Plaatselijk nieuws Geluk - Tholen Pollie Zoon NIEUWE CURSUSSEN Kollekte organisatie, een bagatel? ZONWERINGEN B V EENDRACHTBODE Donderdag 1 september 1977 sSvosstMttR J5 PoosrvL/£r\^>s\^AHH^H MAARTENSDIJK ANN* UCOBAPOLDFR Voor prijsbewuste mensen. H.K.LABAN Dezoek'onze showroom 11101.1x01660-2x23 Tholen ADLER CONFECTIE Oud- Vossemeer Textiel Interieuradvies Sportkleding in POLLIE'S nieuwe winkel vindt u het wel Sint- Annaland WINKEL - GESLOTEN G. Heijboer Stavenisse WIE WIL ONS KOOR DIRIGEREN? Welke man of vrouw is bekwaam om ons koor Laudate Dominus te lei den en te oefenen in het Christelijke lied? Reacties worden gaarne ingewacht bij voorzitter dhr. P. Priem, Voorstraat 22, Stavenisse, tel. 01663-302. Ook nieuwe zangers van harte welkom, vooral mannen. Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint- Philipsland De Z.V.U. start weer met HUuds -."i -1 Ook corselets, pantyiets, enz. ,RIEN v.d. REEST Geef aan het K.W.F. Dat is dan de laatste kans Predikbeurten STAVENISSE^ ^Sm-PHIUfsm rgu; v Ik SINT- n H. Lichionhenistruat 10 advertentie IM Orgelbespeling Zaterdag zal organist Frans van Tilburg weer een orgelbespeling verzorgen in de N.H. kerk. Het programma zal ditmaal samengesteld worden uit verzoeknum mers. Het concert begint, zoals gewoon lijk om 20.00 uur. op 16-17 en 19 september bij MARKT 7 Advertentie IM Zeeuws talent Zaterdag zal het een hele drukte worden op het tennispark van Eegedima. Uit geheel Zeeland boven de Westerschelde zullen talentvolle jeugdige tennissers voorspelen om geselecteerd te worden voor de regio- of fasetraining van de tennisbond. Dit gebeuren vindt plaats onder auspiciën van de commissie jeugdzorg van de K.N.L.T.B. district Zeeland. De clubkampioenschappen van t.v. Eegedima (een jaarlijks hoogte punt in het verenigingsleven) zullen op de weekeinden van 10. 17 en 24 sep tember worden gehouden. Belangstel lenden zijn vanzelfsprekend van harte welkom op het tennispark aan de Zoek weg. Damclub De Eendracht Maandag werd door.de damclub de re tourwedstrijd (vriendschappelijk) tegen Oudenbosch gespeeld. Er werd stevig gedamd en de uitslag was 13-9 in het voordeel van de Eendracht. Tholen - Oudenbosch: 1. J. A. van Ak keren - De Wolff 0-2; 2. P. C. van der Velde - Vervoort 2-0; 3. I. Lindhout - v.d. Maagdberg 0-2; 4. C. Droogers - Van Zessen 2-0; 5. C. van Dijke - Rijn vos 2-0; 6. A. Slager - Kerstens 2-0; 7. S. Schot - v.d. Heijden 0-2; 8. A. van Ak keren - v.d. Oudenhoven 2-0; 9. A. Schot - Wedemeijer 1-1; 10. T. Baay - v. Enten 0-2; 11. J. Nagtegaal - De Boer 2-0; uit slag 13-9. Volgende week gaat de onderlinge competitie beginnen. De aanvang is op maandag half acht en op vrijdag acht uur. Nieuwe gegadigden zijn nog altijd welkom. Inlichtingen bij wedstrijdleider I. Lindhout, Hoogstraat 38, tel. 2488. Zaterdagavond muziek Zaterdagavond brengt de muziekver eniging Sint Cecilia uit Nispen een be zoek aan Tholen. Na aankomst maken de muzikanten omstreeks half acht een kleine rondgang vanaf de Eendracht- sweg. Hierna wordt om ongeveer acht uur een concert gegeven in de kiosk op de Markt. Sint Cecilia is hiertoe uitge nodigd door de koninklijke muziekver eniging Concordia. Gevonden en verloren Op het groepsbureau van de rijkspolitie aan de Hofstraat zijn inlichtingen te krijgen omtrent een gevonden trouwring met inscriptie Marlies 18-11-72, twee kettingsloten met cijferslot in blauwe plastic omhulsels, zwarte portemonnee met inhoud, jachthond (teef). donker groene shawl en een bruine fiets met racezadel. Verloren is een bovenstuk van een bikini kleur voornamelijk paars, bril in etui met donker montuur, blauwe damesfiets Gazelle, bos sleutels, groene damesfiets merk Ideaal, bankbiljet 25 gulden, bankbiljet 100 gulden, identiteitskaart, zwarte portemonnee met inhoud, plastic trainingsjack, bos sleutels, bruine her enportemonnee met inhoud, sleutels in zwart etui. bruine damesportemonnee met inhoud, halsketting met zilveren roosje, giropas, eurochequepas, porte monnee met inhoud, zilveren oorhanger en een paars kinderfietsje. Oriëntatierit D.T.A De Thoolse Ambtenaren (D.T.A.) heb ben zaterdagmiddag een oriëntatierit voor auto's gehouden. De organisatie was in handen van dhr. M. Vinje. die bij de MAC Tholen al heel wat ervaring heen opgedaan. Hij had voor D.T.A. en de gemeentebestuurders (alle fracties waren vertegenwoordigd) fraaie op drachten bedacht. Zo moest men van stro een pop maken die op een ambte naar leek en de rubriek Tholenderwijs uit de E.B. van 25 augustus inleveren. Van de 26 gestarte deelnemers kwamen er 24 binnen. Winnaar werd dhr. F. A. P. M Bakx. voor G. W. Kraaijpoel en P. van Dijke, dhr. A. de Wit won de poe delprijs. Alcoholcontrole In het weekeinde heeft de rijkspolitie weer een alcoholcontrole gehouden. Er werd geen enkel rijverbod opgelegd, maar wel constateerde men een aantal andere overtredingen. Muziek en water in Antwerpen De Oud-Vossemeerse muziekvereniging trok zaterdag wel naar Antwerpen voor het concert in de Zoó, maar de weer somstandigheden waren niet bijster ge schikt voor een grote belangstelling. Die was er dan ook niet, maar onder de buien door ging het concert wel door. Tevoren had het gezelschap al een ron drit gemaakt door Noord-België, een rondvaart door de havens en sluizen en na het concert om drie uur werd nog een kijkje in de dierentuin genomen. Na het diner was er ook op de terugweg nog een stopplaats om tenslotte rond midder nacht weer in eigen dorp te arriveren. De Poedelaars Voorzitter J. Heijboer van de biljartver eniging De Poedelaars heeft in café 't Veer de kampioensbeker en de beker voor het best verbeterde gemiddelde uitgereikt aan M. van Poortvliet. P. Timmermans en W. Bevelander kregen prijzen voor de 2e en 3e plaats. Vandaag begint wedstrijdleider J. van Gorsel met de nieuwe competitie. Er zijn twee nieuwe leden; J. Buitenhuis en J. Smit. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Advertentie IM De Vogelvrienden De Vogelvrienden hebben besloten op 11 en 12 november in zaal Saparow een tentoonstelling te houden. Ter bestrij ding van de onkosten wordt een verlo ting gehouden met rad van avontuur en een grabbelton voor de jeugd. Dit werd onder voorzitterschap van dhr. C. Hommel besloten op een ledenvergade ring. waarvoor de opkomst groot was. Wat de kweekresultaten betreft, bleken de grasparkieten sterk tegengevallen te zijn. Een algemene oorzaak kon men niet vinden. De Vogelvrienden bestel den tenslotte ringen en kalenders voor 1978. op maandag, dinsdag en woens dag 5 - 6 en 7 september. BOEKHANDEL RING 66 Advertentie IM Zaterdag muziek De blaaskapel van Euterpe uit Sint- Maartensdijk geeft zaterdagavond om kwart voor zeven een uitvoering in de Voorstraat. Maandagavond 5 september wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie IM Zwaar weer Tijdens het hevige onweer van zater dagavond heeft de bliksem op verschil lende plaatsen schade veroorzaakt. Op de Molendijk sloegen bij verschillende bewoners de stoppen door. nadat de bliksem was ingeslagen op de geleider van het voormalige gemeentehuis. Bij de fam. E. Moerland op de Molendijk raakte de t.v. defect. In de Kerkstraat trok de fam. W. M. Oostdijk uit voor zorg de t.v.-antenne uit het toestel. Di rect daarop sloeg de bliksem in de wo ning. Het gevolg was een kapotte t.v.- schakelaar. een vernielde platenspeler, doorgeslagen stoppen en een brand- gaatje in de vloerbedekking. In de Kerkweg viel tijdens het onweer de t.v. uit bij de fam. W. Nieuwenhuize door dat de stoppen doorsloegen. Nieuwe stoppen gingen opnieuw stuk. waarna bleek dat de bliksem in de diepvries was Advertentie IM geslagen. Men moest voorzieningen treffen om de ingevroren etenswaren voor bederf te vrijwaren. Ook in het dak van de woning van de fam. L. Gaakeer in de Scheldseweg sloeg de bliksem in. waardoor de stoppen stuk gingen. Ook sneuvelde een lamp op de slaapkamer, terwijl verder de platenspeler defect was. Gelukkig zijn bij al deze inslagen geen mensen getroffen, wat wel een groot wonder mag heten. Tijdens het hevige onweer viel ook overvloedig re gen. In de Scheldepolder werd in 20 mi nuten 31 mm gemeten, terwijl elders in het dorp zo rond de 20 mm water viel tijdens deze bui. Laudate Dominus In Stavenisse zag een chr. zangkoor het eerste levenslicht. Zo'n dertigtal mensen waren maandagavond aanwezig bij de oprichtingsvergadering. Als tijdelijk voorzitter stelde dhr. P. Priem zich be schikbaar. Mevr. T. Goedegebuure- Lindhout treedt op als secretaresse en dhr. J. Moerland als penningmeester. De naam die werd bedacht "Laudate Dominus" betekent: Prijst de Heer. De repetitie is op maandagavond. De nieu we zangvereniging verwacht nog vele leden, vooral mannen. Het meest wordt echter uitgezien naar een dirigent. Jeugdvereniging De Hervormde Gemeente heeft een commissie gevormd om een jeugdver eniging op te richten voor jongens en meisjes vanaf zestien jaar en ouder. Het gemeentebestuur heeft hiervoor twee bovenzalen van de oude openbare school beschikbaar gesteld. Wie belang stelling heeft, kan zich aanmelden bij dhr. W. Nieuwenhuize of mej. R. van Prooijen. Naar De Meestoof De 42 leerlingen van de 5e en 6e klas van de Juliana van Stolbergschool. hebben met de oudercommissie een leerzame middag in het streekmuseum De Mee stoof in .Sint-Annaland doorgebracht. Tevens was er een mooie fietstocht aan verbonden. De wethouder van onder wijs dhr. A. J. Scherpenisse sprak een woord van welkom en leidde een ge deelte van de kinderen rond. De leer lingen waren enthousiast over de mooie prenten en ambachten van vroeger. Men zag ook hoe men in het verleden naar school ging. Dan is er nu heel veel ver anderd. Zo'n middagje zouden de leer lingen nog wel een keer over willen doen. Oosterscheldevissers Zaterdag is de derde zomercompetitie wedstrijd vervist. De vangst was goed. 1. Mevr. De Hooge 103 p 2. W. van Dijke 104 p 3. R. Vermaas 104 p 4. Joh. Lind hout 105 p 5. W. van Vossen 101 p 6. Sjaak Lindhout 102 p 7. A. v.d. Ree Johzn 99 p 8. G. Morelli 97 p 9. M. Wesdorp 95 p 10. mevr. Jansen 97 p. Junioren: 1. Dirk Knook 109 p 2. Sjaak Bazen 101 p 3. Theo Hengstmengel 104 p 4. Johnnie Dane 101 p 5. Henk Kwaak 96 p 6. Witte v. Oudenaarde 95 p 7. Bert Koopman 95 p 8. Jos Scherpenisse 90 p 9. Jan Scherpenisse 88 p 10. Wim Moerland 86 p. Pupillen: 1. Diana Hengstmengel 105 p 2. Gert Jan van Ham 101 p 3. Arie Jan sen 100 p 4. Rinie Dijke 96 p 5. Arjon Lindhout 93 p 6. Sara Knuist 91 p 7. Mario Hartog 91 p 8. Henk Hartog 88 p 9. Pieter Bazen 86 p 10. Adrie Dijke 83 p. Zaterdag 17 september wordt van 17.15 tot 20.15 u de vierde en laatste zomer competitiewedstrijd vervist. Elektriciteitsleiding De Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft zich in prin cipe akkoord verklaard met de ontwor pen tracé's van een door de PZEM te leggen ondergrondse 50 KV leiding van Zierikzee naar Sint-Maartensdijk. Deze tracé's zullen nog nader in de betreffen de districten worden behandeld. Peuterspeelzaal De peuterspeelzaal is weer begonnen, maar er is nog plaats voor enkele peu ters. Opgave bij mevr. H. A. Polderman, Molendijk 17. tel. 2909. Volgende week donderdag 8 september wordt om acht uur de ouderavond gehouden in de peuterspeelzaal, die in de oude kleuter school aan de Radda Barnenstraat is ondergebracht. Ook andere belangstel lenden zijn van harte welkom. De Bidon Tien leden, van wie er twee uitvielen, reden zondag 74 km naar Huijbergen. Maandag volbrachten elf leden de 48 km via Lepelstraat met prachtig weer. Een demarrage leverde flink wat geld op voor de clubkas. Het klassement wordt nog steeds aangevoerd door M. An- driesse met 2056 km voor zijn broer W. Andriesse met 2009, H. Zwagemaker 1815, L. Menheere met 1800 en C. v.d. Berge met 1755 km. De 32 leden komen vrij goed op. Zaterdag staat in het kader van de pro vinciale fietsdag de 200 km op het pro gramma vanuit Tholen via de Zeeland- brug naar Schouwen. Zondag en maan dag weer dezelfde ritten als het afgelo pen weekeinde. De Bidon heer.t sinds kort stickers in de kleuren rood-zwart. Behalve dat,, levert ook het tempo ver snellen geld op voor de clubkas: 2.50. Voor de Thoolse brug en de rijzende berg geldt een uitzondering. Vereniging Jeugdwerk Na drie geslaagde jeugddagen in de zo mervakantie start de Vereniging Jeugd werk weer met haar winterprogramma i op maandag 5 september a.s. In het clu blokaal in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat kunnen elke maandagavond van 18.30-20.30 uur de meisjes terecht voor een gezellige hand- werkclub. Onder uitstekende leiding wordt er gebreid, gehaakt, geborduurd enz. 's Woensdagmiddags van 13.30-15.30 uur is er een instuif voor kinderen van 5 t/m 10 jaar. Dan is er gelegenheid om te knutselen, spelletjes te doen, gewoon gezellig te lezen of om zelf poppenkast te spelen, 's Woensdag savonds van 18.30-20,30 is er een zelfde soort instuifprogramma maar dan voor jongens en meisjes vanaf 11 jaar. Deze laatste aktiviteit is een uitbreiding van het programma van vorig jaar. Voor'de- ze groep wat oudere kinderen zal de na druk meer liggen op het betere knutsel werk. terwijl er ook dan gelegenheid zal zijn om gewoon samen gezelschapsspe len te spelen. In verband daarmee bestral cr bij de Ver. Jeugdwerk een dringende behoefte aan gezelschapsspelen. Heeft U niet een oud schaak- of dambord, een sjoel bak of een merts erger je niet spel op zolder staan, w'aa.r y toch geen "gebruik meer van maait? Beschadigd is geen bezwaar, wij knappen het wel weer op. Heeft U iets te missen dan graag even een berichtje naar Tulpstraat 14. tel. 2903 en de spelen worden bij U gehaald. U zult er de Ver. Jeugdwerk en daarmee de jeugd van Smerdiek een groot plezier mee doen. Ook voor inlichtingen over het Jeugdwerk kunt U bij bovenstaand adres terecht. "De Zeebaars" Uitslag van de zaterdag 27 augustus ge houden 3e vrije wedstrijd van de K.E.H.S.V. "De Zeebaars" uit Scherpe nisse. I. Peter Bijl jr. Scherpenisse 445 pnt.. 2. A. Hoogesteger. Halteren 400 pnt.: 3. Kees de Graaf jr.. Scherpenisse 390 pnt.; 4. C'. Bolier. St. Maartensdijk 245 pnt.; 5. F. ten Bosch. Rotterdam 245 pnt.; 6. A. Huigen. Scherpenisse 215 pnt.; 7. A. Deurloo. St. Maartensdijk 210 pnt.: 8. Mevr. Bolier. St. Maartensdijk 205 pnt.; 9. J.C. Bijl. Scherpenisse 195 pnt.. 10. D. van Splunter. Scherpenisse 175 pnt. Algemeen klassement na 3 wedstrijden van de zomerse competitie: I. I ten Bosch. Rotterdam 290 pnt.: 2. A. Huigen. Scherpenisse 281 pnt.: 3. G. Boogerd. St. Maartensdi|k 278 pnt.; 4. A. Hoogesteger. Halsteren 2^73 pnt.; 5. J.C Bijt Scherpenisse 27tf pnt.; 6. S. Schot. Tholen 268~ nnt.: 7. D. Tichem. ScherpeSissifSEffT'-pftf.: C.' TiéKem/' Scherpenisse 260 pnt.: 9. C. de Witte. St. Maartensdijk 258 pnt.: 10. C. Bolier. St Maartensdijk 257 pnlA Algemeen klassement dames en junio ren: I. Mevr. C. Bolier. St. Maartensdijk 256 pnt.: 2. Mevr. M. Rijnberg, Oud Vosse- meer 224 pnt.; 3. Peter Bijl. Scherpenisse 199 pnt.: 4. Mevr. A.C. v.d. Werff. Scherpenisse 171 pnt.: 5. Frans Ista'. St. Maartensdijk 160 pnt.: 6. Kees v.d. Werff. Scherpenisse 154 pnt.: 7. Piet v.^i. Werf. Scherpenisse 149 pnt.. Sjaak Schot. Tholen 149, pnt.: 9. Mevr. Berre- voets. Tholen 82 pnt.; 10. Jan de Graaf. Scherpenisse 81 pnt. Geslaagd Kees Boer is gesldagd voor militair rij- instructeur en tevens voor het diploma burgervakopleiding VAMOR-methodi- sche instructie. Dit betekent dat hij een rijschool kan beginnen. Elke eerste dinsdag van de maand, dus nu 6 september a.s., haalt S.P.S. oud papier op. Advertentie IM Sportveld in gebruik Gemeentewerken heeft het nieuwe sportveld aan de Eieestraat vrij gegeven. De voetbalvereniging SPS is daar bij zonder blij mee. aangezien zaterdag juist de nieuwe competitie begint. Op een nader te bepalen datum zal het gehele vernieuwde sportcomplex nog offici&el worden geopend. Open bejaardenwerk Het nieuwe seizoen voor het open be jaardenwerk is weer aangebroken. Te gelijk ook met een nieuwe leidster, want mej. J. Dondergoor is inmiddels naar Winterswijk vertrokken. Haar opvolg ster is mej. B. Maqni uit Haamstede. 2e jaars cursiste MBO sociale dienstverle ning. De eerste bijeenkomst is woens dagmiddag 7 september om half drie in het dorpshuis De Wimpel. Er wordt dan voorlichting gegeven over het zendings werk in het binnenland van Suriname, o.a. met dia's. Bent u moeilijk ter been, dan wordt er op de gebruikelijke wijze voor vervoer gezorgd. Bel dan even mevr. Bakker, tel. 620. Bij het begin van het nieuwe seizoen rekent de commissie open bejaardenwerk op uw aller aauxe- zigheid. Bouw politiebureau Bij een onderhandse aanbesteding van een nieuw politiebureau in Ouddorp was aannemingsbedrijf Ligtendag b.v. 1. ENGELS: 2. SCHAKEN a. voor beginners b. voor gevorderden c. voor vergevorderden Docent J. Amesz Opgeven bij mevr. G. van Elsacker-Brand Oudelandsepoort 17, Tholen. tel. 01660-2970 Start circa half september, alleen bij voldoende deelname. Advertentie IM de laagste van vier inschrijvers met een bedrag van 556.500,— Munitie gevonden Bij een verbouwing van pand Voorstraat 50 door Ligtendag b.v. vonden werkne mers bij de sloop van een vloer een mu- nitiekist met inhoud. Het bleek een En gels Lee Enfield geweer te zijn uit de Tweede Wereldoorlog met de nodige patronen. Nadat het aannemingsbedrijf burgemeester G. van den Berg op de hoogte had gesteld, werd de oprui mingsdienst ingeschakeld, die verder voor de afvoer zorg droeg. Het is uiter aard moeilijk na te gaan op welke wijze het oorlogstuig in deze woning is geko men. Tijdens de bezetting werd door le den van de ondergrondse ijverig ge poogd wapens en munitie te verzame len. Mogelijk is dat ook oorzaak van deze vondst. Zangavond Zaterdag is er in De Wimpel een zang avond. waaraan medewerking verlenen V fS' lx!' BLoAUWSTRAAT se Qi67a-a792 STEE NBERGEN Advertentie IM het Sint Philipslands mannenkoor en het Chr. gem koor "Laus Deo" uit Bruinisse. Men heeft gratis toegang en daarom ook uw aandacht voor dit gebeuren. Baarmoederhalskanker Evenals op Tholen organiseert het Groene Kruis in sanenwerking met het gemeentebestuur ook in Sint-Philips- land een bevolkingsonderzoek op baar moederhalskanker. Zr. J. A. H. van Vught. districtsverpleegkundige van het Zeeuwse Kruis, geeft woensdagavond om half acht in De Wimpel voorlichting omtrent het komende onderzoek. Ook dr. H. Menger en zr. M. de Hoed zijn daarbij aanwezig. In Anna Jacobapol- der wordt om kwart over zeven bij de school voor vervoer gezorgd. Het eigen lijke onderzoek is op maandag 12 sep tember van 13.45 tot 14.30 uur bij Ons Dorpshuis en van 15.30-16.30 en van 18.00-19.30 uur bij De Wimpel. Reconstructie Zuiddijk De reconstructie van de riolering aan de Zuiddijk/Wilhelminastraat start van daag. Het werk. waarvoor het rijk sub sidie beschikbaar heeft gesteld om de werkgelegenheid te stimuleren, is ge gund aan het aannemingsbedrijf v/h M. v.d. Velde en Zn uit Bruinisse. Veertigjarig ambtsjubileum De 56-jarige J. J. van Strien is benoemd tot ereburger van Papendrecht. Hij kreeg die onderscheiding van burge meester M. Soetendal ter gelegenheid van zijn veertigjarig ambtsjubileum. De burgemeester prees de uit Anna Jaco- bapolder afkomstige van Strien: "U hebt een prachtige carrière gemaakt van stampvoetende kwajongen in het Zeeuwse tot secretaris van deze ge meente", aldus dhr. Soetendal. Dhr. van Strien groeide in Anna Jacobapolder op met zijn twee broers en een zuster. Zijn vader was boer. maar J. J. werd ambte naar in Willemstad. Hij werd secretaris penningmeester van het burgerlijk arm bestuur en in 1939 ging hij als klerk naar Oud Beijerland. In de oorlogsjaren moest hij onderduiken, maar ondanks: de bange tijd was er nog geluk: op het onderduikadres leerde hij de dochter van de familie Stok kennen. Ze hebben nu vier kinderen. Na de oorlog kwam van Strien op het ministerie van bin nenlandse zaken in Den Haag. maar hij ging toch weer terug naar de gemeente: Naarden. Harderwijk, Enkhuizen en op 1 juli 1956 Papendrecht. Daar werd hij gemeentesecretaris. Vroeger deed hij veel in het jeugdwerk, maar nu is hij secretaris van de stichting Bejaarden zorg en van de Chr. Pedagogische Aca demie Merwerode in Dordrecht. Begin september zal voor de 28e keer de jaarlijkse kollekte voor de Kankerbe strijding in ons land worden georgani seerd. Gelukkig hebben onze landgenoten een open oog voor de noodzaak van deze inzameling. Het is immers zo, dat nog steeds 25% van de Nederlanders aan deze ziekte overlijdt. En dat, ondanks de ontegenzeggelijke vorderingen die de wetenschap heeft gemaakt en nog steeds maakt. Natuurlijk zijn er mensen die zich op het standpunt stellen dat kan kerbestrijding overheidszorg is. Het komt wel eens voor dat onze kollektan- ten als beloning voor hun goede werk een dergelijke opmerking naar het hoofd krijgen. Natuurlijk is het een vaststaand feit dat de regering zeer veel doet voor de bestrijding van kanker. Dat alles binnen het ziekenfondspakket, maar er zijn nog talloze facetten die buiten deze steun vallen. Het zijn mede deze zaken waarvoor 'h KWF weder om een dringend beroep doet op Uw fi nanciële stéun. Noemen we alleen maar het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken van kanker; het onderzoek naar verbetering en verfijning van de behandeling enz. enz., te veel om op te noemen en toch zo dringed noodzake lijk. Gelukkig is deze kwestie geen pro bleem want, zoals gezegd, onze landge noten zijn hier niet blind voor. Kortom - men geeft. Daartoe wordt jaarlijks een kollekte georganiseerd. Geen sinicure overigens. Nu is het zo, dat het K.W.F. in de loop der jaren veel ervaring heeft opgedaan op dit gebied. Vergeet niet dat dit werk vrijwel geheel wordt gedaan door vrij willigers. Daartoe heeft het Fonds in de jaren van zijn bestaan een leger van zo'n 5000 afdelingsbestuursleden en kon- taktpersonen opgebouwd, die op hun beurt weer een 80.000 kollektanten om zich heen hebben verzameld. En dat is in feite nog niet genoeg. Heeft U nog wat vrije tijd voor het goede doel, meldt U dan als'kollektant. Nu is de wijze van koliekteren niet overal gelijk. Dit is nl. onder meer af hankelijk van de gemeentevoorschrif ten. Zo kent men de kollekte met z.g. intekenlijsten, terwijl in andere plaatsen huis-aan-huis z.g. giftenzakjes worden opgehaald in grote vierkante, verzegelde kollektebussen. Op straat koliekteren met de bus, zoals wij dit van vroeger kennen, wordt niet veel meer toegepast. Natuurlijk kost de organisatie van een kollekte geld. Om iets te noemen: jaar lijks zijn er zo'n 3 Vi millioen giftenzak jes en tienduizenden genummerde inte kenlijsten nodig. Er moet beschikt kun nen worden over telbriefjes, verant woordingslijsten, raambiljetten, kollek tebussen met sluitmateriaal enz. enz. Vergeet niet de aanzienlijke post voor porti en andere verzendkosten. Dank zij een voorzichtig beleid vallen deze kos ten mee, en wel zodanig dat van elke gulden zeker 95 cent ten goede komt aan de kankerbestrijding. Deze organisatie neemt bijna 1 jaar in beslag, want begin april moet het mate riaal voor verzending gereed zijn. De aanvragen voor de kollektevergunnin- gen worden begin november van het voorgaande jaar aan de diverse ge meentebesturen toegezonden. In maart wordt al begonnen met het aanmaken van TV- en radiospots, die gratis worden uitgezonden. Ook worden dan bespre kingen gevoerd over de Socuterafilm en een door het bedrijfsleven gesponsorde advertentiecampagne. Thans rust het uiteindelijke werk, het ophalen van het geld, in de handen van de kollektanten. Zij zijn het die een in zameling tot een sukses kunen maken, maar... met Uw hulp. Van Uw gulle ga ven is dit sukses afhankelijk. Zij komen bij U, wind en regen ten spijt. Hun motto is: je kan en mag er niet omheen! En dat geldt voor iedereen, voor ons ge hele Nederlandse volk! Geef dus met milde hand. En mocht U onverhoopt een kollektant mislopen dan is er al tijd nog postgiro 26000 of de bankreke ning bij de Algemene Bank Nederland, Amsterdam, nr. 54.40.54.040. Beide re keningen ten name van het Koningin Wilhelmina Fonds, Amsterdam. Denk er dus om: je kan en mag er niet om heen. Wie zich nu al bij herhaling heeft voor genomen nog een bezoek te brengen aan het streekmuseum "De Meestoof' voor bezichtiging van de tentoonstelling "Tot leering ende vermaeck" kan het niet meer uitstellen. Vandaag, vrijdag 2 en zaterdag 3 september is er nog wel die kans tussen 3 en 5 uur. Daarna is het voor het algemeen bezoek afgelopen en Zondag 4 september THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur: ds. A. de Reuver, Capelle a.d. IJssel; 18.30 uur: ds. L. Wüllschleger. GEREF. KERK 10 uur: ds. C. W. v.d. Loo, Sliedrecht; 17 uur: ds. J. Keizer. Zierikzee. CHR GEREF. KERK 10 en 18.30 uur: leesdienst. GEREF. GEMEENTE 10 en 18.30 uur: ds. G. Mouw; 14.30 uur: leesdienst. N.H.B.W.I.W. Gasthuiskapel 10 uur: ds. Spruyt. Amsterdam. R.K. KERK Za. 19 uur: H. Mis; Zo. 10 uur: H. Mis. OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 uur: ds. J. Blom, Sint-Maartensdijk; 18.30 uur: ds. D. Goudszwaard, Dirks- land. GEREF. KERK 10 en 15 uur: dhr. M. Noorloos, Tiel. CHR. GEREF. KERK 10. 14.30 en 18.30 uur: leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 10. 14.30 en 18.30 uur: leesdienst. R.K. KERK Za. 19 uur: H. Mis; zo. 8 en 10 uur: H. Mis. SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE Vrijdag 2 september 15.30 uur: ds. W. Gorissen, Stavenisse (huw. bev.). Zon dag 4 september 10 (H.A.) en 6.30 uur: ds. W. Gorissen, Stavenisse. Woensdag 7 september. 10.30 uur: schriftoverden king. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur: leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 uur: kand. A. Alblas, Amsterdam; 4.30 uur: ds. W. Gorissen. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst. SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur: leesdienst; 14.30 uur: ds. J. Blom. Woensdag 7 september, 10.30 uur: Schriftoverdenking in Maartens- hof. N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10 uur: drs. P. Steegman, Ridderkerk; 19 uur: ds. Naber. Bergen op Zoom. GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst. R.K. KERK Za. 19 uur: H. Mis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30, 14.30 uur: eerw. heer G. J. Damen. GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 uur: ds. G. Abma (H.A.). GEREF. KERK 10 uur: ds. J. Keizer, Zierikzee; 14.30 uur: ds. C. W. v.d. Loo, Sliedrecht. GEREF. GEMEENTE 10. 14.30 en 18.30 uur: leesdienst. SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur: ds. H. Harkema (H.A.). GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18 uur: leesdienst. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18 uur: ds. L. Gebraad; 14.30 uur; leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 uur: ds. Willems, Barendrecht; 17.00 uur: ds. Post. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN: Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt): Dr. R. Padt. Poprtvliet, tel. 01662-400. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr.v.d. Bel): Dr. v.d. Bel, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer: Dr. Menger. Sint-Philipsland, tel. 01677-500. WEEKENDDIENSTEN WIJKVER PLEEGSTERS: Tholen, Poortvliet, Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland: Zr. Krijger, Oud-Vos- semeer, tel. 01667-476, b.g.g. 01662-341. Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse: Zr. Kuzee, Sint-Annaland, tel. 01665-2756. DIERENARTS: Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr.u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur. In de week normale uren. TELEFONISCHE HULPDIENST: Voor geestelijke en soc. nood 01180-15551, dag. van 19.00-01.00 uur. ALARMNUMMER: 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954. WEEKEND AUTO HULPDIENST: 01640-40888. KAMER VAN KOOPHANDEL: Zitdagen elke 2e en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE: Gebruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN: 2 t/m 8 september Vrijdag 2 7.23-19.38 Zaterdag 3 7.58-20.10 Zondag 4 8.31-20.45 Maandag 5 9.07.21.25 Dinsdag 6 9.54-22.22 Woensdag 7 11.00-23.44 Donderdag 8 12.27- 1.04 Maandag 5 september: Laatste Kwar tier. resteren volgende week alleen nog een paar scholen, bejaarden en op 10 sep tember het bezoek van het Zeeuws Ge nootschap der Wetenschappen. Het be zoek heeft na een voorgaande waar schuwing dat deze expositie naar het eind loopt, nog wat aangetrokken en dat kan nu ook nog het geval zijn op deze drie laatste middagen. Het bestuur kan met dank ook weer melding maken van giften door Ronnie. Gertie en Peter Poot uit Sint Maartensdijk, van mevrouw Hoek-Theunisse uit Poortvliet, van de familie Istha te Rotterdam en van de gemeente Tholen. I V, 1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2