Met vijf doelpunten speelde WHS zich ruim in veiligheid Smerdiek bleef met 1 punt derde klasser mu WHS eerste kampioen damesvoetbal VOETBAL UIT SLAGEN VOETBAL PROGRAMMA Partij van de Arbeid Wielrennen VOLLEY-BAL Vrijdag 5 mei 1978 EENDRACHTBODE 11 WHS schoot uit de slof. Smerdiek blijft derde klasser Smerdiek 2 uitgeblust. WHS 2: twee maal twee is vier. Wilt U meer sportvoorzieningen? Stemt dan P.v.d.A. lijst 2 Aardig voetbal IMoad-Veerse Boys. Voor drie voormalige eiland bewoners heeft Koninginne dag een verrassing opgele verd. W.J. van Doorn uit(voorheen) Poortvliet, W.L.Blindenbach uit Sint- Maartensdijk en P.W.C. van Westen 'uit Oud-Vossemeer werden benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Voor wat de competitie betreft is het af gelopen. Nog niet wat de wedstrijden aangaat, wel ten aanzien van de beslis singen. WHS moet nog 3 partijen afwer ken. maar is zeker van een vijfde jaar landelijk voetbal, zoals dat er al enkele weken inzat. Smerdiek hebben we de laatste weken al de waarde van de derde klasser voor 1978/79 toegekend, maar moest dat nog even waarmaken. Onze prognose was een keer juist, dat het nu wel de volle buiten kon en moest halen tegen een niet meer geïnteresseerde Kloetinge, omdat ook de echte degradatiekandidaat The Gunners een reuze kans op de volle buit had en Zwaluwe er zeker wel een puntje kon uithalen. Zo liep het ook inderdaad allemaal volgens het boekje, wat niet wegneemt dat het voor Smerdiek een fe licitatie waard is, omdat men zich die laatste weken toch goed heeft geweerd en in wezen de partij tegen Zaamslag de victorie opleverde. In de vierde klasse werd Bruse Boys kampioen, wat de voormalige WHS trainer N. de Frel zaterdag even verge noegd deed glunderen als de WHS op volger van Oers kon doen, omdat zijn formatie nu echt produktief was. N og een laatst interessant competitiebericht was dan, dat de WHS dames inderdaad de vlag konden hijsen, waarmee dan een nieuwe Thoolse primeur in de annalen kon worden vastgelegd. Verder was het niet meervan belang, want ondanks de WHS 2 winst tegen Seolto 2 valt er voor de groen-witte re serves niet meer te promoveren. Daar voor heeft Beatrix 2 al een stokje gesto ken. Noad gaat overigens de bekerronde nog vervolgen en moet volgende week zater dag uitkomen tegen kogelvangers, zeer waarschijnlijk op het terrein van Dinte- loord. Ondanks een al snel opgelopen achter stand tegen degradatiekandidaat Rij- soord. heeft een dominerend WHS zich niet alleen veilig gespeeld voor een tweede klas vervolg, maar de kijkers oqk eens het plezier gegund van een handvol doelpunten. Die mogelijkheid werd na rust volop door de gasten geboden, na dat een opgelopen 2-1 achterstand de Rijsoordse trainer tot 2 aanvallende wissels deed besluiten. Alles of niets, was het enige wat de gasten kon over blijven met een zo groot degradatie-ri sico. Overigens verloor ook de Zwerver, zodat Rijsoord de beste papieren voor ontsnapping is overgebleven. Het was al snel duidelijk, dat de gasten er veel voor over hadden om in Sint-Annaland een punt weg te halen, want mep begon fel en had ook in de eerste minuut al ver rassend resultaat. Een strakke voorzet, kwam bij de iWfee'dé paal en de WHS defensie was nog niet ingesteld, toen Wim Fase al kansloos was gepasseerd: 0-1. Enkele oud-WHSers schudden al meewarig het hoofd, maar hadden toen nog niet door dat de tegenstander toch wel duidelijk tot de lager geklasseerden behoorde en hun favorieten een sterker positie op de ranglijst konden innemen dat dan ze tot dusver hebben gedaan. Er kwamen goede WHS combinaties op de mat en het zat er in, dat het de een of andere keer voor Rijsoord fataal moest aflopen. Er kwam nog even uitstel voor de gasten, toen Piet de Rijke op de paal schoot, de bal voor de Voeten neer dwarrelde voor de snel meegekomen Theo Moerland, die inknalde. Scheids rechter Krul keurde echter af, omdat Piet de Rijke achter de doellijn of daar op hinderlijk buitenspel lag. De gelijk maker kwam er toch na weer een paar hartverwarmende groen-witte aanval len. Bram Rijnberg, die tijd kreeg, gaf een van zijn deze middag meer vervaar lijke schoten, maar de Rijsoordse doel man stompte goed weg. Een volgende combinatie bracht Piet de Koster wel een goede scoringskans maar hij kon het leer net niet meer bereiken. Weer een goede inzet van Bram Rijnberg kaatste 2e klasse landelijk WHS-Rijsoord 5-2, SSS-Arnemuiden 0-2, NEO-AZVV 3-3, Heerjansdam- ASWH 1-1, Excelsior-NSVV 1-3, Oran je Wit-De Zwerver 2-1, PPSC-Altena 2-2. 3e klas Kloetinge-Smerdiek 0-2, The Gunners- Hoek 2-0, Zwaluwe-Dinteloord 1-1, Krabbendijke-Serooskerke 3-1, De Meeuwen -Yerseke 2-1. 4e klas B Sluis-Bruse Boys 1-3, Tholense Boys- Wolfaartsdijk 3-6, Nieuwdorp-Kapelle 0-1, Veere-SPS 5-1. Reserve 3e klas Smerdiek 2-Good Luck 2 1-3, Altena 2- Tholense Boys II 1-0, HJPS 2-NEO 2 1-1, SSC 2-Wilhelmina 2 4-2, VVN 2- Roda Boys II 2-1, Veen 2-Zwaluwe II 1-1. Afdeling eerste klas reserve WHS 2-Seolto II 3-2, SSC 2-Good Luck 3 2-1. BVC-PTT Breda 2 3-1Rust Roest 2-Beatrix II 1-1, Zwaluwe 3-Chrislandia II 2-1, Dinteloord 2-Wit Zwart II 4-1. Standaard 2e klas B Noad-Veerse Boys 3-2, SC Stavenis- se-FC Wandelbos 3-5, SDE-SC Oster- hout 5-1, Family Boys-TSC 3-1 Toevoeging eerste klas reserve Woensdag gespeeld: Beatrix 2-Zwaluwe 3 3-2 Dames De Meeuwen-WHS 1-5, Zeelandia- Luctor 3-0, Rozenoord-Chrislandia 0-3. Vriendschappelijk Tholense Boys 4-WHS 4 1-3 terug, kwam bij Theo Moerland, die Piet de Koster de beslissende mogelijkheid gaf: 1-1. Nog voor rust kwam de ver diende WHS voorsprong. Bij een aanval kon Piet de Koster het leer net niet on der controle krijgen, maar Nico Hage kreeg een open mogelijkheid: 2-1 Al direct na rust was het 3-1 door Nico Hage en toen leek het eigenlijk al voor elkaar te zijn. De groen-witten dachtep er een kwartiertje ook zo over, maar dat betekende wel 3-2. In die fase had de thuisclub het zelfs nog even moeilijk, omdat Rijsoord poogde door de druk ken. Door de wisseling bij Rijsoord was de defensie echter dusdanig verzwakt dan dat een WHS aanval tegelijk groot gevaar opleverde. Daaruit maakte Bram Rijnberg met een goede schuiver 4-2 en Rien Fase, ingevallen voor een na rust hinkende Ko Stoutjesdijk maakte er de volle vijf van. Die kwam tot stand via een pass van Nico 'Hage. De zaak was bekeken en al betekende het geen grote sprong op de ranglijst, het tweede klas- serschap was zeker gesteld en bovendien was het doelgemiddelde ook wat opge vijzeld. Het is te hopen, dat Smerdiek in het volgende competitieseizoen met dezelf de inzet speelt als de laafste twee wed strijden. Dan zullen de blauwen niet in degradatiegevaar komen. Er is ook vol doende kwaliteit aanwezig, alsmede een brede basis van spelers die ingezet kun nen worden in de derde klas, mits er voor getraind wordt. De 0-2 overwin ning op Kloetinge behoedde Smerdiek voor degradatie. Men had het geluk, dat op de juiste momenten een doelpunt werd gemaakt, tot vreugde van de tal rijke Smerdiekse supporters. Zo scoorde Sjaak van Vossen na het nerveuze begin al in de vijfde minuut een prachtig doelpunt. Hij onfutseldë de Kloetingse rechtsback de bal, waarna de keeper geen schijn van kans had. Deze voor sprong had zeker een ruggesteun moe ten zijn. maar de zenuwachtige blauwen discussieerden meer, dan goed voetbal te brengen. Kloetinge kon daardoor met snel aanvalsspel Smerdiek onder druk zetten. De verdediging, met een voor treffelijke Jan Guiljam in het doel, hield stand, al was het soms op het randje af. Toch was de beste kans voor Smerdiek, maar Piet Kauffman faalde alleen voor de Kloetingse doelman. Gezien het spelbeeld had Smerdiek echter geen grotere voorsprong verdiend. Na rust kwam Rien Koopman in het veld voor Kauffmann, terwijl Wim Vroegop naar voren werd geschoven. Dat bracht meer gevaar en Smerdiek speelde duidelijk rustiger, opnieuw in de 'vijfdefmihutit Scóörde Jös van Splunter uit een hoekschop op links, die de Kloetingse aanvoerder verkeerd raakte, 0-2. De thuisclub moest toen wel aanvallen, terwijl Smerdiek met snelle counters te- rugprikte. De kansen werden echter niet benut. Na 25 minuten liet de leeg ges peelde Sjaak Moerland zich vervangen door Mart Koopman. Een terugspeelbal die vlak naast de paal werd gekopt, le verde nog het enige gevaar op voor Smerdiek. Deze tweede helft waren de blauwen overigens de beste ploeg. Ge zien echter de eerste helft, had Kloetinge de overwinning niet cadeau gegeven. Smerdiek bleef derde klasser met 1 punt voorsprong op het gedegradeerde The Gunners uit Breda. Iedereen vond het welletjes in de wed strijd Smerdiek 2-Good Luck 2, zodat 'het laatste fluitsignaal bij de stand 1-3 als een verademing kwam. 't Was een matige partij, deels door het zeer goede weer en voor een deel ook door het falen van beide ploegen. De eerste helft was. nog enigszins het aankijken waard, maar de tweede helft was vooral van Smer- diek-zijde, bar en boos. Gauw vergeten dus. De thuisclub kreeg zoals zo vaak in dit seizoen, een vroeg doelpunt tegen. De snelle rechterspits van Good Luck werd met een verre pas gelanceerd en doelman Wim de Viet was tegen diens schot kansloos. Smerdiek liet het er niet bij zitten en zette de bezoekers onder druk. Dit resulteerde na een kwartier al in de gelijkmaker. Chris Koopman werd vlak buiten het strafschopgebied ge vloerd en Rien Joppe schoot uit de vrije trap keihard in: 1-1. Daarna bleef het spel leuk om te zien, maar zonder schokkende momenten. Na rust toonde de thuisclub geen greintje intelligentie om de Brabantse verdediging open te breken. De gasten counterden met succes en na tien minu ten was het 1-2. Het saaie duel sleepte zich langzaam voort, tot na een half uur het laatste doelpunt viel: 1-3. Smerdiek 2 is op de voorlaatste plaats geëindigd ^modehuis rita bósstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM met vijf punten voorsprong op het ge degradeerde SSC 2. De ploeg bestond uit Wim de Viet. Ali Weggeman, Jaap Kloet, Rien Joppe. Jos Leemreijze (Adrie v.d. Rhee), Cees Stoutjesdijk, Chris Koopman, Henk Brinkman, Wim Vroegop, Jaap de Rijke en Jaap op den Brouw. Het konginnneweekend heeft de WHS reserves vier punten opgeleverd, maar toch niet voldoende voor de vierde pro motieplaats. Zelfs al staat er in de aan hef een misser dat Beatrix 2 promoveert, want dat is niet het geval, dan nog zou niet alleen WHS 2 de resterende partijen moeten winnen, maar Chrislandia 2 heeft maar 1 punt meer nodig voor de vierde promotieplaats. Het puntenver lies in de eerste competitiehelft heeft de groenwitte reserves te veel parten ges peeld, om met de wel goede eindsprint nog het eigenlijk verdiende overstapje te maken. In de twee partijen van afgelo pen weekend werd een amusements waarde voor de kijkers wel een 9 geno teerd. Zaterdag waren er nogal wat kij kers, maar dat kwam omdat Seolto 2 twintig minuten te laat arriveerde, zodat de wedstrijd van de reserves nog volop bezig was, eer de stroom arriveerde om te komen kijken naar WHS 1- Rijsoord. Het voorgerecht was voor het publiek prima en naar later bleek eveneens de hoofdschotel. De WHS reserves stonden bij rust met 0-2 achter door fouten van Dies den Engelsman en Wim Snoep. De grootste handicap was echter, dat Adri den Engelsman door een knieblessure moest uitvallen en een paar uur later met het been in het gips weer arriveerde. De rust achterin was daardoor bij de groen-witten verdwenen. Sander West dorp maakte echter na de thee spoedig 1-2 en met een aanhoudende WHS druk kopte een Zevenbergse verdediger in eigen doel. Het WHS feest werd toch compleet, toen uit een voorzet van Ge rard Goedegebuure een beweeglijke Rien Heijboer er 3-2 van maakte. Er restte nog een mooi schot van Tinus Suurland en een knal op de paal van Adri de Witte, kopte een Zevenbergse verdediger in eigen doel. Het WHS feest werd toch compleet, toen uit een voorzet van Gerard Goedegebuure een be weeglijke Rien Heijboer er 3-2 van maakte. Er restte nog een mooi schot- van Tinus Suurland en een knal op de paai van Adri de Witte. Maandag was de tegenstand zelfs nog groter en zeker be ter met de kampioen Wit Zwart 2. Men keek al snel tegen een 0-1 achterstand op. want Dies den Engelsman miste grandioos en dat is voor een doelman fataal: 0-1. Toch kwamen de groen-wit ten met fris aanvalsspel herhaaldelijk gevaarlijk voor het sprangse domein, maar in de afwerking' zat het aan niet mee. Tot na een dik half uur een lange trap over Adri de Witte stuiterde, die dat had bekeken, de verdediger voorbij liep en raak schoot: 1-1. Nog voor de thee zou Rien Heijboer uit een scrimage de rollen ombuigen: 2-1. Na rust poogde Wit Zwart er opnieuw wat aan te doen, maar doelman Dies den Engelsman maakte geen fout en zowel Tinus Suur land als Theo Fase waren paraat. Er de den zich ook nog wat WHS kansen voor, met name een in de sprint overheersen de Jan Burgers kwam alleen voor de doelman van de bezoekers, maar rondde niet bekwaam af. Wel kwam het derde doelpunt voor het grootste deel op zijn naam, enkele minuten voor het einde, Zaterdag 6 mei uur Neo'25 - WHS (Otterloo) 15.00 Wit Zwart 2 - WHS 2 (Van Assen) 16:15 TSC - Noad (V.d. Rijk) 16.15 Veerse Boys - SC Stavenisse (Jansen) 16.15 Smerdiek 1+2 Veere 1+2 (vriendsch) 15.00 Advertentie IM Thijs Fase werd 17e in Clinge, waar de plaatselijke favoriet Ben Vermeulen zijn achtste seizoenzege behaalde. De Eendrachtrijders uit Oud-Vossemeer reden op koninginnedag hun eerste rit met sterke Belgische deelnemers. De Thoolse deelnemers moesten met lage plaatsen genoegen nemen. In de A- categorie met 20 renners won de Belg C. Schenk uit Essen. Hij won bovendien de prestatieprijs voor de strijdlustigste ren ner. Vin Keijzers uit Oud-Vossemeer was 9e. In de B-categorie ging de Belg C. Kardinaals met de eer en de prestatie- prijs naar Essen. H. van Dijke uitTholen was 6e, A. van Dijke uit Tholen 8e en G. van Dijke uit Oud-Vossemeer 9e. De pechprijs was voor Bastiaansen uit Bergen op Zoom. Bij de C. rijders ging de zege naar de Steenbergenaar J. Roosendaal. De plaatselijke favoriet Henk van As zag in de laatste ronde door een lekke band een ereplaats ver loren gaan. Hij kreeg dan ook de pech prijs. J. van Loon uit Huijbergen was de strijdlustigste renner. Er was flinke be langstelling voor deze cours. In clublo kaal Saparow werden de prijzen uitge reikt. Programma maandag 8 mei. Bergen op Zoom: 19.15 uur Block - Ve ronica (F. Buijs), 20 uur Sic Pugno 4 - Amigos 1 (A. Peeters), 21.15 uur Block - Amigos dames (A. Kaptein). toen zijn afgemeten voorzet de wat te leurstellende spits Thijs Fase de open kans bood: 3-1. Ook maandagmiddag was het volop het aanzien waard. In een wedstrijd waarbij niets meer te winnen of te verliezen viel, hebben Noad en Veerse Boys aardig kijkspel gebracht. De thuisclub begon met een sterk gewijzigde formatie en dat leverde toch die eerste helft aantrekkelijk sa menspel-op. In Han Burgers had men een snelle rechterspits en in Adri Kaas hoek een goede doorzetter voor het vi jandelijk domein. Van dit duo kwamen ook de drie doelpunten. Men was vaak gevaarlijk voor het doel van de gasten en in de 25 ste minuut schoot Adri Kaas hoek raak: 1-0. Vijf minuten later kwam door voorbereidend werk van dezelfde speler de twee op het scorebord, op naam van J. Burgers. Er was afwisselend voetbal te zien. Een flitsende aanval van de tegenpartij bracht 2-1 en twee minu ten later op slag van rust, ..as de Noad- defensie voor de tweede keer geklopt: 2-2. De tweede helft was minder fraai. Men geloofde het wel aan beide kanten en toen tien minuten voor rust de derde Noad treffer werd geboekt, weer via Adri Kaashoek was het voor allen een bekeken zaak: 3-2. Noad speelt nu nog uit tegen TSC uit en bekert vervolgens tegen Kogelvangers waarschijnlijk in Dinteloord. WHS is erin geslaagd voor het eerst voor een kampioen bij het damesvoetbal op Tholen te zorgen. Stug volhouden le verde na zeven jaar succes op voor de Sint-Annalandse dames, die zaterdag kampioen werden van de tweede klas afdeling Zeeland. Voorzitter M. Mos selman reikte de bloemen uit en felici teerde de bloem-van-WHS met het suc ces. De Sint-Annalandse dames moeten nog een wedstrijd spelen, maar ze zijn onbereikbaar geworden voor naaste concurrent Chrislandia, die al uitges peeld is en 1 punt minder heeft. WHS boekte 20 punten uit 11 wedstrijden en heeft nog geen enkele ontmoeting ver loren. De doelcijfers zijn 27-4. De dames van Tholense Boys staan in dezelfde klasse voorlaatst met 5 punten en de doelcijfers 7-31. WHS won zaterdag met 1-5 van de Meeuwen in Zoutelande dankzij doelpunten van Mary Fase, Anja Mosselman, Hanna Moerland. Ria van Iwaarden en Jolanda den Engels man. Het tegendoelpunt was een goal in eigen doel van Lenie Mosselman. Van de ploeg van zeven jaar geleden, zijn nog vijf dames actief: Hanna Moerland. Lenie Mosselman. Ria den Engelsman, Willie de Rijke en Mary Fase. De andere speelsters zijn Jeanet van Beveren, Anita Jansen, Ria van Iwaarden. Anja Mosselman, Jolanda den Engelsman, Therese den Hollander en Diana den Engelsman. Dia Jansen ontbreekt op de foto omdat zij dit keer niet meespeelde. Rechts trainer Adrie den Engelsman en echtgenote. Links begeleider Piet Jansen met vijfde van links zijn echtgenote. Drie ridders ln het Utrechtse Kamerik kwam de Commissaris der Koningin Mr. Verdam burgemeester W.J. van Doorn de ver sierselen opspelden, die behoren bij de benoeming tot Ridder in de orde van Oranje Nassau. De familie was bij de plechtigheid aanwezig, maar aangezien dhr. van Doorn zelf nog een onder scheiding moest uitreiken, was er niet veel tijd om na te praten. De burge meester had er ook niet op gerekend dat hij die vrijdagmorgen de eerste zou zijn. Dhr. van Doorn kreeg de onderschei ding omdat hij vorig jaar herdacht 40 jaar in gemeentedienst te zijn waarvan 25 jaar als burgemeester. September vorig jaar is er in de E.B. nog uitvoerig aandacht aan het jubileum in Kame- rik/Zegveld geschonken gezien de lange loopbaan van dhr. van Doorn in Poort vliet. Vele burgers zullen zich dan ook verheugen over het ridderschap van burgemeester van Doorn. Evenals de familie, gefeliciteerd namens velen uit het Thoolse land. Een tweede ook al zo goede bekende uit onze contreien viel dezelfde eer te beurt. Dat was oud-notaris W.L.Blindenbach uit Sint-Maartensdijk, die nu in Haam stede woont. Hij kreeg de onderschei ding vooral vanwege zijn grote verdien sten op het gebied van de gezondheids zorg. Al in 1945 werd hij in zijn woon- en werkplaats Sint-Maartensdijk bestuurs lid van de voormalige Vereniging Zie- kenhuisverpleging. In 1953 kreeg hij zit ting in de gefuseerde Vereniging Ziekenhuisverpleging/Tholen/Sint- Oud-notaris W.L.Blindenbach uit Sint- Maartensdijk wordt koninklijk onder scheiden door de burgemeester van Westerschouwen. dhr. H.P. Everwijn. Nassau hun vroeger woongebied op velerlei terrein hebben willen doen. Dat be perkte zich heus niet tot wat hiervoor A is genoemd. Om het Ridder trio af te sluiten, komen we in Kloetinge terecht. Daar de nog steeds intens met het Thoolse gebeuren meelevende P.W.C. van Westen uit handen van burgemeester Mr.F.G.A.Huber uit Goes een konink lijke onderscheiding. Opnieuw zullen bij dit lintje velen in het Thoolse land blij zijn met het echtpaar van Westen. Te recht zei de burgemeester, hoe de on- De voormalige burgemeester van Poort vliet, nu eerste burger van Kamerik Zeg veld, dhr. W.J. van Doorn, wordt onder scheiden door de Commissaris der Ko- ninginMr. Verdam. Philipsland en nog later in de Vereni ging Ziekenhuisverpleging Zuid en Uoord te Goes. Voorts was hij jaren vi- ce-voorzitter van het Provinciale Groe ne Kruis. Nog altijd zit dhr. Blinden- bach in het Zeeuwse Kruis en de Pro vinciale Raad voor de volksgezondheid. Verder was hij jaren bestuurslid van de Stichting ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom. Met zijn nog maar betrekkelijk korte verblijf op Schouwen, dient hij daar de gemeenschap al weer met een functie in het Regionaal Over legorgaan bejaarden Schouwen-Duive- land. Bij het plechtig gebeuren was ook de voorzitter van het Groene Kruis Tho- len/Sint-Philipsland, wethouder C. J.Moerland aanwezig, die in een felici tatie herinnerde aan het werk op Tho len. Na het neerleggen van het notariaat is dhr.Blindenbach min of meer met stille trom uit het Thoolse vertrokken en daarom te meer mag dit gebeuren wor den aangegrepen hem en zijn vrouw vanuit het Thoolse land niet alleen te feliciteren met het ridderschap maar ook nog dank te brengen voor hetgeen ze in Ridder P.W.C. van Westen uit Oud- Vossemeer derscheiding verband hield met het zo ontzaglijk vele, dat dhr. van Westen voor de samenleving deed en nog doet. We zouden zelfs wat chauvinistisch be weren, dat niemand dat beter weet dan onze Thoolse samenleving, zowel in de landbouwsector als op kerkelijk terrein. Vanaf 1962 maakte dhr. Van Westen deel uit van de provinciale kerkvoogdij commissie van de Hervormde kerk in Zeeland, alsmede van het provinciaale college van toezicht (kerkvoogdijka mer). Vanaf 1971 ook lid en sinds 1976 voorzitter van het provinciaal college van toezicht op het beheer van kerke lijke goederen en fondsen van de Her vormde gemeenten in Zeeland. Vanaf 1951 primuslid van de prov. commissie voor de behandeling van bezwaren en geschillen van de N.H. kerk en vanaf 1971 voorzitter van het prov. Her/orrrfd kerkcentrum Zeeland. Daarnaast had dhr. van Westen nog verschillende ad viserende functies voor kerkelijke in stellingen. Hij nam het initiatief voor de oprichting van de monumentenwacht Zeeland en de stichting oude Zeeuwse kerken. Dhr. van Westen was statenlid voor de CHU in de periode 1962-1970, raadslid in zijn woonplaats Oud-Vossemeer, ZLM-kringvoorzitter en bestuurder van het waterschap. Het karakter van dhr. van Westen ken nende, zal ieder kunnen begrijpen hoe zeer hem deze koninklijke onderschei ding ontroerde. Niemand zal ook twij felen aan de waarheid van zijn weder woord tot burgemeester Huber, toen hij verzekerde al dat werk steeds met liefde te hebben gedaan. Hij en zijn echtgenote kan er andersom ook zeker van zijn, dat hij met oprechtheid wordt gefeliciteerd door velen uit het Thoolse land. Voor alle drie Thoolse ridders en hun familie nog vele gezonde jaren toegewenst.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 11