VOETBAL Jan Overeenkam.. Herbers Jmniskms Nieuw orgel Oud Ger.Gem. in Sint Philipsland. Wielrennen Taaipraatje 9 >«J? STME"'SSE^ Vervolg plaatselijk nieuws Vosmeer komt wel in volgende bekerronde Opkomst 60 procent voor baarmoederhalskanker-onderzoek Kees de Rijke naar schappen ploegen wereldkampioen in de Flevohof klok terug Donderdag 22 september 1977 EENDRACHTBODE 13 Hangers Vervolg van pag. Sterke partij reserves Stavenisse Vosmeer reserves 1 V0L" I LEY- BAL >$\hv ^mptensdiji Geef om de natuur op Tholen en Flipland WEDVLUCHTEN met echte stenen zoals o.a. granaat, bloedkoraal en turkoois. Ook leuke modellen zonder steen en prachtige medaillons. U kiest uit een grandioze kollektie EE EE EEEEi JUWELIERS fïïTP DIAMANTAIRS Grote Markt 5 - Tel. 35514 BERGEN OP ZOOM Advertentie 1M D IPLOMAZWEMMEN Z.P.V. "DE EENDRACHT" Zaterdagmorgen meldden zich weer een veertigtal jeugdige zwemsters en zwem mers in het had "Gageldonk" te Bergen op Zoom voor het afzwemmen Diploma "A" en "B" van de K.N.Z.B. Helaas kon I deelnemer wegens ziekte niet mee doen terwijl een andere deelneemster de voorkeur had gegeven aan een examen elders. Door een strenge voorselektie. waarhij helaas 3 zwemmers afvielen, slaagden zoals gewoonlijk weer alle deelnemers. De vereniging is blij dal er dit keer weer kinderen van het hele ei land deelnamen en dal met name St. Annatand sterk vertegenwoordigd was. In oktoher zal de Eendracht xeer pro heren met een nieuwe cursus van start te gaan. Gelukkig blijft de belangstelling vanaf het eiland groot voor de zwems- port. zodat men vol goede moed aan het winterseizoen kan gaan beginnen. De heer Melsen uit Bergen op Zoom beoordeelde samen met Dhr. van Don gen namens het bad Gageldonk. Mevr. Mewe uit Goes die namens de K.N.Z.B. beoordeelde, had behoudens enkele slordigheidjes, weinig aanmerkingen op de prestaties van de jonge zwemmers. De geslaagden voor diploma "B" zijn: Piet Goedegebuure. Anita Hommel.Jan Anita Hommel. Jan Moerland. Moni que Quist. Inge Scherpenisse, Danny Vroegop. Gertina van der Jagt. Ria van 's Hof. Conny van der Klooster. Hans van Hees. Inge Rijnberg. Marijke den Engelsman. Irma Jansen. Dies Dekker, André Visser. Anton Geluk. Voor diploma "A": William Quist. Janet Paape. Anje Minheere. Miranda Schot. Edwina Goedegebuure. Erik Mollen- brok. Ko Jeroense. Peter Scherpenisse. Monique Broeders. Simone Oosterwijk. Debby Klokgieter. Caroline Vroegop. Nella Linthout. Monique de Bruin. Marna van Dijke. Carry Groffen. Diana Ligtendag. Lilian Goedegebuure. René Bevers. Marleen Polderman. De Oud Gereformeerde Gemeente in Sint-Philipsland heeft op zondag II sep tember een nieuw orgel in gebruik ge nomen. 'Splinternieuw" is het instrument niet. want het orgel werd in 1967 door de be kende bouwer E.Leeflang uit Apel- doorn(die momenteel de laatste hand legt aan het orgel voor de Hervormde Gemeente te Sint-Annaland)gebouwd voor de Rereformeerde Gemeente in s Gravenpolder. De registers zijn verdeeld over twee klavieren en vrij pedaal.Het hoofdwerk is bespeelbaar op het bovenklavier en bevat de registers prestants (gedeeltelijk WATERPOLO Z.P.V. EENDRACHT" 'DE i De hefen van het waterpoloteam "De Eendracht" zijn evenals vorig seizoen weer ingedeeld in de 4c klasse "A". Drie zeventallen van het vorige seizoen zijn gepromoveerd, zodat er weer wat onbe kende ploegen aan de wintercompetitie gaan deelnemen. Uit een eerste kennis making met Hieronvmus 2 uit Roosen daal bleek dat de Eendracht-poloërs een zwaar seizoen tegemoet gaan. De indeling is als volgt: Hierónymus 2 - RQosendaal: Dokkelears 2 - Tilburg: ZPC Breda 4 - Breda: DIO 2 - Etten- Leur: Eendracht 1 - Tholen: Meermin 1 - Steenbergen: Dongemond 1 - Raams- donkveer: TZV 3 - Tilburg. De wedstrijdzwemmers van De Een dracht zullen het komende wintersei zoen vier maal aan wedstrijden gaan deelnemen in de "D"-competitie. Drie maal wordt gezwommen in het Gagel donk te Bergen op Zoom.en eenmaal in het zwembad "De Kikvors" in Giessen. De wedstrijden vinden plaats op 29 ok tober 1977 te Giessen en op 19 novem ber 1977. 28 januari 1978 en 11 maart 1978 de laatste drie wedstrijden te Berg en op Zoom. De indeling van de competitie D II is: Biesboszwemmers 3: Bijtenskil I: Den Doorn 2: Den Otter: Dongemond; Eendracht E germate geflatteerd. De aangewezen ar biter Van Tillo liet verstek gaan. maar dat werd onderling geregeld. Jaap Kod de ontbrak door rugklachten en Jan van Beek zal na zijn knie-ongemak voorlo pig uitgeschakeld zijn. Tegen SPS 3 heeft Stavenisse 2 in de uitwedstrijd een sterke wedstrijd ge speeld. Na 20 minuten voetbal werd het 0-1 door Kees van Oeveren en 10 minu ten later werd een door de SPS defensie foutief teruggespeelde bal door Rien Moerland bestraft: 0-2. In de tweede helft waren er nog meer mogelijkheden voor de gasten, maar het merendeel van de kansen werd gemist. Alleen Leen Gunst wist er nog verdiend 0-3 van te maken. Vosmeer 2 en RBC 3 zijn de 4e compe titie wedstrijd'geëindigd met de beain- stand 0-0. Het was geen hoogstaande vertoning maar het milde najaarszon- netje maakte voor de toeschouwers veel goed. In het veld was er weinig kracht sverschil en daar er van weerszijden niet al te best werd geplaatst werd er veel balverlies geleden. De thuisclub kreeg met name in de tweede helft de beste kansen op de overwinning maar eert schot van Ad van T'reyen werd door een Roosendaalse verdediger van de lijn ge werkt en een kopbal van Adrie Ligten dag ging tien minuten voor tijd net naast. Een vrije trap in de slotfase van Josde Klerck leverde evenmin iets op en in de laatste seconden van de wedstrijd werd'de RBC midvoor nog gevaarlijk. maar Frans Verhees en Rien van Poort vliet wisten dé bal toch in handen van doelman Vaders te leggen zodat beide partijen met I punt de wedstrijd konden afsluiten. Het met uitzondering van doelman Danny Polderman geheel uit veteranen bestaande Vosmeer 4 elftal heeft in de thuiswedstrijd tegen Odio 4- eèn volko men regelmatige 5-1 overwinning weten te behalen. Van het begin afwist men zijn stempel op deze wedstrijd te druk ken waarbij Vosmeer door Leen Moer land de score opende welke nog voor rust door Toni Lindhout lot 2-0 werd uitgebreid. Na de thee zorgde dezelfde speler voor 3-0 waarna Jan Geuze het vierde doelpunt aantekende. Hierna konden de gasten door een misverstand in de Vosmeer verdediging tegen scoren maar vlak voor tijd was het Jan Geuze welke voor 5-1 zorgde. Op slag van het eindsignaal stond de paal een 2e treffer van Leen Moerland en Vosmeers zesde doelpunt in de weg. Een verdiende zege. Vosmeer 5 is er niet in geslaagd tegen Meto 5 tenminste een gelijk spel af te dwingen. Met néme in het eerste ge deelte van de wedstrijd werden er fouten gemaakt in de Vosmeer verdediging waardoor de thuisclub met een' 2-0 rust stand toch wel meer kreeg dan het ge zien de spelverhouding had verdiend. Na de thee kwam er nog een derde Meto goal op het scorebord maar al gauw daarna was het aanvoerder en trainer Karei Hommel welke achterstand ver kleinde. Vosmeer ging meer in de aanval maar het duurde tot de laatste minuut van de wedstrijd eer Ad Plandsoen voor 3-2 kon zorgen. De resterende tijd was te kort om nog aan de gelijkmaker te kun nen komen. in het front).holpijp S'.octaaf 4' en mix tuur iv.sterk. Het nevenwerk is bespeeldaar op het onderklavier en dat bevat de registers roerfluit 8'.gedekte fluit 4'. octaaf 2' en sifflet 1 1/3'.het pedaal heeft subbas 16'.. Verder bevat het orgel de koppels hoofdwerk-neven -werk.hoofd werk pe daal.nevenwerk-pedaal.Zowel aan het inwendige als aan het uiterlijk is de grootste zorg besteed.Het geheel is nog verfraaidmet prachtig houtsnijwerk tussen en boven de frontpijpen.Bij de begeleiding bleek het orgel bijzonder fraai van klank te zijn.zowel de stemmen afzonderlijk als de totaalklank.In de avonduren werd af en toe met het volle werk gespeeld.Het aantal pijpen be draagt ongeveer 650,Hiermee heeft de Oud Gereformeerde met de organisten P.Kleppe.J.Vermeulen en J.Noorthoek nu het grootste en wellicht ook het fraaiste orgel van Sint-Philips land tot haar beschikking. rhijs Fase is zaterdag met de Wielver- eniging Roosendaal als zesde geëindigd bij de Nederlandse Clubkampioen schappen in de Flevopolder. Samen met Ad lak. Jan Gommers en Ad van El- zakker reed hij over de 65 kin 1.35.6 u. 1 Bov endien won Fuse nog eenvijfde prijs in het Belgische Essen: In Hoogerheide zat Thijs Fase heel dicht bij de overwinning, maar in de laatste meters ging dat feest opnieuw z'n neus voorbij. Francissen uit Vlijmen bleek sterker in de sprint. Thijs werd tweede. Hun óf hen In de omgangstaal wordt er 'weinig on derscheid gemaakt tussen "hen en hun". Het is zelfs zo dat "hun" ook in de vierde naamval meer gebruikt wordt dan "he il". In de levende spreektaal is daar weinig op tegen en is "ik kan hun van avond niet helpen" even gangbaar ge worden als "ik kan hen vanavond niet helpen". In de schrijftaal wordt het onderscheid nog steeds gehandhaafd. Dan moet men in de vierde naamval "hen" gebruiken en in de derde naamval "hun". Dat wil zeggen dat men na een voorzetsel altijd "hen" moet schrijven. "Die boeken zijn van hen". "Wij gingen na hen naar binnen". "Ik kan hen vanavond niet ontvangen", (lijdend voorwerp) Het meewerkend of belanghebbend voorwerp is derde naamval. "De onderwijzer gaf hun goede cijfers", (hun aan hen) Vaak wordt "hun" dan vervangen door "ze" (zonder klemtoon). Volkomen fout is het gebruik van "hun" als onderwerp. "Hun hebben het ge daan". In dit soort van zinnen is alleen "zij" juist. Redelijke competitiestart van Ver onica '74 Maandag is het eompetitiegeweld in de afdeling Bergen op Zoom van de Ne derlandse Vollevbalbond weer los ge barsten.Voor Veronica'74 betekende dit een eerste thuiswedstrijd na de promotie naar de Ie klasse heren. Het was plezierig te konstateren dat het vaste publiek w eer was op komen dagen. Nadat scheidsrechter P. Bout uit Steen bergen het eerste fluitsignaal had gege ven begon Veronica aan een wat achteraf bleek nerveuze eerste set. Het team wat in het veld stond (P.Bakx.aan voerder' W.Brevet. R.van Esch. D.Knook .J.Vroegop en T.Bocxe) had in feite nog niet eerder met elkaar gespeeld in die formatie Het was dus even een aftasten niet alleen van de tegenstander, maar ook van eikaars mogelijkheden. Tot de stand 5-5 konden de Smerdiekers hun tegenstander redelijk bijbenen. Va naf dat moment, en eigenlijk de qehele wedstrijd door. werd de pass steeds slecht verzorgd waardoor de aanval niet meer op maat kon worden bediend. De eerste set ging dan ook verdiend met 15-7 naar Block. De tweede set vertoonde een wat agressiever Veronica met wat meer variatie in haar aanval en met wat fraaie tweeslagen van Wim Brevet en Dick Knook kon Veronica afstand nemen.E- ven dreigde het fout te gaan.Timo Bocxe werd gewisseld met de "Veenendaalse Bergenaar" Kees Maartense die hier mee zijn entrée maakte in het competi- tievollevbal.Wat onwennig maar niet onverdienstelijk gaf hij zijn eerste set ups.Het blokken daarentegen ging hem wat minder goed af. Trainer Bocxe zal daar echter op korte termijn zijn maat regelen wel voor nemen.Niettemin haalde Veronika liet einde met een 15-8 set-winst.De derde set zette Veronica Hink door.Met redelijk aanvalsspel werd de Block'70 defensie bestookt, terwijl Perrv Bakx regelmatig scoorde met wat taktische ballen in het middenveld.S- tand 14-8 voor Veronica.De setwinst was binnen.dachten de oranjehemden.Wat te lakoniek werd het spel opgevat en werden de tekortkomingen van de ploeg blootgelegd.Met name het achterveld (verdediging)faalde volledig.Ook Timo Boxce die terug in de ploeg kwam kon daar niets meer aan Beschamend ging deze set alsnog met 16-14 verloren.Een donder-speeeh van de aanvoerder zette Veronica weer in het goede spoor.Er werd weer wat feller geacteerd en zelfs spelverdeler John Vroegop(prima wed strijd) werd met succes in de aanvul be trokken.Block'70 gaf de moed op.Vero nica won met 15-6. zodat de totaaluitslag 2-2 op het bord kwam.Geen onverdien stelijk begin voor de mannen uit de Smalstad.Hel kan echter nog Amigos 3 verliest met perspectief Het pas gevormde derde herenteam van Amigos Oud-Vossemeer heeft in een redelijke wedstrijd hel onderspit moeten delven tegen Diomedon 2 uit Steenber gen. De eerste set werd verloren met 15-8. maar daarna kwam Amigos sterk terug. Vooral dankzij goede smashes van André Pollie. op aangeven van aanvoerder Geert Dijkman en de Tho- lenuur Johan Melse. werden vele punten binnengehaald. Deze tweede set gaf ook goed verdedigend werk te zien van de debuterende Jan Duine. Hierdoor werd de stand van 10-10. via 13-13 uiteinde lijk 15-13, helaas ten nadele van Amigos. In de spannende slotmomenten van de ze set bleek namelijk dat optellingsfou- ten in het team tot desastreuze resultaten kunnen leiden. De derde set werd een afknapper: 15-4. Daaraan kon liet ent housiaste spel van Jos v.d. Zande en Jo han Konings niets verhelpen. Ook de inzet van de Sint-Aiinalander Wim Heijboer en nieuweling Adrie v.d. Zan de kon de overwinning niet naar Amigos brengen. Niet onvermeld mag blijven dat Saco Heijboer als debuterend scheidsrechter zeer behoorlijk floot. Amigos heren I en 2 waren vrij van competitiewedstrijden. Deels door or ganisatorische nalatigheden - de Hal- sterse sporthal was niet afgehuurd - en deels door het toedoen van de tegen stander: Diomedon 1 was nog niet com pleet. Dames Amigos Speelden de heren van Amigos "thuis" in de. volgens Diomedon. prima zaal ouo- 3K r-ft ..-«KW® 7 s'«r- 0U0- V0SSEWTEH POORTVLIET D.S.V.F. De eerste compztitiewedstrijd tegen SPÜ uit Oud Gastel is door DSVF met 6-2 verloren. Onderlinge competitie senioren: Cos- man - Vroegindewey 0-1. Jelderda - Remmerswaal 1-0. Wagemaker - Cig- gaarO-1. Den Braber - Reijngoudt 0-1. Junioren: A. G. Remmerswaal - A. Noorthoek 0-1. G. Verwijs - J. van Ou denaarde 0-1. J. v.d. Berg - J. Vroegin dewey - J. van Oudenaarde 1-0. G. Ver wijs - M. Reijngoudt 0-1. Junioren B: Peter Kosten - Albert Bak ker 1-0. Riolering Wilhelminastraat Via schriftelijke vragen heeft raadslid L. den Engelsman erop aangedrongen bij Aannemingsbedrijf v/h M. v.d. Velde uit Bruinisse er met de meeste spoed op aan te dringen met de reconstructie van de riolering in de Zuiddijk/Wifhelmi- nastraat te beginnen. "Op I september had het werk moeten beginnen en dat is alles goed en wel. maar we zijn Anna Jacobapolder nog niet vergeten", aldus Den Engelsman - AflNA MC0BAP0LD die daarmee de langdurige mis&re in de Noordweg/Langeweg in herinnering bracht vanwege de natte herfst. De SGP-fractievoorzitter pleitte ervoor, de bewoners schriftelijk over de werk zaamheden in te lichten en vooral ook te denken aan zuivelhandel Gebr. Verwijs in de Wilhelminastraat. Den Engelsman pleitte verder voor snelle ontsluiting van het industrieter rein voor de verkochte percelen aan Ligtendag. Reijngoudt en Clvsan B.V. uit Numansdorp. Hij wees tenslotte nog op de problemen bij het verlaten van woningwetwonin gen. In de Mosselkreekstraat en Gla- diolenstraat zijn er pas twee huizen ver laten. maar dat was een verschil tussen dag en nacht. B. en w. hebben voor het opknappen van woningwetwoningen over 250 gulden gesproken, maar met collega C. den Braber twijfelde Den Engelsman er toen al aan dat zo'n be drag aan de lage kant zou zijn. Duizend gulden kan in sommige gevallen wel niet voldoende zijn. van Haestinge te Sint-Maartensdijk, de Oud-Vossemeerse dames togen naar Bergen op Zoom. Zij speelden tegen Tohec 2 een matige wedstrijd, 't Had veel beter kunnen zijn. maar er werden - voor al door verkeerde opstellingen - zeer veel fouten gemaakt. Amigos ver loor dan ook met 3-0: 15-11. 15-11 en 15-10. Een zeer slecht begin. In tegenstelling tot de aankondiging, heeft de Thoolse gemeenteraad afgelo pen zaterdag geen volleybalwedstrijd gespeeld tegen ThoVo in Sint-Maar tensdijk. De ontmoeting vindt nu in ok tober plaats. Competitie-programma maandag 26 september: Sint-Maartensdijk 20 u Amigos dames - Block I (F. van TTreven). Halsteren 19 u Olympus 2 - Amigos 3 (J. Plaisier). Bergen op Zoom 19.45 u Block 2 - Ami- aos 2 (W. K. v.d. Meent). De Commissaris der Koningin in Zee land. Dr.C.Boerden.installeert morgen middag in Middelburg het comité Zee land van "Geef om de natuur". Dit is het motto van een grootscheepse actie van hel Wereld Natuur Fonds, die van 21 tot 25 november in ons land wordt gehouden. Ter aanbeveling en ter aanmoediging van deze actie in onze provincie is een comité gevormd waarin uit onze streek zitting hebben G.van den Berg (Bur gemeester Sint-Philipsland).J.E.van Boeyen (Burgemeester Tholen), E.C.Boissevain (Coördinator Comité samenwerking Oosterschelde Tho- len).J.van den Bos (Gedeputeerde Mi lieuzaken Tholen). Ir.M.A.Geuze (Lid Planologische Commissie Zee land.Poortvliet Na de installatie van het comité zal dhr.J.Filius een uiteenzetting geven over het hoe.waarom en waarvoor van de actie. Vosmeer blijft het goed Uoen in het be- kertournooi want na zeges op achter eenvolgens Dio en Steenbergen werd Woensdagavond ook Meto aan de ze gekar gebonden. De thuisclub had een goedé start en na tien minuten kwam het eerste gevaar toen Hans Vaders een af standschot losliet dat maar net over het Meto doel ging. Dit was echter uitstel van executie want enkele ogenblikken later bouwden Dre Aamoudse en Wim Hevboer een 1-2 combinatie op welke door laatstgenoemde scorend werd af gerond. Het eerste Meto gevaar kwam pas na 17 minuten toen een vrije trap werd overgeschoten gevolgd door een kopbal aan de andere kant van Hans Vaders welke eveneens net over de lat ging.Halverwege de eerste helft leek het dan toch gelijk te komen toen Meto op links goed uitbrak en Willy Goorsen op enkele meters voor het Vosmeer doel oog in oog kwam met Henk van Daalen maar hij schoot te gehaast over. Tien minuten voor het einde van de eerste speelhelft was er nog Vosmeer ge- vaar.bij een aanval over links toen Dre Aarnoudse hard inschoot maar op de lijn wist een Meto verdediger zijn gesla gen doelman te redden. Na de thee leek aanvankelijk Vosmeer in het defensief te worden gedrukt want de ene aanval na de andere kwam op het Vosmeer doel af. Toch duurde het nog tot de 18e mi nuut eer Meto gelijk kwam bij een goede aanval over links welke door Pol Ver hezen werd ingeschoten. De Meto druk bleef nog eVen aanaanhouden maar de Vosmeer ploeg toog bij uitvallen mas saal naar voren en dit werd bijna fataal in de 23e minuut toen door snel uitver dedigen van Meto op rechts Willy Goorsen doorbrak. Hij passeerde doel man van Daalen met een harde schui ver. maar de paal bracht yoor Vosmeer redding. Direct daarop werd het ge vaarlijk voor het Meto doelmaar de doorgebroken Hans Vaders schoot voorlangs.Halverwege kwam Vosmeer opnieuw gevaarlijk opzetten en een snelle aanval over links bracht Jacky Mosch oog in oog met de Meto doelman Niet ongunstig wordt voor Tholen met 60 procent het opkomstpercentage genoemd, maar daarom had het nog wel beter kunnen zijn. Oud-Vossemeer zorgde er met een opkomst van 73 procent voor. dat het gemiddelde op die 60 kwam. Scherpenisse lag daar ver onder. Het kan zijn, dat er in januari nog een mogelijkheid komt voor hen. die op de aangewezen dag in hun woonkern niet aan de oproep konden voldoen. Het Tholen opgeroepen opgekomen percentage 192 116 60 Poortvliet 70 45 64 Scherpenisse 56 27 48 Sint Maartensdijk 146 83 57 Stavenisse 61 31 51 Sint Annaland 119 68 57 Oud-Vossemeer 101 74 73 Totalen 745- 444 60 C. P. de Rijke van de Kadijk in Tholen is een van de twee Nederlanders die de nationale eer moet verdedigen tijdens de Eerste winst Emergo 1 In de thuisweestrijd tegen VIOS uit Willemstad is Emergo over haar dooie punt heengekomen. Vanaf het begin domineerde de Smerdiekse ploeg in alle vakken. Ondanks de pech dat Rudv Slootweg al in de 5e minuut van het veld werd gedragen en naar het ziekenhuis werd gebracht, waar men gescheurde enkelbanden konstateerde. Toch kwam VIOS met een afstandsschot- op 0- 1,. maar Marianne Venema bewees haar grote (korfbal)waarde door vlot via een doorloopbal l - 1 te maken. Dickv v.d. Linden maakte daarna uit een strafworp 2 - I en Peter Roelse zprgde voor 3-1. Een doorloopbal van Jasper v.d. Linden betekende 4-1. waarna VIOS de afstand verkleinde door'van ver 4 - 2 te scoren. Toen was het de beurt aan Wilma van Haaften. Zij speelde in het vak waar Rudy Slootweg uit weggevallen was en een vervanger voor hem was er niet: Tony Klomps was aanwezig maar zijn spelerskaart was met het 2e twaalftal mee. Wilma van Haaften. spelend tegen 'de ploeg waartegen ze uitgerekend 2 jaar geleden haar debuut bij de senioren maakte, bracht de stand met een schot op 5-2. weer kwa'm het antwoord van VIOS: 5-3. Peter Roelse. goed samenspelend met Peter Klomps. bracht de stand via een doorloopbal op 6 - 3 en Dickv v.d. Lin den schoot feilloos raak vanaf de stip: 7 - De strijd was beslist, al maakten beide ploegen nog een doelpunt. Annemieke Slootweg knalde raak: 8 - 3 en VIOS maakte nog 8-4. De eerste 2 punten waren binnen, behaald in een vlot en snel gespeelde wedstrijd, ondanks een speler minder. A s. zaterdag speelt Emergo I uit tegen ADÖ. Emergo II kon heel weinig in brengen tegen Tjoba IV en verloor met 21-1. Tjoba IV spelend met spelers, die allen "hoog" hebben gespeeld en nu met hel oog op de leeftijd in een lager team uitkomen. Ze zitten echter boordevol met alle mogelijke staaltjes van techniek en laktiek. zodat er voor beginnelingen geen lopen aan is. Gelukkig blijft men doorgaan om eens het zoet der over winning te smaken. Emergo A won metO- 1 van Springfield. Theo de Hond was de maker van het' winnende doelpunt. De pupillen verloren met 9 - I van VIOS P. wereldkampioenschappen ploegen op 7 en 8 oktober in de Flevohof. gemeente Dronten. Er zijn zeventien deelnemende landen. De wedstrijden gaan gepaard met een groot evenementenprogramma. Zo zijn er verschillende demonstraties en een trekker-trekwedstrijd met tracto ren waarvan de motor is opgevoerd. Kortom, er valt op die vrijdag en zater dag in de Flevohof veel te beleven. Zijn er verenigingen, met name ook uit de agrarische sector, die toch al van plan waren nog een trip te maken, dan zou het mooi meegenomen zijn een dag in de Flevohof door te brengen. Men zou daardoor ook het aantal supporters voor Mees de Rijke belangrijk kunnen uit breiden. Het zou prettig zijn dat onze topploeger met een flink aantal suppor ters kon worden gesteund. maar hij schoot te gehaast over. Vos meer ontworstel-de zich nu pas goed vanonder de Meto druk en een afstand schot van Dre Hommel werd door doel man Leenaarts uit de bovenhoek ge- haaldiToch zou dezelfde Dre Hommel die een uitstekende wedstrijd speelde, aan de basis staan voor de Vosmeer ze ge. Tien minuten voor het einde brak hij op rechts door de Meto verdediging waarbij hij enkele tegenstanders op het verkeerde been zette en zijn uitgekiende hooghal viel over de handen van de lange Meto doelman op het hoofd van Frans Havermans die de bal hard in kopte.Beide ploegen kreqen hierna nog een mooie kans maar eerst schoot Willy Goorsen voorlangs het Vosmeer doel en vlak voor tijd zag Kees Timmermans een afstandschot net over de kruising in het vangnet verdwijnen. De uitwedstrijd tegen Cluzona zal beslissen of Vosmeer nog een vervolg aan zijn bekeravontuur zal kunnen krijgen. "De Zwaluw" Sint Maartensdijk. 18-9-1977 in concours 37 duiven. I. Kwaak: 1. 2. 5. 8. 12. J. Stoutjesdijk3. 4. 7. 9. 10. A. Bijl: 6. ILL. v.d.'Berge: 13. KAMPIOENSCHAPPEN Kampioenschappen over 1977 van de P.V. "De Reisduif' te St. Philipsland. KAMPIOEN DUIF VITESSE l.A.v.d. Est 2284 60 - 955 punten; 2. A. Faasse 2480926 - 851 punten: 3. Gebr. Fonteijne 2551038 - 827 punten. KAMPIOEN DUIF MIDFOND 1. A. Faasse 2480926 - 1775 punten; 2. A.W. Beurkens Zn. 162406 - 1288 punten; 3. J. Quist 1029453 - 1285 pun ten. KAMPIOEN DUIF FOND 1. Iz. Reijngoudt 979446 - 2139 punten: 2. A.v.d. Est 2550718 - 2129 punten: 3. Kl.de Frel 2481047 - 1623 punten. KAMPIOEN t/m ORLEANS I. A. Faasse 2480926 - 2626 punten; 2. J. Quist 1029453 - 2058 punten: 3. J.C. Verwijs 1025764 - 1877 punten. KAMPIOEN DUIF JONGE 1. J.C. Verwijs 1249200- 1499 punten: 2. J.C. Verwijs 2611536 - 1343 punten. 3. J.D. Quist 1249586 - 1237 punten. KAMPIOEN HOK VITESSE 1. A. Faasse 3867 punten: 2. KI. de Frel 3103 punten: 3. J.C. Verwijs 2915 pun ten. KAMPIOEN HOK MIDFOND 1. A. Faasse 4362 punten: 2. KI. de Frel 4337 punten; 3. J. Verwijs Zn. 4273 punten. KAMPIOEN HOK FOND 1. KI. de Frel 4378 punten: 2. J. Verwijs Zn. 4358 punten: 3. A.v.d. Est 4338 punten. KAMPIOEN DUIF GENERAAL 1. A. Faasse 2480926 - 2626 punten: 2. Gebr. Fonteijne 1026049 - 2367 punten: 3. J. Verwijs Zn 367174 - 2322 punten. KAMPIOEN HOK JONGE 1. KI. de Frel 6061 punten; 2. D. Hage 6001 punten: 3. Iz. Vermeij 5538 punten. GENERAAL 1. KI. de Frel 108.24 punten; 2. J. Ver wijs Zn. 101.99 punten; 3. Gebr. Fonteijne 101.32 punten. Met bericht kwam juist voor het sluiten van de krant door. Ja. zo heet dal dan. Arie Groenevelt en Wim Kok kregen ontslag. De vakbonden nemen het niet langer. Dat scheelt die knaapjes wel een veertig mille per jaar. maar dat offer mag worden gebracht nu de werkloosheid met een uur wordt teruggedrongen. Goed geraden. Het ontslag van die twee bekende Nederlanders is het gevolg van de zondag weer ingaande wintertijd. De werknemers kunnen een uur langer slapen. Dat pikken de twee hoofdlieden niet. Ze huldigen het stand punt. dat ieder in het zweet zijns aanschijns. enz. Een gekke wereld. Vergeet niet zaterdag voor je gaat slapen die klok een uur. nou ja. het is bekend. Het is me het weekje wel. Een troonrede zonder regering waarbij wordt aangekondigd dat de rokers en stokers meer moeten betalen en de overgang van zomer- op wintertijd. Je merkt het nauwelijks aan de prijs van de aar dappelen. 't Schip van staat is weer gaan varen. Dat heeft de koningin gezegd. Nog een tijdelijke bemanning, maar het komt wel weer terecht. Er is al politiek gesproken, overal wordt opgelet toen de schroei"niet meer wou draaien en het roer leek vastaezet. Heel de vorige bemanning zei ineens het schip vaarwel. Zo kon men niet verder komen. Abortus is gevaarlijk spel. "Mannen", zei toen kloek en ernstig een opgewonden Uyl-kapitein. laten we de koers bewaren. 'k Doe geen water in de wijn. En zo moesten we dan wachten, want de stuurhut bleef maar dicht en we zeiden: kan dat zo maar dat men aan de kcllina lisit? Veel tijd ging er nu verloren, de werkloosheid een zware vracht. Gaat die vracht nog meer bederven als ze niet wordt weggebracht? Maanden is men al aan 't praten Eerst leek het nog-niets gedaan. Naar de zeer bevaren staatsman monstert een bemanning aan. Wellicht gaal men het weer proberen Wat is er voor een andere keus? Hopenlijk gaat men toch weer varen Onder "t motto: leef die geus. Er zijn nog steeds heel wat klippen op een ongewisse zee. En daarop nu rond te trekken dal valt inderdaad niet mee. Maakt de draaikolk der inflatie straks toch nog hel leven zuur? Ja. dan wordt het weereen stranden op de zandbankconjunctuur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 13