Ds. J. J. Roodsant verbonden Hervormde Deelgemeenten Sint-Maartensdijk en Tholen aan lërhorst Installatie Vróuwen Adviescommissie woningbouw (VAC) God bracht een keer in ons aller lot: hoopvolle toekomst bloeit voor ons open Bloemen en bonbons voor honderdjarige. Gespecialiseerd maatschappelijk werk PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Meteen aan het werk voor 36 huizen Donderdag 9 maart 1978 EENDRACHTBODE 13 F Bidden levenslang. Op de proef. Levensverhouding. 'De thuiskomst' van Pinter in de Vossenkuil. Kleine Herders. Goede tijd Namens het gemeente bestuur heette burgemeester J.E. van Boeijen de nieuwe predikant met vreugde welkom. 'Twee kerkelijke ge meenten die vacant waren hebben nu een herder. We hopen dat u zich spoedig thuiSvoelt. Het feit dat u al Smerdiek zegt, is reeds het begin van een stuk in tegratie. De kerkelijke en burgelijke ge meente hebben een goede relatie' zij het dat geen druk verkeer plaatsvindt. Er zijn wel open deuren voor u. Een goede tijd op ons eiland toegewenst', r.ldus burgemeester van Boeijen. Helaas erg blij. - Nu begint het pas. Nieuwe voorjaarsmode koopt U bij Verwachtingen. Een miljoen vrouwen. Vijftig woningen in de beschutte sfeer De mannen en de vrouwenstemmen. CMODEBRILLEN Uien niet verkocht Ds. J.J. Roodsant heeft zondagmiddag in de Nederlandse hervormde deelgemeente te Tholen intrede gedaan met een tekst uit Mattheus 7:7:' Bidt en u zal gegeven worden, zoekt en gij zult vinden, klopt en u zal opengedaan worden'. 's Morgens was hij door ds. G. van Noordennen uit Ridderkerk bevestigd in de Rehobothkerk te Sint-Maartensdijk met een tekst uit Johannes 17 :9. Zo kregen twee gemeenten een eigen predikant. 'Dit gebeuren wordt door velen van ons als een verhoring van gebeden ervaren. Er is, na het vertrek van ds. K.M. Vogel, ruim twee jaar geleden, gezocht naar ie mand die het werk in Smerdiek en Tho len zou willen aanpakken. Er is geklopt op vele, vele deuren. Er is gebeden, dag in, dag uit. Helaas was er geen resultaat en velen lieten het hoofd teleurgesteld hangen. Toen ineens, gebeurde het. Er werd een gesprek gevoerd tussen ds.v. Consulent ds.v.d. Meer en mij. Ds.v.d. Meer wist hoe groot de nood in beide deelgemeenten was en ging aan het werk in een tempo dat ons aller bewondering afdwingt. Het onmogelijke bleek moge lijk, mede door de positieve acitiviteiten van vele kerkelijke organen en instan ties. Nu is het zover: verlangens en ge beden werden over en weer vervuld en verhoord een hoopvolle toekomst bloeit voor ons open doordat de Here God ons aan elkaar heeft gegeven en daardoor een keer gebracht heeft in ons aller lot, om het met woorden van Jeremia te zeggen, aldus ds. Roodsant tijdens de intrededienst, die vanwege de ruimte in de gereformeerde kerk aan de Doelweg werd gehouden in plaats van in de Gasthuiskapel. Aan de dienst werd me dewerking verleend door het kerkkoor o.l.v. dirigent J.C. Geluk, trompetist Joh. Geuze en organist W. Geluk. Bij de gasten waren behalve burgemeester en mevrouw van Boeijen ook wethouder A.J. Scherpenisse en de Thoolse her vormde predikant ds. L. Wullschleger. Ds. Roodsant wees er verder op, dat na zijn intrede het gebed niet overbodig wordt. 'Zonder gebed ebt het geloofs leven weg op de golven van het dagelijks leven. Zonder gebed raken we bij God vandaan en verdwalen we in de woestijn van deze wereld. Zonder gebed is het onmogelijk om waarachtig kind van God te zijn. Jezus weet dat en daarom zegt hij in onze tekst: bidt. Hij zegt het zelfs in de ge biedende wijs omdat hij weet dat bidden van levensbelang is. Hij weet dat bidden de levensdraad is, die ons mensen naar Gods vaderhuis leidt. Hij bedoelt niet, vraag God maar om van alles en nog wat: om welvaart, succes, een goed huis, enz. Nee, als Jezus zegt: bidt, dat bedoelt hij, dat wij mogen bidden om dat wat werkelijk belangrijk is. Om datgene waardoor wij voor eeuwig gelukkig zul len zijn en dat is de gave van Gods geest. Door de geest van God xorden we we dergeboren tot kinderen van God en staan we in een totaal nieuwe werke lijkheid. De heilige geest geeft ons ve lerlei gaven, waardoor wij bekwaam ^modehuis nta bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM worden om opbouwend bezig te zijn aan het Koninkrijk van God. Soms zullen we in ons bidden op de proef gesteld worden en duurt het lang voordat God ons verhoort. Jezus spreekt niet voor niets over zoeken, want vaak zal het bidden een zoeken zijn naar de juiste woorden en de juiste inhoud. Vaak •zullen we ons als bidders in het duister weten, tastend naar de deur van Gods erbarmen, speurend naar zijn heilig aangezicht. En als dan de deur van Gods vaderhuis gevonden is, dan zal er ge klopt moeten worden, telkens en telkens weer. Dan zal er geroepen moeten wor den: Here, Here doe ons open. We zul len ons zonder ophouden moeten rich ten op hem, die ons als enige kan redden van de verlorenheid. Als we zo intensief op God gericht zijn, als we zo vervuld zijn van heilsbegeren, dan zal ons gebed verhoord worden, dan zullen we ont vangen, dan worden we deelgenoot van het koninkrijk van God. Jezus stelt zich in ons tekstgedeelte op als borg, die ga rant staat voor de verhoring van deze gebeden. Als gemeente van God wil je dan niets liever dan het Koninkrijk van God ge stalte geven door woord en daad. Je wilt graag laten zien, dat er redding is voor zondaren en een toekomst voor Gods schepping. God bekwaamt u en mij voor deze taken. Niemand van ons kan zeg gen dat hij absoluut ongeschikt is om in dienst van God bezig te zijn. In het huishouden, op de fabriek, op kantoor of op school kun je laten zien - door je hele levenshouding dat Jezus Christus je Heiland is. Als postbode, leraar, land bouwer of arts kim je tonen, dat God je vader is. In je werk, in de besteding van je vrije tijd en je inkomen mag naar voren ko men, datje voor eeuwig Gods kind bent. Ja, als koninkrijkskinderen zijn we alle maal zendingsarbeiders, geroepen om te Toneelgroep Kuiperspoort uit Middel burg komt zaterdagavond in de Vossen kuil te Oud-Vossemeer met een stuk van Harold Pinter 'De thuiskomst'. De Z.V.U. zorgt daarmee voor een Zeeuws gezelschap, dat bestaat uit Gerard Bayens, Jacques Jacobsen, Kees Elen- baas, Wim van Campen, Jan van Tig- gelen, Jose Jonkers en regisseur Ad van Noort. De roem van de Harold Pinter, zoon van een joodse kleermaker in Oost-Londen, heeft zich over de hele wereld verspreid. Als geen ander weet hij te boeien door het meesterschap van zijn taal. Zijn dia logen tonen aan, waar een absoluut amorele samenleving op neerkomt: het pure recht van de sterkste. Hoewel hij nauwkeurig observeert, hebben zijn figuren altijd iets raadse lachtigs: ze zijn nooit afgerond. Daarom is de toeschouxer er ook nooit mee klaar als hij de zaal verlaat. Pinter is de meest potische schrijver van dit ogenblik. In e thuiskoms£ verschijnen alle personen in een dubbelfunctie van droom en daad, van machteloosheid en illusie. Dit to neelspel in twee bedrijven is in feite zo knap, dat een oppervlakkige toeschou wer de kans loopt, dat hem het knappe ontgaat. Hoe het zij, of men met Pinter dweept of hem verafschuwt, men kan er niet omheen. THOLEN do. 9 maart: 20.10 uur Vergaderzaal Ger. Gem. jaarverg. studiever. SGP vr. 17 maart: repetitielokaal, muziek avond Concordia 16 t/m 20 maart: P.J.Z, bezoek Engelsen do. 23 maart: P.J.Z.alg. ledenverg. vr. 31 maart: P.J.Z., sprekersavond over yoga SCHERPENISSE vr. 10 maart: 19.30 uur Holland Huis, contactavond afd. Tholen van Neder landse Rode Kruis za. 11 maart: 20.00 uur Holland Huis, dansavond vr. 31 maart: 19.00 uur Holland Huis, reünie oud-leerlingen O.L.S. Vr. 24 mrt 20 u Holland Huis roek-blues formation Stage Fright SINT ANNALAND vr. 31 maart: Prov. wedstrijd EHBO, Dorpshuis OUD VOSSEMEER za. 11 maart: 20.00 uur café Wim en Marja, toneeluitvoering "Amigos" za. 11 maart: 20.00 uur De Vossekuil, De Thuiskomst, door de Stichting Kuiper spoort di. 14 maart: 20.00 uur café De Hoop, jaarverg. vrouwenbond N.K.V. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof za. 11 maart - 10 april: De Bergenaren van Janus Sio za. 18 maart - 5 juni: Het Markiezaat 'van Bergen op Zoom Luxor ma. 13 maart: 20.15 uur, In de kast. op de kast, theater van de Lach ma. 20 maart: 20.15 uur, Verwarringen, toneelgroep Katrijn Stichting Etcetera, Molstraat 10a: 11-26 maart: expositiezaal, expositie les Jacobs Aquarellen-tekeningengrafie dagelijks van 13.30 - 17.00 uur, vrijdag ook van 19.00 - 21.00 uur, za. en zo. van 13.30- 18.00 uur.. ANNA JACOBAPOLDER vrijdag 10 maart om half acht in Ons Dorpshuis, uitvoering chr. gem. zang ver. "Crescendo". Sint-Annaland za. 11 mrt. Dorpshuis films Jaws en Sol daat van Oranje. di. 14 mrt. 19.30 u. zaal J. Keur Vara Eiland Tholen. Stavenisse ma. 13 mrt. 19.30 u. Dorpshuis SGP Verkiezingsbijeenkomst. Sint-Maartensdijk wo. 22 mrt. 19.30 u. café v. Houdt Jaar verg. Diabetes Ver. Tholen/Flipland. Poortvliet vr. 17 mrt. 19.30 u. Dorpshuis Jaarverg. Jagersver. Tholen/Flipland. ma. 20 mrt. 20 u. Tolrust VVD verkie zingsbijeenkomst. do. 23 mrt. 19.30 u. Trefpunt Jaarverg. mannenver. Soli deo Gloria. Roxy Star Wars a.l. do. 20 u, vr. za. 18.45 2115 u, zo. 16,18.45,2115 u, ma, di, wo. 20 u. Erotische dromen van een nymphoma- ne 18 j. do. 23 u, vr. za. 23.30 u, di. wo. 23 u. Bello en de jacht op de diamant a.l. za, zo, wo. 14 u. Luxor The Deep 16 j. do. 20 u, vr. za.21.15u, zo 18.45 u. Dolle dingen achter het sleutelgat 16 j. vr. za. 18.45 u, zo 16.30 21.15 u. Het liefdesspel van Greta 16 j. vr. 23.30 u. Mister Miljard 12 j. zo. 14 u. Rocky 12 j. di. wo. 20 u. za. getuigen in de wereld opdat mensen zich bekeren. Natuurlijk kun je zo alleen be zig zijn als je door intens gebed met God verbonden blijft, want je zult misschien op gesloten deuren kloppen en nul op rekest krijgen. Door het gebed wordt ons allen de kracht geschonken om vol te blijven houden. Zoals Jezus Christus ons bleef zoeken en op onze levensdeur bleef kloppen totdat wij ons gewonnen gaven aan zijn red dende liefde, zo zullen ook wij - in na volging van hem - bezig mogen zijn in pastoraat, diaconaat, oecumene en apostolaat als kleine herders die door de grote herder Jezus Christus gevonden en gered zijn. En vergis u niet door te den ken dat u voor deze activiteiten nu een speciale man hebt aangetrokken. Ik hoop u wel voor te kunnen gaan op deze weg van zelfverloochening en dienst aan Gods Koninkrijk, maar het is de bedoe ling dat u met mij een groot leger vormt van sjouwende, vechtende, bouwende soldaten van lconing Christus opdat wij in onze gemeente tekenen oprichten van Gods nabijheid. Laten wij als biddende, zoekende en kloppende leden van het lichaam van Christus in het leven staan, uitblinkend in ijver, vergevingsgezind heid, geduld, opofferingsgezindheid en liefde tot God en onze medemensen. Dit opdat wij als een licht in de duisternis van deze wereld de weg wijzen naar hem,- oAdie onze zaligmaker is. God geve ons allen daartoe de dagelijkse lei ding van zijn woord en geest', zo besloot ds. Roodsant zijn intredepreek, zondag middag in Tholen. De praeses van de Classis Zierikzee, ds. Delhaas, wenste ds. Roodsant alle zegen en Goddelijke kracht toe. 'Ik hoop dat u zeer binnenkort als volwaardig predi kant mag optreden, (formeel is ds. Roodsant nu nog hulpprediker). Ik hoop ook dat de gemeenten van Sint-Maar tensdijk en Tholen met uw jonge erva ring rekening houden. Gun uw herder 1 tot 2 dagen studie per week, zodat hij zich vanuit de stilte in zijn studeerkamer kan bidden, kloppen en vinden', aldus ds. Delhaas. Oud-consulent ds. Lely zei 'Helaas erg blij te zijn dat de hervormde deelge meenten nu een eigen predikant had den. 'Er is een hoop te doen. Er liggen hier vele tegenstellingen, maar dat zal u drijven tot gesprek. Bovendien is het geen bezwaar aangezien dat leven in de brouwerij houdt. De kerkelijke situatie maakt het helaas noodzakelijk dat er een eigen predikant is, want eigenlijk is het doodjammer. Als u met vreugde werkt, zult u zich steeds dat 'helaas" herinneren. U zult met de gebrokenheid van de kerk leren werken. We hopen dat u in blijdschap vruchtbaar zult werken. Er zijn een groot aantal mensen die u dragen', zei ds. Lely. Pastoor P.A. van Osta uit Tholen sprak als buurman aangezien de R.K. Pastorie en de Gasthuiskapel aan elkaar grenzen. Hij wees op de goede vriendschap en hetzelfde woord van God waaruit beide gemeenten horen. De pastoor was vol bewondering voor de moed waarmee de deelgemeente* het herderloos tijdperk was doorgekomen. 'U gaat een vruchtbare tijd tegemoet', zei pastoor Van Osta. Ds. Crijns uit Brunssum wees er namens de familie op, dat ds. Roodsant gezien zijn enthousiasme niet lang zal stilzitten in Gods wijngaard. Scriba G. van Dijken twijfelde er niet aan, of de nieuwe predikant zou zich spoedig op Tholen thuisvoelen. Hij ver geleek de komst van ds. Roodsant met een gezin dat de geboorte van een kind verwacht. Met spanning werd er naar uitgezien, maar voor het zover was, kwam er eerst een nauwe samenwerking tot stand tuss?n twee gemeenten: Tholen en Sint-Maartensdijk. Er kwam een hoorcommissie, die heel wat kilometers aflegde. Men zag er op den duur geen gat meer in, totdat het contact met ds. Roodsant kwam. Toen kregen we weer moed en na de p^vn vieve beslissing, werkte de gehele gemeente aan de ver bouw van de pastorie. Dat maakte het tot een prettige taak. Nu, op deze feest dag, begint het pas. Er is nieuw leven waarvan veel mag worden verwacht. We moeten echter niet toezien, maar met een juiste instelling en op de weg die God ons in de bijbel wijst, met een ge rust hart verder bouwen aan Gods ge meente', aldus dhr. Van Dijken. Ds. Roodsant dankte tenslotte voor alle hartelijkheid en zei op een goede sa menwerking met de collega's uit de ring te hopen. Kremerstraat 11-13 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM* De bijna gehalveerde woningtoewijzing 1978 voor Tholen deed aan het enthou siasme niet af van een vorige week woensdag in het Thoolse stadhuis offi ciéél geïnstalleerde Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw. De VAC kreeg via de voorzitter van de stichting "Beter Wonen" ook al meteen werk in de nieuwe winkel, want de werk tekeningen van 36 woningwetwoningen zullen de leden binnen 14 dagen berei ken. Burgemeester J. E. van Boeijen vond het een goede zaak om "meedenkers" te krijgen, want daarmee is men als be stuurder bepaald niet verwend. De commissie-voorzitster mevr. G. A. van Elsacker-Brand zei het gevoel te hebben of er een nieuwe winkel is geo pend en men op de eerste klanten wacht. Die klanten waren via Beter Wonen en het Wezen Armbestuur Sint Annaland. Die klanten zijn er ook via de toegezegde medewerking van het gemeentebestuur (bestemmingsplannen) en nieuwe klan ten zijn welkom via de particuliere bouw. Burgemeester Van Boeijen kon bij de installatie van de nieuwe commissie naast de leden ook begroeten een verte genwoordigster van de landelijke- en provinciale VAC, architect H. Weerd- man uit Goes en zijn naaste medewer ker, de voorzitter van "Beter Wonen" wethouder C.J. Moerland en van het Sint Annalands Wezen Armbestuur de heer M. Ph. van der Weele. Directeur P.A. Boot van gemeentewerken was met gemeentelijke voorlichter Lamers even eens van de partij. De heer Van Boeijen vond het een vreugdevolle middag, niet alleen voor de initiatiefneemsters op Tholen, maar ook voor de landelijke- en provinciale VAC. Het gemeentebestuur vindt zo'n initiatief een belangrijke zaak en de instemming met de subsidie-aan vraag toont eveneens de positieve me ning van de volledige gemeenteraad. De bijdrage kreeg inmiddels ook al provin ciale goedkeuring. Burgemeester Van Boeijen vond het in de eerste plaats een belangrijke zaak, omdat er een stuk be trokkenheid van de bevolking bij het bestuurwerk ontstaat. Dat is dan op het gebied van huizenbouw en daarmee ook voor een essentieel onderdeel van het leven. Een huis bouwen doe je niet zo vaak in het leven en je kunt er niet ge noeg aan meewerken en aan meeden ken. Het kwaliteitsprodukt kan er alleen maar beter door worden en aangenamer om er te vertoeven. Met deze commissie zijn er ook in onze gemeente mensen die in die bouw willen meedenken. De bur gemeester vond het in de tweede plaats belangrijk, omdat met zo'n commissie geparticipiëerd wordt vanuit de bevol king en daarvan bovendien nog uit het gezichtsveld van de vrouw, die bij de bewoning van een huis vaak toch de meest betrokkene is. Hij was wel van oordeel, dat het com missie-werk alleen maar zal kunnen groeien, wanneer de leden daarbij wor den geholpen. Geholpen via het ver strekken van de plannen en tekeningen, via de adviezen van architect of wo ningstichtingen en van de gemeente. Burgemeester Van Boeijen vervolgde zijn toespraak met er op te wijzen, dat de verwachtingen worden gekoesterd. Ver wachtingen zowel bij het gemeentebe stuur en de woningstichtingen als bij de commissieleden zelf. Hij vond dat de commissie in zoverre wel een rugge- steuntje had, omdat men over heel wat landelijke- en provinciale informatie kon beschikken. Met de theoretische kennis kunnen er de praktische adviezen komen. Hij wees er vervolgens op, hoe de voornaamste woningbouw op Tholen de stichting "Beter Wonen" is. Verder het Wezen Armbestuur te Sint Anna land en inmiddels heeft ook de Geref. Gemeente in Tholen een project op pa pier voor bejaardenwoningen. Daarbij zouden eveneens aannemers uit het ge bied of projectontwikkelaars van de commissie-diensten gebruik kunnen maken, terwijl het VAC evenzeer een particuliere bouwer van dienst kan zijn met haar visie. Verder zijn er de be stemmingsplannen, renovatie, rehabili tatie, de inrichting van de woonomge ving met daarbij de openbare voorzie ningen, plannen voor bejaardenbouw en voor gehandicapten. De heer Van Boeijen vond het fijn, dat deze initiatiefneemsters de spits hadden afgebeten, nadat er al eerder enige aar zeling was geweest zoiets nu wel of niet aan te pakken. De burgemeester was van oordeel, dat met het werk van deze commissie een breder bevolkingsmee denken ontstaat, want de leden hebben als achterban de vrouwenorganisaties en van daaruit wordt er wellicht ook in de gezinnen over gesproken. Van onze kant is er het gewenste "krediet" om de startperiode door te komen en daarom verklaar ik deze commissie voor geïn stalleerd met de beste wensen voor de Thoolse VAC, zo besloot burgemeester Van Boeijen zijn toespraak. De vertegenwoordigster van de Provin ciale Adviescommissie vond dat men op Tholen van doen heeft met een goed geïnformeerde burgemeester en herin nerde er voorts aan, hoe er al op 26 april 1976 een eerste gesprek was met ge meenteraadsleden en later een bijeen komst in Hof van ;)olland werd georga niseerd. Van de 28 aangeschreven vrou wenorganisaties toonden er toen echter nog maar 2 belangstelling. De tijd was nog niet rijp. Een jaar geleden ontstond een nieuw contact en werd een voorlopig bestuur gevormd. Er was vanuit Tholen ook al een noodkreet gehoord, namelijk toen er tijdens een raadsvergadering door het enige vrouwelijke lid een op merking werd geplaatst rond de wo ningbouw, dat zulks niet zou zijn voor gekomen, als er een vrouwen advies commissie was geweest. In 15 gemeen ten van Zeeland is er al zo'n VAC en dat betekent voor een bevolking van 220.500. De stem moet tot alle vrouwen organisaties doorklinken en dat bete kent in Nederland een gehoor van zo'n miljoen vrouwen. De Thoolse VAC voorzitster mevr. V an Elsacker constateerde dat men precies een jaar geleden, ook op 1 maart, bijeen was voor een eerste contact en bij deze officiële installatie wilde zij vooral het gemeentebestuur danken voor de al be toonde medewerking. Ik heb het gevoel of er een nieuwe winkel is geopend en we nu op de eerste klanten wachten. Dames, aan de slag, zo besloot de presi dente van de nieuwe commissie. Dat aan de slag gaan behoeft niet lang op zich te wachten, zo bleek uit een fe licitatie van wethouder C.J. Moerland. Hij zei, hoe er al eerder contacten waren geweest en het bestuur van Beter Wonen had medewerking toegezegd, want er valt van goede adviezen te profiteren. Beter Wonen heeft jaarlijks wel een project, zij het hoofdzakelijk in de sector woningwet- en bejaardenwoningen. De Stichting heeft daarbij wel een beper king dat tegen een bepaalde prijs moet worden gebouwd zodat belangrijke in grepen niet mogelijk zijn. Niettemin willen we graag advies aan de VAC vragen, verzekerde de heer Moerland, Mevr. Boertien-Velema, de echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zeeland, was vrijdag in het bejaarden tehuis Ten Anker in Tholen een van de officiële gasten op de verjaardag van Mej. H. van Dijk. Ook burgemeester en mevrouw van Boeijen gaven blijk van hun belangstelling voor de eeuwelinge. De cadeaus ontbraken niet bij deze bij zondere verjaardag: prachtige bloem stukken, bonbons, een fruitmand en ook een cadeautje van de Protestantenbond. Voor mej. van Dijk was het een hele drukte. Haar mede-bewoners van Ten Anker deelden in de vreugde, want met z'n allen zorgden ze toch voor een leuke en gezellige bijeenkomst in de recrea tiezaal van Ten Anker. die meteen ook al kon toezeggen, dat de werktekening voor 36 huizen de com missie binnen 14 dagen kan bereiken, terwijl er voorts een plan is voor 50 hui zen in de zgn. beschutte sfeer. De heer Moerland vond, dat de commissieleden trouwens al heel wat kennis hebben op gedaan en niet meer als leken behoeven op te treden. Hij hoopte dat het VAC- werk zoveel bekendheid zal krijgen, dat ook particuliere bouwers hun plannen aan de commissie zullen voorleggen. De voorzitter van het Wezen Armbe stuur de heer Van der Weele consta teerde dat de eerste klanten er zijn en de schorten dus aangeknoopt kunnen wor den. Hij verwachtte ook van het Wezen Armbestuur een project van 30 huizen. Namens het VAC bestuur in Bergen op Zoom, die de Thoolse commissie de eerste tijd zal gaan begeleiden werd verzekerd dat de kennis met genoegen zal worden overgedragen. Zij kon weth. Moerland geruststellen, dat de adviezen gewoonlijk geen ingrijpende verande ringen betekenen, maar veelal eenvou dige verbeteringen, zoals goede isolatie, geluidsdichtheid, omgeving-aanpassing, enz. Zij hoopte dat het mede vanwege het VAC werk op Tholen goed wonen zou blijven. Er waren ook felicitaties namens de Stichting Landelijk Contact van de Vrouwen Advies Commissies voor de woningbouw. Vanuit het centrale punt in Delft kon alle medewerking worden toegezegd. De landelijk vertegenwoor digster beklemtoonde, dat graag van de Brabantse bereidheid tot begeleiding gebruik wordt gemaakt, maar dat Tho len toch Zeeland blijft. In de woning bouwsector luisteren nu in den lande al heel wat mannen naar de vrouwen stemmen. Een doorstroming van de landelijke stichting naar het gewest en de gemeenten van adviezen en omge keerd is van belang, zo zei de nationale VAC woordvoerster, die Tholen de toe zegging deed van de gele VAC map, waarin alle informatie te vinden is. In zijn slotwoord zei de burgemeester dat wensen van bewoners veelvuldig zijn. Als er groen is aangelegd, worden parkeerplaatsen gevraagd en zijn er parkeerplaatsen, dan wil men een speelveldje, is er een speelveldje, dan komen er klachten over lawaai en ga zo maar door, maar met een gezamenlijke inbreng valt er veel goeds te doen. Daartoe kan dan de nieuwe VAC bij dragen. De commissie wil overigens nog best aanvulling, met name uit de sector huurders. M SU't'iibcrBscsiraal - Tel. *4228 M BKR(.K\<>l» /OOM M Advertentie IM Op de Sint-Annalandse veiling zijn dinsdag 43 ton uien maat 30 opwaarts klasse 2 nl aangevoerd, waarvan maar 25 ton verkocht is voor 7,10 per 100 kg. De andere 18 ton zijn opgehouden voor 7,10. In verband met wijzigingen in de spreekuurtijden van het gespecialiseerd maatschap pelijk werk, die wekelijks op het voormalig stadhuis in Tholen plaatsvinden, volgt hieronder de nieuwe spreekuren. U kunt deze instellingen ook op die tijden bereiken voor informatie en afspraken. Spreekuur-echema Hoogstraat 12 Tholen kamers 1330-14 30 14 30-15 30 1530-16 30 16 30-17.30 va. 19.30 1e vrijdag 2e vrijdag 3e vrijdag 4e vrijdag 5e vrijdag 1 2 1 2 1 2 1 2 1 2 11 i n t g e r i c h t O verte g alge ove meen rleg SPD AMW SPD RvdK SPD AMW SPD SPD MOB ARV FIOM MOB ARV LGV MOB LGV ZCAD LGV ZCAD -- ZCAD ZCAD LdH Deelnemende instellingen SPD LGV MOB LdH FIOM ZCAD AMW ARV RvdK Sociaal Psychiatrische Dienst Buro voor Levens- en Gezinsvragen Medisch Opvoedkundig Buro Leger des Heils Federatie Instellingen Ongehuwde Moederzorg Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs Algemeen Maatschappelijk Werk Algemene Reclasseringsverenigmg Raad voor de Kinderbescherming Elke 2e vrijdag zullen van 13 30 -14 30 uur op het kliënt-gericht overleg naast alle spreekuur-houders van die dag ook de volgende instellingen via hun vertegen woordigers aanwezig zijn: 1. Gemeentelijke Sociale Dienst 4 2 Kinderpolitie 5 3 Jeugd en Gezin 6 Sociaal Pedagogische Zorg Leger des Heils Buro MOB

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 13