PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 2 maart 1978 Tholen Sint- Maartensdijk Tiental solisten op concours. Tien leden van de Koninklijke muziek- verenging Concordia hebben zaterdag meegedaan aan het solistenconcours van de K.N.F. Zeeland in Middelburg, waaraan 250 muzikanten en tamboers uit onze provincie hebben deelgenomen. Ze werden beoordeeld door de uitertst bekwame musicus Henk van Lijnscho ten. Hoewel slechts twee Thoolse deel nemers een eerste prijs behaalden, was Concordia toch niet ontevreden over de uitslag. Volgend jaar hoopt men de prestaties te verbeteren. Introductie:af- deling: David Nieuwenhuijzen, klarinet, 43 Vi p, 2e pr. Derde afdeling: Jeannet Hoogstrate, klarinet, 48 Vi p. Ie pr, Kees v.d. Stel, trompet. 45 p. 2e pr. Heieen Bout, dwarsfluit. 48 p, le pr, Matty v.d. Klein, corhoorn, 45 p. 2e pr, Marga van Huizen, althoorn, 43 p, 2e pr. Tweede afdeling: Johan Geuze, trom pet, 45 p. 2e pr. Corrie Bijl, klarinet. 44 p. 2e pr. Eerste afdeling: L. Visser, schuiftrom- bone. 45 'A p, 2e pr. Vaandelafdeling: Piet Steijn, klarinet, 45 V2 p, 2e pr. Materiele schade. In de Jolstraat onstond er dinsdag een aanrijding tussen de personenauto's van mevr. M.Q. en dhr. R. van D. De laag staande zon belemmerde het uitzicht van laatstgenoemde, waardoor hij ver moedelijk niet voldoende rechts heeft gehouden. Er was alleen materiele schade. Vrijdag 3 maart organiseert de wieier toerclub "De Fuik" het OPENINGSBAL m.m.v. Anja en de Edgar Boys. Aanvang 20.00 uur. Toegang 2,50, incl. lot voor hoofdprijs. Zaal: hotel "Hof van Holland", Kaay te Tholen. Advertentie IM Intrede predikant De nieuwe predikant van de Neder landse Hervormde deelgemeente ds. J.J. Roodsant, doet zondagmiddag om half drie intrede. Vanwege de ruimte wordt de dienst niet in de gasthuiskapel ge houden, maar de in de gereformeerde kerk aan de Doelweg. Veertig jaar dammen. Achter de schermen, worden voorberei dingen gemaakt voor de viering van het veertigjarig bestaan van damclub de Eendracht. Met inzet van alle betrokke nen zal dit jubileum op waardige wijze herdacht worden. Voor de onderlinge competitie speelden: Jan Nagtegaal H. Bohr 0-2, A. Slager-A. Schot 2-0, W.A. Boogerd-S. Schot 1-1. Wereldgebedsdag. Morgenavond om half acht wordt in huize ten Anker met een interkerkelijke dienst wereldgebedsdag gevierd. Ieder een is van harte welkom. NCVB en Veilig Verkeer. De leden van de NCVB zijn op hun maandelijkse bijeenkomst o.l.v. Mevr. Hameeteman uitvoerig ingelicht over verschillende aspecten van Veilig Ver-, keer. Districtconsuletn Th. W. Pfann uit Middelburg vertoonde drie films over het dagelijks beeld van alle weggebrui kers, het rijden onder slechte omstan digheden zoals mist, gladde wegen en bij sneeuwval en een derde film over het rijden in de bergen met een caravan. De vragen werden vakkundig beantwoord door aojudant van Zweden, waarbij ook plaatstelijke situaties werden aan te brengen. Verder was er een verkeers- quiz, terwijl dhr. Verbon de NCVB-le- den op hun hart bond, hoe nuttig een verkeerscodecursus wel is. De presiden te dankte de heren voor hun medewer king aan deze interessante en leerzame avond. Voor de bejaarden. In Hof van Holland wordt woensdag middag om twee uur voor de bejaarden een toneeluitvoering gegeven door de plattelandsjongeren P.J.Z. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. De besturen van de soos en de bejaar- denbond rekenen erop, dat de opkomst groot zal zijn. Plan buitenzorg. Voor de ontwikkeling van plan buiten zorg 1 is naast de ambstwoning van de burgemeester een openbare weg aange legd, terwijl achter het huis enkele wo ningen in aanbouw zijn. Voor het be houd van de nodige privacy en als ge volg van het vergroten van de tuin van de ambstwoning (waartoe de gemeente raad reeds eerder besloot) vond de raad het wenselijk de Zuid- en Westzijde van het erf deugdelijk af te scheiden door een passende groen blijvende beplan ting. De gemeenteraad heeft hiervoor 3115 gulden uitgetrokken. Jaarvergadering Kon. Muziekver. Con cordia op maandag 13 maart half acht in het repetitielokaal. Komt allen. Advertentie IM Schoonmaak - orientatie-rit. Zaterdag heeft M.A.C. "Tholen" weer een orientati/rit gereden, genaamd Scho nmaakrit. De prijzen bestonden dus zoals te ver wachten uit allerlei soorten schoon maakartikelen. Vanuit de Zoekweg gingen er 51 auto's van start. Via de polders werd er richting St. Annaland gereden. In St. Annaland was weer iemand zo leuk geweest om een controle te verwijderen, waardoor het voor iedereen wel meer op een draaimolen-rit ging lijken, omdat men rondjes bleef rijden. Een Van onze leden heeft echter de controle teruggevonden en weer op de goede plaats gezet. Daarna was het weer rijden geblazen en toog iedereen weer met volle moed op pad. Alle deelnemers kwamen weer be houden in zaal Hof van Holland. 1. J. Renes Tholen 15 strafpunten, 2. C. Vos Tholen 23 strafpunten, 3. J.F. Kou semaker Tholen 31 strafpunten, 4. P. de Mooy Tholen 71 strafpunten, 5. J. van Weele Tholen 74 strafpunten, 6. P. Pol derman OudVossemeer 80 strafpunten, 7. C. de Rijke Tholen 136 strafpunten, 8. G.M. Minheere Tholen 141 strafpunten, 9. A.M. v. Dijke St. Philipsland 142 strafpunten, 10. Mevr. Jansen Tholen 144 strafpunten, 11. Jac. van Dijke Tholen 146 strafpunten, 12. Mevr. Me- lotte België 193 strafpunten, 13. M. Goosens Hoogerheide 195 strafpunten, 14. M.P. Tazelaar Tholen 195 strafpun ten, 15. C.M.J.v. Oorschot Tholen 200 strafpunten, 16. W.A. Wielaard Stave- nisse 203 strafpunten, 17. J. Elsevier Steenbergen 205 strafpunten De poedeltaart geschonken door bak kerij "De Toekomst" van P. Gladdines ging naar M. Buuron Bergen op Zoom voor het behalen van 818 strafpunten. Ook waren er door de Hr. Gladines nog enige zakken bolussen beschikbaar ge steld die naar resp. Fam. Geluk-Rogge- band en G. Bovee-Tunders gingen. Er was ook nog een verloting voor de Maccertjes waarvan de prijzen geschon ken waren door bakkerij "De Toe komst" en door groente en fruithandel J. te Tholen. Na een gezellige avond ging iedereen weer voldaan naar huis, om op 1 april weer te komen voor de volgende rit. Orgelconcert Ook dit heeft Konsertkommissie "Or- ganum" te Hardinxveld-Giessendam weer een aantrekkelijke orgelserie gep land in de Grote Kerk. Het eerste concert zal gegeven worden door de bekende organist Jan Zwanepol uit Kampen op zaterdag 4 maart a.s. Het programma zal worden geopend met inleidend koraalspel over Psalm 68 met aansluitend samenzang. Verder op het programma staan o.a. werken van J.S. Bach, Handel (Concerto nr. 2), Mendelssohn (Sonate nr. 2) en Widor. Het programma zal worden afgesloten met de bekende Toccata over Psalm 146 van Jan Zwart met aansluitend samen zang. Programma's zijn aan de kerk verkrijgbaar. Aanvang: 20.00 uur. Vogelvrienden. De Vogelvrienden blikten in zaal Sapa- row o.l.v. voorzitter J. Mees terug op de Nederlandse kampioenschappen in het Turfschip te Breda. De leden boekten daar enkele fraaie resultaten, waarmee de goede kwaliteit werd onderstreept. Op 24 maart geeft keurmeester Heijboer uit Oude Tonge een dia-avond. De le den besloten voortaan donateurs toe te laten, waarna de nabestelde ringen nog werden uitgereikt. Rollencompetitie. In zaal Saparow is de Thoolse rollen competitie begonnen, waarbij zowel in het ploegen- als in het individuele klas sement de thuisclub de hoogste eer voor zich opeiste. A. Burghout en P. Rogge band traden op als tijdwaarnemer, ter wijl Kees Bastiaansen uit Bergen op Zoom speaker was. De deelnemers moeten minstens drie wedstrijden rijden (heren 2x500 m, dames 2x250 m) om geklasseerd te worden. 1. Dirk Uijl, en- drachtrijders 44.4 sec. 2. Koert Bas tiaansen, EEendr, 45.1 s 3. Peter Bas tiaansen, Eendr, 45.7 s. 4. Kees Jansen, Bidon, 46.2 s 5. Privé, Fuik 46.3 s. 6. Henny Zwagemaker, Bidon, 46.6 s. 7. Duran, Eendr, 46.9 s. 8. K. Schot, Eendr, 46.9 s. 9. Slabbecoorn, Fuik, 46.9 s. 10. Heyligenberg, Fuik, 47.0 s. 11. Kees v.d. Berge, Bidon, 47.8 s. Het ploegenklassement, waarvoor de vier beste tijden golden: 1. Eendracht- rijders Oud-Vossemeer 182.1 s. 2. De Fuik Tholen 188.3 s 4. De Bidon St. Maartensdijk 189.8 s. 4. De Hoop St. Annaland 199.4 s. De tweede wedstrijd is 11 maart in St. Annaland, de derde 18 maart in Tholen en de laatste 24 maart in St. Maartensdijk. Kleuters in de bakkerij. Vele kleuterscholen hebben in het kader van het onderwijs een plaatselijke bak kerij bezocht en in OudVossemeer was de inwijding van de nieuwe oven bij bakker B. van Mierloo hiervoor een prachtige gelegenheid. Twintig kleuters van Hummelvreugd hebben in de ver sierde bakkerij van deeg zelf mannetjes, poezen en allerlei andere figuren ge maakt, waarna ze werden getracteerd op limonade en koek. Er werden ook nog koekjes gebakken. Op school hadden ze een bakkersmuts gemaakt, waardoor de kleuters nog meer genoten. Bakker van Mierloo en familie hebben er een fan tastische middag van gemaakt. De kin deren gingen tenslotte met alle zelf ge bakken lekkers naar huis. Vandaag en maandag a.s. komen nog eens 2 x 22 kleuters van Hummelvreugd bakken, terwijl donderdag 9 maart nog 24 kleu ters van de R.K. kleuterschool St. Jan- neke volgen. Balorigheid. Twee kinderen rond de zes jaar hebben uit balorigheid de fiets van H. van D. beschadigd. Na onderzoek door de po- I litie. zegden de ouders toe de schade te zullen vergoeden. Tafeltennis Velocitas verloor met 10-0 van koploper Markiezaat 2 zonder de vaste speler Piet Ridderhof (griep) en Ad Vis (rugblessu re): Gerrit Vis-D. Kunst 18-21, 9-21 Jan Willem Slager-E. de Rooy 14-21, 21-19, 12-21, Frans Duine-B. van Lammeren i 14-21, 11-21, Vis en SlagerKunst en van Lammeren 10-21, 13-21, Slager en Kunst 21-14, 20-22, 18-21, Vis-van Lammeren 21-13,10-21, 12-21, Duinede Rooy 17-21, 23-25, Slager-van Lamme ren 14-21, 13-21, Duine-Kunst 24-22, 9-21, 4-21, Vis-de Rooy 21-10, 18-21, 11-21. Schaken. Jeugdcompetitie: Marco Voorhagen-Bart Voortman 0-1, Wanda LindhoutEllen Kruf 1-0, Edo Voortman-Volette Gelok 0-1. De senioren hebben plannen om deel te nemen aan de K.N.S.B. competitie. Af gelopen week speelde men met een in uit hoofdzaak eigen kweek bestaande ploeg tegen het meer geroutineerde team O.S.V.F. uit Sint Philipsland. Om te wennen aan het officiële speeltempo en de daarmee gepaard gaande late af loop van schaakpartijen (vaak om streeks houden en daarna in snel schaaktempo uitgespeeld. Alleen W. Frasl moest door een foutje in de ope ning de eer aan zijn tegenstander Rem merswaal erkennen. Omdat O.S.V.F. met te weinig spelers kwam opdagen speelde Piet Bevelander na loting met de tegenstanders mee waarbij de uitslag 6 1/2-2 Vi in het voordeel van de thuisclub uitviel. M. Eversen-J. Walpot 1-0, M. de Looz- e-J. Cigaar 1-0, J.W. Slager-H. Cosman 1-0, K. Heijboer-W. Vroegindeweij 1-0, R. van der Jagt-P. Reyngoudt 1-0, W. Frasl-J. Remmerzwaal 0-1, W. Douw-S. van der Velde Vi - V4, R. Heijboer-P. Be velander 0-1, T. van Maanen-J. Rem merzwaal 1-0. Daar de partijen op bord 8 en 9 eigenlijk buiten de uitslag vielen, is de officiële uitslag 5 V4-1 Drie gouden jubilarissen. Agrarische-, voedings- en genotsmidde- lenbond van het N.K.V. heeft op zijn jaarvergadering drie leden gehuldigd in verband met het 50 jarig lidmaatschap. Voorzitter A. Hommel Jaczn. reikte de gouden bondspeld met robijn uit aan de heren F. Hommel, A. Verreyen en Jac. Etienne. De laatste twee konden door omstandigheden niet aanwezig zijn. De voorzitter prees de jubilarissen als steunpilaren voor de afdeling en me moreerde in het kort de groei van de bond vanuit zijn moeilijke beginperiode tot nu toe. Uit het jaarverslag van secre taris C. van Dorst bleek, dat het ledental zich op 32 had gehandhaafd. Ook pen ningmeester C. Verhees kon een opti mistisch jaarverslag brengen daar de in komsten de uitgaven hadden overschre den. Bij de bestuursverkiezing waren de heren A. Hommel Jac zn. en M. Haver- mans Lzn. periodiek aftredend en her kiesbaar, wat met algemene stemmen gebeurde. Biljarten. Krijt op Tijd: Wessels 21 caramboles hoogste serie, 22 beurten kortste partij 3.91 beste gemiddelde. W. de Leeuw-J. Kruf 2-0, T. Schot-Han van Daalen2-0, P. Moerland-T. van de Logt 0-2, H. Zeeman-A. Goudswaard 2-0, D. Pol- derman-R. Goudswaard 2-0, L. Vroe- gop-R. Mosch 0-2, F. Hommel Abrzn.- D. Vaders 2-0 J. RijstenbilJ. Schetters 2-0, J. Potappel-H. van Daalen 0-2, G. Minheere-A. Havermans 2-0, B. Douw- A. Hommel Fzn. 0-2, F. Hommel J zn.- Ant. van Daalen 2-0, C. WesselsR. Voormeulen 2-0. Nooit Gedacht: Jos de Klerck won van C. Vroegop en J. Geuze van W. Sapa row. Met nog vijf wedstrijden te spelen in de stand: I.W. Heyboer 24 punten en gemiddeld 3.75. 2. Jos de Klerck 23 en 2.81. 3. Vroegop 17 en 1.63 4. Jan de Klerck 14 en 1.50 5. A. van derZande 14 en 1.27 6. J. van Meer 14 en 1.91 7. M. van Hees 14 en 2.03 8. M. Goedege- buure 13 en 1.27 9. W. Saparow 11 en 1.67 10. K. Geuze 10 en 1.62 11. A. Goedegebuure 8 en 1.25. C. Burgers kortste partij 20 beurten: hij is kampioen. Hoogste serie J. de Reus 20 en vaste gemiddelde 3.19. C. Burgers-H. Hommel 2-0 F. Hommel Mzn.-L. van Wezel 2-0' J. de Reus-L.van Wezel 2-0, C. BurgersJ. Etienne 2-0, P. de Leeuw-P. Vis 2-0, B. den HollanderG. Havermans 1-1, G. Havermans-J. de Reus 2-0, L. van Wezel-H. Hommel 0-2, J. de Reus- C. Burgers 0-2. Feestavond Zangkoor Het R.K. Zangkoor van de Sint Willi- brordus parochie hield zaterdagavond in tegenwoordigheid van pastoor P.A. van Osta in het Dorpshuis een feest avond. Dit kan gezien worden als het jaarlijkse Sint Cecilia feest uit vroegere tijden. Na een goed verzorgd diner deed men een aantal spelletjes Bingo. De Beierse kapel van de muziekvereniging bood met vlotte tonen gelegenheid om met de beentjes van de vloer te gaan. Een gezellige avond waarbij voorzitster Mevr. J. Boogaart-Adams ingenomen was. Contactavond NKV. De Vrouwenbond van het NKV heeft zijn maandelijkse contactavond doorge bracht bij de collega's in Nieuw Vosse- meer, waar in het Wagenhuis een avond werd georganiseerd over merkartikelen. Via een diaserie, recepten en prospec tussen werden de dames op de hoogte gebracht van wat er momenteel op dat gebied voorhanden is. Een leerzame avond. Er bestaan plannen op 15 Maart naar een modeshow te gaan in bosbad I Hoeven. Omdat men met de eigen leden i geen volle bus kan bemannen, kunnen 1 ook nietleden mee. Opgave bij Mevr. J. j Boogaart-Adams, Weelhoekstraat 1, te lefoon 640. Feestavond V.V. Vosmeer. De voetbalvereniging Vosmeer heeft vrijdag in een uitverkocht Dorpshuis zijn jaarlijkse feestavond gehouden, wat een groot succes is geworden. Vice voorzitter J. Heijboer kon in zijn wel komstwoord o.a. ere-voorzitter M. van Tilburgh en echtgenote begroeten. Sint Joseph speelde onder regie van Jan Kruyk uit Nieuw Vossemeer het blijspel "DE HUISTIRAN" van Godfried Bo- mans bijzonder overtuigend. Oud kolo- j nel Rien Wessels scheen het na een glanzende militaie carriare maar moei- lijk zonder het leger te kunnen stellen gezien de autoritaire manier waarop hij zijn vrouw (Lia MoerlandPipping) zijn dochter (de verdienstelijke debuterende Mia Brouwers) en zijn huisknecht (Rien Goedegebuure) naar zijn pijpen liet dansen. Dit werd nog erger toen de dochter blijk gaf met trouwplannen rond te lopen met een aardige, maar bepaald niet van moed overlopende jongeman (Ad Schoep) die het bijzonder moeilijk had om de kolonel om de hand van zijn dochter te komen vragen. De problemen stijgen ten top wanneer zich nog een andere gegadigde voor de dochter meldt: bankdirecteur Ton Key- zers, die naast alle geld en goed van de wereld alleen nog een vrouw te kort komt. De ware liefde van de dochter gaat echter uit naar de schuchtere jon geman, maar met geen mogelijkheid lijkt het erop dat hij de moed op zal kunnen brengen om een huwelijksaan zoek te doen. De huisknecht heeft daar echter wel een middeltje voor: een grote hoeveelheid verschillende drankjes moeten hem moed geven om de beslis sende stap te wagen. Dit pakt echter wat an.ders uit, want hij raakt zo ver in de olie dat hij op een brutale manier de kolonel te lijf gaat waarbij hij in een klerenkast terecht komt waar zich al gauw zuurstofgebrek doet gelden. De jongeman wil hem er niet uitlaten voor dat hij de hand van zijn dochter heeft veroverd en loonsverhoging voor de huisknecht heeft weten af te dingen. Zo krijgen de jonggeliefden elkaar toch te pakken en.gaat de kolonel een toontje lager zingen. De grote verliezer is de bankdirecteur die het hazenpad moet kiezen. Een ovationeel applaus van het publiek, waarbij ook souffleur-voorzit ter C, van Dorst de decorbouwers L. Moerland en G. Timmermans (die een prachtig stuk vakwerk hadden afgele verd) de belichtingstechnici M. de Vries en P. de Leeuw en grimeur A. Elich werden betrokken, was de beloning. Dhr. J. Heyboer bood de medewerker een fraaie ruiker aan. Voor Sint Joseph was het een bevestiging dat men met het huidige ledenbestand in de breedte vol doende spelers bezit om tweemaal bin nen 6 weken een premiere van een blij spel te kunnen geven. Dit als onderdeel van de viering van het 60jarig bestaan in september. In de pauze was er een ge slaagde verloting met een complete ra cefiets als hoofdprijs, die door Maaike Polderman werd gewonnen. Tenslotte een gezellig bal. Levendige jaarvergadering Z.L.M. De ZLM heeft dinsdagavond in Hof van Holland zijn jaarvergadering gehouden. Voorzitter M. Punt kon onder meer kringvoorzitter M.C.J. Kosten verwel komen. Hij wees erop dat men ook dit jaar weer met onvoorziene problemen is geconfronteerd met het achterblijven van de prijzen, wat naast de natuurlijke risico's van droogte en nat, een niet te onderschattende factor is voor het uit eindelijke bedrijfsresultaat. Toch zag dhr. Punt het komende landbouwjaar met optimisme tegemoet. Uit het jaar verslag van secretaris-penningmeester M.J. Boonman bleek dat de uitgaven de inkomsten iets hadden overtroffen, wat men op het nog aanwezige kassaldo had kunnen verhalen. Het ledental stabili seerde zich op 78. In de kascommissie werd dhr. P. Polderman opgevolgd door C.W.. Droogers. Als plaatsvervangend kascommissielid werd A.C. De Rooij gekozen. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. M.J. Boonman herkozen met de organisatie van een gezinsavond wordt via contacten met de plattelandsvrou wen verder uitgewerkt. De leden beslo ten op het gemeentehuis inzage te vra gen van de taxatie onroerendgoedbelas- ting,. ZLM voorlichter P. Tichelaar, op volger van J. Markusse, sprak over de economisch-sociale problemen van dit moment. Hij belichtte o.a. de verkoop waarde, verkeerswaarde en de agrari sche gebruikswaarde van grond. Ook het pachten en verpachten bleek een goed te bespreken onderwerp, daar er voor de boer die grond verpacht voor bijvoorbeeld de teelt van witte uien, gladiolen of vlas, addertjes onder het gras zitten die de pachter gelegenheid bieden om meerdere jaren achtereen over de grond te kunnen beschikken. Via een officiële pachtbevestiging van de grond en pachtwet kan de boer zich echter tegen deze gelukkig weinig ge hanteerde praktijken wapenen. Opvol ging werd uitvoerig belicht. Het bleek dat maatschappijvorming met winstde ling in de praktijg tot de beste resultaten leidt. De mogelijkheden tot bedrijfsver- gyoting bleken te verwaarlozen. Ook van de grondbank wordt in deze provincie nog weinig gebruik gemaakt. De diverse mogelijkheden voor subsidie in de land en tuinbouw werden onder de loep ge nomen waarna een levendige en lang durige discussie ontstond. Men kwam in tijdnood om het laatste agendapunt, vraagpunt 1978 over "De organisatie van de land en tuinbouw met name die van de Z.L.M." te behandelen. Dit ge beurde vrijdagvoormiddag tijdens een aparte bijeenkomst in Hof van Holland. Voorzitter Punt gaf dhr. Tigchelaar voor zijn boeiende inleiding een cadeaubon aan. Oud papier De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft voor het instrumenten fonds 4800 kilo oud papier opgehaald. Vragen en antwoorden Raadslid M.P. van Dijke blijft stug vol houden met het stellen van schriftelijke vragen aan b en w, ondanks dat hij nog weinig resultaten ziet. Nadat hij eerder de zieken- en brandweerauto in stelling bracht om een parkeerterrein te krijgen .bij het sportveld in de Dorpsweg, gooide hij het nu over de boeg van de grote landbouwmachines. Volgens Van Dijke kunnen landbouwvoertuigen de tegen over het sportveld liggende gronden tij dens sportwedstrijden niet bereiken. B en W vinden de problemen van zo ge ringe aard, dat verdergaande maatrege len dan politietoezicht bij belangrijke wedstrijden, volgens het college niet ge rechtvaardigd zijn. Klachten zijn tot op heden dan ook niet ontvangen. De dammen naar de landbouwgronden kunnen worden vrijgehouden. Naar el ders kan men gemakkelijk omrijden en in de oogsttijd, wanneer de grote land bouwmachines gebruikt worden, zijn de sportvelden gesloten. Daarom zijn b en w niet van plan verdergaande maatre-' gelen te treffen. Het SGP-raadslid pleitte verder voor een watertappunt aan een meerpaal in de haven en een laskast bij het betonnen steiger tegenover de haveningang. Een onderzoek hebben b en w echter niet overtuigd van de noodzaak om die twee voorzieningen aan te schaffen. De voor zieningen bij de weegbrug acht het col lege voldoende. Bevorderd Mej. A.P. van Schetsen is bevorderd tot typiste A en dhr. M.L. van Poortvliet tot adjunct-commies A. Beiden zijn werk zaam op het gemeentesecretarie. Welfarewerk Rode Kruis. In het bejaardencentrum de Schutse wordt donderdag 9 maart van drie uur tot half negen een verkoping gehouden van welfare-artikelen voor het Rode Kruis. Bedankt. Ds. A. Moerkerken uit Nieuw-Beijer- land heeft bedankt voor het beroep dat de gereformeerde gemeente op hem had uitgebracht. Tafeltennis. Competitie Smash senioren: W. Slager- M.J. v.d. Klooster 2-0, E. van Beek-T. Heijboer 0-2, D. Bruijnzeel-I. Fase 2-0, M. Heijboer-M.T.v.d. Klooster 1-2, T. den Engelsman-Chris van 't Hof 0-2. Jaarvergadering Z.L.M. De ZLM heeft in café de Hoop jaarver gadering gehouden. De voorzitter M. Ph. van der Weele herdacht in zijn ope ningswoord oud-voorzitter en erelid C.J.J. Kooijman en lid A.J. Boogaard. Hij wees er verder op, dat met 1 ct voor een kilo uien en 6 ct voor aardappelen de pijlers van de akkerbouw ondermijnd worden. 'Op nationaal niveau moet er nu wat gebeuren zoals uitstel van belas tingen. Wij hebben meer vertrouwen in deze regering, want het kabinet Den Uyl heeft het voor ons volkomen verpest. Daarom zijn we onze landbouwcom missaris kwijt geraakt. We moeten het nu doen met Gunderlach, die meer werkt voor de consument dan de pro ducent. Zelf kunnen we meer samen werken om de kosten te drukken. In dit verband kan men denken aan produ centengroeperingen, aldus de voorzitter. Het stuitte hem nog al eens tegen de borst, dat er voor hobbydoeleinden grond verkocht wordt. Hij was ook ge schrokken van het plan van de gemeente om in de Joanna Mariapolder een jachthaven aan te leggen. 'Wie heeft het in z'n achterhoofd gehaald om van moeizaam verworven land weer zee te maken?', zo vroeg de voorzitter zich af. Hij benadrukte tenslotte het belang van de zoetxatervoorziening. Uit de verslagen van secretaris-pen ningmeester J. Slager bleek dat de afde ling met 5 leden was gegroeid tot 149 leden. Een voordelig saldo van 14,08 deed het bezit aangroeien tot 8288,02. Overigens was het jaarverslag somber met prijzen die in geen jaren zijn voor gekomen. In verband met het statutair niet her kiesbaar zijn van M. Moerland moest er een nieuw bestuurslid gekozen worden. Dat werd M. Hage gzn, die bij de eerste stemming ruimschoots de meerderheid kreeg. De voorzitter dankte dhr. Moer land, die 12 jaar bestuurslid is geweest, voor zijn inbreng en bood hem een draagbare radio aan. In de kascommis sie werd A.A. Goedegebuure opgevolgd door J.L. van Iwaarden czn. De voorzitter deelde mee, dat vrijdag 3 maart de gezinsavond is in samenwer king met de plattelandsvrouwen. De ZLM-reis gaat van 25 mei tot 2 juni naar het Gardameer in Italië. Er zijn maar acht plaatsen meer vrij. Verder werden er leden gevraagd voor de vraagpuntencommissie om o.l.v. vi- ce-voorzitter J. Akkermans te praten over de ZLM als landbouworganisatie. De resultaten worden besproken op een voorlichtingsavond over de spruiten- teelt. De voorzitter wees er verder op, dat met het oog op de vroege aardappelteelt twee loonbedrijven een machine hebben aangeschaft om plastic te leggen. ZLM-voorzitter J. Markusse kon zijn gehoor ?eer boeien met een uitvoerig praatje over actualiteiten in bedrijf en gezin. Hij wilde ondanks het pessimisme en de lage prijzen de boeren een hart onder de riem steken, dat die landbouw nog echt heel wat betekent voor Neder land. Dit jaar zullen er tien miljard aan deviezen binnenkomen vanwege export van landbouwprodukten, dat is twee keer zoveel als van het aardgas. De con sument zou positiever ten opzichte van de landbouw moeten staan, want de boer zorgt ervoor dat hij een goedkoop voedingsmiddelenpakket heeft. Dhr. Markusse bracht verder naar voren, dat groei een verschrikkelijk modewoord is geworden. Zijn die steeds zwaardere tractoren nu echt wel nodig? We groeien liever dan in plaats van interne verbete ringen aan te brengen. De maalstroom van de groeidrift van na de oorlog zit er nog te veel in. Er is een zekere consoli datie nodig. Dhr. Markusse zei voorts, dat veel meer inzicht nodig is in de financiering en de economie van de bedrijven, naast het teelttechnisch Een goede opleiding, praktisch en economisch, is nodig voor de toekomstige boer. Het aantal Thcclse boeren dat een opleiding volgt aan de mas of has of aan bijscholing doet, is uiterst gering. Men kan het namelijk niet alleen op het land verdienen, maar ook erbuiten door bijvoorbeeld fiscale ou- dedagsreserve, de zelfstandigenaftrek en de regeling voor de meewerkende vrouw toe te passen. De ZLM-voorlichter kon digde aan, dat in de zomer wordt nage gaan welke landbouwbedrijven een op volger hebben. Hij schatte het huidige aantal mensen dat z'n hoofdberoep in de landbouw heeft, nog op 35. Producen- i tengroeperingen zoals voor conserve- nerwten. knolselderij en bloemzaadteelt, achtte dhr. Markusse een goede zaak. Hij vond dat men de moed niet te snel moet laten zakken. Het kenmerk van zelfstandig zijn, is tegenslagen durven en kunnen incasseren. Er zijn teveel korte baanrijders. Het ondernemer schap van Sint-Annaland heb ik altijd enorm gewaardeerd en ik zou het uiter mate jammer vinden, wanneer dat in de toekomst niet meer zou kunnen, aldus dhr. Markusse. Vanwege het 25-jarig ambtsjubileum van de ZLMvoorzitter bood voorzitter v.d. Weele hem een briefopener aan met het Sint-Annalandse wapen 'Altijd bet. groeiende'. Beroepen. De ledenvergadering van de oud gere formeerde gemeente heeft maandag avond besloten een beroep uit te bren gen op de eerwaarde heer A.P. van der Meer, lerend ouderling uit Monster. Kringwedstrijd E.H.B.0. Vrijdagavond om acht uur is er in het dorpshuis een kringwedstrijd van de EHBO, waaraan de afdelingen Stave- nisse, Sint-Annaland en Sint-Maartens dijk meedoen. Belangstellenden zijn hartelijk xelkom. Geld voor de N.H. kerk. De verkoping van de jeugdverengingen in het dorpshuis heeft voor de hervorm de kerk ruim 5000 gulden opgebracht. De collecte op de biddag voor het gewas bracht ruim 2000 gulden op. Bevorderd Dhr. L. den Braber is op het gemeente secretarie bevorderd tot schrijver, mej. J.W. Boomsluiter tot typiste A en mej. A.H. de Rijke tot hoofdschrijver. Plan Postweg Nu men onlangs is begonnen met het bouwrijp maken van een gedeelte van het bestemmingsplan Postweg en omge ving, dient op korte termijn openbare verlichting aangebracht te worden. De PZEM heeft een plan gemaakt voor het plaatsen van tien nieuwe lichtmasten en het verplaatsen van een bestaand licht punt. Benoemingen Dhr. J.J. Kloet is benoemd tot commies in tijdelijke dienst ter gemeentesecreta rie, terwijl dhr. W.G.H. Simons is be noemd'tot leraar in tijdelijke dienst aan de Burgemeester Bouwenseschool voor lager technisch onderwijs. Dhr. H. Zwikker is eervol ontslag verleend als leraar in vaste diénst aan de l.t.s. Mej. R.D.H. van den Berge is bevorderd tot typiste A op de secretarie dhr. L.B. Janssen tot commies en dhr. C. de Rijke tot ambtenaar D. Garagebouw Middelhamis Vastgoed B.V. gaat in de bestemmingsplannen West en Zuidhoek twintig garageboxen bouwen, terwijl dhr. N. de Rijke er in plan West vijf plaatst. De gemeente heeft daartoe de benodigde grond verkocht. NAKS-AV0ND Vrijdagavond 24 februari vierde Sport- ver. "N.A.K.S." haar eerste lustrum met een NAKS-feest waarvoor alle Smer- diekse sportverenigingen uitgenodigd waren. Om half acht opende waarne mend voorzitter Roeland de avond en burgemeester van Boeyen sprak enige lovende woorden over de jubilerende vereniging en wenste iedereen een ge zellige avond toe. Hij was vanwege drukke werkzaamheden verhinderd eh zodoende niet lijfelijk aanwezig, maar zijn stem stond op de band. Daarna kon de quiz beginnen waarbij voor de eerste ronde uit de beker kwamen; Voetvalver. "Smerdiek" met Chris van Hemert en Chris Koopman, Gym. Ver. "W.W.V." met Christian Wielaard en Anja Riedijk en Sportver. "N.A.K.S." met Diana Poot en Jasper v.d. Linden. Sportver. "N.A.K.S." en Voetbalver. "Smerdiek" gingen gelijk op en deden weinig voor elkaar onder. Maar het woord van 16 letters dat er in de finale uit moest komen, en dat 10 punten extra opleverde, gaf de doorslag. Dat woord kwam van Voetbalver. "Smerdiek" en daarmee wonnen Chris van Hemert en Chris Koopman de eerste ronde en gin gen over naar de finale. Gym. Ver. "W.W.V." kreeg in het eerste onderdeel te moeilijke vragen en kwam er ook verder niet meer aan te pas. In de tweede ronde kwamen uit; Tourclub "De Bidon" met Jan de Bres en Mas Andriesse, Hengelsportver. "De Ooster- scheldevissers" met Han Scherpenisse en Bert Koopman en Tennisver. "Jaco- ba van Beieren" met Tom Moerland en Mirjam Leemreyze. Alle drie de vereni gingen gingen gelijk op waarbij Tour club "De Bidon" steeds een kleine voorsprong had. Maar óók in de tweede ronde was dege ne die in de finale het woord van 16 letters wist de winnaar. Dat waren Tom Moerland en Mirjam Leemreyze en zo doende ging Tennisver. "Jacoba van Beieren" naar de finale. In de finale ging de strijd op waarbij in eerste instantie Voetbalver. "Smerdiek" een kleine voorsprong had. In de finale waarbij stemmen van bekende Smerdiekse in woners herkend moesten worden, nam de Tennisver. "Jacoba van Beieren" de leiding en stond die niet meer af. Win naar werd dus Tennisver. "Jacoba van Beieren" met Tom Moerland en Mirjam Leemreyze en die mochten 100,— voor de clubkas innen. Eervol tweede werd dus Voetbalver. "Smerdiek" met Chris van Hemert en Chris Koopman, j die 50,— voor de clubkas verdienden, j Verder kreeg iedere deelnemende vere- I niging nog 25,— voor de clubkas en Vervolg op pag. 11 zondag 5 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur Ds. H. Talsma 18.30 uur Ds. L. Wüllschleger (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur Ds. R.J Blaauw, Krabbendijke 17.00 uur Ds. J.J. Tissink. Amersfoort CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur Ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst N.H. DEELGEM. Gasthuiskapel 14.30 uur intrededienst Ds. Roodsant (in geref. kerk) NED.PROT. BOND 10.45 uur Drs. M. Roos. Woubrugge R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur Ds. L Wüllschleger. Tholen 18.30 uur Ds. G. Voortman, Halfweg GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur Ds. J. Qtreefkerk. Middelburg CHR. GEREF. KERK 10.00. 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8 00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur kand. J. Harteman, Veenendaal woensdag 8 maart 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE donderdag 2 maart 19.30 uur Ds. G. Mouw, Tholen (bev. ambtsdragers) 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur Ds. M.v.d. Linden, Dirksland 18.00 uur kand. M. Aangeenbrug, As- peren OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur Ds. J. Blom (H.D.) woensdag 8 maart 10.30 uur Schriftoverdenking in de Maartenshof N.H. DEELGEM. Rehobothkerk 10.00 uur bevestigingsdienst Ds. J.J. Soodsant 19.00 uur Ds. Visser, Deil GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK zat. 19.00 uur en zondag 10.00 uur H.mis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur kand. M. Aangeen brug, Asperen. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur Ds. G.H. Abma (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 uur Ds. J.J. Tissink, Amersfoort 14,30 uur Ds. H. Rooze, Roosendaal GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur Ds. A.B. Cysouw 14.30 uur Ds. G.H. Abma, Poortvliet GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur Ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 16.00 uur Ds. J.v.d.Meulen, Den Helder. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. de Looze, Oud-Vossemeer, tel. 01667-400 Sint-Annaland, Stavenisse^ Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse '(pat. Dr.v.d. Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. van Herk-de Hoed, Sint-Philipsland, tel. 01677-597, b.g.g. 448. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. Beeke, Stavenisse, tel. 01663-617 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u. vr. 18.30,1 19.30 uur, zal. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250. buiten kantoor uren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 3 t/m 9 maart vrijdag 3 9.29 - 22.08 zaterdag 4 10.53 - 23.47 zondag 5 12.32- 0.14 maandag 6 1.14- 13.50 dinsdag 7 2.22 - 14.53 woensdag 8 3.16-15.42 donderdag 9 4.01-16.25 donderdag 9 maart Nieuwe Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 2