Emergo 1 - Keep Fit 2: 7 - 6. Atletiek. VOETBAL PROGRAMMA Amigos geeft Veronica 't nakijken VOETBAL! UIT SLAGEN Donderdag 19 januari 1978 EENDRACHTBODE 9 WHS benutte kansen niet. Smerdiek verloor vierpunten duel. Tholense Boys won van Bruse Boys. SPS verliest weer. Stavenisse met hoogtepunten. NOAD gelijk tegen TSC. Noad 2 won Tholen 3 kon SPS 2 niet stuiten. WHS 3 gelijkspel in Heiningen. Eerste nederlaag Smerdiek 37 WHS 4 won van koploper. Vosmeer-elftallen. Twee keer 3-0 verlies Damescompetitie Programma 23 januari Jeugd Emergo II - Scheldev- 4-4 Juliana 3-Emergo 3:9-10. SMERDIEK 2 HIELD STAND TEGEN THOLENSE BOYS 2 De derby in de reserve 3e klasse KNVB tussen Smerdiek 2 en Tholense Boys 2 is qua voetbalkwaliteit op een teleurstel ling uitgelopen. Dat kan stukken beter gezien de prestaties in voorgaande jaren. Nu werd het nauwelijks een middelmati ge vertoning met een 1-1 puntenverde ling. De ploegen ontmoeten elkaar ech ter nog een keer, want dit was de afge laste wedstrijd uit de eerste competitie helft. De thuisclub kon met dat resultaat nog het meest blij zijn, want in de slotfase zat een overwinning van Tholense Boys in de lucht. De gasten maakten hun positie in de top van de ranglijst echter niet waar, hoewel ze er toch in slaagden een achterstand weg te werken. Smerdiek was namelijk in de 20e minuut fortuin lijk op 1-0 gekomen toen een schot van Chris Koopman door Piet Schot van richting werd veranderd in precies in de rechterhoek verdween. Overigens was dat doelpunt in die fase niet onverdiend, want de blauwen waren behoorlijk in de aanval. Een voorzet van Mart Koopman had ook beter verdiend dan onaange raakt voorlangs een leeg doel te lopen. Er zat echter in het algemeen weinig lijn in da^aanval. Een goede opbouw was zeldzaam, zodat deze wedstrijd meer uitblonk door wilde trappen en balver lies dan door fraaie combinaties. Het liep allemaal niet naar wens en de ge lijkmaker zat in de lucht toen Chris Koopman op keeper Wim de Viet te rugspeelde tussen z'n benen door verdween de bal achter de comerlijn. Het Thoolse doelpunt kwam nog wel voor rust toen Jaap Schot een pas van Martin Dinkelberg in 't midden oppikte en tussen twee Smerdiekse verdedigers schoot. Keeper Wim de Viet had de pech dat de bal net voor het doel bomde, want onhoudbaar was dit middelmatige schot niet. Zo begon men de tweede helft weer met dezelfde uitgangspositie als bij het beginsignaal. Bij Smerdiek kwam Kees de Jong in het veld voor Jaap op den Brouw. Piet Schot, die tot verrassing van verschillende supporters in het Thoolse team bleek te staan, kwam door een onbesuisde trap in het boekje van scheidsrechter Tabbers, ter wijl een tweede gevolg was, dat Chris Koopman zich moest laten vervangen door Rien Koopman Jzn. Toch had de Thoolse defensie het die tweede helft niet zo moeilijk, want op een uitval van Mart Koopman na, bleef Smerdiek op eigen helft. De gasten speelden toen be ter en de snelle spits Jaap Schot bracht de blauwen af, en toe in moeilijkheden. Van Cor van Houdt hoefde Smerdiek niet meer bang te zijn, want de eens ge vierde spits van Tholense Boys, gelooft het nu wel. Hij deed geen stap teveel. Dinkelberg maakte bij de Tholenaren nog plaats voor Rien van Zetten, maar de slotfase leverde alleen Thoolse aan vallen op en geen doelpunten. Smerdiek 2 Wim de Viet doel, Kees Zwagemaker, Jaap Kloet, Chris van Hemert, Ally Weggemans, Jaap de Rijke, Kees Stoutjesdijk, Chris Koop manden Koopman), Rien Vroegop, Jaap op den Brouw(Kees de Jong), Mart Koopman. Tholense Boys 2 Leen ,van As, laatste man Jan de Bruin, voorstopper Piet Schot, Rien Minheere, Leen Verkerke, Kees de Lange, Adrie Tichem, Henk Boxhoom, Cor van Houdt, Jaap Schot, Martin Dinkelberg(Rien van Zetten). om uit de gevarenzone te komen. Ook al staat een ploeg als Oranje Wit, die za terdag naar Sint-Annala'nd komt, dan tweede op de ranglijst. VVN 2 NEO 2 Roda Boys 2 Tholense Boys Altena 2 Good Luck 2 Wilhelmina 2 Veen 2 Zwaluwe 2 Smerdiek 2 JPS 2 SSC 2 1355 1264 13 6 3 1347 13 4 7 13 6 2 13 4 5 1236 13 3 5 13 3 5 13 2 6 13 1 2 10 18 29-12 16 21-17 15 24-15 15 22-15 15 15-13 14 23-25 13 21-22 12 12-15 11 15-14 11 16-17 10 13-21 4 11-36 Gezien de kansen had WHS zaterdag thuis moeten winnen tegen NEO, maar men bleef teleurstellend steken bij een 0-0 stand. De grootste kans was er 2 k 3 minuten voor het einde voor Han van Vossen na een goede vrije trap van Piet de Rijke. De inzet was echter iets te zacht en de NEO-doelman keerde het gevaar. Een hele mooie combinatie tus sen Nico Hage en Rien Fase werd door laatstgenoemde keihard over geschoten. Ook de na rust voor Bram Rijnberg in gevallen Theo Moerland, die na zijn langdurige blessure een goede rentree maakte, kreeg een uitstekende scorings kans toen de bal van de NEO-keeper terugkwam. Nico Hage verscheen in de beginfase alleen voor de Brabantse doelman. Zo kreeg WhS 4 5 doelrijpe kansen die niet benut werden tegenover NEO 1 2. De thuisclub kwam goed weg bij een scrimmage, maar gelukkig was NEO net zo slecht in het benutten van de kansen. 't Was een sportieve, maar behoorlijk harde wedstrijd. Scheidsrechter Van Ginneke verzuimde in te grijpen bij een overtreding tegen Piet de Rijke. De ar biter moest zelf nog verzorgd worden, toen de WHS-middenvelder per onge luk op de enkel van de scheidsrechter trapte. Na een niet zo sterke start, had WHS in de tweede helft verdiend om te winnen. Hoewel dat "verdiend" dan natuurlijk best tussen aanhalingstekens staat als je niet voldoende met je verstand voetbalt, de vleugels links laat liggen, enz. Wim Snoep fungeerde als invaller rechtsback. Theo Fase ontbreekt nog steeds wegens een hardnekkige liesbles sure, waarvoor hij nu in het KNVB- centrum te Zeist behandeld zal worden. Zaterdag a.s. is Henk Stoutjesdijk er weer bij na zijn schorsing, maar Piet de Koster ontbreekt wegens vakantie. WHS had nu nog het geluk, dat De Zwerver en ASWH verloren, maar er moet toch een keer gewonnen worden PPSC Oranje Wit Arnemuiden Heerjansdam SSS NSW Excelsior M Altena NEO'25 AZVV Rijsoord WHS ASWH De Zwerver 1476 1 14662 147 34 14 5 72 146 5 3 14734 144 8 2 14 3 74 142 84 14446 143 5 6 14 1 85 143 3 8 142 3 9 20 18- 6 18 10- 5 17 24-15 17 17- 9 17 22-16 17 15-14 16 13-13 13 12- 8 12 10-12 12 12-18 11 12-18 10 15-24 9 16-28 7 14-24 Het lijkt er op, dat in de derde klasse Smerdiek en The Gunners elkaar de gradatie gaan betwisten. Ons gevoel geeft hierbij de blauwen nog de meeste kans, maar zaterdag werd de vierpun tenpartij wel verloren. Het was in Breda lood om oud-ijzer. Een gelijkspel had ook niemand verwonderd, want tech nisch waren de gasten toch wel meer toonaangevend dan de thuisclub. Het euvel van kansen benutten zet Smerdiek echter een al enkele jaren lange benarde hak. De wedstrijd tussen de degradatie kandidaten van dit moment was er hoofdzakelijk een van de defensies. Bij Smerdiek was er wel de handicap, dat Sjaak Moerland geblesseerd, niet van de partij kon zijn. De eerste helft toonde weinig hoogtepunten en nog minder doelrijpe kansen aan beide zijden. Het bleef daarom terecht 0-0. In de tweede helft was er na 10 minuten voetbal voor Smerdiek een wat ongelukkige tegen- score. Bij een hoekschop van The Gun ners aarzelden zowel Henne Zwagema ker als doelman Guiljam voor elkaar om in te grijpen. Toen rolde het leer onge hinderd over de lijn: 1-0. De teleurstel ling spoorde Smerdiek wel aan, tot een wat steviger druk. Er openbaarde zich echter vooraan de machteloosheid ver rassend te profiteren en toen na een half uur de thuisclub bij een uitval de score kon verhogen, was het voor de blauwen een verkeken zaak. Het feit dat The Gunners zich in de laatste fase sterk te rugtrok bood de gasten in elk geval een aanvallend optreden. Daarbij slaagde Sjakie van Vossen er 5 minuten voor tijd in de achterstand tot 2-1 te nivelleren, maar onvoldoende om juist door deze wedstrijd wat ruimer te 'kunnen adem halen voor het vervolg. Krabbendijke 12 6 5 1 17 20- 8 Serooskerke 12 6 4 2 16 20-11 Yerseke 12 63 3 15 19-13 Zaamslag 125 5 2 15 18-14 Dinteloord 12462 14 13-11 Kloetinge 123 8 1 14 13-11 Hoek 11 263 10 15-17 Zwaluwe 11 3 26 8 12-17 Meeuwen 11 23 6 7 9-18 Smerdiek 11 1 46 6 10-19 The Gunners 12 2 2 8 6 14-24 Een voor beide elftallen belangrijk duel, bij winst zou en dat kan overigens nog een flinke rol in de top meespelen, dat zelfde gold voor de Tholenaren die zich zeker dan geen verlies konden permite- ren. Of dit wat op het spel een stempel achterliet weten we niet maar de eerste helft gaf erg matig voetbalspel te zien vooral van Thoolsezijde, waar te weinig werd bewogen dus teweinig afspeelmo- gelijkheden waren bij balbezit waardoor vaak een onnauwkeurige pass werd ge geven. Er kwamen nog wel een paar goed opgezette aanvallen uit de bus, maar ook nu was de afwerking niet dus danig dat dit doelpunten opleverde. Een altijd fel op de bal spelend Bruse-Boys had dan ook ongetwijfeld meer greep op het spel in die eerste helft, maar ook hier mankeerde tenslotte wel het een en an der aan de afwerking. Toch nam Bruse Boys de leiding. Na ongeveer 35 minu ten kreeg Bruse-Boys een vrije trap op de hoek van het 16 metergebied. Doel man v/d Aarssen gaf nog aanwijzingen aan het muurtje, maar Kees Willemsen nam de vrije trap snel en toen bleek het muurtje inderdaad nog niet goed te staan en doelman v/d Aarssen nog niet op zijn plaats. Via de arm van de doel man verdween de bal in het net. Na de rust een duidelijk ander spelend Tho lense Boys, veel feller op de bal en ook veel meer bewegend wat de tegenstan der uiteraard veel meer moeilijkheden oplevert. Toen bovendien na vijf minu ten Jan van der Vlies met een prachtig schot de gelijkmaker kon noteren, gaf dit de Tholenaren uiteraard de nodige moed. Doelman Quist(voorheen Noad '67) liet echter duidelijk zijn kwaliteiten zien en zou dat in het verdere verloop nog diverse malen ten toon spreiden. Na elf minuten ging er voor de Tholenaren echter nog gunstiger uitzien. Een Bruse- Boysspeler speelde de bal duidelijk met de arm al werd dit dan men zou haast zeggen uiteraard fel door Bruinisse be twist, doelman Quist voerde nog een no. toneel op, door kramp aan te wenden en zodoende de strafschopnemer te beïn vloeden, dan moet men echter van be tere huize komen om Dick Soomers hierdoor te beïnvloeden en hoewel doelman Quist de bal nog wel beroerde verdween hij toch onhoudbaar achter hem, zodat de Tholenaren nu plotseling op voorsprong kwamen. Hierna onspon zich een spannende strijd, mogelijk niet altijd even fraai, maar de inzet en span ning vergoedde hier dan in elk geval veel van. De Tholenaren kregen nog een aantal kansen de voorsprong te vergro ten maar dat stond voornamelijk doel man Quist in de weg die enkele grootse reddingen verrichtte, maar anderzijds kwamen de Tholenaren een aantal ke ren duidelijk heel erg goed weg. Moge lijk dat hier een gelijkspel op zijn plaats zou zijn geweest, maar de fel begeerde volle winst bleef tenslotte in Tholen. Scheidsrechter Hettema lijkt erg wissel vallig want zowel bij verliezer als win naar kon men niet zo erg met de leiding weglopen, maar hierbij wordt dan wel vaak vergeten dat ook spelers en zeker publiek de leiding meestal wel van een en dan helaas ook nogal chauvinistische zijde bekijken, van invloed op beslis sende momenten was de leiding in elk geval niet. SPS heeft tegen Terneuzense Boys goed gewerkt, maar 't lukte weer niet om een punt te veroveren. De thuisclub brak na rust de SPS-tegenstand en won met 2-0. De Thoolse ploeg kwam met een geha vend elftal Schipper en Jansen waren geblesseerd en de opgelapte Noordijke moest voorzichtig spelen. In de eerste helft deed SPS het nog redelijk. De eer ste de beste aanval leverde zelfs een kans op voor Hans van Dijke, maar de bal was te moeilijk voor de linker voet naast. Even later werd weer een bal on derschept van het nonchalante Terneu- zen, maar SPS kon niet profiteren. Men kwam goed weg toen een Terneuzenaar bij een reuzekans finaal over de bal trapte. Zo bleef het tot aan de rust 0-0. In de tweede helft verraste een effectvol afstandschot keeper Hans van Nieu- wenhuijzen. De trekbal werd ineens op de slof genomen en verdween onder de lat 1-0. Vijf minuten later werd een hoge voorzet het SPS-doel ingewerkt en toen was het gebeurd 2-0. De meerdere stootkracht deed de thuisclub zegevie ren. Nieuwdorp Nieuwland Tholense Boys Kapelle Rillandia Tern. Boys Bruse Boys Sluis Veere Wolfaartsdijk SPS 12 7 3 1 12 7 3 2 12543 11533 12 3 72 126 1 5 104 2 4 12345 102 5 3 112 18 122 1 9 17 24- 9 17 13- 4 14 15-13 13 13-12 13 19-15 13 16-12 10 18-17 10 15-24 9 14-15 5 11-20 5 9-26 Stavenisse heeft tegen Veerse Boys met een paar uitschieters de overwinning binnengehaald, want de gasten hadden driekwart van de wedstrijd een vepdo- verwicht. De thuisclub begon echter ge weldig goed, want in de eerste tien mi nuten had de Brabantse keeper al vier ongelooflijke reddingen verricht bij in zetten van Pim Potappel, Kees Smits en Dies Potappel. In de twaalfde minuut kwam Kees Smits goed vrij op rechts en zijn voorzet werd door Pim Potappel direct in een keihard schot omgezet. De keeper sloeg de bal terug het veld in, waardoor Pim Potappel in tweede in stantie kon scoren: 1-0. Gelijk was het veldoverwicht van Stavenisse verdwe nen en Veerse Boys werd sterker en ge vaarlijker. De thuisclub kwam verschil lende keren goed weg en ook na rust waren de bezoekers het meest gevaar lijk. In de zesde minuut resulteerde dat in de gelijkmaker: 1-1. Na nog een paar goede kansen, kwam het overwicht weer bij Stavenisse. Pim Potappel gaf een pass naar Kees Smits, die drie tegenstanders grandioos om speelde en beheerst scoorde: 2-1. Net voor het einde schoot Veerse Boys nog tegen de paal, waarbij Stavenisse nog onder flinke druk werd gezet. Men bleef echter overeind, zodat de twee punten in Stavenisse bleven. NOAD speelt altijd moeilijk tegeq een oude, ervaren ploeg. Dat werd weer duidelijk in de thuiswedstrijd tegen TSC. De eerste helft was van Fliplandse kant niet best. Men wist geen raad met de rustig spelende Brabanders. NOAD ging zelfs in de fout door het rustig aan te doen. Er werd meer afgewacht en dan met twee drie man naar de bal gelo pen, zodat er weinig hoogtepunten wa ren voor rust: 0-0. De tweede helft wa ren duidelijk twee verschillende speel wijzen van de thuisclub te zien: het eer ste halfuur een tegen zichzelf werkend NOAD met iets meer aanvallend spel. Men speelde voornamelijk, op de TSC helft, maar NOAD konden geen ope ning vinden. De ommekeer kwam in de dertigste minuut bij een aanval van TSC. Een Brabander ging op de keeper af met een goeöe scoringskans, maar doelman Van Strien pakte hem beet. Scheidsrechter B.M.Keur uit Sint-An- naland, die deze middag niet een van z'n beste wedstrijden floot, gaf hier terecht een strafschop: de penalty werd goed benut: 0-1. Voor de thuisclub was dat het sein om er iets meer aan te doen. Met nog een kwartier te spelen werden er snelle aan vallen opgezet, maar de gasten ver traagden, gingen met tien man in de verdediging en kwamen niet meer op de Fliplandse helft. TSC hield met kunst en vliegwerk stand. Twee minuten voor het einde versloeg J.Zuidweg de Brabantse doelman na een voorzet van Rudie van Dongen. NOAD 2 is het nieuwe jaar uitstekend begonnen door de moeilijke uitwed strijd tegen Internos met 0-3 te winnen. Een hard(werkend Noad opende in de dertigste minuut de score via Kees Kooy op aangeven van Andre van Westen. Na rust kwam de thuisclub sterk opzetten, maar de NOAD keeper (Wim Ligten- dag) kon zijn doel - zij het soms met moeite, schoon houden. In de 28ste mi nuut na rust kwam eindelijk het verlos sende doelpunt. Kees Kooy werd onde ruit gehaald en Adrie Kaashoek benutte de strafschop: 0-2. Dezelfde speler maakte er in deallerlaatste minuut 0-3 van na een hoekschop van Andre van Westen. Kaashoek kopte de bal achter de Internos-doelman. Ook Tholense Boys is er niet in geslaagd de reeks overwinningen van titelkandi daat SPS 2 te stuiten, 't werd dan slechts een 0-1 nederlaag, maar de punten gin gen toch naar Poortvliet, hoewel de gas ten twee man aan het standaardelftal hadden moeten afstaan. De eerste mi nuut was al spectaculair. Tholense Boys raakte na de aftrap de bal kwijt en Goudzwaard schoot tegen de paal. Va naf het begin was SPS sterker, maar doelpunten vielen er niet. Dirk Uijl kwam wel twee keer alleen voor keeper Leen Cornelisse, maar hij scoorde niet. Leen Ottevanger schiep de enige kans voor de thuisclub. Zijn kopbal werd echter mooi gepakt door Anemaet. Na de 0-0 ruststand begon de Tholense Boys aan een offensief. Men was sterker, maar dat werd niet in doelpunten uitge drukt. Na een halfuur kwam SPS terug. Dirk Uijl werd vrijgespeeld, passeerde de keeper en schoot tegen de paal. De terugspringende bal werd door Goud zwaard voor een leeg doel jammerlijk gemist. Toch kwam acht minuten voor het einde het lang verwachte SPS-doelpunt. Rien Hage gaf een pas naar Goudzwaard, die de uitlopende Thoolse doelman pas seerde: een krappe maar verdiende 0-1 overwinning voor SPS 2. Een lastig karwei werd door WHS 3 in Heiningen gedeeltelijk geklaard. Veelal was het een gelijkopgaande strijd, waarbij leider Joop Vroegop zich be perkte tot de grensrechtersfunctie. Rien den Engelsman was weer van de partij en met Henk Dijkema als sluitpost was het in het algemeen achterin wel be trouwbaar. De thuisclub zat echter zoals gebruikelijk fel op de bal en het ging er nogal eens hard toe. Met name Adri de Witte kreeg een dubbele bewaking en dat was ook wel nodig, want hij zag toch kans na een paar goede kapbewegingen en een strak schot in die eerste helft de score te openen. Chrislandia is met één doelpunt verschil nog lang geen gesla gen elftal en evenmin aangeslagen. Nog voor rust wist men weer op gelijke hoogte te komen en dat herhaalde zich in de tweede helft, zij het dat toen de thuisclub eerst de leiding nam. Een inzet van een Heiningse aanvaller werd aan vankelijk nog gekeerd door Ko Geuze, maar in tweede instantie was hij kans loos. De zaken werden echter opnieuw rechtgebreid uit een combinatie tussen Adri de Witte en Leen Goedegebuure, die door laatstgenoemde werd afgerond. De 2-2 uitslag maakte geen van de par tijen ontevreden. 'Al had er volgens de ranglijst wel WHS winst in moeten zit ten. Smerdiek heeft zijn eerste nederlaag in deze competitie te pakken. Met 4 inval lers was het niet opgewassen tegen een steenhard spelend V.V.N 3. Smerdiek miste doelman Bijl in het bijzonder want ook reserve doelman Duine was niet aanwezig zodat 4e elftalspeler Jan van Loenhout het doel moest verdedigen wat veel onrust bracht in de Smerdiek defensie. Maar niets wees er in het eerste kwartier op dat Smerdiek tegen zijn eerste nederlaag op zou lopen want Smerdiek was gevaarlijker dan V.V.N. en met name Huib Knuist, kreeg enige voortreffelijke mogelijkheden maar faalde in de afwerking en toen V.V.N. door kreeg dat het gevaar van Smerdiek uit die hoek kwam ging men grof geweld gebruiken en daar schrok Smerdiek van terug ook al leverde dat de V.V.N. rechtsback een officiëele waarschuwing op Toch mocht men nog veel te veel van de onzeker leidende scheidsrechter van Nispen zodat Smerdiek langzaam maar zeker in het nauw kwam maar doelpunten leken vooreerst nog uit te blijven totdat Piet Bazen na 25 minuten spelen de bal onopzettelijk tegen zijn arm kreeg en het Smerdiekse straf schopgebied en natuurlijk zag scheids rechter van Nispen hier een strafschop in wat 1-0 betekende voor de thuisclub. Smerdiek probeerde van alles om deze achterstand weg te werken. Maar men had het geluk niet aan hun zijde en ook schrok men terug van de grove afweer van V.V.N. en daardoor bleven de snelle combinaties die men van de blauwen gewend is ook achterwege en toen met nog 5 min. te spelen doelman van Loenhout een fout beging door de bal niet te pakken maar weg te stompen voor de voeten van een V.V.N. speler betekende dat vlak voor rust 2-0 voor V.V.N. Maar in de laatste minuut voor rust kreeg Smerdiek nog een ideale mo gelijkheid om de achterstand te verklei nen maar van 3 meter afstand faalde Huib Knuist opnieuw. Na rust heeft Smerdiek alles gegeven om er nog een goed resultaat uit te slepen maar het lukte allemaal niet ook al omdat enkele Smerdiek schoten rakelings over of naast gingen en mede door het grove spel van V.V.N. en het slechte optreden van scheidsrechter van Nispen. Maar toch zou Smerdiek nog terug komen op 2-1, toen Kees v.d.Hoek een Smerdiek aanval afrondde. Smerdiek putte hieruit moed en de scheidsrechter zei dat er nog 10 minuten te spelen was maar nog geen 2 minuten later floot hij voor het einde en zo had Smerdiek 3 zijn eerste neder laag te pakken maar de manier waarop dit gebeurd is, is bedenkelijk in het tegenwoordige sportgebeuren, maar de blauwen zitten niet bij de pakken neer en zullen thuis zeker revanche nemen op dit veel te ruige V.V.N. Zeker als men weer volledig kan aantreden want het gemis van doelman Bijl en van de spe lers J.v.d. Brouw. Jos Leemrijze en Kees Stoutjesdijk woog toch wel erg zwaar voor de blauwen. Verrassend heeft middenmoter WHS 4 de uitwedstrijd tegen koploper Zwaluwe 4 tot een goed einde weten te brengen. Men kwam als underdog op het veld, maar vrij snel bleek dat men voetbal- technisch niet behoefde onder te doen. Wel een felle thuisclub, die geen duwtje schuwde. Een paar maal werd het toch gevaarlijk voor het domein van Kees Goedegebuure, met vooral op links een snelle wing. Bij een schot van 25 meter, stuitte de bal een paar meter voor de doellijn en sprong buiten bereik van de WHS keeper tegen de lat weer terug in het veld, waar het gevaar werd bezwo ren. Een meevaller. Geleidelijk aan kon de groen-witte formatie het vooral achterin en op het middenveld klaren met hardwerkende spelers als Wim Ba zen en Adri Bruijnzeel. Voorin was men voorlopig toch wat te licht bevonden om het tegen een stoere Zwaluwe defensie te kunnen klaren. Toch kwamen de gasten nog even voor de theepauze op een voorsprong na een WHS aanval bleef er een doelscrimmage over, waar Frank Ketting zich eerder herstelde dan twee verdedigers en het leer intikte. Dat was een prima steun in de rug om de tweede helft aan te pakken. Bij WHS ontbrak op het midden spelverdeler Wim van Vossen, zodat er met de grensrechter maar 12 man waren. Het was echter aan een vooral uitstekende inzet van Johan Gunst te danken, dat men ook in de tweede helft baas bleef. Het laatste half uur had men het heft zelfs volledig in handen, ook al moest er een paar maal een goede vuist van Kees Goedegebuure aan te pas ko men. Bij een aanval op de niet sterk spelende rechtervleugel trok Kees Scherpenisse goed voor en kon Frank Ketting voor de tweede maal in deze partij afronden: 0-2. Het vooral niet te rugvallen in de tweede helft verzekerden de groen-witten de zege op deze koplo per. Een 0-2 overwinning van het vierde elf tal bij MOC 5 was het enige competitie resultaat van de Vosmeer-elftallen. In de spannende wedstrijd met fraaie kansen bleef het tot aan de rust 0-0. Direct na de hervatting werd een mooie kopbal van Jan Verreijen afgekeurd wegens buiten spel. Acht minuten voor het einde haal de Toni Lindhout ouderwets uit met een machtig schot: 0-1. Drie minuten voor het einde stelde Leen Moerland de zege veilig: 0-2. De grotere ervaring van de Vosmeer-veteranen gaf de doorslag. Vosmeer 1 verloor de oefenwedstrijd tegen RSV met 1-2. De technisch betere lijstaanvoerder van de Rotterdamse 3e klas(met oud prof. Aad de Butter in de gelederen) nam al snel een voorsprong, maar Ad van Treijen maakte halverwe ge de eerste helft gelijk: 1-1. In de 40e minuut kwam RSV opnieuw voor te staan: 1-2. In de 43e minuut van de tweede helft kopte Hans Vaders via de handen van de RSV-keeper de ge lijkmaker in, maar de te ver af staande scheidsrechter had niet gezien dat de bal een tiental cm. de doellijn was gepas seerd. Zo ging de overwinning naar Rotterdam. Vosmeer 2 won met 1-0 van Schutters 2. Direct in de tweede helft profiteerde Jos de Klerck van een te zachte terugspeelbal: 1-0. Keeper Dan ny Polderman haalde een schot uit de rechterbovenhoek en Jack Mosch redde ten koste van een hoekschop om de voorsprong te handhaven. Dat lukte. Vosmeer 1 speelt zondag thuis een oe fenwedstrijd tegen RSV, terwijl het tweede elftal bij de RSV-reserves op bezoek gaat. MOC 17 4 DOSKO5 DOSKO4 Vosmeer 4 FC Bergen 5 MOC 17 5 FC Bergen 4 ODIO 4 Halsteren 4 Cluzona 4 Halsteren 3 SC Welberg 2 FC Bergen 3 Lepelstr. Boys 2 10 DOSKO3 HSC'28 2 MOC'17 3 Nw Borgvliet 3 ODIO 3 Vosmeer 3 11 7 3 1 17 31-14 11 7 1 3 15 45-19 12 6 2 4 14 35-27 9 6 1 2 13 23-13 10 5 3 2 13 17-12 11 5 2 4 12 23-20 10 3 4 3 10 21-15 10 5 0 5 10 26-28 11 0 1 10 1 9-35 11 0 1 10 1 13-60 11 8 1 2 17 33-12 10 6 3 1 15 19-11 11 6 3 2 15 29-14 10 6 2 2 14 30-16 10 6 2 2 14 27-15 9 3 2 4 8 13-17 9 3 2 4 8 13-19 10 1 4 5 6 14-24 11 1 2 8 4 15-32 11 0 1 10 1 9-42 De Sint Maartensdijkse atleet Ko van der Griek is aan een indrukwekkende come back bezig door in de loodzware 9 kilometer lange Delta Cross in het na tuurgebied bij Westenschouwen als tweede te eindigen achter winnaar Jo han Antheunisse. Moest hij vorige week nog 57 seconden op deze loper toegeven, zaterdag werd dit verschil teruggebracht tot 26. De tijd van Antheunisse was 30.14 en van der Griek had 30 41.4 no dig. Tevens was er het verrassende de buut van de Oud-Vossemeerse mare chaussee Rinus Jeroense die op de acht ste plaats beslag legde met een tijd van 32.40. Als 18e eindigde Jan de Leeuw uit Oud-Vossemeer in 34.07 die in tegen stelling tot vorige week in de Wallen- loop te Goes thans wel oud genoeg werd bevonden om bij de veteranen ingedeeld te worden. Leek het er lang op dat hij de Zeeuwse kampioen Hans Bostelaar voor moest laten gaan, in de voorlaatste ron de kwam hij vanuit schijnbaar geslagen positie terug om als eerste te eindigen met 46 seconden voorsprong op Boste laar en 1 minuut 36 op Han Reynhout. Jan Baarends uit Tholen verkeek zich in eerste instantie op het zware heuvelach tige en zanderige parcours en kreeg in de derde ronde te kampen met een flinke inzinking waar hij zich toch overheen wist te vechten en als 29e eindigde in een tijd van 35.17. De 4 Thoolse lopers heb ben zich goed gemanifesteerd waren de woorden van Ko van der Griek welke na afloop duidelijk tevreden bleek te zijn over de in het 56 lopers tellende veld geleverde prestaties. De inspanningen in de Delta cross waren voor Jan Baarends geen bezwaar om zondagmorgen aan de start te verschijnen voor de halve ma rathon welke in Zegge werd gehouden en waaraan 150 lopers aan de start kwamen. Hij werd in de door Bruins van Thoï gewonnen wedstrijd 19 met een tijd van 1 uur en 21 minuten over de ruim 21 kilometer. J. de Koning uit Tholen verraste door als 25e te eindigen in 1.22 R. Hommel uit Tholen werd 30e in 1.24 en oud Tholenaar Toon Polle mans 50e in 1.30. Zaterdag 21 januari 1978 uur WHS-Oranje Wit (Sukkel) 15.00 Yerseke-Smerdiek (Rijshouwer) 15.00 SPS-Thol. Boys (Sentrop) 15.00 Thol. Boys 2-JPS 2 (Roegiest) 15.00 Smerdiek 2-Altena 2 (Hettema) 15.00 WHS 2-Beatrix 2 (Koopman) 13.00 Vrederust-Stavenisse (Vlimmer) 15.00 Fam. Boys-NOAD (Boogers) 14.00 Kogelv. 2-Smerdiêk 3 (Schrumpf) 15.00 WHS 3-Rozenoord 2 (Havermans) 13.00 SPS 2-Vrederust 2 (Kot) 13.00 NOAD 2-FSV 3 (Ooms) 15.00 Vesting B. 2-Thol. B. 3 (Janssen) 15.00 WC 3-WHS 4 (Aarts) 13.00 Stavenisse 2-SPS 3 (d. Witte) 15.00 Thol. B. 4-VVC 4 (v. Haaften) 15.00 Dinteloord 4-SPS 4 (v. Herpen) 15.00 Smerdiek 4-BWR 4 (v.d. Hoek) 13.30 Thol. B. 5-DVO 4 (Mangelaars) 13.00 SPS en Tholense Boys voetballen zater dag in Poortvliet om de - voor de thuis club broodnodige - punten in de 4e klasse B KNVB. Wie weet kan SPS op eigen veld revanche nemen voor de eer ste ontmoeting in deze competitie, die Tholense Boys royaal won. Ook de an dere zaterdagelftallen hebben het druk met de competitie, maar de Vos meer-teams zijn met dk. inhaaldag vrij. In Haestinge Sint-Maartensdijk is maandagavond de volleybal-derby in de le klasse nevobo regio Bergen op Zoom gespeeld tussen Veronica en Amigos heren 1De gasten, gewaarschuwd door de positieve verslagen die voortdurend in de E.B. verschijnen over het Veroni- ca-spel, traden ontspannen, maar toch gelaten aan. De trouwe Smerdiekse supporters waren weer aanwezig, terwijl Amigos steun kreeg van het derde team dat eerder in Haestinge gespeeld had. De Oud-Vossemeerse ploeg begon sterk o.l.v. scheidsrechter Dijkman. Ger Keijzers serveerde direct naar 6-0, zodat Veronica-aanvoerder Perry Bakx ge dwongen was een time-out aan te vra gen. Amigos stoomde echter gedeci deerd door. Via enkele goede smashes van Henk Nieuwenhuis en het stug uit slaan van Veronica-aanvallers Dick Bentschap Knook en Rogier van Esch, werd de eerste set een Oud-Vossemeerse zege: 7-15' De tweede set vertoonde hetzelfde beeld, hoewel de eerste punt lang op zich liet wachten na de stand 2-4. Ton Keijzers serveerde er 'vijf punten bij. Veronica kwam nog even terug via een loeiharde smash van Bakx, maar Ami gos haalde de buit toch binnen: 7-15. Of Veronica nieuwe inspiratie opgedaan had of Amigos de tegenstander onder schatte, feit is dat Veronica in de derde set sterk terugkwam. Niet zozeer qua spelniveau maar wel qua punten. Bij Amigos lukte niets meer en Veronica haalde de punten met 15-9 naar zich toe, na lang op 11-8 gestaan te hebben. Dat vond Amigos voldoende, want met koel aanvalsspel haalde men de vierde set naar zich toe. Voordat Veronica besefte wat er gebeurde, was het al 3-15. Korte aanvallen van Ger Keijzers op set-ups van Frans van Treijen en spelverdelend werk van Gerrit Vis - waardoor Ton Keijzers enkele punten scoorde - lever den een snelle set op. Terecht een 1-3 overwinning voor Amigos. Zowel Amigos heren 2 als 3 moesten met een 3-0 nederlaag genoegen nemen. Het tweede team o.l.v. Sacco Heijboer be leefde bij Diomedon 2 een zeer wissel vallige wedstrijd. Hoewel er regelmatig goed tot zeer goed gesmasht werd door o.a. Jos v.d.Zande en ook de blokkade van de Steenbergse slagen goed verliep, bleef het een raadsel dat Amigos indivi dueel zoveel fouten maakte. De setstan den weerspiegelden het spannende wedstrijdverloop. Amigos 3 verloor met de setstanden 5-15, 7-15, 6-15 van Olympus 3' Het spel was met vlagen re delijk, maar het grote euvel is steeds weer: teveel serveerfouten en slechte passes, waardoor de aanval niet tot z'n recht komt. De dames zijn ook weer begonnen met de competitie, waarbij Veronica zelfs de eerste wedstrijd speelde omdat men in september nog geen team op de been kon brengen. Door tussentijdse promo tie konden de Smerdiekse dames nu alsnog aanhaken. Het begin was goed: 0-3 tegen Diomedon. De eerste set ver liep nog wat stroef, maar nadat Veronica een achterstand had weggewerkt, werd het 8-15. De tweede en derde set waren geen probleem: 2-15 en 4-15. De Ami- gos-dames wonnen eveneens met 3-0 van Tobec II. Het meer aanvallende Oud-Vossemeerse zestal beheerste de eerste set met 4-15. In de tweede en derde set lag het tempo wat lager. Tobec kon punten maken, maar amigo:, her stelde het verlies: 10-15 en 13-15. Sint-Maartensdijk 20 u Amigos 2-block 2 (F. van Treijen) 21 u Amigos 1 - Sic Pugno 4 (A. Peeters). Halsteren 19 u De Berk 1 - Veronica 1 (A. Vanwesenbeeck). Steenbergen 21 u Diomedon 3 - Amigos 3 (K. Iriks). De Vêronica-meisjes verloren in Ou denbosch met 4-0 van de Zebra's: 15-7, 15-0, 15-6, 15-1. Het eerste meisjesteam van Amigos zorgde voor een onaange name verrassing door de topper tegen HVV (2e op de ranglijst) met 4-0 te ver liezen. Technisch was de Oud-Vosse meerse ploeg wel beter, naar de aanval was erg slordig. De Huybergse meisjes waren beter in de verdediging en atten ter aan het net: 15-10, 15-12, 15-5, 15-8. Een geladen" Embergo kwam aaiT de start om het op te nemen tegen de kop loper die nog geen verliespunt had geïncasseerd. De revanchegedachte leeft in elk Emergo-hart. Het was dan ook een flinke opsteker, dat de thuisclub reeds binnen 5 minuten een 3-0 voorsprong wist op te bouwen. Een flitsende start gecombineerd met goed samenspel en een voortreffelijke afwerking lagen aan de basis van dit prille succes. Daarna kwam Keep Fit echter terug tot 3-2. Toen stelde Emergo weer orde op zaken door de marge te vergroten tot 5-2. Na de standen 5-4, 6-4 en 6-5 kwam het einde van deze wedstrijd die tot de laatste minuut als spannend kon worden getypeerd, in zicht. Nadat Ruud Slootweg de stand op 7-5 had gebracht, leek het pleit beslecht. Keep Fit bleef echter doorgaan tot het bittere einde en scoorde vrijwel direct tegen 7-6. Een goed op balbezit spelend Emergo forceerde nog een strafschop, maar kwam niet meer tot scoren. De t doelpunten waren van Dicky van der t Linden(2 x), van Riny Suurlant, Anne- miek Slootweg, Kees Klomps, Peter Roelse en Ruud Slootweg. De verdedi ger van de dag: Kees Klomps. Stand: Keep Fit II 5-8, Juliana II 5-7, Breda Noord 5-6, Emergo 6-6, Springfield II 6-3, B;K;C.IV 5-2. De eerste aanval van de "Zeeuwen" kwam niet tot scoren, terwijl de verde diging het aanvalsgeweld niet kon weerstaan. Het gevolg hiervan was een 0-2 achterstand. Janneke verkleinde die door met een fraai afstandsschot de eer ste treffer voor Emergo aan te tekenen. Na de rust bracht Peter Klomps de stand in evenwicht door ook van afstand raak te schieten. Toen was de daad weer aan de gasten, eer Jacqueline Roelse het derde Emergo-doelpunt scoorde. Nadat Peter Klomps de thuisclub aan een 4-3 voorsprong had geholpen leek met nog enkele minuten te gaan, de zege binnen bereik. In de laatste seconden wisten de Scheldevogels nog gelijk te komen door vanaf de lijn te scoren. In Roosendaal speelde het derde team een aantrekkelijke en doelpuntrijke wedstrijd tegen het derde van Juliana. Niet alleen een wedstrijd rijk aan doel punten, maar ook een partij vol span ning. Het score verloop was in het kort weergegeven als volgt: 2-0, 2-3, 4-3, 5-6, 6-9, 9-9 en de eindstand 9-10. Doelpun ten van Peter Klomps (5 x Tony Klomps(2 x), Ruud Slootweg, Corry Franke en Nelly Potappel. Emergo A 1-Kieviten A 1 werd 1-4 met als enige doelpuntenmaakster voor de thuisclub Addy de Jong. Spido A 2- Emergo A 2 werd 0-11. Een wedstrijd waarin de Emergoërs heer en meester waren. Een vlotte zege, een kampioens kandidaat waardig. De topscorer van het team toonde ook deze middag weer zowel van afstand als met doorlopers vlot te kunnen scoren. De elf doelpunten kwamen op naam van Leo Overbeeke(5 x), Peter Franke (4 x Justin Vos en Annelies Koopman. B.K.C. Pup 3-Emergo Pup 2: 4-0. Programma zaterdag 21 januari: Juliana 2-Emergo 1 13.45 uur, Emergo 2- Springvield 4: 15.00 uur. Keep Fit 5- Emergo 3 12.45 uur, Springfield A 1- Emergo A 1 14.35 Emergo A 2- Springfield A 5: 14.10, Springfield P 1- Emergo P 1 14.00 uur, Emergo P 2 - B.K.C. P 3: 13.35 uur. 2e klasse A landelijk: WMS-NEO 0-0, ASWH-AZVV 0-2, Heerjansdam- NSVV 0-0, Excelsior M-De Zwerver 3-2, Oranje Wit-Altena 0-0, SSS-Rijsoord 0-0. 3e klasse B Zuid I: The Gunners-Smer- diek 2-1, Zaamslag-Dinteloord 0-1, Zwaluwe-Serooskerke 2-1, Krabben- dijke-Yerseke 1-1, De Meeuwen-Hoek afg. 4e kl.B: Tern.Boys-SPS 2-0, Thol.Boys- Bruse Boys 2-1, Veere-Kapelle afg, Nieuwdorp-Rillandia 2-2, Nieuwland- 'Wolphaartsdijk 1-0. 4e kl.G: Alliance-Divo 4-1, Hoeven- Kaaise Boys 3-1. Res.3e kl: Smerdiek 2-Thol.Boys 2 1-1, SSC 2-Good Luck 2 2-3, Altena 2-Roda Boys 2 0-0, VVN 2-Zwaluwe 2 2-2, Veen 2-Neo 2 afg, JPS 2-Wilhelmina 2 3-3. le kl.res.afdeling: WHS 2-Wit Zwart 2 afg, SSC 3-Seolto 2 1-1, BVC 2-Good Luck 3 0-0, Zwaluwe 3-Beatrix 2 1-2. 2e kl.standaard: NOAD-TSC 1-1, Sta- venisseVeerse Boys 2-1, Vrederust-Oos terhout 6-0, Terheyden-Wandelbos 0-0, DSE-BVVB 5-2. 2e kl.res A: Chrislandia 3-WHS 3 2-2, VVN 3-Smerdiek 3 2-1, FSV 2-The Gunners 2 1-4, WC 2-BWR 2 1-7, 3e kl.res.A: Internos 2-NOAD 2 0-3, Thol. Boys 3-SPS 2 0-1, DVO 2-Vesting Boys 2 2-3, BVC 3-Vrederust 2 3-1. 4e kl.A: NOAD 3-VVC 3 0-4, Zwaluwe 4-WHS 4 0-2, BWR 3-DVO 3 4-2, SPS 3-Kogelvangers 3 1-1. 4e kl.B: Smerdiek 4-Zwaluwe 5 2-7, SPS 4-Thol. Boys 4 1-1. 4e klasse C: Kogelvangers 4-Tholense Boys 5: 1-1. Junioren en Pupillen FC Bergen B-Smerdiek B 2-0, Smerdiek C-Meto C 0-3. Grenswachters A- Vosmeer A 0-2, Vosmeer B 1-VVC B 1: 4-1 SPS B 1-Vosmeer B II 1-2 Odio C- Vosmeer C 1-3. Amigos blijft met West I de ranglijst aanvoeren, maar deze nederlaag was wel een les voor de Oud-Vossemeerse ploeg, die wat te gemakkelijk over de training denkt. Amigos II was tegen West II in dromenland. Het spel was erg slecht: 15-2, 15-4, 15-10, 15-12. De jon gens van Amigos sleepten tegen Bermi II een 3-1 overwinning uit het vuur: 15-11, 10-15, 15-10, 15-0. De derde set was de meest spannende met lange volley's en steeds wisselende opslag. Na de stand 10-10 brak de tegenstand van Bermi.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 9