line MODE WESTERN STORE GELUK Tho,en 1 P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 23 maart 1978 Tholen fë/CHIESSER. Markt 7 TRICOTAGE TeI. 2575 WEER IETS NIEUWS VAN CAFETARIA 'T DOBBERTJE' SOFT ICE 1 ria-IJssalon hoefje niet in de stad te kopen. in STEENBERGEN heeft van alles wat! Kom even snel kijken voor de Pasen Blauwstraat 62 (naast de Hema) Steenbergen f H Oud— Vossemeer coupons VLOERBEDEKKING KNALPRIJZEN Jongerenmis 2 A Ledenvergadering C.N.S. THOLEN- De leden van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel hielden woens dagavond 8 maart de jaarlijkse leden vergadering in "De Wingerd". Nadat de voorzitter, de heer B. Baijense, de vergadering had geopend, werd de film "Laat de school ons helpen" ver toond, een documentaire over honderd jaar Christelijk Onderwijs. De secretaris, de heer L. Oostdijk, me moreerde in zijn jaarverslag dat de ver eniging momenteel 150 leden telt en noemde de verschillende activiteiten op onderwijskundig gebied van het afgelo penjaar. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Baijense herkozen. In de plaats van de heer A. de Bruin, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer L. Begthel. De voorzitter zegde de heer De Bruin dank voor al het werk, wat hij in zijn periode als bestuurslid voor de school had gedaan. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd 'mevrouw A. Houmes-Louws en de heer C. de Jonge. De voorzitter deelde nog mee, dat de bouw van de nieuwe lagere school goede vorderingen maakt. Als alles volgens plan verloopt moet deze eind april klaar zijn. Tevens vertelde hij dat de officiële opening voorlopig is gepland op 15 juni aanstaande. Dan zal ook worden herdacht dat de vereniging 90 jaar bestaat, dat de lagere school 65 jaar geleden werd gesticht en dat de kleuterschool 30 jaar geleden be gon. De penningmeester kon melding maken van een vrij gunstige financiële "huis houding". Tenslotte eindigde de heer Baijense met dankgebed Advertentie IM Jaarvergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. heeft woensdag jaarverga dering gehouden. De zaal zag er gezellig uit en de koffie met traktatie smaakte goed. Presidente mevr. Hameeteman opende met alle leden en gasten harte lijk welkom te heten. Het jaarverslag werd door de bestuursleden gelezen en het financieel jaarverslag deed de ronde. Na de pauze liet dhr. Cornelisse films zien over Tholen van ongeveer 40 jaar geleden. Oranjefeesten, schaatsen op de Vest, de oester- en mosselcultuur en een bejaardenreisje. Wat een belangstelling was er toen, iedereen was op de been. De bestuursleden mevr. Houmes en mevr. v. Üijke namen afscheid. Voor het vele werk wat ze voor onze vereniging deden kregen ze een aandenken. Mevr. v. Rijswijk en mevr. Zoetewey werden hun opvólgsters. Nadat alle medewerk sters en medewerker bedankt waren, werd de avond besloten met het zingen van het bondslied. KERKSTRAAT 17 THOLEN TEL. 2789 Omdat vers ijs veel lekkerder is hebben wij nu om mee te nemen. Diverse coups, zoals: Pêche Melba Dame Blanche Coups Hawai en natuurlijk Sorbets Kom ook eens naar ons Cafeta- Advertentie IM DE NCVB en de plattelandsvrouwen hebben in zaal De Kroon voorlichting gekregen over merkartikelen. Er werden dia's vertoond over het totstandkomen, vervoer en gebruik van produkten. Aan de hand hiervan werden monsters uit gedeeld en vragen beantwoord, wat met leuke prijzen(zoals een glazen theepot, linosnede en barbequeschort) werd be loond. Mevr. I. van Dijk, vice-voorzit- ster van de plattelandsvrouwen, bood de medewerkers bloemen en babbelaars aan. Alle dames gingen geïnformeerd en met proefpakketten terug naar huis om de theorie in de praktijk te testen. O.L.S. "Ter Tolne" In de Eendrachtbode van vorige week trof u, onder de kop "Ter Tolne in Haestinge" een verslag aan van de to neelavond van de school, die op 9 maart werd gehouden. Hierop nog een aan vulling: Hoewel de avond door mede werking van velen zeer geslaagd ge- j noemd kan worden, zullen leerkrachten en oudercommissie zich toch moeten beraden„over een andere opzet voor het komende jaar. De grote zaal van Haes tinge was zo vol dat veel bezoekers het toneel niet konden zien. Daar de ouder commissie de grote belangstelling van ouders en familieleden zeer op prijs stelt, zal zij proberen de problemen zó op te lossen, dat Haestinge weer vol doende accommodatie kan bieden. Op donderdag 16 maart was er in 'Ter Tolne" een voorlichtingsavond voor de ouders van de vijfde- en zesde-klassers, over het voortgezet onderwijs. Mevrouw K. Provoost, directrice van de Oester schelp, en de heer C.G. Meijer directeur van de L.T.S. lichtten de mogelijkheden van het L(ager) B(eroepsonderwijs) toe. De heer J. van Donker, directeur van de Gemeentelijke Mavo te Tholen, vertel de over de gang van zaken op zijn school, en de heer J.C. van Splunter re presenteerde in zijn funktie van school dekaan van de Rijksscholengemeen schap te Bergen op Zoom. het M AVO en HAVO onderwijs. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, aan dit forum werd druk gebruik gemaakt. De activiteiten van Ter Tolne zijn niet van de lucht, want na de PZEM-ener- gieprijs was er een verkeersweek. Alle lessen in de eerste drie schooldagen hielden verband met het verkeer. Of het nu rekenen, aardrijkskunde of taal was, overal had de schoolleiding een ver- keersaccent aangebracht. Daarnaast was er de praktijk, zoals bijvoorbeeld de controle op fietsen. De politie had maandag een lijst verstrekt met voor waarden waaraan de fiets moet voldoen. Dinsdag en woensdag werden de rijwie len gecontroleerd. Ieder kind kreeg daarvan een rapportje met een leuke sticker. Dit alles ging in samenwerking met Veilig Verkeer en het onderwijzend personeel, 't Was een nuttige en plezie rige verkeersweek. Damclub "De Eendracht" Ook door de jeugd wordt met veel ani mo gedamd. Hopenlijk gaat dit zo door: L D. Scherpenisse-C. Price 0-2, 2. Cori- na PriceR. Veld 2-0, 3. P. Luten-M. Kegge 0-2, 4. C. HoogstratenB. Kegge 0-2, 5. S. Laban-M. Kegge 2-0, 6. Corina PrinceB. Kegge 0-2, 7. C. Prince-P. Lu- ten 2-0, 8. C. HoogstratenM. Kegge 1-1, 9. S. Laban-D. Scherpenisse 0-2, 10. R. Verspui-C. Prince 2-0, 11. R. Veld-P. Luten 0-2, 12. D. Scherpenisse-C. Hoogstraten 0-2, 13. S. Laban-R. Ver spui 2-0, 14. P. Luten-C. Prince 2-0, 15. B. KeggeR. Veld 2-0, 16. R. Veld-B. Kegge 0-2, 17. S. Laban-C. Prince 2-0, 18. C. Hoogstraten-P- Luten 2-0, D. ScherpenisseCorina Prince 1-1, 20. R. Veld-M. Kegge 0-2, 21. C. PrinceC. Hoogstraten 0-2, 22. D. Scherpenisse-P. Luten 0-2, 23. S. Laban-Corina Prince 2-0, 24. S. Laban-B. Kegge 2-0, 25. D. Scherpenisse-M. Kegge 2-0, 26. R. Veld-C. Hoogstraten 0-2. Rollenkampioenschap eiland Tholen. Zaterdag waren de deelnemers aan de rollencompetitie eiland Tholen in het clubhuis van tourclub "De Fuik": Hof van Hooland:. Aan de opkomst van het publiek was goed te merken, dat vele Tholenaren het fietsgebeuren, een warm hart toedragen. De 32. deelnemers zorg den op hun beurt, dat het publiek een heleboel spektakel en sensatie opge diend kregen. De top van het algemeen klassement is: 1. D. Uijl 2118;- 2. K. Bastianen 2.13.1; (beiden Eendrachtsrijders)- 3. K. Jans- sens 2139 (Bidon)- 4. A. van de Heili genberg 2176; - 5. H. Zwagemaker 217.8 (Bidon) 6. Kees Kenr 218.3 Kees Janssens van de Bidon reed de snelste tijd en won de door bakker van Hassel uit Bergen op Zoom beschikbaar gestelde taarten. Anton van de Heiligenberg van De Fuik veroverde de door Kees Bastianen be schikbaar gestelde trofee, voor de snelste tijd van De Fuik. Een eveneens opmerkelijke prestatie le verde Kees Keur van de Hoop, door van de 12e, naar de 6e plaats, in het klasse ment te stijgen. Het damesklassement is als volgt: 1. Rina Schot 1247;- 2. Ria Prince 1336;- 3. Liza Bijl 569 en 4 Janny van Dijke 580. Het ploegeklassement ziet er als volgt uit: 1. Eendrachtrijders 9.10.2;- 2. De Fuik 9.15.4; - 3. De Bidon 9.19.4;- 4. De Hoop 9.31.2. Vrijdagavond wordt om 20.00 uur, in het clubhuis van de Bidon de 4e en laaste rollenavond gereden. Tevens worden na afloop de herinneringen uitgereikt, aan de 10 best geplaaste individuele deelne mers. Het individuele klassement be staat ui de totaaltijd van de 3 beste totaal tijden per avond gereden. Eilandtocht De Fuik. De tourrijders van De Fuik reden de eilandtocht. Ondanks de niet geringe wind, was de opkomst boven verwach ting. De deelnemers zijn dik tevree, over het momenteel gehanteerde systeem, met als resultaat dat de sfeer optimaal is. De tourcommissie hoop het met mede werking van de leden zo te houden. De afstand was 38.2 km. De koffierijders vertrokken zaterdagmorgen tussen 10.00 en 14.00 uur voor de openingstocht. Ondanks de felle wind, viel het aantal deelnemers nog mee. Programma: Toerrijders kunnen kiezen uit zaterdag of maandag voor de Paas- tocht over 50 km om 14.30 u van Hof van Holland, maandag om 9.00 uur. De volgende koffietocht is 1 april over 35 kilo Het is bekend dat een aantal mensen, of bij de toerrijders of bij de koffierijders willen fietsen. De reden van het (nog) niet meedoen is onbekend. Vandaar de uitnodiging om een paar keer mee te rijden. Het is het proberen waard. Verdere inlichtingen: J. Schot tel. 3311 of Peter Leijdekkers tel. 3134. Praatplaats op de haven Mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven heeft in schriftelijke vragen aan b en w gepleit voor een beschut onderkomen op de haven, zodat de vrij grote groep ou dere Tholenaars weer dagelijks bij el kaar kan komen om bij te praten. Door de dijkversterkingen is de oude praat plaats verloren gegaan. Ze vroeg verder de medewerking van het college om bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat aan te dringen op de plaatsing van een telefooncel bij de vluchthaven langs het Schelde-Rijnka- naal. Gezien de schrikreacties van weg gebruikers bij de Regentesses- traat/Nieuwe Pad wilde mevr Deu^Joo een verantwoorde oplossing voor deze versmalling van de rijbaan. Tenslotte wilde ze in navolging van Brabant een proef met glascontainers nemen. B en w schijnen ook plannen te hebben om de ingestorte oud papiermarkt uit het slop te halen, zo bleek uit een vraag van raadslid M.A.J. van der Linde. De burgemeester wilde er echter nog niet nader op ingaan omdat dit punt be sproken was in de (besloten) vergade ring van de commissie bestuurlijke aan- gelegenheden(de fractievoorzitters). Concordia nam afscheid van dirigent De koninklijke muziekvereniging Con cordia heeft vrijdag tijdens de muzie kuitvoering, waarvoor behoorlijke be langstelling was, de scheidende dirigent C.W. Delhez benoemd tot erelid. Voor zitter H. J. Nelisse, die op de ledenver gadering van 13 maart was herkozen, bracht de hnzet van dhr. Delhez gedu rende vele jaren in herinnering. Als blijk van erkentelijkheid kreeg hij een af scheidscadeau, terwijl mevr. Delhez een bloemstuk ontving. M.M.Oerlemans was de tolk van de leden, toen hij het nieuwe erelid niet alleen feliciteerde met de unanieme benoeming, maar hem ook nog eens bedankte voor de prettige sa menwerking en vriendschap. De vroegere reserve-dirigent C. Burgers, die wegens ziekte verstek moest laten gaan, gaf via een bloemenhulde blijk van de erkentelijkheid voor dhr. Delhez. In zijn dankwoord verzekerde de Steen- bergse dirigent dat het voor hem een goede Thoolse periode was geweest. Hij wenste Concordia alle goeds toe. Onder de nieuwe dirigent P Steyns uit Bergen op Zoom, die al vele jaren leer lingen opleidt en ook leider is van de blaaskapel, gaat Concordia een nieuwe periode in. Op de algemene vergadering werd dhr. Visser als bestuurslid herko zen. Naast de jaarverslagen werd ook het zomerprogramma besproken. Op 1 Meer ruimte voor iedereen Daarom zetten wij liberalen ons krachtig in voor: 1het dragen van zoveel mogelijk eigen ver antwoordelijkheid, 2. het vergroten van Uw keuzevrijheid en eigen bestedingsmogelijkheden. Steun ons daarom op 29 maart, kies lijst 3. Antwoordnummer 1877 Den Haag (geen postzegel) tel.: 070-614121. c u "O kunnen en het postkantoor daar dan gebouwd worden. De sporthal blijft dan apart aan de Zoekweg, zoals ook het oorspronkelijke plan was. B en w moe ten nu de knoop doorhakken en met een voorstel bij de gemeenteraad komen. Vrachtwagencontrole Tussen zes en tien uur zijn er vorige week op een morgen veertig vrachtau to's aangehouden voor controle door de rijkspolitie en de rijksverkeersinspectie. Zes bestuurders kregen een proces-ver- baal voor overtreding van de rijtijden- wet. Aanzienlijke schade was er toen H.V. bij de Botermarkt geen voorrang verleende aan A.P.M. De botsing bleef beperkt tot autoschade. Bibliotheek langer open Met ingang van 3 april zal de openbare bibliotheek in de Twee Stoven langer geopend zijn. Op maandag van 14.00-15.30 u. volwassenen, 15.30-17.00 jeugd, dinsdag 14.30-15.30 u. volwasse nen, 15.30-17.00 u. jeugd. Woensdag 14.00-15.30 u. jeugd, 15.30-17.00 u. vol wassenen. Donderdag gesloten. Vrijdag 15.30-17.00 u. volwassenen en jeugd, 18.30-20.30 u. volwassenen. De VVD-statenfractie zou maandag een bezoek aan de bibliotheek brengen. Het ontvangstcomité was gereed, maar de provinciale bestuurders lieten verstek gaan omdat hun programma te ver was uitgelopen. Zowel in Sint-Philipsland als in Tholen moest men overleg plegen met de gemeenteraad, waardoor het bi bliotheekbezoek erbij inschoot. Ook na de verkiezingen mag men nog terugko men in de Twee Stpven. Actie Eben Haezerschool Leerlingen van de 2e t/m 6e klas van de Eben Haezerschool hebben 3002,62 bijeen gebracht voor de afgebrande chr. school in het Canadese Chilliwack. In Canada geeft de overheid namelijk geen enkele dollarcent voor het bijzonder onderwijs. Aangezien vele Nederlandse 13-21 Adrie Capelle-Dick den Hollan der 24-22 14-21 19-21 Albert Glimmer veen-Koos Capelle 17-21 16-21. Junioren: Jan Biesheuvel-Adrie Duine 12-21 14-21 Collin Havermans. Rian de Leeuw 21-10 21-7 Leo Polderman-Hans Vogel 7-21 7-21 Sjaak van Daalen-Ca- rolien Slager 21-17 21-14 Wim Douw- Carin Tholenaar 21-9 21-6 Leo Polder- man-Adrie Duine 10-21 13-21 Hans Vogel-Carin Tholenaar 21-3 21-5 Jan Biesheuvel-Rian de-Leeuw 21-12 21-4 Carolien Slager-Wim Douw 16-21 10-21 Hans Vogel-Annemarie Timmermans 22-20 24-22. Senioren: Hans Polderman-Piet Rid derhof 3-21 15-21 Piet Bevelander- Frans Duine 21-19 21-16 Jan Willem Slager-Ad Vis 20-22 21-15 21-16. Vastenactie De stand van de vastenactie in de Oud- Vossemeerse Sint Willibrorduskerk is momenteel 452,-. Biljarten Nooit Gedacht: Jan de Klerck kortste partij 23 beurten, hoogste serie W. Heyboer 15 caramboles en 3.74 beste gemiddelde .Jan de Klerck-K.Geuze 0-2 W.Heyboer- C.Vroegop 2-0 A.Goedegebuure-M.van Hees 2-0 Jos de Klerck-Jan van Meer 2-0 A.Goedegebuure-Jan de Klerck 0-2. Krijt op Tijd: Theo van der Logt hoogste serie 15 caramboles, 4.19 beste gemid delde en kortste partij 16 beurten. T.van der Logt-K.Wessels 2-0 A.Gouds- waard-W.de Leeuw 2-0 R.Gouds- waard-T.Schot 2-0 R.Mosch-P.Moer land 2-0 D.Vaders-H.Zeeman 0-2 F.Hommel Abr.zn.-D.Polderman 1-1 S. Schetters-L.Vroegop 2-0 A.Havermans- J.Rijstenbil 2-0 A.Hommel F.zn-J.Po- tappel 0-2 Ant.van Daalen-D.Aarnoud- se 0-2 R. Voormeulen-G.Minheere 2-0 J.Kruf-B.Douw 2-0. Treffers: finale clubbeker: B. den Hol lander won van Vis, laatste competitie wedstrijd J.Etienne won van J. de Reus .'j-.^awaTnAAH/i12 i Advertentie IM mei verschijnt Concordia in nieuwe uniformen. Zuidkant Markt De gemeenteraad heeft het pand Markt 14 verkocht aan dhr. C.J. de Keijzer en het pand Markt 10 teruggekocht van dhr. D.L.J.M. Imandt. Volgens het voorstel van b en w bleek de laatste niet in staat te zijn het door hem samenge stelde verbouwingsplan en de aankoop som op een reëele basis tè financiëren. Mevr. Deurloo zei dat dit een beetje onsympathiek overkwam, want de be trokkene was het eerste schaap dat over de dam kwam. Het bleek echter duur te zijn omdat het pand tot op de bodem gesloopt moest worden. Dhr. Imandt is nu geïnteresseerd in cas- cobouw, aldus mevr. Deurloo. De bur gemeester zei geen waarde-oordeel in het voorstel gegeven te hebben. Het was alleen een zakelijke benadering. Hij kon nog niet zeggen of b en w de suggestie van cascobouw wel overnemen. Wethouder Koopman vulde aan, dat reeds iemand anders optie op pand Markt 10 heeft. Hij liet weten, dat ge meentewerken tegenspreekt dat het pandje helemaal gesloopt moet worden. Er kunnen muren blijven staan. Wethouder Koopman zei positieve be richten te hebben omdat er weer twee gegadigden zijn. B en w houden daarbij nog steeds vast aan eigen inwoners. Raadslid van Gorsel meende dat het toch tijd wordt om de zuidkant van de Markt aan te pakken, want de zaak ligt er nu haveloos bij. De burgemeester er kende dat oók, maar directe verwezen lijking is niet zo eenvoudig. We moeten gewoon door deze periode heen. Ik ben ervan overtuigd dat er meerdere be langstellenden komen voor de markt- pandjes. Met de Twee Stoven hadden we destijds ook pas bij de vijftigste ge gadigde succes, zei de raadsvoorzitter maandagmiddag. Snoep en limonade gestolen Uit de kantine van de voetbalvereniging Tholense Boys is - vermoedelijk zondag - snoep en limonade meegenomen. Via het inslaan van een ruit in de achterdeur kwamen de jonge burgers binnen. Voor de vereniging weer een schadepost. Ook bij de C.N.S. werd gedacht aan in braak toen er eep ruit stuk was van het w.c. raampje. Nader onderzoek wees echter uit, dat het baldadigheid moet zijn geweest. Gemeenschapscentrum Doelweg Ook na een bezoek aan een gecombi neerd complex van Dorpshuis,Sporthal E.D. in Leersum is de beheerscommissie bij het standpunt gebleven, dat het ge meenschapscentrum aan de Doel weg/Dalemsestraat moet komen. Ook de bibliotheek emigranten hun kinderen toch chr. on derwijs willen geven, staan ze voor enorme zware lasten: bouwkosten, leer middelen en salarissen. Door grote of fervaardigheid van ouders, kerken en Nederland heeft men de last altijd nog kunnen dragen. Nu de school in Chilli wack echter tot de grond toe afbrandde, was men de wanhoop nabij. Daarom werd in Nederland een actie gevoerd waaraan ook de Eben Haezerschool z'n steentje bijdroeg. v.-p, OUD VOSSEMEER TEL. 01667-365 Heden van 50x400 tot 200x400 tegen Advertentie IM Tafeltennis Velocitas won zaterdagavond een in haalwedstrijd tegen Deso 5 in Oudenbos met 4-6. A. Hoendervangers-Ad Vis 19-21 4-21 T. Dingenouts-Gërrit Vis 21-12 21-15 J.Kok-Piet Ridderhof 21-23 19-21 T. Dingenouts en J.Kok-Ad en Gerrit Vis 15-21 17-21 T. Dingenouts-Ad Vis 14-21 21-15 22-20 A. Hoendervangers- Piet Ridderhof 14-21 11-21 J.Kok-Ger- rit Vis 21-17 21-13 T.Dingenouts-Piet Ridderhof 21-16 21-18 21-11. Door deze overwinning lijkt de kans groot dat Velocitas zijn vierde klasser- schap kan behouden. Clubcompetitie adspiranten: Helma van Bave-Sjan Bosters 21-11 21-6 Hennie Bevelander-Koos Capelle 3-21 9-21 Peter de Wilde-Adrie Capelle 9-21 17-21 Bram Bevelander-Hans van Daalen 23-21 21-9 Dick den Hollander- Leon Havermans 21-16 21-6 Albert Glimmerveen-Kees Goudswaard 21-17 21-8 Sjan Bosters-Koos Capelle 5-21 7-21 Helma van Bavel-Leon Flavermans 6-21 10-21 Hennie Bevelander-Peter de Wilde 11-21 21-15 18-21 Hans van Daalen-Sjan Bosters 21-7 21-4 Kees Goudswaard-Bram Bevelander 17-21 welke uitviel, winnaar C. Burgers met 16534 punten(Belgische telling) en ge middeld 1.52 2.P.Vis 16506 en 1.51 3.H.Hommel 16394 en 2.08 4.J.Etienne 15786 en 1.63 5,P.de Leeuw 15614 en 1.93 6. L. van Wezel 15067 en 0.58. 7.G.Hdvermans 14973 en 1.26. 8.F.Hommel M.zn 14511 en 1.72. 9.B.den Hollander 14234 en 1.38 10.J. de Reus 13572 en 2.64. Met een feestavond werd het biljartgebeuren van de Treffers afgesloten, waarbij onder het genot van een goed door de familie Buitenhuis verzorgd etentje voorzitter L. van Wezel de clubbeker aan B. den Hollander ui treikte. Ook de nummers 1 en 2 van de competitie Burgers en Vis ontvingen een beker, terwijl Vis ook nog de beker voor het best verbeterde gemiddelde in ont vangst mocht nemen. Afscheid namen F.Hommel M.zn. en J. de Reus die door drukke werkzaamheden een punt achter hun wedstrijdactiviteiten moeten zetten. Willen is Kunnen: bekerfinale L.Ha vermans Czn. won van W.Aarnoudse Czn.Havermans werd tevens clubkam pioen, ondanks het feit dat er nog een aantal wedstrijden gespeeld moeten worden. Hij scoorde met 10 caramboles de hoogste serie en maakte met 1.52 het beste gemiddelde. F.van Dijke korste partij 18 beurten. W.Aarnoudse-F.van Dijke 0-2 L.Havermans-C.zn.-J.Burgers 0-2 F.van Dijke-M.Vercammen 0-2 F.van Dijke-C.Steenpaal 2-0. De Poedelaars: Buitenhuis hoogste serie 26 caromboles, 18 beurten, kortste partij en 5.56 hoogste gemiddelde. A. Hey- boer-J. Koning 2-0; J. van Gorsel-L. Klippel 2-0; W. Bevelander-H. Buiten huis 0-2; J. van Gorsel-M. Sterk 2-0; M. Pipping-J. Heyboer 0-2. Er was zaterdagavond goede belang stelling voor de jongerenmis in de Sint Willibrorduskerk. Het thema was "Van het kantje in de sloot". Pater Porre uit Bergen op Zoom ging in zijn predikatie dieper in op deze jachtige tijd waarin vele mensen dit thema op zichzelf van toepassing vinden. Het jongerenkoor zong o.l.v. Leo Hermans en verzorgde zelf de diverse lezingen terwijl een be vredigende collecte werd gehouden ter bestrijding van de onkosten. Schaken. Senioren-competitie: W.Douw-A.van Gorsel 1-0 T.van Maanen-M.Eversen 0-1 J.W.Slager- K.Heyboer 1-0 Ir.W. Frasl-J.Lindhout 0-1 M.de Looze-M.van der Jagt 1-0 R.Heyboer-P.Bevelander 0-1 Tweede ronde mixtournooi Marco Pol derman-Piet van Westen 1 -0 Jan Willem Slager-Kees Heyboer 0-1 Jacky Vaders- Wanda Lindhout 1-1 J.Lindhout-Steven Goede Vrijdag, zondag 26 le Paasdag en maandag 27 maart 2e Paasdag THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30 uur Ds. L. Wullschleger 18.30 uur kand. J. Harteman, Veenen- daal ma. 9.30 uur Ds. L. Wullschleger GEREF. KERK vr: 19.00 uur ds. Tj.v.d. Hauw, Roosen daal zo: 10.00 uur ds. C.M.v.d. Loo, She- drecht 17.00 uur ds. P. Boomsma, Leersum ma: 10.00 uur ds. H. Rooze, Roosen daal, Paaszangdienst CHR. GEREF. KERK do: 23 mrt. 19.00 uur ds. A.v.d.Weerd, Zeist zo: 10.00 en 18.39 uur ds. H. van Leeu wen, Elburg GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur ds. G. Mouw zo: 10.00 en 18.30 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst ma: 10.00 uur ds. G. Mouw (bev.lidma ten) N.H. DEELGEM. Gasthuiskapel vr: 19.00 uur ds. Spruyt(H.A.) zo: 10.00 uur ds. Quartel, Gouda THOLEN NED. PROT. BOND zo: 10.45 uurds. Bierman, Breda(H.A.) R.K. KERK za: 19.00 uur H. Mis zo: 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE vr: 19.00 uur ds. v.d. Made, Alblasser- dam(H.A.) zo: 10.00 uur ds. B. Goudswaard, Dirksland 18.30 uur ds. R. de Jonge, Bruinis- se(Gez.dienst Geref. Kerk) ma: 10.00 uur dhr. A. de Jong, Hooger- heide GEREF. KERK vr: 18.30 uur ds. J. de Ro, Zwijndrecht zo: 10.00 uur ds. D. Dilling, Bergen op Zoom 18.30 uur ds. R. de Jonge, Bruinis- se(Gez. dienst N.H. Kerk) de Looze 0-1 Ad Aarnoudse-Marco Voorhagen 1-0. Rik en wip concours De ontspanningscommissie van de V.V.V. Vosmeer organiseerde zaterdag avond in de kantine zijn laatste rik en wip concours van dit seizoen. Bij de 28 rikkers won P.Havermans met 208 pun ten voor C.van Oeveren met 190, Jac.Havermans met 186, A.Brusselaars met 185, W.Quaak met 179, A.Aar- noudse met 176 W.Heyboer met 172, P.Hommel met 165, Jac.Plandsoen met 158 en Mevr. Verbiest met 157 punten. Door zijn overwinning legde P. Haver mans ook beslag op de eerste plaats in het totaal klassement met 767 punten voor W.Heyboer met 752 punten. De poedelprijs ging naar Mevr. B.Hommel met 409 punten voor Mevr.N.Zeeman met.489 punten. fj 1 r" Bij de wippers wist Mevt". de'Wit beslag te leggen op de eerste plaats met 189 punten voor M.Tholenaar met 179, J. de Wit met 171, Mevr. Tholenaar met 168, J. van Vossen met 167, L.Hoek met 158, Mevr. van Vossen met 150, R.Heyboer met 142 en M.O.Oostdijk met 118 pun ten. In de totale rangschikking van het seizoen werd L.Hoek eerste met 651 punten voor J.van Vossen met 644. Best Paasvee Bij de paasveetentoonstellingen ïn Den Bosch heeft veehouder M.M. Punt mfet vijf koeien vier prijzen behaald: twee le en twee 2e prijzen. Verkeersexamens Totaal 64 leerlingen uit de 5e en 6e klas van de drie lagere scholen hebben vrij dag verkeersexamen gedaan. Van de 25 kinderen van de Sint Anthoniusschool slaaden er 22, van de die Heenetrecht- school alle 21 en van de school met de bijbel 17 van de 18 deelnemers. Het ex amen werd afgenomen door de heren C. Timmermans en A. Gelok van Veilig Verkeer en politieman Dalebout. De onderwijzers B. Biesheuvel, A. Lauwe- rijssen en J.D. Vroege hielpen bij het nazien van de schriftelijke opgaven. Oud papier. De muziekvereniging heeft zaterdag 4100 kg oud papier opgehaald voor het instrumentenfonds. Jaarvergadering Vrouwenbond NKV Met 38 leden heeft de Vrouwenbond NKV in cafe de Hoop de jaarvergade ring gehouden. Presidente mevr. G. Boogaart-Veldman blikte tevreden te rug op een goed jaar met tal van activi teiten. Vanwege haar verhuizing moest ze afscheid nemen. Mevr. J. Boogaart- Adams werd de nieuwe voorzitter. Zij kreeg 21 stemmen tegenover mevr. Mees 14. Als nieuwe secretaresse werd mevr. M. Kleis gekozen en als wijkleidster mevr. J. Steenpaal. Besloten werd op 30 mei weer een reis te maken. De nieuwe presidente dankte tenslotte mevr. Boog aart-Veldman voor het vele werk dat zij voor de vrouwenbond NKV had verzet. Bezoek Engelse jongeren. Een groep van 25 Engelse plattelands- jongeren uit Derbyshire heeft zondag middag - en avond in de Vossenkuil doorgebracht met leden van de PJZ Tholen'/Sint Philipsland. Dit was het afscheid van een driedaags bezoek, dat donderdagavond verlaat begon omdat de boot Dover-Oostende was uitgeval len. In het dorpshuis werden er 's mid dags spelletjes gedaan, terwijl men 's avonds een koud buffet had en met achtergrondmuziek over EEG-proble- men sprak als de invoerstop van aard appelen. Vrijdag werd een rit door Zeeland ge maakt waarbij de sluizen grote indruk maakten. Behalve Middelburg, werd 'bok de Zeelandbrug en de Brouwers- dam aangedaan alsmede de Delta Expo in Stellendam, waar men via films een goede indruk kreeg van de veranderin gen in het Zuidwesten. In Grijpskerke werd bij veehouder Coppools' een per- Vervolg op pag CHR. GEREF. KERK do: 23 mrt. 19.30 uur ds. M. Tanis, Zwijndrecht zo: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma: 10.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. vr: 19.30 uur leesdienst •ma: 10.00, 14.30 en 18.30 leesdienst zo: 10.00 uur leesdienst R.K. KERK do: 19.00 uur Plechtigheden vr: 14.30 uur Kruisweg, 19.00 uur Plechtigheden za: 19.00 uur Paaswake zo: 8.00 en 10.00 uur H. Mis ma: 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vr: 19.30 uur dhr. N.H. Groen, Herkin- gen zo: 10.00 uur kand. T.C. Guyt, Katwijk aan Zee 18.00 uur ds. W.J. Gorissen ma: 10.00 uur ds. K. Schipper, Dor drecht GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur Leesdienst zo: 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma: 9.30 uurds. Molenaar GEREF. GEMEENTE IN NED. vr: 19.00 uur leesdienst zo: 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst ma: 9.45 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr: 19.00 uur ds. W. Gorissen zo: 10.00 uur ds. W. Gorissen 12.00 uur Paasdienst zondagschool 18.00 uur ds. L. Wullschleger, Tholen ma: 10.00 uur ds. W. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur leesdienst zo: 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma: 9.30 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE VR: 19.30 uur ds. J. Blom zo: 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom ma: 9.30 uur ds. H. Visser, Nieuwe Tonge N.H. DEELGEM. Rehobothkerk vr: 19.00 uur ds. D. Harteveld, Rotter dam zo: 10.00 en 19.00 uur ds. J. Roodsant OUD GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur leesdienst zo: 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma: 9.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. vr: 19.00 uur leesdienst zo: 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst ma: 9.30 uur leesdienst R.K. KERK za: 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE vr: 19.00 uur eerw. heer G.J. Daamen zo: 9.30 en 14.30 uur dhr. G.J. Daamen ma: 9.30 uur dhr. G.J. Daamen GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur leesdienst zo: 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst ma: 9.30 uur ds. N. Schreuder, Goes POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE vr: 19.00 uur ds. G.H. Abma zo: 10.00 en 18.00 uur ds. G.H. Abma ma; iPi-00 jtpr ds. G.H. Abma GEREF. KERK vr: 19!0O uur'tis. H. Willems, Baren- drecht zo: 10.00 uur ds. P. Boomsma, Leersum 14.30 uur ds. C.M. v.d. Loo, Dordrecht GEREF. GEMEENTE vr: 19.00 uur leesdienst zo: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst ma: 10.00 uur ds. A. Hoogerland, Krab- bendijke SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo. 9.30 uur Ds. A.B. Cysouw 14.30 uur Ds. M.D. Geuze, St. Annaland, ma. 9.30 uur Ds. A.B. Cysouw GEREF. GEMEENTE zo: 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst ma: 9.30 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 uur ds. L. Gebraad zo: 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ma: 9.30 uur ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK vr: 20.00 uur ds. J. de Roo, Zwijndrecht zo: 10.00 en 15.00 uur ds. J. Firet, Dor drecht WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (Pat. dr. Padt) Dr. Bos, Tholen, tel. 01660-2542 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland zr. De Rijke,;tel. 01660-3225. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. WELZIJNSORGAAN THOLEN vrijdag 24 maart 14.30 uur soc. psych, dienst, 15.30 uur Alg. Reclasseringsver. en buro voor Levens- en Gezinsvragen TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 24 t/m 30 maart vrijdag 24 3.47-16.11 zaterdag 25 4.24-16.48 zondag 26 5.02-17.24 maandag 27 5.36-17.59 dinsdag 28 6.10-18.36 woensdag 29 6.49-19.16 donderdag 30 7.31-20.00 vrijdag 24 maart Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2