Pollie Zoon Atletiek ZONWERINGEN B V 2 EENDRACHTBODE Donderdag 23 juni 1977 Voor prijsbewuste mensen. H.K.LABAN Bezoek onze showroom Tholen Oud- Vossemeer Textiel Interieuradvies Sportkleding in POLLIE'S nieuwe winkel vindt u het wel dr. de Looze dr. Padt Sint- Annaland Stavenisse Scherpenisse Poortvliet Sint- Philipsland Quick Step dr. Menger PREDIKBEURTEN zondag 26 juni B. L.ichienber»siraat 10 THOL1 01660 - 2823 advertentie I1 De Thoolse damclub "De Eendracht" 'Op vrijdag 17 juni 1977, werd op het zwembad "De Spetter" te Tholen, een simultaandamwedstrijd gespeeld. De si multaan was de kampioen van de A groep te Tholen, de heer A. van Akkeren uit St. Maartensdijk. Hoewel de weer somstandigheden nog niet tegen vielen (het heeft niet geregend), was het toch zo dat sommigen last van de kou hadden. Vermoedelijk ook mede als gevolg van die kou, waren er geen deelnemers van buiten het eiland Tholen. Het aantal deelnemers viel echter nog mee. Het waren er dertig, waaronder veel jeugd. Hopelijk zijn er onder die jeugdspelers nog veel die lid van de damclub gaan worden. De heer Van Akkeren heeft zich goed geweerd. Hij was 3,5 uur bezig met goed resultaat, doch kwam er niet zonder kleerscheuren af. Hij won er 23, remise 5, verloren 2.,Kees Droogers (lid) en Peter Jansen, (vroeger jeugdlid) wonnen van Van Akkeren. Izaak Lind- hout en A. van Akkeren (beiden lid) re mise. Theo v.d. Male en Henk Geluk, 15 jaar (beiden jeugdlid), remise. De 11 ja rige Annelia van Tillo (nog geen lid), presteerde het om ook remise te spelen. Gaat zij misschien met de jeugd mee doen? Al met al een geslaagde avond. Dank voor de spontane medewerking op het zwembad "De Spetter". Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Arie Jako, z.v. J.C. Schot en M.J. Bijl; Geertje Adriana, d.v. B. v.d. Jagt en M.A. de Graaf; David Cornelis Gerar- dus, z.v. J.J.P. Noom en W.J. Baaij; Benjamin Job, z.v. P.A.C. Bout en A.M. Geerts; Tannetje, d.v. L. v.d. Velde en R.M. Ponse; Victoria Mathilde myra, d.v. T.P.C.M. Kneijber en M.H.C. Vrenken; Gerard Pieter en Johannis Cornelis, z.v. C. Kaat en J. Overbeeke. OVERLEDEN Marinus W. Verkamman, geb. 8-10-1899, echtg. van M. Bogert; Jan Blaas, geb. 29-10-1950, z.v. J. Blaas en H. Wesdorp. HUWELIJKEN Marinus Jansen, geb. 13-9-1954 en Ja- coba Johanna van derRijsen, geb. 27-4-1956. Voor de leden door de leden. In Hof van Holland sloten de Thoolse Plattelandsvrouwen het seizoen 1967/77 af onder het thema voor de leden door de leden. Dat gebeurde dan met zang, cabaret en handenarbeid als de belang rijkste ingrediënten van dit geslaagd sa menzijn. Mevr. A. L. van Veenendaal- Groeneveld, voorzitster en landelijk commisssielid van de handwerkcom- missie slaagde erin de dames enthousiast te krijgen voor haken en tapisserie. Zo kon ieder een zelfgemaakte herinnering aan deze avond mee naar huis nemen. Het koortje, samengesteld uit leden van verschillende afdelingen op het eiland zong onder leiding van mevr. Verjaal met daarbij ook het Zeeuws volkslied en het bondslied. Die werden ook door de aanwezigen meegezongen. Capri Tho len; de cabaretgroep van de PI tt lands vrouwen gaf een positief kritische kijk op het afgelopen seizoen. Ook nu kon den de leden weer meezingen bij het re frein. Mevr. J. Stoutjesdijk-van Putte had een bloemstuk gemaakt dat werd verloot. Zo maakte men er met zijn allen een gezellig einde aan. Op 15 september komen de dames weer bijeen. Mevr. Vollmuller geeft dan een avond over kamerplanten verzorgen. Er zal dan on derling geruild kunnen worden. Over de inhoud van het nieuwe seizoen gaat 't bestuur, blijkens mededeling van de presidente mevr. Joosse-Renes zich nog nader beraden. Dat aan de hand van een enquete-uitslag die deze avond werd gehouden. Al is het nu lang licht, het was toch al donker toen de dames voldaan over deze avond thuiskwamen. Glymus Consort In de Gasthuiskapel concerteerde vrij dagavond het Glymus Consort uit Bergen op Zoom onder leiding van Ka- rel Smagge. Het concert, dat plaats vond in het kader van de Z.V.U. aktiviteiten kon wegens het minder fraaie weer niet, zoals aanvankelijk de bedoeling was, in de tuin van de kapel worden gebracht. Het Consort.dat bij de ingebruikname van de kapel een paar jaar geleden ook optrad, deed het opnieuw virtuoos. Was toen de kapel tot de laatste stoel bezet, waarmee de overaccoustiek nog enigzins gecompenseerd kon worden, vrijdag avond was dat met 30 belangstellenden niet het geval. Hoogtepunt van het op treden was het pastime With good com pany, dat na een luid applaus na afloop van het concert nog eens met grote in stemming van de aanwezigen werd her haald. Alcohol. A. L. uit Bergen op Zoom was op 18 december van vorig jaar in Tholen aan gehouden en een rijverbod opgelegd na alcoholgebruik. Het promillage weës 1.95 aan. De Middelburgse politierech ter veroordeelde hem vonge week tot twee weken gevangenisstraf, negen maanden niet rijden en een boete van 100,— voor rijden zonder rijbewijs en verbeurdverklaring van zijn auto, omdat hij onverzekerd had gereden. Diefstal opgelost Met behulp van een speurhond heeft de politie diefstallen uit auto's opgelost. A. B. uit Bergen op Zoom legde een be kentenis af. De gestolen goederen wer den teruggevonden, behalve de brand blusser en de cassetterecorder. Niet op 't voetpad Fietsen en bromfietsen maken zoveel gebruik van trottoirs, achterpaden e.d. die alleen voor voetgangers bestemd zijn, dat de politie na enkele waarschu wingen nu overgaat tot het uitdelen van boetes. Kleuterleidster nam afscheid van "De Merel" Tijdens een gezellig samenzijn met ou ders, kleuters, collega's en bestuur heeft mevr. Stevens-de Bruine vrijdagmiddag afscheid genomen als kleuterleidster van "De Merel". Namens het bestuur voerde voorzitter Bayense het woord. Hij wees op de moeilijke taak, die mevr. Stevens negen jaar geleden op zich nam, want de tijd van de bewaarschool is al lang voorbij. Een gedeelte van de opvoeding door de ouders neemt een kleuterleids ter over, ook wat de godsdienstige op voeding betreft is de school een ver lengstuk van het gezin. Haar taak ligt nu ergens anders, namelijk in Rilland-Bath. Daarom rest ons niets anders dan het afscheid te aanvaarden. Wij willen haar een bijbelse afscheidsgroet meegeven: "De God des vredes zij met u.", ldus de heer Bayense. Hij had het volste ver trouwen in de opvolgster juffrouw Zan- dee en stelde dat men ook als leidingge vende op school een wegwijzer kan zijn die naar Jezus wijst of een wegversperrer daartoe. Denk maar aan de discipelen "verhindert ze niet." Er kan alleen maar wat van terecht komen door de gaven in dienst van de Meester te stellen. Mevr. Stevens dankte iedereen voor hun aan wezigheid en de prettige samenwerking met ouders, bestuur en oudercommissie. Ze was zeer verrast door de vele cadeaus en bloemen. Juffrouw Zandee zei te ho pen het vertrouwen wat in haar wordt gesteld waar te kunnen maken. Men bleef nog wat gezellig samen nq het of ficiële gedeelte. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Elizabeth Jannetje Joxina, d.v. A.C. de Rooij en A.J. Godeschalk; Wilhelmina Jozina, d.v. R. van Dijke en P.J.W. Po- tappel; Krina Adriana Maria, d.v. J. Ponse en M.C. Houke; Sigrid, d.v. W. Frasl en W. Geluk. HUWELIJKEN Dingenus Arend Aarnoudse, geb. 14-12-1955 en Maatje Levina Marijs, geb. 24-2-1957. OUD-VOSSEMEER Tel. 01667-365 Advertentie 1M Beroepen De kerkeraad van de Hervormde Ge meente heeft een beroep uitgebracht op ds. F. van Dieren uit Hien en Dodew- aard. Deze predikant diende van 1955 tot 1961 hervormd Sint-Philipsland. Dubbelspel Velocitas Gerrit en Ad Vis zijn kampioen dub belspel geworden van de tafeltennisver eniging Velocitas. Ze overwonnen met 21-18 en 21-17 hun tegenstanders Piet Ridderhof en Frans Duine, die tweede werden. 3. Piet Bevelander/Nico Klip- pel; 4. Leo Polderman/Jan Biesheuvel; 5. Hans Vogel/Hans Polderman; 6. An- nemarie Timmerman/Lineke Vogel; 7. Collin Havermans/Adrie Duine; 8. Li lian de Leeuw/Jolanda Tholenaar; 9. Rian de Leeuw/Karin Tholenaar; 10. Helma van Bavel/Peter Boogaart; 11. Bart Voortman/José Boogaart; 12. Sjan en Mia Bosters. Wedstrijdleidster Line- ke Vogel reikte de prijzen uit. Alle deel nemers kregen een fraai herinnerings vaantje. Jeugddienst. In de Hervormde kerk was er een jeugddienst waarbij ds. Fraanje preekte over het generatieconflict. Organist was A. Ridderhof, trompettist Piet Ridder hof en Rien Vos. Het jeugdkoor Poly hymnia onder leiding van mevr. Hanny Droogers-Vogel verleende eveneens haar medewerking. De geloofsbelijdenis werd gebracht door Maaike van Daalen, de schriftlezing door Stef Bayense, Dick Verkamman, José de Wilde en Ceya Steketeë. De gezamenlijk gezongen lie deren droegen mede bij tot het slagen van deze dienst. In het verenigingsge bouw werd tenslotte koffie aangeboden en nog nagepraat over de volgens de jongeren onvergetelijke dienst. Wegens vakantie wordt de prak tijk van van 27 juni t/m 8 juli waargeno men door te Poortvliet, tel. 01662-400. Voor dringende gevallen is er een kort spreekuur om half twaalf. Lege flesjes en doosjes vóór 10 uur gebracht, kunnen om 5 uur worden afgehaald. Advertentie IM Ook in de R.K. kerk waren er jeugd diensten. Zaterdagavond verzorgden de 5e en 6e klassers, van de Sint Antho- niusschool de dienst. Pastoor P. A. van Osta ging naar aanleiding van het bij belverhaal over de zoek geraakte twaalfjarige Jezus (hij bleek in de tem pel te zijn) in op het al gegroeide ver antwoordelijkheidsgevoel van de kinde ren. De 5e klassers boden de schoolver laters een fraaie ruiker bloemen aan. Zondag preekte pastoor van Osta voor de middelbare scholieren over "drugs, vergeet het maar". Hij maande de kin deren om standvastig nee te blijven zeg gen wanneer leeftijdsgenoten hen willen overhalen. De lezingen werden door de jongelui zelf verzorgd, terwijl Con Amore o.l.v. Leo Hermans zong. Er was goede belangstelling. Oud papier De muziekvereniging heeft 5300 kg oud papier opgehaald voor het instrumen tenfonds. Eendrachtrijders. De Eendrachtrijders organiseerde za terdag weer wielerwedstrijden op het parcours rond de boomgaard van de heer A. Hommel. Er was een record aantal deelnemers en in de C catagorie draaide het uit op een massasprint waarin M. Klippel de snelste bleek te zijn voor C. de Groot, G. Konings, B. Boden, J. van Steen en Henk de Baat uit Nieuw Vossemeer. Plaatselijk favoriet Henk van As draaide goed mee, maar werd door een lekke band enkele ron den voor het einde voor de prijzen uit geschakeld. Bij de B catagorie was er wel meer strijd maar het gelukte uiteindelijk niemand om een beslissende voorsprong te nemen. In de sprint won de voorzitter van de Eendrachtrijders J. van der Hey- den voor J. Konings, T. de Baat, A. Snepvangers, C. Schot, F. Jacobs, M. Haast, A. van Dijke, J. van de Boom en A. Jacobs. De plaatselijke favoriet Ger rit van Dijke reed een sterke wedstrijd maar werd nog voor de sprint begon in gesloten. In de A catagorie werd er hard gekoerst en de overwinning kwam te recht bij de man welke er het meeste recht op had M. Marien welke reeds vroeg de aandacht op zich vestigde door alleen te ontsnappen maar door de sa menwerkende groep toch weer werd te rug gepakt. Dit belette hem niet om in de eindsprint zijn tegenstanders achter zich te laten. Hij werd gevolgd door J. de Goede, R. Poldermans, J. Smeyers, C. Valkenburg, C. van Steenpaal, C. Bo den, M. Valentijn, K. Jacobs en G. Schenk. De enige A rijder van de Een drachtrijders Vin Keyzers reed door een tekort aan trainingskilometers wegens studie de wedstrijd niet uit. De grootste pechvogel van deze wielermiddag welke door Geert Uitdewilligen van deskundig commentaar werd voorzien was de Bergen op Zoomse coureur Jan Jansen welke bij een valpartij flinke schaaf wonden aan armen en benen opliep maar toch de wedstrijd wist uit te rijden. A Jt Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei GEBOREN: Gerritje Jannetje Nathalie, d.v. J. Hoe- degebuure en L. F. Vermeulen; Johan nes Pieter, z.v. M.J. den Engelsman en J. C. W. Keru; Jacobus, d.v. J. I. Groen en T. L. Fase; Pieter Cornelis, z.v. J. A. Fase en P. G. Theunisse. Johannes Go- vert, z.v. m. Saarloos en A. A. Heijboer; Pietemella Sara, d.v. J. M. Walhout en J. M. Heijboer; Benjamin Willem Lau rens, z.v. L. C. van 't Hof en M. J. S. Schot. OVERLEDEN Sara M. Moeliker, geb. 13-5-1889, echtg, van W. van Vossen. HUWELIJKEN Jacob Dingenus Kodde, geb. 11-9-1950 en Maatje Elisabeth Scherpenisse, geb. 10-10-1957. School met de Bijbel Behalve de 35 zesde klassers die de school met de bijbel verlaten (er komen 19 nieuwe leerlingen), zit het bestuur nog met een minder normaal vertrek. Ook twee onderwijzers zeggen de school namelijk vaarwel. Van mevr. J. Kasse- de Rooy was dat al bekend gezien de komende gezinsuitbreiding. Zij heeft de chr. school bijna vijfjaar gediend en dan met name de le klas en de 5e klas voor de handwerklessen. "Met enthousiasme heeft ze haar gehele persoon ingezet", schrijft schoolhoofd J.E. Koppejan in "Spuit 11", de krant van de school met de bijbel. Opvolgster van mevr. Kasse wordt mej. Burger. Na bijna zeven jaar trouwe dienst keert ook dhr. J.H. Ranter terug naar zijn plaats van herkomst: Goes. Dhr. Kop pejan geeft het waarnemend hoofd een pluim op dè hoed als kundig en be trouwbaar onderwijzer die voor een on derscheiding in aanmerking komt. Drie keer heeft hij met een veel te grote klas- sencombinatie moeten werken. De laat ste jaren gaf hij na schooltijd Engels aan de zesde klassers. Mevr. Ranter assis teerde als leesmoeder, terwijl ze in Sint- Annaland ook nog als wijkzuster heeft vervangen. Begrijpelijk ziet de school met de bijbel dit onderwijzersechtpaar niet graag vertrekken. Amusementsavond De Casembrootschool Vorige week werd door de leerlingen van de Casembrootschool een amuse mentsavond verzorgd voor de ouders. Het programma bestond uit een toneel stukje onder de titel "Doornroosje". Decor, kleding en teksten waren ge maakt door de leerlingen van de eerste klas en vooral daardoor was het bijzon der leuk. De jeugd uit de tweede klas bracht "Het festival". Een van de kin deren had in de krant iets gelezen over een kinderfestival en lette helemaal niet meer op. Wanneer hij een beurt krijgt, weet hij alleen over dat festival te ver tellen. De andere kinderen worden er ook enthousiast door en de juffrouw besluit er met de klas naar toe te gaan. Wat hiervoor allemaal ingestudeerd was aan liedjes, enz. werd toen wel duidelijk. Teun de Speelman was de mini-musical, die door de 3e en 4e klas werd geboden. De viool van Teun dè Speelman was gestolen, maar Liesje weet waar de dief zit. Hij wordt gepakt en de kinderen be slissen wat er nmmet hem moet gebeu ren. Toneelstukjes waren er ook van klas 4 en 5. Er was verder muzikaal toneel via het stukje "Een oud pastoor die had een koe". Ook nog een muziek- en geba renspel. De jeugd kreeg bij elk optreden het vo lop verdiende applaus van de zaal. Een weer leuke avond met verloting, maar vooral omdat de leerlingen er zoveel werk van gemaakt hadden. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Cornelia Maria Johanna, d.v. A. Geluk en J. van Vossen. OVERLEDEN Martina C. van Haaften, geb. 29-7-1895, geh. gew. met S. de Vos; Pieter van Oe- veren, geb. 20-10-1900, echtg. van C. Potappel. Voor het Rode Kruis De collecte voor het Rode Kruis heeft in deze kern 1203,25 opgebracht en daarom een dankwoord voor alle bij dragen. Benoeming kerkeraad De heren J. en L. Potappel hebben hun benoeming. toLre^pectievelijk diaken en auJferlïng bij de. Hervormde Kerk aan genomen, 3 Onderwijzer De heer J. Lever is per 1 augustus a.s. benoemd tot onderwijzer in tijdelijke dienst aan de openbare school alhier. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Maria Lyceia, d.v. H. v.d. Hoek en M.L. Bogert; Cornelis Pieter, z.v. D.W. Ant- honisse en A. Lindhout; Juliette, d.v. F.A.H. de Haan en D. Reker. OVERLEDEN Aplonia H. Scherpenisse, geb.'3-7-1907, geh. gew. met H.M. van Houdt; Job Bos, geb. 24-10-1901, echtg. van K.A. Schip per. HUWELIJKEN Machiel Gerardus Johannes Mol, geb. 14-9-1957 uit Poortvliet en Pietemella Adriana Havenaar, geb. 14-9-1957; Arie Johannes Joppe, geb. 1-1-1950 uit Scherpenisse en Hanna Jocoba Polder man, geb. 9-12-1957; Cornelis van Haaften, geb. 28-1-1954 en Willemina van Dalen, geb, 21-5-1955 uit Sprang Capelle. Diefstol fuiken Bij de politie werd eind vorige week aangifte gedaan van diefstal van visfui- ken, die eigendom waren van G.P. alhier en werden vermist in de watergang bij het gemaal. Gevonden In de maanden mei en juni (tot dusver) werden bij de rijkspolitie als gevonden voorwerpen bezorgd: een ring met 8 sleutels, een bruin knip-etui met huis sleutel en 2,25, een kinderfietsje kleur blauw/rood, merk Union, een bruine damesfiets, merk Burger no.50449. Men weet waar men terecht kan. De Bidon Zondag reed de wielerclub de 70 km route Bergen op Zoom - Heimolen - Tholen met 12 leden en geen uitvallers. Maandag was de 45 km eiland Tholen aan bod met 15 leden en ook geen uit vallers. De finish was in het feestend Scherpenisse. Zondag wordt de Planta- gerit gereden via Wouwse Plantage, 70 km. Vertrek om 9 uur, maandag weer de eiland route vanaf half zeven. Nieuwe leden, ook van buiten Sint-Maartensdijk zijn welkom. Fotoclub 't Eiland De laatste clubavond van dit seizoen werd begin juni gehouden. Het inge zonden fotowerk van verschillende le den werd beoordeeld van de wedstrijd in Goirle, waar geen prijzen werden be haald. Voorts werden foto's bekeken die door verschillende leden waren gemaakt van de Pluumpotbrand en van gedach ten gewisseld over ontwikkelen van fo to's en films, over de vrije clubavonden in het nieuwe seizoen. Meegedeeld werd dat de heer P. Klippel per 30 juni het bestuur moet verlaten (penningmees ter). Hem werd dank gebracht voor alles wat hij voor de club deed. In juli en augustus worden geen clubavonden ge houden. Collecte De inzameling ten bate van de bestrij ding van alcohol en drugs bracht 265,85 op. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Jannetje Huigje, d.v. D.K. Rijstenbil en J.H. Rijstenbil; Margaretha Jannetje, d.v. J. Wesdorp en M.A. Lindhout; Dennis Martinus Cornelis, z.v. G. Adriaansen. OVERLEDEN Hendrika G. van de Graaf, geb. 7-6-1919, echtg. van C. Tichem; Daniël P. Anthonisse, geb. 17-9-1899, z.v. G. Anthonisse en A.J. Opree. HUWELIJKEN Hendrik Adriaan van Poortvliet, geb. 16-4-1955 en Maria Janna van Vossen geb. 10-9-1957; Arie Johannes Joppe, geb. 1-1-1950 en Hanna Jacoba Polder man, geb. 9-12-1957 uit Sint Maartens dijk. Materiële schade Doordat L. M. B. uit Sint-Maartensdijk vanaf de Spuidam de provinciale weg opreed zonder voorrang te geven aan A. P. W. P. uit Breda, ontstond er een bot sing. Er was alleen materiële schade aan beide auto's. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand mei. GEBOREN Klaas Albert, z.v. N. Snoei en M. Bultje; Cornelis Jan, z.v. C.J. Rottier en M.C. Bolier. HUWELIJKEN Machiel Gerardus Johannes Mol, geb. 14-9-1957 en Pietemella Adriana Have naar, geb. 6-12-1955 uit Sint Maartens dijk; Marinus Jan Voshol, geb. 4-1-1954 en Antonetta Cornelia Maria Nagelker- ken, geb. 29-12-1957 uit Steenbergen. Voor Rode Kruis De inzameling voor het Rode Kruis le verde 1508,10 op. Met dank aan allen. Vrijdag 24 juni organiseert D.V. "Quick Step" ter gelegenheid van haar eerste lustrum een dans avond m.m.v. The Gold Star en een demonstratie stijldansen door dansschool Van Meer. Aan vang 21 uur in de Wimpel. Advertentie IM Verste ballon op Texel Bij de oranjevereniging kwamen 29 kaarten terug van de ballon wedstrijd op koninginnedag. Afzenders van de verst neergekomen ballonnen hebben een prijs. Dat zijn: Wilma Reijngoudt (haar ballon kwam in De Koog op Texel), Willie v.d. Reest (Musselkanaal), Jan Neele (Schagerbrug), Marcel Kosten (Callantsoog), Corry den Braber (Zand- voort), Carolien Reijngoudt (Noordwij- kerhoüt), Rianne van Oudenaarde (Noordwijk), Erik Verwijs (Noordwijk), Jacco Kooy (Sassenheim), Kees v.d. Male (Wassenaar) en Arjan Plekkenpol (Wassenaar). Burgerlijke stand Geboorten: Pietemella, dv. A. Wage- maker en C.C. Verwijs; Abramina Cen- tina, dv. A. van der Reest en T.J. van de Velde; Johannes Jacob, zv. J.D. Quist en M. de Jong; Johanna Mariena, dv. J.M. den Braber en C.J. Lindhout; Adriana, dv. M. van Strien en A. van Leeuwen; Jacoba Abrahamina, dv. J. Burgers en A.J. Voshol. Overlijden: M.A. van de Velde, oud 61 jr ev W.M. Westbroek, J. Reijngoudt, oud 76 jr ev M. den Engelsman, A.M. Hoek, oud 27 jr, ev H. Schild; A.M. Mol, oud 77 jr wednr van E.P. Wagemaker. Huwelijken: J.J. Bal en H.J. van der Kleijn, M. van der Reest en M.M. Mol, J.J. Verkerke en A.A. Jagt, G. Neels en W.M. den Braber. Vorige week werd met begeleiding van een aantal leden van de Plattelands vrouwen een bejaardenreis naar Oister- wijk gemaakt. Om 8 uur vertrokken de 27 deelneemsters en deelnemers en in Oisterwijk werd een tochtje gemaakt met huifkarren. In "Groot Speijk" was er een Brabantse koffietafel, waarna het safaripark in de Beekse Bergen een beurt kreeg. Terugkerend werd in De Raayberg te Bergen op Zoom het diner gebruikt en ook dat was niet allee sma kelijk, maar ook gezellig onderdeel van de /n een/ geslaagde reis, die omstreeks half negen in Sint-Philipsland eindigde. Vanavond bloedafname In De Druiventros kan vanavond weer iedere gezonde ingezetene tussen de 18 en 65 jaar terecht om een goede daad te doen ten bate van de lijdende mens. Een halve liter bloed kan er bij de gezonde gemakkelijk af, maar dat is in ons dorp ook voldoende bekend. De behoefte aan bloed is weer groot, aarzel daarom niet uw medewerking te verlenen. De beelden uit Turkije na de aardbeving kunnen doen herinneren, hoevelen toen door bloed zijn gered. Stel dus niet uit tot morgen, wat van avond nog kan gebeuren. Laat van avond het bloed in de fles vloeien, waar een zieke weer van kan opbloeien. Van 27 juni t/m 9 juli a.s. houdt voor dringende gevallen spreek uur in Sint-Philipsland op dins dag, donderdag en zaterdag. In Nieuw-Vossemeer op maandag, woerisdag en vrijdag. Het spreekuur in Anna Jacoba- polder vervalt. Advertentie IM Bedankt Ds. H. Harkema bedankte voor het door Hervormd Klaaswaal op hem uitge brachte beroep. Viswedstrijd De uitslag van de bekerwedstrijd, die door "De Makreel" werd georganiseerd, luidt: T. Geuze 940 punten, M.J. den Braber 400, W.H. de Lindt 315, A. den Braber 300, A.S.O. Hooglander 290, M. den Engelsman 285 Jeugd: C. Mol Wzn 500 punten, Jan Lindhout 325, René de Jonge 175, Abr. Kosten 135, Leen de Jonge 125, P.C. Wagemaker 100. Joppe damkampioen Met in de laatste partij remise te spelen tegen A. Verwijs jr. is J. Joppe dam kampioen van D.S.V.F. geworden. Daarmee is dan een langdurige hege monie van J. v.d. Velde, die driemaal achtereen kampioen werd, doorbroken. De eindstanden zijn: A-senioren: allen 14 partijen gespeeld. J. Joppe 22 punten, J. v.d. Velde 21, A. Verwijs jr. 19, J. den Braber 17, L. v.d. Velde 10, J. Suurland 9, P. Reijngoudt 8, L. ten Hove 6. B-senioren: J. Noorthoek 14 uit 7 onge slagen kampioen, A. Verwijs sr. 10 uit 7, P. v.d. Est 3 uit 6, C. v.d. Berg 1 uit 6, J.. Tijl 0 uit 2. Junioren (allen 8 partijen): A. Noort hoek 14 punten, J. Lindhout 11, R. Ver maas 7, A. Kosten 6, J. Breemans 2. De bekersenioren was voor J. v. Velde, beker junioren voor A. Noorthoek. Sneldamkampioen senioren J. Noort hoek, junioren A. Noorthoek. Laatstge noemde won hierdoor op alle drie de fronten. Bij de schakers werd het examen voor het torendiploma afgenomen. Geslaagd zijn Marjolein Reijngoudt 10 punten, Martin den Braber 8, Daco Vroeginde- wey 8, J. v.d. Berg 6, Gijsbert Rem- melzwaal 6 en Jaap van Oudenaarde 6. Er waren 3 gezakten. Op de o.l.s. werd het pionnendiploma met redelijk succes afgenomen. Door de wedstrijdleider wordt aan deze jeugd lesgegeven. Regeling openbare collecten Voor de raadsvergadering van woefrs- dagavond 29 juni om half acht is er het b. en w. voorstel om een wijziging aan te brengen in de algemene politieverorde ning voor een betere regeling van open bare inzameling van geld of goederen voor liefdadige instellingen. Het college wil ook een bepaling inlassen tegen misbruik door het publiek van toegan kelijke ruimten zoals telefooncellen, bushokjes, wachtlokaaltjes, e.d. Er is een voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling cen traal instituut vorming en opleiding be stuursdienst. Een b. en w. voorstel ook om ambtenarensalarissen te verlagen per 1 juni. Voor de vakantietoeslag komt een andere regeling. De SGP fractie vraagt om een parkeer verbod in 't Keeten en om te bekijken of in alle straten een parkeerverbod aan één zijde tot de mogelijkheden behoort. Het college voelt daar echter niet voor en stelt unaniem voor dit verzoek niet in te willigen. Aan een laatste particulier buiten Sint-Philipsland, een inwoner uit Maassluis zal met instemming van de raad garantie worden verleend voor be taling van rente en aflossing door aan koop bestaande woning. Politiemannen gewond De wachtmeesters Voorwinden uit Sint- Philipsland en Burggraaf uit Stavenisse zijn zondagmorgen gewond geraakt toen ze bij de veerhaven arriveerden voor een brandend jacht. In het 40 cm lange gras was een paaltje van 30 cm verscholen. Het rechterwiel van de poli tiewagen raakte het paaltje, waardoor de auto 360 graden om de as draaide en van de dijk reed. Op de steenglooiing kwam de wagen met de voorwielen tot stil stand, zodat het niet veel scheelde of de auto kwam in het water terecht. De wachtmeesters kregen glas in het gezicht van de stuk geraakte voorruit. De ogen bleken niet beschadigd, maar er waren toch flinke hechtingen nodig. De brandweer van Sint-Philipsland rukte uit en probeerde met perslucht met een bootje dichtbij het brandende jacht te komen omdat men niet wist of er nog opvarenden waren. Deze bleken al gered te zijn. Burgemeester G. van den Berg en wethouder A.A. Rijstenbil wa ren present bij deze calamiteit, waarbij de wethouder mevr. Voorwinden in lichtte over de verwondingen van haar man. Marien van Prooijen is 7e geworden in sterk bezette baanwedstrijden in Roosendaal. Hij liep de 10 km in 30.49 min. Winnaar Piet Vonck noteerde 29.24 min. Johan Baarends uit Tholen is 61e ge worden bij de tien Engelse mijlen van Dynamo Middelburg. Hij liep 65.35 min., winnaar Ronny Machielsen 48.48 min. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur: ds. B. de Jong, Meeuwen 18.30 uur: ds. W. Verboom, Waddinx- veen GEREF. KERK 10 en 17 uur: ds. D. Verwey, Driebergen CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 uur: leesdienst GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 uur: leesdienst N.H.B.W.I.W. Gasthuiskapel 10 uur: eerw.h. Geuze, 's Heer Arends- kerke NED. PROT. BOND 10.45 uur: dhr. J. P. Hulsbos, Sassen heim R.K. KERK za. 19.00 uur: H. Mis zo. 10.00 uur: H. Mis OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 uur: ing. A. de Jong, Hogerheide 18.30 uur: ds. W. J. Gorissen, Stavenisse GEREF. KERK 10 en 15 u ds. M. Noorloos, Tiel CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 uur: leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 10, 14.30 en 18.30 uur: leesdienst R.K. KERK za. 19.00 uur: H. Mis zo. 8 en 10 uur: H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 uur: ds. W. A. de Groot, St- Anthoniepolder woensdag 29 juni: 10.30 uur: Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 uur: leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 uur: ds. W. J. Gorissen 18 uur: ds. H. Samson, Streefkerk vrijdag 1 juli: 14.30 uur: ds. W. Gorissen, huw. inz. OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: dhr. A. P. v.d. Meer, Monster dinsdag 28 juni: 19.30 uur: ds. J. Schinkelshoek, Kampen SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 uur: ds. J. Blom woensdag 29 juni: 10.30 uur: Schriftoverdenking in Maar- tenshof N.H.B.W.I.W. Rehobothkerk 10 uur: ds. Goudswaard, Bruinisse 19.00 uur: ds. A. de Bruin, Sliedrecht GEREF. GEMEENTE IN NED. 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst dinsdag 28 juni: 19.30 uur: ds. F. Mallan, Rhenen OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18 uur: leesdienst ma 27 juni 19 u ds. J. Schinkelshoek R.K. KERK za. 19 uur: H. Mis SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 uur: eerw. h. J. v. Woerden 14.30 uur: ds. H. Visser, Nieuwe Tonge GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.), 14 (H.D.j'en 18.30 uur: ds. Mouw, Tholen. POORTVLIET HERVOMDE GEMEENTE 10 en 18 uur: ds. C. Baas, Fijnaart GEREF. KERK 10 en 14.30 uur: ds. J. J. v.d. Hoek, Zui- lichem (bed. H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 10, 14.30 en 18.30 uur: leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVOMDE GEMEENTE 9.30 uur: leesdienst 14.30 uur: ds. W. J. Gorissen GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18 uur: leesdienst woensdag 29 juni: 19.30 uur: ds. L. Blok, Capelle a/s IJssel OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18 uur: ds. L. Gebraad 14.30 uur: leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 17 uur: ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poorvliet, Oud-Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt): Dr. Padt, Poortvliet, tel. 01662-400. St-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): Dr. E. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer: Dr. H. Menger, Sint-Philipsland, tel. 01677-500. WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, OUd-Vossemeer, Poorvliet en Sint-Philipsland: Zr. de Hoed, Sint-Phi lipsland, tel. 01677-597 b.g.g. 448 Sint-Annaland, Stavenisse, Sint-Maar tensdijk en Scherpenisse: ZR. de Smit, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-2548 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2597, spr.u. vr. 18.30-19.30 uur, za. 8.30-9.30 uur (in de week normale uren). TELEFONISCHE HULPDIENST ZEELAND Voor geestelijke en soc. nood: 01180-15551dag. van 19.00-1.00 uur. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur. STORINGEN ENERGIE Verbuikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191. HOOGWATERSTANDEN 24 t/m 30 juni uur vrijdag 24 9.29-21.50 zaterdag 25 10.25-22.48 zondag 26 11.31-0.02 maandag 27 12.50- 1.04 dinsdag 28 1.20-14.04 woensdag 29 2.30-15.06 donderdag 30 3.29-16.04 vrijdag 24 juni Eerste Kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2