Eigentijds.... in harmonie met historische omgeving Gul voor Streekmuseum en middenstand bij opening nieuwe uitbreiding Rabobank Sint-Maartensdijk Overdekt zwembad in Sint- Maartensdijk VVV plannen zomer 1978: Vlootschouw en schaapscheerdersdemonstratie ■-lib i V0L" :||ap i LEY- BAL Donderdag 23 februari 1978 EENDRACHTBODE 7 Beschamende toestand. Historie. Met enige trots. Leefbaarheid. Recreatief zwemmen Vervolg van pag. 1 Sportzwemmen Buurman en goede klant. Leerdam's gLaswerk. Groeikernen bevoorrecht. Gezamenlijke zorgen. Fusie nuttig. Het was hier goed werken. Er viel iets te halen. Uit ncjd geboren. i modehuis ESLAA'GD.. BUS 'Dat overkomt me niet elke dag', was de uitroep van een blije voorzitter van het streekmuseum 'De Meestooftoen hij via burgemeester J. E. van Boeijen een cheque van duizend gulden rijker werd voor het streekmuseum. Die cheque betekende de officiële opening van de nieuwe uitbreiding van de Rabobank Sint Maartensdijk, want ze was verzilverd door de het nieuwste Rabobankinstrument, de snelkas en het was op deze dag feestelijke Rabobank Sint Maartensdijk zelf, die voor deze gewaardeerde gift zorgde bij monde van haar voorzitter de heer G. D. Kloet. Het bleef ook niet bij dit ene streek-accent, want de Rabobankvoorzitter toonde zich als tolk van zijn organisatie opnieuw gul, toen hij aan de voorzitter van de midden standsfederatie Eiland Tholen, de heer J. K. Elenbaas een cheque van 3250,— overhandigde als tegemoetkoming voor de middenstand in de kosten van het distri butie planologisch onderzoek. Heel wat opgewekte gezichten deze dinsdagmiddag 21 februari 1978 in de Smalstad, waar op de toch êl historische Markt een eigentijds interieur werd gepaard aan een harmonisch exterieur: van oude krotten een nieuwe Rabobank-uitbreiding, die toch ook in zakelijk opzicht alles erop en eraan heeft. Met de dubbele geste voor de eigen streek, kon deze Rabobank moeilijk een nog feeste lijker cadeau hebben bedacht. En wat het streekmuseum betreft....heer Geuzeals er één schaap over de dam is.... De spiegelgladde straten van de morge nuren, waren de genodigden dinsdag middag niet meer aan te zien. Een ope ning in twee gedeelten. Eerst de officiële ceremonie met een aantal genodigden, waarbij het Regionaal bankwezen ver tegenwoordigd was inclusief gemeente bestuur en een daarna gevolgd 'open huis' tot omstreeks 10.00 uur 's avonds, met een legio aan receptiebezoekers vanuit Scherpenisse, Stavenisse en uiteraard Sint Maartensdijk zelf. Vanwege die gladheid waren er toch ook nog enkele absenties, zoals van de Cen trale Rabobankorganisatie Utrecht en van de Deltakring uit Goeree. Naar maar de vervangers waren er wel en voorzitter G.D. Kloet had het druk, on danks al de voorbereidende zorgen van directie en verdere medewerksters en medewerkers. Het gebouw zelf stond al in geuren en kleuren in de krant, althans voor wat het exterieur betreft en intern hebben in middels zovelen het met eigen ogen ge zien, dat we anderen slechts kunnen aansporen het ook nog maar eens te gaan bekijken. DeRabobankvoor/.itter van de Smalstad zei het na het officieel (cheque) gebeu ren, hoe deze opening in tweeërlei op- zicht verblijdend mag worden genoemd. In de eerste plaats omdat voor de bank een jaar van bouwaklivileiten met alle moeilijke problemen daaraan verbon den, met verhuizingen, met vergaderen, met wijzigen, werd afgesloten en een haast ideale situatie mocht ontstaan met een maximum aan service-mogelijkhe den en in de tweede plaats kwam met deze vernieuwing en uitbreiding van de bank een einde aan een al jarenlange beschamende situatie in het hart van de Smalstad. Hij vond dat de nieuwbouw uitstekend bij de marktsituatie paste en gaf burgemeester van Boeijen als herin nering aan deze dag een drietal zeef drukken in omlijsting mee van karakte ristieke punten in Scherpenisse, Sint- Maartensdijk en Stavenisse, gemaakt door dè kunstenaar Piet Hohmann. In woners van de drie dorpen kunnen deze zeefdruk gratis afhalen bij de bank. De heer Kloet ging in zijn toespraak ook nog wat terug in de eilandelijke Rabo- bankhistorie en herinnerde er aan, hoe voor de tweede wereldoorlog eigenlijk alleen maar werd gesproken over de Boerenleenbank, al was ook toen de klantenkring al breder dan alleen de agrarische sector. Hij herinnerde daarbij ook aan het knusse kantoorbegin: de kassier in een zijkamertje van zijn wo ning, in Stavenisse bijvoorbeeld begon dat met kassier Hage, in Scherpenisse vond men de Boerenleenbank in een toen nog donkere Bakkerstraat en in Sint Maartensdijk was de oorspronke lijke zetel aan Molenstraat en Molen dijk. Na de oorlog was er al snel een toename van het girale verkeer en in Sint Maar tensdijk werd een perceel aan de Markt het Boerenleenbankeigendom (in 1954). De ontwikkeling versnelde en ook hier was er na enkele jaren al ruimtegebrek. Er kwam optie aan de Westvest en Pa rallelweg, maar beide percelen konden niet bekoren, want men hing toch als bestuur wel sterk aan het Smalstads- centrum. De ene zijn dood is de ander zijn brood, blijft een van oud-vadren ook hedentijds nog aktuele uitdrukking. Toen op de Markt Hotel 't Hof van Holland' af brandde zei een inwoner tegen de al bij het Boerenleenbankwezen betrokken huidig voorzitter Kloet:'Wat geef je voor een tip?' die toch wel helderziende inwoner zag op de plaats van het afge brande hotel een nieuw bankgebouw komen. 'Dat is iets voor de bank', was zijn profetie. De jongere geschiedenis van deze Rabobank is verder wel be kend. Er kwam een nieuw bankgebouw op de plaats van 't Hof van Holland en later bleken de twee aangrenzende pan den op de lijst te staan van Monumen tenzorg. Er volgde een reeks van zor- genjaren, niet zozeer wat de bankont- wikkeling betrof, maar wel wat de uit breidingsmogelijkheden kon bieden. Met Monumentenzorg ben je immers zo maar niet gedraaid. De heer Kloet bracht de jongste Rabo- bank-historie Sint Maartensdijk wat meer in vogelvlucht en herinnerde ver volgens aan de lotsland gekomen con centratie met Scherpenisse en Stavenis se. Hel zelfstandig blijven had uitbrei ding nodig gemaakt, maar het werd een urgente zaak door deze concentratie. Men was inmiddels wel op de goede weg, want er kwam het verrassend be richt, dat Monumentenzorg de twee Marktpercelen afvoerde van de lijst en daarmee was deze Rabobank-Ooster- schelde volledig open. Het resultaat mag er nu zijn en daar zijn we toch wel wat trots op, stelde de voorzitter, maar hij liet er wel snel op volgen, hoe dat resul taat was bereikt dank zij medewerking van vele anderen, het Gemeentebestuur, het bouwkundig adviesteam van de Centrale Rabobankorganisatie, de dis trictsinspecteur Klootwijk, het architec- tenbureau Steenkist en Vedder en even goed dagelijks opzichter Jan Blaas uit Tholen en hoofdaannemer plus alle an dere bouwers. Een goede afronding op deze dag wil niet zeggen, dat tevoren nimmer degens zijn gekruist, maar dat wel in goede harmonie en met het eind doel voor ogen. De heer Kloet prees hoofdaannemer Suurland uit Scherpe nisse, maar ook de onderaannemers, die vrijwel allen ook streek gebonden wa ren. De lijn van de Markt is goed door getrokken met deze nieuwbouw vond dhr. Kloet en daar mogen we met zijn allen dan wel wat trots op zijn. Aan het eind van zijn betoog had de groter dan 30 leerlingen dient de netto- zwemlestijd 30 minuten per week te zijn. In de praktijk blijkt het veelal een gege ven, dat veel van de leerlingen die op de lagere school zwemles hebben ontvan gen, door gebrek aan oefening qua geoefendheid tot een niet ongevaarlijk peil zijn teruggevallen. Dit pleit ervoor ook aan de leerlingen van het voortgezet onderwijs gelegenheid voor zwemon- derricht te geven: aan alle brugklassen. Op basis van de schoolgegevens komt de Zeeuwse Sportraad aan 40 groepen, wat in het jaar 2000 tot 50 uitgegroeid kan zijn. Uitgaande van een totale capaciteit van 55 groepen voor het schoolzwemmen per week, betekent dit nu bij 40 groepen een gebruik van ruim 72%, in de loop der jaren opklimmend naar ca. 90%. De behoefte aan recreatief zwemmen is moeilijker aan te geven, maar een vuis tregel is: drie baden per hoofd van de bevolking per jaar. Uit een onlangs ge nomen steekproef in drie Zeeuwse zwembaden bleek dat het overgrote deel van de recreatieve zwemmers tussen de 6 en 15 jaar is, afkomstig uit de plaats van vestiging van het overdekte zwem bad en kan worden aangemerkt als re gelmatig zwemmer( 1 of 2 keer per week). Zeker nu Tholen niet eerder een over dekt zwembad heeft gehad, zal met een redelijk aantal uren voor het vrije zwemmen rekening moeten worden ge houden. Hierbij dient ook te worden gedacht aan groepen huisvrouwen, be- jaarden, gehandicapten, werklozen,enz. De behoefte aan het (particulier) les- zwemmen is niet of nauwelijks te becij feren. Door het feit dat slechts een rela tief gering percentage van de bevolking gebruik maakt van de mogelijkheid tot het nemen van zwemlessen in de open- luchtbaden, zal zeker in de eerste jaren na realisering van een overdekt zwem bad, een groot aanbod van leszwemmers plaatsvinden. Ook met het zwemmen in verenigings verband moet rekening worden gehou den. Zowel wedstrijdzwemmen, trai ning, reddend zwemmen als waterpolo en eventueel nog schoonspringen. De laatste twee vormen stellen wel extra eisen aan het bassin. Op Tholen is nu 1 zwemvereniging ac tief, De Eendracht, die gebruik maakt van De Spetter in Tholen en Gageldonk in Bergen op Zoom. De Eendracht heeft 81 leden van 6 tot 24 jaar. Hiervan doen er 24 aan waterpolo. De leden komen uit Tholen (46), Oud- Vossemeer(268), Sint-Annaland(5) en Sint-Maartensdijk (2). Bij realisering van een overdekt bad is de verwachting gerechtvaardigd, dat dit aantal een niet onaanzienlijke uitbrei ding zal ondergaan. De Eendracht zegt behoefte te hebben aan 10 wekelijkse lesuren waarvan 4 voor waterpolo, 4 voor wedstrijdzwemmen en 2 voor in- structiezwemmen, aldus het ontwerp advies van de Zeeuwse Sportraad inzake de behoefte aan overdekte zwemgele- genheid in de gemeente Tholen. Rabobankvoorzitter van Sint Maartens dijk nog een verrassing in petto. Hij he rinnerde er aan, hoe niet alleen het boe renbedrijf vooral dit jaar,maar ook de middenstand vooral in kleinere kernen volop in de zorgen zit om het hoofd boven water te houden. Voor een ge meenschap in welke omvang ook, is die middenstand een onderdeel van de leefbaarheid, waarvan het gemis pas kan worden beseft als het te laat is. Die ei- landelijke middenstand poogt thans via een wetenschappelijk onderzoek wat meer klaarheid te brengen in toekomst mogelijkheden. Met dat onderzoek is een groot bedrag gemoeid, waaraan wellicht door centrale en plaatselijke overheid wordt bijgedragen. Dat onder zoek kan de gehele bevolking ten goede komen, want ook de consument wordt daarbij betrokken. De heer Kloet bena drukte bovendien, dat de middenstand voor het overgrote deel klant van de Rabobank is en ook in dat opzicht ver dient dat onderzoek steun van de bank. Een weerwoord kwam er van de mid denstandsvoorzitter dhr. Elenbaas, die met dank voor deze Rabobankgeste hoopte, dat het onderzoek spoedig ge realiseerd zal worden. Na bezichtiging van de vernieuwing door de genodigden werd het verdere officiële gedeelte voortgezet aan de overkant van de Markt, in de Stadsher berg. De eerste spreker was daar burge meester J. E. van Boeyen, die namens het gemeentebestuur gelukwenste. Dat gemeentebestuur is niet alleen een Markt-buurman, maar wellicht ook éen klant die het meeste werk bezorgt, zei de eerste burger van Tholen. Hij vond dat de Rabobank Sint Maar tensdijk, door deze verbouwing en ver groting van kantoorruimte, ook door invoering van het snelkassysteem eigen lijk een nieuw bankleven begint. Voor een gezonde ontwikkeling van de ge meente en met name voor Sint Maar tensdijk is dat van groot belang, vond de heer van Boeijen. Hij herinnerde er aan, hoe al vanaf 1974 aan de uitbreiding is gedacht en ook hoe hij toch wel wat bezorgd was, wat men er van zou maken. Het was een lange weg tussen monumenten-hoop en -vrees. De verwachtingen zijn niet beschaamd. De Markt van Sint-Maartensdijk, het histo rische hart van de Smalstad is verrijkt met een nieuwbouw, die volledig recht doet aan het karakter van de omgeving. Daarvoor ook aan alle bouwers onze erkentelijkheid. De burgemeester dankte voor de gift aan het streekmuseum en voor het bloemstuk dat zijn vrouw was aangebo den. Namens het gemeentebestuur bood hij een fraaie wandversiering aan: een aquarel van de Oosterschelde. Tenslotte wenste burgemeester van Boeijen allen jaren van vreugde toe en een gevarieer de klantenschaar. De vertegenwoordiger van de Centrale Rabobankorganisatie districtsinspec teur Klootwijk veronderstelde dat deze gehele gemeenschap wel gelukkig zal zijn met het gebeuren van deze dinsdag! Niet alleen omdat het ook volop een Marktverfraaiïng is, maar ook omdat de klant in eigen omgeving weer meer te bieden valt. Bij alle veranderingen ook in het bankwezen, wist de Rabobank voor zijn clientele tocP dicht bij huis te blijven dat bleef ook zo na de gekozen vorm van samenwerking op Tholen tus sen Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse. Met de beste wensen van de centrale organisatie was er ook het ge schenk van een fraai kristallen plastiek. De secretaris van de Rabobank-Delta- kring, de heer de Man, moest zijn mede Delta-kringbestuurders vervangen, die door gladheid van de wegen verstek moesten laten gaan. Volop kon die functionaris zich indenken, dat men op Tholen poogde wat aan de leefbaarheid te doen via een bijdrage voor het mid- denstandsonderzoek. Zijn gebied werd immers ook geplaagd met groeikernen, die een pré hebben boven de andere burgers, zodat het vanuit die kant hard nodig is zich te wapenen voor het pro longeren van het voortbestaan der klei nere kernen. Een bloemstuk van deze Deltakring had vanwege de wegen- gladheid wat langer nodig zich te verplaatsen dan de bedoe ling was. Minder goed gemeend was het zeker niet. De heer A. A. Geluk, voorzitter van de Rabobank Sint Annaland bleek de tolk te zijn van de zusterbanken in de regio, zijnde Poortvliet, Tholen en Sint Anna land. Hij liet er geen twijfel over be staan, dat er in de Smalstad veel monu mentaals was te zien via gemeentehuis, kerk en ook deze Rabobankuitbreiding. Toch spitste hij zijn speech toe op de zorgen van de ondernemer in zijn alge meenheid. Dat kunnen kleine of grote boerén zijn, grote of kleine midden standers, vast staat dat in deze tijd de vrije ondernemer heel wat moet weten te incasseren. De vrijheid van de onderne mer mag dan wel belangrijk zijn, maar de noodzaak in deze tijd is er wel volop samen te gaan. vond dhr. Geluk. Een samengaan ook van landbouw en mid denstand in de strijd om het bestaan. Hij plaatste vraagtekens bij een ongebrei delde schaalvergroting, welke econo misch soms noodzakelijk kan zijn, maar tegelijkertijd afbreuk kan doen aan de leefbaarheid, vooral de leefbaarheid van de service-verlening. Schaalvergroting vermeerdert niet alleen afstand be stuurbestuurder, maar ook onderne mer en consument, zo werd uit zijn be toog duidelijk. De vraag wat eigenlijk te klein is, achtte hij moeilijk te beant woorden. Wel hoopte de heer Geluk, dat het middenstandsonderzoek vruchten zou kunnen afwerpen voor het behoud van het zelfstandig ondernemerschap. Daarmee is immers ook de consument gediend. Het meeleven van het Rabobankbestuur Sint Maartensdijk met de midden- standszorgen vond weerklank bij de zusterbanken. Daarom kon hij namens de overige Rabobanken op Tholen aan de federatie-middenstandsvoorzitter ook een cheque overhandigen ten bate van het onderzoek van middenstand en consument. De zusterbank Sint Maartensdijk werd niet vergeten, want een batterijklok voor de bestuurskamer kan in de toekomst aanmanen tot het laten vallen van de voorzittershamer. De voorzitter van de Raad van Toezicht van de Rabobank Sint Maartensdijk, die volledigheidshalve vermelde dat hierbij ook Scherpenisse en Stavenisse behoor de, constateerde dat er in wezen drie nieuwe gebouwen tot stand zijn geko men uit de Markt-krotten. Dat is dan een symbool van de fusie, vond de heer L.A.M. Elenbaas uit Scherpenisse. Hij vond het bewezen, dat die fusie voor allen nuttig was en was de architect, aannemers en onderaannemers zeer er kentelijk voor het in de Smalstad ge presteerde. Vooral architect Steenkist drukte zijn stempel op dit werk, vond de voorzitter van de Raad van Toezicht. We zijn in deze bouwtijd vaak in eigen zwaard moeten vallen. De heer Elenbaas zei Vervolgens, hoe het bestuur en Raad van Toezicht zich bij de opening inderdaad richtte op streekbelangen. Het oog viel niet alleen op het streekmuseum, maar ook op de middenstandszorgen en di<e gedachte viel tegelijk in goede aarde bij de zus terbanken in dit gebied. Na rijk en ge meente is het goed dat ook de Rabo banken hun steentje bijdragen in het behoud van hun vrije ondernemerschap, vond dhr. Elenbaas. Het zijn bovendien merendeels onze klanten, aldus de voorzitter van de Raad van Toezicht. Architect Steenkist vond dat het op Tholen goed werken was geweest. Toen hij met zijn collega twee jaar geleden voor het eerst op de Markt in Sint Maartensdijk kwam, stond het meteen vast, dat wat hun betrof, de prachtige kerk in die regio moest blijven domine ren. Daarom ook voor deze bankuit- breiding laagbouw, was de gelijktijdige architectonische beslissing. De architect grapte verder, dat er twee soorten aan nemers zijn, slechte en hele slechte, maar draaide deze satire ijlings terug met er op te wijzen, dat men nauwelijks betere hoofdaannemers en onderaanne- De reis- en verzekeringenbalie in de nieuwe Rabobank te Sint Maartensdijk mers had kunnen vinden, dan zij die dit werk klaarden. Terwijl het personeel van de bank een wandkleed had aangeboden in Zeeuwse stijl, wilde het architectenbureau dat ook doen in een meer exotisch génre. Ook daarin kon men Zeeland symboli seren, vond de heer Steenkist. De ogen schijnlijk rustige oppervlakte, met het intern sluimerend vuur, vond hij een goede zeeuwse symboliek. Als tolk van alle werkers aan het gebouw bood hij een klok aan. Ir. M.A. Geuze zei als voorzitter van het streekmuseum, hoe leden van het ge nootschap van wetenschappen een Thoolse excursie maakten en daarbij ook de Markt in de Smalstad bezochten. Het eerste wat hun opviel was de Rabo- bankverbouwing en ze hadden wat angst, dat de monumentale kerk teloor zou gaan. Het tegendeel is nu waar, zoals de streekmuseumvoorzitter ook al had kunnen verzekeren.-De heer Geuze wees er vervolgens op, hoe een dorps- bank een bemiddelende rol vervult en hij vond het een groots moment, dat er deze dinsdagmiddag bij de Rabobank werkelijk iets te halen viel inplaats van te brengen. De middenstandsfederatievoorzitter J.K. Elenbaas zei in een dankwoord voor de Rabobankgeste, dat het mid denstandsonderzoek in feite uit de nood is geboren. Dan is een streekmeeleven, zoals hier werd aangetoond, wel een aardig ruggesteuntje. Hij hield zijn ge hoor voor ogen, dat er gelukkig nog meer middenstanders zijn, die het weten te rooien, maar ook dat er zelfstandige ondernemers bij zijn, vooral in de ver zorgingssector, die moeite hebben om het hoofd boven water te houden. Wan neer cabaretier Paul van Vliet nog achterlangs bij zijn kruidenier terecht kan, weet hij tegelijkertijd, dat velen die kruidenier voorlangs de klandisie moe ten gunnen, zo stelde de heer Elenbaas. Het gezamenlijk proberen blijkt uit de gift van de Rabobanken en zolang dat besef er op Tholen blijft, zijn er ook middenstandsmogelijkheden, veronder stelde de heer Elenbaas. Na een dankwoord door de heer Kloet,, was er 's avonds open huis. Daarvan hebben velen gebruik gemaakt, ook via de ingelegde busdiensten vanuit Stave nisse en Scherpenisse. Bij de al genoemde cadeaus waren er voorts nog heel wat bloemstukken van andere organisaties en particulieren. nta Bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IM Amigos I gelijk Het eerste herenteam van Amigos speelde maandagavond in de Bergse sporthal enigszins teleurstellend gelijk .tegen VVR: 2-2. De Thoolse ploeg was echter behoorlijk uitgedund omdat Ton Keijzers, Ad Vis en Ad Vos ontbraken. Vervangers waren Danny Polderman, Jan Loof en Sacco Heijboer, maar die hadden tevoren reeds een wedstrijd bij de reserves achter de rug. Amigos begon veelbelovend, ondanks de onwennige opstelling. Knap aanvallend werd een 2-0 voorsprong genomen via de setstan den 15-9 en 15-10. VVR kwam echter goed terug en Amigos kwam verdedi gend tekort. De setwinst ging met 3-15 dan ook naar Krabbendijke. In de laat ste set ging 't gelijk op. Amigos was aanvallend sterker, maar VVR verde digde bijzonder goed. Toen Amigos met 13-9 voorstond, leek het een bekeken zaak. VVR knokte echter zeer fel en wist, zij het soms nogal gelukkig, met 15-17 te winnen. Een spannende wed strijd weliswaar, maar Amigos liet weer punten liggen. Dat gebeurt te vaak. Wellicht kan volgende week tegen Block weer in de normale opstelling worden aangetreden. Amigos II verloor met 2-1 van kop To- bec I, die tweede staat op de ranglijst, 't Was een leuk resultaat en er werd ook redelijk gespeeld. De eerste set was al vrij spannend en de hoofdaanvallers Sacco Heijboer en Jan Loof produceer den aardige smashen. Invaller Wim Heijboer werd voor de leeuwen gewor pen als setupper en kon zich als derde keus aan de kwaliteit van het tweede team optrekken. De set was ech ter met 15-8 voorTobec. Jan Loof maakte in de tweede set plaats voor Danny Polderman, die door set ups van Johnny Hommel goed aanval lend werk deed. De set ging gelijk op en bij 10-8 in het voordeel van Tobec kwam Jan Loof in de ploeg voor aanvoerder Sacco Heijboer. 't Werd 13-10, maar ti- me-outs brachten rust en na een ener verende strijd won Amigos met 13-15. De laatste set begon erg slecht. Ook het verdedigend werk van Willem van El- sacker en het hoge blok van Jos v.d. Zande konden daar niets aan verande ren. Tobec won snel met 15-4. Programma 27 februari Sint-Maartensdijk 20.00 uur Veronica dames Tobec 3 (Marleen Loof), 21.00 uur Veronica - VVR (hr. Nieuwenhuis) Halsteren 19.00 uur Block 1 - Amigos 1 (A. van Weesenbeeck) 19.00 uur Olym pus 2 - Amigos 3 (J. Plaisier) 21.00 uur Amigos 2 - Sic Pugno 5 (J. Uytdewilli- gen). Jeugdcompetitie Amigos meisjes I won o.l.v. Ankie Pip ping met 3-1 van Zebra 2 uit Ouden bosch: 15-7, 10-15, 15-11, 15-8. De Oud-Vossemeerse meisjes waren duide lijk beter, maar in de tweede set was het spel te slordig en te mat. Amigos meisjes 2 verloren o.l.v. Ger Keyzers van het hooggeklasseerde West 1 uit Roosendaal: 0-4. Setstanden 12-15, 14-16, 3-15, 8-15. De Brabantse meisjes hadden wel het geluk aan hun zijde, want Amigos toonde meer vechtlust. Daardoor was het krachtsverschil vaak gering. Met nog iets meer zelfvertrou wen zullen in de toekomst beslist meer punten gepakt worden. Koploper Amigos 1 meisjes won zater dagmorgen in Oud-Vossemeer met 4-0 van rode lantaarndrager Veronica. Toch ging het de thuisclub niet zo gemak-, kelijk af als men gedacht had. Een fut loos en ongeinspireerd Amigos-team kon slechts door meer lengte en kracht winnen van een veel feller, maar oner varen Veronica. De Smerdiekse-meisjes verdienden het zeker om een set te win nen en in de derde set waren ze ook dicht bij de overwinning: 15-4, 15-7, 15-11, 15-3. Op deze manier zal Amigos punten ver liezen, terwijl er klasse en routine aan wezig is voor een goede positie. i Naast hetgeen via middenstandsfedera- tie aan zomermarktenbraderie, commis sie Thoolse dagen, wielerronden, mu- ziekfederatie en trimclubs al min of meer traditionele attrakties voor inwoner en toerist kunnen zijn, heeft de vereniging streek VVV eiland Tholen plannen om in samenwerking met de watersportveren ging Sint Annaland en met schapenfok kers te komen tot respectievelijk een vlootschouw en schaapscheerdersfestijn. Iets van deze plannen werd opgelicht tijdens de algemene ledenvergadering, die dinsdagavond 14 februari in 'Thol- rust' te Poortvliet plaatsvond met wel 2 leden meer dan vorig jaar van de partij, maar dan nog maar met het minimale getal van 9 in totaal. Voorzitter Bakker deelde mee, dat de secretaris P. Dekker verhinderd was en vond het wel ver heugend dat de verkoop van de VVV geschenkenbonnen was gestegen van een 6500,— naar een dertien mille. Ook het ledental was met een proc nt of tien gestegen tot 83, waarbij in de kernen Tholen en Sint Maartensdijk de meeste geregistreerden. In de andere dorpen zou het ledental nog kunnen toenemen. Directeur Otto had de jaarrekening ?oor de leden op papier gezet. Er was inclusief de 13.160,— aan verkochte geschenken bonnen een totale ontvangst van 22.882,19. Daarin zit dan ook een ge meentelijke subsidie van 2610,— en bijna wordt een soortgelijk bedrag ont vangen aan contributies en donaties. Bij de uitgaven domineert het drukwerk nu er afgelopen jaar weer eön algemene folder werd vervaardigd. De informatie vooral van het dagtoerisme neemt jaar lijks toe. In het afgelopen jaar werd omstreeks juni een evementenpagina bij de Eendrachtbode ingesloten en daar van nog eens apart 5000 exemplaren vervaardigd voor verspreiding op de campings en jachthaven. De bedoeling is dat ook in 1978 weer te doen, omdat hiermee in een ruk de toerist ge nfor- meerd kan worden over hetgeen dat seizoen in de regio gaat gebeuren. Mid denstandsverenigingen kunnen van de achterzijde van het blad gebruik maken voor advertenties. De begroting 1978 heeft een onvoorziene post van 1590,— met dan weer een totale ont vangsten en uitgaven een bedrag van goed dertien mille. Die onvoorziene post kwam er alleen, omdat het voorstel tot contibutieverhoging aller instemming' kreeg en van 25,- of 35,- per jaar wordt gebracht. Dan echter kan ook elk lid zonder verder bijbetaling meedoen met de VVV geschenkenbon en ver wacht wordt dan ook dat deze op nog uitgebreider schaal aan de man of vrouw komt. Gebleken was dat de VVV ge schenkenbon, die overal in den lande inwisselbaar is nog wat te weinig be kendheid heeft. De verkoop daarvan behoeft niet beperkt te blijven tot de plaatstelijke banken, maar de leden zelf kunnen ook een voorraadje nemen. Het is gewenst dat de evenementen voor komend seizoen worden opgegeven voor 1 april op het streek VVV adres: markt 13 - Sint Maartensdijk. Bij latere opgave kan geen garantie worden gegeven, dat het nog in de evenementenkrant komt. In het bestuur werden de heren W. Pip ping uit Oud-Vossemeer en H.N. F.P. Brooijmans uit Sint Annaland herkozen. In de financiële commissie volgde mej. M. de Jonge uit Poortvliet de niet her kiesbare G. Heijboer op. De rondvraag toonde dat er een vrij grote vraag is naar vakantieonderko mens bij particulieren en dat er in het algemeen weinig ruimte op de campings beschikbaar is, aangezien men lang te voren al is volgeboekt en nog heel wat aanvragen moet afwijzen. Het VVV bestuur zal komende weken ook een wat dieper gaande studie wijden aan de jachthavennotitie van het Thoolse gemeentebestuur. Zeer waar schijnlijk zal dit jaar de Avro auto-ralley over Tholen lopen, wat doortocht van zo'n 1000 auto's van deelnemers aan die rit meebrengt. Met betrekking tot de or ganisatie daarvan is er overleg met het gemeentebestuur. -3M NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom, mijn geliefde man, zwager en oom THEUNIS VAN DER SLIKKE echtgenoot van Adriana van Oost in de ouderdom van 89 jaar Sint-Annaland: A. v.d. Slikke-van Oost A. van Oost W. van Oost-Franke A. van Moort-van Oost Hasselt: W. Blaas-van Oost Neven en nichten Sint-Annaland, 22 februari 1978 Molendijk 18 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 25 februari a.s. des n.m. om 2 uur op de algemene be graafplaats te Sint-Annaland vanaf Molendijk 18. In het reformatorisch vormingsinstituut in Anna Jacobapolder slaagden voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. Wim Kot uit Tholen, Kees Uijl en Teun de Jong uit Scherpenisse, Ellie den Engelsman en Marian van den Berg uit Sint-Philips- land. Zij werden opgeleid door mej. M.L. Wisse, terwijl het examen in Goes werd afgenomen door mevr. J. PelMel- link. Tholen Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand januari GEBOREN Christoffel, z.v. J.J. Hage en A. Schot Cyrille, z.v. C.A.J. van der Wegen en J.C.M. van Ginneken Antoinette Sophia, d.v. J.E. Musters en H.M. Suijkerbuijk Klazina, d.v. L. Bijl en M.C. Schot Sjoerd, z.v. L. de Rijke en H. Aalpoel Sjoerd Dirk, z.v. H.J. Meijer en G. de Vries Auke, ï.v. R. Schouten en A.D. Oosdijk Jacob, z.v. J.A. Baaij en M. de Heer Jan Willem Comelis, z.v. C. Gouw en C.J. Burghout Marit Marina Elise, d.v. M.P.M. Hom mel en H.E.M. van Straaten Jeroen, z.v. R.J. van 't Hof en M.T. Moerland Dirk Marinus, z.v. L. Hubrechtse en M. Ligtendag OVERLEDEN Marinus J. Steketee, geb. 23-11-1989, echtg. v. C.S. de Jonge Johannes M. v. Dijke, geb. 20-6-1899, echtg. v. C.W. Schot Jacobus A.J. van Dongen, geb. 28-5-1910, echtg. v. M. Vis Douwe Bakker, geb. 9-9-1899, geh. gew. met G. Schrama HUWELIJKEN Leendert Paape, geb. 15-4-1956 uit St.Annaland, en Cornelia J. Geluk, geb. 22-3-1957 Bartolomé Catica Marquez, geb. 7-12-1947 en Ana Roman Salado, geb. 21-9-1961

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 7