Plaatselijk nieuws ZONWERINGEN BV 2 EENDRACHTBODE Donderdag 27 oktober 1977 Voor prijsbewuste mensen. H.K.LABAN Bezoek onze showroom moi.i oiw>o-:s:3 Tholen 2ÖS Oud- Vossemeer Sint- Annaland Vrijdagavond zes uur gesloten Kledingmagazijn DEN ENGELSMAN- VAN DRIEL Voorstraat, SINT-ANNALAND Stavenisse Scherpenisse Vrijdag 28 oktober a.s. ledenvergadering S.P.S. aanvang 19.30 uur Poortvliet Vrijdag 28 oktober a.s. ledenvergadering S.P.S. aanvang 19.30 uur Sint- Philipsland Eurogas-vergadering PREDIKBEURTEN woif/yV STAVEN1SSE SCHEKPEh 'SINTpHlLIPSLAND I J siNT- ^°MOSSEMEER M Poosrvt/ErV^tS^-^^V^ MAARTENSI SINT- y MAARTENSDIJK ANNA HCOBAPOLDF B. l.ichienberiisiraai 10 ;ul\crlcntic IM Jeugdige voetballers steunen Jantje Beton De jeugdleden van de voetbalvereniging Tholense Boys hebben het voornemen in de week van 31 oktober tot 5 novem ber bij u langs te kohien voor de aktie Jantje Beton. Ook dat is voor een goed doel, zoals bekend zal zijn. Lezing Zuid-Afrika De NCVB-afdeling Tholen opende het vergaderseizoen met een lezing door de heer Boot, oud-burgemeester van Hil versum, over Zuid-Afrika. De heer Boot is daar verschillende malen geweest en kon toch nogal wat ervaring uit de eerste hand overdragen. Zuid-Afrika heeft een bevolking met veel verschillende rassen en dat verspreid over een groot gebied. Een land met veel conflicten en moeilijk bestuurbaar. Welisxaar wordt de kloof tussen blank en zwart geleidelijk aan kleiner, maar het vergt wel heel wat tijd. Er kwamen verschillende vragen los na deze causerie. De presidente, mevrouw Hameeteman, had de bijeenkomst geo pend met gebed en meditatie en hoopte dat het weer een goed vergaderseizoen zou worden. Damclub "De Eendracht" Uitslagen zevende ronde onderlinge competitie van Damclub De Eendracht. J. de Rijke sr. - A. van Akkeren 0-2, C. van Dijke - A. Schot 2-0, H. Geluk - A, Boogerd 0-2, A. Slager - T. Baay 2-0, J. A. van Akkeren - P. C. van der Velde 0-2,1. Lindhout - P. Nieuwenhuizen 0-2, I. Lindhout - P. Nieuwenhuizen 0-2, C. Droogers - H. Böhr 0-2, J. de Rijke sr. - H. Böhr 0-2, A. Boogerd - Th. v.d. Male 2-0, R. Quist - C. van Splunter 0-2. Hieronder volgt de tussenstand van de onderlinge Thoolse competitie tijdens de 7e ronde. Stand op 21-10-77 wedstr. G R V punten 1 C. v. Dijke 8 6 2 0 14 2 C. Droogers 8 6 1 1 13 31. Lindhout 7 *6 0 1 12 4 A. Boogerd 8 4 3 1 11 5 H. Böhr 9 5 1 3 11 6 J. v. Akkeren 8 4 2 2 10 7 A. v. Akkeren 9 4 2 3 10 8 P. v.d. Velde 5 4 0 1 8 9 P. Nieuwenhuizen 4 3 0 1 6 10 T. Baay 6 3 0 3 6 1 IA. Slager 5 2 12 5 12 A. Schot 6 2 13 5 13 G. Brasser 5 12 2 4 14 H. Geluk 6 12 3 4 15 J. d. Rijke sr. 5 113 3 S. Schot 5 113 3 T. v.d. Male 5 113 3 18 J. d. Rijke jr. 6 0 3 3 3 C. v. Splunter 6 114 3 20 W. Boogerd 4 0 13 1 21 J. Nagtegaal 5 0 14 1 22 R. Quist 6 0 0 6 0 G gewonnen R remise V verloren Tholen 1 speelde in de hoofdklasse een thuiswedstrijd, tegen het sterke tiental uit Lammerenburg, op maandag 24-10-1977. Tholen verloor met 7-13. Volgende week meer hierover met de uitslagen. Op scholen op het eiland Tholen blijkt grote belangstelling te bestaan. Iedere school die hieraan meedoet, dient voor 1 december a.s. over een vijftal en twee reserves te beschikken. Daarna gaan die vijftallen de strijd aanbinden, om de eerste plaats op het eiland (gemeente Tholen). Die eerste komt dan in aan merking mee te dingen naar het Zeeuw se kampioenschap schooldammen. Dus jongens en meisjes doe je best. Aan alle kinderen St. Nicolaas moeten jullie weten, komt 26 november in Tholen dus - niet ver geten. Vorig jaar vroeg Sint tekeningen aan de Thoolse jeugd, en tot zijn grote vreugd kwamen er honderden binnen. Misschien zullen jullie het niet weten of geloven, maar het paleis van de Sint hangt vol van onderen tot boven. Nu wil de Sint dit jaar de jeugd van Tholen eens horen!! Ja, knoop het maar goed in je oren. Geluid, met eigenge maakte muziekinstrumenten. Laat je fantasie maar werken dan kost het geen centen. En met je instrument groot of klein, hard of zacht. Wordt je 26 no vember om half drie aan de haven ver wacht. PEDRO (de hoofdpiet). Herbestrating Dalempolder. Aannemersbedrijf A. Klippel uit Stave- nisse is met 117.764 gulden inclusief btw, de laagste inschrijver voor het her straten en de aanleg van parkeerplaat sen, trottoirs en tegelpaden met bijko mende werken in een gedeelte van het bestemmingsplan Dalempolder II ne gende fase. De andere inschrijvers bij deze onderhandse aanbesteding zijn: Joh. van Vossen en Zn Sint-Annaland 123.428, Gebr. Moerland b.v. Sint-An- naland 125.552, N. de Rijke Sint-Maar tensdijk 128.030, C.A.Scherpenisse 129.210, A.C. v.d. Werf, Scherpenisse 132.160, Aug. van Dijck-Petit Bergen op Zoom 139.712, A. Goedegebuure 141.600 gulden. Verkeersongelukken. Er ontstond nogal wat blikschade toen v.d.S.uit Tholen komende vanaf de Kon. Julianastraat geen voorrang gaf aan L. uit Ulvenhout, die op de Grind weg reed. H. uit Steenbergen raakte van de weg toen, volgens zijn lezing, z'n verloofde aan het stuur trok. De politie consta teerde echter via de bloedproef drank misbruik. Bij dit eenzijdig ongeval op de Oud-Vossemeersedijk waren zondag avond geen persoonlijke ongelukken. Bij een algemene verkeerscontrole zijn een aantal automobilisten bekeurd we gens diverse overtredingen. De politie gaat nu ook verlichtingsacties houden. Poging tot inbraak. Bewoners van de Molenvlietsestraat meenden te doen te hebben met pogin gen tot inbraak toen ze aan de achter deur geruchten hoorden. Er zijn ook wegrijdende auto's gezien. De politie controleerde een paar keer, maar er werd niets ontdekt. Expositie De Vossemeren. In het bejaardentehuis de Vossemeren wordt het aanstaande weekeinde een tentoonstelling van handwerken gehou den. Deze zijn gemaakt door hoogbe jaarde bewoners, en een aantal andere dames uit Nieuw-Vossemeer. Mevr. Jo ke Aarden-de Wit is de laatste weken koortsachtig bezig geweest om alles op tijd gereed te hebben. Zij is daarbij steeds geassisteerd door Mevr. J. van Bavel en enkele andere vrijwilligsters. Verwacht wordt dat velen de tentoon stelling, waaraan enkele leuke attracties zijn verbonden, komen bezoeken Za terdag van 15-21 uur en zondag van 14-18 uur. Niercollecte Voor de Nierstichting is ter plaatse 1.249,19 ingezameld. Initiatiefneem ster ter plaatse, Zuster Krijger, brengt dank voor aller medewerking. Vogelvrienden De vogelkwekers vergaderden in de zaal Saparow voor een laatste voorbereiding tot de op 11 en 12 november te houden tentoonstelling. Ter bestrijding van de kosten zal er weer een rad van avontuur zijn en op de zaterdagmiddag tussen 5 en 6 uur verkoopbeurs van vogels. Keurmeesters zijn de heren Suykerbuik uit Kruisland en IJzerman uit Steenber gen voor de kleurkanaries en de heer de Waal uit Hoogerheide voor de andere inzendingen. Tot 29 oktober is inschrij ving mogelijk. Er worden een 250 vogels verwacht. De jaarlijkse feestavond wordt 25 november gehouden. Heilig Vormsel Vrijdagavond zal de bisschop van Bre da, Mgr. Ernst in de Sint Willibrordus- kerk het Heilig Vormsel toedienen aan de 5e en 6e klassers van de R.K. school. Deze kerkdienst begint om 19.00 uur. Er komen 12 meisjes en 13 jongens in aan merking. Vals alarm Het doorslaan van een zekering was er de oorzaak van, dat er donderdagavond vals alarm werd geslagen in het post kantoor. De politie arriveerde wel, maar er was alleen werk voor de elektricien. Aarde en adem Zaterdagavond is in de Sint Willibror- duskerk weer een jongerenmis gehou den met als thema: "Aarde en adem". Pater Porre van het Juvenaat van het Heilig Hart uit Bergen op Zoom blikte in zijn predikatie terug op de Profeet Ezechiël, die zes eeuwen voor Christus met vele anderen was verbannen naar Babilonië, maar als enige toch zijn hoop op andere tijden bleef behouden. Pater Porre wees erop, dat men nu in een soortgelijke situatie zit, gezien het toe nemend geweld in de wereld met ka pingen en terroristische acties. Hij riep de aanwezigen op om gelijk Ezechiël het vertrouwen in de toekomst te blijven behouden. De diverse lezingen werden door de jongeren verzorgd. De koorzang door Con Amore o.l.v. Leo Hermans. De jongeren kregen een applaus voor het vele werk dat ze de afgelopen weken aan deze dienst hadden besteed. Jaarvergadering Rondom het Woord. De vrouwenvereniging Rondom het Woord heeft in de ontspanningsruimte van de Gereformeerde Kerk zijn jaar vergadering gehouden. Mej. Diana Nuitenbeek uit Zwolle vertoonde een film over het werk van zendelinge Betty Smit in het Amazone gebied in Brazilië. Hierbij waren ook aanwezig dz zuster verenigingen uit Tholen en Bergen op Zoom en diverse afgevaardigden van de N.H. Vrouwenvereniging Liefde vindt Werk uit Oud-Vossemeer, terwijl ook de provinciale presidente, Mevr. Hooge- xerf uit Vlissingen acte de presence gaf. Mej. Nuitenbeek gaf als propagêndiste van de zendelinge uitgebreid .a uitleg over de vele moeilijkheden die men in dat grote land tegenkomt. Een collecte onder 64 aanwezige dames bracht het mooie bedrag van 334,— op. Tevens werden een aantal liederen gezongen en enkele declamaties ver zorgd, o.a. door Mevr. van de Boogaart. Het slotstuk bestond uit een soort T.V.- spel, waarbij in een gezellige sfeer o.a. Wie van de Drie werd gespeeld. Tafeltennis Velocitas won zaterdagavond met 8-2 van Veritas. A. Vis - J. Krijger 21-6 21-18. G. Vis - J. Snoep 16-21 18-21. P. Ridderhof-J. v.d. Graaf 21-12 21-13. A. en G. Vis - Snoep de Graaf 21-14 24-22. G. Vis - J. Krijger 21-12 21-4. A. Vis - J.v.d. Graaf 21-12 21-13. P. Ridderhof - J. Snoep 18-21 21-10 24-22. G. Vis - J. v.d. Graaf 16-21 17-21. P. Ridderhof - J. Krijger 21-8 21-14. A. Vis - J. Snoep 21-10 21-19. Biljarten De Poedelaars: A. Heyboer kortste par tij met 19 beurten en 4.05 hoogste ge middelde, hoogste serie H. Buitenhuis 21 caramboles. J. van Gorsel - A. Hey boer 0 - 2. J. Konings - M. Sterk 2 - 0. H. Buitenhuis - P. Timmermans 2 - 0. M. Pipping - J. Smit 2 - 0. L. Klippel - J. van Gorsel 2-0. Nooit Gedacht: Jos de Klerck 19 ca ramboles hoogste serie, W. Heyboer 3.74 hoogste gemiddelde, kortste partij J. van Meer en Jan de Klerck 22 beurten. C. Vroeqop - D. Hendrikse 2 - 0. M. van Hees - W. Saparow 2 - 0. A. van der Zande - M. Hendrikse 2 - 0. F. Zweegers - Jan de Klerck 0 - 2. W. Heyboer - K. Geuze 2-0. Jan van Meer M. Goede gebuure 2 - 0. Jos de Klerck - Johan van Meer 2 0. A. Goedegebuure - P. van Treyen 2 - 0. Willen is Kunnen: W. Aarnoudse 20 beurten kortste partij en 2.00 hoogste gemiddelde, hoogste serie M. van Poortvliet met 11 caramboles. L. Ha- vermans - F. van Dijke 2 - 0. F. van Dijke - W. Aarnoudse 0 - 2. M. van Poortvliet - J. Burgers 0 - 2. A. van Poortvliet - W. Aarnoudse 0 - 2. T. Ver hees - D. van Driel 0 - 2. M. Verkammen - M. van Poortvliet 0-2. M. van Poort vliet - C. Steenpaal 2 - 0. De Treffers: J. de Reus hoogste serie 16 caramboles en 2.76 hoogste gemiddelde, kortste partij G. Havermans 26 beurten. J. de Reus - P. de Leeuw 2 - 0. F. Hom mel Mzn. - G. Havermans 0 - 2. J. Etienne - P. Vis 2 - 0. H. Hommel - P. de Leeuw 0-2. Krijt op Tijd: F. Hommel Jzn. kortste partij 20 beurten, A. Hommel Fzn. beste gemiddelde 3.15, C. Wessels 30 caram boles hoogste serie. T. Schot - J. Schet- ters 0 - 2. H. Zeeman - C. Wessels 2 - 0. D. Polderman - F. Hommel J. zn. 0 - 2. L. Vroegop - A. Douw 1 - 1. F. Hom- me,Hommel Abr.zn. - G. Minheere 2 - 0. D. Vaders - A. Aarnoudse 0 - 2. R. Mosch - J. Potappel 0 - 2. R. Goudsw aard - J. Rijstenbil 2 - 0. A. Goudswaard - Henk van Daalen 2 - 0. J. van Daalen - A. Havermans 2 - 0. J. Kruf - A. Hom mel Fzn. 0 - 2. R. Voormeulen - Ant. van Daalen 0-2. HL Beroepen De Kerkeraad van de Hervormde Ge meente heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. den Hertogh uit Woudenberg, die bedankte voor Stolwijk. ^Advertentie^? 45 Jaar Accelerando-lid Tijdens de wekelijkse repetitie van de Koninklijke Fanfare "Accelerando" was er weer eens een huldiging van een ju bilerend lid. Ditmaal de heer M. Moer land die er 45 jaar toe heeft bijgedragen het Accelerando-vaandel hoog te hou den. Daarvan gewaagde in een speechje voorzitter A.J. Boogaard en voor de Sint-Annalanders was het niet eens no dig Martien Moerland als een voorbeel dig muzikant te schetsen. Men weet wel hoe de tubablazer zich voor zijn lief hebberij en daarmee tegelijk voor het korps al die tijd heeft ingezet. Het insig ne voor het 45-jarig lidmaatschap was dan ook ruim op zijn plaats. De voorzit ter hoopte, dat de halve eeuw door de heer Moerland in de Accelerandogele- deren zal worden gehaald. Toerclub "De Hoop" Er reden zondagmorgen 9 leden de rou te van 64 kilometer. Alle koplopers van het kilometerklassement waren aanwe zig, zodat zich geen ingrijpende z% wij zigingen voordeden. De pech was er wel, ditmaal in de vorm van 3 klapbanden. Al het reservemateriaal moest worden aangesproken, maar ieder reed de rit uit, al leverde het voor een enkeling heel wat problemen op. In de korte bestaanspe- riode is wel duidelijk, dat de ouwetjes het nog best doen. Er zullen nog 3 ritten gereden dienen te worden voor het eindklassement kan worden opgemaakt. Als 25 november de ledenvergadering wordt gehouden, zal een definitief be stuur worden gekozen en de prijzen van het eerste jaar-klassement worden uit gereikt. Geldcycloon spaarweek Het juiste bedrag dat de cycloon aan bankbiljetten meevoerde was 9.610,-. De prijswinnaars geldcycloon spaar week van de RABOBANK SINT-AN NALAND zijn: le. prijs Suzan van Dijke, Julianastraat 36. 2e. Miranda Mosselman, Crooswijck 24. 3e. Lianne Kodde, Schoolstraat 37. 4e. Tj. Heijboer, Molendijk 28. 5e. Dies Dekker, Suzannaweg 2. 6e. C.A. Kaashoek, Nieuwstraat 29. 7e. Bert Goedegebuure, Weststraat 13. 8e. Anneloes Burggraaf, Voorstraat 50. 9e. J. van Oudenaarde, Weststraat 37. 10e. Caroline Burggraaf, Voostraat 50. 1 le. Leo Vroegop, Hoenderweg 57. 12e. DJ. Klaasse, Crooswijck 42. 13e. P.J. Ridderhof, Hoenderweg 47. 14e. Corrine v.d. Broek, Tienhoven 106. Riolering plan Poststraat Aannemersbedrijf N. de Rijke uit Sint- Maartensdijk is met 140.538 gulden in clusief BTW de laagste inschrijver voor het maken van rioleringen en bestratin gen in een gedeelte van het bestem mingsplan omgeving Poststraat eerste gedeelte. Het gaat hier om een nieuwe woonwijk. De andere inschrijvers bij deze onderhandse aanbesteding zijn: Aug. van Dijck-Petit, Bergen op Zoom, 141.600, A.C. v.d. Werf, Scherpenisse, 145.140, A. Klippel, Stavenisse, 147.736, A. Goedegebuure, Sint-Annaland 148.680, Joh. van Vossen en Zn., Sint- Annaland, 148.680, Gebr. Moerland B.V., Sint-Annaland 151.748 gulden. Biljarten Onderlinge wedstrijden biljartclub de Kitskoningen: R. de Graaf - C. Smits 2 - 0; A. Struik - A. Moerland 2 - 0; C. Smits - A. Struik 0 - 2; B. Mol N. Nooy 0-2; Co. Smits - R. de Craaf 2 - 0; R. van Oeveren - L. Gunst 0 - 2; H. van Zetten - L. Buiten- huis 2 - 0; A. Wesdorp - H. van Zetten 2 - 0; M. Priem - T. van Haaften 2 - 0; R. Ooédijk -1. van der Reest 2 - 0; A. van Haaften - A. Oosdijk 2 - 0; L. Buitenhuis - A. Wesdorp 0 - 2; M. Smits - P. Priem 0 - 2; H. Mol - A. Moerland 0 - 2; N. Nooy - Co. Smits 0 - 2; A. Moerland - L. Gunst 2 - 0; B. Mol R. van Oeveren 2 - 0; M. Priem - L. Buitenhuis 0 - 2; A. Oosdijk - R. Oosdijk 2 - 0; T. van Haaften - L. van der Reest 2 - 0; L. Buitenhuis - M. Smits 0 - 2; T. van Haaften - P. Priem 0 - 2; C. Smits - M. Smits 2-0; Co. Smits -1. van der Reest 0 - 2; R. van Oeveren - P. Priem 2 - 0; L. Gunst - L. Buitenhuis 0 - 2; A. Struik - R. Oosdijk 0 2; R. de Graaf - H. van Zetten 0 - 2; A. Moerland - M. Priem 2 - 0; N. Nooy - A. Oosdijk 2-0. B. Mol, A. Wesdorp, Ph.J. de Rijke en A. van Haaften moeten nog een inhaal wedstrijd spelen. Hoogste serie 15, C. Smits, langste partij 32 beurten, A. Moerland - M. Priem. Vrijdagavond spelen de Kitskoningen om half acht tegen de biljarters van Café van Houdt uit Sint-Maartensdijk. Extra gift In de collecte van 9 oktb% oktober in de Nederlandse Hervormde Kerk te Stave nisse werd een extra gift van 1.000,- aangetroffen. Oud-wethouder N.M.Klippel overleden. Op ruim 81-jarige leeftijd is zondag plotseling Marinus Klippel overleden. Hij was met zijn echtgenote enige dagen bij naaste familie in Dordrecht. De overledene was ter plaatse vooral een bekend inwoner door zijn werk als ge meentebestuurder en verenigingsman. Al in 1957 werd hij op de SGP-kandi- datenlijst gekozen als lid van de ge meenteraad. Bij de verkiezingen in 1962 werd hij zelfs met voorkeurstemmen lid van de Raad en benoemd tot wethouder. In een volgende en laatste periode vanaf 1966 kwam hij uit met een eigen, vrije lijst en ook toen was er voor dhr. Klippel voldoende aanhang om tot gemeente bestuurder te worden gekozen. Een jaar voor de herindeling - in 1970, toen nog wel raadaverkiezingen voor een jaar zelfstandige gemeente Stavenisse moes ten worden gehouden, stelde dhr. Klip pel zich niet meer kandidaat. Hij was toen ook al ruim 73 jaar. De activiteiten voor de gemeenschap bleven bij de tot op hoge leeftijd vitale inwoner niet be perkt tot het gemeentebestuur. De SG P-kiesvereniging en landbouworga nisaties hebben eveneens van zijn inzet mogen profiteren. Enekel jaren was hij bestuurslid van de veilingvereniging en vele jaren was hij lid van de Raad van Toezicht van de Rabobank met ook nog enige tijd plaatsvervangend lid. Daarbij kwamen nog activiteiten voor de kleu terschool en het Groene Kruis. Ook na de fusie ontbrak dhr. Klippel niet op de algemene vergadering van de Rabo bank. Een meelevend en sympathiek burger is nu plotseling heengegaan. De streek mag dankbaar zijn voor hetgeen hij daarvoor wilde doen. Oud papier De junioren van S.C.Stavenisse hebben 2472 kg. oud papier opgehaald voor de voetbalvereniging. Telefonisch bereikbaar Onze correspondent dhr. M.C. van Vossen, Rozenstraat 21, is nu ook tele fonisch bereikbaar onder nummer 3275. NCVB over Calvijn Ds. J.Blom heeft voor de NCVB-leden gesproken over de betekenis van Calvijn voor de huidige tijd. 't Was een interes sant onderxerp, waarover ook vragen werden gesteld. De maandelijkse bij eenkomst werd na samenzang van Ps.84: 2 en 3 en gebed geopend door presidente Mevr. Scherpenisse met schriftlezing uit Lucas 10: 38-42 en een meditatie "Een ding is nodig". Verder werd nog Ps.l 19: 1 gezongen. Ds. Blom eindigde met dankgebed. De Bidon Vijf leden van tourclub De Bidon fiet sten zondag 56 km. In een rustig tempo werden de collega's van De Hoop uit Sint-Annaland nog ontmoet. Mas An- driesse won het kampioenschap als meest regelmatige renner. Niet de snel ste, want het wedstrijdelement ontbreekt bij een tourclub. Na de slotrit over 45 km van zondag negen uur a.s. kan het vol ledige klassement in het clublokaal worden vastgesteld. Plattelandsvrouwen Mevr. v.d. Hoek-M_aclean Pont uit Groede heeft voor de Plattelandsvrou wen een lezing gehouden over Grandma Moses, de Amerikaanse boerin Anne- marie Robertson, die op zeventigjarige leeftijd is vaan schilderen. Tijdens een trektocht door de V.S. overleden er vijf van haar tien kinderen. Toen Grandma Moses op haar zeventigste jaar stopte met het landwerk, ging ze schilderen: levendige landschappen met veel men sen en dieren. Mevr. v.d. Hoek lichtte haar lezing met dia's toe. De Plattelandsvrouwen sloten verder een cursus bloemschikken af o.l.v. Mej. Bij de Vate. De lessen zijn prettig verlo pen met een groot aantal deelnemers. Op 2 november gaan de Plattelands vrouwen kerstkaarten knippen met Mevr. van Veenendaal. Advertentie IM Quizavond Vrijdagavond hield Veilig Verkeer met de Wichelaar een quizavond die uitste kend verliep. Er werden groepjes ge vormd, die samen de verkeersvragen beantwoordden. De drie besten konden een prijs uitzoeken. Voor dekking van de kosten was er een verloting. Besloten werd een dergelijke avond nog eens ge zamenlijk te organiseren. Elke dinsdag van de maand, dus nu 1 november a.s., haalt S.P.S. oud papier op. Advertentie IM Gevonden voorwerpen Bij de plaatselijke politie zijn inlichtin gen te kriëen over een gevonden blauwe slipover met oranje strepen, een bril, een sleutel in zwart etui, twee grijze kleine katjes waarvan een met een wit bandje. Advertentie IM Diefstal opgelost. Op verzoek van de politie district Dor drecht, heeft de Thoolse politie bij een vakantiewoning in de Priestermeetpol- der een kajuitjacht op een trailer in be slag genomen. De boot bleek in Capelle aan den IJssel gestolen te zijn door twee Rotterdammers. Wijziging raadsvergadering De behandeling van de gemeentebegro ting in de gemeenteraad is vervroegd van half acht, vanavond - vrijdag 28 ok tober - in plaats van acht uur zoals elders staat vermeld. Geen recreatie Het gemeentebestuur heeft bij Gedepu teerde Staten van Zeeland bezwaar ge maakt tegen het voorontwerp Streek plan Schouwen-Duiveland. Een gedeel te van de Plaat van de Vliet ten Noord- Oosten van de toekomstige Philipsdam is in het plan aangemerkt als een con centratie voor dagrecreatie. B en W wil len dit terrein aanmerken als natuurge bied. D.S.V.F. verliest van Zierikzee De Fliplandse dammers hebben de uit wedstrijd tegen het sterke Zierikzee ver loren met 6 - 14. Joppe, A. Verwijs jr., Suurlant, L. ten Hove en J. Walpot ver loren, J.v.d. Velde en J. Noorthoek speelden remise en P. Reijngoudt won van de sterke Huijgens. Voor de huis houdelijke competitie werden de vol gende wedstrijden gespeeld: A-senioren: J. Noorthoek - J. Suurlant 2 - 0; J. Joppe - J.v.d. Velde 1-1; L.v.d. Velde - J. Joppe 1 -1; A. Verwijs jr. - L.v.d. Velde 2 - 0; P. Reijngoudt - L. ten Hove 0-2. B-senioren: W. Mol - A. Verwijs sr. 0 - 2; A. Noort hoek - J. Walpot 1 - 1. Junioren: R. Vermaas - E. van Duuren 0 - 2; P. Kosten Ad Verwijs 0-2. Oud-Wethouder Nelisse overleden. Op 65-jarige leeftijd overleed na een hartaanval in het ziekenhuis Lievens- berg te Bergen op Zoom oud-wethouder A.P.Nelisse. In 1958 werd hij door de SG P-kiesvereniging kandidaat gesteld en als raadslid gekozen, terwijl hij in de periode 1966-1970 wethouder is ge weest. Voorts was hij vele jaren Diaken in de Oud Gereformeerde Gemeente. Hij moest een viertal jaren gelden zijn werk staken, toen hij door een hartin farct werd getroffen. Op bescheiden en rustige wijze diende deze inwoner de gemeenschap. Hij had veler sympathie. Voor kleuteronderwijs De Prinses Marijke kleuterschool kreeg voor 1977 al een voorschot van 4.500,— Het bedrag per kleuter is thans nader vastgesteld op 64,50. Met 80 kleuters kan het bestuur aanspraak maken op een vergoeding van 5.160,— Het geld zal er met aftrek voorschot dan ook komen. Zakjes-aktie Komende zaterdag start om half drie I zowel in Sint-Philipsland als in Anna Jacobapolder de jaarlijkse zakjesaktie van de muziekvereniging. U weet er van. De bedoeling is de zakjes op te halen j maar dan wel met inhoud. Geef Sinterklaas een mijter. De winkeliersvereniging besloot tussen 28 november en 3 december een win kelweek te houden, zij het dan in wat afwijkende vorm dan voorheen. Bij be steding van een rijksdaalder wordt een Sinterklaas verstrekt, die men van mijter moet voorzien en dan opplakken, om ze vervolgens bij tien tegelijk in te leveren. Over het wat en hoe en zeker over te winnen prijzen volgen later nog wel mededelingen. Garantie Na aankoop van de woning Hengelose- straat 4 vraagt de heer J. Reijngoudt aan de gemeenteraad rente en aflossing van een daartoe aangegane geldlening te willen garanderen. Door overlijden van mevr. A. Wesdorp- de Graaf kwam de woning Deensestraat 6 weer voor verhuur beschikbaar. De heer A. Geense, Wilhelminastraat 26 is gegadigde en B en W stellen de raad voor dat verzoek in te willigen. De heren A. Neele, J.F. Neele en C. Reijngoudt willen de woningwetwoningen Volke- rakstraat 9, Mosselkreekstraat 44 en Eendrachtstraat 33 kopen. Het Ministe rie gaf toestemming voor een prijs van respectievelijk 62.820,-, 54.748,en 56.910,-. Alleen de raad moet het vrijdagavond nog bekrachtigen. Zestig jaar getrouwd. Vandaag herdenkt het echtpaar Quist- Wagemaker uit Anna Jacobapolder het feit, dat zij 60 jaar geleden zijn ge trouwd. Dat gebeurde vrijdag 26 okto ber 1917 op het gemeentehuis van Sint Philipsland. Het diamanten echtpaar, waarvan met name de bruidegom nog vitaal is en waarvan de bruid al een tiental jaren met rheuma sukkelt, heeft 6 kinderen. Het was mooi verdeeld, want het zijn 3 zoons en 3 dochters, die in middels allen zijn getrouwd en daardoor zijn oma en opa 17 kleinkinderen en 22 achterkleinkinderen rijker geworden. Johannis Quist werd 14 januari 1895 in Sint Philipsland geboren en heeft nog een in Den Haag wonende broer. De landbouw was na de lagere school de enige mogelijkheid in die tijd. Daarom ging Johannis samen met vader Frans op de boerderij werken van Boudeling en Vogelaar. Marina Wagemaker kwam uit een gro ter gezin dan haar man, namelijk met 11 kinderen. Zij was de vierde dochter van Cent Wagemaker en Adriana Noort hoek en werd 21 april 1897 te Sint Phi lipsland geboren. Zij kwam na school tijd als dienstbode bij Joh. Geelhoek op het "Oud Baken". Het werd 60 jaar geleden bij hun huwe lijk enige tijd inwonen bij de ouders in de Polder, want de huizen waren niet voor het opscheppen en het geld om een huisje te huren nog minder. Na het overlijden van een tante kon het bruids paar in eigen home trekken aan de Langeweg C 138, waar ze nog altijd wo nen, al is het huisnummer inmiddels 9 geworden. Ze willen liefst nog niet rui len voor een bejaardenwoning. De bruidegom was een van de pioniers voor het vakbondswerk, met name van de Chr. Landarbeidersbond (N.C.L.B.). Hij was penningmeester van de afdeling Anna Jacobapolder van deze bond. La ter hield hij zich in de avonduren bezig met herstel van rijwielen om zo nog een extraatje te verdienen. Zo werd hij be kend als Johannis de fietsenmaker. Zijn rijwielherstelplaats diende in de winter tevens als stempellokaal, waar de werk lozen dan van hun penningmeester als ze gehuwd waren 7,20 per week kre gen uitgekeerd. Ongehuwden kMmen niet hoger dan 4,80 per week. Mede door deze vakbondspionier en door nog zovele andere omstandigheden zijn de maatschappelijke- en sociale toestanden belangrijk verbeterd. Rust is er voor Quist nooit veel bijgeweest. In de mid dagpauze gauw 3 of 4 banden lappen, want lekken waren er bij bosjes op de slechte grindwegen. Nu bracht het bondswerk ook nog wel wat fietsenklandizie mee, want met het ophalen van het bondsgeld werd ook wel eens een fiets verkocht. Er kwam later zelfs een benzinepomp bij het be drijfje. Quist was nooit te beroerd iets aan te pakken en toen in de Polder een graFdelver nodig was, kwam hij als zo danig in dienst van de gemeente. Uiter aard is het aantal inwoners van de Pol der niet groot, zodat de frequentie in deze functie beperkt bleef. Het echtpaar moest tweemaal(zowel in 1944 als in 1953) evacueren, maar trok toen naar het dorp. Behorend tot de Oud Geref. Gemeente, waarvan geen kerk in de Polder staat, heeft het echtpaar vele jaren de afstand naar Sint Philipsland zondags met de tandem overbrugd. In het verenigingsleven bleef de diamanten bruidegom aktief en is zelfs nu nog we kelijks present op de repetities van het zangkoor "Crescendo 2", waarin hij nog zuivere noten laat horen. Kortom, in de kleine gemeenschap Anna Jacobapolder en Sint Philipsland kent iedereen het echtpaar Quist-Wagemaker. Daarom zal er vandaag ook flinke belangstelling zijn tijdens de receptie en zal nog meni ge schriftelijke felicitatie volgen. Ook vanuit deze kolommen die felicitaties en de beste wensen voor het bruidspaar van de week. De Provinciale Commissie van Advies en Bijstand voor het Milieubeheer zal in tegenstelling tot de aankondiging in haar vergadering van a.s. vrijdag niet de vestiging van Eurogas behandelen. Aan dit onderwerp wordt een aparte, zoals gebruikelijke openbare vergade- rióg gewijd op donderdag 3 november om half vier in het Provinciehuis te Middelburg. zondag 30 oktober THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur Ds. L. Wüllschleger 18.30 uur kand. J. Harteman GEREF. KERK 10 en 17 uur Ds. J. Wolven, Almkerk CHR. GEREF. KERK" 10 en 18.30 uur Ds. B. de Graaf, Utrecht GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 uur leesdienst N.H.B.W.I.W. Gasthuiskapel 10 uur Ds. Harmeyer, Etten-Leur R.K. KERK za. 19 uur H. Mis zo. 10 uur H. Mis OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 uur Ir. A. de Jong, Hoogerheide 18.30 uur Ds. G.H. Abma, Poortvliet GEREF. KERK 10 en 15 uur Ds. J.v.d. Hoek, Zuilichem CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 uur leesdienst 14.30 uur Ds. B. de Graaf, Utrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 14.30 en 18.30 uur leesdienst R.K."KERK za. 19 uur H. Mis zo. 8 en 10 uur H. Mis SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 uur Ds. G.H. Abma, Poortvliet 18 uur Ds. W. Gorissen, Stavenisse woensdag 2 nov. 10.30 uur Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 uur Ds. W. Gorissen 16.30 uur Ds. W. Gorissen OUD GEREF. GEMEENTE vrijdag 28 okt. 19.30 uur Ds. J. Schinkelshoek, Kampen zondag 30 okt. 9.30, 14 en 18 uur leesdienst dinsdag 1 nov. 19.30 uur Ds. L. Gebraad, Sint-Philips land SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur Ds. J. Blom woensdag 2 nove. 10.30 uur Schriftoverdenking in de Maartenshof N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10 uur Dhr. Eversdijk, Heinkenszand 19 uur Ds. M.v.d. Meer, Oosterland GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14 en 18 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur Ds. J. Schinkelshoek, Kampen donderdag 3 nov. 19 uur Ds. C. Smit, Giessendam R.K. KERK zo 10 u H.Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur eerw. heer L.J. Matze GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 uur kand. M. Teding van Berkhout, Utrecht GEREF. KERK 10 en 14.30 uur Ds. Th.P. Potma, Ede GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 uur leesdienst donderdag 3 nov. 19.30 uur Ds. Th. van Stuivenberg, Me- liskerke SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur Ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18 uur leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18 uur Ds. L. Gebraad 14.30 uur leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 17 uur Ds. P. Torenbeek, Hoogeveen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Padt, Poortvliet; tel. 01662-400 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. Dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, Sint-Maartensdijk; tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland; tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer, tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665-2756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u. vr. 18.30 - 19.30 uur, za. 8.30 - 9.30 uur. In de week normale uren. TELEFONISCHE HULPDIENST Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551 dag. van 's morgens 9.00 - 's nachts 1.00 uur. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-12954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur STORINGEN ENERGIE Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN 2S okt. t/m 3 nov. vrijdag 28 4.28 - 16.38 zaterdag 29 5.01- 17.08 zondag 30 5.33 - 17.39 maandag 31 6.05-18.12 dinsdag I 6.34-18.47 woensdag 2 7.05 -19.25 donderdag 3 7.42 - 20.07 Gelijk zich een vader ontfermt over zijn kinderen, ontfermt Zich de Heere over degenen, die hem vree zen. Ps 10313 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2