&/au\ lino GELUK Pollie Zoon *SSER ZONWERINGEN BV 2 EENDRACHTBODE Donderdag 1 december 1977 Voor prijsbewuste mensen. H.K.laban Bezoek onze showroom tholen oibiho- 2823 ''1$] Tholen Oud- Vossemeer Textiel Interieuradvies Sportkleding in POLLIE'S nieuwe winkel vindt u het wel Sint- Annaland (I Stavenisse Sint- Maartensdijk Ven/olg od Dag. 9 Predikbeurten B. L.ichienbergstruai 10 advertentie IM Speculaasplanken In de openbare bibliotheek aan de Stoofstraat is tot en met vrijdag 9 de cember een kleine expositie te bekijken van speculaasplanken en de daarover verschenen literatuur. Wie daarover wat meer wil weten kan er tijdens de ope ningsuren terecht. Geen voorrang Vorige week was er op de kruising Hoogstraat Stoofstraat een aanrijding tussen brommer en personenauto. De bromfietsbestuurder B.v.d.M. verleende vanaf de Stoofstraat geen voorrang aan de op de Hoogstraat rijdende plaatsge noot R.B.S. Er was nogal wat materiële schademaar met de verwondingen liep het best af. Beide weggebruikers waren uiteraard verzekerd. Ouderavond Gem. Mavo Vijftig ouders en wethouder A.J. Scher- penisse hebben de ouderavond van de Gemeentelijke Mavo bijgewoond. Na het welkomstwoord van de voorzitter van de oudercommissie, mevrouw Ge- lok uit Oud-Vossemeer, ging directeur J.v.d. Donker in op het experiment fun derend onderwijs. Personeel en ouder commissie hadden hiermee reeds inges temd en ook de ouders gingen ermee accoord dat de gem. Mavo aan dit ex periment meedoet. De bedoeling is o.a. een soepeler aansluiting te bewerkstelli gen tussen basis- en voortgezet onder wijs. Secretaris-penningmeester De Krijger zorgde voor de verslagen, waar na een kascommissie werd benoemd. Na de koffiepauze werden de nieuwe leden van de oudercommissie gekozen. De nieuwe samenstelling is: mevrouw Ge- lok uit OudVossemeer (voorzitter), de heer De Krijger uit Tholen (secr. Nijs uit Tholen, de heer Leeuwis uit Sint-Anna- land, de heer Stapel uit Poortvliet, de heer Slager uit Scherpenisse en de heer Franken uit Sint-Maartensdijk. Van ou dercommissielid de heer No'om werd afscheid genomen. Hij werd met een boekenbon bedankt voor de medewer king. Mevrouw van Zanten van het Zeeuws Bureau voor Studieen Beroeps keuze hield tenslotte een lezing over het testen van kinderen en het belang van een goede keuze. Zij benadrukte, dat plezier in het werk een belangrijk uit gangspunt moet zijn. Met een korte rondvraag werd deze geslaagde ouder avond besloten. TRICOTAGE Markt 7 Tholen tel. 2575 advertentie 1M PJZ naar Bitter Lemon Vijftien leden van de platgtelandsjon- geren zuid (PJZ) Tholen/Sint-Philips- land hebben zaterdagavond in de Rot terdamse schouwburg een voorstelling van het toneelstuk Bitter Lemon van Dimitri Frenkel Frank bijgewoond. Men genoot volop o.a. van het spel van JennY Arean. Vrij Parkeren van Capritholen "We speelden goed, maar soms ook slecht. We moeten nog veel leren", was het slotlied van Capritholen, dat vrij dagavond onder grote belangstelling in Hof van Holland "Vrij Parkeren" in première liet gaan. Ondanks die be scheiden opstelling kregen de vrouwen voor hun gevarieerd programma toch bloemen en applaus. Nu is dat bij de zevende première wel een traditie ge worden, of het geheel nu positief of ne gatief was. Capritholen verdiende het applaus en de bloemen echter alleen al vanwege de inzet. Na de zomervakantie beginnen de wekelijkse repetities al en in de weken voor de première wordt dat opgevoerd tot twee keer per week. Tek sten worden gezamenlijk gemaakt en geleidelijk aan ontstaat er door ieders creatieve inbreng dan een totaalpro gramma. Het geluid was dankzij de goede apparatuur (er waren verschil lende microfoons opgesteld) prima. Dat is ook al heel wat waard, want het zou niet de eerste keer zijn dat voordrachten of toneelstukjes door slechte verstaan baarheid gedeeltelijk de mist ingaan. Capritholen kwam bovendien met een uitstekende belichting. De grote ver scheidenheid aan kleding mag ook niet onvermeld blijven. Naast acteertalent, was er zeer zeker ook zangtalent aan wezig. De liedjes vormden een belang rijke bijdrage voor het aantrekkelijke programma. Er waren gevoelige stukken zoals "Ik huil om jou Groot Tholen" en lichtvoetige onderdelen als de Turkse buikdanseressen, gesluierd en wel. Programma-onderdelen waren o.a. Sport in beeld, Eet u smakelijk, Baal- jij-of-baal-ik, Sprookje, Huisvrouwen op weg naar het concertpodium, De Vliegende Hollander, Kleuterklets, Den Haag vandaag,' Zing met ons mee en Au revoir, rijden maar. Voor Capritholen tekenden Gre Boel- houwers. Adri Deurloo, Gre van Elsac- ker, Cre Hoogedeure, Topi Hilbron, Si- mina de Korte, Nellie Nieuwenhuis, Maddy Overbeeke, Marina Tichem, El ke Venekamp, Honk Meylink (piano), Ellie Deurloo (piano), Bonnie Joosse en Wimmie v.d. Berge (belichting en ge luid). De première van Capritholen, die per seizoen zo'n dertiental voorstellingen geeft, werd o.a. bijgewoond door burge meester en mevrouw Van Boeijen. Bushokjes geplaatst De bushokjes aan de Grindweg en Ten Ankerweg zijn geplaatst, zodat de wachtende passagiers nu beter be schermd zijn tegen het gure najaarsweer. De bushalte aan de Ten Ankerweg wordt echter mogelijk verplaatst. Dit in verband met problemen rond het fiets pad. Er waren eerst borden voor het rij wielpad aan de Ten Ankerweg geplaatst, maar die zijn op advies van de politie weer weggehaald. Het bleek namelijk dat men zowel op het rijwielpad als op de Ten Ankerweg fietste. Aangezien dit veroorzaakt werd door een onduidelijke situatie kon de politie hiertegen niet op treden. Om een oplossing te vinden, is aan Veilig Verkeer Nederland en de ANWB advies gevraagd, waarbij een eventuele verplaatsing van de bushalte aan de Ten Ankerweg betrokken is. Gemeenschapscentrum PTT, de bibliotheek, het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnig Vorming, het Welzijnsorgaan, de muziekschool en de peuterspeelzaal De Fabeltuin willen met de beheerscommissie van de Gast huiskapel praten over de bouw van een gemeenschapscentrum. Dit wil overi gens niet zeggen dat deze instanties ook werkelijk aan het centrum zullen deel nemen. Het Groene Kruis wil geen ruimte in het dorpshuis. Men is al te ver gevorderd met de voorbereidingen voor de verbouw van het huidige wijkgebouw in de Molenvlietsestraat. Intocht van Sint-Nicolaas Afgelopen zaterdag kwam de goede Sint ook in Tholen aan. De gebroeders Ver kammen brachten Sint en zijn vele Pie ten met hun met vlaggetjes en ballonnen versierde schip veilig aan wal. Terwijl die muzikanten van Concordia, die de overtocht mede getrotseerd hadden, Sinterklaasversjes speelden, zette de goedheiligman voet op Thoolse bodem. In een open calèche, getrokken door twee paarden, ging het vervolgens naar de Markt. Hier hadden zich vele kinde ren met hun ouders verzameld. Even dreigde de toespraak van Sint niet door te gaan want zijn boek was zoek. Ge lukkig liep het allemaal goed af nadat twee pieten van de daken van De Kroon en fam. Deurloo waren afgehaald. Zij hadden zich hier opgesteld, één met het huishoudboek van de Sint en de ander met het enige echte boek. Zij lieten zich alleen overhalen om te komen nadat de kinderen enkele versjes hadden gezon gen met begeleiding van eigengemaakte muziekinstrumenten De Sint die even dacht dat Tholen een nieuwe burgemeester had gekregen, liet zich vervolgens verwelkomen door de wethouder, van onder andere Sint Ni- colaaszaken, wethouder A. J. Scherpe nisse. Deze liet in zijn toespraak door schemeren dat hij het op prijs zou stellen wanneer de Sint zijn cadeaus in Tholen zou kopen. Hierna verliet het gezelschap de Markt voor een rijtoer door de bin nenstad. Zij werden voorafgegaan door Concordia. De rijtoer eindigde bij de hallen van de fa. Schot. Hier gaf de Sint het startschot voor de prijsvraag van de vereniging voor veilig verkeer. Door deze vereniging werd aan de kinderen hierna een filmvoorstelling en een trac- tatie aangeboden. Het Was al met al een prettige start van de voorbereidingen voor 5 december. In het gesprek tussen de Sint en wet houder Scherpenisse kwamen de tot standkoming van gemeenschapshuis en speelplaatsen voor de jeugd aan de orde. Aktiviteiten Zonnebloem Op 2 december a.s. brengt de Sint een bezoek aan huize Ten Anker in Tholen. Bejaardensoos Op 5 december a.s. te twee uur brengt St. Nicolaas in gezelschap van twee knech ten, een bezoek aan de bejaardensoos. De Sint hoopt dat dan vele bejaarden aanwezig zullen zijn. Op 9 december a.s. gaan de bejaarden nog een dagje uit, en wel naar de glas fabriek Leerdam. De bus vertrekt om acht uur bij de oude bushalte en komt ook langs Ten Anker. De bus is vol. St. Nicolaasmiddag de Fabeltuin Woensdag 23 noveóber werd de jaar lijkse ouderavond van de peuterspeel zaal de Fabeltuin gehouden. Als gastspreekster op deze goed be zochte avond was uitgenodigd mevr. Karina Bouwense, die een lezing hield over antistische kinderen. Tevens was er gelegenheid vragen te stellen, en gezien de reacties van de ouders werd de lezing zeer op prijs gesteld. Na de koffiepauze volgde een bestuursverkiezing, waarbij drie bestuursleden, t.w. mevr. Coomans, mevr. Schmidt en de heer Bout, aftraden en herkiesbaar waren. Uit de kandidaat bestuursleden werden door stemming aangewezen als nieuwe bestuursleden, mevr. Zoeteweg, mevr. Deurloo en de heer Van Langwelde. Op zaterdagmiddag 26 november heeft, Sinterklaas een bezoek gebracht aan de peuters, die waren verzameld in het verenigingsgebouw. Terwijl de peuters, geholpen door hun ouders slingers maakten, liep de Sint rond in de zaal. Met voor de kleinen een hartelijk woord droeg de Sint bij aan een zeer geslaagde middag. De chocolademelk met banket vond gretig aftrek bij groot en klein. Tot slot was er voor elke peuter een aardige sur prise. Capritholen op bezoek bij bejaardensoos Op 23 november j.l. hebben de bejaar den weer een fijne middag gehad. Ze konden weer genieten van de dames van "Capritholen" in Hof van Holland, van het optreden van "Vrij Parkeren". Ook uit Poortvliet en Oud-Vossemeer, waren er vele bejaarden gekomen. Het was een gezellige middag. Op 5 decem ber komt de Sint om twee uur in de soos. Dammen Op 25 november j.l. werd de thuiswed strijd gespeeld, door ons tweede tiental tegen Middelhamis 1. De uitslag was 5-15 in het nadeel van Tholen. Hieron der volgt de uitslag: 1. A. Boogerd - K. Vis 2-0 2. J. de Rijke sr. - B. Vis 0-2 3. G. Brasser - J. Smalheer 1-1 4. H. Bohr - J. Hoorn 0-2 5. H. Geluk - A. Knape 1-1 6. W. A. Boogerd - F. Noorddijk 1-1 7. J. Nagtegaal - J. Lod der 0-2 8. Th. van der Male - I. Mach- loed 0-2 9. A. Schot - A. Krijgsman 0-2 10. R. Quist - M. van de Lente 0-2. Tafeltennis De laatste competitiewedstrijd van Ve- locitas is zaterdagavond uitgesteld we gens ziekte van twee Tanaka spelers. De wedstrijd is nu uitgesteld naar volgende week zaterdag. In plaats daarvan speel de Velocitas I tegen Velocitas 2: 8-2. Ad Vis - Jan Willem Slager 14-21, 22-24 Gerrit Vis - Piet Bevelander 21-18,21-16 Piet Ridderhof - Hans Polderman 21-9, 21-4 Ad Vis/Ridderhof - Slager/Beve lander 21-16, 22-24, 21-14 Gerrit Vis - Slager 18-21, 18-21 Ad Vis - Polderman 21-19, 21-16 Ridderhof - Bevelander 21-12, 21-9 Gerrit Vis - Polderman 21-16, 22-20 Ridderhof - Slager 21-17, 20-22, 21-14 Ad Vis - Bevelander 22-20, 19-21,21-19. - OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 ^Advertentie IMjjj Biljarten Krijt op Tijd: 12e competitieronde D. Vaders 18 caramboles hoogste serie, M. Voormeulen 15 beurten kortste partij en 3.60 hoogste gemiddelde. A. Havermans - D. Vaders 0-2, A. Hommel - R. Mosch 2-0, Ant. van Daalen - R. Goudswaard 2-0, R. Voor meulen - A. Goudswaard 2-0, J. Kruf - T. van der Logt 2-0, J. Schetters - J. van Daalen 2-0, G. Minheere - T. Schot 0-2, D. Aamoudse - P. Moerland 2-0, J. Po- tappel - H. Zeeman 0-2, H. van Daalen - L. Vroegop 2-0, F. Hommel Jzn. - C. Wessels 2-0. De Poedelaars: kwartfinale clubbeker J. van Gorsel 21 beurten kortste partij, A. Heyboer 23 caramboles hoogste serie en 3.62 beste gemiddelde. W. Bevelander - J. Smit 2-0, J. van Gor sel - J. Kouwen 2-0, A. Heyboer - J. Konings 2-0, M. Pipping - L. Klippel 0-2. Competitie P. van Gastel kortste partij 15 beurten, A. Heyboer 14 caramboles hoogste serie en 4.27 beste gemiddelde. A. Heyboer - P. van Gastel 2-0, P. Tim mermans - J. Plandsoen 2-0, W. Beve lander - P. van Gastel 0-2, J. van Gorsel - P. van Gastel 0-2, P. van Gastel - M. Sterk 0-2. Willen is Kunnen: L. Havermans 16 beurten kortste partij en 2.30 hoogste gemiddelde. M. Vercamman - W. Aar- noudse 0-2, L. Havermans - J. van Driel 2-0. De Treffers won vriendschappelijk met 5-3 tegen een team uit Bergen op Zoom, competitie B. den Hollander hoogste serie 18 caramboles, H. Hommel 31 beurten kortste partij en 1.94 beste ge middelde. J. Etienne - G. Havermans 0-2, H. Hommel - P. Vis 0-2, C. Burgers - P. de Leeuw 2-0, B. den Hollander - L. van Wezel 0-2. C. Burgers won van G. Ha vermans een bekerwedstrijd die vorige week gelijk was geëindigd. Schakers naar kampioenschap Een junioren team van de schaakver eniging zal zaterdag deelnemen aan de finale om het Brabants clubkampioen schap in Zevenbergen. Het team bestaat uit Jacky Vaders, Steven de Looze, Ad Aamoudse, Wilmar Hoffman, Marco Polderman en Ronnie Lindhout terwijl dhr. T. van Maanen als teamleider zal optreden. St. Joseph begint opnieuw Een tweetal meevallers zijn er de oor zaak van dat toneelvereniging Sint Jo seph zijn winterprogramma in een nieuw jasje heeft gestoken. Ten eerste kreeg men van de gemeente Tholen de toezegging dat op korte termijn de be lichting in het Dorpshuis aangepast zal worden aan de wensen van de twee plaatselijke toneelverenigingen. Tevens slaagde men erin dhr. W. de Vries als belichtingsdeskundige aan te trekken waardoor de vernieuwing ook ten volle uitgebuit kan worden. In verband daar mede heeft men de studie van het blijs pel "De dochters van de baas" gestaakt. In plaats daarvan gaat men nu het blijs pel "Mister doe het zelf schrijven" voor het voetlicht brengen, wat meer is aan gepast aan de nieuwe mogelijkheden. De première van 17 december is nu uit gesteld naar 13 januari. De regie berust weer bij dhr. J. de Kruik uit Nieuw- Vossemeer. Spelers zijn de dames Mad dy. Geuze-Hoek, An Havermans-de Leeuw, Nel Zeeman-v.d. Zande, Sjan Timmermans-Hommel en Siska de Ko-' ning en de heren Kees de Leeuw, Ge rard Uijtdewilligen, Rien Goedege- buure en Johan van Meer. St. Joseph neemt nog een tweede blijspel in studie waarmee men op 24 februari de winte- ruitvoering van de V.V. Vosmeer zal opluisteren. Dit is tevens het begin van een aantal feestelijkheden in verband met het zestigjarig bestaan, dat Sint Jo seph in september 1978 gaat herdenken. TROTTOIR STUK GEDRAAID C.P.G. van N. uit Sprundel kon met zijn vrachtwagencombinatie in de Burg. Versluijsstraat keren noch draaien. Hij had niet eens voldoende ruimte om met het gevaarte die straat in te rijden. De chauffeur reed zich als het ware klem en in zijn poging uit die situatie te komen, draaide hij een flink gat in het gemeen telijk trottoir. Dat kostte eeó proces verbaal. UITBREIDING KANTINE Op een bijzondere ledenvergadering heeft de voetbalvereniging Vosmeer za terdagmiddag besloten de kantine uit te breiden. Aan de westkant wordt er een stuk bijgebouwd. Vice-voorzitter J. Heijboer lichtte het uitgewerkte plan toe. Door zelfwerkzaamheid probeert men de kosten zo laag mogelijk te hou den. Na verwezenlijking zal het ruimte tekort in de kantine bij belangrijke wedstrijden voorbij zijn. ONTVANGST SINTERKLAAS Sinterklaas kreeg zaterdagmiddag onder de molen een muzikaal onthaal. Hij maakte vervolgens een rondrit op weg naar zaal 't veer, waar de winkeliers- en muziekvereniging alsmede ijsclub De Eendracht voor een kinderprogramma hadden gezorgd. Er waren welkomst- xoorden van de voorzitters G. Timmer mans en A. Pollie, terwijl dhr. J.D. Vroege een tekenfilm vertoonde en de hoofdfilm "De grote treinroof'. Er was veel belangstelling. Sint zegde de ijsclu bleden toe, dat bij het uitblijven van natuurijs een bezoek aan een kunstijs baan wordt gebracht. DE WERELD IN 2525 Pater Porre heeft tijdens de jongerenmis in de Sint-Willibrorduskerk het wel zeer futuristische thema van de wereld in 2525 behandeld. Hij wees op de steeds vergaande automatisering en mechani satie, waardoor de persoonlijkheid van de mens steeds meer in het gedrang dreigt te komen. Gelukkig zijn er echter ook tendenzen die wijzen in een richting van een steeds groeiende samenweking tussen de diverse kerken, aldus pater Porre. Hij zag naast sombere ook hoop volle toekomstbeelden aan de horizon. Het jongerenkoor Con Amore o.l.v. Leo Hermans verleende z'n medewerking, terwijl de jongeren zelf de lezingen ver zorgden. Anja Hommel sprak een dankwoord voor de steun aan de actie voor herstel van de kruisweg. Hiervoor kwam 410,90 binnen. Feestavond Vogelvrienden. De Vogelvrienden hielden in het clu blokaal van de heer Saparow zijn jaar lijkse feestavond. Voorzitter de heer C. Hommel toonde zich verheugd over de grote opkomst van de leden met hun dames en na de koffie met gebak ging hij van start met het uitreiken van de prij zen van de enkele weken terug gehou den tentoonstelling. Het tweede gedeel te van de avond had een gezellig karak ter met gelegenheid om met de beentjes van de vloer te gaan onder leiding van het Duo B.Z. uit Sint-Annaland. Duivententoonstelling De Zwaluw hield zaterdag in het dorps huis "de Vossenkuil" zijn jaarlijkse ten toonstelling. Er waren 246 vogels inge schreven waarvoor een goede belang stelling bestond van de zijde der mel kers. Het rad van avontuur draaide tus sendoor ter bestrijding van de onkosten. De resultaten: Klasse 1 oude doffers: 1 D. 2 J. Quist 3 A. Lindhout 4 M. Moer land 5 M. Moerland 6 C.Ewijk 7 W. Burgers 8 M. Moerland 9 W. Burgers. Klasse 2 oude duivinnen: 1 A. van Daalen 2 A. Hage 3 J. Quist 4 J. Quist 6 J. Vaders 7 M. de Graaf. Klasse 3 jarige doffers: 1 J. Potappel 2 J. Potappel 3 M. de Graaf 4 J. Schetters 5 D. Polderman 6 J. Potappel. Klasse 4 jarige duivinnen: 1 D. Hage 2 G. Hoek 3 R. Mosch 4 B. Quist 5 A. van Daalen Z.E.V. voor J. Quist. Klasse 5 jonge doffers: 1 D. Pol derman 2 M. Speyer 3 J. Kruf 4 J. Ver- weys 5 P. Vis 6 J. Verweys 7 A. va n Daalen 8 J. Verweys 9 M. de Graaf 10 P. Vis 11 H. Buitenhuis. Klasse 6 jonge duivinnen: 1 J. Vaders 2 J. Vaders 3 G. Hoek 4 M. de Graaf 5 L. de Kleijn 6 B. Quist 7 C. Ewijk 8 J. Schetters 9 J. Kruf 10 M. Vaders E.V. voor C. Ewijk. Klasse 7 late doffers: 1 C. Ewijk 2 L. Hoek 3 A. van Daalen. Klasse 8 late duivinnen: 1 J. Kruf 2 C. Hommel Z.E.V. voor J. Kruf. E.V. voor J. Kruf. Verlote prijzen onder de inzenders: 1 G. Hoek Oud-Vossemeer 2 C.J. de Koning Wouw 3 M.K. Speyer Poortvliet. A H Weer bij de tijd Sinterklaas heeft dan eindelijk een al lang bestaande wens van de Sint-Anna- landse bevolking vervuld: De inwoners kunnen weer op de klok kijken nu er op de oude plaats drie nieuwe wijzerplaten zijn aangebracht. Als het uurwerk ook nog eens gelijk gaat lopen met de radio- tijd, dan kan iedereen weer tevreden zijn. Hopelijk is de langdurige ellende met het torenuurwerk hiermee achter de rug. Aardappelen onder plastic De landbouw kijkt steeds weer uit naar nieuwe methodes om zich te kunnen handhaven. Zeker met de lage prijzen voor aardappelen en uien zoals nu het geval is. Op de ZLM-vergadering in zaal W. Rijnberg kwam bedrijfsvoorlichter L.N. Bax met de resultaten van de aar dappelteelt onder plastic. Hiervoor was o.a. een proefveld aanwezig op een per ceel v n de Fa. Goedgebuure-Bruijnzeel. Er werden buitengewoon grote ve schil len geconstateerd in de resultaten. Een feit is, dat het plastic opbrengstverho- gend werkt terwijl de aardappels ook veel vroeger gerooid kunnen worden waardoor de telers van de primeurprij- zen kunnen profiteren. Een werkgroep gaat nu de mogelijkheden bestuderen om het plastic machinaal over de aar dappelen te leggen. Hierbij denkt men o.a. aan een soort rijpadensysteem. De teelt van vroege aardappels is nog de beste basis, zo zei ook dhr. A. van Oos ten, die sprak over tuinbouw op het ak kerbouwbedrijf. Door overproductie e.d. zag hij niet veel perspectieven, Al leen in de winterbloemkool en witlof zitten er misschien nog mogelijkheden. Een handicap voor de volle grondstuin- ders is het ontbreken van zoet water. Het Zoommeer kan daarin een gunstige verandering brengen. Dhr. van Oosten zei dat de steeds kleiner wordende groep zelfstandigen in de moeilijke hoek zit. Hij wilde ook niet alles even somber in zien. vorig jaar kon alles, maar nu (met slechte prijzen) kan er niets. Voorzitter M. Ph. van der Weele wees in zijn openingswoord tot de 25 ZLM-le- den ook op de extreem lage prijzen. Met stijgende pachtnormen en verhoging van de BTW voor brandstoffen en landbouwwerktuigen, waren zijn ver wachtingen pessimistisch gestemd. Een nieuwe keuze voor de landbouwregeling of het ondernemerschap is voor de BTW zeker te overwegen, aldus de voorzitter. Hij meende dat het steeds moeilijker wordt om op de landbouwbedrijven een redelijk inkomen te halen. Dhr. v.d. Weele xees er nog op, dat gelegenheids telers de markt bederven. Ten aanzien van de suikerbietenteelt stipte hij de verschillende mogelijkheden aan: ver der gaan met h t ..engprijssysteem (zoals de rest van ons land wil) of invoering van het contractstelsel waaraan vele te lers in het zuidwesten de voorkeur ge ven. De ZLM-voorzitter sprak tenslotte de hoop uit, dat de minister van land bouw in het nieuwe kabinet iemand is met boerenbloed in de aderen zod t hij de landbouwbelangen in Den Haag en Brussel kan verdedigen. ■LiAUUJB Voor de zending De zendingskrans verkoopt zaterdag middag van twee tot zes uur in het vere nigingsgebouw Voorstraat 42 zelf ver vaardigde handwerkstukken. De op brengst is bestemd voor de Mbuma- zending. Muller-Franke uit de as herrezen Wie een halfjaar geleden de troosteloze toestand aan de Nijverheidsweg zag na de grote brand bij Muller-Franke B.V., wrijft nu z'n ogen uit in de fraaie nieuwbouw voor de doe-het-zelf zaak en het bouwbedrijf. Binnen een half jaar kwam een accommodatie tot stand die klinkt als een klok. Muller-Franke maakte donderdagmiddag een nieuwe start, aan de andere kant van de Nijver heidsweg, die weer volop hoop geeft voor de toekomst. De eerste klanten hebben vrijdag de talrijke mogelijkheden in de nieuwe doe-het-zelf zaak al ontdekt. Het is ook geen wonder: van 150 m2 voor de brand tot 640 m2 nu. Overzichtelijk is de grote sortering uitgestald. Van schroefjes tot complete keukens. Dat laatste is nieuw bij Muller-Franke, die van alle markten thuis is: JéWé meubelpanelen, het ge hele Cetabever pakket, elementsyste men, Strikolith sierpleister, decoratieve kurktegels, bouten en moeren, ijzerwa ren, gereedschap, vouwdeuren, glaswo- lisolatie, boren, plavuizen (nu ook voor de houten vloer), alle lijmsoorten, met- selgereedschap, hang- en sluitwerk (ko per is weer "in"), gereedschapskisten, barbecue, enz., enz. In pvc-materiaal is de sortering erg groot met ook de grote maten. Vanzelfsprekend ontbreekt ook het hout niet zoals de poranapischrten. Muller-Franke levert kwaliteit, is bo vendien gunstig in prijs, zeker nu met openingsaanbiedingen en 10% korting op gereedschap en boormachines. Ook voor wastafels en w.c.'s kan men aan de Nijverheidsweg terecht, terwijl men in het voorjaar een uitgebreide collectie tuingereedschap kan aantreffen. Gelijk vloers is er 500 m2 beschikbaar, de trap op: 140 m2. Men kan alles rustig uit zoeken en bijvoorbeeld schroeven en moeren zijn los verkrijgbaar. De keu kens zijn van Duits fabrikaat: Rational. Donderdagmiddag- en -avond kwamen velen alvast een kijkje nemen tijdens het "open huis". Ook de geüniformeerde brandweer was er. De familie Muller nam talrijke felicitaties in ontvangst. Naast de doe-het-zelf winkel staat de royale bedrijfshal voor het bouwbedrijf met kantoorruimte. In het gehele nieu we complex zal het prettig werken en winkelen zijn. Zaterdag was er nog een demonstratie in het aanbrengen van structuur- en mar merpleister. Verder werd de werkifig van Hey'di speciaal afdichting voor lek kende kelders en buizen getoond. Mul ler-Franke is weer boven-Jan. Gevonden en verloren Bij de politie zijn inlichtingen te krijgen over een gevonden geel oliepak met oranje-rood trainingspak, zwarte da mesportemonnee, huissleutel, rood trai ningspak, lipssleutel met zakkammetje, autosleutel met muntje, damesfiets en een damespolshorloge. Verloren is een bruine herenportemon nee met twee pasfoto's en geld, een ar- beidspas met foto, gouden broche met rode steen, gouden tientje broche, zilve ren roosjes armband, zilveren armband en een paar rolschaatseü. Diefstal In de zilveruienfabriek van G. H. Pol derman B.V. aan de Nijverheidsweg is honderd gulden gestolen. Door verbre king van een raam aan de achterkant van het kantoor, kwam(en) de dader(s) binnen. Uit een geldkistje in een bureau werd het geld meegenomen. De techni sche recherche van de rijkspolitie stelde een onderzoek in, maar van de dader(s) geen spoor. Dia's in Sint Maartenshof Dhr. P. Jasperse heeft voor een groot aantal belangstellenden in Sint Maar tenshof mooie dia's vertoond over oud en nieuw Smerdiek. Men zag o.a. de bouwplaats van het bejaardentehuis en de bouwwerkzaamheden. Verder het slot Jacoba van Beieren, waar dhr. Priem nu een mooie bungalow heeft ge bouwd. Bij de bouw zijn nog vele oud heden gevonden. De beelden toonden ook de gangen onder de Smalstad die 1600 tot 1800 jaar oud zijn, waar aarde werk van Bataafse afkomst is gevonden. De kijkers zagen voorts de Markt in ou de glorie' de voormalige school, de knusse straatjes en de torenklokken die door de Duitsers zijn meegenomen. Ook de inundatie werd in beeld gebracht, het slopen van de school, de weegbrug uit 1883, de Kaaistraat tijdens de ramp van 1953. Ook op de buitendijkse gronden had dhr. Jasperse opnamen gemaakt van o.a. lamsoren' terwijl van Tholen de oude Eendracht en het druk bevaren Schelde-Rijnkanaal was ite zien met de nieuwe brug. Directrice zr. Koole bood dhr. Jasperse een zeldzaam plantenbakje aan met schorrenflora. De belangstellenden rea geerden met een daverend applaus op deze mooie voorstelling. Rehobothkerk over Israel Dhr. en mevr. Schreuder hebben op een gemeente-avond van de Rehobothkerk dia's over Israel vertoond. Behalve de interessante voorstelling was er nog een onderlinge verloting waarvoor men zelf leuke en soms bijzonder praktische arti kelen had beschikbaar gesteld. Op deze fijne bijeenkomst, die onder leiding stond van consulent ds. Vermeer, werden ook nog twee ambtsdragers ge kozen. Niet op het Marktplein Behalve in de parkeervakken wordt er ook veelvuldig geparkeerd om het Marktplein voor het gemeentehuis. Aangezien hierdoor het aanzien van het historisch gebouw geschaad wordt en ook de sierbestrating met olie wordt besmeurd, zullen er twee borden ge plaatst worden met het verzoek niet op het plein te parkeren. Volgens de waar neming van b. en w. is in de parkeer vakken voldoende ruimte aanwezig. Ouderavond L.T.S. Ondanks het slechte weer was er een goede opkomst bij de ouderavond van de Burgemeester Bouwenseschool ?oor lager technisch onderwijs. Voor de pau ze waren er drie inleidingen. Mevr. M. 'Germing-Steidl, schoolarts, sprak over gezonde voeding voor de schoolgaande jeugd. Dhr. A. W. van Zweden, groeps commandant van de rijkspolitie Tholen, behandelde het onderwerp relatie jeugd en politie. Dhr. Kley van Veilig Verkeer Nederland sprak tenslotte over het ver keersgedrag van 12-16jarigen. Hierover werden nog enkele vragen gesteld. Na de pauze kv^m"het huishoudelijk gedeelte met het jaarverslag en de ver kiezing van drie oudercommissieleden. In de plaats van mevr. J. J. Hage-van 't Hof werd uit Sint-Maartensdijk dhr. C. Poot gekozen. Voor dhr. G. de Moed uit Stavenisse kwam dhr. M. P. Mosselman uit Sint-Annaland in de oudercommis sie. Dhr. W. Mol werd opgevolgd door dhr. W. A. Ligtendag uit Sint-Philips- land. De laatste kandidaat was niet aanwezig, zodat niet bekend was of hij z'n benoe ming aannam. Na enige mededelingen door directeur C. G. Meyer was er nog een rondvraag. Voorzitter J. K. Elen- baas dankte de aftredende oudercom missieleden voor hun inbreng en bood hen een cadeaubon aan. Collecte De busjesactie ten bate van het tbc- fonds Zonnestraal heeft 715,98 opge bracht. Alle spaarders en gevers harte lijk dank. Duiven en Sinterklaas De postduivenvereniging De Zwaluw heeft in Haestinge m.m.v. de Ooster- scheldevissers de jaarlijkse tentoonstel ling georganiseerd. Vrijdagavond gin gen de deuren open, maar het feest be gon eigenlijk pas zaterdagmiddag toen Sinterklaas met de nodige Pieten vanaf Haestinge een rondgang door het dorp maakte. Natuurlijk met Euterpe voorop. Terug in Haestinge kregen alle kinderen een verrassing van Sinterklaas. Zater dagavond was het gezellig druk. Niet alleen voor de duiven, maar ook attrac ties als rad van avontuur, ballen gooien, schiettent, prikplank, e.d. waarmee prachtige prijzen te winnen waren zoals een draagbare t.v. Dhr. H. Knuist won een fiets, de t.v. ging naar P. Oostdijk. De lotto-opbrengst werd gedeeld door vier winnaars, die elk 35 gulden kregen. De andere helft (140 gulden) was voor de verenigingen. Dhr. Van Beveren zat met 44.09 kg het dichtst bij het juiste gewicht van het half varken, dat 44.08 kg woog. De Zwaluw en de Oosterschelde- vissers, die overigens zaterdagmiddag om half drie voor de jeugdleden nog een Sinterklaasfeest houdt in de kantine van Goedhart, waren tevreden. De uitslag van de tentoonstelling: Oude doffers: I. Kwaak 1-5, P. Potappel 2-7, C. Andriesse 3, L. Lindhout 4, P. Bijl 6-9, A. D. v.d. Ree 8, J. Moerland 10, M. J. Oostdijk 11, H. Smits 12, M. Vroegop zev, P. van Beveren ev. Jarige doffers: D. J. Muskee 1-2, I. Kwaak 3,P. van Driel 4, J. Guequierre 5-6' P. Potappel 7-8' A. Riedijk zev, M. Vroegop eb. Jonge doffers: L. Lindhout 1, A. Bijl 2, J. Moerland 3, P. van Driel 4-6-10, A. Riedijk 5-7, J. Guequierre 8, P. Potappel 9, D. J. Muskee 11, A. Zwagemaker 12, M. J. Oostdijk zev, I. Kwaak ev. Oude duivinnen: P. van Driel 1, J. Alle Schrift is van God gegeven, maar de natuurlijke mens is niet in staat te ontvangen wat de Geest van God in het Woord openbaart. 1 Cor 2 14 Advertentie 1M zondag 4 december THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u kand. D. C. Floor; 18.30 u ds. L. Wullschleger GEREF. KERK 10.00 en 17.00 uur^ds. C.W. v.d. Loo, Sliedrecht CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. G. Mouw 14.30 uur leesdienst woensdag 7 december 19.30 uur ds. G. Mouw, Bijbellezing N.H.B.W.I.W. Gasthuiskapel 10.00 uur kand. de Lange, Utrecht NED. PROT. BOND 10.45 uur mej. C.E. Jolles, Soest R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 10.00 uur H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10.00 uur ds. B. de Graaf, Waalxijk 18.30 uur kand. D.C. Floor, Maarssen (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 15.00 uur ds. J. Streefkerk, Middelburg CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis zo. 8.00 en 10.00 uur H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE vrijdag 2 december 15.15 uur ds. J. Blom, St- Maartensdijk (huw. bev.) zondag 4~3ecember 10.00 en 18.00 uur ds. G.J. v. Beusekom, Jaarsveld GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur ds. W. Hage, Rotterdam GEREF. CEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10.00 en 18.00 uur ds. W. Gorissen OUD. GEREF. GEMEENTE vrijdag 2 december 15.00 uur ds. J. van Prooijen (Huw. bev.) zondag 4 december 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom N.H.B.W.I.W. Rehobotkerk 10.00 uur ds. Harteveld, Rotterdam 19.00 uur ds. Naber, Bergen op Zoom GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst do 8 dec 19 u ds. M. Pronk, Dordrecht OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE CEMEENTE 9.30 en 14.30 uur dhr. G.J. Damen GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 uur ds. G. Zijder- veld, Middelburg POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE GEREF. KERK 10.00 uur dhr. M. Wentzel, Roosendaal 14.30 uur ds. H. Rooze, Roosendaal (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 dhr. J. de Pater, Boscoop donderdag 8 december 19.30 uur ds. J.P. van Ravenswaay, Ter- neuzen SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur ds. Wüllschleger, Tholen 14.30 uur ds. Cysouw GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 uur ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 17.00 uur ds. K. Smit, Heem stede WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. tr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. Noteboom, Sint-Annaland, tel. 01665-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philips land Zr. E.P. Slager, Poortvliet, tel. 01662-404 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS "Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag. van 's morgens 9.00-'s nachts 1.00 ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHEANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand te Sint-Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTAMDEM 2 t/m 8 december vrijdag 2 7.16-19.40 zaterdag 3 7.59 - 20.30 zondag 4 8.53 -21.29 maandag 5 9.55 - 22.37 dinsdag 6 11.14-23.55 woensdag 7 12.28 - o.o4 donderdag 8 1.05 - 13.26 zaterdag 3 december Laatste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2