Plaatselijk nieuws Pollie Zoon i ZONWERINGEN B V PREDIKBEURTEN EENDRACHTBODE Donderdag 8 december 1977 MNA JACOBAPOLDfb Voor prijsbewuste mensen. H.K.LABAN Bezoek onze showroom tholi noiwio- 2823 Tholen Oud- Vossemeer Textiel Interieuradvies Sportkleding in POLLIE'S nieuwe winkel vindt u het wel Vrijdag 9 december 20.00 uur Hof van Holland Tholen SOUTH JAZZBAND TILBURG Café De Kroon Tholen: QUARTET JOOP HENDRIKS Stavenisse Vervolg op Dag. I A.A.r JSr SINT. MOSStWtW POORTVLIET^ W' MAARTENSDIJK B. Liehienborastraat 10 advertentie l\l Damclub "De Eendracht" Vrijdagavond half acht speelt Tholen II een thuiswedstrijd tegen St. Philipsland. Op maandag 12 december 1977 speelt het eerste tiental een thuiswedstrijd tegen 's Gravenpolder twee. Ook dat kan een spannende strijd worden. Deze twee wedstrijden zijn de laatste in Zeeuws verband dit jaar. Hieronder nog enkele uitslagen per soonlijke wedstrijden in Zeeuws ver band: Senioren hoofdklasse: 1P. Nieuwenhuizen - E. Wiskerke 2 - 0. 2. P. Nieuwenhuizen - J. Gajadhar 0 - 2. Senioren le klasse: I. Lindhoud - M. Versluis 0-2. Junioren: H. Geluk - E. Buitenhuis 0-2. Aspiranten: J. Nagtegaal - R. de Drue 2 - 0. Aktiviteiten "Zonnebloem" Op vrijdag 2 december was het voor de ziekenM van "Ten Anker" weer een fij ne middag. De Sint en twee Pieten brachten daar een bezoek. Ook werd gedacht aan de vele zieken en eenza men, die ook een pakje van de Sint kre gen. Deze middag werd georganiseerd en verzorgd door de afdeling "Zonne bloem" te Tholen. Hartelijk dank voor diegenen, die een pakje hebben gemaakt, of op enige an dere wijze hebben medegewerkt tot het doen slagen van dit liefdewerk. Het was gewoon "De Zon" in de schoorsteen. Diploma kaasspecialist Geslaagd voor het diploma kaasspecia list: De heer M. Schot en de dames mevrouw J. Schotvan der Vlies, en mevrouw R. van Vossen-Hage. De Sint in de bejaardensoos Op 5 december en wel op zijn verjaar dag, bracht de Sint een bezoek aan de bejaardefisoos. En het werd werkelijk een gezellig feest. Er werden pakjes uit gepakt, en gedichtjes voorgedragen. De koffie met boterletter smaakte geweldig. Omstreeks half vier verscheen de Sint met twee Pieten in zijn gezelschap. Niet minder dan vier Pieten waren er ziek geworden, van de bootreis naar Tholen op die zaterdag, en misschien ook nog wöl van op het dak te zitten. De twee Pieten hebben dan ook hun best gedaan. Overuren maken ging niet dus dan maar wat harder lopen. Er waren nogal wat bejaarden, die tij dens dit feest van hun aktiviteiten blijk gaven. Enkele grepen hieruit: Piet de Boef gaf een concert op zijn mondharmonika en wel van "Houd er de moed maar in$. Niet naar huis gaan, want de fles moet op zijn kop staan. Lang zal hij leven." Een mop van Goedegebuure: "Ik (Goedegebuure) was van de zomer met vakantie in Spanje en wel in Majorka, aan het strand. Ik wilde gaan zwemmen, maar had mijn zwembroek vergeten. Ik zag geen mens dus dan maar zo er in. Toen ik even aan het zwemmen was zag ik dat drie schone Spaanse dames bij mijn kleren gingen zitten. Wat moest ik doen. Het werd hoog, laag en nog eens hoog water en toen kwam de redding. Een speelemmertje van een kind, waar mee ik het noodzakelijke kon bedekken. Bij mijn kleren gekomen (ja, die dames zaten daar nog), schaterden die dames het uit van het lachen. Wat was het ge val? Er zat geen bodem in de emmer. Ook heeft die Goedegebuure nog ern stig gesproken met de Sint over de voet paden in het bosje. Ja daar wandelen bejaarde mensen zo graag rustig. Maar daar wordt nu geparkeerd, gereden met fietsen, bromfietsen en zelfs paardjes. Goedegebuure kreeg hier veel bijval van de aanwezigen. Ja en de Sint had het er ook maar moeilijk mee. Hij moet weer terug naar Spanje en de Pieten neemt hij mee. De Sint deed een beroep op de aanwezige pers om daar toch even iets over te schrijven. Er werden tussendoor nog veel liederen gezongen, maar de "Smurfen" dat ging nog niet best. In studeren voor volgend jaar. En dan komt de burgemeester toch nog. De Sint, de Pieten en soosbezoekers gewel dig in hun sas. Als de soos financiële problemen zou hebben, dan zou hij wel een beroep doen op de wethouder van soos en sociale zaken. En. tot hilariteit van de aanwezigen vertelt de burge meester nog enkele leuke mopjes. En met een "Dag Sinterklaasje" wordt de Sint met zijn leuke Pieten uitgezongen. Een prachtmiddag, met een pluim voor alle medewerkers. Gemeenschapscentrum Na een gesprek tussen de gemeenteraad en de beheerscommissie kan de raad maandagavond om half acht het in sep tember aangehouden voorstel over het gemeenschapscentrum opnieuw behan delen. Conclusie van het gesprek was, dat er 20.000 gulden als algemeen voorberei dingskrediet beschikbaar kan worden gesteld om o.a. de eerste teken- en ont- werpkosten te kunnen betalen. De voorzitter van de beheerscommissie, de heer J.v.d. Reydt, uitte tijdens de bij- nkomst zijn ongenoegen dat de ge meenteraad de voorbereidingen voor de bouw van een gemeenschapscentrum had opgehouden. Etalagewedstrijd V.V.N. In samenwerking met de winkeliersver eniging organiseerde Veilig Verkeer Nederland weer een etalagewedstrijd voor de jeugd, 't Was opnieuw een groot succes. Omdat de opdrachten dit keer niet zo moeilijk waren, had bijna ieder een de juiste oplossing gevonden: 1 goed licht, allicht, 2 help ze een handje, 3 aantal stickers:23, De prijzen werden zaterdagavond op de Markt getrokken door notaris Loof. De prijswinnaars zijn 1 Kees Schot, 2 Jo- landa de Jonge, 3 Lian Baay, 4 Ygis de Rijke, 5 Rina Boogert, 6 Patrick Klap wijk, 7 Elles Goedegebuure, 8 Peter Hage, 9 Hetty Gaakeer, 10 Jolanda Deurloo, 11 Wim v.d. Maas, 12 Corina Deurloo. De extra prijzen waren voor Marlies Scherpenzeel (VVV-bon 25 gulden), Wouter Scherpenisse (15 gul den) en Hanifi Benjilali (10 gulden). Veilig Verkeer Nederland herinnert u in deze decembermaand nog aan de nieu we actie "Wie rijdt er vanavond". Verbreding Wal Volgens bestemmingsplan Stadskern Oost, wordt aan de Wal een belangrijke verkeersfunctie toegedacht. Verbreding van het profiel is nodig en b en w willen dat gelijk laten uitvoeren met de dijk versterkingen die binnenkort aan de Stadswal begin.en. De gemeente betaalt 24.600 gulden (in clusief BTW) aan rijkswaterstaat die de uitvoering verzorgt. Politieman vertrekt Wachtmeester W.A.Th. Eggermont is per 1 december benoemd tot Postcom- mandant in Sluis, Zeeuwsch-Vlaande- ren. Hij is tegelijk bevorderd tot opper wachtmeester. Beschadigd Toen mevr.B haar auto in de Hoogstraat achteruit reed, vergat ze mogelijk dat er aan de achterkant een trekhaak zat. Daardoor werd de auto van A.C. B. be schadigd. Tandarts van Tuyn liep op de nieuwe Postweg een kapotte voorruit op. Er wordt echter gedacht aan hagel uit ?en buks in plaats vah een wegspattend steentje van een voor hem rijdende auto. Openbare werken In verband met het gereedkomen van een aantal premiewoningen op de hoek Mossellaan/Julianastraat dient een trottoir aangelegd te worden, alsmede parkeerplaatsen en achterpaden. De heer M. Geluk heeft bij de gemeen teraad een verzoek ingediend tot aan koop van de grond achter de woningen Garnalenstraat 90 t/m 102. B en w wil len hierover eerst advies inwinnen. Wijziging van het bestemmingsplan is nodig, nu de heer M.C. v.d. Zande ver dunning heeft gevraagd voor het ver bouwen van de woning Cromvliet 42, Voor het bouwrijp maken van grond bij de nieuwe C.N.S. aan de Molenvlietse- dijk moet de gemeente een sloot van het waterschap kopen. De heer W. Lind- hout wil achter zijn woning in de Kreef tenstraat nog grond van de gemeente kopen, omdat wegens een gewijzigde opzet bijna de gehele kavel door het huis in beslag genomen wordt. B en w willen de grond wel verkopen zodat de heer Lindhout over een tuin kan beschikken. Door een misverstand is de grond in de Minneputtestraat waarop in 1974 door aannemer S.M.W. de Korte twee gara ges zijn gebouwd, nooit daadwerkelijk verkocht. De prijs is wel voldaan, maar de akte moet nog passeren. De heer J.M.A. Timmers wil het recht van opstal voor de grond bij zijn pand Wal 29 afkopen. B en w zijn daartoe bereid. Zwaar transport De rijkspolitie heeft een zwaar transport begeleid vanaf de vluchthaven naar Anna Jacobapolder, waar men bezig is met de aanleg van de Philipsdam. Het ging om betonpalen van 22 tot 30 meter die nodig zijn voor de aanleg van een brug vanaf de Lageweg naar het wer- keiland. Winkelactie Mede ook door de nieuwe vorm bij deze veertiendaagse winkelaktie - het waren nu mijtertjes inplaats van bonnen - was er bij het publiek wel flink enthousias me. Ook voor de organisatoren was de methode eenvoudiger, met name bij de trekking wist ieder meteen waar zij of hij aan toe was. Bij het opmaken van het bericht was het eindresultaat van de omzet nog niet bekend maar het ver moeden bestaat wel, dat het een goede aktie werd. Belangstelling was er ook volop voor de eindtrekking. Eerste prijswinnaar werd de heer Kurver uit de Beaumontstraat. Hij werd een wasdro ger rijker. Daarbij kwamen nog vele an dere fraaie prijzen. Ouderavond Oesterschelp In de school voor LHNO de Oester schelp is de jaarlijkse ouderavond ge houden, Mevr.C.C. StoutjesdijkEngel- vaart, voorzitster van de Beheers/ou dercommissie sprak een welkomswoord. Als nieuwe leden van de oudercommis sie werden met algemene stemmen ge kozen :Mevr.Verkamman Tholen, Me- vr.de Vreugd Oud-Vossemeer, Mevr.v. I Ast Sint-Maartensdijk, Dhr.Noom J Scherpenisse en Dhr.Mol Sint-Pilips- land. Samen met de reeds zittende ou- dercommissieleden Mevr.van Gorsel uit Stavenisse en Mevr. van Dijkë uit Tho len is de commissie nu uitgebreid tot zeven leden. Dat men binnen de Oes terschelp de oudercommissie belangrijk vindt, behoeft geen betoog. Van de af tredende commissieleden werd afscheid genomen met een bloemetje. De Oes terschelp ziet de oudercommissie als brug tussen de ouders en de school. Daarom was ook Dhr.C.M.A..Huy- bregts uit Bergen op Zoom uitgenodigd om over "ouderparticipatie" te spreken. Hij stelde in het algemeen een plan op, hoe het meewerken en meedenken door ouders in de school kan gebeuren. Er dient voor gewaakt te worden dat men niet op eikaars stoel gaat zitten. Direc trice Mevr.van Provoost belichtte het tot stand komen van een rooster, de bus dienst en strafmaatregelen. Hierbij kwam ook het vervoersprobleem van de schooljeugd nog even aan de orde. De ouders vulden alvast een enquêtefor mulier in voor de volgende ouderavond, zodat de oudercommissie hiermee aan het werk kan, Mevr. Provoost sprak tenslotte een dankwoord. Sinterklaasfeest Sinterklaas heeft ook de Oesterschelp niet vergeten. Dhr.van Beusekom en zijn assistent Dhr.van Diggem verwelkom den de leerlingen, maar het Sinter klaaslied was nog maar nauwelijks in gezet, of negen Sinterklazen met ieder twee Zwarte Pieten kwamen binnen. Algemene paniek, maar gelukkig had den de heren van Beusekom en van Diggem snel een goede oplossing om de echte Sinterklaas te voorschijn te laten komen. Er werd snel een deskundige jury gevormd o.l.v. prof.Bultje, St.Ni- colaasoloog middels een aantal vragen en opdrachtende echte Sinterklaas aan te wijzen In de pauze was er limonade, waarna de oud-directrice Mej.Klop per rijwiel arriveerde. Ook ditmaal vergaten de leerlingen om op te staan, maar ge lukkig werd dat snel gecorrigeerd. On der luid gezang van de leerlingen kon juffrouw Klop toen Sint Nicolaas de hand drukken. Sint nam het rode boek en liet verschillende leerlingen en do centen naar voren komen. Tot slot wer den de spieren nog even losgemaakt op de tonen van de twist. Tot slot ging iedere klas met de klassedocent naar een lokaal om de surprises uit te pakken. De Oesterschelp had een zeer geslaagd 5 decemberfeest. Plan Kom De gemeenteraad beslist maandag avond over vaststelling van bestem mingsplan Kom. B en W willen de acht bezwaarschriften allemaal gegrond ver klaren, zoals ook door de commissie ruimtelijk ordening was geadviseerd. Bebouwing van de hoek Vierxinden- straat/Ring wordt nu in het plan vast gelegd. De bestaande bebouwing blijft overal gehandhaafd omdat B en W met verkeersmaatregelen voor een oplossing van het auto-probleem willen zorgen. Lichtpaal beschadigd In de Molenstraat is een lantaarnpaal beschadigd toen I. van P. met een lading stro de paal raakte bij het uitwijken. Overigens heeft de bestuurder er zelf niets van gemerkt. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Advertentie IM Winkelaktie boven de 2 ton omzet. De veertiendaagse winkelaktie die de Vossemeerse winkeliersvereniging in de twee laatste novemberweken organi seerde is bij de burgers weer volop aan geslagen. Daarvan getuigt de omzet die naar een nog ruxe schatting rond de 225.000 gulden ligt. Voor de vijf gulden per bon aktie had men eerst 40.000 bonnen laten drukken, maar die waren in de eindfase op en haastig werden er nog 10.000 bijgedrukt. In hoeverre daarvan nog door de deelnemers wer den teruggebracht, was maandagavond niet helemaal rond. Zaterdagavond trok de voorzitter van het oranjecomité in een vol dorpshuis de tien hoofdprijzen. De voorzitter van de winkeliersvereni ging de heer J. Pollie dankte de inwoners voor hun bijdrage aan het weer grote succes van de aktie en hoopte dat men allen tot vaste klanten van de deelne mende winkeliers mocht rekenen. De hoofdprijswinnaar is nog niet be kend, evenmin als de 2e,4e,8e en 10e ge lukkige. K.Plandsoen, Wed.Haver- mansVan Loenhout, M.Verwijs, G.van- Dijke en A.Hommel hebben hun ver rassing wel binnen. Ook van de eerste winkelweek zijn de 5e en 8e prijswin naar nog niet komen opdagen. Win naars van de andere prijzen zij J.Aar- noudse, M.Hommel, G.Overbee- ke,J.v.d.Weele,W.Poot en J.Duine. 30 jarige buurtvereniging Onder de Molen. De buurtvereniging Onder de Molen hefft vrijdagavond in de zaal van de heer S. Schetters zijn 30 jarig bestaan gevierd. Voorzitter G. Uitdewilligen toonde zich verheugd over de grote be langstelling van de leden en trots op het feit dat men als enige buurtvereniging nog is overgebleven van een hele serie welke in de eerste jaren na de tweede wereldoorlog in Oud-Vossemeer als paddestoelen uit de grond kwamen. Met het uitreiken van een fraaie ruiker bloe- .men aan de heren M. van Dienst (erelid) A. Geuze en G. Minheere huldigde hij drie leden die vanaf de oprichting lid zijn geweest. Na koffie met gebak kwam de toneel groep van de vereniging aan bod,onder regie van de heer M. Havermans Lzn. met de klucht "Zo'n heerlijk huisje bui ten". Dit speelde zich af in de huiskamer van tandarts Tazelaar (Kees Vroegop) en zijn vrouw Ina (Bets Havermans) welke bezoek ontvangt van zijn buur man Obbink (Han ,van Daalen) en echtgenote (Jenny Istha). Even later komt er nog meer bezoek van een kunstschilderes (Adrie Schot) en doch ter (Maaike van Daalen). De schilderes krijgt het voor elkaar dat buurman Ob bink zich laat schilderen. Tijdens het poseren van meneer Obbink komt de echtgenoot van de schilderes (Rienus Havermans Lzn.) binnen en zoekt er heel wat anders achter dan er in werke lijkheid gaande is en maakt zich zo kwaad dat hij buurman Obbink uitdaagt voor een duel. Tijdens deze verwikke lingen komen ook twee zoons van buur man Obbink (In dubbelrol gespeeld door Maris Istha) op de proppen welke verliefd worden op de dochter van de schilderes en het dienstmeisje van de tandarts (Nel van Dijke). Het duel moet echter doorgaan maar de dochter van de schilderes en het dienstmeisje verzinnen een list waardoor de beide heren schijn- verwondingen worden aangebracht wat tot grote paniek leidt bij de omstanders maar uiteindelijk komt toch de waar heid aan het licht en volgt er een happy end. Na afloop was er een staande ovatie van het publiek en een presentje van voorzitter Uitdewilligen. Een bal onder leiding van The Sound Stars zorgde voor een gezellige afsluiting van dit zesde lustrum. Sint op school Sint Nicolaas was in de R.K. Sint-Ant- honius school. De leerlingen waren ak- tief met Sinterklaas liedjes. Na zijn af scheid zette de Sint met zijn knechts aan in de richting van de Dorpsweg, waar hij ook een bezoek bracht aan de leerlingen van de R.K. Kleuterschool Sint Janne- ke. Deze hadden reeds een aantal weken tevoren met tekeningen en versieringen hun klaslokaal in de Sint Nicolaassfeer gebracht waardoor het ook voor hen een onvergetelijk uur werd. In de gemeenschapsruimte van de Die Heenetrechtschool bood de Sint de leerlingen een presentje aan tijdens een gezellig programma. Op de school met de bijbêl bezorgde Zwarte Piet dö le en 2e klassers een cadeau, terwijl de andere leerlingen onderling geschenken uitwis selden. Ook de kleuters kregen bezoek van Sinterklaas en gingen na een gezel lige middag niet meer met lege handen naar huis. Schaken Éfèt junioren schaakteam bestaande uit Ronnië*" Lindhout, Steven de Looze, Jacky Vaders, Wilmar Hoffman en Marco Polderman is er onder leiding van begeleider Tjerk van Manen niet in geslaagd in de district wedstrijden afde ling Noord Brabant door te dringen naar de volgende ronde. Het verloor de wed strijd tegen Zevenbergen met 3-2 waar bij de Oud-Vossemeerse winstpunten werden gescoord door Jacky Vaders en Wilmar Hoffman.Voor de herencompe titie werden de volgende wedstrijden gespeeld: T. van Maanen-R. van der Jagt 1-0; M. de Looze-Dr. A.W.A. de Looze afgebroken. Bejaardenmiddag. Woensdag organiseerde de Oud-Vosse- meerse afdeling een Sint Nicolaasna- middag voor de bejaarden. Er waren er 70 aanwezig die zich na een welkomst woord van de presidente mevr. Ver- sluys-Sybrandy onder leiding van de heer J. D. Vroege gingen vermaken met Bingo. Er waren hierbij prijzen te ver dienen waardoor er toch een bepaald wedstrijdelement aan was verbonden hetgeen de sfeer enkel maar ten goede kwam. Hierdoor werdhet een genoege- lijke samenkomst waarbij aan het slot van de middag alle aanwezigen een chocolade letter ontvingen en aan de Bingoleider een attentie onder couvert werd aangeboden met woorden van dank voor zijn inbreng op deze middag. Op 13 december is erom drie uur weer een, handwerkmiddag. Zij die gehaald willen worden kunnen zich bij de be kende adressen opgeven. Bijarten De treffers:L.van Wezel 13 brtn kortste partij, P de Leeuw hoogste serie 17 en beste gemiddelde 2. De Leeuw- J.Etien- ne 2-0, J. de Reus- H.Hommel 0-2, P,. VisB. den Hollander 2-0, L,van Wezel- F.Hommel, Mzn. 2-10, De Reus-C.Bur gers 0-2. Feestavond Eendrachtrijders. De tourclub hieltj vrijdagavond in het clublokaal zijn jaarlijkse feestavond met een 30 tal personen. Voorzitter Ben van Broekhoven uit Bergen op Zoom was tevreden met de opkomst en over het voorbije wielerseizoen. Na de koffie met gebak begon een disco bal. Penning meester A. Burghout had een koude schotel gemaakt wat de aanwezigen ho noreerden met een enveloppe met in houd. Al met al werd het een gezellige happening. Tafeltennis Velocitas heeft zijn laatste competitie wedstrijd tegen Tanaka 5 met 10-0 ge wonnen en heeft daardoor ongeslagen zijn enkele weken terug veroverde titel bevestigd in de vijfde klas van de afde ling Noord Brabant. De persoonlijke resultaten waren: Ad Vis-L. Nuiten 21-9, 21-9, Piet Rid- derhof-C. van Halteren 21-10, 21-6, Jan Willem Slager-I. Snijders 17-21, 21-16, 21-16. Ad Vis en Piet Ridderhof-L. Nuiten en C. van Halteren 21-13, 21-18. Piet Ridderhof-L. Nuiten 15-21, 21-17,21.8 Ad Vis-L. Snijders 18-21, 21.15, 21-17, Jan Willem Slager-C. van Halteren 21-8, 21-9, Piet Ridderhof-L Snijders 21-9, 21-9, Jan Willem Slager-L. Nuiten 21-18, 2119, Ad Vis-C. van Halteren 21-11,21-5. De tweede competitieronde begint 7 fe bruari waarbij Velocitas zal uitkomen in de vierde klas. Een persoonlijk succesje was er voor Piet Ridderhof die van alle 14 vijfde klas afdelingen van Noord Brabant een derde plaats behaalde in de persoonlijke score. Van alle gespeelde wedstrijden van 'Velocitas verloor hij met zang van Pete Grimston Breda Kaarten 7,00, leden 6.00; CJP/Pas 65 4,00 te bestellen bij J. v.d. Reijdt, Mossellaan 47, Tholen. Tel. (01660) 2876 en 's avonds a/d zaal. Advertentie 1M slechts 1 partij wat neerkomt op een score van bijna 96%. T entoonstellingssuccessen. Bij een tentoonstelling van postduiven in Bergen op Zoom is Jan Potappel met een serie van vier duiven op de 2e plaats geëindigd. A. van Daalen werd 3e en J. Kruf 5e. In Lith bij Tiel legde Toon van Daalen beslag op de 6e plaats. De Vogelvrienden heeft op een met 660 vogels omlijste tentoonstelling te Clinge in Zeeuws Vlaanderen enkele mooie succesjes weten te behalen. De heer J. Neele werd kampioen met een Reief Wit met 364 punten en behaalde mee s een Reie vetstof. I. Potappe reeg een derde prijs met een Goudagaat met 89 punten en werd in het klassement der verdienste 20. Hierin plaatsan zich ver der J. Neele als 3e, L. Berkey als 38e en D. van Dijke als 54e. Een letter van banket! De postduivenvereniging de Zwaluw heeft zaterdag alle inwoners vanaf 70 jaar een boterletter aangeboden. Men kon dit doen omdat men in het voorbije seizoen een tweetal zogenaamde be- jaardenvluchten heeft gehouden, waar bij men een gedeelte van de poulegelden opzij legde om rond de Sinterklaasvie ring zijn oudste inwoners te kunnen verrassen. Winkelaktie weer goed rond. De omzet van 272.000 in de periode van vrijdag 25 november t/m zaterdag 3 december, waarbij uiteraard wel 2 week-end-inkopen betekent voor de or ganisatoren, dat men er weer goed is uitgesprongen. De aktie liep ook geheel tijdens de sinterklaas-topinkopen, want die werden zaterdag veelal afgesloten. Was er voor de woensdagavondtrekking met jeugdprijzen al grote belangstelling, een stampvol dorpshuis was er zater dagavond voor de eindtrekking. De hoofdjeugdprijzen gingen woenXsdag- avond naar Patricia van Leeuwen -Kot- terstraat 15-Tholen, die als 1 jarige al een bureau rijk is, dank zij de door haar Sint Annalandse oma ingeleverde enve loppe. 2e prijs xas voor Anco van 't Hof-Kloosterstraat 7 (sjoelbak), 3e prijs voor L. van 't Hof - Cureestraat 24 (re kenmachine), 4 P.van Dijke, Cureestraat 26 (verlich'e globe) 5e prijs Lia Rijn- bergRing 20 (mechanische auto), 6 Mevr. de Baan-Klos- Hoenderweg 87 (traptractor), 7 Erna van Dijk- Juliana- straat 14 (schoolset), 8 Matthijs van Luijk- Bierensstraat 59 (othello-spel) 9 Mevr. Lanooy-Paape- De Schutse (kap- doos) 10 Marco Scherpenisse- Tuinstr. 25 (flipperspel). Bij de eindtrekking dankte de middenstandsvoorzitter de heer C. Goedegebuure de inwoners en alle andere kopers voor hun medewer king, evenals de deelnemende winke liers voor de beschikbaar gestelde prij zen. Voorzover er baten zijn, zal het pu bliek daarover na de jaarvergadering van aktiva in januari nader horen. Van de eindtrekking met 51 prijzen waren de tien eerste winnaars: Marijke den En- gelsman- Weststraat 3, die een dames- en een herenrijwiel kon afhalen. Jan den EngelsmanKloosterstraat 2 kreeg een miniwasmachine, Carin LindhoutBurg. Smitstr. 11 een autoradio, Ester den En- gelsmanMolendijk 36- een deken, Aar- noudse in de Bourgondiestr. 3 een scheerapparaat, Mina GunstVoorstraat 43 een moulinex groentesnijder, Ina Poldermanjaagpad 10- Barendrecht een föhn, J.L.Stoel- Annavosdijk 3 een tos ti-ijzer, Emma van Dijke- Julianastr. 14 een pannenset en A. Burgers- Kerke- blokstr. 8 een glasservies. De winkzlop- brengst lag op hetzelfde niveau als vorig jaar. De koninklijke fanfare Accelerando haalt maandagavond 12 december a.s. oud papier op. Advertentie IM Sinterklaas Bij Sinterklaas horen verrassingen en dat was zaterdagochtend het optreden van de Ploetertoeters uit Oud-Vosse meer die de kou trotseerden om de in tocht van Sinterklaas te begeleiden. Sint en Piet gingen naar de Supermarkt van dhr. G. Burger, die hiervoor het initiatief had genomen. In het bejaardencentrum de Schutse werd Sinterklaas gevierd in de recrea tiezaal, waar verschillende bewoners een pakje met gedicht in ontvangst namen. In de kantine van WHS was er zowel voor de jeugd als de oudere leden een Sinterklaasprogramma. Tenslotte deed de Sint ook de Casembrootschool aan op zijn jaarlijkse toernee. Ledenvergadering T.C. de Hoop Vrijdag 2 december hield T.C. de Hoop haar eerste algemene ledenvergadering in haar bestaan. Ongeveer 62% van het ledenbestand was aanwezig. Tijdens zijn openingswoord kon voorlo pig voorzitter P. Mosselman voldaan te rugblikken op een sportief seizoen waarin de club zich uitbreidde van 17 tot 26 leden. Nedat de notulen van de oprichtings vergadering voorgelezen waren, werd een beknopt financieel verslag uitge- i reikt, waaruit bleek, dat het eerste sei zoen met een voordelig saldo van 200,— kon worden besloten. Dit re sultaat kon mede behaald worden door- zondag 11 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 uur ds. L. Wüllschleger (H.A. en nabetr.H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur ds. H.D. Bakker, Delft dat diverse mensen zich hebben inge spannen om via lottowinsten de kas te spekken. Hoewel voor het seizoen '78 diverse grotere uitgaven te verwachten zijn, werd besloten de contributie op 2,50 per maand te houden. In het nieuwe definitieve bestuur wer-' den gekozen: J.L. Keur, W. Maasland, P. Mosselman, C. Rijnberg en H. Scherpenisse. Hiervan werd P. Mossel man als voorzitter gekozen. Tijdens het eerste zittingsjaar zal dit bestuur een rooster van aftreden verzorgen, zodat met dit punt op volgende vergaderingen korte metten gemaakt kunnen worden. In de financiële commissie werden F. Burgers, H. Rijnberg en K. Scherpenisse gekozen. Hierna volgde de behandeling van het concept hui&houdelijk reglement, zoals door het voorlopig bestuur opgesteld. Hierop werden enkele wijzigingen/ toe voegingen aangebracht. Al te diep werd er niet op ingegaan omdat bij aanslui ting bij een officiële organisatie alles door een notaris in een juridisch verant woord jasje gestoken moet worden. Als laatste onderwerp voor de pauze was de uitreiking van de prijzen aan de orde. Hans Scherpenisse ontving samen met Frans Stols (afwezig) de wisselbeker vanwege hun overwinning in het kilo meterklassement. Tevens ontvingen zij een leuk vikingbekertje. De pechbeker ging naar Henk van Om men vanwege zijn valpartijen en andere moeilijkheden om de finish te bereiken. Tot slot werd aan Wim Rijnberg een cadeaubon overhandigd als dank voor de vele kilometers met de volgauto. Voordat de voorzitter tot sluiting van de vergadering kon overgaan werden nog diverse ideeën geopperd t.a.v. de aktivi teiten tijdens het winterseizoen en daar na, welke door hat bestuur op mogelijke uitvoerbaarheid onderzocht zullen wor den. Na afloop van de vergadering vertoonde W. Maasland nog enkele leuke filmpjes welke tijdens rijten 'van het afgelopen seizoen gemaakt werden. 51ste ALGEMENE JAARVERGADE RING van de IJSCLUB "Sint-Annalan- d". Vrijdag 9 december (morgenavond) om 8.00 uur bij de heer N. Burggraaf. Personen die voor 1 december 1977 12 jaar werden kunnen zich voor het lid maatschap opgeven t/m deze jaarverga dering. Daarna wordt de contributie ver dubbeld. Advertentie IM Winkelactie groot succes De eerste winkelactie sinds jaren is een groot succes geworden. De middenstan ders kunnen terugzien op zeer geslaagde weken, waaruit ze concluderen dat de actie door de inwoners erg goed ont vangen is. Het Dorpshuis was tot de laatste plaats bezet toen wethouder C.J. Moerland zaterdagavond in een zeer gezellige sfeer de trekking verrichtte. De hoofdprijs (kamerbreed tapijt) was voor C. Priem, Weelweg 2, Sint-Maartens dijk, le prijs (fiets) A. van Driel, Post- straat, 2e prijs (grill) A. J. van Oeveren. Poststraat, 3e prijs (deken) A. de Jonge Molendijk, 4e prijs (100 gulden bood schappen) E.A; Bazen, Bloemenlaan Sint-Maartensdijk, 5e prijs (boormachi ne) A. Moerland Wilhelminastraat 29, 6e prijs (racebaan) M.A. Smits, School straat, 7e prijs (diner 4 pers.) L.M. Hen- drikse-Everaers Schoolstraat 8e prijs (hanglamp) G. Mol, Schoolstraat, 9e prijs (autovacht) M.A. Lindhout Voor straat. 10e prijs (legodoos) W. H. Priem Kerkstraat. Zaterdagmorgen 10 december wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie IM Banden- en lichtcontrole Veilig Verkeer houdt morgen van 's middags twee tot 's avonds tien uur in garage Struik een verlichting- en ban dencontrole. Dit is geheel kosteloos en alleen de vervangende onderdelen wor den in rekening gebracht. In voorgaande jaren maakten ongeveer zestig inwoners gebruik van deze mogelijkheid en Veilig Verkeer hoopt ook nu weer op een grote toeloop. Vooral in deze tijd van het jaar is een goede verlichting belangrijk, evenals goede banden Veilig Verkeer heeft politieman Burggraaf bereid ge vonden om dinsdagavond om half acht in het verenigingslokaal Voorstraat 42 een verkeerscursus te geven. Zeker voor hen die al langer hun rijbewijs hebben, is het goed hun kennis op te frissen. Ook andere verkeersdeelnemers als voetgan gers, fietsers en bromfietsers zijn dins dagavond van harte welkom. Biljarten De Kitskoningen: R. Oosdijk-R. van Oeveren 0-2, M. Smits-Ph. J. de Rijke 0-2, L. Buitenhuis-R. de Graaf 0-2, A van Haaften-A. Moerland 2-0, A. Oos- dijk-M. Priem 2-0, A. Wesdorp-Co Smits 0-2, H. van Zetten-C. Smits 0-2. CHR. GEREF. KERK 10.00 en 1830 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 uur ds. G.Mouw, 14.30 uur leekdienst woensdag 14 december 19.30 uur ds. G. Mouw, Bijbellezing N.H.B.W.I.W' Gasthuiskapel 10.00 uur eerw.heer de Jong, Hooger- heide NED. PROT. BOND 4 10.45 uur dhr. J.P. Hulsbos, Sassenheim R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. R. de Jonge, Bruinisse (H.A.) 18.30 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen (dankz.H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. DJ. Kaumau, Winterswijk (H.A.) CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. D.J. van Vuuren, Zaamslag GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. J. van Vliet, Vee- nendaal (H.A. en dankz.H.A.) woensdag 14 december 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 leesdienst Woensdag 14 december 19.30 uur ds. van Stralen uit Barneveld STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen 18.00 uur ds. WJ. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst donderdag 15 december 19.30 uur ds. J. Schinkelshoek, Kampen SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom (H.A. en nabetr.H. A.) woensdag 14 december 19.30 uur ds. J. Blom, Bijbellezing N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10.00 uur ds. J.W. Lely, Dirksland 19.00 uur ds. Luchtigheid, Dordrecht GEREF' GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE donderdag 8 december 19.00 uur ds. M. Pronk, Dordrecht zondag 11 december 9.30, 14'00 en 18.00 uur leesdienst woensdag 14 december 19.00 uur ds. J. Schinkelhoek, Kampen R.K. KERK za. 19.00 uur H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur dhr. N.H. Groen GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur kand. H.G. de Graaf, Reeu- wijk 18.00 uur ds. J.T. Cazander, Dirksland GEREF. KERK 10.00 en' 14'30 uur ds. HJ. Oldemans, Hilversum GEREF. GEMEENTE donderdag 8 december 19.30 uur ds. J.C. v. Ravenswaay, Ter- neuzen zondag 11 december 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. A.B. Cysouw (H.A. en dankz. H.A.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 uur ds. F.W. Dilling, Bergen op Zoom 16.00 uur ds. G J. Smink, Stad a/h Ha ringvliet WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud- Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr.Padt) Th.A.Bos, Tholen. tel.01660-2542. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr'v.d. Bel) Dr. E. Veldman, Stavenisse, tel.01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland, tel.01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en SintPhilipsland Zr. van Herk-de Hoed, Sint-Philipsland. tel.01677597, b.g.g. 448 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. de Rijke, Tholen, tel.01660-2394 DIERENARTS Dr. A' Rinses, Scherpenisse, tel.01666-2596. spr. u.vr. 18.30 - 19.30 uur, za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag, van 's morgens 9.00 - 's nachts 1.00 uur. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 9 t/m 15 december vrijdag 9 1.56-14.17 zaterdag 10 2.50- 15.11 zondag 11 3.42-16.02 maandag 12 4.31 - 16.50 dinsdag 13 5.16-17.38 woensdag 14 6.01 - 18.29 donderdag 15 6.49-19.16 Zaterdag 10 december nieuwe maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2