Vijf en zeventig jaar Gereformeerde Gemeente Tholen Terhorst Programma 850jaar éSrfjerpentóft en Cfjootóe ©agen 1977 Echtpaar Stols-de Keizer uit Sint-Annaland 60 jaar getrouwd 10-JARIGE PRIJS-SLAG IN BERGEN OP ZOOM KRIJGT SLAGERIJ Ds. Boone bevestigde de eerste lidmaten Half miljoen voor werkgelegenheid Thoolse grondwerkers PROFIJT SLAGERIJ DISTRIBUTIE CENTRUM WORDT WEER UITGEBREID Vanavond bloed geven in Sint-Philipsland PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Donderdag 23 juni 1977 EENDRACHTBODE 7 Uitbreiding Aanbieding HERENPANTALOIMS! ban 18 t/m 25 juni 1977 Predikanten Jongste predikantswisseling Rooie Viswinkel Onderscheiding STEMMEN VAN LEZERS Op 19 mei 1906 werden door de bekende Sint Philipslandse predikant ds. L. Boone de eerste lidmaten van de Gereformeerde Gemeente te Tholen bevestigd. Diezelfde dag werden tot ouderlingen gekozen Jacob van de Velde en Leendert Marinus Schot. Tot diaken werden benoemd Corneiis Jan Schot en Marinus Baay. Eer deze bevestiging van lidmaten plaatsvond had het kerkgenootschap ai een jaar of 4 gedraaid, want op 23 juni 1902 werd de eerste kerkdienst gehouden in de Kruittoren, waar 2 huisjes, gekocht voor in totaal 900,— waren verbouwd en als kerk dienst deden. Men was toen nog bij geen landelijk kerkelijk verband aangesloten. Thans, 75 jaar later, telt de Geref. Gemeente in Tholen 814 leden en doopleden. Rond de eeuwwisseling kwamen er bui ten de zoals dat werd genoemd moer- derkerk (hervormde kerk) noal wat ker kelijke "gezelschapjes" voor. Daar was dan gewoonlijk een voorganger, die een preek las.Een kerkelijk verband was er voor hen niet en dat bevorderde ge woonlijk niet het eendrachtelijk samen zijn, laat staan eendrachtiglijk samen blijven. Niet zelden deden zich ook bij de toch al kleine groeperingen scheu ringen voor of er ontstond weer een apart gezelschap onder een andere voorganger, die wat familieleden en kennissen rondom zich verzamelde. Er waren anderen, die poogden die ver snippering tegen te gaan. Zo werd ook in 1899 een vergadering gehouden ten huize van Leendert de Jonge in Tholen om te trachten twee bestaande Thoolse gezelschappen te verenigen tot geza menlijke openbare bijeenkomsten met een preeklezen op zondag. De bespre king in 1899 leverde geen resultaat op, al had L. M. Schot, die tot één van die gezelschappen behoorde, reeds een huis voor dat gezamenlijk doel gehuurd. Het bleef 15 weken leegstaan. Dan biedt Ja cob van de Velde te Poortvliet, die al eerder door Thoolse gezelschappen was aangezocht, zich aan om in Tholen pre- De directeur-generaal voor de arbeids voorziening van het ministerie van so ciale zaken heeft het rayon Tholen als nog een half miljoen gulden gegeven voor matig-arbeidsintensieve werken. Begin 1977 kende het rayon Tholen een zeer hoog aantal werklozen in de sector G.W.W.: grond-, weg- en waterbouw. Ondanks dit hoog percentage kwam Tholen eerst niet in aanmerking omdat het Zeeuwse gemiddelde niet slecht was. Het gemeentebestuur heeft nu evenwel met behulp van het provinciaal bestuur met succes in Den Haag aangeklopt. Burgepieester J.E. van Boeijen uitte hiervoor maandagmiddag in de Thoolse gemeenteraad zijn erkentelijkheid. Het geld wordt besteed voor aanleg van de begraafplaats in Scherpenisse en demping van een nabij gelegen sloot. Het krediet is al goedgekeurd, terwijl de beroepschriften die tegen dit plan lie pen, zijn ingetrokken. De half miljoen wordt verder benut voor reconstructie van de riolering en bestra ting in het Zuidplantsoen te Poortvliet en de Westvest te Sint-Maartensdijk. Hiervoor zal de raad in augustus om geld worden gevraagd, zodat er in sep tember mee begonnen kan worden. ken te lezen. Een week later nodigt Jo hannes Elenbaas te Poortvliet de Thole- naar L. M. Schot en zijn dorpsgenoot Van de Velde uit en deelt hen mee, dat als te Tholen een gezelschap zou worden opgericht op grondslag van Gods Woord en naar de regels van de Dordtse Synode (1618-19) zij de inventaris van een inmiddels ontbonden Poortvliets gezelschap, ten geschenke zouden krij gen. Dat waren stoelen, banken, lam pen, enz. In 1901 vond in Tholen de eerste bijeenkomst plaats in een ge huurde kamer aan de Kerkstraat 15. Ds. Stam had daarbij de leiding en op 16 mei 1901 preekte in het pand Kerkstraat ds. Roelofsen uit Johannes 10 13. Hij hield een inleiding uit Ps. 84 4, waarin sprake is van het kunstig nest van de zwaluwen. Aan de wand van de kamer in het huisje aan de Kerkstraat hadden zwaluwen een nest gebouwd. Zo werd het een haast visuele prediking. Vanaf die tijd gingen meer predikanten voor. Wegens plaatsgebrek werden 2 huisjes in de Kruittoren gekócht, later het Ge reformeerde kerkgebouw, dat tot voor enkele jaren werd gebruikt. Reeds is opgemerkt dat de koopsom van die twee kleine woningen 900,— totaal was. Men had tevoren vastgesteld, dat indien de koopsom hoger zou zijn, het niet in de weg des Heeren lag dat men daartoe overging. Van de oprichting in 1901 tot 1906 was de groepering niet aangesloten bij een kerkelijk verband. Naarmate het aantal kerkgangers toenam, bracht dit moeilijkheden, o.a. voor bediening van de sacramenten. In het eerste jaar had ds. Stam nog wel enkele kinderen ge doopt, maar toen ds. Stam niet meer in Tholen kwam, was er geen doopsbedie- ning. In mei 1906 volgde aansluiting bij de Oud Geref. Gemeente, ontstaan uit de aktie van Ds. Ledeboer. Na de eerste lidmatenbevestiging door Ds. Boone volgde op 8 juni 1906 de doop van 19 kinderen door Ds. Roelofsen. Toen werden ook gekozen ouderlingen en diakenen in hun ambt bevestigd. Op 25 juli 1907 was er een samengaan tussen de Gereformeerde Gemeente Onder 't Kruis en de Oud Gereformeerde Ge meente, via een aktie van Ds. Ledeboer. Vanaf die datum kreeg deze Thoolse kerformatie dan ook de naam van Ge reformeerde Gemeente Tholen. Vanwege de groei was het noodzakelijk een braak liggende strook grond langs de twee tot kerk verbouwde huisjes aan te kopen en volgde tussen 17 augustus tot 7 september 1907 de verbouwing en uitbreiding. In de verbouwingstijd wer den geen kerkdiensten gehouden. De kosten bedroegen 1173,53 en met ei gen kasmiddelen van nog geen 400,— volgde een lening van 800,— Op 10 november 1907 werd de eerste dankdag gehouden, geleid door ds.. Van Oord en op 11 maart 1908 de eerste biddag, waarbij ds. G. H. Kersten voorganger was. Voor de tweede maal moest worden uitgebreid en opnieuw werden twee in 5 kleuren, alle maten. Nu3 7.75 Kremerstraat 11 - Bergen op Zoom 13 Advertentie iMl Donderdag, 23 juni 1977 14.30 uur Feestprogramma voor Be jaarden uit alle kernen van Tholen - conference Mevr. Duine-Geuze - eenakter - accordeon Mevr. Bax-v. Sprang, drum Laban Hage - oom Bram op reis naar Amsterdam, J.N. Noom - kindermusical 20.00 uur Popfeest Stage Fright Vrijdag, 24 juni 1977 10.00 uur Rundveekeuring Pluimpot- terrein 10.00 uur Schapenkeuring 13.30 uur Kampioenskeuringen Rund vee en Schapen 14.30 u demonstratie bestgaande rijpony 15.00 uur Demonstratie jachthonden- proeven 15.30 uur Demonstratie politiehonden Kringgroep "De Trouwe Herder", Rucphen. instructeur E. Deykers 16.00 u ringsteken met pony's; iedereen die met een pony komt, kan meedoen. 16.30 uur Ponyshow 20.00 uur Amusementsavond Vijfsterrenshow Jacques Reijnders, conferencier Piet Knorre, trompet Appie Bra Bonnie St. Clair Rita Corita Carcellies Trio Limmited Zaterdag, 25 juni 1977 10.00 uur Oude ambachten demonstra ties op dorp 10.30 uur Kruisboogschieten door ver. "Onverwachts" Steenbergen op Hoge Markt 13.30 uur Kinderprogramma All and Valery Prestons Jeugdshow in feesttent 14.00 uur Kruisboogschieten Deelname uit publiek mogelijk 14.30 uur Zeskamp, deelname door alle kernen van eiland Tholen 16.00 uur Modeshow in feesttent door fa. Pleune Tekenwedstrijd Thoolse scholieren in feesttent 17.30 uur Rally Start bij Veiling Scherpenisse 20.00 uur Slotavond in feesttent met Benelux Quintet met Astrid Norma 22.00 uur Uitslag Rally Uitslagen feestversieringen Trekking verloting 23.30 uur Einde feestweek. woningen gekocht, die het kerkgebouw van de Kruittorenstraat scheidden. Het ene huis was van Hubregt Donke en dat kwam voor 1150,— in bezit van de Geref. Gemeente, het andere van Cor neiis Praat voor 1250,— De verbou- wingskosten beliepen 2400,— en dat bedrag kreeg men op renteloos voor schot van B. W. Schot. Later was nog eens 800,— nodig. De hoofdingang lag nu aan Kruittorenstraat 17, de linker zijingang werd niet meer gebrukt. De rechter ingang hoofdzakelijk voor de rechtervleugel van het gebouw. 1 sept. 1911 werd het pand Dalemstraat 16 ge kocht als toekomstige pastorie voor 400,— Het was nu weer Comelis Jan Schot die het bedrag leende. Zondag 4 september 1907 werd de eerste predikant van dit kerkgenootschap, ds. Makkenze bevestigd door Ds. Roelof sen. Hij deed 's middags zijn intrede met een tekst uit Jes. 30 20b. Toen oprichter ouderling Jacob v.d. Velde overleed (17 september 1912) werd hij onder grote belangstelling te Scherpenisse begraven met o.a. aanwezig de predikanten Mak kenze, Roelofse en ook ouderling Ro- mijn van Krabbendijke. In 1913 vertrekt ds. Makkenze naar Bruinisse. Ds. A. Janse van Barneveld wordt de tweede predikant. Hij wordt 14 nov. 1915 door ds. Kersten bevestigd. In die tijd werd aan 220 personen, klein en groot, weke lijks catechetisch onderricht gegeven. Op 12 febr. 1916 volgde uitbreiding van de consistoriekamer. De kosten werden via een collecte in de kerk betaald. Die consistoriekamer was met schuifdeuren van de kerkzaal gescheiden, zodat zon dags zonodig de ruimte kon worden uit gebreid. Op 8 ju 1920 werd ds. A. Janse begraven. Leiding bij de rouwdienst hadden de toen al bejaarde ds. H. Roe lofsen en ds. J. Fraanje. Op het graf sprak ds. G. H. Kersten over "Let op de vromen en ziet naar de oprechten, wa het einde van dien man zal nt/ vrede zijn." De derde predikant zou kandidaat J. van Dijke zijn geweest, die in juli het beroep naar Tholen aanvaardde, maar voor zijn bevestiging - op 9 dec. 1948 - al overleed. Hierdoor is de gemeente tus sen 1920 en 1950, dertig jaar lang, va- kant geweest. In 1929 ontstond een scheidding, toen onder leiding van W. Baay Pzn een kerkgenootschap werd gesticht onder de naam Vrije Geref. Gemeente. In 1947 was er een hereni ging. De pastorie Dalemsestraat 16 werd verkocht en de villa "Nieuw Molenvlie- t" voor dat doel gekocht voor 17.000,-. Het perceel werd bewoond door mevr. E. van Dijke-Bakker, maar eind 1962 verkocht voor dezelfde prijs als het was gekocht. Na die zo lange predikantsva- kature kwam ds. C. Hegeman, weer te rug uit Amerika op 5 juni 1970 naar Tholen. Hij werd door ds. A. Vergunst bevestigd en nog in hetzelfde jaar werd de nieuwe pastorie aan de Burgemeester van der Hoevenstraat 5 opgeleverd. In plaats van de 900,— voor de eerste twee huisjes in de Kruittoren, kostte tie nieuwe pastorie 140.000,— maar het kon eigenlijk gemakkelijker worden be taald dan die eerste 900,— Er kwam in 1970 niet alleen een nieuwe pastorie, er waren ook nieuwbouwplannen voor een kerkgebouw in de Dalempolder. Op 20 januari 1971 werd de eerste paal ge slagen voor de nieuwe Rehoboth kerk en op 21 december van hetzelfde jaar volg de de ingebruikneming tijdens een zeer drukbezochte dienst onder leiding van ds. Hegeman, die als tekst had Zach, 14 20. De totale kosten van de Rehoboth- kerk beliepen één miljoen gulden. De kosterwoning naast de óude Kruitto- renkerk werd verkocht voor 10.000,— en van de gemeente Tholen een nieuwe kosterswoning gehuurd aan de Hoog aarsstraat 3. Een van de eerste twee huisjes in de Kruittoren die werden aangekocht werd voor 8000,— ver kocht. Het huisje Kruittorenstraat 19 wordt nog verhuurd. De oude kerk werd aan de gemeente Tholen overgedaan voor 30 mille. Ds. C. Hegeman vertrok op 6 november 1976 naar Veenendaal. Zijn opvolger werd de huidige predikant ds. G. Mouw, die op 10 januari 1977 zijn intrede deed met een bediening van het woordt uit 1 Koningen 8 57. In de kerkeraad had den sinds 1902 zitting de heren L. M. Schot, Jac. v.d. Velde, S. Praat, C. J. Schot, I. Lindhout, M. Baay, A. Kot, W. Bout, de latere ds. C. Wisse, J. Kot en P. Baaij als ouderlingen en als diakenen de heren P. K. Baay, Abr. Kot, Joh. Quist, P. Quist, Jac. Bogert, W. Moerdijk, L. de Jonge, Joh. Bogert, A. J. v.d. Weele, A. de Heer en P. Jansen. De kerkeraad be staat thans uit voorzitter ds. G. Mouw, de ouderlingen J. L. Geluk als de nestor, H. Schot, C. v.d. Jagt, J. van Belzen, J. de Heer en J. van der Jagt. Diakenen zijn Joh. Quist, J. C. Melse, J. Quist, C. Kot en W. J. M. de Rooy. Vanavond wordt onder leiding van ds. G. Mouw een her denkingsdienst gehouden in verband met dit 75 jarig kerkverband. "Gezelligheid moet je zoeken, verdriet krijg je vanzelf op je bord", is een van de gevatte uitspraken van Frans Jacob Stols uit Sint-Annaland, die gisteren met zijn echtgenote Margaretha de Keizer in familiekring het zestigjarig huwelijks feest vierde. De tachtigjarige Stols zit nog vol humor als hij vertelt over zijn vele belevenissen in zijn lange actieve periode ten dienste van de Sint-Annalandse gemeenschap. "Je moet niet alleen kritiek uitoefenen, je moet er zelf inspringen", zegt Stols. Dat heeft hij dan ook gedaan: 36 jaar raadslid en wethouder, oprichter van de Landarbeidersbond en de Midden standsvereniging, voorzitter van de reis- vereniging. De Varkenshond en de ou dercommissie van de openbare lagere school. Ontzettend gezellige avondjes heeft dhr. Stols meegemaakt. Hij werd op 2 augustus 18% in Sint-An naland geboren en na z'n schooltijd volgde het werk als landarbeider. Hij was ook 2 4 jaar in militaire dienst en tijdens de mobilisatie in 1917 trouwde hij in Steenbergen met de op 24 januari 1898 in 's-Heer Arendskerke geboren Margaret ha de Keizer. Haar vader was schaap herder bij een boer tussen Steenbergen en Sint-Philipsland. Uit hun huwelijk De eerste PRIJS-SLAG van het nu 10 jaar onder deze naam werkend levensmiddelenbedrijf van Jac. Hermans, werd des tijds gevestigd aan de Blauwe- handstraat te Bergen op Zoom. In de loop van die 10 jaar, is het filiaal telkens met kleine stukjes uitgebreid. In de aan grenzende pariden Was het kantoor van de werkmaat schappij voor zuidelijk Neder land gevestigd. Nu deze kan toren grotendeels zijn overge plaatst naar het - thans 3 jaar in gebruik zijnde - grote distri butie-centrum te Gilze, kon tot uitbreiding van de Prijs-slag supermarkt in Bergen op Zoom worden overgegaan. Als belangrijkste onderdeel van deze uitbreiding kan de am bachtelijke PROFIJT-SLA GERIJ, die zeer binnenkort wordt geopend, genoemd worden. Hier zal, over de toonbank 'vers van het mes' vers vlees worden verkocht, dat ter plaatse door ervaren vakslagers wordt verwerkt. De Profijt-slagerij hoort bij de Prijs-slag. Dat is dan ook dui delijk te merken, zowel aan de goede kwaliteit, als aan de lage prijzen. Want alhoewel vlees- prijzen 'dagprijzen' zijn en er dus niet over 'vaste lage prij zen' gesproken kan worden, zullen de prijzen in de Profijt slagerij steeds uiterst scherp en laag zijn, zoals men dit ook van de Prijs-slag prijzen ge wend is. Het sinds december 1974 in gebruik zijnde Centrale Maga zijn in Gilze, bevindt zich nu in de 2de fase van Uitbreiding. Aan het oorspronkelijke maga zijn van ruim 11.000 m2 en een bijbehorend expeditie-ter rein van bijna 9.000 m2, wordt nu een tweede 'unit' van 11.000 m2 toegevoegd. Overigens is in Gilze rekening gehouden met een uiteinde lijke totale uitbreiding van 3 'units' van elk 11.000 m2. Dit moet ook wel, want na het eerste filiaal in Bergen op Zoom, zijn in de voorbije 10 jaar ruim 40 filialen in zuidelijk Nederland gevestigd. Van Oostburg in Zeeuws-Vlaande ren, tot Vaals in Zuid Limburg. Onlangs werd in Heerlen een filiaal geopend en binnenkort is Tiel aan de beurt. Al die PRIJS-SLAG winkels worden dagelijks vanuit Gilze bevoorraad. De 24filialen 'bo ven de grote rivieren' worden bevoorraad vanuit het distri butie-centrum in Weesp, dat over ongeveer 7.000 m2 op slagruimte beschikt. E C t: <L) Q werden twee zoons en drie dochters ge boren. Na de militaire dienst in Bergen op Zoom, Den Haag, Middelburg, Breda, Nispen en Putte volgde het werk weer als los arbeider bij verschillende boeren. In de winter was je werkloos, soms zes tien weken; dan trok je van de inleg tij dens de werkweken, zonder steun van het rijk, en dat was niet veel. Stols richtte de afdeling van de Landar beidersbond op en na een pril begin met 7 a 8 man, kwam er een ledengroei tot 250 man. Als je toen op de voorgrond trad in de bond, dan werd je bestempeld als rooie. Sommige werkgevers vroegen of je lid was van de bond, want dan werd je niet in dienst genomen. Dat veran derde echter, want iedereen werd bijna lid. Aldus dhr. Stols. Hij had zelf ook een stukje land, maar dat verkocht hij en van het geld kon hij in de Voorstraat een viswinkel beginnen. Veertig jaar liep Stols met de viskar door Sint-Annaland. De laatste jaren ging hij zelfs nog pendelen naar Rotterdam, waar Stols bij de gemeentewerken tot z'n 68e jaar straatwerk deed. Door zijn voorzitterschap van de Lan darbeidersbond kreeg hij de arbeiders massa achter zich en toen er gemeente raadsverkiezingen waren, kwam hij in 1935 met een lijst uit: de arbeiders- en middenstanderspartij. Hij werd- direct gekozen samen met M. v.d. Boogaart. Stols diende onder de burgemeesters Hansens, Boogaard, Van den Bos, Smith en Baas. Ruim tien jaar was hij wethou der. "In 't begin vocht ik tegen de bierkaai, want de raad was op en top rechts. Wethouder Math. Heijboer trok aan de touwtjes en hij deelde met de gemeen teportemonnee geld uit aan werklozen op de haven. De toestand verbeterde wat en de gemeente sloot aan bij het rijkswerkloosheidsbesluit van 1917. M'n vrouw heeft me uren en uren moeten missen, want ook de bond bracht heel veel werk mee. Er waren problemen ge noeg om op te lossen. De voorschriften, regels en sociale wetten werden op den duur steeds omvangrijker. Zelf word je ouder en dan denk je, de jeugd is er ook nog. Ik ben nergens bedankt, maar ik ben zelf langzamerhand teruggetreden", aldus dhr. Stols. Tijdens de oorlog ontweek hij de con trole van de bezetters door met z'n vis mand illegaal geslachte varkens te ver kopen. Om die reden zou hij niet in de noodgemeenteraad gekomen zijn, maar dhr. Stols weet maar al te goed dat er toen velen boter op hun hoofd hadden. Met durf, bluf en een goed woord kwam hij verder, want zijn capaciteiten in de bond en de raad werden door meerde ren benut. In de middenstandsvereniging Activa, de Varkenshond en de reisvereniging. Van alle drie was hij voorzitter. Een keer ging hij met de reisvereniging zelfs met drie bussen op pad, maar dat was teveel van 't goede. Er was geen café groot ge noeg om het gehele gezelschap te ont- ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom vangen. Soms werd er 's morgens om vier uur al vertrokken voor een reis naar Duitsland. In 1962 kwam Stols in de raad voor de PvdA, maar tegen het einde van zijn politieke carrière kreeg hij nog een te leurstelling te verwerken: zijn partij plaatste hem op een onverkiesbare plaats. Stols zat voor geen gat gevangen en dichtte: "Vriend Van Driel en M. den Haan, wij zullen rustig verder gaan". Hij kwam met een eigen lijst uit en werd opnieuw gekozen. Met de herindeling in 1971 nam hij afscheid. Zijn verdiensten werden beloond met de gouden medail le verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ongetwijfeld ontving het zestigjarig bruidspaar Stols-de Keijzer gisteren tal rijke felicitaties van de vele bêkenden. I, Advertentie IM, Vergunning of weg er mee. Dat de gemeente de voormalige drogerij heeft verhuurd aan timmerfabriek "De Pluumpot" is een goed gebaar, zelfs al zou het zonder huur zijn. De nissenhut die werd afgebroken en bestemd was voor dieren, dus agrarisch, die ook nie mand in de weg stond, is niet zo'n goed idee. Men kan natuurlijk zo maar niet doen wat men wil, maar als men een vergunning aanvraagt weet men van te voren al, dat ze wordt geweigerd. De tijd is nu eenmaal modem of dwars. Als men een nieuwe ^plank aan een omheining moet slaan, zou men eigenlijk al ver gunning moeten hebben of welke kleur het geverfd moet worden. K. Suurland Julianastr. 10 Scherpenisse. Vanavond, donderdag 23 juni, kunt u vanaf zeven uur in de Druiventros in Sint-Philipsland terecht om een halve liter bloed te geven. Voor u een kleine moeite, maar voor uw zieke medemens van grote betekenis. JDoor de toene mende kennis kan met bloed steeds meer worden gedaan eri kunnen steeds meer mensen met bloed of met daaruit bereide geneesmiddelen worden gehol pen. Bij grote operaties, verkeersonge vallen, allerlei bloedziekten, enz. Komt u vanavond even aan in de Druiventros. Het Rode Kruis rekent op u. U redt misschien een mens. SCHERPENISSE vr. 24 juni: Thoolse dag (veekeuringen), demonstratie jacht honden, ringsteken pony's en paarden, showavond met o.a. Bonny St. Clair, Rita Corita. za. 25 juni: oude ambach ten, kindervoorstelling, handboogschie- ten, modeshow, zeskamp, autorally. Slotshow m.m.v. het Benelux Quintet met Astrid Norma. SINT MAARTENSDIJK wo. 6 juli: zomermarkt, rommelmarkt, Fancy Fair. za. 9 juli: wielerronde amateurs en da mes wo. 13 t/m za. 16 juli: kermis za. 16 juli: wedstrijd stratenloop, pre statieloop voor iedereen STAVENISSE za. 2 juli: Braderie en rommelmarkt SINT ANNALAND za. 23 juli: zomermarkt 1 t/m 3 sept. 3-5 uur, streekmuseum De Meestoof: "Tot leerling ende vermaeck" OUD VOSSEMEER za. 2 juli: 20.30 uur schuurfeest P.J.Z., fam. Polderman za. 30 juli: zomermarkt, wielerronde voor amateurs en nieuwelingen SINT PHILIPSLAND vr. 24 juni: 21 u. De Winpel, dansavond Quick Step met The Gold Stars BERGEN OP ZOOM Markiezenhof: 17 juni - 5 sept.: stoeien met de taille, tentoonstelling over ontwikkeling mode 11 juni - 17 okt.: geschiedenis van het hof, tentoonstelling over Markiezenhof. Roxy Sex o'clock USA'18 j dagelijks 20 u, za 18.45 21.15u, zo 16.18.45,21.15u The Shootist 14 j vr 22.30 u Astrix verovert Rome a.l. za, zo, wo 14 u Luxor Turks Fruit 18 j do. vr. za 20 u, zo 16.30 20 u Meisjes die alles slikken 18 j za 23.30 u Vier vuisten op een schietend scheurij zer 14 j zo 14 u Taxi driver ma. di. wo 20 u

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 7