DE TWEE THOOLSE HUISARTSEN BEDRIJFSARTS BIJ G. E. ZIJN Dr.Bosen Dr. Mellema beraden zich ernstig óp bijbaantje G.E. HAAN OP THOOLSE TOREN DRAAIT WEER MET ALLE WINDEN MEE *ÜL £EELM^2 General Electric Hoorzitting Bibliotheek Raadslid v.dLinde: Ernstige zaak voor Thoolse G.E. werknemers DEZE WEEK Vanavond weer raadsvergadering Zestig jarig bruidspaar in Poortvliet Donderdag 11 augustus 33e Jaargang no. 38 WBUoï> Burgemeester: Vertrouwen in beroepsethiek medische stand De twee Thoolse huisartsen Th.,A. Bos en E. N. Mellema zijn als bedrijfsarts verbonden aan de omstreden fabriek van Ge neral Electric Plastics B.V. te Bergen op Zoom. Raadslid M. A. J. van der Linde (PvdA) deelde dat maandagavond in de Thoolse gemeenteraad mee, nadat burgemeester J. E. van Boeijen een verklaring had afgelegd over de derde gasonts- napping bij G.E. in zeven maanden. Gezamenlijke verontrusting Zelf onderzoek instellen Thoolse werknemers Kritische positie artsen Vertrouwen in democratie Folder voor inwoners "Canaf het begin hebben we gezegd dat de huisartsenpraktijk op de eerste plaats komt. Deze mag niet in gevaar komen, want ons werk bij General Electric is maar een bijbaantje van samen drie keer 2,5 uur per week. Door de gasontsnappingen is het de laatste tijd nogal roerig, zodat ik me ernstig wil beraden of ik deze functie nog wel kan voortzetten". Dr. E. N. Mellema, een van de twee Thoolse huisartsen, zei ons dat mede namens z'n collega dr. Th. A. Bos naar aanleiding van de discussie in de gemeenteraad van Tholen over de G.E.-affaire. Geen gevaar voor Tholen Maximaal 1 kg ontsnapt Drie gassen Benzeen en methylchloride Oud papier l i Zo Eendrachtbode, Postbus 5 Sint-Annaland Telefoon 01 665-275? - Telex S4520 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrek 12 44.07 Bankrek 30 30 05 556 Abonnement 11,50 per halfjaar, per post 14.50, losse nummers 0,55 Opgave advertenties voor dinsdag 16 00 uur Advertentieprijs 0,25 btw per mm Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 contant inclusief btw Op rekenina 6,00. Hoofdredacteur G. Heijboer Gezondheid en geluk zijn waarden die in een moderne samenleving een nog veel hóger cijfer krijgen dan toen men nog veel dichter bij de natuur kon leven. Geen wonder dat volksgezondheid tien tallen jaren bijzondere aandacht kreeg en ook in de toekomst houdt. Als zelfs maar ogenschijnlijk gezondheidsnor men dreigen te worden overschreden, rijzen haren te berge. In het algemeen wordt dan de term ongerustheid gelan ceerd, zonder dat die nog algemeen is of kan zijn. Die volksgezondheid zelf gaat echter uit van het principe, dat voorko men beter is dan genezen. Daarom staat ook terecht elke instantie en menige burger op z'n achterste benen als er ge vaar dreigt. Via General Electric blijkt er in onze contreien op dat punt gevaar te dreigen. Dan luidt een alarmklok terecht. Alarm ook in onze streek, die zo dicht bij dat gevaar leven. Wel werd - niet onbegrij pelijk - alle aandacht gericht op het ge vaarlijk punt zelf. De vraag rijst of er aan het "voorkomen" ook hier wel alles is gedaan wat vereist was. Er bestaat een hinderwet. Als er een voornemen is tot vestiging van welke aard ook, krijgen buren inspraak. Heeft Tholen de hin derwetmogelijkheid volledig uitgebuit? Bij een bevestigend antwoord zou men raadslid v.d. Linde kunnen volgen door compact de aandacht op het gevaarlijk centrum te richten. Bij twijfel dient men zich af te vragen of ook de kleine letters van de hinwet-aanvrage goed doordacht zijn gelezen. Of waren die voor leken niet te lezen, zoals ook nu het gemeen tebestuur onmachtig is wegens gebrek aan kennis en deskundige mensen op dit ingewikkelde terrein. Men moet volle dig varen op technici van Rijk en pro vincie en die instanties zijn nu van zo veel 1 kanten gealarmeerd, dat ze de G.E.-zaak tot op de bodem zullen moe ten uitzoeken en - bij het doordraaien van de fabriek - blijvend dienen te vol gen. Toont elke calamitei echter niet aan zelf te hebben gefaald? Ook ten aanzien van bedrijfsvestigingen bij buren zal men meer dan ooit op zijn qui-vive moeten zijn. De G.E.-zaak maakt dit nog eens overduidelijk. Inspraak als zich vorige week in Haes- tinge heeft voorgedaan was tot voor die tijd een utopie. Daarom mag het na een jaar Thoolse voorlichting ook best een keer op het debet van dit gemeentelijk onderdeel worden genoteerd. Tholen- derwijs heeft die donderdagavond zijn waarde bewezen. Dat bleek voldoende uit de reactie van de burgers. Meer is eigenlijk niet nodig, want de rubriek had voornamelijk als doel om die burger meer bij het gemeentelijk gebeuren te betrekken. In Sint-Philipsland zit men niet van re cente datum in een bibliotheek-impasse. Dat is begrijpelijker dan het lijkt. Als een na-oorlogse politieke doorbraak mislukte, blijkt dat niet te gelden voor bibliotheek of maatschappelijk werk. Het moet daarom niet bevreemden, dat met name een SGP-fractie het daarmee moeilijk heeft. Een op ander terrein mi slukte doorbraak is op dit onderdeel wel gerealiseerd. Vandaar. "Terecht voelen velen zich met ons ver ontrust over wat zich bij G.E. heeft voorgedaan. We rekenen erop dat de diverse instanties zich van die veron trusting bewust zijn en daaraan de noodzaak zullen ontlenen om in de grootst mogelijke openheid feiten, om standigheden en conclusies openbaar te maken. Wij vertrouwen er voorts op dat passende maatregelen zullen worden genomen om tot een betere beheersing van en controle op de omgang met ge vaarlijke stoffen bij G.E. te komen", al dus de burgemeester. Hij wees er verder op, hoe tijdens het onderzoek van de arbeidsinspectie naat het ontsnappen van benzeen bleek, dat ook grote hoeveelheden methylchloride in de lucht moeten zijn terecht gekomen. Bekend is dat het in alle gevallen gaat om gevaarlijke stoffen, die daarom met de grootst mogelijke zorg dienen te worden omgeven:- Het gedeelte van het bedrijf waarin benzeen wordt gebruikt is op last van de commissaris der koningin in Noord-Brabant gesloten. De officier van justitie en gedeputeerde staten heb ben een onderzoek laten instellen naar hetgeen is voorgevallen. De resultaten van het onderzoek, dat verricht wordt door de arbeidsinspectie, worden aan die instanties overgelegd, zei burge meestervan Boeijen. De verklaring van de burgemeester was in overleg met de fractievoorzitters op gesteld, zo bleek uit de woorden van de heren van Damme (VVD) en Aarnoudse (SGP). "We wilden voorkomen dat er van vier kanten vragen zouden komen. Daarom is getracht via deze verklaring onze gezamenlijke verontrusting uit te drukken. De verontrusting leeft bij alle fracties", zei dhr. van Damme naar aanleiding van de kritische opmerkin gen die PvdA en CDA nog hadden ge maakt. De VVD was het in grote lijnen met de verklaring van de burgemeester eens. Ook SGP-fractievoorzitter Th. Aarnoudse was daar tevreden mee. Hij vertelde hoe zaterdag de afspraak was gemaakt om die verklaring af te leggen en nu had hij geen behoefte aan verdere discussie. Raadslid v.d. Linde was niet bijster ge lukkig met de verklaring. "Deze verkla ring is jammer genoeg niet nieuw. G.E. is opnieuw over de schreef gegaan en we spreken voor de zoveelste keer over verontrusting en vertrouwen in instan ties. In maart is dat al gebeurd bij de fosgeenontsnapping en nu is er opnieuw honderd ton ontsnapt. Die opmerkingen zaten er dus duidelijk naast. De instan ties zijn niet bij machte om toezicht uit te oefenen. Vinden b en w het niet nodig om via deskundigen zelf inlichtingen te winnen. De gemeente is toch wel bij machte om gespecialiseerde kennis te vinden? Als gemeente hebben we een taak ten aanzien van de volksgezond heid en de burgemeester in het bijzon der wat betreft de openbare crde en vei ligheid. Er zijn nu drie grote en dertien kleinere ongelukken gebeurd. Voor G.E. is een soort rampenplan nodig. Onderzocht moet worden welke groe pen van de bevolking extra vatbaar zijn voor gassen en bij een calamiteit specia le zorg nodig hebben van G.E. Ik denk bijvoorbeeld aan baby's, oudere mensen en astmapatiënten, aldus het PvdA- raadslid. Mevr. J. M. Deurloo-van Broekhoven (KVP) bracht naar voren, dat de frac tievoorzitters in de gemeenteraad van Bergen op Zoom binnenkort een ge sprek hebben met de G.E.-directie. Zij achtte het zinvol dat zich daarbij ook een Thoolse afvaardiging zou aanslui ten. "Er werken heel wat Thoolse men sen bij G.E. en bovendien houden de gifwolken zich niet aan de gemeente grenzen", zei mevr. Deurloo. Volgens ARP-raadslid W. C. van Kem pen had de verklaring van de burge meester wat scherper gekund. Hij kon zich nog wel indenken dat bij een nieu we fabriek een keer gas ontsnapt. Maar dit is nu de derde keer al en dat kan niet door de beugel, aldus dhr. van Kempen. Raadslid v.d. Linde had in dagblad De Stem gelezen dat de twee Thoolse hui sartsen als bedrijfsarts aan G.E. ver bonden zijn. "Is dat wel zo'n gelukkige zaak? Juist omdat alle twee de huisart sen uit Tholen bij G.E. werken, kunnen de Thoolse werknemers niet terecht bij een huisarts die helemaal onafhankelijk van het bedrijf staat. Dat is een ernstige zaak", vond het PvdA-raadslid. Mever. Deurloo: "We moeten ons juist gelukkig prijzen dat de twee Thoolse artsen daar werken. Van die kennis kunnen we profiteren", zei het KVP- raadslid. De burgemeester liet weten geen oor deel te hebben over deze zaak. Hij zei wel, dat in het algemeen tegen het feit dat een huisarts zeer parttime dienst doet als bedrijfsarts, geen bezwaren be staan. In discussie is de ongewenste ver menging van belangen, maar we mogen aannemen dat de medische stand, die een duidelijke beroepsethiek heeft en daarvoor een eed moet afleggen, weet in welke uitermate kritische positie men staat en ook weet dat men de eed kan nakomen", aldus de burgemeester. Ten aanzien van de andere vragen van de raadsleden, zei de burgemeester dat de overheid ten opzichte van andere overheidsinstanties vertrouwen moet opbrengen. De daarvoor aangewezen organen zijn met het onderzoek bezig en we vertrouwen erop dat dit ernstig ge beurt zodat men passende maatregelen kan nemen om herhaling te voorkomen. We kunnen niet anders doen dan op die instanties rekenen. Zij zullen ook zeker rijksinstanties in de arm nemen gezien de complexe zaak. We zijn hierbij op afstand betrokken, maar we kunnen al leen onderstrepen dat er opening van zaken wordt gegeven. En passende maatregelen worden genomen. Het ont breekt ons aan feiten en als die bekend zouden zijn, aan kennis. Elk van de in stanties is aanspreekbaar, zoals g.s. door provinciale staten. Ik heb vertrouwen in de werking van de democratie. Ik vind het niet voor de hand liggen om in gesprek te gaan met G.E. Het is geen bedrijf uit onze gemeente en nu geble ken is, dat het bedrijf is tekort geschoten, ben ik niet primair geinteresseerd in de mening van G.E. maar in het onderzoek van de instanties. Ik zie geen aanleiding en ook geen heil in een gesprek met G.E. Zelf gaan we ook geen onderzoek in stellen. Wel voelen we ons onmachtig. Het ontbreekt ons aan kennis en aan mensen, zei de Thoolse burgemeester. Dhr. van Boeijen verklaarde dat er geen verdere mededelingen mogelijk zijn in afwachting van het onderzoek. Hij hoopte dat daarbij de feiten helder geo penbaard zouden worden. De burgemeester ontkende dat er sinds de eerste gasontsnapping bij G.E. niets gebeurd zou zijn. Persoonlijk was hij betrokken bij het overleg tussen de bur gemeesters van Bergen op Zoom en Halsteren. Dat heeft geleid tot maatre gelen voor het meten van gas en het waarschuwen van de bevolking. Er is een schema opgesteld met daarbij de taak van de regionale brandweer, die bij de fosgeenontsnapping ook metingen verricht heeft. Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom verzorgt nu mede voor Halsteren en Tholen de uitwerking van alarmering na een calamiteit bij G.E. Er is een fol der in de maak, waarvan het concept net gereed is. Dit is het gevolg van overleg na de eerste ontsnapping bij G.E. in ja nuari, aldus de Thoolse burgemeester. De haan op de toren van de Hervormde kerk in Tholen blinkt weer in het zon netje en geeft de juiste windrichting aan. De plaatselijke aannemer C. A. Burgers keek maandagavond over heel het eiland Tholen uit, toen hij op vijftig meter hoogte het spectaculaire karwei klaarde. "Ik ben er niet benauwd van. Bij ge meentewerken durfde niemand op de toren, maar dit was een mooi karweitje 4 voor mij", aldus dhr. Burgers, die zelf de haan van 1 m hoog en 1 m lang met de bol van 40 cm installeerde. Zijn naam en de datum 8-8-1977 is in de bol gegra veerd. Uit andere opschriften blijkt dat de haan in 1968 voor het laatst van de toren gehaald is, terwijl in 1930 de bol vernieuwd is. De haan heeft een vijf a zes jaar vastge staan omdat deze was vastgeroest. Op de hoorzitting van de gemeenteraad maak te de postduivenvereniging De Trouwe Duif b en w hier op attent. Men wilde graag op elk uur van de dag de juiste windrichting kunnen constateren. Het gemeentebestuur honoreerde die wens en liet voor de vakantie de haan losmaken door aannemer Burgers. De haan met de bol ging naar de smid waarbij een nieuw draaiwerk met nylon lagers werd gemonteerd. Nu is er geen roest meer mogelijk. Vervolgens werd de bol met de haan helemaal opnieuw verguld met bladgoud. Dat gebeurde in Zierikzee. Maandag was het dan zover dat dhr. Burgers met zijn helpers de ladders tegen de toren kon plaatsen om de haan weer op z'n vertrouwde plaats te zetten. Uit voorzorg had de Thoolse aannemer een touw om z'n middel gedaan, maar gelukkig verliep het gevaarlijke karwei op rolletjes. Vanaf vijftig meter had je wel een prachtig uitzicht, maar 't was toch moeilijk werken. Kees Burgers hoopt dat de haan De Trouwe Duif vele jaren op z'n wensen zal bedienen, zodat deze opname van foto Wagemakers uit Tholen werkelijk een unieke foto blijft. Toch ziet hij er niet tegenop weer zoiets te klaren. "Op het stadhuis staat de haan ook al jaren stil", weet aannemer Bur gers te vertellen. Misschien moeten wé nog tot volgend voorjaar wachten oth te weten uit welke hóek de wind (vail de gemeenteraad) waait. Thoolse raad verontrust over gasonts napping General Electric 4 Twee huisartsen beraden zich over func tie bedrijfsarts G.E. Thoolse haan geeft weer juiste win drichting 4* Zestigjarige bruiloft in Poortvliet Torenvalken in de Smalstad 4 Reconstructie Westvest niet ideaal, maar komt er wel 4 Thoolse gemeenteraad behandelt van avond pas plan buitengebied 4 Bibliotheekplan Sint Philipsland in de ijskast 4 Toezegging nieuwe uniformen "Concor dia" 4 N Bewoners wijzen plan "Noord" Sint Maartensdijk, af 4 SPS vol goede moed na zege op FC Vlaardingen 4 Piet Fase (WHS) in selectie eredivisie club PSV WIJ LEREN NIET VOOR DE SCHOOL, MAAR VOOR HET LE VEN Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Volgens dr. Mellema zijn er, voordat zij begin dit jaar parttime voor G.E. gingen werken, afspraken gemaakt om de scheiding tussen bedrijfs- en huisarts aan te geven. Dit vooral met het oog op de Thoolse werknemers van G.E. Pa tiënten van dr. Bos gaan op het spreek uur van G.E. naar Mellema en omge keerd. Een van de Thoolse werknemers vertikte het echter naar de andere arts te gaan omdat hij hem persoonlijk niet mag, aldus dr. Mellema, die eraan toe voegde dat deze zaak via het weekblad Vrij Nederland openbaar is gemaakt. De onlangs bekend gemaakte gasonts nappingen bij G.E. kwamen voor dr. Mellema ook onverwachts. Hij wil niet spreken van een calamiteit omdat er volgens hem van een chronisch lek sprake schijnt te zijn geweest. Naar de mening van de Thoolse huisarts is er voor onze streek nauwelijks gevaar aan wezig. "Ik kan zelfs zeggen voor hon derd procent geen gevaar, of er moet zich een calamiteit voordoen in de orde van grootte als een jumbojet op Am sterdam neerstort, maar statistisch is berekend dat die kans 1 10.000 is. Het ontploffen van een grote fosgeenketel bij G.E. is hetzelfde als het ontploffen van de kerncentrale bij Borssele, dan zijn we ook weg", aldus dr. Mellema. "Ik ben ook een leek in deze zaken, maar mij is verzekerd dat er in de fa briek van G.E. aan weerszijden overal automatische veiligheidskleppen zitten. Als er iets ontsnapt, valt de druk weg en gaan de veiligheidsventielen op het ein de van de leidingen dicht. Maximaal kan er dan 1 kg gas ontsnappen, zoals ook vooraf berekend is. Er wordt over deze onsnappingen nu veel ophef ge maakt - dus het zal wel veel zijn -maar je weet niet of bij de chemische bedrij ven in de Botlek ook al niet zulke hoe veelheden ontsnapt zijn", aldus dr. Mellema. De twee Thoolse huisartsen hebben zich via literatuur extra in de mogelijke me dische gevolgen van gasontsnappingen verdiept. Hierbij krijgen ze veel mede werking van de fabriek, die de meest bekende literatuur levert. Bij G.E. gaat het om drie gassen waar van fosgeen <je ergste is. "De meest misselijk makende gedachte", zegt dr. Mellema ervan. Begin dit jaar was er bij G.E. een fosgeenontsnapping waarbij 17 mensen in het ziekenhuis werden opge nomen. Volgens dr. Mellema was dit uit voorzorg. "Fosgeenvergiftiging vol trekt zich na maximaal 1 dag en daarom zijn de zeventien na 1 dag ook uit het ziekenhuis ontslagen, toen bleek dat er van vergiftiging geen sprake was. Fos geen kan geroken worden en tijdens de oorlog zette men dan een gasmasker op, waardoor de waarde van dit gas voor de oorlogvoering minder werd. Fosgeen vergiftiging uit zich door longoedeem: vocht in de longen. Je kunt er wel wat aan doen, maar niet meer dan symp toombestrijding zoals bijvoorbeeld bij geelzucht de gele kleur, maar niet de leververgiftiging," aldus dr. Mellema. Fosgeen is volgens het Prisma vreemde woordenboek een zeer giftig gas, soms voor oorlogvoering gebruikt, scheikun dige formule COC12, ontstaan door di recte verbinding van koolmonoxyde CO met chloorgas CL 2, onder inwerking van licht. Benzeen, vroeger benzol, is een olieach tige, brandbare, giftige vloeistof, for mule C6H6. Waarvan alle aromatische verbindingen afgeleid gedacht kunnen worden. Benzeen wordt in zeer grote hoeveelheden verkregen bij de gefrac- tioneerde destillatie van steenkolenteer. Benzeen is een kleurloze vloeistof met een eigenaardige geur en is niet met water mengbaar. Benzeen verbrandt met een vlam die sterk roet tengevolge van het verhoudingsgewijs hoge kool stofgehalte. Dr. Mellema zei ons, dat benzeenver giftiging in lichte gevallen moeilijk te constateren is. Bij G.E. is er een ben zeenontsnapping geweest, waarna twee mensen als mogelijk "verdacht" werden beschouwd. Hun bloed is echter vrijwel weer normaal. Een zware benzeenver giftiging werkt op het zenuwstelstel, in een licht stadium is het aan het bloed te zien. Het derde gas dat bij G.E. in het nieuws kwam door een ontsnapping (het laatst aan het licht gekomen) is methyleen- of methylchloride. Volgens dr. Melema een van de veiligste oplosmiddelen die in de industrie gebruikt wordt. Van de drie gassen is deze dan ook het minst schadelijk. Methylchloride is een ver binding van de eenwaardige atoom- groep CM3 met zout van chloorwater- stofzuur HC1. Bij mensen die jarenlang in methyleenchloride werken, zijn op de lange duur geen vergiftingsverschijnse- len geconstateerd. Een heel grote dosis zou op het zenuwstelsel werken, aldus dr. Mellema in een toelichting op de gasontsnappingen bij General Electric Plastics B.V. te Bergen op Zoom. De Thoolse gemeenteraad is maandag avond in de eerste vergadering na de vakantie zo hard van start gegaan, dat men na vier en een half uur praten nog niet door de agenda heen was. Om twaalf uur werd besloten de verga dering te schorsen tot vanavond, don derdag 11 augustus, acht uur. De raad behandelt dan het bestemmingsplan Buitengebied met de 22 bezwaarschrif ten. Tenslotte staat de rondvraag op het programma, maar die twee agendapun ten zulleh nog wel de nodige tijd vergen. Maandagavóhd Was de gemeenteraad compleet op wethouder C. J. Moerland na. die met Vakantie is. Aan de Paasdijkstraat in Poortvliet heb ben dinsdag Marus Anthonie van Nieuwkerk (80) en Machelina Cornelia Geuze (80) hun zestigjarig huwelijks feest gevierd met hun 7 kinderen, 22 klein- en 17 achterkleinkinderen. "We moeten nog tevreden wezen zoals het nu is. We zijn altijd arm geweest en nu hebben we het in zekere zin rijk. We hebben geen zorgen en op z'n tijd een kribje spek en een balletje worst. Dat heb je in het bejaardentehuis niet. Ook pruim ik graag, want als ik dat niet had, kreeg ik binnen acht dagen een flauwte. Ik ging nog naar school, toen pruimde ik al", vertelt de zestigjarige bruidegom. "Hij kan af en toe nog goed opspelen ook" verklapt zijn vrouw. Zij heeft al acht operaties achter de rug, maar is toch weer goed opgeknapt. "Een ouwe taaie", Zegt schoonzoon K. Schot, bij wie het krasse echtpaar inwoont. Zonder die goede verzorging zou het zestjgjarige bruidspaar het niet méér kunnert red den. Wat dat betreft zit mèn op rozen, want in de Paasdijkstraat in Poortvliet wonen maar liefst drie van de zeven kinderen. Beiden werden in Poortvliet geboren. Dhr. van Nieuwkerk werkte als los ar beider in de landbouw. Bij één en de zelfde boer kon hij het niet wennen. Daar was zijn natuur niet naar. Op de haven van Strijenham droeg hij ook ko len en grind. Met dertig andere mannen uit Poortvliet werkte dhr. van Nieuw kerk tijdens de bootstaking in de Rot terdamse haven. In militaire dienst was hij bij het paardevolk. Tijdens de tweede wereldoorlog verbleef van Nieuwkerk een halfjaar in Dordrecht en een jaar in het Groningse Vlagtwedde. 't Was wer ken, werken en nog eens werken. Je moest wel, aldus de zestigjarige bruide gom. die In 1954 na een maagoperatie gedwongen met werken moest ophou den. Hij werd invalide, maar de sociale voorzieningen waren toen nog niet je- van-het. Veertien weken lang moest hij op een uitkering wachten. Om nog wat te verdienen, haalde dhr. van Nieuw kerk tien jaar oud papier op in Poort vliet. Dit werd op de gemeentewei op geslagen, zestien jaar lang schilde hij ook elke ochtend de aardappelen bij z'n dochter en maakte de groente schoon. Ook was het echtpaar elke zaterdag avond bij schoonzoon Schot, totdat ze vier jaar geleden tot inwoning overgin gen. Een 44 jaar wonen ze al aan de Paasdijkstraat. na eerder een tiental ja ren op het Oud Kerkhof te hebben ge woond. Dhr. en mevr. van Nieuwkerk kijken vanuit hun mooie kamer uit op de koeien. Het lopen gaat niet zo best meer, maar toch geniet het Poortvlietse bruidspaar nog dankbaar van een mooie levensavond. Zestig jaar man en vrouw bij elkaar. Dat was wel de moeite om dinsdag even bij stil te staan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 1