 36.33 m 9. Johan Konings 36.26 m 10. V.d. Poel 37.38 min. Deze eerste Rode Kruisloop kwam tot stand dankzij de spontane medewerking van de middenstand en het bedrijfsleven van het eiland Tholen, alsmede van Philip Morris Bergen op Zoom. De atleten zaten verder niet stil, want Rien Jeroense won een 10 km trainings loop van Olympia Halsteren.op het ge deeltelijk verharde parcours rond Vre derust maakte hij een tijd van 33.18 min. Van de 39 deelnemers wasjan de Leeuw 2e in 34.32 m, Jan van Oirschot 3e in 34.40 m, Johan Konings 6e in 46.44, Rien Hommel en Toon Pollemans 14e en 15e in 41.17m. Baarends werd in z'n eerste 5 km baan- wedstrijd te Bergen op Zoom 8e in 16.48 m. Hij eindigde in dezelfde ronde als winnaar Johan Antheunisse. Als gastlo- per bij een Steenberge ploeg werd Rien Hommel 2e bij een estafetteloop van de braderie Hoeven. 1. Het is de taak van burger en overheid het leefmi lieu te handhaven en te verbeteren. Ook hier is samenwerking geboden. 2. Het bevorderen van gelijke kansen voor de burger met respect voor ieders persoonlijkheid zal de hoek steen zijn van onze politiek. Hilbron Antwoordnummer 187? Den Haag (geen postzegel) tel 070-614121. Advertentie IM ^modehuis rita bósstraat 27 berqert op zoom Advertentie IM Gelijktijdig met het 75-jarig bestaan heeft Voets B.V., installatietechniek en handelsmij te Bergen op Zoom een ware metamorfose ondergaan. De twee be drijven zijn van de Cromwielstraat en de Kastanjelaan verhuisd naar een nieuw en modern gebouw aan de Moerstraat- sebaan, waar Voets zijn activiteiten nog beter kan ontplooien. Het bedrijf is bij zonder ingenomen met deze ontwikke ling, want een fraai pand van 1.000 m2 met een royale parkeerruimte, vlakbij de Bergse veiling, is iets waar elke on derneming jaloers op kan zijn. Voets, die bijna veertig mensen in dienst heeft, is hoofddealer voor Campinggaz en Shell buta- en propaangas. Men heeft een vulstation voor alle soorten gasflesjes, een omruilstation voor Campinggaz en allerhande gas-artikelen voor de kam peerder. In de showroom is er een wand met 18 meter mechanisch en elektrisch gereedschap voor de vakman en de doe-het-zelver. Voets blijft overigens in de binnenstad nog een vestiging hou den, namelijk de winkel in de Kremer- straat. die onder de kop' geen lintjesknipper maar een doordouwer achter de schermen een pagina aan burgemeester van Boeijen wijdt. Volgens het artikel had hij zeven jaar ge leden al de kans om naar Harderwijk te gaan, maar dhr. van Boeijen bleef toch op het heringedeelde Tholen. nadat de mi nister hem voor dé keus had gesteld, 'ledereen was vrij negatief over die herin-1 deling, maar ik had er wel vertrouwen in. Wilde daarom ook zelf graag leiding ge ven aan de reorganisatie. Nu blijkt, dat ik het bij het rechte eind heb gehad' aldus dhr. van Boeijen. Volgens het artikel van Arjeh Kalmann en Harm Koster durft van Boeijen na ze ven jaar dan ook rustig te beweren, dat de herindeling in 1971 veel positieve kanten heeft gehad. Er zijn vele zaken tot stand gekomen die men bij het uitblijven van de herindeling anders tot in lengte van dagen had moeten ontberen. Materieel gezien heeft de herindeling gunstige resultaten afgeworpen. Uit ongeveer 18.000 inwo ners kun je verder mensen met meer kwaliteit halen voor je gemeentebestuur dan in zeven kleine gemeenten apart. Ook je ambtenarenapparaat kun je aan zienlijk sterker maken. En wat nog be langrijker is, je voorkomt dat er teveel persoonlijke relaties en zakelijke bindin gen ontstaan. In de kleine gemeenten had je dergelijke banden. De verleiding is dan erg groot om ja tegen bepaalde dingen te zeggen, die uit oogpunt van gemeen schapsbelang en rechtszekerheid niet juist zijn. Met andere woorden, een korte af stand van bestuurder naar bestuurde kan kwalijke kanten hebben, aldus dhr. van Boeijen in de Amersfoortse Courant/Ve luws Dagblad. Het Schilder's Nieuwsblad (de Een- drachtbode van Harderwijk) wijdt een pagina aan burgemeester van Boeijen onder de kop 'Ik stroop m'n mouwen maar vast op'. Peter Sanders noteerde o.a. uit de mond van de scheidende Thoolse burgemeester: 'Ik heb me hier de eerste jaren te pletter gewerkt. Zo ontzettend druk, dat zou ik vandaag de dag niet meer kunnen opbrengen. Maar spijt heb ik er niet van, je steekt er veel van op'. Schilder's Nieuwsblad meldt verder, dat Harderwijks nieuwe burgemeester uit een typisch bestuurlijk geslacht komt. Zijn grootvader was gemeente-ontvanger in Putten, zijn vader wethouder van Voor burg, gedeputeerde van Zuid-Holland en van 1937 tot 1944 minister van binnen landse zaken. 'Mijn vader was een self made man en zijn kinderen hebben daar een tik van meegekregen. Presteren, daar gaat het om in onze familie. Wat ik nu heb bereikt, dat mag ik gerust zeggen, heb ik te danken aan keihard werken. Voor mijn sollicitatie naar Harderwijk heb ik niemand ingeschakeld. Zonder kruiwagen ben ik er gekomen. Mijn be noeming kan alleen worden toegeschre ven aan de inlichtingen die mijn commis saris der koningin in Zeeland, dr. Boer- tien, heeft verstrekt en aan de indruk die minister Wiegel en de commissaris der koningin in Gelderland, mr. Geertsema, van mij hebben gekregen. Dat is ook de enig juiste weg', aldus dhr. van Boeijen in het Schilder's Nieuwsblad. In aprilzijn er op Tholen 35 en op Sint- Philipsland 8 bisamratten gevangen. Rijksrattenvanger J. Meijll uit Poortvliet spreekt van een stabiel beeld. Deze week behandelen we op speciaal verzoek van Johan Schot en Pieter Moerland Genesis, een groep die in de tien jaar van haar bestaan onder vele stormen heeft geleden, maar toch steeds net geen schipbreuk leed. Reeds kort na Uit reactie van enkele van onze trouwe lezers bleek dat zij de uitslagen van de afgelopen Popcorners niet hadden ge zien. Deze uitslagen zijn n.l. opgenomen in de Eendrachtbode edities die ver schenen zijn de week volgend op iedere Popcorner. Voor al degenen die dit dus niet opge merkt hebben vermelden wij alsnog dat de twee singles van Queen, die bij Pop corner 2 werden verloot, gewonnen werden door Heieen Polderman uit Sint Maartensdijk en R. Vermeulen uit Sint Annaland. Terwijl de Eagles L.P. uit Popcorner 3 gewonnen werd door Jan v.d. Kleijn uit Sint Philipsland. UITSLAG POPCORNER 4 De L.P. "Broken Hearts" van de Babys is gewonnen door Hans de Groen, Achterstraat 3, Poortvliet. De goede antwoorden op de vragen waren: 1. 1976 en 2. A Piece of the Action. WIN DE L.P. "AND THEN THERE WERE THREE" VAN GENESIS Deze keer maar een vraag in onze pop corner prijsvraag, n.l. hoeveel L.P.'s zijn er van Genesis verschenen, en geef de titels. Als je goed leest is het antwoord makkelijk te vinden. Schrijf je antwoord dan op een brief kaart en stuur die naar Eendrachtbode, t.a.v. Popcorner, Postbus 5, Sint Anna land. Onder de goede inzendingen ver loten wij de L.P. "And then there were three". de oprichting leek de groep geen lang leven beschoren te zijn, daar de eerste twee singles, die door Jonathan King werden geproduceerd beiden flopten. Ook hun eerste L.P. "From Genesis to Revelation" bleek ook niet aan te slaan. Toch zette de groep door en in 1970 kwam met de hulp van een nieuwe pro ducer de tweede L.P. "Trespass" tot stand. De daaropvolgende L.P. "Nurse ry Crime" toonde aan dat de groep op de goede weg zat. Toch waren er nog pro blemen met live optredens, en om de bühneoptredens dan ook wat spectacu lairder te maken ging men als eersten gebruik maken van droog ijs, terwijl drummer Peter Gabriël zich in de meest vreemde gewaden hulde, In 1972 brak de groep in Engeland door met hun L.P. "Foxtrot". Genesis manifesteerde zich als een gchte L.P. groep door nog in hetzelfde jaar met hun vijfde L.P. "Ge nesis Live" uit te komen. De L.P. "Sel ling England by the pound" bezorgde de groep naam en faam in Nederland. In 1974 maakte de groep hun eerste grote tournee door Amerika, die werd afge sloten met het uitbrengen van de L.P. "The Lamb lies down on Broadway"., Ondertussen waren er enige conflicten binnen de groep ontstaan met als gevolg dat Peter Gabriël, die gezien werd als de stuwende kracht achter Genesis, de groep verliet om aan een solo-carriere te gaan bouwen. Men verwachte dat dit vertrek de doodsteek voor Genesis zou zijn, maar wonderwel wist de groep zich te herstellen. Met Phil Collins als nieuwe drummer bracht de groep in 1975 alweer de volgende L.P. op de markt "A trick of the Tail". Deze L.P. werd direkt uitge roepen tot L.P. van het jaar, en tot ieders verbazing bleek het vertrek van Peter Gabriël de groep in feite alleen maar goed gedaan te hebben. Bij de optredens werd er nu gelukkig weer minder aan dacht besteed aan het theater, en kwam het accent weer op de muziek te liggen. In 1976 kwam Genesis naar Hilvaren- beek alwaar hun 8e L.P. werd opgeno men "Wind and Wuthering". Vorigjaar stapelden zich alweer donkere wolken bovën de groep, toen ook Steve Hackett op de solotoer ging. Het gevolg was dat er nog slechts 3 leden van de groep overwaren; Phill Collins, Tony Banks en Mike Rutherford. Deze besloten de muzikale koers te verleggen in de rich ting van de hardere muziek, terwijl de songs korter werden, en er minder in strumentale stukken werden ingelast. Al deze nieuwe Genesis trekjes kwamen duidelijk tot uiting op hun live dubbel L.P. "Seconds Out". Begin dit jaar kwam Genesis' nieuwste L.P. uit die de toepasselijke titel "And then there were Three" draagt. Toch heeft deze L.P. bij de meeste Genesis fans toch wel enige teleurstelling veroorzaakt, vooral omdat het spectaculaire element, dat altijd in de muziek van de groep doorklonk verdwenen scheen te zijn. De oorzaak van deze versobering is waarschijnlijk gelegen in het feit dat het voortbestaan van de groep nog maar aan een zijden draadje hangt, daar zowel Tony als Mi ke aspiraties hebben voor een solocar rière. Zo lijkt de groep binnenkort dan toch ten gronde te zuilen gaan aan so loambities. Maar voor het zover is zal de groep in ieder geval Nederland nog een keer aandoen. Op 20 mei treden zij n.l. in het kader van hun wereldtournee op in de Leidse Groenoordhallen. Ook KAYAK staat op doorbreken in Amerika. Hun L.P. "Starlight Dancer" staat sinds kort in de Top Honderd ge noteerd. Gelukkig komen er ook Amerikanen naar Nederland. 23 "juni treedt BOB DYLAN n.l. op in het Feyenoord sta dion te Rotterdam. Eindelijk dan toch een manier gevonden om dit stadion bomvol te krijgen. Ook ELO treedt zeer binnenkort op in Rotterdam, t.w. 16 en 17 mei in Ahoy. Tot slot MI AMIGO hoopt op tweede pinksterdag de FLASHBACK TOP 100 uit te zenden, jullie zitten dus allemaal van 10 tot 6 aan je radio gekluisterd. Een ding verklappen wij alvast: Deep Purple Advertentie IM staat met Child in Time nog steeds nr. 1. Er worden wederom pogingen gedaan om THE BEATLES gezamenlijk te la ten optreden. Ditmaal werd door de Ja panse zakenman Rocky Aoki een bod gedaan van 50 miljoen dollar om hen in Liverpool te laten optreden. DAVID BOWIE gaat zich steeds ver der uit de popwereld terugtrekken. Bin nenkort gaat hij zelfs les volgen aan de Art School te Berlijn om zich te verdie pen in de schilderkunst. ABBA doet op het ogenblik een po ging om Amerika te veroveren, men is op het ogenblik aldaar op tournee en zal o.a. Optreden met Olivia Newton John, eens hun rivaal bij het Eurosongfestival in 1974. Botermarkt 5 - Tholen Zeker in de maand mei, nu het weer al zo veel mooier wordt en de dagen langer zijn, heeft menigeen de behoefte om er 's avonds eens uit te wippen. Daarvoor is ook op Tholen volop de gelegenheid. Ook de maand mei biedt u weer de no dige evenementen op sportief rekreatief gebied. Vooral de fietstochten zijn uitermate geschikt voor de gezinsre- kreatie. Fiets eens e, u krijgt er vast geen spijt van. Ieder fietst in zijn eigen tempo, dus het is voor iedereen goed te doen. De agenda biedt echter nog meer: 13 mei Mattenbrugtocht. Fietstocht over 40 km. Startplaats Hof van Holland Tholen. Starttijd tussen 10.00-14.00 uur. Inlichtingen Wielerclub de Fuik. 13 mei Nationale Fietsdag. Tochten vanuit Bergen op Zoom. Inlichtingen A.N.W.B. 19 mei Rekreatief volleybaltoernooi. Organisatie Amigos, Oud-Vossemeer. 24,25,26 mei Rijwielavonddriedaagse. Sint Philipsland. Inl. 01660-3311 en 3134 27 mei Drie Lindekes fietstocht ong. 40 km. Inl. 01660-3311 en 3134. 27 mei Kleuterdag te Stavenisse. Spel letjesdag voor kinderen tot 7 jaar op het voetbalveld. Georganiseerd door de ge zamenlijke gymverenigingen. Aanvang 10.00 uur. Dit voor wat betreft de eenmalige even ementen. Leuk om er eens aan mee te doen, maar het is vast beter voor u als u regelmatig in beweging komt. Ook dat kan, want in wel haast iedere kern wor den er wekelijks terugkerende trima- vonden e.d. georganiseerd zoals, 's maandags in St. Annaland in gymzaal of bij mooi weer op het voetbalveld trimgroep dames van 19.30-20.30 uur en van 20.30-21.30 uur. 's maandag in Stavenisse in gymzaal trimgroep dames van 20.00-21.00 uur. 's maandags in Poortvliet in gymzaal trimgroep dames/heren v. 20.45-21.45 u6ur 's woensdag in Sint Maartensdijk in Haestinge trimgroep dames/heren van 20.30-22.00 uur. Wilt u nog meer mogelijkheden, infor meer dan eens bij het telefoonnummer van de werkgroep sportieve rekreatie 01666-2903. Heeft u suggesties, ook die zijn van hartê welkom. Wellicht kunnen we gezamenlijk tot een voor ieder be vredigende oplossing komen. Hoe dan ook: KOM IN BEWEGING. Na de uit 1972 daterende film "Er zijn nog Zeeuwen" wil het provinciaal bes tuur voor 130.000 gulden een film laten maken over de plaats, functie en de be tekenis van het monument in de Zeeuwse samenleving. In de loop der eeuwen hebben monu menten - grote en kleine - op stad en land van Zeeland een stempel gedrukt, dat nooit is uitgewist, hoeveel ook verd ween in oorlog en vrede. In het Zeeland van nu hebben vele monumenten hun functie behouden dan wel een nieuwe functie gekregen, met andere woorden: het monument 'leeft'. Voor de invulling van dit thema - waaraan nog volop wordt gewerkt - hebben g.s. zich kunnen verzekeren van adviezen van deskundi gen als M.P. de Bruin, hoofd documen tatiecentrum Zeeuws Deltagebied, G.A. de Kok, journalist en adviseur bij vorige Zeelandfilms, en prof. dr. C.A. van Swigchem, hoogleraar kunstgeschiede nis aan de Vrije Universiteit. Het gaat niet om een monumentenfilm, maar om de wijze waarop het monu ment functioneert. De invalshoek daar bij zal zijn, wat de mens ermee doet, hoe hij het monument (ook monumentale voorwerpen) gebruikt (spelen, wande len, vergaderen, trouwen, wonen, wer ken, kerken, zich ontspannen, enz.). Bij het kiezen van de monumenten voor de film zal streng moeten worden geselec teerd, maar aan de andere kant zal die selectie geen afbreuk mogen doen aan de enorme variatie in gebruik en bes temming van het monument in Zeeland. Evenals bij vorige Zeelandfilms, willen g.s. de produktie opdragen aan Cine- centrum in Hilversum, waarmee het provinciaal bestuur goede ervaringen heeft opgedaan. De Middelburgse ci neast J. Wolterbeek zal als regisseur op treden. De algehele coördinatie is in handen van het bureau voorlichting van de provincie. De film, die hooguit een half uur zal duren en die geschikt zal moeten zijn voor hen die Zeeland ken nen (er wonen), maar ook voor degenen die van de provincie niets of heel weinig weten, zal op 16 mm worden opgeno men en te zijner tijd in voldoende ko pieën beschikbaar zijn voor uitleen in en buiten de provincie. Deze zomer en herfst zullen de opnamen gemaakt wor den, waarna de premiere in het voorjaar van 1979 tegemoet kan worden gezien. Op donderdag 4 mei was het weer een drukte van belang op de gemeentelijke sportterreinen in Tholen. Daar werd immers weer 'gestreden' door de junio ren van 8 verschillende verenigingen voor een zo hoog mogelijke rangschik king in hun groep. Het weer was prachtig en dat zal menigeen ook wel een stimulans gegeven hebben op zijn uiterste best te doen, zowel spelers als publiek. Nadat de diverse programma's waren afgewerkt was de eindrangschik king als volgt: A.-junioren: 1. Kloetinge 9 pt. 2. Thol. Boys 6 pt. (saldo 2) 3. s.c. Gastel 6 pt (saldo 1) 4. Bergambacht 5 pt 5. V.V.N. 2 pt (saldo - 4) 6. f.c. Bergen 2 pt (saldo - 7). B.-junioren: 1. V.V.N. 8 pt. 2. Bergam bacht 6 pt. 3. Thol. Boys 6 pt. (Bergam bacht 2e na strafschoppen) 4. s.c. Gastel 4 pt. 5. f.c. Bergen 3 pt. (saldo - 2) 6. Kloetinge 3 pt (saldo - 3). C.-junioren: 1. s.c. Gastel 10 pt 2. Halsteren 6 pt. 3.Bergambacht 6 pt (Halsteren 2e na strafschoppen) 4. Thol. Boys 5 pt. 5. Kloetinge 3 pt. 6. V.V.N. 0 pt. De prijzen werden als bovenstaand dan ook evenredig verdeeld en werden door de voorzitter van de v.v. Tholense Boys, de heer de Laater, uitgereikt en tevens nam iedere eerste in z'n leeftijdsgroep ook een wisselbeker mee naar huis zodat ze deze volgend jaar weer kunnen ko men verdedigen in Tholen, want dat dit gebeuren voor herhaling vatbaar blijkt is ook tot uiting gekomen in de opkomst van het publiek, zodat men toch kan zeggen dat deze dag wederom geslaagd was. e

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 13