S-**, Commissie O.W. wil gedegen deskundige adviezen, eer ze zelf gaat adviseren over busstation KI STURRIS WONINGEN Vervolg plaatselijk tiieuws GEBRUIKTE AUTO'S HAN VAN HOUDT VASTGOED BV J.D. de Graaf "V Reconstructie „Ten Ankerweg" verkeerstechnisch weinig positiefs Verbouwing Groenvoederdrogerij nu financieel haalbaar. Sportvissershaven Stavenisse ....lange baan Voor RIJWIELEN en BROMFIETSEN vele koopjes 20% KORTING H. A. VAN H0UTE ZN. Donderdag 19 januari 1978 EENDRACHTBODE 7 «rssaftW j|| tlHurusDin JACOBAPOLDER Stavenisse Sint- Maartensdijk DRUKKERIJ Scherpenisse Poortvliet "I Busstation. Deskundigen eerst. Nog weinig positiefs. Lachertje. Sportvissershaven Stavenisse. KEUZE UIT CA. 40 STUKS DIVERSE TYPES EN PRIJSKLASSEN Autobedrijf Difoga BV naar Kom kijken naar onze opruiming Baddoeken4,95 Washandjes1,25 2 Slopen7,80 Dustersehorten5,— en 10,— Tafellakens10,50 Flanellen Hemden14, Flanellen Herenpyjama's17,50 Tricot Herenpyjama's19,50 Tricot Kinderpyjama's11,95 Kinder Spijkerbroeken 15,— Kinder Terlenkabroeken20,— Dit is nog maar een greep uit onze Verder op dames-, heren- en kindertruien en vesten Op alle andere Textiel 10% KORTING VRAAGT TE KOOP AUTOMOBIELBEDRIJF lifVJJIIll Verbouw Groenvoederdrogerij. Fietspad. Mosselman 0-2, S. Scherpenisse - P. Scherpenisse 0-2, A. Rijnberg J. van Vossen 2-0, A. de Wilde - A. Walhout 2-0, K. Wesdorp - J. Moerland 2-0, M. Westdorp - A.W, Ligtendag 2-0, Senioren: E. van Beek - T. den Engels man 0-2, I. Fase - T. Heijboer 1-2, R. Goedegebuure S. Westdorp 2-0, K. Vroegop - W. van Oudenaarde 2-0, C. van 't Hof - W. Slager 1-2, H. v.d. Klooster - K. Vroegop 0-2. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand de cember CEBOREN Hubrecht Philippus, z.v. J.Q. Westdorp en N. de Vos. Marco, z.v. J. Dorst en C. M. de Laat OVERLEDEN Jacob A. van Oeveren, geb. 10.01-1908, echtg. v. A. Goedegebuure. Cornelis de Vos, geb. 11-3-1893, geh. gew. met E. Smits. Aaltje J. Slager, geb. 30-3-1899, geh. gew. met A. Potappel HUWELIJKEN Cornelis de Vos, geb. 27-3-1954 en Ma ria L. de Rijke, geb. 31-5-1958. Aarnout Joosse, geb. 16-10-1956 uit Meliskerke en Elizabeth P. de Vos geb. 10-10-1956 Marinus C. Priem, geb. 26-5-1953 en Helena A. de Vos, geb. 29.11.1956 Marinus Moerland, geb. 26-7-1954 en Pieternella E. Laban, geb. 3-2-1955 uit Tholen Collecte De collecte voor de stichting Hemava heeft in Stavenisse 113,94 opge bracht. Herdenking ramp Nu het 25 jaar geleden is dat de storm ramp van 1953 plaats vond, wordt woensdag 1 februari in de hervormde kerk een herdenkingsdienst gehouden. De dienst, die om half acht begint, staat o.l.v. ds. W.J. Gorissen. Onderhoudsrecht graven Naar aanleiding van een brief van H. Smits heeft de gemeenteraad maandag middag gesproken over het onder houdsrecht van graven. De raadsleden Dijke en en van Schetsen signaleerden- problemen over deze zaak. De burge meester kon zich dat wel indenken, aangezien men nu voor oudere graven van bijvoorbeeld dertig jaar geleden be richt krijgt om onderhoudsrecht te be talen. 'Dat kan opzien baren, maar het is onvermijdelijk om deze zaak goed te kunnen regelen. Wordt er geen prijs meer gesteld op handhaving van het grafteken, dat betaalt men geen onder houdsrecht! Het teken wordt dan uit eindelijk verwijderd', aldus de burge meester. Besloten werd, deze zaak nog eens te bespreken in de raadscommissie financiën. Burgerlijke stand Loop der Ijevolking in de maand de cember GEBOREN Dingema Mariska Adriana, d.v. D. Ver maas en L. L. M. Maris Huiberdina, d.v. J. Bevelander en M- L. Uijl OVERLEDEN Elizabeth C. Beeke, geb. 25-10-1909, dr. v. E.C. Beeke. HUWELIJKEN Cornelis Koppelaar, geb. 9-9-1955 uit Rotterdam en Anna T. van 't Slot geb. 17-9-1956 Hendrik M. van 't Hof, geb. 5-3-1951 en Carina T. A. Janssens, geb. 23-1-1959 uit België. Tjeerd F. de Bruin, geb. 10-7-1935 uit Sint Annaland en Elizabeth W. Hoek, geb. 7-12-1956. Krijn B. Bos, geb. 31-8-1954 en Dim- merina G. Scherpenisse, geb. 31-5-1956 uit Sint Annaland Cornelis A. Lindhout geb. 13-9-1953 en Petronella C. M. van Hal uit Roosen daal. Animo voor Yoga Een lezing voor de plattelandsvrouwen over yoga heeft ertoe geleid dat veertien dames zo enthousiast zijn geworden, dat zij aan een twaalfweekse cursus begon nen zijn. Donderdagmiddag was de start bij dhr. W.K/uize in Halsteren, die al vijf jaar yoga lessen geeft in zijn woon plaats, Steenbergen, Hoogerheide en VOOR FAMILIE- EN ZAKENDRUKWERK DORPSWEG 11 SCHERPENISSE TEL. 01666-2639 Wij hebben prachtige nieuwe monsterboeken met geboorte-, huwelijks- en jubileumkaarten voor U. Werkelijk iets bijzonders zoals bijvoorbeeld de Holly Hobbie Kewpy. U bent van harte welkom. 1 Roosendaal. Yoga is de laatste jaren meer bekend geworden en elke avond tegen de laatste nieuwsberichten van vijf voor twaalf, kan men yoga doen o.l.v. dokter Rama Polderman. Tijdens de le zing voor de plattelandsvrouwen kwa men de dames erachter, dat yoga heel iets anders is dan ze dachten. Het gaat om de zelfbewustwording van het li chaam, heel langzaam opgebouwd. Yo ga is gericht op de ademhaling. Het is fijn bewegen, tussen gymnastiek en fy siotherapie in. De dames waren zeer positief over de eerste les. Dhr. Kruize heeft inmiddels meerdere contacten ge legd op Tholen. Zo zal hij 31 maart een lezing voor de P.J.Z. houden. Jaarvergadering Euterpe De muziekvereniging Euterpe heeft vrijdagavond in cafe van Houdt de jaarvergadering gehouden. Voorzitter M. van Dammekon 23 leden begroeten alsmede erelid C. Andriesse. Hij liet 1977 de revue passeren: 't was een vrij rustig jaar met minder hoogtepunten dan in 1976. Toch waren er vier nieuwe leden, een gunstige financiële positie, zestien nieuwe leerlingen en een zeer gering verjoop. De voorzitter herinnerde ook aan het muzikale bezoek aan Wiez- ze in België en het concours in Gaande ren. Secretaris M. Wesdorp liet de no tulen en het jaarverslag horen, .waaruit bleek dat Euterpe en Smalstads blaas- kapel 27 keer medewerking aan festivi- teiten had verleend. Penningmeester J. Knuist had voor elk lid een financieel verslag gemaakt, wat duidelijk werd toegelicht. De aftredende bestuursleden J. op den Brouw,J. Knuist, A.v.d. Ree, en W. Brevet werden met grote meer derheid herkozen. De kleine rondvraag kenmerkte zich door de goede ver standhouding in de muziekvereniging. Geslaagd Dhr. P.V. Kauffrnann is aan de hogere technische school in Tilburg geslaagd voor de afdeling bouwkunde. Hij studeerde afin de richting constuctie met als project een evenementen-sport hal. Advertentie IM Meer Bewegen voor Ouderen Op woensdag 25 januari a.s. zal in de Beenbreuk Dhr. M. Bolier struikelde maandag avond op de bouwplaats van gebr. Suurland, waardoor hij zijn been op twee plaatsen brak. Hij werd overge bracht naar het ziekenhuis. Toneelavond Scarpenesse De jeugdvereniging-.Scarpenesse heeft vrijdag met ruim negentig aanwezigen een zeer geslaagde toneelavond gehou den. 't Was een succes, want bij vorige programma's lieten de ouderen volledig verstek gaan. Nu waren ze er ook voor het toneelstuk 'De nieuwe cowboys' in drie bedrijven. Verder was er een verlo ting en muziek met de eigen discotheek. Mede dankzij de inzet van spelers en andere medewerkers werd het een ge zellige bijeenkomst. Leden van Scarpenesse doen het a.s. weekend mee aan een volksdanscursus, i terwijl 31 januari de ledenvergadering op het programma staat met daarna nog een carnavalsbal. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand de- i cember OVERLEDEN Leendert C. v.d. Graaf, geb. 2-6-1916, echtg. v. A. Schipper HUWELIJKEN 4 Pieter Kriger, geb. 17-7-1948 uit Rotter- j dam en Adrianna M. J. Uijl, geb. 12-7-1944 j Kornelis L. Boer, geb. 13-12-1956 en Wilhelmina C. J. van Oudenaarde geb. 17-8-1958 I NCVB vergaderde. Ook de NCVB afdeling kwam voor het eerst in 1978 bijeen in 't Ouwe Raed'uus. Mevrouw Quist-Boer had de leiding, terwijl spreker van deze avond Ds. W.J. Gorissen, hervormd predikant te Stave nisse was. Hij besprak het boek Jona. Met grote aandacht werd de uiteenzet ting van de predikant gevolgd en werden vervolgens vragen gesteld. Op uitnodiging van de NCVB afdeling Sint-Maartensdijk zal de afdeling Poortvliet op 24 januari een bezoek aan Haestinge brengen. Behandeld wordt dan "Het leven in de wereld der Mo slims". Er zullen ook dia's worden ver toond. Gevonden Bij de rijkspolitie te Poortvliet zijn in lichtingen verkrijgbaar over een gevon den oranjekleurig regenpak. Premiere 't Centrum De toneelvereniging 't Centrum legt de laatste hand aan de voorbereidingen voor de premiere van het nieuwe stuk op 17 februari. Men wil er dit jaar wat ex tra's van maken, 't Centrum streeft in 't Ouwe Raed'uus naar een grote feest avond m.m.v. radio-virtuoos John de Vries op het electrisch orgel, de bekende operettezanger Willy Valjo en vele an deren. Wimpel een voorlichtingspraatje ge houden worden over het "Meer Bewe gen voor Ouderen" (M.B.v.O.). Op deze middag, die om 14.30 uur be gint. zal Jan Eversdijk. konsulent M.B.v.O. van Vereniging Het Zeeuwse Kruis van alles vertellen over gymnas tiek. volksdansen enz. Dat alles aange vuld met een filmpje over een gymnas- tiekgroep voor ouderen. Alle ouderen van 60 jaar en ouder zijn van harte welkom op deze bijeen komst, waarop men geheel vrijblijvend kennis kan maken met M.B.v. O. Als daar belangstelling voor zal zijn wil men in de toekomst ook op St. Philipsland iets gaan organiseren. Kom gerust eens kijken, het verplicht u tot niets. Voorlichtingsbijeenkomst voor Plattelandsvrouwen Woensdag 11 januari hield de afd. Sint- Philipsland van de Plattelandsvrouwen bond de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen in dorpshuis "De Wim pel". Er was een grote opkomst, toen de presidente de bijeenkomst opende, te meer omdat ook de NCVB afdeling Anna Jacobapolder was uitgenodigd en ruim vertegenwoordigd was. De avond werd verzorgd door het produktschap voor pluimvee en eieren. Er was een nadere informatie voor de huisvrouwen over kip en ei en daarbij werd duidelijk, dat het dagelijks menu geen problemen behoeft op te leveren. De voedings waarde van kip en ei werden toegelicht en gewezen op de vele toepassingsmo gelijkheden, die deze natuurprodukten in de keuken bieden. Een aantal recep ten werd ter plaatse gedemonstreerd. Vanzelfsprekend werd het resultaat van de bereide gerechten beproefd. Recep tenboekjes werden gratis verstrekt. Een van de dames ging als winnares met een gebraden kip huiswaarts. Na de pauze werd de film van "graan tot grill" vertoond. Daaruit bleek met hoe veel zorg en moeite de pluimveehoude rij de produkten van hoogwaardige kwaliteit bij de consument brengt. De presidente dankte tenslotte de aan wezigen voor hun grote belangstelling en het produktschap voor de interes sante voor- en toelichting. Een volgende bijeenkomst wordt woensdag 22 februari gehouden met een lezing over het Wereldnatuurfonds met dia's. Verkoop perceel industrieterrein De gemeenteraad komt woensdag 25 januari om half acht bijeen om een twaalftal agendapunten af te werken. Daaronder is beëdiging van de nieuw benoemde gemeentesecretaris en de waarnemer. Er is een voorstel tot wijzi ging van een salarisverordening, garan dering geldlening en aflossing voor aankoop woning. Een herbenoeming van twee leden van de stichting Dorps belangen. waarbij aftredend en herkies baar zijn mevr. M.v.d. Reest en de heer M.A Schenk. Deze bestuurders worden voor herbenoeming opnieuw voorge- dragen door de ZLM afdeling, Kleuter school, MAC motorclub en de gymnas- tiekver. "De Flippers"/ Tien cent per inwoner vraagt het overkoepelend or gaan bejaardenwerk Schouwen Duive- Iand/Sint-Philipsland als'gemeentelijke bijdrage. Belangrijk is in elk geval het voorstel tot verkoop van een perceel grond op het industrieterrein aan aan nemingsbedrijf Ligtendag B.V. De ge meente wil nu ook een frankeermachine aanschaffen. Een redactionele wijziging van de begraafrechten en dan nog een gevraagd krediet van 50.000,— voor plankosten verbouw Kon. Julianaschool D.S.V.F. Doordat veel dammers de laatste weken absent waren, werden slechts enkele partijen gespeeld. De B-senioren zijn aan de tweede dubbele ronde begonnen. Deze poule is te klein om met één dub bele ronde te volstaan. Suurlant speelde bij de A-senioren ver dienstelijk remise tegen Joppe, terwijl voor de bekerronde J. den Braber en A. Verwijs sr. de punten deelden, zodat zij nog een beslissingswedstrijd moeten spelen. A-senioren: J. den Braber - J. Joppe 0-2; J. Noort- hoek - A. Verwijs jr. 0-2; J. Suurlant - J. Joppe 1-1; J. Suurlant - L. ten Hove 0-2. De stand: J.v.d. Velde: 10 punten uit 7 partijen; L. ten Hove: 10 uit 8; J. Joppe: 10 uit 9; A. Verwijs jr.: 9 uit 7; P. Reijngoudt: 9 uit 8; J. Noorthoek: 6 uit 7; J. den Braber: 5 uit 4; L.v.d.Velde: 4 uit 7; J. Suurlant: 3 uit 9. B-senioren: A. Noorthoek - W. Mol 0-2; W. Mol - H. Wagemaker 2-0. De stand: A. Verwijs sr.: 14 uit 8; W. Mol: 11 uit 9; J. Walpot: 7 uit 8; A. Noorthoek: 6 uit 7; H. Wagemaker: 2 uit 8. Oudste inwoonster jarig De oudste inwoonster van Sint-Philips- land. Janna Noorthoek, heeft gisteren haar 97e verjaardag gevierd. Burge meester G. van den Berg met zijn echt genote en de wethouders boden haar een fruitmand aan. Tot voor kort woonde Janna Noorthoek in de Rozenboom. Bij de officiële ope ning van dit bejaardencentrum kreeg ze bezoek van de commissaris der Konin gin en mevr. van Aartsen. Een ander belangrijk gebeuren voor haar was de aanbieding van bloemen aan Koningin Juliana bij haar bezoek in oktober 1976. Sinds enkele maanden woont Mevr. Noorthoek, de enige Fliplandse in kle derdracht, bij haar dochter in de Achterstraat. Daar ontbrak het gisteren niet aan bezoek en felicitaties. De commissie openbare werken van de gemeente Tholen vond het vorige week donderdagavond helemaal niet zo plezierig een advies uit te moeten brengen over een nieuw busstation aan de Ten Ankerweg-Molenvlietsestraat. Vooral daarom niet plezierig, omdat de reconstructie van de Ten Ankerweg nog maar een goed jaar geleden werd gerealiseerd en nu blijken er weer duizenden guldens nodig te zijn om klachten van Parksingel-bewoners en buschauffeurs op te heffen. Laat er eerst maar eens gedegen deskundige adviezen op tafel komen, was de conclusie van de commissie. Dan pas zullen we ons standpunt bepalen. Er waren, zo bleek in elk geval uit de jongste aflevering van Tholenderwijs klachten ontvangen van bewoners Parksingel over de verkeerssituatie Ten Ankerweg-omgeving en ook van bu schauffeurs. De bewoners van huizen aan de Parksingel vinden er op achteruit te zijn gegaan, sinds de Ten Ankerweg werd gereconstrueerd en de bussen over de Singel dreunen. De T.A.D. vindt de verkeerssituatie met name op het punt Parksingel-Ten Ankerweg, tegenover de Simon Lindhoutstraat, een gevaarlijke zaak. B en W kozen uit verschillende moge lijkheden een plan, wat aanleg van een busstation zou betekenen op de hoek Ten Ankerweg-Molenvlietsestraat en volledige bus-ontlasting van de Park singel kan inhouden. Het zat de com missie openbare werken donderdag avond toch wat hoog, dat er zo kort na reconstructie en na adviezen van allerlei deskundigen nu toch weer maar enkele duizenden guldens uit een algemene pot moeten komen om de situatie te verbe teren. Men had weinig kritiek op het nieuwe B en W plan zelf, een totstand koming van een busstation, maar wilde toch wel exact horen van deskundige instanties, dat men de problemen daar mee dan ook inderdaad oplost. Men voelde zich wat geflest, omdat men voor de eerdere reconstructie en verkeerssi tuatie Ten Ankerweg ook advies van deskundigen had gevraagd, maar er toch zo spoedig klachten zijn ontstaan. De commissievoorzitter, wethouder L.J.Koopman zei hoe er klachten van de Pafrksingel-bewoners waren gekomen en ook, hoe de buschauffeurs het een der mate gevaarlijke situatie vonden, dat men de huidige situatie een toch wel bijzonder groot risico achtte. B en w hebben er inmiddels al lang en breed over gedacht, verklaarde de heer Koop man, zelfs zijn er gedachten uitgegaan om de zaak weer terug te draaien naar de bushalte bij de Eendrachtsweg. Maar dat kunnen we toch niet meer maken met al die scholen in de Dalempolder. Door de dienst gemeentewerken zijn verschillende mogelijkheden voorge legd. Het werk is al aangemeld bij de DACW, want dat moest voor eind de cern br, wil men ooit dit jaar een kans maken voor die overheidssubsidie en zonder dat is het eigenlijk geen doen. Een idee was er ook om de gedempte oesterputten te benutten, maar we zijn tenslotte toch bij de Ten Ankerweg geb leven. Het lid P. van Schetsen had gelezen, dat er een nieuwe regeling komt voor DACW werken, waarbij de regio meer inbreng zou krijgen wat wel of niet moet gebeuren. De directeur gemeentewerken P.A. Boot gaf een toelichting op het plan voor het nieuwe busstation. Dat komt dan op de plaats waar het rijwielpad afbuigt, maar de lezers hebben er via het kaartje in Tholenderwijs al kennis van kunnen nemen, zodat een nadere toelichting daarop wel achterwege kan blijven. De bedoeling is dat voor de bus Sint Anna land, voor de bus Stavenisse richting Bergen op Zoom en omgekeerd afzon derlijke halte-stations komen met nog reserveplaatsen voor een paar bussen, die onverwacht moeten worden ingezet. De abri aan de Ten Ankerweg kan wor den verplaatst naar het busstation. Ui teraard ligt het buiten de rijbaan en daarom minder gevaarlijk. Het plant soen wordt er niet door aangetast, wel zal een stukje voetpad doorgetrokken moeten worden. De heer Van Schetsen informeert of het nieuwe plan al is voorzien van deskun digen advies, met name van de verkeer- sinspectie. De heer Boot antwoordt, dat wel is overlegd met busondernemers en dat de ANWB advies is gevraagd. De heer M. van Damme kon evenmin als zijn collega Van Schetsen weer maar zonder meer ja gaan zeggen op het b en w plan. Het kost enorm veel geld en dat zo kort na die reconstructie, waarvan ons werd voorgehouden, dat het voor elkaar was. In feite kwamen de vraagtekens toen ook uit deze commissie, maar de des kundigen gingen er mee akkoord en wat moet je dan als leek doen. Destijds kon de brandweerkazerne niet op die plaats staan en het busstation kan dat nu plot seling wel. Het busstation lijkt een leuk plan, maar we willen toch eerst wel eens zekerheid, dat we straks weer niet over hoop kunnen raken. De voorzitter zag een minder groot pro bleem in de huidige situatie dan door de buschauffeurs wordt voorgehouden. De heren Van Damme en Van Schetsen stellen, dat ze niet zo maar achter dit plan staan, zonder dat o.a. ook de verk- eersinspectie is gehoord. Nu we tijd genoeg hebben, kunnen we wellicht ook de burgers nog eens horen, opperde de heer Van Schetsen nog als een aanvulling. De voorzitter weet niet of de burgers daar nu nog zoveel belang bij hebben. Voor de Parksingel wordt met het bus station het euvel verholpen, dus zijn er van de bewoners geen klachten meer te verwachten. Mevrouw J.M. Deurloo-van Broekho ven loopt ook al niet over van enthou siasme om direct achter de busstation oplossing te staan. Ze merkt op, dat ze nog geen 5 mensen positief over de Ten Ankerweg-reconstructie heeft horen oordelen. De voorzitter antwoordt dat er overigens toch geen klachten zijn bin nengekomen. Voor de wijk Dalempol der was het met de bushalte toch wel een goede oplossing. Alleen niet voor de Parksingel-bewoners. Mevrouw Deurloo: de mensen weten toch niet precies waar ze aan toe zijn. Zo wordt er over de Ten Ankerweg ook vo lop gefietst. De heer Boot: het moet ook worden be schouwd als een gewone straat binnen de bebouwde kom, zij het wat intensie ver gebruikt dan gemiddeld voor een straat geldt. De heer Van Damme is het toch ook wel met mevrouw Deurloo eens, dat het voor menig weggebruiker een weinig overzichtelijke situatie is. Mevr. Deurloo: en de haaientanden zijn te ver over het fietspad aangebracht. Zij vindt het verder spijtig dat de commissie niet eerder op de hoogte is gesteld van de gerezen klachten, want de brief van autobusdienst en Parksingel-bewoners dateert toch al van augustus. De heer Van Schetsen zou het een la chertje kunnen vinden, dat er zo kort na een reconstructie weer zoveel geld op tafel moet komen, als het inderdaad niet zoveel moet gaan kosten. De commissie is unaniem van oordeel, dat men het advies wil uitstellen, tot een nader on derzoek is gepleegd, o.a. dus door de verkeersinspectie en bus-ondernemers en een hoorzitting voor de burgers is gehouden. Daarna zal de commissie' haar standpunt opnieuw bepalen. De voorzitter kan zich indenken, dat het voor de commissie een teleurstelling is dat zo spoedig na die reconstructie weer nieuwe voorzieningen nodig zijn. Als het geen DACW werk kan worden, zien b en we het ook niet zitten. Ook daarover kan voorzitter Koopman weinig optimistisch zijn. Hij wil niette min de commissie informeren. Toen er 11 maart van vorig jaar een eerste con tact ontstond met CRM over de Sport vissershaven Stavenisse dachten we een subsidie van 75% op het werk te krijgen. CRM verklaarde dat het plan bij gede puteerde staten van Zeeland moest worden ingediend. De stichting Natuur en Recreatie Oosterschelde moest er eveneens in worden gekend en dan be gint de lange weg van overleg en ont werpen. G.S. maakte er snel werk van, maar toen kwam van CRM het bericht, dat de opzet soberder moest zijn. Dus weer aan het werk. Parkeermogelijkheid zou er kunnen komen op grond, die ei gendom is van de fam. Van Royen. Per 1 november was er weer overleg over een nieuw (soberder) plan met g.s., CRM en Delta-sportvissersfederatie. Toen verklaarde CRM tot onze ver wondering dat er op dit moment geen subsidiemogelijkheden zijn. Bovendien werd het plan nog te luxe gevonden. De steigerbreedte moest worden ingekrom pen tot 1.30 en een extra steiger moest vervallen, terwijl de verlichting door ons werd teruggebracht van 40 mille tot 8800,- CRM wilde echter het plan halveren, maar dat zagen wij niet zitten. Inmiddels ligt er dan nu weer een vereenvoudigd plan van ons bij g.s. De heer Van Dam me toont zich teleurgesteld over de gang van zaken. We moesten ons vorig jaar zo haasten met het advies, anders zou de Difogaatje v.d. week d.w.z. speciale aanbieding Gehele week geopend - vrijdag koopavond - 's zaterdag 10-5 uur n.m. Bredasestraat 25 - Tel. 01640-35910 Bergen op Zoom Markl 6 Sint Maartensdijk tel. 0I666-2826 Kaaistraat 1 - Scherpenisse STURRIS VASTGOED B.V. Indien U vandaag uw woning aan ons verkoopt, be taalt Sturris vandaag contant geld. Bel ons vrijblijvend Tel. 01665-2382/01666-2972/01660-3322 TE KOOP Mercedes 220 D Datsun 140 J 4 x Datsun Cherry 100 A 6 x Datsun 120 Y 3 x Datsun 1200 Peugeot 104 4 x Opel Kadett 3 x Datsun FII 3 x Fiat Volkswagen Clipperbus Volkswagen K70 Morris Marina Coupé Morris Glider 1100 Simca 1307 Simca 1000 Daf Marathon 66 Daf 33 Vauxhall Viva Audi 100 LS Coupé 1972 1974 '72-'74 '74-'77 '71-'73 1974 '70-'74 '76-'77 '72-'73 1976 1972 1975 1972 1976 1974 1974 1971 1973 1972 Paasdijkweg 9 - Poortvliet - tel. 01662-433 Datsun-dealer: eiland Tholen en St.-Philipsland. subsidie voorbijgaan en nu zijn we nog nergens. Er is een behoefte van jewelste. Secretaris Benou stelde, zo vervolgde dhr. Van Damme, dat een gewone jachthaven self-supporting zou kunnen zijn, maar de gemeente wilde nu terecht een sportvissershaven en daarmee ook anderen dan de watersporters tegemoet komen. Het zou nu voor mensen zijn met de wat smallere beurs. Er zijn al 178 aanvragen voor ligplaats jachtje. Bij in stallatie stuurgroep Oosterschelde heb ik geconstateerd, dat het allemaal amb tenaren zijn die daarin zitting hebben en geen sportvissers of dergelijke. Het zal alles heel lang gaan duren. Als ons plan eerst niet naar die Stuurgroep had ge moeten, waren we wellicht al gesteld geweest. Daarna kwam CRM met zijn bezuinigingen op de proppen. We zitten nu in de verkeerde hoek. Hij is het met b en w eens, dat men dat plan niet kan gaan halveren. Het leek aanvankelijk dat het zo voor elkaar zou zijn na een eerste toezegging van CRM. We zullen er bij behandeling van de jachthaven nota nog wel op terugkomen. Dhr. Koopman: uit het verslag kunt u opma ken, dat o.a. de burgemeester er hard aan heeft getrokken. Hij vond het ook niet fair van CRM zich zo terug te trek ken. De commissie wil er voor ditmaal verder maar het zwijgen toedoen. De heer Boot schetst de voorgeschiede nis en de teleurstelling bij de aanbeste ding vanwege de inschrijvingssom' door een viertal aannemers. Dat was niet te maken, want de prijs met de raming toonde een dusdanig groot verschil, dat men daarmee niet in zee kon. Er werd na enige rustpauze met de laagste in schrijver bij herhaling overlegd, maar men kon niet tot elkaar komen. Het ontwerp werd gewijzigd, maar het gat bleef veel te groot. Alles werd nog eens bekeken, maar we kwamen vrijwel geen stap nader. Op 3 januari is dan ook voor het laatst contact geweest met die laagste inschrijver van vorig jaar, maar er kwam geen oplossing. Toen is bij anderen prijs gevraagd. Af zonderlijk voor metsel- en timmerwerk aan de fa. J.den Engelsman Zn te Sint Annaland, voor het loodgieterswerk aan de Fa. Potter te Sint Maartensdijk, voor elektriciteit aan de fa. Van As te Scher penisse en voor het schilderswerk aan de heer Noom eveneens te Scherpenisse. Het totaal daarvan maakt met de raming van gemeentewerken vrijwel niets meer uit, zo besloot dhr. Boot de gevraagde toelichting. De voorzitter constateerde, dat er daar mee heel wat is verdiend of lipver niet te veel werd betaald. De heer Van Damme erkent eveneens, dat gemeentewerken daarmee financiëel nadeel heeft voor komen. We vonden de verbouwkosten toch al groot en met die inschrijving was het helemaal bar. Het lid M. van Dijke was het eens met dhr. Van Damme. De verbouw zal nu dan toch eindelijk kun nen doorgaan. De voorzitter deelt mee, hoe met name de SGP fractie in de raad aandrong op onderzoek naar de mogelijkheid aanleg fietspad Poortvliet-Sint Annaland. B en w willen de Ned.Heide Mij, die destijds die herverkavelingsweg heeft aangelegd vragen een ontwerp te maken en te ver wachten kosten te ramen. Dat ontwerp gaat dan 8500,— vergen. De heer M. van Dijke informeert of b en w ook van oordeel is dat er behoefte is aan dat rijwielpad. Voorzitter Koopman is voorzichtig in zijn antwoord met te stel len, dat b en w in elk geval willen nagaan wat de consequenties kunnen zijn. De heer Van Damme ziet het nog niet direct zitten, als je nagaat, dat dit traject onderaan de lijst staat van het provin ciaal fietsplan. Men doet al lang over het stukje Oud-Vossemeer-Sint Annaland en dergelijke urgenties zijn er nog vele in de provincie. Hij wil wel weten of de gevraagde 8500,— enkel maar op ta fel moet komen voor de vorm en om aan de wens van de SGP fractie en ook wel van andere raadsleden tegemoet te ko men dan wel dat men er wat in ziet. De heer Boot zegt dat het een traject is met 2 problemen, zowel voor de fietser als voor de autobestuurder, want het weg dek is eigenlijk te smal. Men constateert voorts dat de gepleegde verkeerstellin gen niet bijzonder hoog uitvielen. De commissie wil tenslotte dan toch wel adviseren aan b en w om de Heide Mij een ontwerp met kosten te laten maken. Bij de rondvraag informeert mevrouw Deurloo, wanneer de brandweerkazerne wordt opgeleverd. De heer Boot zegt dat dit al is gebeurd, alleen de bestrating rondom moet nog worden uitgevoerd. Mevrouw Deurloo informeert voorts of er al een plan is voor de hoek Minne- puttestraat/Molenvlietsedijk. De voor zitter zegt dat de grond is gekocht, maar een plan is er nog niet rond. De heer M. van Dijke zag dat op het havenplateau te Sint Annaland een rijbaan naast de weegbrug gevaarlijk is en zou verder graag zien dat de rommel daar eens wordt geruimd. De heer Van Damme acht dat eveneens gewenst. De heer Van Schetsen vraagt of het col lege toestemming gaf tot opslag van ou de scheepsmotoren op de Sint Anna- landse haven, maar de voorzitter zei dat dit bij het college onbekend was. Het is wel een op- en overslag haven, zodat er op het havenplateau wel mag worden gelost en het materiaal voor korte tijd kan blijven liggen. Hij deelt tenslotte mee. dat de bouw ge meentehuis Sint Maartensdijk een goed verloop heeft, zodat januari 1979 de eer ste oplevering tegemoet gezien kan worden en 3 maanden later het binnen werk en inrichting klaar kan zijn. Bij heien en fundering zijn 8 gevallen van schade gemeld, waarvan alleen bij dhr. Van 't Slot wat noemenswaardige man kementen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1978 | | pagina 7