POPCORNER BIJNA VAN DE KAART li lüSfllI IY1H1Y1IIIYIIUJ5 Sportieve Rekreatie Vervolg plaatselijk nieuws QUEEN I """"CS Afdeling Tholen/ Sint-Philipsland minder validen vergaderden TAALPRAATJE Donderdag 9 maart 1978 EENDRACHTBODE 15 ScH£RP£H Scherpenisse Poortvliet Sint— Philipsland NED. STAATSLOTE RIJ St. Annaland Tholen St. Philipsland A.M.C. BORGHOUTS- KLAASSEN Nette weduwnaar Personeel A.C. Rozendaal SHOWROOM KEUKEN P IAIJCCM Showroom Wouwsestraat 23 r. UHHOCN Bergen op Zoom - Tel. 3 53 47 □garantie GOVERS b.v. STAVEN ISSE OUD- yOSSEMEER if POOBTVUtf loononderhandelingen. V erschillende aspecten spelen een grote rol: o.a de xerkeloosheid, die gelukkig de laatste maand weer een daling liet zien. De APO zal op bedrijfstakniveau bespreek baar worden. De 0,5% extra compensa tie per 1 juli i.v.m. de BTW-verhoging op aardgas is nog niet rond. Ook de vervroegde uittreding voor 64-jarigen en meer andere zaken kwamen tijdens de onderhandelingen aan de orde. In prin cipe is er wel wat overeengekomen, maar het gaat moeilijk, aldus dhr. Ken ter. In de korte pauze werden de loten ver kocht, die vlot van de hand gingen. Om ongeveer half negen kwam het toneel gezelschap Sint Joseph uit Oud-Vosse- meer aan de beurt met het blijspel in 3 bedrijven "Mister doe het zelf'. Het stuk kwam bij de aanwezigen zeer goed over. Er werd tenminste heel wat afgelachen. Het werd dan ook voortreffelijk ge bracht. Aan het eind bleek het gehele plan wat anders uit te lopen, maar de grote prijs waar het om ging bleef geheel overeind, want in plaats van "Mister doe het zelf' werd Otto Vogel verkozen als de grootste brokkenmaker van het jaar en die prijs werd hem in die hoedanig heid toegekend. Het gezelschap kreeg een geweldig applaus uit de zaal, waarna de voorzitter hen namens allen dankte en de dames van het gezelschap een bloemetje overhandigde. Daarna werd er nog een tijd genoten van de band "The Variants". De NVV-bonden kun nen met genoegen terugzien op deze zeer geslaagde avond. Jaarvergadering NCVB Donderdagavond 2 maart heeft de NCVH haar jaarvergadering gehouden en tegelijk het 20-jariq bestaan. Presi dente mevr. Scherpenisse heette ieder een van harte welkom. Gezongen werd Ps. 138:1 en 3 en na het qebed volgde de schriftlezing uit Lucas 17: 11-19 met als thema dankbaarheid. Na de meditatie werd gezongen Ps. 103:1 en 11. Hierna volgde de jaarverslagen. Ook werden er gedichten en stukjes proza voorgedra gen. Het koortje zong enkele liederen. In de pauze was er een verloting en een foto-quiz. In de tweede pauze was er weer een verloting en ook moest de naam van een pop in Thoolse kleder dracht geraden worden. De naam was Willemien en dit werd geraden door mevr. Priem-Geuze. Slotzang was Ps. 106:26, mevr. Lindhout eindigde met dankgebed. Oosterscheldevissers Zaterdag 11 maart begint De Ooster scheldevissers het visseizoen aan de Noord. Het pr gramma ziet er als volgt uit: Be kerwedstrijden: II maart 15.30-18.30, 25 maart 14.30-17.30, 6 mei 14.30-17.30, 3 juni 14.00-17.00, 16 september 13.30-16.30, 30 september 15.00-16.00, 28 oktober 12.00-15.00. Zomercompetitie: 17 juni 12.00-15.00. 8 juli 17.00-20.00, 19 augustus 15.30-18.30, 26 augustus 8.30-11.30. 23 juni palingwedstrijd 20.00-22.00, 9 december Boutwedstrijd 11.00-13.00. Jeugdwedstrijden: 15 april 8.30-11.30, 24 juni 17.00-20.00, 5 augustus 16.00-19.00. 9 september Ril land. Juliana van Stolbergschool De kinderen van klas 5 en 6 van de Ju liana van Stolbergschool hebben 1418,— opgehaald voor de prot. chr. stichting Willem van Nassau. Daar zit ten kinderen onder voogdij en weeskin deren. Gert Jan van Vossen haalde het meest op, nl. 90,— Woensdag 15 maart doen zij mee aan de boomfeest dag. Op 13 en 14 maart wordt kijken contactavond gehouden Ook komen 6 pedagogische studenten van de Driestar op de lagere school en op de kleuter school Benjamin i.v.m. intregatie van lager- en kleuteronderwijs. Solistenconcours Euterpe Zes muzikanten van Euterpe hebben in Middelburg meegedaan aan het solis tenconcours van de Zeeuwse Bond met pianobegeleiding van dhr. A. van Gurp. De resultaten waren zeker niet slecht met drie eerste en drie tweede prijzen. Dhr. van Lijnschoten trad als jurylid op. 3e afd. Dick de Wilde op bariton 45 'A p. 2e pr, 2e afd. Gerard Radstaat op Bari ton 48 p. Ie pr., 2e afd. Rien van Akke ren op Bugel 43 p. 2e pr, le afd. Kees Vermeulen op kleine trom 43 p. 2e pr, le afd. Arie v.d. Ree op Bugel 48 'Ap. le pr, le afd. Theo Steketee op besbas 49 p. le pr. Jaarvergadering ZLM De ZLM heeft in café P.J. van Houdt de jaarvergadering gehouden. Voorzitter A.C. Breure ging in zijn openingswoord natuurlijk niet voorbij aan de ongeloof waardig lage prijzen van aardappelen en uien. Dat zijn juist de twee produkten die ons de laatste twee jaar boood op de plank hebben gebracht. De twee vette jaren worden echter volledig door het magere brood overschaduwd. Er is een financieel zorgelijke situatie ontstaan, o.a. ook omdat we toch weer - voor mij onbegrijpelijk - duur pootgoed hebben moeten kopen. Ook de kunstmest is on danks andere persberichten niet goed koper geworden. Het grote publiek weet echter amper welke ongeloofwaardige prijzen wij als producent krijgen, want in bepaalde zaken in het westen betaalt men nog altijd 67 cent per kg voor uien en 35 cent voor een kg aardappelen. Dit begrip is nodig om aanvullende maatre gelen van de regering los te krijgen. Dat dit jaar ook het verlengstuk van onze bedrijfsvoering(speciaal bij de uienteelt) de veilingen - een goed verkoopinstituut maar niet aangepast aan de tijdsom- SIM MAARTENSDIJK AflHA WC0BAP0LDFP standigheden - flink wat geld bijgepast zal moeten worden, ligt voor de hand, aldus voorzitter Breure. Hij stond verder stil bij de berichten dat het zuidwesten achterop raakt bij het noorden. Volgens dhr. Breure is er al leen verschil in opbrengsten per ha. De maagdelijke grond in het noorden, die weinig aardappelen en bieten kende, veroorzaakt nu de voorsprong. De boe ren in het noorden werken beslist niet goedkoper. De voorzitter werd ook een beetje kriebelig en akelig van de roep om nog meer schaalvergroting, want waar is de grens? Gelooft u dat schaal vergroting in de landbouw het enig za ligmakende is? Wij niet, aldus dhr. Breure. Hij had er vertrouwen in dat de regering de inflatie weet terug te drin gen. Een bankrapport gaf onlangs aan, dat het familiekapitaal in de landbouw met 11 16 is afgenomen: van 38% in 1970 tot 27% in 1975. Het vreemd kapi taal steeg dus van 61 16 naar 73%. De voorzitter vond dat ondanks alle prognoses het beroep landbouwer het ten volle waard is om te vechten voor een rechtvaardig en sociaal verantwoord bestaan. Hij wilde zich afzetten tegen het automatisme, de gelatenheid en het berusten in de teruggang. Er moet echter volgens dhr. Breure dan wel doorgegaan worden met de studieclubs in verschil lende teelten, de aan- en verkoopgroe peringen en de samenwerkingsvormen met collega's en loonwerker. Secretaris-penningmeester C.P. Burgers verzorgde de jaarverslagen, waarna de bestuursleden G. J. Hoek en C. W. Noom werden herkozen. Vorigjaar had de ZLM een nadelig saldo van 87,19. Bedrijfsvoorlichter L.N. Bax sprak over de resultaten van de proefvelden en nieuwe ontwikkelingen. Ter sprake kwamen o.a. stikstofonderzoek, bestrij ding van meeldauw, en grondontsmet- ting. Algemeen ZLM-voorzitter A.J.G. Doeleman belichtte de actualiteit. Hij wees op de stagnerende groei en de zeer lage prijzen met grote overschotten. Toch blijft de boer een taak houden, ook voor natuur- en landschapsbehoud. Hij pleitte met name voor erfbeplanting Dhr. Doeleman roerde verder de dijk versterkingen aan en de zoetwatervoor ziening. Ook belastingverlichting en -uitstel, het contractenstelsel bij suiker bieten, de grondbank en de bedrijfsver- zorgingsdienst kwamen ter sprake. Voorzitter Doeleman noemde de nieu we pachtnormen voor speciale teelten onaanvaardbaar. Tafeltennis Veritas speelde een uitwedstrijd tegen Vice Versa uit Oudenbosch,'die met 6-4 werd verloren. B. Penninx-J. Snoep21-19, 20-22,16-21; P. Baaten-J. Ligtendag 21-15, 8-21, 21-17; A. Spits-J. v.d. Graaf 21-14, 21-16; P. Baaten/A. Spits-J. Snoep/J. v.d. Graaf 21-12, 21-19; P. Baaten-J. Snoep 23-21, 19-21,22-20; B. Penninx-J. v.d. Graaf 21-23, 21-17, 19-21; A. Spits- Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand janua ri: GEBOREN Jacob Jan Adrianus, z.v. W. Gelderblom en C.M. Oudenes OVERLEDEN Helena Vroegop, Geb. 17-9-1891, d.v. J. i Vroegop en E.H. v.d. Velde Auto van de weg De Middelburgse automobilist L.F.S. is vrijdag bij de splitsing Provinciale weg/Langeweg van de dijk gereden, waardoor hij schaafwonden opliep ter wijl zijn auto aan de voorkant flink werd beschadigd. Hij was geschrokken van de tegemoet komende automobilist F.B. die voorsorteerde om de Langeweg in te slaan. Gezinsavond ZLM en Plattelandsvrouwen. Een goed bezochte gezinsavond was er in het Holland Huis met leden van de Plattelandsvrouwen en ZLM afdeling. De vreugde van de goede opkomst werd verwoord door de presidente mevrouw Bolier-de Graaf. Er werden vervolgens een paar films vertoond door de heer Courtin, waarvan de eerste over de bouw van de Zeelandbrug en vervolgens over de bladsnijmier, een in Zuid Ame rika voorkomend diertje, dat een alles verwoestende ruïneerder is. Dat werden interessante onderdelen van dit gezin sprogramma. De ZLMer J. Noom zorg de voor een schets in dialect met als titel "Het Lendeschot". Eertijds bleek water uut de welle een probaat middel tegen die spierpijn. Hoewel de pharmaceuti- sche industrie er nimmer octrooi op heeft aangevraagd. Vervolgens deed het gezelschap enthousiast mee aan het Bingo-spel en kon men bovendien fraaie prijzen veroveren. Tenslotte brachten twee dames een voordracht over heil gymnastiek, waarbij de mengeling van kookles heel wat hilariteit veroorzaakte. Die dames kregen een bloemenhulde voor hun inbreng. De afdelingsvoorzit ter J.'Versluis dankte iedereen voor deze gezellige gezinsavond en hoopte dat er volgend maal opnieuw zo'n opkomst zou zijn met een dan wellicht weer ander programma voor het slagen van een avond zoals nu het geval was geweest. De Plattelandsvrouwenafdeling houdt 15 maart een voorjaarsvergadering. J. Ligendag 21-12, 21-12; P. Baaten-J. v.d. Graaf 15-21, 20-22; A. Spits-J. Snoep 21-12, 21-17; B. Penninx-J. Lig tendag 21-23, 18-21. Zangavond Bartimeus Het blindeninstituut Bartimeus uit Zeist houdt vanavond om acht uur een zang avond in de hervormde kerk m.m.v. Crescendo o.l.v. dirigent A.H. Ridder hof. Verder zal het woord worden ge voerd door ds G.H. Abma en een med- werker van Bartimeus. De collecte is voor het blindeninstituut bestemd. Gevonden Bij de plaatselijke politie zijn inlichtin gen te krijgen over een gevonden da- mesvest en een portemonnee met in houd. Burgerlijke stand Loop d-r bevolking in de maand janua ri: GEBOREN Elisabeth Maria, d.v. M.S.M. Geers en M.B. Havermans Arend, z.v. M.P. Ista en D.H. Buth Leendert Jacob, z.v. L.J. Jansens en H. Jeroense OVERLEDEN Johannes Stokman, geb. 7-11-1912, z.v. P. Stokman en E.C. Deurloo Burgerlijke stand Geboren Joost Bastiaan, zv B.A. van den Hoek en S.A.J. van Hoeve, Apolo- nia Stoffelina Laurina, dv J. J. Verhage en J.P. van den Berg. Overlijden: L.M. den Engelsman 70 jaar, ev A.M. Verhage. Heel veel schaatsers Het initiatief van de ijsvereniging de Tramput om een avond naar de kun stijsbaan de Uithof in den Haag te gaan is buitengewoon goed aangeslagen. Waren er vorigjaar 75 deelnemers, nu vertrokken er van de Voorstraat vier bussen met maar liefst 170 schaatslief hebbers. Gedurende 2 16 uur kon men zich vrijdagavond amuseren op het gladde ijs. De grote deelname geeft het bestuur van de Tramput vertrouwen om met deze jaarlijkse trip door te gaan. Ouderavond chr. school A.J.P. De chr. school in Anna Jacobapolder heeft donderdag de gecombineerde ou deravond/ledenvergadering gehouden. Voorzitter I.G. de Jager opende na sa menzang van Ps 19:1 en 5 met schriftle zing uit Mattheus 26: 3.6 t/m 46 en ge bed. Uit de kleine gemeenschap waren er velen opgekomen, onder wie ere voorzitter van Strien, de kleuterleidsters mej. Maan en mej. Dekker en burge meester G. van den Berg. De voorzitter hoopte, dat de burgemeester door het optreden van de leerlingen in de over tuiging gesterkt zou zijn, dat de kwanti teit niet garant staat voor kwaliteit. De leerlingen voerden o.l.v. hoofdonderw ijzer F. Ronner de musical 'Professor Knap' op, waarin Leo v.d. Reest, Wilma Quist, Rinus Geuze en Dianne Moer land een hoofdrol speelden. Dit plezie rig optreden oogstte een langdurig ap plaus. Voorzitter de Jager vond dat waangetoond, dat ook een kleine school groot kan zijn. Juf Silverhout kon door ziekte deze ouderavond helaas niet bij wonen. Na de pauze volgde het jaarver slag, waarin het bestuur de nadruk legde op het bestemmingsplan Steintjeskreek. Verwezenlijking hiervan werd een le vensbelang genoemd voor de instand houding van de school. Daarna werd nog een film van Jan v.d. Kam vertoond over het verdronken Lan van Saeftinge en "Elementen trotseren elementen' van Joop Burchsen en Ruud Herblot. Deze film over de Zeelandbrug heeft reeds vier bekroningen ontvangen. Beide films vielen bijzonder in de smaak. De goed geslaagde avond werd besloten met het zingen van Gez. 390: 1 en 2 en gebed. Ouderavond kleuterschool De chr. kleuterschool Prinses Marijke heeft vrijdag in het speellokaal van de school de ouderavond gehouden. Na samenzang van Ps 103:8 en geschriftle- zing uit Genesis 37, ging ouderling Ver wijs voor in gebed. Voorzitter G.C. Noorthoek stond even stil bij de droeve gebeurtenis in het dorp, waarna hij o.a. burgemeester G. van den Berg welkom heette en dankte voor de medwerking van het gemeentebestuur. De voorzitter wees op de moeilijke financiële positie van de kleuterschool, die overigens een centrale plaats inneemt in de kleine ge meenschap. Overleg met inspectrice, gemeentebestuur en de drie lagere scholen zou volgens de voorzitter nuttig zijn voor het oplossen van de proble men. Hij wenste tenslotte alle betrokke nen Gods Zegen toe om in het belang van de kleuterschool te kunnen blijven werken. In het jaarverslag van secretaris van Oudenaarde kwam o.a het Duits bezoek aan de orde.Dhr. D. van Dijke en mevr. M. Maas hadden de administratie in or de bevonden. Dhr. J. Ligtendag werd als nieuw lid voor de kascommissie aange wezen. De periodiek aftredende mevr. v.d. Reest werd als bestuurslid herkozen terwijl de heren Noorthoek en Verwijs werden opgevolgd door M. Kempeneers en M. van Strien. De laatste is het eerst bestuurslid uit Anna Jacobapolder, wat mogelijk is geworden door een wijziging van de statuten. De secretaris bracht de twee scheidende bestuursleden dank voor hun werk voor de school. Hij over handigde dhr. Noorthoek een ge schenkbon en dhr. Verwij's een boeken bom Hoofdleidster mej. M. Maan sprak ook een dankwoord en overhandigde beiden bloemen. Na de pauze kwam de districtsconsulent van het veilig verkeer, de heer Th. W.Pfann uit Middelburg aan het woord met een leerzaam programma. Hij toonde dia's over de Voorzieningen die binnenshuis getroffen worden voor de veiligheid van de kleuter. In het verkeer wordt daarbij tekort geschoten. Door zijn lengte is de kleuter vaak gehand gehandicapt in het verkeer. Daarom dienen de kinderen een verkeersopvoe- ding te krijgen. Ouders dienen het goede voorbeeld te geven bij het oversteken: niet vlak achter geparkeerde auto's. Dhr. Pfann gaf nog vele nuttige wenken zoals licht gekleurde kleding, een fiets die aangepast is aan de lengte enz. Au tomobilisten kunnen onder langs gepar keerde auto's kijken om overstekende kleuters sneller op te merken. In een leuke quiz kon ieder zijn verkeerskennis nog eens ophalen. Bij de rondvraag kwam de vakantie nog ter sprake, waar na ouderling de Haan met dankgebed en samenzang uit Ps 119:53 de ouder avond besloot. De ANIB afdeling Tholen en Sint Phi lipsland hield haar ledenvergadering ten huize van de familie Van Alphen in Tholen. De opkomst was niet groot met toch heel wat belangen voor de leden op het spel. Er was nogal wat griep, men moest het stellen met de algemene kranten-aankondiging en allerlei per soonlijke omstandigheden waren aan leiding voor verhindering. Er moesten heel wat ingekomen stukken worden verwerkt, waarbij heel wat problemen voor de leden aan de orde kwamen. Bij de opening waren ogenblikken stilte in acht genomen vanwege het ontvallen lid C.A. Heijboer. De afdeling telt thans 20 leden, gebundeld in de landelijke orga nisatie. waardoor veel steun kan worden verleend. Nogmaals werd de doelstel ling van de ANIB toegelicht en de mo gelijkheid voor individuele steun. Besproken werd de mogelijkheid tot het uitgeven van een orgaan voor gehandi capten en bejaarden. Met de in totaal 27.000 leden zou een afzonderlijk dienstverlenend apparaat gevormd moeten worden. In Zeeland zijn er af delingen "in Middelburg, Zierikzee, Goes en Tholen. In samenwerking met de A.V.O. en andere organisaties is er een inlichtingenbureau met ook een speciale belasting-adviesafdeling. De ANIB gaat in samenwerking met een ombudsman een onderzoek instellen naar klachten over onjuiste of in het ge heel niet verstrekken van voorzieningen ingevolge art. 57 A.A.W. of art. 60 W.A.O. Verder een onderzoek of inva liden contact hebben met de vakbewe ging over de W.S.W. Een vraag wordt voorgelegd hoe in het algemeen de so ciale verzekering overkomt. Of de voor lichting van G.A.K., G.M.S.D., enz. voldoende zijn. Vragen over parkee- rontheffing, de honderdmeter grens, de keuring al of niet zelf te betalen, de rol stoelgebruikers met problemen. Een kaderlid wordt opgeleid om op breder dan alle financiële problemen bij te staan. Met name de rolstoelpatiënt krijgt grote aandacht, vooral omdat bij die handicap vaak ook nogal wat geestelijke moeilijkheden ontstaan. De werkgroep Sportieve Rekreatie Tholen is tot nu toe druk doende geweest om te trachten diverse evenementen, die door verschillende sportverenigingen georgani seerd worden, te coördineren en er voor te zorgen, dat, waar mogelijk, die evene menten niet alleen toegankelijk zijn voor de eigen leden van de betreffende sport verenigingen, maar voor een ieder, die zich op zijn tijd op een sportieve wijze wil ontspannen. Om een ieder op de hoogte te brengen van de mogelijkheden op dit gebied stelt de Werkgroep zich voor om elke maand in de Eendrachtbode een kalender te publice ren met de aktiviteiten voor die maand. Daarvoor is het nodig, dat de werkgroep kan beschikken over de gegevens van alle verenigingen, die iets organiseren op het gebied van de sportieve recreatie. Wij verzoeken deze verenigingen dan ook drin gend hun plannen te willen doorgeven aan de plaatselijke vertgenwoordiger van de werkgroep. Voor hun adressen zie elders in dit artikel. Voor veel verenigingen kan het leuk zijn om als extra activiteit met hun leden aan een door een andere vereniging georganiseerd evenement deel te nemen, maar ook voor alle individuele' deelnemers zijn er leuke mogelijkheden. WEKELIJKS TERUGKERENDE ACTIVITEITEN Stavenisse trimgroep (dames) maandag van 20-21.00 uur; St. Annaland, trimgroep (dames) maandag van 19.30-20.30 uur; St. Aannaland, trimgroep (dames) maandag van 20,30-21.30 uur; Scherpenisse trimgroep (dames) dinsdag van 21.00-22.00 uur; Oud-Vossemeer, re- kreatievolleybal woensdag van 20.00-21.00 uur; Oud-Vossemeer. gym voor dames donderdag van 21.00-22.00 uur; Poortvliet, trimgroep (gemengd) maandag van 20.45-21.45 uur; St, Maartensdijk, trimgroep (gemengd) woensdaq van 20.3022.00 uur; St. Maartensdijk, rekreatievolleybal donderdag van 20.3022.00 uur; Alle akti viteiten zijn in de gymzaal ter plaatse. Bij alle groepen bent U van harte welkom. Ga eens kijken en doe mee. Gezien het geringe aantal schriftelijke reacties op Popcorner 1, leek deze ru briek gedoemd om te verdwijnen. De verschillende mondelinge reacties maakten ons echter duidelijk dat Pop corner terdege in een zekere behoefte voorzag. Vandaar dat werd besloten Popcorner dan toch maar voort te zetten. Nieuw in deze Popcorner is de prijsvraag, terwijl de rest bij het oude blijft. Wij staan natuurlijk nog steeds open voor reacties, en suggesties voor een te be handelen popgroep. nW^is weinige groepen gelukt binnen enkele jaren zo'n stevige positie in de popwereld te veroveren als Queen. Hun concerten zijn meestal enkele weken van te voren uitverkocht, en hun platen zijn al "goud" voordat ze uitgebracht wor den. De basis voor Queen werd gelegd met de groep Smile, die werd opgericht door Tim Staffelt, Brian May en Roger Taylor. Hun fans bevonden zich hoofd zakelijk binnen de muren van de Lon don University, en dat is geen wonder, want Roger Taylor haalde daar zijn "graad" voor Biologie en Brian May die voor astronomie. Een singeltje dat de groep uitbracht flopte. Ondertussen was Roger Taylor in contact gekomen met Freddie Mercury, wiens grootste wens was, eens een groep op te richten met de naam Queen. Zijn wens werd al vrij snel werkeijkheid, want toen Tim Staffelt bij Smile vertrok en Freddie Mercury en John Deacon er bij kwamen werd de groep omgedoopt tot Queen. Met een aantal tapes stapte de groep naar de EMI burelen waar ze direkt een contract aangeboden kregen. Hun eerste single flopte echter, terwijl de eerste LP gere serveerd ontvangen werd. Pas in 1974 kwam het succes met het uitbrengen van hun tweede LP "Queen II", gevolgd door een succesvol tournee. Niet lang daarna volgde de derde LP "Sheer Heart Attack", waarvan het nummer "Killer Queen" Queen's eerste hitsingle werd. Absoluut hoogtepunt in de car- Queen; Roger Taylor (bas), Freddie Mercury (lead-zang) Brian May (Gitaar) John Deacon (drums) rière van Queen was het succes dat de groep oogste met de LP "A Night at the Opera" met daarop de schitterende soft ballad "Bohemian Rapsody", die in Nederland werden uitgeroepen tot de LP en single van het jaar 1976. De groep dook na dit succes weer enige maanden in de studio's voor het opnemen van "A day at the Race". Toen deze LP klaar was, begonnen zij een tournee, die startte meteen free-concert in High park, voor een 100.000 koppig publiek. De nieuwe LP leverde weer een hitsingle op, te weten "Somebody to Love". Eind vorig jaar verliet manager John Reid Queen, maar dit had gelukkig geen in vloed op de producties van de groep, want enige maanden later' verscheen Queen's nieuwste meesterstuk "News of the World" waarvan de singletrack "We are the Champions" wekenlang in de top tien vertoefde. Queen's nieuwste single "Spread your Wings" komt ook van deze LP, terwijl op de B-kant het aloude "Sheer Heart Attack" staat. PRIJSVRAAG Alles wat je daarvoor moet doen is ant woord geven op onderstaande vraag. Op welke Queen LP stond het nummer "You're my Best Friend" Schrijf het antwoord op een briefkaart en stuur die naar Eendrachtbode, t.a.v. Popcorner, postbus 5, Sint Annaland. Onder de goede inzendingen verloten wij twee exemplaren van Queens nieuwste single "Spread your Wings". Peter Frampton, Mick Jagger, Rick Wakeman en Paul Simon hebben een voetbalclub opgericht, de "Philadelphia Furies", op hun verlanglijstje staan nu o.a. Willem van Hanegem en Ruud Krol. The Moody Blues hebben na vijf jaar hun meningsverschillen bijgelegd, ze zijn momenteel bezig met het opnemen van een LP, en waarschijnlijk zal de groep binnenkort weer opnieuw worden opgericht. Ook de Rolling Stones zijn druk doende in de Parijse EMI studio's met opnamen voor een nieuwe LP. Het wordt waar schijnlijk een dubbel-album. Op 23 maart komt eindelijk de nieuwe LP van Paul Mc Cartney Wings uit, de I Aanhalingstekens Voor het juiste gebruik van aanhalings tekens ent onze taal betrekkelijk een voudige regels. Toch wordt tegen deze regels vaker gezondigd dat men denkt. We schrijven aanhalingstekens wanneer we iemands woorden letterlijk aanha len. Dit geld voor het gesproken en het geschreven woord. We noemen dit de directe rede. "Morgen gaan we naar Amsterdam", vertelde Jan aan Piet Jan zei, "M rgen gaan xe naar Amsterdam". Bredero schreef eens: "Het kan verke ren". "Als het mooi weer is", zei moeder, "gaan we morgen wandelen". Hij vroeg: "Ga je mee?" Bij de laatste zinnetjes doemen de eerste moeilijkheden al op. De aanhalingstekens komen daarom achter deze tekens te staan. In de indirecte rede worden geen aan halingstekens geplaatst. Jan vertelde, dat hij van plan was te gaan studeren. In brieven en artikelen die met de hand geschreven zijn, is het de gewoonte de aanhalingstekens af te beelden met een stel dubbele komma's vooraan-onder en achteraan-boven. Door het gebruik van de schrijfmachine en de machines in de drukkerijen ziet men in de gedrukte tekst de aanhalingstekens soms ook vooraan-boven staan. Een enkele keer wordt dan geen dubbel stel komma's, maar een enkele komma gebruikt. Dit verhoogt de leesbaarheid niet. Verder plaatst men een woord tussen aanhalingstekens als het ironisch is ge bruikt. Naast me in de trein nam een "dame" plaats. Het tegengestelde wordt bedoeld. Na uren dreggen gaf men de moed op. Bij nader onderzoek zat het "slachtoffer" rustig thuis. Een gebruik, dat zeker geen adnbeveling verdient, is namen van kranten, instel lingen, schepen, huizen en verenigingen titel ervan is "London Town". Het nummer "Muil of Kintyre" staat er niet op, reden: er zijn alleen in Engeland al 2 miljoen exemplaren van deze single verkocht, zodat het weinig nut heeft om het nummer ook nog op de LP te zetten. In Amerika is onder de naam "Wildflo- wers" een heel bijzondere LP uitgeko men, die tot stand is gekomen door een unieke samenwerking tussen Linda Ronstadt, Emmylou Harris en Dolly Parton. Rocket, de platenmaatschappij van El- ton John is geïnteresseerd in de Neder landse formatie Gruppo Sportivo, mis schien verhuist de groep daarom wel naar Engeland. Solution, die ook onder in de tekst tussen aanhalingstekens te zetten. Namens als De Telegraag, Trouw, Staatsbosbeheer, Statendam, Ajax, Feijenoord, Casa Blanca dus zon der" Het ontsiert en is tevens vermoeiend voor de lezer. Eigennamen schrijft men immers ook zonder aanhalingstekens. Verkoop nieuwe loten 10 maart Hotel de Gouden Leeuw 19 - 20 uur 11 maart Hof van Holland 11.30-1 uur 11 maart Hotel "De Druiven tros" 15 - 16 uur De Collectrice Lievevrouwestraat 12A Bergen op Zoom tel. 01640-33507 contract staat bij Rocket blijft echter gewoon in Nederland. Maggie MacNeal schijnt het helemaal te gaan maken in Amerika. Ze zong er reeds twee titelsongs voor films, en gaat binnenkort op promotietournee met Fonzie. Zelfs het Amerikaanse popblad Bilboard ziet het helemaal zitten voor Sjoukje. Golden Earring heeft ook enorm succes geoogst met hun tournee in Amerika. Ze gaan daarom binnenkort weer terug naar Amerika. Helaas hebben ze in Ne- defland maar tijd voor één concert. Ook Vader Abraham schijnt in het bui tenland aan te slaan. Hij kreeg zelfs een uitnodiging voor een gastoptreden in de (Amerikaanse) Muppet Show. I CONCERTLIEFHEBBERS OPGE LET Vanavond om 20.00 uur is er een concert van MAGNA CARTA in "De Botte Hommel" aan de Rijtuigweg in Bergen op Zoom. Kaarten 10,60 zijn verkrijgbaar aan de zaal of bij de V.V.V. 67 jr. N.H. zoekt kennisma king met nette vrouw tot 66 jr. Brieven onder nr. 4178 aan Eendrachtbode, Postbus 5, Sint Annaland. gevraagd voor cafetaria en barbedrijf. Gorishoek 33 SCHERPENISSE Tel. 01666-2480. Te koop: ST. ANNALAND Rustig gelegen woning met 24 mtr. diepe achtertuin. Ind.: woonkamer 8.10 x 2.80/230, luxe houten woonkeuken met eetbar, oven etc. 6.40x2.60, luxe badkamer met ligbad. Gro te schuur, mogelijkheid voor garage. 4 slaapkamers, vlie ring. Vraagprijs 1 15.000,— Direkt te aanvaarden RODELKO B.V. Veere 01181-555 Voor bezichtiging en informatie 01662-504. In verband met de toekomstige inrichting van onze nieuwe keu ken-showroom. Speciale aanbieding Poggenpohl keuken, massief eiken-zwart. Totale maat 322 cm. Cat.prijs f 11.650,- NU 7.572,- AUTOBEDRIJF Rooseveltlaan 196 Te! 01640-33910 VW Golf Extra1975-1976 VW Golf S aut geel. 60.000 km 1976 VW Golf S geel 50 000 km 1975 VW Golf GLS groen 21.000 km1976 VW 1302 wit1972 VW Passat1973-1977 Bestel m. ruiten blauw 57.000 km1975 VW Kombi grijs 45.000 km 1975 Pick Up enk. cab. groen 20.000 km 1974 Audi 80 L groen 36.000 km 1977 Audi 100 GL-5/E koper 1977 Audi 100 GL rood 75.000 km 1976, Fiat 127 blauw 38.000 km1975 Ford Taunus 1,6 rood 51 000 km 1975 Ford Escort 1300 rood 41.000 km 1975 Morris Marina 1.8 rood 61.000 km 1975 Peugeot 304 wit 77.000 km 1974 Saab 99 LE aut. rood 37.000 km1975 Simca TO00 LS blauw 67.000 km 1973 Simca 1100 LE geel 47.000 km 1975

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 15