Nieuwe AMRO bank Tholen laat Streekmuseum en kunstenaars in delen vreu VZ0S St-Philipsland maakte beste concoursbeurt: 1ste prijs lërhorst gd Youth for Christ op Tholen Thoolse kampwinkels ook op zondag open Burgemeester: welkome bijdrage aan het nog prille proces van stadsherstel Zelfde succes voor solisten Wesdorp en van Gorsel Thoolse zwembaden goed onderhouden. Donderdag 23 maart 1978 EENDRACHTBODE 9 Roemruchte historie CMODEBRILLEN Nieuw Tijdperk IM Verjongde Kaay Kettingreactie Huidige stand in de Zeeuwse staten Gemeenschapszaak Paarden en pony's in buitengebied. Ópen huis SGP-fractie en M. J. Geuze (CHU) tegen Niet van noodzaak overtuigd CO X AND LENNON KOSTUUMS 1 Woonkernen Tholen Oud-Vossemeer Sint-Annaland Stavenisse Sint-Maartensdijk. Scherpenisse Poortvliet Gemeente Tholen Sint-Philipsland Totaal Streek "Een groots gebaar". Zo noemde vice-voorzitter J.A. Klompe van het streekmuseum De Meestoof, de bijdrage van 2500 gulden die hij vrijdagmiddag in ontvangst mocht nemen ter gelegenheid van de opening van de vernieuwde Amro bank op de Kaay in Tholen. Op een tweede extra accent bij deze feestelijke gebeurtenis wees burgemeester J.E. van Boeijen: "Twee Thoolse kunstenaars worden in de gelegenheid gesteld om te exposeren in dit moderne, efficiente en toch zo sTeervolle kantoor. Ik hoop dat velen hun waardering voor die verwijzing naar de immateriële kanten van ons menselijk bestaan zullen uitdrukken in een bezoek", zei de Thoolse burgemeester. Met deze officiële ingebruikname kwam voor de personeelsleden dhr. P. de Kos ter, mej. S.W. Scherpenisse en mej. M.C. Boogerd, een einde aan de caravan-pe riode. Tijdens de twee jaar geleden be gonnen verbouwing moest er op een ge geven moment immers worden uitge weken naar een caravan om het werk voort te kunnen zetten. Nu heeft men echter de beschikking over een ruim kantoor met een vriendelijke sfeer. De clientruimte, twee spreekkamers en een praatbureau voor persoonlijke begelei ding en advies in een rustige omgeving bieden u optimale mogelijkheden. De nieuwe Amro bank heeft een open ka rakter, mede door het gebruik van veel glas in de gevels. Het exterieur sluit aan bij de onmiddelijke omgeving. Dit wordt vooral bereikt door de gevelpartij in oude karakteristieke stijl. Amro-directeur A.H.J.J. van Buggenum herrinerde eraan, dat in 1903 of 1904 door dhr. J.K. v.d. Stel in de Dalemse- straat een bank werd opgericht. Het kantoor werd later ondergebracht in de Botermarkt en de Kaay. Tijdens de eer ste wereldoorlog ging deze bank op ini tiatief van de Nederlandse bank samen met de Bank van Laane uit Bergen op Zoom. In 1919 werd het Zuid Neder landse Handelsbank en via de Nationale Bankiersvereniging en de Rotterdamse Bank tenslotte Amro Bank. Bij zo'n historie hoort een kloek ge bouw. Deze belangrijke verbetering was ook nodig gezien de sterk groeiende ac tiviteiten, waardoor we enkele jaren met ruimtebrek kampten. Bij deze flinke aanpassing hebben we kunnen profite ren van onze nieuwe huisstijl. Zowel in vormgeving als in kleur is er gewerkt aan herkenbaarheid voor de cliënt. I Sicenbcruscstnial - 'lel. 34228 M KKKCh N Ol'/.OOM M Advertentie TM Grote waardering hebben we voor ar chitectenbureau Sadee en de Bruijn en bouwbedrijf van Oorschot, beiden uit Roosendaal. In zeer goede eendracht is er aan een oplossing gewerkt. We zijn niet alleen trots op het interieur, maar ook op het exterieur. Het is een goede synthese van openheid en inpasbaarheid aan de Kaay. Het gemeentebestuur danken we voor de uitnemende samen werking. We zijn blij dat we behalve schilderijen van de Amro Kunststichting ook bij de plaatselijke kunstenaars heel goed te recht konden om dit niewe bankgebouw op te sieren. Ik ben bijzonder enthou siast over de inzendingen van Gerrit van Engelenhoven (keramiek) en Martin Wijngaards (houtsnijwerk en beeld houwwerk), aldus districtsdirecteur van Buggenum. Hij wees er tenslotte op, dat de burge meester pas betrokken was bij de ope ning van de Rabobank te Sint-Maar tensdijk en hijzelf bij de ingebruikname van een nieuwe Amro bank in Meilust te Bergen op Zoom. Dhr. van Buggenum wenste de Rabobank te Sint-Maartens dijk in de nieuwe behuizing sportief alle succes toe. 't Is toch een eindje hier vandaan, zei de Amro-directeur niet zonder enige humor. Burgemeester van Boeijen noemde de opening van de nieuwe Amrobank het definitieve afscheid van een voorgoed verleden tijdperk. "Deze bank is in haar oude gedaante de stille getuige geweest van een tijdperk waarin al die bedrij vigheid rond mossel, oester en Thoolse bot nog voor een belangrijk deel het leven van dit stadje beheerste. Het was de tijd dat de eigen Thoolse Burg, de eigen glasfabriek, het eigen waterlei dingbedrijf de status van ons zelfbe wustzijn schraagden. Na het wegvaren van de Burg en het slopen van de res tanten van de glasfabriek en met het opruimen van de Oesterputten en het sluiten van de coupures in de dijk, doet deze bank afstand van het oude. Een gebeurtenis als deze is in het licht bezien een nostalgisch evenement van het zui verste water. Het roept gevoelens op alsof wij ons in de herfst der tijden be vinden. Dat is niet pertinent onjuist, Voor velen van U zal de naam Youth for Christ onbekend of onbegrepen zijn. De letterlijke vertaling ervan is: Jeugd voor Christus. Wat is Youth for Christ? Youth for Christ is een wereldwijde in terkerkelijke organisatie met als doel: evangelisatie onder de jeugd. Het werk gaat niet van één bepaalde kerk uit en werkt ook niet naar één bepaalde kerk t,oe, maar de bedoeling is om buitenker kelijke en randkerkelijke jongelui het evangelie van Jezus Christus te brengen en hen op die manier in contact te brengen met de kerk. Ds. Boomspja, de directeur van Youth for Christ, zegt hierover het volgende: "Ik geloof, dat het juist tegenwoordig van belang is jonge mensen te leren, dat kennis van het evangelie onmisbaar is, datje niet in je eentje kan uitmaken wat jij denkt dat waarheid is. Daarin hebben iwe de kerk hard nodig en ik droom er van, dat Youth for Christ mee zal wer ken om de werfkracht van de kerk te vergroten. Het verlangen om de Naam van Jezus Christus bekend te maken wordt gestimuleerd door op een verfris sende wijze bezig te blijven met wezen lijke zaken". Hoe werkt Youth for Christ? Via Bijbelkringen, waar jonge mensen door samen de Bijbel te lezen en erover te praten, geestelijk worden toegerust. Via koffiebaravonden, waar onder het genot van een kopje koffie of een be kertje limonade, gepraat kan worden. Via concerten, vakantiekampen, schoolwerk en speciale akties. Youth for Christ-Nederland heeft een eigen evangelisatieboekhandel op het hoofdkantoor "de Lindenhorst" in Driebergen en geeft een evangelisch maandblad voor jongeren uit, dat "Ak- tie" heet. Waarom schrijven we dit allemaal? Sinds kort is er op Tholen ook een Youth for Christ Bijbelkring. Het ligt in de be doeling om met een aktie tijdens de Paasvakantie het werk van Youth for Christ wat meer bekendheid te geven. Met de Youth for Christ dubbeldekker bus zullen we ook Uw dorp bezoeken en U een circulaire aanbieden. Ook voor jou Wij werken onder de naam Youth for Christ en zijn een stel jonge mensen van 15-25 jaar), die graag op een verfrissende en ongedwongen manier willen praten met onze leeftijdgenoten, dus met jou!, over bv.wat is de zin van je bestaan? - wat is geluk? - bestaat er vrede? - wat is geloven? - wie is God? - wat is het doel van de kerk? - wat vind jij belangrijk?. Om nu zomaar onverwacht en onbe kend bij je op de koffie te komen gaat lastig hè. Daarom hebben we een andere manier verzonnen. In de week na Pasen, velen va:' jullie hebben dan vakantie, hebben we een Engelse dubbeldekker bus tot onze beschikking, waar we mee over Tholen willen gaan rijden. In deze bus ben je van harte welkom om wat te praten of alleen om een kop koffie te drinken. Er is ook een boekentafel. Vanuit de bus komen we ook bij jou aan de deur met een circulaire waarin nog wat meer gegevens staan over Youth for Christ. Hier volgt een lijstje op welke tijd we in jouw woonplaats zijn (Meerijden is mogelijk. Neem dan wel, als het nodig is een lunchpakketje mee). Woensdag 29 maart: Stavenisse van 13.00-14.30 u, Scherpenisse: 14.30-16.00 u, Poortvliet: 16.00-17.30 u. Donderdag 30 maart: Sint-Maartens dijk: 10.00-12.00 u, Sint-Annaland 13.00-15.OOu, Oud-Vossemeer: 15.00-17.00 u. Op deze manier stellen we ons dus aan jullie voor. Verder hebben we in die week nog twee koffiebars georganiseerd, waar je van harte welkom bent. Een koffiebar is een ontmoetingsplaats waar we gezellig kunnen babbelen, koffie drinken zingen en luisteren naar goeie muziek. De eerste koffiebar is in de dubbeldekkerbus op donderdag 30 maart in Sint-Maartensdijk. De tweede koffiebar is in Tholen op de Youth for Christbooi "Flora Bastiana" in de ha ven, op vrijdag 31 maart. Je bent dan de hele dag welkom op de boot. De toegang is gratis. Tot ziens! Voor meer informatie kunt U terecht bij: fam. Baijense, Tholen, 01660-2685. Nel v.d. Bogerd, Scherpenisse, 01666-3321. Kees en Hannie Droogers, Oud-Vossemeer, 01667-735. Districtsdirecteur A.H.J.J. van Bugge num overhandigt burgemeester J.E. van Boeijen een fraai versierde sleutel als herinnering aan de opening van de nieu we Amro bank aan de Kaay in Tholen. Tussen hen in de vroegere beheerder mevr. Jansen en rechts de nieuwe be heerder dhr. P. de Koster. Links mevr. van Boeijen. maar het is meer in overeenstemming met de menselijke natuur om stil te staan bij het naderend voorjaar van een - weliswaar heel ander - nieuw tijdperk in de geschiedenis van Tholen. Wij staan immers aan de vooravond van een zich verjongende Kaaij, een op bloeiende haven, een zich langzaam maar zeker vernieuwende stadskern. Langzaam breekt het besef door dat dit stadje de periode van onttakeling de rug heeft toegekeerd en de steven gewend heeft op weg naar herstel en vernieu wing. De Amro bank - al lang niet meer de met respect vervullende veste der in gewijden - geeft aan dat besef voedsel door zich te vernieuwen, te renoveren, zoals dat vandaag heet. Ik vind de "fa ce-lift" die het gebouw heeft doorge maakt daarom zo geslaagd omdat de band met het verleden herkenbaar is gebleven. Dat is een uiting van respect tegenover de gebouwde omgeving en een reverence ten opzichte van het eer biedwaardig verleden van deze stad, die tot voorbeeld strekt. Bij de hartelijke gelukswensen met het vernieuwde kantoor die ik u hier na mens bestuur en burgerij van Tholen kan overbrenéen, voeg ik dan ook met overtuiging woorden van erkentelijk heid en respect voor de wijze waarop u uw kantoor hebt vernieuwd. Het is niet alleen een aantrekkelijk en efficient bankgebouw, maar een even geslaagde en welkome bijdrage aan het nog prille proces van stadsherstel. Het gemeente bestuur kan het nodige doen om de voorwaarden te scheppen voor dat stadsherstel, maar - ik zeg dat ten over vloede nog maar eens - de invulling van de getrokken kaders zal voor een heel belangrijk deel moeten plaatsvinden door particulier en onderneming bei- P.v.d.A. C.D.A. VVD. SGP. PPR. G.P.V. C.V.P. D.'66 B.P. P.S.P. C.P.N. Het collegu van gedeputeerde staten be staat uit zesleden: 3 CDA, 2 P.v.dA en 1 VVD. perc. zetels 37.7 14 30.4 17.5 9.6 6.1 2.7 0.8 2.9 0.6 0.8 den. Inmiddels worden op meerdere plaatsen verheugende activiteiten on dernomen om dat ook daadwerkelijk te doen. Als bij zoveje processen mag ook hier verwacht worden dat het een ket tingreactie zal worden. Het gemeentebestuur verheugt zich vandaag met u, uw medewerkers en uw clienten over de totstandkoming van dit moderne, efficiente en toch zo sfeervolle kantoor. Ik wens de medewerkers toe, dat ze in dit nieuwe kantoor Tholen met vreugde en voldoening zullen werken, vooral ook ten bata van een in geluk en voorspoed groeiende bevolking, zo be sloot burgemeester van Boeijen zijn toesp4aak. Patrick de Koster, het zondag zes jaar Het gemeentebestuur van Tholen heeft binnenkort met vertegenwoordigers van de landbouw en de stedebouwkundige een gesprek over het onderbrengen van paarden en pony's vöor hobbydoelein den in het buitengebied. 'We blijven op een oplossing studerèft, maar het is een uiterst moeilijke zaak', zei burgemeester J.E. van Boeijen maandagmiddag in de gemeenteraad. 'In wezen kan er-niets' in het buitenge bied' zei VVD-fractievoorzitter M. van Damme. Hij bracht de zaak ter sprake naar aanleiding van de uitbreiding van het gemeentehuis in de ds. de Bresstraat in Sint-Maartensdijk. De ambtenaren zullen volgend jaar vanuit hun nieuw gebouw uitkijken op krotjes en dat vond van Damme een rare zaak. Hij wierp de vraag op. of B en W wel voldoende flexibel geweest zijn om een oplossing te vinden voor o.a. de paardenstal van dhr. Hage in de ds. de Bresstraat. Hiervoor had een oplossing geforceerd moeten worden door bijvoorbeeld het een en ander uit te ruilen, zei de VVDfractie- voorzitter. De burgemeester achtte dat ten opzichte van particulieren geen goede zaak om dat de gemeente zich toch ook aan de regels moet houden. In de bebouwde kom mogen echter geen paarden ge stadig gestald worden, zodat ze aan de ds. de Bresstraat ook niet zullen terug komen. SGP-raadslid M. Dijke pleitte voor een positiever standpunt van b en w ten aanzienvan de bouw van een schuurtje van 24 m2 door dhr. W. Deurloo uit Tholen in het buitengebied. 'Waarom moeten we zo moeilijk doen? Voor de duivenliefhebbers is er destijds toch ook een oplossing gevonden. Het schuurtje is vanaf de openbare weg niet te zien', zei Dijke. De burgemeester noemde de inbreng van het SGP-raads- lid voorbarig omdat dit punt volgens de raadsagenda in de commissie bestuur lijke aangelegenheden besproken zou worden. Duidelijk werd wel, dat dhr. Deurloo als nevenberoep aan landbouw doet, zodat hij evenals voor hobbydoe leinden geen bouwvergunning kreeg van B en W. geworden zoontje van de beheerder van de Amro bank Tholen, overhandigde de burgemeester vervolgens de sleutel, waarmee de deur werd geopend die toegang gaf tot het kasgebied en de werkruimte voor het personeel, de safe kamer en de nachtkluis. Districtsdirecteur van Buggenum over handigde de burgemeester daarna een grote cheque ter waarde van 2500 gul den voor een sociaal-cultureel doel. Dhr. van Boeijen liet weten de cheque te wil len doorgeven aan het streekmuseum voor Tholen en Sint-Philipsland "De Meestoof'. "In het streekmuseum par ticipeert het gehele eiland. Bovendien zie ik er de bevestiging in van iets dat mensen zich helemaal pro deo inzetten voor een gemeenschapszaak, ja zelfs tot aan de openstelling van het museum toe. Dat verdienstelijk werk wil ik steun blijven verlenen", zei de burgemeester. De vice-voorzitter van het streekmu seum, dhr. Klompe uit Anna Jacoba- polder, liet weten dat zijn bestuur trots is, dat het museumwerk zo gewaardeerd wordt. "We zijn verschrikkelijk gelukkig met deze bijdrage, want er zijn altijd verlangens om het museum meer in houd te geven", aldus dhr. Klompe, die de burgemeester en de Amro bank be dankte. Na de officiële opening en de receptie voor relaties en collega's van andere banken op Tholen, volgde er zaterdag middag een "open huis". Dit werd aan gekondigd door de muziekvereniging Concordia, die een rondgang maakte, gevolgd door een ponywagen met jeug dig publiek. Er werden ballonnen en stickers uitgedeeld, waarna de feeste lijke optocht naar De Kaay trok. In de Amro bank gaf mevr. v.d. Enden- Schaaf uit Rotterdam een demonstratie glasblazen, terwijl in de hal de kunst werken van Gerrit van Engelenhoven en Martin Wijngaards konden worden be keken. 't Was alles bij elkaar een hele drukte, die rond vier uur geleidelijk af nam. De expositie van de twee Thoolse kun stenaars is nog tot en met 14 april te zien. Vanaf 17 april worden in de Amro bank de werkstukken van de drie lagere scholen tentoongesteld die ter gelegen heid van de opening van dit nieuwe bankgebouw zijn gemaakt. Het worden klassikale inzendingen. De heren van Engelenhoven en Wijngaards kiezen van elke school een prijswinnaar uit die op 3 mei een dagreisje naar Bobbejaan- land in België mag maken. De Thoolse gemeenteraad heeft maan dagmiddag een nieuwe winkelsluitings verordening vastgesteld waardoor nu kampwinkels ook op zondag tussen ne gen en één uur geopend mogen zijn. SGP-fractievoorzitter Th. Aarnoudse maakte tegen deze gang van zaken ern stig bezwaar. 'Het leidt alweer tot meer dere ontheiliging van gods dag en het is ook een aantasting van het geestelijk milieu op Tholen', zei Aarnoudse. CHU- raadslid IM.J. Geuze sloot zich bij het standpunt van de SGP-fractie aan, maar een meerderheid van tien raadsleden was voor de zondagopenstelling van de kampwinkels. De nieuwe winkelsluitingsverordening houdt verder in, dat er op heel Tholen vrijdag koopavond is. Maximaal mogen de winkels 52 uur per week geopend zijn. maar voor winkelacties kan de ge meenteraad een tien dagen regeling toepassen om de winkels die periode langer geopend te laten zijn. De kappers mogen elke werkdag, behalve zaterdag, tot zeven uur open zijn. Twee kampwinkels uit Scherpenisse, een kleinhandelaar in antiek uit Tholen, een bloemenhandelaar uit Tholen en een rijwielhandelaar uit Oud-Vosse meer wilden ontheffing van de ver plichte sluitingsdagen 2e Paasdag, He melvaartsdag, 2e Pinksterdag en Ko ninginnedag. De raad besloot dat op verzoek alleen voor de kampwinkels toe te staan. De kleinhandelaar in antiek uit Tholen wilde bovendien op werkdagen tot acht uur geopend zijn, maar ook dat wees de raad af. De twee kampwinkels uit Scherpenisse vroegen van juni t/m aq- gustus op werkdagen een openstelling tot acht uur en op zondagen respectie velijk van 8.30 tot 20.00 uur en van 8.00 tot 18.00 uur. Een kampwinkel uit Sta venisse had van april t/m september zondagopening van 8.00 tot 18.00 uur gevraagd. Voor een goede serviceverle ning aan de vakantie- en weekendgasten op de campings vond de gemeenteraad de ontheffingsmogelijkheid billijk op zondag van 9.00 tot 13.00 uur. op zater dag van 17.00 tot 20.00 uur, op overige werkdagen van 18.00 tot 20.00 uur en op Goede Vrijdag. 2e Paasdag. Hemel vaartsdag, 2e Pinksterdag en Koningin nedag. De ontheffing wordt alleen op verzoek verleend door b en w. Aarnoudse liet weten, dat deze gang van zaken rechtstreeks tegen de principiële overtuiging van de SGP-fracne indruist. 'Wanneer een gemeente op principiële gronden de zwembaden op zondag ge sloten wil houden, dan wordt die moge lijkheid door de centrale overheid ont nomen op grond van de zondagswet. In de winkelsluitingswet 1976 is geregeld, dat winkels op zon - en feestdagen ge sloten moeten zijn. Nu gaat de gemeente door middel van ontheffingen in deze verordening vastleggen dat de kamp winkels op zondag van 9.00 tot 13.00 uur open mogen zijn. Geen bezwaar hebben wij tegen open stelling op de tweede feestdagen, He melvaartsdag en Koninginnedag. Dat vinden wij begrijpelijk. Van de nood zaak om de kampwinkels op zondag open te houden zijn wij beslist niet overtuigd. Waarom kan mën zijn inko pen niet op zaterdag doen? Ook zijn wij nog niet overtuigd, dat het onbillijke concurrentie is ten opzichte van het normale winkelbedrijf. Aangezien wij ook positieve zaken in deze verordening ontdekken, zullen wij onze medewer king alleen aan de zondagopenstelling van de kampwinkels onthouden. Waar dering hebben wij voor de weigering van de gevraagde ontheffingen in Tholen en OudVossemeer. Ook dat willen wij uit drukkelijk vaststellen', aldus Aarnoud se. Verder zei niemand iets over het voorstel, maar bij de stemming over het SGP-voorstel om de zondagopenstelling te schrappen, sloot Geuze met 'voor' zich bij Aarnoudse aan. Fliplandse en Thoolse verenigingen en solisten hebben op het Zeeuws zangersmani fest 1978 te Middelburg vermeldenswaardige resultaten geboekt. Dat gold in de eerste plaats voor het door dirigent J. Wesdorp geleide VZOS Sint-Philipsland, dat voor de eerste keer in de afdeling uitmuntendheid uitkwam en met 227 punten een eerste prijs veroverde. Hetzelfde resultaat was er voor de bekende Thoolse solisten(ze verdienen langzamerhand een erering) M.M. van Gorsel(I73 p.) en J. Wesdorp(154 p.). VZOS Sint-Maartensdijk o.l.v. Iz. Riedijk haalde in de (hoge) b-afdeling een tweede prijs. Dat was ook weggelegd voor het geref. gemengd zangkoor uit Tholen, dat eveneens o.l.v. Iz. Riedijk 212 punten in de a-afdeling haalde. Winnaar van het concours voor onze contreien werd toch wel het debuteren de VZOS Sint-Philipsland. Een kritische jury vermeldde dan weliswaar dat de zuiverheid van de vrouwenstemmen be ter voor de dag kan komen, maar men prees VZOS ook voor een goede uit spraak. Bovendien was er groot respect voor de opvatting van het nummer. Het eerste werk was 'Ave maria stella' van Grieg, het tweede 'Now is the month of maying' van Morley. Veelzeggend was de jury-beoordeling dat men een moei lijker werk nog wel aankan. Het beken de VZOS Sint-Maartensdijk zong dit maal een driestemmig nummer en kreeg met 216 punten een tweede prijs. Vol gens de jury zijn driestemmige werken niet minder dan vierstemmige. Men vond het een goede uitvoering. Voor de opvatting gaf de jury een negen met de opmerking van een goede interpretatie. De beoordeling van de zuiverheid van het geref. gem. koor Tholen was 'uitste kend'. Bij het eerste nummer(Matona mia cara) was dat overigens beter dan bij Gemaakt voor kritische pakkendragers 'n Vol jaar garantie Het wolmerk als bewijs voor vormvastheid en degelijkheid 't Prijskaartje met 'n lager bedrag dan U dacht. Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM TK Tweede Kamer CDA P.v.d.A. V.V.D. PPR CPN D'66 CVP SGP B.P. GPV PSP PS Provinciale Staten lijst 2 lijst 1 Lijst 3 lijst 5 lijst 11 ijst 8 lijst 7 lijst 4 Lijst 9 lijst 6 lijst 10 PS 78 PS TK PS 78 PS TK PS 78 PS TK PS 78 PS TK PS PS TK PS PS TK PS PS PS TK PS PS TK PS PS TK PS PS TK 74 77 74 77 74 77 74 77 78 74 77 78 74 77 78 '78 74 77 78 74 77 78 74 77 78 74 77 569 748 446 760 407 470 62 24 19 11 13 106 619 679 59 16 74 44 17 9 459 525 248 400 223 231 13 9 10 4 3 22 145 152 36 13 15 6 3 3 196 226 341 511 216 261 31 11 5 4 2 40 540 696 40 14 41 10 9 6 53 100 175 195 94 123 9 0 3 1 i 1 15 320 374 15 6 30 11 0 1 192 280 694 864 208 258 31 14 11 4 5 53 462 462 35 12 28 11 7 2 73 113 174 228 112 104 6 5 4 3 2 10 281 277 32 10 15 12 1 7 255 290 126 171 107 109 15 7 2 1 3 10 353 366 45 20 25 14 1 2 1797 2282 2204 3129 1367 1556 167 70 54 28 29 266 2720 3006 262 91 228 108 38 30 241 298 139 282 102 133 11 3 6 5 1 31 681 630 24 9 25 16 3 2 2038 2580 2343 3411 1469 1689 178 73 60 33 30 297 3401 3636 285 100 253 124 41 32 'O musica du edle kunst'. De nuancering werd uitstekend bevonden en de alge mene indruk was een uitstekende pre sentatie en verzorging. Bij de solisten haalde M.M. van Gorsel uit Sint-Maartensdijk in de ere-afdeling een vlotte eerste prijs. 'Een fijngevoelige solist' was het oordeel van de jury, die ook complimenten maakte voor de vor deringen. J. Wesdorp uit Scherpenisse haalde in de 1ste afdeling eveneens een eerste prijs. De algemene indruk was een goe de stem met een mooi timbre. Een meer dynamische vertolking zou het resultaat nog versterken, aldus de jury. De num mers waren 'Arie des tamino' en 'stand- chen'. De inspanning van koren, dirigenten en solisten werd in Middelburg beloond. Vanaf 168 punten had men een derde prijs, vanaf 196 een tweede en bij 224 een eerste prijs. Bij de solisten was dat res pectievelijk 100, 131 en 151 punten. De Thoolse gemeenteraad heeft maan dagmiddag ingestemd met de verhoging van de zwembadtarieven voor Haestin- ge met 5% (afgerond op 50 cent) en een gelijke verhoging in centen voor De Spetter. Geen bezwaar had de raad ook tegen een post van 8000 gulden voor het aan brengen van een kathodische bescher ming aan de waterzuiveringsfilters van de zwembaden te Sint-Maartensdijk en Tholen. PvdA-raadslid M.A.J. van der Linde meende dat er destijds slechte materialen gebruikt zijn omdat je toch mag aannemen dat die filters roestvrij waren. Bovendien is het Thoolse bad nog maar twee jaar oud. Wethouder C.J. Moerland antwoordde dat een onder zoek heeft aangetoond, dat verbetering in Haestinge nodig is. In De Spetter is het nog niet helemaal nodig, maar dat gebeurt nu gelijk, an ders moet het later toch gebeuren. Hij wilde niet onderschrijven dat er bij de aanleg slechte materialen zijn gebruikt. Ondanks de zondagopenstelling stemde ook de SGP-fractie voor. 'We blijven wel onveranderd bezwaar tegen de zon dagopenstelling hebbqn, maar de zwembaden en het water moeten in goede staat onderhouden worden. Met name ook in verband met het gebruik door de schooljeu|d', aldus SGP-frac- tievoorzitter Th. Aarnoudse.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 9