Eerste Expo Tholen overtreft de stoutste verwachtingen Bestedingsmogelijkheden op Tholen gevarieerd Uitslagen Expo wedstrijden MANTEL MODE! Tërhorst Meningen van standhouders: Goed verkocht en leuke contacten gelegd Burgemeester bij opening eerste Expo Donderdag 27 oktober 1977 EENDRACHTBODE 7 Naverkoop loopt lekker. Kleurwedstrijd Bejaardenfauteuil Voortreffelijke ruimte. Dik uit de kosten Goede ervaring Niet elk jaar Kosten vrij hoog. Boven verwachting. Nog een hal erbij. Meer van Tholen Meegevallen Kobus en de dierenbescherming Ook in grote maten Spaarweek Rabobanken Springlevend ondernemerschap Lied van de arbeid Prima verzorgd Een steekproef onder de standhouders van de eerste Expo Tholen wijst uit, dat iedereen positief is tot zelfs zeer enthousiast over de vierdaagse beurs in de hallen van transportbedrijf D.C. Schot en Zn. B.V. aan de Postweg in Tholen. De meesten tekenden direct voor de tweede Expo Tholen, terwijl anderen dit evene ment liever niet elk jaar wilden houden. Iedereen was vol lof over de uitstekende organisatie en de prima accommodatie. Met het beschikbaar zijn van de hallen Schot staat of valt eventueel een tweede Expo Tholen van hetzelfde kaliber. VAele standhouders zouden een volgende keer de zaterdagmorgen liever niet bij de Expo betrekken omdat van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds toch een te zware belasting is. Ook pleitten sommigen voor een etenspauze rond zes uur. "Bijzonder geslaagd. We zijn de eerste die tekenen voor de volgende Expo Tholen. De belangstelling was enorm en de kooplust goed. Opvallend was dat de stands veel verzorgder waren dan de doorsnee beurs.Men is er voor de eerste keer op Tholen enthousiast tegenaan gegaan". Die mening gaf muziekhuis W.v.d. Graaf over de eerste Expo Tho len, die in elk qeval.qua belanqstelling voor iedzre standhoudzr enorm was. V.d. Graaf vond de zaterdagopening overigens te lang, terwijl men ook 's avonds om negen uur in plaats van tien uur wilde stoppen. "Voor nu en vele ja ren", vindt drogisterij Jahsen. "Graag Expo Tholen 12,3,ja 25 en 100. 't Was fantastisch. De opzet en organisatie was enorm. Ik heb er alleen maar lof over en ik heb het dan ook bijzonder naar m'n zin gehad, 't Was een succes. De reini gingsmachine Mister Steam heb ik al veel verhuurd. De modeshows duurden wat te lang, zodat het publiek daar te veel gebonden was, wat de doorstroming belemmerde. Verder zou de zaterdag morgenopening later moeten, bijvoor beeld 12 uur", aldus drogisterij Jansen. Ook de Fa. J.J. de Vos noemde de Expo zeer geslaagd. "Tijdens de beurs hebben we niet zoveel verkocht, maar de naver koop loopt al lekker. De mensen komen terug op wat ze tijdens de Expo gezien hebben. We hebben het accent gelegd op goed merkspeelgoed en nu is er al een bouwdoos uitverkocht. Je kunt het qua ruimte ook nooit mooier hebben dan de hallen van Schot. Een volgende keer zouden we wel een strengere organisatie moeten hebben ten aanzien van het sluitingsuur tien uur en een mooiere en- Mevr. Quist uit Tholen in de bejaarden fauteuil een van de attracties op de Ex po Tholen. Dit was nummer 3 van de totaal 7 stoelen die in de stand van de Fa. H. A. van Houte en Zn was opgesteld. Een 1300 bezoekers probeerden uit wel ke van de zeven de beste bejaarden-fau teuil was. Mevr. Quist werd winnares. De eerste Expo Tholen is vergezeld van diverse attracties, zowel van de kant van de organisatoren als van de standhou ders. In elke stand was een letter aan wezig waarmee een slagzin kon worden gemaakt. Van de 4100 inzendingen wa ren er 28 goed. Na loting kwam Mevr. M. van Dongen-Vis als winnares uit de bus. Zij werd met een taxi opgehaald uit haar woning in de Kotterstraat om za terdagavond op het podium bij het re staurant gehuldigd te kunnen worden. Zij had na het opschrijven van de letters tijdens de rondwandeling op de Expo thuis nog wel een uur nodig gehad om de slagzin te kunnen vaststellen. Voor al die moeite werd ze nu beloond door or ganisator dhr. P. Brinkman. De zin luidde: "De eerste Expo Tholen is nu open, u kunt gaan kijken en ook kopen". De tweede prijs was voor Mej. C.M. Stuy uit Bergen op Zoom: een cassette recorder. De derde prijs was voor de fam. Flikweert uit de Oudelandsestraat in Tholen. Voor de kleurwedstrijd waren er 700 in zendingen. Hiervoor moest de tekening van het Dolfirodam uit de E.B. van 13 oktober worden ingeleverd. De vijfjari ge Boudie Hoogedeure uit Tholen won de fiets. De tweede prijs, het horloge, was voor de achtjarige Jan Geluk uit Tholen. De derde prijs, een transistor radio, ging naar de tweejarige Ditie Eg- qermont uit Tholen. Het fototoestel, de vierde prijs, was voor de elfjarige Anne Breure uit Sint-Maartensdijk. Daar naast waren er nog zeventien troostprij zen. De Expo verrassingsprijs ging naar dhr. J.F. Kousemaker uit Tholen: een grill en een vliegtocht met z'n hele gezin boven Zeeland. Opdracht was, het raden van de sleep met tekst van het reclamevlieg tuig dat woensdag het begin van de Ex po Tholen aankondigde. D)e lengte van de sleep was 33 !6 m.,terwijl de tekst voor iedereen in de heldere lucht duidelijk leesbaar was. Verschillende standhouders hadden ook wedstrijden of prijsvragen op touw ge zet. De Fa. van Houte had zeven stoelen tentoongesteld waaruit de beste bejaar denfauteuil moest worden gekozen. Het xerd stoel nummer drie. Van de 1300 inzendingen was Mevr. Quist uit Tholen de gelukkiqste. De Fa. Visser liet de be zoekers raden naar de hoeveelheid wa ter in een bad. Tien mensen benaderden de 93,2 liter, waaruit M. Goudzwaard uit Poortvliet en Mevr. H.Laban-Dijk- slag uit Tholen als le en 2e prijswinnaars uit de bus kwamen. De Fa. de Vos had een auto-racewed strijd waarbij Jack Schot van de Ten Ankerweg in Tholen als winnaar te voorschijn kwam. De Fa.Pleune had twee opdrachten. Ten eerst moest het gewicht van een hert worden geraden. Dat was 43 kg en C. v.d. Jagt uit de Oudelandsepoort in Tholen won er een 1 persoons draion deken mee. De twee de prijsvraag betrof het aantal vierkante meters zeil op een rol, dat was 60 m2 en de Fam. R.Veld uit de Burg. van Ber- chemstraat in Tholen was de gelukkige. Zij krijgen een nieuwe keukenvloer met novilon aangeboden door de Fa. Fleu- ne. Alpose liet de belangstellenden gis sen naar de lengte van een ladder. De le prijs, een hobbysteiger, ging met 7.82 m naar G. Minheere uit de Machteld van Gelrestraat in digd. Het Welfarewerk verkocht voor 1914,40 aan diverse artikelen, waarover de dames niet onte vreden waren. De le prijs van de verlo ting, een sprei, ging naar Mevr. Heu- ninga uit Wassenaar. De 2e prijs, even eens een sprei, was voor Mevr. Egelman uit Tholen. De 3e prijs, twee kussens, voor Fam. Jeroense, Ónder de Molen, Oud-Vossemeer en de 4e prijs een tafel laken, voor Mevr. Oudesluijs uit Poort vliet. Colonnecommandant Dr. R.H. Padt uit Foortvliet opende zaterdagavond de envelop waardoor de naam van het schaap in de stand van het Rode Kruis bekend werd: Kobus. Van de 639 deel nemers waren er twee die de naam ge raden hadden: Frida Nieuwenhuijzen, Cromvliet Tholen en Mej. Jansen uit de Machteld van Gölrestraat Tholen. De eerste werd met het lot aangewezen als prijswinnares: honderd gulden. Frida had ook het schaap kunnen krijgen, maar dat ging weer mee met de Fam. Niemantsverdriet naar Poortvliet. In de stand van de Rabobank trok de geldcycloon 4000 deelnemers. Het juiste bedrag was 2305 gulden, maar dat had niemand geraden. Twee bezoekers had den 2300 gulden, doch er moest ook nog een rijmpje gemaakt worden. R.v.d. Klugt uit Sint-Maartensdijk kwam toen als eerste uit de bus: Hij won de 500 gulden. De tweede prijs(250 gulden) ging naar Mevr.J.v.d.Sande-van Gelde ren uit Kruiningen. 3e Anne Donken, Thoien(100 gulden) 4e t/m 10e prijs elk 25 gulden voor C.J.Niemantsverdriet Poortvliet, D.P. v.d.Ree Sint-Maartens dijk, Mevr. Havermans Oud-Vosse- meer, A.P. v.d. Vloet Tholen, M.A.C- verbeeke-Verstraate, Tholen, D. Quaak Stavenisseen P. Stouten Sint-Maartens dijk. tree. Verder een betere selectie bij de aanmelding, zodat de standhouders met artikelen komen waarvoor ze hebben ingeschreven. We moeten ook proberen de Expo Tholen meer in eigen hand te houden. De deelnemers zouden tijdens de beurs meer activiteiten op het po dium moeten houden. Tenslotte zou de zaterdagmorgen moeten vervallen", al dus de Fa. de Vos. Vishandel A.J.Schot en zn. zou een vol gende keer weer aan de Expo meedoen. "We komen wel uit de kosten. Anderen hebben zeer goed gedraaid, maar dat is bij ons niet zo. We horen erbij. Deze Expo is ter navolging, 't Was goed gere geld en de ruimte was voortreffelijk. Een tent zoals in Bergen op Zoom is niet zoveel", aldus vishandel Schot. "Buitengewoon", is de reactie van de Fa. C. Dieleman. "Deze Expo Tholen was zeer goed en we doen volgend jaar weer mee. Zo'n beurs kunnen we elk jaar houden.De verstandhouding tussen standhouders en publiek was enorm", zei de Fa. Dieleman. De Fa. G.P.Contant en Zn noemt deze Expo Tholen overweldigend. "De be langstelling was prima en de verkoop aardig, 't Is voor herhaling vatbaar. De opzet was goed, alleen de zaterdag-ope ning is te vroeg", aldus de Fa. Contant. Bij de Fa. H.A.van Houte en Zn overtrof deze Expo alle verwachtingen. "We zijn dik uit de kosten. Er zijn aardige con tacten gelegd en maandag na de beurs kregen we al twee klanten die voor 7500 gulden kochten. Dinsdaq hebben we weer een afspraak. De bejaardenfau teuils in onze stand hebben veel belang stelling gehad. We hadden tevoren de directrices van bejaardentehuizen extra op dat onderdeel attent gemaakt. We zijn echt wel dik tevreden. De hallen zijn goed bereikbaar en er is parkeerruimte. Er is gesproken over een lagere huur prijs van de standruimte, maar dat hangt gewoon samen met de kwaliteit van de stands. Een volgende keer zou wel de zaterdaqmorgen moeten vervallen, want van tien tot tien is te lang", aldus de Fa. van Houte. Radio-Tv Quist-Duine vond deze Expo buitengewoon. "We hebben enorm leuk verkocht en verschrikkelijk goede con tacten gelegd. We moeten nu bij 38 adressen langs komen. We komen dik boven de kosten uit: het driedubbele van wat we verwacht hadden. We heb ben 3500 spijkerpennen uitgedeeld, stickers en folders. De belangstelling ging hoofdzakelijk uit naar losse pla tenspelers, enz. Maandag gingen er al twee kleuren t.v.'s weg. Volgend jaar komen we misschien met een beperkter assortiment, terwijl ook de zaterdag morgen eraf kan", vindt de Fa.Quist- Duine. Schoenhandel Quist sprak ook van een succes. "We hebben met deze eerste Expo Tholen goede ervaringen opge daan. Met de directe verkoop hadden we gunstige resultaten, aangezien we een goede stand hadden met een maga zijn erbij. We zijn uit de kosten en dan rekenen we nog op nawerking. Ook de zaterdagmorgen is nog behoorlijk be zocht. Deze Expo had alles mee met de hallen van Schot. Dat is stukken beter dan de tenten van promotie Bergen op Zoom. Het zit nog of ik volgend jaar kan meedoen omdat m'n oudste zoon dan in dienst zit. Zo'n Expo brengt wel veel werk mee", aldus schoenhandel Quist. Voor zonwering Fa. H.K.Laban was de tijd dan wel niet gunstig, maar het re sultaat van deze Expo was navenant toch goed. "We vonden 't geweldig en het is zeker voor herhaling vatbaar. Ze kenden ons uit de krant en we hebben aardige contacten gelegd. We zouden volgend jaar weer meedoen. Alleen zou men tussen half zes en half zeven even moeten sluiten, want dan is het toch slap. Wat ik miste, was een kruidenier die soep of zeep demonstreerde. De mensen moeten wat kunnen kopen om mee te nemen. De industrieën hadden ook elk wel een stand kunnen hebben met meer toelichting bij hun produkten dan nu in de gezamenlijke O.O.I.-stand gebeurde. Alles bij elkaar is het ons echt wel meegevallen", zei ons de Fa. Laban. De Fa. Oudesluijs is zeer content. "Ons oordeel is positief als je het aantal be zoekers ziet. 't Is uitstekend. Je moet dit niet zien als rechtstreekse verkoop. Je moet als Thools bedrijfsleven je gezicht laten zien. Voor de eerste keer man keerde er niets aan deze Expo. Er was ook tevoren een geweldige publiciteit in de E.B. met advertenties van de stand houders. Vanaf de brug had de route naar de Expo wel beter aangegeven kunnen worden. Als je van de Expo blijvend iets leuks wilt maken, dan moet je het niet elk jaar doen, want er is nu wel heel veel werk en tijd aan besteed. Anderen, die nu niet meededen, zullen volgend jaar wel willen", aldus de Fa. Oudesluijs. "We hadden niets verwacht en er is toch nog wat uitgekomen", zegt de Fa.M.M.Oerlemans. "Op de langere termijn verwachten we nog meer van deze Expo. We mogen niet klagen, 't Was goed verzorgd en druk genoeg. Zo'n ruimte krijg je ook nooit meer. We moeten voorzichtig zijn om dit elk jaar te organiseren, want de promotie in Bergen op Zoom is ook in vijf jaar naar niets gedaald. Nu was het allemaal goed opgezet, maar ieder jaar wat nieuws brengen, valt tegen. Ook de kostenfactor speelt een rol. Wel zou er bijvoorbeeld een fietsenstand moeten zijn, waar men op een h cmetrainer wat kan bewegen", aldus de Fa. Oerlemans. "We hebben wel wat verkocht, maar het moet er toch op de langere termijn uit komen", meent de Fa. Bouman-Potter. "Veel volk en weinig financiëel succes. We moeten zo'n Expo zeker niet ieder jaar doen, maar om de 2 a 3 jaar, anders is het nieuwtje eraf. Ook zijn de kosten vrij hoog. De organisatie was fantas tisch. Alleen de zaterdagmorgen was niet nodig geweest. Na een schatting van 7000 is een beurs met 16.000 bezoekers natuurlijk geweldig", aldus de Fa. Bou- man-Potter. Ook de Fa. J.D. de Graaf zet er een vraagteken bij of zo'n beurs elk jaar te houden is. "'t was nu formi dabel, maar je hebt niet elk jaar zoveel mensen. Daarom zouclen we het mis schien om de twee jaar moeten doen. Overigens was het een succes. Ik heb goed verkocht en bovendien moet ik nog verschillende mensen bezoeken. Er stond op deze Expo een speciaal geïm porteerde Datsun Diesel, de eerste op de Nederlandse Markt. Ook nieuw voor Nederland was een vierwielig Japans tuinbouwtrekkertje. De auto's hadden het meeste bekijks. De zaterdagmorgen kan eraf en de Expo in z'n geheel moet ook niet langer dan vier dagen duren. Een volgende keer zou ik weer meedoe- n", zegt de Fa. de Graaf. De Fa. Verjaal vond de eerste Expo Tholen ontzettend leuk. "We hebben veel mensen ontmoet en contacten ge legd. 't Is boven verwachting. We waren van het reclame-oogpunt uitgegaan, maar we hebben nog veel verkoop ge had. Ook naderhand kregen we nog veel telefoontjes van mensen die op de beurs wat van hun gading gezien hadden. Er was veel belangstelling voor de radio/ grammofoonmeubels. Rond zes uur had men voor de standhouders misschien een etenspauze moeten inlassen", aldus de Fa. Verjaal. De Fa. W.Pleune en Zn heeft ook niets dan lof over de Expo. De modeshows kregen volop belangstelling: er waren zelfs te weinig stoelen. Bovendien trok de stand veel bezoekers, waaruit leuke contacten voortvloeiden. Bestaande en nieuwe klanten plaatsten diverse bestel lingen in een week, dat de Fa. Pleune nog meer gunstige berichten kreeg: in richting van de R Irobank te Sint- Maartensdijk en het Rode Kruisgebouw in de Smalstad. Vele meevallers dus in de Expo-week voor de Fa. Pleune. De Fa. C.G.Visser was kort maar krachtig: fantastisch, een gunstige beurs. De bad kamer was een van de trekpleisters in deze stand. De voorlichting van de gemeente Tho len wil er nog een hal bij. "De tweede Expo Tholen komt er, want dit was gunstig. Onze stand is goed bezocht: meer dan we hadden gehoopt en ver wacht. Vooral donderdag- en vrijdag avond. Er zijn nogal wat toeristische- kaarten verkocht en VVV folders uitge geven. Erg veel mensen wilden infor matie over de Oesterdam en plan Bui tenzorg. Voor dit laatste uitbreidings plan kregen we zelfs adspirant bouwers. Volgend jaar hopen we nog meer ge meentelijk materiaal te hebben. Het zou dan een themastand kunnen worden met het accent op bijvoorbeeld de ge meentereiniging of de woningbouw. De voorbereidingstijd was nu tekort qua openingstijden en organisatie moeten we het zo houden, maar nog meer ruimte erbij", aldus de voorlichting ge meente Tholen. Rodelko B.V. was erg tevreden. "Onze stand trok goede be langstelling en als direct resultaat boek ten we de verkoop van 1 woning, 6 mensen voor verkoop van hun huis en 5 mensen voor aankoop van een woning. Op langere termijn zit het ook goed. We kregen op de Expo een hernieuwde kennismaking met mensen uit het bankwezen en een architect. Deze beurs was georganiseerd, 't Was allemaal ple zierig en prima. Voor herhaling vat baar", vindt Rodelko. Volgens de Thoolse Dumpshop hadden er nog meer mensen van Tholen kunnen meedoen. "Dit is voor herhaling vat baar, want we mogen absoluut niet mopperen. Het publiek en de verkoop is ons tweehonderd procent meegevallen. Voor de organisatie niets dan lof en ge zien de animo moeten we het volgend jaar weer doen. Alleen de zaterdagmor gen zie ik niet zo zitten en ook zater dagavond kan het tegen 8 9 uur beke ken zijn", aldus de Thoolse Dumpshop. De Rabobank vindt deze Expo Tholen eveneens geslaagd. Er waren 4000 in zenders voor het bedrag in de geldcy cloon met rijmpje. Ook voor de reisgid sen en andere informatie was er veel animo. Maasair B.V. zag hoofdzakelijk kijkers. "Het is moeilijk te zeggen of het een succes wordt. Dat moeten we nog afwachten, 't Was meer om contacten te leggen en enkelen hadden vage bouw plannen. 's Middags was het slapjes, 's avonds was het veel interessanter. Za terdagmorgen hadden we niets te doen. Voor de professionele opzet hebben we niets anders dan lof. Dit was onze eerste beurs. Aangezien we in een groot gebied zitten, moeten we volgend jaar wel een keuze maken tussen bijvoorbeeld Berg en op Zoom en Middelburg",aldus Maasair. Voor W. Rikken B.V. is deze eerste Expo Tholen meegevallen. "Voor de eerste De fam. Niemantsverdriet deed er alles aan om met het schaap "Kobus" de stand van de Rode Kruis colonne Tholen tot een succes te maken. Met de standhou ders ging ook elke avond "Kobus" naar huis, terwijl hij 's middags weer present was op de Expo. "Kobus" was na aftrek van de honderd gulden voor winnares Frida Nieuwenhuyzen uit Tholen, goed voor 539 gulden. Het bruidspaar van de Expo Tholen werd tijdens de rondgang door de hallen van Schot verrast met veel geschenken. Ook de Eendrachtbode bleef niet achter. E.B.-medewerker A. J. van Dieren over handigt hier de E.B. aan bruidegom Sjacco Bliek, terwijl z'n vrouw Betsie Keur, vader Bliek en een broer van de bruid toekijken. Een gratis abonnement en een gratis hu welijks-dankbetuiging voor het Expo- bruidspaar. Ook een onverwacht groot aantal bezoekers profiteerden van de mogelijkheid om een abonnement te ne men met gratis lezen tot 1 januari. De spierinkjes voor de halve prijs liepen ook goed. De E.B.-stand trok in het algemeen veel bezoekers, die belangstelling toon den voor de technische vervaardiging van de krant en oude jaargangen uit 1883 en 1945. De jaarkalendertjes en stickers waren gewild. keer was deze beurs geslaagd. Er was veel bezoek en de resultaten moeten we op langere termijn afwachten. De zater dag was wel een verschrikking, twaalf uur achter elkaar. Er moet ook niet meer amusement bij de beurs. De parkeerge legenheid was slecht. De eerste opzet was leuk en wat de organisatie betreft heeft dhr. Brinkman dit al dikwijls ge noeg gedaan om te weten hoe het moet", aldus Rikken. Boekhandel G. Heijboer bleek ver baasd, dat er nog zovelen in de streek zijn die zich vooral wat encyclopediëen betreft aan de deur laten verleiden, ter wijl dezelfde of nog betere faciliteiten bij de eigen gespecialiseerde boekhan del mogelijk zijn. "Misschien een schroom dat aan de bekende handelaar te vragen of men komt teveel onder de indruk van de welsprekenheid van col porteurs. De Expo-bezoekers die daarin op die wijze hadden voorzien, bleken overigens zeer openhartig. Ze waren door de in onze stand geëxposeerde werken wel onder de indruk van de mo gelijkheden die binnen bereik lagen. Heel wat informatie kon worden ver strekt, wat ongetwijfeld zijn vruchten zal dragen", aldus boekhandel Heijboer. De stand van de dierenbescherming kreeg op de Expo ook een uitstekende belangstelling. De verkoop van ballon nen en lepeltjes was ook redelijk met een totale opbrengst van 929,25. Tevens kon men drie nieuwe leden inschrijven. Men kreeg wel klachten over de accom modatie van Kobus, het schaap dat even verder in de stand van het Rode Kruis lag. Wettelijk werd er niets overtreden, maar vrijdag werd er toch een iets rui mer hok voor Kobus gemaakt. Het Rode Kruis zamelde via Kobus (639 mensen probeerden achter z'n naam te komen) geld in voor het werk van de colonne. Bovendien verkocht men in samenwerking met de Rode Kruis afde ling Bergen op Zoom stickers voor aan koop van een aangepaste bus voor in validen. Kobus loopt na vier succesvollp Expo-dagen weer in de wei. Kremerstr. 11 -13 - B. op Zoom Advertentie IM Tijdens de spaarweek is bij de Rabo banken op Tholen en Sint-Philipsland totaal 2.192.916,gespaard. Dit ge beurde via 6124 stortingen. Er kwamen 209 nieuwe spaarders bij. ^modehuis nta Bosstraat 27 berqen op zoom Advertentie IMj "Primair is dat het bedrijfsleven de noodzaak tot een gezamenlijke aanpak onderkent en dat zo voor ieder waarneembaar ter hand neemt, dat de consument daardoor wordt aangesproken. Dan zal de overtuiging veld winnen dat er op Tholen meer valt te beleven dan alleen rust, ruimte en een goed visstekkie. Ik hoop van harte dat deze eerste Expo Tholen daartoe een even fraaie als doelmatige aanzet zal zijn die veel zoden aan de dijken zal zetten". Burgemeester J.E. van Boeijen zei dat woensdag middag bij de opening van de eerste Expo Tholen in de hallen van transportbedrijf D.C. Schot en Zn. aan de Postweg in Tholen. De burgemeester wees erop, dat het Thoolse bedrijfsleven heeft te maken met afvloeiing van koopkracht naar el ders als gevolg van de enorme aantrek kingskracht die verkoopconcentraties op de koper uitoefenen. "Het is nodig dat daar een manifestatie als deze tegenover wordt gesteld, maar dat is gelet op het tijdelijk karakter ervan, niet voldoende. Er zullen daarnaast alle mogelijkheden moeten worden aangegrepen en uitge buit om de concurrentiepositie te ver sterken. Het zal nodig zijn daartoe alle denkbare krachten en vermogens bijeen te brengen, zodat een maximale stuw- t kracht en wervingskracht wordt ontwik keld. Ik denk, dat het gemeentebestuur daarin ook een rol kan spelen, misschien niet eens een zo kleine rol", aldus dhr. van Boeijen. Hij sprak een woord van waardering tot allen Üie deze manifestatie van het be drijfsleven, de middenstand en de servi ce-verlenende organisaties en instituten hebben mogelijk gemaakt. "Deze con sumentenbeurs is belangrijk in meerde re opzichten: als presentatie van assor timent en service. Als uiting van een springlevend ondernemerschap, dat de competitie met het bedrijfsleven elders aandurft en ook aankan. Menig consu ment van de grote schare die ik hier verwacht, kan tot de conclusie komen dat de bestedingsmogelijkheden op Tholen gevarieerd zijn", zei de burge meester. De heer van Boeijen wenste de firma Schot en Tholen toe, dat in de hallen weer spoedig het lied van de arbeid door velen ervaren kan worden. "Dat bete kent dan Gbl tevens de eerste en laatste Expo in deze bijzonder aantrekkelijke accommodatie. Laten wij ons tijdig be zinnen op de vraag waar en hoe dan verder, omdat ik er toch ook van uit mag gaan dat deze Expo een periodiek te rugkerend evenement zal moeten zijn. Het ondubbelzinnig bewijs daarvoor zal - zo hoop en vertrouw ik - in deze vier dagen Expo Tholen worden geleverd. Organisator en deelnemers, ik wens u een bijzonder succesvolle Expo-vier- daagse toe", zo besloot de burgemeester zijn openingstoespraak. Organisator P. Brinkman noemde zijn tiende beurs 300% verzorgd. "De be drijven die op de Expo zijn, behoren tot de actiefste middenstand van Tholen. Hun presentatie is een pluim waard, want de 3.000 m2 is prima verzorgd. Het heeft wel nachtelijke uren gekost, maar kosten noch moeite zijn gespaard om deze Expo tot iets grandioos te maken", aldus de heer Brinkman. Hij overhan digde de burgemeester een fraaie loco motief en de heer Schot - de Expo-or- ganisatoren hadden van de fa. Schot meer gekregen dan ze mochten verlan gen, zei de heer Brinkman - een mooie old-timer auto. De dames kregen bloe men. De burgemeester zei nog. dat hij zijn vrouw binnen de kortste keren kwijt was om de Expo te bekijken. Hij meende dat de bewondering na de eerste in drukken nog zal stijgen. De officiële opening werd bijgewoond door het vol tallige college van B en W, alsmede alle standhouders. Tot slot gaf de Fa. W. Pleune en Zn. uit Scherpenisse/Sint- Annaland een voorproefje van de mo deshows door tien modellen te tonen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 7