Bekerlot WHS werd door strafschoppen beslist Ploeg Thijs Fase won in Tholen nationale titel Hinderniswedstrijden en diploma-zwemmen van Z.P.C. De Eendracht Smerdiek met WHS in finale Eendrachtcup 900 toeschouwers zagen Spijkenisse na verlenging winnen Vosmeer uitgebekerd tegen Rood Wit Tholense Boys en Vosmeer wonnen Eilandcup pupillen Arbeidsbureau weigert ontslag zeventien werknemers Sanbella Gelijkspel WHS voor competitie. Vosmeer en SPS spelen om 3e en 4e plaats Donderdag 26 mei 1977 EENDRACHTBODE 15 Kansen Nico Hage. 28ste ronde van Nieuw-Vossemeer. Na rust doelpunten Verlenging zonder goals Twee ploegen ingehaald Zaterdag 18 juni in de Spetter clubkampioenschappen Betere doelcijfers SPS Internationaal hengelconcours De Zeebaars. iet was al half tien geweest, toen dinsdagavond de sterke WHS-verdediger Theo Fase zich voor het beslissende moment achter de bal plaatste. Aan de lijn was er enige verwondering, waarom de eindfase van een enerverend bekergebeuren niet werd begonnen met grote technicus en aanvoerder Theo Moerland. Hij immers was de verantwoordelijke man om verdere strafschopnemers het gewenste vertrouwen te geven. Theo Fase schoot ongeconcentreerd hoog over. Dat was na een dit seizoen zoveel getoonde energie van deze kleine laatste man meteen de bekerbeslissing. Een 120 minuten spanning waren eraan vooraf gegaan met een onbeslist resultaat. Zelfs Nico Hage wilde vervolgens al te zuiver richten, -hoewel Piet de Rijke de strafschop wel had benut- en schoot naast. Het 900 koppige publiek had evenveel medelijden met zichzelf als met de spelers. Men gunde de groen-witten zo graag een nog verder bekervervolg. Verdiend kon dat evenwel niet wörden genoemd, ook al was de 9enalty van Piet de Koster onberispelijk. Toen was het reeds bekeken: Spijkenisse won de kwartfinale van de KNVB-beker voor zaterdagclubs via strafschoppen. Om middernacht maakte de radio er melding van via de ANP-nieuwsdienst, na de berichten over de gijzelingen, hoe WHS had verloren en le klasser Spijke nisse naar de halve finale was overge gaan. Het was een duidelijke erkenning dat de Sint-Annalandse ploeg toch wel een uitstekend seizoen in haar annalen kan optekenen met een bekerniveau dat niet eerder in de ruim 45-jarige historie is voorgekomen. Voor de insiders een afscheidshulde voor trainer N. de Frel. De wedstrijd zelf was ondanks dit resul taat wat teleurstellend. Terwijl een week eerder tegen het Vlaardingse Zwaluwen sprankelend aanvalsspel was te zien, domineerde ditmaal de behoudendheid, de angst voor een afgang. Vooral de eerste helft was WHS zeer verdedigend ingesteld, terwijl achteraf - maar dat is dan ook achteraf - duidelijk was dat on danks een technisch bekwamer tegens tander, dit Spijkenisse alleen maar ge klopt had kunnen worden als WHS het eigen vertrouwde, gedurfde voetbal had getoond. Het is een praatje achteraf en dat is heel wat gemakkelijker dan wan neer men er als trainer en als elftal voorstaat. Iedereen in de streek mag dan ook bereid zijn het petje af te nemen voor de groenwitte formatie, maar de alleen op de counter gerichte strategie kwam niet uit de verf. Zoveel bezoekers als dinsdagavond heeft WHS op een door-de-weekse avond nog nooit eerder ontvangen. Die liefhebberij beperkte zich uiteraard lang niet tot de eigen woonplaats. Vanuit alle kernen was men present, ook wethouder van sportzaken C. J. Moerland en enkele raadsleden. WHS begon stormachtig met twee hoekschoppen en een gevaarlijk schot van Nipo Hage. Al snel toonde Spijke nisse, dat zich in de afgelopen competi tie lang gelijkwaardig toonde met kam- Zondagmiddag wordt de 28ste ronde van Niéuw-Vossemeer verreden met amateurs, junioren, liefhebbers en nieu welingen. Het parcours is 2400 m met start en finish in de Schoolstraat. Om half een beginnen de nieuwelingen met o.a. de Bravantse kampioen Hanegraaf, Lazeroms, Akkermans, Heeren, Lam- mers, van Oorschot, de Bruijn en na vele jaren ook weer een plaatselijk favoriet Dekkers aan de 40 km. Om kwart voor twee rijden 98 liefhebbers 40 km. Daar bij zijn Ko Tolhoek (al 11 overwinnin gen) Wann Wenneker, v.d. Enden, Drops, Lepoeter, Hofsteden en Perfors. Om drie uur dan de 60 junioren, die 60 km rijden. Naast de complete Westbra bantse top o.a. Apeldoorn, Arnouts, v. Asten, de Boer, Gevers, den Hartog, Heeren, Hofland, van Hout, Jeremiasse. De hoofdmoot van deze wielergala is de amateurcours over 100 km. De 75 deel nemers beginnen om kwart voor vier met als inzet de grote prijs van Merijntje Gijzen. Naast Bram Geense uit Sint- Philipsland en Wim Evertse uit Tholen rijden mee: Wim de Waal, Bart van Est, Ad Tak. Peer Maas, Dohmen, Jacobs, Havik, v.d. Velden, van Dongen, gebr. Verstijlen, Damen, Franken, van Til burg, Akkermans, Deusing, Lugten- burg, Spaans, Aarts, de Wilde en van Treyen. Competitie 2e klasse b landelijk: WHS- GVVV 1-1, PPSC-'s FGravenzandse SV 2-1, Nieuw Lekkerland-ASWH 1-1, SI- ZO-Katwijk 0-2, Rijsoord-DOSC 1-1, Lyra-SSS 0-2. Vriend chappelijk: Smerdiek a 1- Rillandia a 1 3-4, Smerdiek 2-Kloetinge toernooi 7e, Smerdiek 3-Rillandia 2 3-9, Smerdiek 4 afg., Dinteloord toernooi- Vosmeer 3 3e, Schiebroek 3-Vosmeer 3 1-2, Schiebroek 4-Vosmeer 4 4-2, WVV-Vosmeer 2 2-0, NVS toernooi- Vosmeer b junio4ren le, NVS toernooi- Vosmeer pupillen 2e, Steenbergen toer- nooiminipupillen Vosmeer 2e. uur 15.00 16.00 15.00 15.00 uur Zaterdag 28 mei 1977 's Gravenzande-WHS (Hol) Zuidlandl +2-Smerdiek 1 +2 Smerdiek 3-Piershil 3 Smerdiek 4-Krabbendijke 4 Maandag 30 mei 1977 WHS/Spijkenisse-OWIOS/Holland- scheveld (halve finale zaterdagbeker) Toernooi Krabbendijke-Smerdiek 10.00 WHS-toernooi 3e elftallen Vosmeer-toernooi 4e elftallen pioen IJsselmeervogels, dat het toch wel wat in de mars had. Een hoge voorzet van links bij de verste paal, maakte kee per Wim Fase ternauwernood onscha delijk. Een vrije tr M ,an Spijkenisse ging maar net naast, terwijl even later een Spijkenisse-aanvaller in -vrijstaande positie vlak voor het doel hoog over schoot. Bij een uitermate verwarde si tuatie voor het WHS-doel werd de bal wel tien keer ingeschoten, maar de thuisclub kroop door het oog van de naald. Spijkenisse kmocht heel ver oprukken, WHS liet het middenveld aan de gasten over. Duidelijk was, dat de groenwitten een verdedigend concept uit de kleedkamer hadden meegekre gen. Nico Hage kreeg na z.n mooie schot in het begin nog twee kansen. Eerst na een voorzet van Ko Stoutjesdijk, maar het schot van de WHS-spits mislukte. Nico Hage kwam ook nog alleen voor de keeper, belaagd door twee Spijkenis- se-verdedigers, maar de bal was iets te ver voor hem uit en de doelman was er eerder bij. De sfeer aan de lijn was er volop. Bij Spijkenisse .vond men elkaar toch wat beter met vaak een lange pass op de vleqgels. Daar hadden Henk Stoutjes dijk en Han van Vossen de handen vol aan en beiden - voorla vooral eerstge noemde - kregen een grote plus. Veel moeilijker was het voor de twee spitsen Nico Hage en Ko Stoutjesdijk, die nu eenmaal te weinig hulp rondom zich hadden om veel meer t'e doen dan tot enkele bewonderenswaardige uitschie ters te komen. De hoekschopverhouding was de eerste helft 3-2 in het voordeel van WHS, maar Spijkenisse was meer aan de bal. Verdedigend bleek de thuis club niet weinig mans, maar het vergde wel zoveel haast, dat de opbouw toch menigmaal tekort schoot, vooral omdat de linies - behalve voor buitensOel - niet constant oprukten. Vooral de opko mende verdediger Nico Hoekema was gevaarlijk. Hi! heeft dit seizoen bi! Spijkenisse ook de meeste doelpunten op zijn naam staan. Tien minuten na de theepauze werd dat onderstreept bij een aanval v n Spijke nisse over links. De bal kwam naar de verste paal en Hoekema was er vrij en frank vooraan bij om Wim Fase via een kopstoot te verrassen: 0-1. Zou het een begin van de WHS-afganq zijn? Het leek er even op, maar Spijkenisse scheen ook een gewaarschuwde partij te zijn voor de gevaarlijke WHS-counters. Men drong wel wat aan, maar verzuimde toch via flitsend en verrassend aanvalsspel de zege t bekronen. Er was trouwens goed verweer van WHS. De 0-1 achterstand inspireerde zelfs wat meer tot de aanval. Dat nu was het enige dat nodig was. De eerste dertig minuten van de tweede hel£t waren voorbij en de thuisclub had het spel naar de Spijkenisse-helft ,er- legd. Uit een van de inderdaad sporadi sche comDinaties werd het raak. Nico Hage bediende Theo Moerland met een lob en met een zijwaartse kopbeweging was het 1-1. Een dansende zijlijn. Een vurige aansporing voor de favorieten, die echter nog maar een minuut of vijf doorgingen en toen weer terugvielen op het oorspronkelijke patroon: behou dend spel. Was het een tekortkoming van le klasser Spijkenisse of een verdienste van WHS, dat vn de nog volgende drie kwartier (inclusief de verlenging) de doelpunten uitbleven? De gasten hadden er in elk geval nog wel het meeste recht op, want de hoekschopverhouding ging naar 3-5. Al na rust was Ad van der Meeren bij WHS vervangen door Jan Mosselman en even voor de eerste verlenging maakte een uitgeputte Han van Vossen plaats voor Ewoud Fase. In het gehele patroon bracht dat alles geen verande ring. De aanhang constateerde handen wrijvend dat er na 90 minuten al meer was bereikt dan mocht worden verwacht en die supporters waren bereid tot een gul applaus toen ook de verlenging van twee kger vijftien minuten onbeslist eindagde. Zo leek na 120 minuten voet bal het concept de Frel niet eens zo gek te zijn geweest, want terwijl de Sint-An- nalandse formatie toch wel de underdog was tegen een goede le klasser, eindigde men naar beide kanten even sterk - in doelpunten - dan men was begonnen. Toen kwamen de strafschoppen en WHS miste de halve finale. Dat over igens op eervolle wijze met in deze on tmoeting sterk spel van Piet Fase en Henk Stoutjesdijk. De groenwitten be zorgden velen een toch bijzondere voet balavond. der- WHS heeft de laatste weken een mate druk programma, dat men af en toe een middagje vrij neemt. Zaterdag was dat het geval tegen GVVV, dat zelf ook uitblies in verband met de beker wedstrijden van dinsdagavond waar zo wel WHS als GVVV bij betrokken zijn. Normaal moet alles wijken voor de competitie, maar nu alle beslissingen gevallen zijn, is de beker belangrijker. Zeker als men de kwartfinale bereikt. WHS deed het zonder Nico Hage, Ko Stoutjesdijk, Ad v.d. Meeren en Theo Fase, zodat de voorhoede vleugellam was. GVVV had ook een vijftal basiss pelers buiten de lijnen, terwijl tussen de palen een reserve doelman stond. Het weinige publiek zag een sportieve, ge zapige wedstrijd waarin men elkaar liet voetballen. De supporters konden het allemaal best verdragen van hun favo rieten met de bekerstrijd in het vooruit zicht. Zelfs trainer de Frel gunde zijn ploeg een vrije middag en de nieuwe trainer van Oers sloeg het verloop rustig gade. Na enkele kansen voor WHS, waaronder een uitstekende mogelijk heid voor Jan Mosselman, profiteerde GVVV van de heersende rust in de WHS defensie. Piet de Koster en Piet Fase lieten de bal dermate lang liggen, dat een Veenendaalse aanvaller na wat aarzelen niet anders kon doen dan sco ren: 0-1. Het toppunt van gezapigheid. In de tweede helft kwam WHS toch nog gelijk, maar toen was er ook snelheid. Een voorzet van Ewoud Fase werd door Jan Mosselman direct op de slof geno men. De lage schuiver liet de GVVV-doelman kansloos. Het spel feefde wat op en Jan Mosselman kreeg nog een kans om de wedstrijd te winnen, maar het lukte niet. Iedereen was tevre den met de puntenverdeling. moest hij drie minuten later toch capi tuleren. Een solo van Ad Verbraak be tekende 1-3. Het Vosmeer-verweer was nog niet gebroken, maar ondanks kan sen voor Hans Vaders en Ad van Trei- jen, bleef de stand ongewijzigd. In een aantrekkelijke thuiswedstrijd te gen tweede klasser Rood-Wit is vierde klasser Vosmeer uit de bekerronde van het district Zuid I gewipt. Na een 1-0 voorsprong een een 1-1 ruststand werd tenslotte met 1-3 verloren. Een eervolle nederlaag, want Vosmeer had er hard voor gewerkt. Het sportieve treffen begon voor Vos meer uitstekend, want reeds na enkele minuten betekende een kopbal van Leo Havermans uit een hoekschop van Wim Heijboer een 1-0 voorsprong. In de der tiende minuut was er echter een goede duik van Henk van Daalen nodig om een schot van spits van Peer te keren. De Vosmeer-verdedigers trokken regelma tig mee in de aanval. Zo zag Andre Aarnoudse een solo vanaf het midden veld pas op de rand van het strafschop gebied gestopt. Na een tweede redding van keeper van Daalen werd het toch gelijk toen de doelman een gevaarlijk in de bovenhoek draaiende voorzet van spits van Peer in het net sloeg: 1-1. Vlak voor rust leek Vosmeer weer een voor sprong te nemen, maar Hans Vaders schoot net naast. In de tweede helft probeerde de thuisclub tegen de wind in te scoren, maar het zat tegen toen link sachter Bram v.d. Zande in de derde minuut de bal in de voeten van de Bruin speelde. Hij zette hoog voor en Roks kopte in. Vosmeer gaf zich niet gewon nen. De regelmatig opkomende Kees Timmermans zorgde voor diverse ge vaarlijke ogenblikken. Rien Vaders zag een afstandsschot gekeerd en een solo van wisselspeler Dick v.d. Zande leek succes op te leveren, toen een Brabander hands maakte. De goed leidende scheidsrechter van Ham paste de voor- deelregel toe, omdat Ad van Treijen in kansrijke positie de bal kreeg. Hij schoot echter net over. adat keeper van Daalen in de 27e minuut de bal moedig van de schoen van spits van Peer had gehaald, De ploeg van Thijs Fase uit Oud-Vosse- meer heeft vrijdagavond de officieuze Nederlandse titel voor gesponsorde clubs gewonnen. In het individuele klassement nam hij op de eerste dag van de twee daagse Zebra koers een tweede plaats in. Zesde was Wim Evertse uit Tholen, ter wijl Bram Geense uit Sint-Philipsland 24e was. Dit voor onze streek nieuwe wielereve- nement werd vrijdagavond onder slech te weersomstandigheden (veel wind, re gen, koud) op het eiland Tholen verre den. Begeleid door politie-motoren en volgwagens met ploegleiders en reser vemateriaal reden de elf ploegen de 38 km vanaf de Molenvlietsedijk via Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Maar tensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland, Oud-Vossemeer weer terug naar Tho len. De fietsers maakten gebruik van de normale rijbaan, waarvoor dan ook het nodige escorte was ingeschakeld Stave nisse kreeg de karavaan - om de twee minuten was er een ploeg gestart - als enige midden door het dorp: Poststraat, Voorstraat, Stoofdijk. jïr deden zich wel enkele valpartijen voor, maar de schade was gering en alle renners passeerden de eindstreep. Op enkele kruispunten was en nog extra politie aanwezig om de renners vrije doorgang te verlenen. De organisatie bleek perfect, mede door de grote medewerking van autobedrijf Bo- lier uit Scherpenisse, die een twintigtal auto's ter beschikking had gesteld voor de begeleiding. Daarvoor waren ver schillende Fiat-rijders van het eiland Tholen ingeschakeld. Met zwaailichten en politie-sirenes en schreeuwende, uit de autoraampjes hangende ploegleiders spoedde de Thoolse "Tour de France" zich over het eiland. De A-ploeg van de wielervereniging Roosendaal leverde de beste prestatie. Thijs Fase, Ad Bastiaanse, Jan Gom- mers, Vester Aarts, Ad van Elzakker en Nico Valkenburg waren als negende ploeg gestart en kwamen als zevende aan. Twee ploegen, Westland Wil Voo ruit en W.W. Ede, waren op de eilan droute ingehaald. De snelste tijd kon dan ook niet uitblijven met 52.54 min. wat 200 gulden opbracht. Voor Nico Zwemvereniging De Eendracht heeft in De Spetter te Tholen op Hemelvaarts dag hinderniswedstrijden gehouden voor polo- en wedstrijdzwemmers. Bij de jon gens waren er le plaatsen voor Mare Nuyten, Nik Timmer, Rien Havermans en Jos Jansen, bij de meisjes voor Adrienne en Anita van Dijke, Monique Klapwijk, Anne Marie de Weerd en Ca- rolijn v.d. Reydt. De weersomstandigheden waren rede lijk, ondanks een te kille wind. Jammer dat er niet zoveel deelnemers waren, maar door het lange weekeinde waren veel zwemmers met een korte vakantie. De sfeer was goed en ieder had er wel zin in. Vooral bij het zwemmen door een band werden er soms vreemde capriolen vertoond. Iedereen amuseerde zich op perbest bij deze sportieve zwemont- moeting. Mevr. Soomers, dhr. De Jonge, Bea Havermans, Auk van Stee, Adrien ne van Dijke, Dianne van Engelen en starter Gerard Gravesteijn zorgden voor een vlot verloop van de wedstrijden. Ook het badpersoneel gaf weer z'n volle medewerking. Smerdiek heeft na een teleurstellende 2-2 puntenverdeling met Stavenisse volledig revanche genomen door zich via een 1-0 overwinning op Vosmeer voor de Een- drachtcup-finale te plaatsen. In de andere poule was WHS 1 de finalist, hoewel men aan de eigen reserves en aan SPS lastige tegenstanders had. De Eendrachtcup trok op deze zonnige Hemelvaartsdag veel publiek en iedereen zal tekenen voor dezelfde weersomstandigheden op zaterdag 4 juni, wanneer in Oud Vossemeer om 16.00 en 18.30 uur de strijd om de 3e/4e en le/2e plaats wordt beslist. De meeste belangstelling ging donder dag uit naar de laatste wedstrijd tussen Smerdiek en Vosmeer. De blauwen hadden een teleurstellende ontmoeting tegen Stavenisse achter de rug. Men had een 2-0 voorsprong verloren laten gaan. Jaap Moerland en Wim Scherpenisse hadden voor twee goals gezorgd, terwijl Rien Vroegop een hoekschop direct langs de lat liet schampen. Bovendien schoot de kleine spits vlak voor het doel nog een keer hoog over. Mogelijkheden voor een grotere voorsprong dus, maar Stavenisse was bijzonder vasthoudend en zag z'n inzet na rust beloond. Nadat Pim Potappel eerst al tegen keeper Jan Guiljam had geschoten, zorgde hij even later voor een prima doelpunt. Een uitstekende terffer van Peter v.d. Jagt bepaalde de eindstand vijf minuten voor het laatste fluitsignaal op 2-2. Een succes voor de afdelings tweede klassers van Stavenisse, die een mat Smerdiek niet lieten voetballen. Die inzet van Stavenisse eiste natuurlijk z'n tol in de wedstrijd tegen Vosmeer, dat in de eerste helft gemakkelijk een 4-0 voorsprong kon nemen. Ad van Treijen, Kees Timmermans en Wim Heijboer waren de doelpuntenmakers. Een kwartier in de tweede helft maakte Leo Havermans er 5-0 van, waarna het vasthoudende Stavenisse noe twee keer scoorde door een solo van Kees Smits. Vosmeer leek zo als erkende cupfighter op de finale af te gaan, maar Smerdiek stak er een stokje voor. De blauwen toonden stukken meer inzet dan tegen Stavenisse en voetbalden ook beter. Het doelpunt van Sjaak van Vossen in de eerste helft besliste de hele wedstrijd. Smerdiek profiteerde hier van een te korte en te zachte terugspeelbal van Vosmeer-aanvoerder Kees Timmer mans op keeper Van Daalen. De strijd bleef spannend, maar Vosmeer was niet bij machte op gelijke voet te komen. Er werd wel flink op het doel geschoten, maar de meeste inzetten gingen naast, terwijl Jan Guiljam bovendien be trouwbaar bleek. Smerdiek miste stoot kracht, zodat de jonge spitsen niet van de counters konden profiteren. De overwinning was krap, maar verdiend. De eerste wedstrijd van deze zonnige Eendrachtcup was de ontmoeting tussen WHS 1 en 2. De reserves waren wat fel ler, want wensten geen afgang. Dat werd het ook niet. Na 10 minuten opende Ni co Hage na een uitgespeelde bal van Theo Moerland de score. In de 23ste minuut werd het gelijk door Bert Visser die een fraai boogschot achter Wim Fase deponeerde na een fout van Piet Fase. Jan Mosselman maakte er de eerste helft nog 2-1 van en Theo Fase scoorde na de wisseling op keurig aangeven van Han ■van Vossen 3-1. Reservedoelman Dies den Engelsman was ook in de tweede partij (SPS 1) best op dreef. WHS 1 kreeg vervolgens een pittig SPS als tegenstander. Met grote inzet gaf men de Sint Annalanders volop werk en tot aan de rust viel er geen doelpunt. Vlak na de hervatting scoorde aanvoer der Theo Moerland uit een afgeslagen hoekschop het enige doelpunt: 1-0. De gelijkmaker bleef ondanks het stug vol houden van SPS uit. Een goede moge lijkheid voor SPS werd door WHS op minder fraaie wijze ongedaan gemaakt door de doorgebroken spits vast te hou den. Dit feit leek zich even later te wre ken, toen Theo Moerland een terugs peelbal bijna in eigen doel zag verdwij nen. WHS moest teveel stevige 2e klas methoden gebruiken om zich de kers verse 4e klasser van het lijf te kunnen houden. De laatste wedstrijd tussen WHS 2 en SPS was niet minder pittig. De Sint An- nalandse reserves presteerden het de stand tot aan de rust op 0-0 te houden, terwijl men in het begin zelfs goede kansen kreeg. In de tweede helft nam WHS 2 zelfs een 1-0 voorsprong dankzij een doelpunt van Adri de Witte. SPS kon het daarbij niet laten zitten en maakte na een misverstand tussen de WHS-keeper en z'n verdedigers gelijk: 1-1. Een redding op de doellijn stond de SPS-overwinning in de weg. maar het doelsaldo was toch al beter dan WHS»2 om zaterdag 4 juni om de 3e/4e plaats te kunnen spelen. Stavenisse en de groen-witte reserves hebben met ere gestreden. Zonder prijs wel een extra pluim! Bij de jongens waren er 2e plaatsen voor Arno Jansen, öim v.d. Weele en Gerard Gravestein, 3e Johan de Koning, 4e Toine Hommel, Thijs Bakker, 5e Marco van Dijke. Meisjes 2e Anja Hommel, Iki Timmer, Karin van Dijke, Wendy Geluk, 3e Els Hommel, Anne Marie Timmermans, jkarin Elenbaas, Ellen de Weerd, 4e Greta Havermans, Anita Hommel, An ne van Dijke, 5e José Boogaart, Wij- nanda de Jonge, Marieke Westdorp, 6e Anja de Koning. Clubkampioenschappen Hopelijk is de belangstelling op zaterdag 18 juni bij de clubkampioenschappen groter, zowel van deelnemers als toe schouwers. De zwemsport verdient de aandacht van de hele bevolking van het eiland Tholen omdat iedereen ongeacht de leeftijd, aan deze sport kan meedoen. De zwemsport is gezond en alle weds trijden verlopen praktisch zonder bles sures. U bent dus van harte welkom. Vanaf half zes 's avonds op zaterdag 18 juni. De wedstrijdploeg van De Eendracht gaat op 28 mei om twee uur de pas op gerichte zwemvereniging Prinslandia in Dinteloord bezoeken voor een recrea tieve wedstrijd. Zaterdag 4 juni gaat men naar de Zuidwesthoek in Hooger- heide om vijf uur. Diploma zwemmen In het overdekte zwembad Gageldonk te Bergen op Zoom is zaterdagmorgen diploma gezwommen KNZB A en B. Alle pupillen waren goed voorbereid en kregen het zo begeerde papier van de KNZB-vertegenwoordigster mevr. Die- leman. Op 1 juni begint De Eendracht weer met een nieuwe cursus voor kinderen vanaf 5 jaar. Belangstellenden kunnen zich daarvoor tot de bestuursleden wenden. Gageldonk is van 25 juni tot 18 juli ge sloten, zodat er in die periode geen in structielessen worden gegeven. De geslaagden uit Sint-Annaland. Oud- Vossemeer en Tholen zijn: A-diploma: Marijke den Engelsman, Anton Geluk, Adriana den Haan, Mar cel Havermans, Hans van Hees, Aad van 't Hof, Maria van 't Hof, Gertina v.d. Jagt, Irma Jansen, Ellen Klaasse, Cor nelia v.d. Klooster, Jan Moerland, Mar co Mollenbrok, Diana Quist, Janet v.d. Repe, Dingena Rijnberg, Abramina Scherpenisse. Karin Schillemans, Bart Tielens. André Visser, Danny Vroegop, Edwin v.d. Zande en Anita Hommel. B-diploma: Dirk Bruynzeel. Kommertje van Dijke, Sandra Dupont, Anko Faas- se, Jacco Gunter, Erika Hommel. Sylvia Imandt. Adriana Kroese, Irene Ooster- wijk. Leendert van Popering. Nelleke Ridderhof. Elly Tange. Aagje Theunis- se, Ellen Vissenberg. John Vroegop, Marinus Westdorp. Peter Westdorp en Adriana Theunisse. Valkenburg werd een tijd van 55.48 min. genoteerd. Hij kreeg met Wim West dorp een openbare berisping van de wedstrijdcommissarissen wegens staye- ren. De RSC Zuidwesthoek A met Wim Evertse, Peter Hellemons, Arie Deusing, Kas Fiktorie, Ad van Treijen en Adrie van Loon kwamen met z'n vijven over de eindstreep in een tijd van 53.54 min., wat een tweede plaats en 150 gulden opleverde. De B-ploeg van RSC Zuidwesthoek met Bram Geense, Peter de Nijs, Ad Cloots, Charles Dietvorst, Toine Verheezen en Henk Boonman kwamen als vijfde over de meet met een tijd van 55.28 u., wat 50 gulden in het laadje bracht. De ploeg van Bram Geense kwam voltallig over de finish, maar bij verschillende ploegen waren er achterblijvers. In de indivi duele klassering liepen de tijden dan ook uiteen van 52.54 min. voor Ad Bas tiaanse en Thijs Fase tot 1.03.46 u. voor L. v.d. Wiel. Ploegentijdrit: 1. W.V. Roosendaal A, 52.54 min.; 2. RSC Zuidwesthoek A, 53.54 min.; 3. W.V. Theo Middelkamp, 55.04 min.; 4. Willebrord Wil Vooruit, 55.08 min.; 5. R.S.C. Zuidwesthoek B, 55.28 min.; 6. W.V. Ahoy, 56.08 min.; 7. Westland Wil Vooruit, 57.32 min.; 9. W.V. Spart, 57.51 min.; 10. W.V. Ede, 58.31 min.; 11. W.V. Windmolens, 59.18 min. Individueel: 1. A. Bastiaanse, 2. Thijs Fase, 3. J. Gommers, 4. V. Aarts, 5. A. van Elzakker allen 52.54 min., 6. W. Evertse, P. Hellemons, 8. A. Deusing, 9, K. Fiktorie, 10. A. van Treijen elk met 53.55 min. Bram Geense was 24e met 55.08 min. Junioren: Vijf juniorenploegen, die di rect na de amaterurs met twee minuten tussenruimte waren gestart, streden om een klassering voor de wereldkam pioenschappen. De KNWU A ploeg deed het prima met 54.46 min., voor de KNWU B met 56.30 min., de Zee.uws selectie met 59.04 min. en Fortuna Zun- dert en Transvemij elk met 59.10 min. Zaterdag werden nog twee etappeweds- trijnden gereden in het kader van de Zebrakoers. De etappe Bergen op Zoom-Kapelle werd gewonnen door Vester Aarts met Wim Evertse als 6e, Bram Geense 1 le en Thijs Fase 12e. De etappe Goes-Bergen op Zoom kwam op naam van Peter Koppert met Thijs Fase als 2, Bram Geense 3e en Wim Evertse 9e. Prima reslultaten dus van de stree- krenners die in het eindklassement na drie wedstrijdonderdelen als 3e (Fase), 6e (Evertse) en 1 le (Geense) eindigden. Het algemeen ploegenklassement werd gewonnen door Roosendaal A (Fase) voor de Zuidwesthoek A (Êvertse). Geense zat in de Zuidwesthoek B, die als 5e eindigde. Merkwaardig in deze Ze brakoers was, dat Thijs Fase als een niet bij een gesponsorde club behorende renner, een hoofdrol speelde in dit offi cieus Nederlands kampioenschap van gesponsorde wielerclubs. Wim Evertse bereikte in de ronde van Halsteren een elfde plaats. Amigos meisjes kampioen Het eerste meisjesteam van Amigos is zaterdag in Oud-Vossemeer door een 2-2 gelijkspel tegen T.O.G. uit Wouw kampioen geworden van de jeugdcom- petitie 1976-1977. De eerste set gaf een goed spelend Ami gos te zien met een vlotte overwinning: 15-4. De tweede en derde set waren echter voor de Brabantse ploeg met 9-15 en 7-15. In de laatste set lieten de Oud- Vossemeerse meisjes zien dat ze terecht kampioen geworden zijn: 15-2. Amigos kan terugzien op een uitstekend seizoen, want er werd geen enkele wedstrijd ver loren. Het team bestond uit Jacobine van Boeijen, Ankie van Dijk, Wilma Friderichs, Helma Goedegebuure, In eke Goedegebuure, Anja Hommel en aanvoerster Coby Polderman. In de wedstijd tegen T.O.G. trad Amigos II aanvoerster Marie Louise Verhees nog op ais invalster voor de geblesseerde Wilma Friderichs. Na afloop van de kampioenswedstrijd kwamen er uiter aard felicitaties en bloemen van bestuur, supporters, trainer en de leden van de andere jeugdteams. De eindstand is na 20 wedstrijden: 1. Amigos 1,63 p.; 2. T.O.G., 58 p.; 3. West A 57 p.; 4. HVV, 54 p.; 5. Rapid, 48 p.; 6. West B. 45 p.; 7. Amigos II 30 p.: 8. Apollo 26 p.; 9. West C, 23p.t 10. Deko, 22 p.; 11. Zebra, 14 p. Het jongensteam van Amigos verloor zaterdagmorgen thuis met(fi-4 van Ber- mi II uit Roosendaal. Het team was no gal verzwakt omdat diverse spelers meenden andere "verplichtingen" te hebben. Ondanks de nederlaag kunnen de jongens terugzien op een goede wedstrijd. Met name Piet Bevelander en invaller Rien Havermans lieten uitste kend spel zien. Setstanden 5-15, 10-15, 11-15 en 8-15. Ook voor de jongens is de De hengelsportvereniging De Zeebaars organiseert op tweede Pinksterdag voor de achttiende keer een internationaal zeehengelconcours op het eiland Tho len. Bij de keur van prijzen is de Een- drachtbodecup voor de best geklasseer de visser van Tholen en Sint-Philip- sland. Deze beker werd eerder al eens gewonnen door dhr. J. Quist uit Anna Jacobapolder. Er wordt van half elf tot half twee gevist aan de zeedijk te Scher penisse. Reeds vanaf acht uur worden er kaarten afgehaald in de Gouden Leeuw, terwijl omstreeks vier uur de prijsuitrei king is in het Holland Huis. competitie nu afgelopen. Amigos is zes de geworden, wat gezien het grote krachts- en leeftijsverschil in deze com petitie zeker aanvaardbaar is. Zaterdag 30 april heeft de recreatieve volleybalvereniging Thovo deelgenoe- men aan een tournooi van v.c. De Berk uit Putte. Thovo werd eerste in de re creatieve klasse en kon de prijzenkast wederom verfraaien met een mooie be ker. Op 8 mei nam Thovo deel aan een tournooi van v.c. Swinta uit Helvoirt. Hier lukte het minder goed, mede door het slechte weer. Thovo werd derde in de recreatieve klasse. Er was een eerste en een tweede prijs beschikbaar zodat Thovo er net buiten viel. In de onder linge competitie speelde Thovo 12 mei een wedstrijd tegen het team van de Rijkspolitie. De sterke arm was weer de sterkste. Toch wist Thovo nog een set te pakken. Eindstand Rijkspolitie-Thovo 5-1. 9 juni speelt Thovo om 9 uur in Haestinge een wedstrijd in de onderlin ge competitie tegen Amigos I uit Oud- Vossemeer. De Eilandc p voor pupillen is in de klasse D en E I gewonnen door Tholense Boys en in de klasse E II door de orga niserende vereniging Vosmeer. De gestaag neervallende regen was za- termorgen geen belemmering voor de E-pupillen om hun wedstrijden met veel enthousiasme af te werken. Er waren geen blessures in dit sportieve toernooi, dat o.l.v. de jeugdleiders Kees Timmer mans, Leo Havermans czn, Leo Haver mans jzn, Han van Daalen en Wim de Leeuw werd afgewerkt. De organisato ren J. Heijboer en A. Brusselaars reikten in de kantine de prijzen uit. D pupillen: 1. Tholense Boys I, 9 p. 14-0 doelcijfers; 2. Vosmeer, 8 p, 9-2 d; 3. Tholense Boys II, 7 p. 7-7 d; 4. WHS I, 2p, 5-9 d; 5. Smerdiek, 2 p, 2-9 d; 6. WHS II, 2 p, 2-12 d. Tholen I-Tholen II 3-0, WHS II-WHS 1 0-2, Smerdiek- Vosmeer 0-1, Tholen I-WHS II 3-0, Vosmeer-Thoeln II 1-1, WHS I- Smerdiek 0-2, WHS II-Tholen II 1-2, WHS I -Tholen I 0-2, Smerdiek-WHS II 0-1, Vosmeer-Tholen I 0-0, Tholen II- Smerdiek 1-0, Vosmeer-WHS I 2-1, HS 1-Tholen II 2-3, Smerdiek-Tholen I 0-6, WHS li-Vosmeer 0-5. E I pupillen: 1. Tholense Boys. 8 punten, 8-3 doelcijfers; .2. Stavenisse, 8 p, 5-4 d; 3. Vosmeer, 7 p, 5-1 d; 4. WHS, 4 p, 4-5 d; 5. Smerdiek, 2 p, 1-6 d; 6. SPS, 1 p,0-4 d. Stavenisse-Tholen 2-1, SPS-WHS 0-1, Smerdiek-VOsmeer 0-0. SPS-Stavenisse 0-1, Vosmeer-Tholen 0-1, WHS-Smer- diek 2-1. Tholen-SPS 1-0, WHS-Stave- nisse 0-1, SMerdiek-SPS 0-0, Stavenis- se-Vosmeer 0-3, Smerdiek-Tholen 0-3, Vosmeer-WHS 1-0, Tholen-WHS 2-1, Stavenisse-Smerdiek 1-0, SPS-Vosmeer 0-1. 1 E II pupillen: 1. Vosmeer, 6 punten, 4-0 doelcijfers; 2. WHS, 3 p, 4-2 d; 3. Smer diek, 3 p, 3-3 d; 4. Tholense Boys, 0 p. 0-6 d. Smerdiek-Tholen 2-0, WHS-Vos- meer 0-1. Tholen-WHS 0-3, Vosmeer- Smerdiek 2-0, Tholen-Vosmeer 0-1, WHS-Smerdiek 1-1. De directeur van het gewestelijk ar beidsbureau te Zierikzee heeft de on tslagaanvraag voor zeventien werkne mers (16 vrouwen en 1 man) van de foundationindustrie Sanbella te Sint- Annaland geweigerd. "De aangevoerde motieven hebben mij niet de overtuiging gegeven dat de voorgenoemen sluiting van het bedrijf te Sint-Annaland met on tslag van de medewerkers gepaard moet gaan", aldus de directeur van het ar beidsbureau. Voor Sanbella-directeur J. D. Holke- boer uit Tholen komt die weigering on verwacht. "We staan er versteld van. In werkgeverskringen is dit onbegrijpelijk. Wij hebben zeer afdoende en duidelijke motieven aangevoerd. De directeur van het arbeidsbureau laat zich niet duide lijk uit waarom hij de vergunning wei: gert. Het is opinievorming op emotio nele gronden. En een samenspannen' van instanties die te licht denken over het maar failliet laten gaan van een be drijf. De overige vijftig arbeidsplaatsen zetten ze op de tocht. Het is te meer onbegrijpelijk en schandalig omdat er op Tholen dringend vraag is naar modi- nettes. Wij konden onze werkneemsters vervangende werkgelgegenheid aanbie den bij Elvina in Sint-Maartensdijk", aldus dhr. Holkenboer. Sanbella be raadt zich nu op het instellen van be roep. "U hoeft niet uit te sluiten dat er vragen gesteld worden in de kamer, want door de beslissing wordt 't er niet gemakkelijker op", meent dhr. Holken boer. Hij deelde verder mee. dat er nog mogelijkheden onderzocht worden voor het maken van alternatieve produkten die op het ogenblik beter in de markt liggen: kinderkleding in plaats van B.H.'s. "Dit is de laatste noodmaatregel, wellicht het laatste redmiddel", aldus de Sanbella-directeur.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 15