Ruimte voor sportveld Scherpenisse en veiling Sint-Annaland GJRÖ /c O Stichting Beter Wonen Tholen is voorzitter met paar ambtenaren Twintig bezwaren tegen plan Buitengebied WHS in volgende bekerronde tegen le klasser Ridderkerk Woensdag 4 mei a.s. VAN AGT Atletiek VAN AGT KAABEE PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Niet bij brood alleen sè Raadslid Van Damme in commissie openbare werken: Donderdag 28 april 1977 EENDRACHTBODE 7 Weg Oesterdam MODEBRILLEN Uitnodiging voor een openbare verkiezings bijeenkomst Minister drs. T. Westerterp. 't Ouwe Raed'uus te Poortvliet 7.30 uur n.m. Sportveld Scherpenisse Veiling St. Annaland Daarom no. 1 van lijst 1 C/5//0 Samen verant woordelijk voor een rechtvaardig beleid Daarom no. 1 van lijst 1 Hoe boer Loratarifa de honger verdreef "Wat is nou eigenlijk de wo ningstichting? Een voorzitter met een paar ambtenaren. De secretaris (dhr. A. van den Hoek uit Sint Maartensdijk) heeft op staande voet bedankt omdat hij geen informatie krijgt". Geen verzoek gehad Veel goed werk VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Vervolg op pag. STEMMEN VAN IEZERS Acht van de twintig bezwaarschriften te gen het bestemmingsplan Buitengebied zijn dinsdagavond door betrokkenen toegelicht voor de Thoolse raadscom missie ruimtelijke ordeniné. Dinsdag avond a.s. zal de commissie een advies geven aan b. en w. wat er met de be zwaarschriften moet gebeuren. Dhr. W.J. den Hoed uit Tholen had eind vorig jaar na informatie bij de gemeen tesecretarie over de plannen, een huis met schuur gekocht aan de Oudeland- sedijk. Begin dit jaar diende hij een te kening in voor verbouw. De welstand scommissie had behalve tegen de kleur, geen bezwaar, maar b. en w. gaven geen vergunning vanwege het ontwerp bes temmingsplan Buitengebied, waarin de panden een agrarische bestemming hebben gekregen. Dhr. Den Hoed be pleitte hiervan een woonbestemming te maken. Dhr. J.P. van Daalen uit Poortvliet zag zich door plan Buitengebied beperkt vanwege archeologische waarde van zijn grond rond de boerderij. "Dat kan ver velende gevolgen hebben omdat ik dan nooit kan mengfresen of een verharding aanleggen. Bij de herverkaveling heeft dhr. Jasperse een schedel en scherven gevonden, maar ik ben nooit op de hoogte gesteld van oudheidkundige za ken in m'n grond", aldus dhr. Van Daa len. Hij wilde het agrarisch belang bo ven het archeologisch belang stellen. Vanaf de toekomstige'Oesterdam is op Tholen een aansluitende weg geprojec teerd vanaf de Veerweg naar het stenen kruis. Over het tracé hebben Land bouwschap. Waterschap en andere in stanties reeds overeenstemming bereikt. Het gemeentebestuur had deze situatie in plan Buitengebied opgenomen, maar dhr. Verbogt uit Tholen had daar be zwaar tegen. Hij voerde aan dat de weg door Schakerloo dwars door zijn perceel 9 VSfeenhergsestraat - Tel. 34228 Jh BERGEN OP ZOOM advertentie IM Tholen za 30 april Rommelmarkt za 30 april 14.30 uur Koninginnerit M.A.C. "Tholen" Oud-Vossemeer ma 2 mei 20 u. Hof van Holland VVD-kandidaat kamerleden Ed Nijpels en dhr. Voogd za 14 mei Oriëntatierit "Amigos" 14.30 uur vanaf Café 't Veer vr 20 mei 20 u. De Vossekuil ZVU Louis van Dijk/Jules de Corte Sint-Annaland za 30 april Rommelmarkt Bergen op Zoom Stichting Gamma ma 9 mei De Stoele- mat 20.15 u. Brabants Orkest m.m.v. dameskoor conservatorium Poortvliet wo 4 mei 19.30 u. 't Ouwe Raed'uus C.D.A. Minister Westerterp do 28 apr 19.30 u. 't Ouwe Raed'uus Alg. Ledenverg. KNJV Tholen/Sint-Philips- land Bergen op Zoom Roxy Papilion 14 j. dagelijks 20 u, zo 16 en 20 u The big store 5.1. .vr 23 u De avonturen van Pietje Bell a.l. za, zo, wo 14 u Luxor The scarlet buccaneer 14 j vr, za. zo 20 u Rolls Royce baby 18 j za 23.30 u Winnetou tegen Witte Buffel 14 j zo 14 u Bruce Lee mijn meester 18 j zo 16.30, ma, di, wo 20 u Poortvliet za. 30 apr. 't Ouwe Raed'uus Oranjebal De Wigchelaar. Advertentie 1M bouwland van 11 ha zal gaan. Hij raakt niet alleen ruim 2 ha grond kwijt, maar bovendien wordt een aaneen gesloten blok versnipperd. Waarom die weg niet via de Veerweg projecteren? Dat geeft de minste pijn voor betrokkerien, zei dhr. Verbogt. De burgemeester vond dat het gemeen tebestuur zich inderdaad op deze situa tie dient te bezinnen, temeer gezien de vragen over de wijze waarop de Oester dam aangelegd wordt. Dhr. Guequierre uit Sint-Maartensdijk had aan de Provincialeweg een huis ge kocht met een goothoogte van 3 xfi m dat hij wil verbouwen. Om schuine kanten op de bovenverdieping te vermijden, wil hij een goothoogte van 5 m. Daarvoor had hij een tekening ingediend, maar b. en w. wezen op plan Buitengebied waarin maar een goothoogte van 4 m is toegestaan. Volgens directeur gemeen tewerken P.A. Boot is dat woon- en subsidietechnisch voldoende. Dhr. Guequierre voerde echter aan, datje bij 5 m goothoogte geen dakkapel nodig hebt en dat is goedkoper. Dhr. A.L.G. van Doorn pleitte namens de Stichting Sportgemeenschap Volhar ding voor het sportveld achter de Lan- geweg in Scherpenisse. Hij vond het niet verantwoord dit terrein in plan Buiten gebied op te nemen en zo op voorschot aan te tasten. Dhr. Van Doorn had daarvoor geen motivering kunnen vin den. Naast de ijsbaan op het Pluim- pot-terrein is het sportveld achter de Langeweg de enige actieve ontspan ningsruimte in Scherpenisse. ën beginsel hebben we overeenstemming bereikt met de sportvereniging Scherpenisse om atletiek en andere buitensporten te gaan beoefenen, Ook zijn we bereid het veld voor andere sporten in georganiseerd verband en onder goede leiding, be schikbaar te stellen, aldus dhr. Van Doom. Dhr. C. Koopman wilde bij zijn bedrijf in granen, enz. aan de Kastelijnsweg 25 m ruimte hebben voor uitbreidingsmo gelijkheden, aangezien pogingen op an dere plaatsen mislukten. Op het ogen blik heeft men nog een uitbreidingsplan in uitvoering, maar als de fa. Koopman zo blijft groeien, heeft men nseer grond nodig. We zijn een gezond bedrijf zon der financiële steun van de overheid, zei dhr. Koopman. Wanneer de 25 m achter het huidige bedrijf niet als uitbreidings mogelijkheid zou worden opgenomen, vreesde dhr. Koopman moeilijkheden. Voor eventuele uitbreiding zouden dan langdurige procedures gevoerd moeten Het herenteam van De Eendracht heeft met 4-2 van Dio Etten Leur gewonnen in het zwembad 't Zand te Roosendaal. Dankzij een groot overwicht kwam er via Peter Brugman een snelle voor sprong: 2-0. Een verdedigingsfout le verde een ruststand van 2-1 op. Daarop zette trainer Gerard Gravestein de re servé-keeper Johan van Stee voor het eerst tussen de palen. In de eerste mi nuut van de tweede periode zorgde Rien v.d. Ree voor 3-1 en even later Peter Brugman voor 4-1. Een uitval van Dio leverde een 4-2 eindstand op. De adspi- ranten verloren met 8-4 van Donge- mond Raamsdonkveer in het zwembad Hoeven. Doelpunten van Jos Jansen (3) en Bennie Brugman. Op Koninginnedag doet het jeugdteam van De Eendracht vanaf negen uur mee aan een waterpo- lo-toernooi in Hoogerheide met o.a. de Zuidwesthoek, de Krabben Bergen op Zoom en Hieronymus Roosendaal. worden met eventueel verzet van maat schappelijke stromingen die bezwaar maken tegen lawaai. De burgemeester achtte die vrees te groot omdat het be drijf buiten de woonbebouwing zit. Bo vendien leven we in een rechtsstaat waarin bezwaren ook gegrond moeten zijn. Voorzitter Brooijmans en directeur Duijzer hielden een pleidooi voor uit breidingsmogelijkheden van de veiling Sint-Annaland. Men heeft daarvoor vijftien jaar geleden al grond gekocht naast de veiling aan de Langeweg. Eco nomisch gezien is dat de mooiste kant omdat uitbreiding in de lengterichting aan de Veilingweg in verband met de aanleg van gas, water. enz. en het werk van het personeel, veel oneconomischer zou zijn. Uit het oogpunt van werkgele genheid moet je toch blij zijn met uit breiding, vond dhr. Duijzer. De burgemeester zei dat het een wijd verbreid misverstand is' dat de overheid op elke plaats blij is met uitbreiding van bedrijven. Tegen de veiling is er duide lijk geen bezwaar, maar wel tegen een milieu-vervuilende industrie. In het bestemmingsplan kun je geen eigen domsverhoudingen vastleggen en de veiling zou de grond kunnen verkopen, aldus de burgemeester. Tenslotte kreeg de raadscommissie nog met een boomprobleem te maken. De Levensverzekeringsmaatschappij Utrecht heeft verschillende boerderijen en dijken op Tholen en dhr. Naber was vooral ongerust dat de populierenteelt op de dijken beknot wordt door plan Buitengebied. De boswet geeft al be perkingen, maar nu zou er ook van b. en w. nog een vergunning voor kappen en rooien nodig zijn. De burgemeester noemde de dijken met beplanting ka rakteristiek voor het Thoolse landschap en daarom hecht het gemeentebestuur zoveel waarde aan die bomen. We moe ten hiermee uitermate zorgvuldig zijn om ons landschap gaaf te houden, aldus de burgemeester. Met b. en w. valt te praten over de soort bomen, maar in sommige gevallen zijn bijvoorbeeld knotwilgen zeer karakteristiek. Die zou den dan niet gekapt mogen worden om populieren te planten. De burgemeester vond dat het ook niet in overeenstemming met de standing van de verzekeringsmaatschappij zou zijn, als men zo maar zou kappen. De maatschappij heeft immers een boom in z'n vignet. Volgende week dinsdagavond geeft de raadscommissie r.o. over deze bezwaar schriften advies aan b. en w. Advertentie IM Advertentie IM, Bij een 20 km. lange wegwedstrijd in Halsteren bezette Jan de Leeuw uit Oud Vossemeer de 8ste plaats met een nieuw persoonlijk record van 1.14.23. Er waren 32 vertrekkers, waarvan er 24 de einds treep haalden na een zware wedstrijd bij een stormachtige wind. Advertentie IM Een moeilijke zege in de 88ste minuut van de wedstrijd tegen derde klasser Heukelum, heeft WHS in de vierde be kerronde of achtste finale gebracht. Dinsdagavond werd de Brabantse ploeg met 1-2 verslagen. In de volgende ronde is eerste klasser RVVH uit Ridderkerk de tegenstander. WHS-wedstrijdsecre- taris A.C. Scherpenisse probeerde dins dagavond nog deze ontmoeting a.s.. za terdag 30 april (Koninginnedag) in Sint- Annaland te laten spelen in plaats van dinsdag 3 mei. Het lijkt er inderdaad op, dat de groen-witten zijn geïnspireerd door de trainersperikelen en laten zien dat men echt wel wat van voetballen afweet. Het is immers vooral bij bekerwedstrijden dat een lager geklasseerd elftal een zo danige vechtlust toont - zeker voor eigen' publiek - dat een getipte winnaar kap seist. Ook de WHS-formaat had het niet ge makkelijk op de vroege dinsdagavond in Heukelum. Toch bleek men technisch wel de meerdere te zijn van een met grote inzet strijdende thuisclub. Een aanvankelijke verkenning leidde al snel tot een paar WHS-combinaties die er niet om logen. Een Van der Meeren bleek in zijn passes volop eerste klas voetbal achter de rug te hebben, maar ook een Theo Moerland poogde zo be weeglijk mogelijk te handelen. Het re sultaat was uiteindelijk een voorsprong via een prachtig doelpunt van de jongste WHS'er Piet Fase. Hij leek een voorzet met de hand mee te nemen, maar de op zijn hielen staande scheidsrechter zag duidelijk dat het een voortreffelijke kopbal werd: 0-1. Zelfs na de wedstrijd was Heukelum het er nog nauwelijks over eens of het al dan niet een handsbal was. Daarna kreeg WHS het wat moei lijk vanwege een enorme inzet van de thuisclub. Zelden echter kwam de groen-witte doelman in ernstige moei lijkheden. Toch wist Heukelum bij een enkele aarzeling van de WHS-verdedi- ging de gelijkmaker te scoren. Trainer De Frel had na tachtig minuten voetbal al enigermate rekening gehouden met verlenging en daarbij de kansen van de conditie afgewogen. Het kon in het voordeel van WHS zijn, maar zover be hoefde het niet te komen. In de 88ste minuut schoot eerst Theo Moerland hard in. Het leer werd door de doelman teruggestompt, maar toen kwam Van der Meeren aan bod, die zijn strakke schot door een Heukelum-been zag ge keerd. Tenslotte was het nog het minst moeilijk voor Nico Hage om af te ron den: 1-2. De Sint-Annalandse tweede klasser had ,de volgende bekerronde be reikt. 'Arm zijn we natuurlijk nog steeds, maar we hebben na weer hoop voor de toekomst.' In'de diepe binnenlanden van Colombia woont Alpidio Loratarifa. Een 27-jarige boer met drie kinderen. In vrijwel niets verschilt hij van al die honderdduizen den andere straatarme boeren. Alpidio's lemen hutje is misschien nog wat ar moediger dan die van zijn buren. En hij heeft ook geen krukjes genoeg om ons allemaal te laten zitten. Honger behoort, volgens Alpidio, tot de gewoonste zaak van de wereld in deze streek. En toch is het land enorm vruchtbaar. "Jarenlang heb ik als pach ter bij een grootgrondbezitter gezwoegd, zonder een cent te kunnen sparen. We werden steeds armer in plaats van rijker. Op het laatst hadden we helemaal niets te eten. Toen zijn we met de andere boeren in opstand gekomen. We hebben de grond, die door de grootgrondbezit ter werd verwaarloosd, bezet" vertelt Alpidio. Arm zijn we natuurlijk nog steeds maar nu is er weer hoop voor de toekomst want in onze streek hebben de boeren zich aaneengesloten om tegen de grootgrondbezitters te vechten". Zoals vele honderdduizenden boeren in Colombia is ook Alpidio lid van de boerenvakbond, de ANUC. Dankzij de Amigos Heren Maandag speelde het eerste herenteam van Amigos de zeer belangrijke weds trijd tegen Olympus. Laatstgenoemd team stond d 3 'punten achter op Dio- meon en moest met 3-0 winnen om kampioen te worden. Bij een 2-2 gelijk spel was Diomedon al kampioen. Er was grote publieke belangstelling, toen Amigos aan deze klus begon, waar het overigens zelf weinig belang bij had, omdat de 3e plaats toch al vast stond. Voor Amigos was er wel de teleurstelling dat trainer en aanvoer H. Nieuwenhuis van oordeel was dat de wedstrijd om 9.00 uur zou beginnen, terwijl om 8 uur moest worden gestart. Daarbij kwam nog de wegens ziekte absente Ad Vis. KORFBAL EËO Peter Roelse maakte 100e doelpunt Werd Emergo dit jaar al micro-kam pioen, nu lijkt het ook op het veld te lukken. Na 11 van de 15 wedstrijden staan ze met-22 punten op de eerste plaats met vele punten voorsprong op Olympia 2. Dat zei raadslid M. van Damme woens dagavond in de commissie openbare werken, waar de centralisatie van de buitendienst gemeentewerken in de voormalige groenvoederdrogerij in Scherpenisse ter sprake kwam. Een van de bestaande gemeentewerkplaatsen, het gebouw aan de Vijfzinnen in Sint Maartensdijk zou worden overgedragen aan de stichting Beter Wonen, die sinds 1 januari twee onderhoudstimmerlieden in dienst heeft. De nieuwe gebouwen van gemeentewerken in Scherpenisse. zijn echter zo ruim, dat o.a. de timmer en schilderswerkplaats met machines best ook door Beter Wonen gebruikt kunnen worden. Raadslid P. van Schetsen vond dat de mogelijkheden voor samenwerking on derzocht moeten worden als het de be doeling is dat Beter Wonen zelf het on derhoud van de 2000 huizen ter hand neemt vanuit de werkplaats te Sint Maartensdijk. Raadslid M.P. van Dijke zette daar een vraagteken bij: "Op ander terrein moet de woningstichting op eigen benen staan. Moeten we dan hier gaan samen werken?" Wethouder L.J. Koopman verwonderde zich erover dat Van Schetsen voor sa menwerking pleitte: "De Raad wil de samenwerking tussen Beter Wonen en het gemeentebestuur liefst zachtjesaan afbreken. Van de woningstichting heb ben we overigens geen officieel verzoek gehad om het gebouw van gemeente werken in Sint Maartensdijk over te kunnen nemen. Ook van de brandweer Sint Annaland niet die de gebouwen van gemeentewerken daar wil hebben. Dat hoor ik maar van terzijde", aldus we thouder Koopman. Van Schetsen: "Dat is fout. Je moet we ten wat Beter Wonen met de gemeente werkplaats in Sint Maartensdijk wil". Koopman: "Voordat deze zaak in de raad komt, zal ik een duidelijk antwoord van Beter Wonen vragen". Na de kritiek van raadslid Van Damme op Beter Wonen ging wethouder Koop man direct in de verdediging: "De wo ningstichting heeft veel goed werk ver richt. Als er fouten gemaakt worden, die maakt ook de raad, de ambtenaren en de pers. 't Is jammer dat de secretaris van Beter Wonen deze informatie aan het publiek kwijt wil". Van Damme: "Niet de secretaris wil dat kwijt, maar ik deel het in deze commis sie mee". Koopman: "De woningstichting is een onafhankelijk orgaan. Ze staat op zich zelf, maar maakt gebruik van diensten van de gemeente. Anders wordt het een duur apparaat met minder voorzienin gen in de huizen". Mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven: "Betekent dit, dat de stichting zichzelf niet kan bedruipen?" Koopman: "Er zijn veel verbeteringen voor huizen die' eigenlijk door de huur der betaald zouden moeten worden. Anderhalf jaar geleden bij een gesprek van de raad van Beter Wonen was er geen kritiek op de woningstichting en nu ze geen weerwoord hebben, is er kri tiek". Mevr. Deurloo: "Er is een onduidelijke situatie. De mensen moeten formulieren over woningen op het gemeentehuis ha len en inleveren en als het om onder houd gaat, moeten ze bij gemeentewer ken zijn". Wethouder Koopman zei het daarmee eens te zijn, waarna dit hoofd- stu' Beter Wonen werd afgesloten. Zaterdag werd tegen Togo nog eens duidelijk gemaakt dat Emergo beslist geen "mooi weer" ploeg is. Ondanks de harde wind werd het een regelmatige 10-0 overwinning. Nelly Potappel was aanvoerster, aangezien Jasper v.d. Lin den zich tussen het enthousiaste publiek bevond. Met de wind in de rug maakte Dicky v.d. Linden al in de derde minuut 1-0. Peter Klomps schoot en dat bete kende 2-0. Het volgende aanvalsvak had iets meer moeite. Vooral Anton Roose boom de Vries had een lastige verdedi ger, maar van ver schoot hij toch raak: 3-0. Rini Suurland maakte er met een doorloopbal, uitstekend door Maddy v^d. Hoek gelanceerd, 4-0 van. Na de vakwisseling kreeg eerst Nelly Potappel een kans. Daarna schoot Corrie Franke op de rand, maar de harde wind verhin derde dat er doelpunten vielen. Huib Glerum had geluk toen zijn inzet in de mand waaide: 5-0. Na de rust werd het weer beter en Huid Glerum maakte 6-0. Dit betekende het 99e doelpunt en het 100ste kon niet uitblijven. De maker was Peter Roelse, die door een serieuze trai ning een zeer goede korfballer wordt. Dicky v.d. Linden, Rini Suurland en Goos Roeland voerden de stand nog op tot 10-0, waarna men een cadeautje aan Togo gaf: 10-1. De strijd was al gestre den en Emergo maakt zich op voor het kampioenschap, dat op 7 mei thuis tegen Volharding behaald kan worden. Twee kampioenschappen in een jaar: geen wonder dat Ad de Kort een gewild trai ner wórdt, want op de training was er zelfs "buitenlandse" belangstelling voor hem. De adspiranten deden het ook zeer goed: met 3-0 werd Terheyden versla gen dankzij doelpunten van Leo Over- beeke, René van Haaften en Tony Klomps. De pupillen wonnen ook met 3-0 van de Kieviten. Goals van Martin op den Brouw en Els Overbeeke (2). ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM Met een verzwakt team werd dan ook de eerste set met 15-4 verloren. Men her stelde zich echter op bijzondere wijze. Amigos wist in de 2e set Olympus met 15-7 te verpletteren. Inmiddels was H. Nieuwenhuis gearriveerd en het leek dat het gedesilusioneerd Olympus rijp was voor de slacht. De bal is echter rond en in de sport doen zich soms miraculeuze krachten voor, want anders viel niet te verklaren, terwijl Amigos voortdurend voor had gestaan deze set toch met 15-13 werd verloren. Het was de meest span nende set en het publiek genoot volop van dit volleybal. Helaas werd de 4e set een afknapper en Amigos verloor roemloos met 15-4. Het geheel toch een stukje propaganda voor het volleyen met een intens meelevend publiek. Veronica won nog eens In de laatste competitie-ontmoeting heeft Veronica zich tegen het als tweede geplaatste Tobec 3 de echte kampioen getoond. Winst kwam er overigens tegen deze partner niet gemakkelijk uit. De eerste set met lange rallys eindigde 18-16, de 2e set eenzelfde spelbeeld, waarbij hard voor de punten werd gek nokt, maar de eerste 18-16 waren voor Tobec 3, de tweede set echter voor Ver onica met 15-11 en de derde set even eens, nu 15-9. Een 2-1 zege dus en daar mee is voor dit seizoen de competitie kous af. Damescompetitie De laatste wedstrijd in deze competitie zou Veronica proberen dat ene punt te pakken dat nodig was om een plaats op te schuiven. Tobec was er echter ook noj> en het kwam terecht uit op een gelijk-- spel: 2-2. Veronica liet de eerste set goed spel zien, nam met 0-3 de leiding en bouwde uit naar 7-10, 8-13 om met 8-15 te winnen. In de tweede set stevende Veronica weer, op de setoverwinning, gaf via 1-3, 1-8 en 9-11 en zette ook deze set op haar naam met 12-15. Aanvankelijk zag het er in de derde set ook nog goed uit voor Veroni ca met 0-5, maar toen plofte het team in elkaar. Tobec voelde de inzinking van de partner en sloeg toe via 5-6, 8-10, 12-11, 14-14 en 15-15 om daardoor met 17-15 te winnen. Veronica nam in de xierde set nog wel de leiding met 0-4, maar zakte terug en wist niet meer op te komen. Tobec won dan ook die set met 6-4, 11-4, 14-6 en 15-6. De dames van Amigos speelden maan dag tegen VC De Berk 1. Amigos begon de eerste set met volle inzet. Er kwam een goede aanval tot stand en het sa menspel kwam redelijk tot uiting. Tegen nummer 1 op de ranglijst bleek men echter niet opgewassen. De stand 15-6. De tweede set spanden beide ploegen zich in en werd zelfs een stand van 5-2 voor Amigos bereikt. Toen vielen de dames echter terug en verloren met 15-7. De derde set hadden ze veel moeite om 1 punte te veroveren. Dat lukte nog op het laatste moment, maar mén verloor wel met 15-1. Toch een goede afsluiting van de competitie. Jeugdcompetitie volley Zaterdagmorgen speelden de meisjes van Amigos 1 de lastige thuiswedstrijd tegen West 3 uit Roosendaal. Destijds liep de uitwedstrijd naar een 2-2 gelijk spel. Een zware opgave daarom de pun ten thans thuis te houden. Dat bleek ook al in de eerste set. West startte goed en nam een 2-8 voorsprong. Amigos kreeg toen echter wat meer greep op het spel en won tenslotte deze set nog met 15-13. De tweede set gaf een identiek beeld te zien. Amigos was meer in de aanval, ANUC hebben de Colombiaanse boe ren honderdduizenden hectares land op grootgrondbezitters heroverd. Alpidio: "Alleen al in deze buurt hebben we 2400 hectare land heroverd. Ik zeg expres "heroverd" omdat onze vaders en grootvaders vroeger met geweld van hun land zijn verdreven. Dat land willen we nu terughebben". Op 6 augustus vorig jaar bezette Alpidio met zes andere families zestig hectare land van grootgrondbezitter Tamara. Daarvóór had hij vijf jaar als pachter gewerkt. "De meeste boeren in de streek zijn pachters. Het is een vreselijk bes taan, want de prijzen van onze produk- ten zijn zó laag dat we vaak geld van de grootgrondbezitter moeten lenen. En de rente is zo hoog dat we de aflossing niet kunnen nakomen. Zo zijn we met huid en haar aan de grootgrondbezitters overgeleverd". De grondbezetting maakte daar geluk kig een eind aan. "De reaktie van Tamara liet alleen niet lang op zich wachten. Met steun van de politie heeft hij nu al vier keer onze oogst vernietigd. Ze wilden ons ook ar resteren maar we zijn de bossen inge- vlucht. Tegenover hun geweld helpt al-j leen maar de solidariteit van alle boeren. Onze vakbond, de ANUC, zorgt er steeds voor dat boeren uit de omgeving ons helpen met het opnieuw inzaaien van gewassen. Ondanks ook hun ar moede hebben de boeren een stuk van hun eigen land aan ons afgestaan, om dat wij door deze aktie zelfs niets ver bouwen. Zo kunnen we het ook nog even volhouden, en binnenkort gaan we met ANUC nog meer land bezetten. Want wat wij doen is niet meer dan rechtvaardig!" Feest in Scherpenisse Gaarne enkele opmerkingen n.a.v. het verslag in de E.B. van de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering. De SGP heeft het wel erg moeilijk zo de laatste - tijd. Nu weer met het 850-jarig bestaan van Scherpenisse. Het is te betreuren, vind ik, dat de SGP nu zoveel moeilijk heden maakt over een marge van mis schien 20 jaar, die, uitgesmeerd over die 850 jaar, eigenlijk niets te betekenen heeft, terwijl het eigenlijke knelpunt voor de SGP het feest zélf is. Deze con clusie wordt m.i. nog benadrukt door het besluit van dhr. Aamoudse, die in be ginsel zijn medewerking af liet hangen van het programma voor die bewuste week en daarna zijn eventuele mede werking geheel opzegde. Kennelijk ziet het programma er té wereldlijk uit. Het verzoek om de sluiting op zaterdag avond van twaalf uur te verzetten naar half twaalf, is volgens mij een poging om alsnog een klein, doch niet minder op vallend SGP stempel op de festiviteiten te drukken. Ons democratisch bestel laat het gelukkig toe, dat dergelijke voor stellen gedaan kunnen worden, maar desondanks vind ik het onjuist, dat de SGP de andersdenkende mens haar wil aangaande de zondagsrust reeds op za terdagavond op gaat leggen. Dit gebeurt dacht ik al genoeg op andere punten. De opmerking van wethouder Koopman is natuurlijk helemaal een giller om het zo maar eens uit te drukken. Zijn "april grap" is inderdaad uitstekend van toe passing, maar dan wel op de recente kronkelingen van de gemeente, waar het andere zaken betreft, en in het bijzonder op die van de SGP vaó de laatste maanden. Het gaat er op lijken, dat we hier strakt tweedrachtig "feest zullen vieren", het geen de SGP dan, volgens mij, voor een gedeelte bij haar reeds geboekte resul taten kan schrijven. Volgens mij is de SGP-politiek geregeld doordrongen van verouderde dogma's, navolgende starheid, hetgeen hen mis schien nog eens een vergrijsde kliek doet overhouden of hen dwingt hun beleid te wijzigen. Tenslotte, "wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet". Hopende op een geslaagd feest en dank voor plaatsing. Jan Verkerke L. Deurloostraat 18 Scherpenisse

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 7