VVD AKTIEF voor iedereen ZONWERINGEN B V ZEELAND" GUIDO VAN DETH poppentheater Puzzelrit voor ponyclub PREDIKBEURTEN zondag 1 mei 1977 2 EENDRACHTBODE Donderdag 28 april 1977 Voor prijsbewuste mensen. H.K.LABAN Bezoek onze showroom tholen 01660-2823 Tholen Heropend op 27 april Th. A. BOS AFWEZIG van 2 tot en met 6 mei Oud- Vossemeer Stavenisse Camping "STAVENISSE" Sint- Maartensdijk U bent welkom 25 mei, stem Mededeling van de midden standsver. "Smalstad" a.s. zaterdag (Koninginnedag) zijn alle winkels om 13.00 uur gesloten. Scherpenisse Poortvliet Zaterdag 30 april ZVU 00 uur Tholen/14.00 uur St.-Maartensdijk Openluchtvoorstelling Sint- Philipsland B. Lichtenbergstraat 10 advertentie IM Wandeltocht Het is traditie dat de Thoolse Wandel Unie op Koninginnedag een wandel tocht organiseert en daar wordt komen de zaterdag evenmin van afgeweken, ledereen kan mee doen. Gezellig is het. Vanaf 8.00 uur 's morgens is inschrijving mogelijk bij hotel Hof van Holland aan de Kaai. Er zijn afstanden van 5-10 en 15 kilometer. Er wordt vanaf 9.00 uur gestart tot uiterlijk half elf. In Tholen is er vanaf 10.00 uur ook rommelmarkt op de Markt. Neem er een kijkje. ii Hotel-café-restaurant Kaay 6 - Tholen Tel. 01660-2310 In ons geheel gemoderniseerde en aangepast restaurant kunt u nu uw etentjes, bruiloften, partijtjes (tot 60 personen) reserveren. Ook zaal ruimte voor vergaderingen beschik baar. U bent van harte welkom bij de nieuwe eigenaars Roel en Lisette van Timmeren Advertentie IM Dokter Duinker overleden Op 83-jarige leeftijd is, zoals de adver tentie in dit nummer aangeeft, rustig in geslapen. dokter Paul Johan Duinker. Een al rustend arts sinds 1968, m^ar na zijn langdurige arbeid wilde hij temid den van zijn "patiënten" blijven wonen. Dat vooral omdat de arts Duinker zich niet beperkte tot wat in zijn beroep pa tiënten zijn. Hij heeft zijn werkzame le ven in veel uitgebreider zin voor Tholen dienstbaar gemaakt. Hij bleef daarom alles na z'n praktijk nog intensief volgen met een kritische noot enerzijds en een meeleven als nauwelijks tevoren. Als we de jaarwisseling van negen jaar geleden in herinnering roepen, was er met betrekking tot de medische verzor ging in Tholen een ingrijpende wijziging aan de orde. Twee bekende artsen - al op leeftijd - vonden het nu wel genoeg. Dokter P.J. Duinker, van 1922 tot 1968 bijzonder actief, en dokter L.D.A. Looysen, die van 1926 tot 1968 in de al ruim zes eeuwen oude vesting werkzaam was. Dokter Duinker sloot een 46-jarige periode af als huisarts en dat wil in een gemeenschap heel wat zeggem. Men hoeft slechts te denken aan de zoveel kortere periode van dr. v.d. Eist in Sta- venisse met een toch ook grandioos af scheid, om te kunnen afleiden hoeveel generaties er door de handen van dokter Duinker zi jn gegaan. De jonge arts Duinker vestigde zich 12 september 1922 in Tholen na 3 februari 1895 in Vlieland te zijn geboren. Op de officiële vestigingsdag trouwde hij in Rilland-Bath. Dokter Duinker werd niet alleen arts in Tholen. Hij had begrip voor het feit, dat een halve eeuw geleden een dokter meer te doen had dan alleen de gezondheidszorg. De gemeenschap in haar geheel wenste van een intellectueel te "profiteren". Hij was gemeentege neesheer, voorzitter van het Nut van het Algemeen en van de Nutsspaarbank. Verder voorzitter van het Groene Kruis en een steun voor talrijke verenigingen. Dokter Duinker was een Thools burger. Als tien jaar geleden de gemeentelijke onderscheidingen een feit waren ge weest, zou hij een ere-burger zijn ge weest. In de 25ste jaargang nr. 6 van uw nieuwsblad kwamen we de uitroep te gen: Bedankt dokter Duinker. Het mag vrijdagmiddag als een laatste eer ruisen over de Thoolse begraafplaats. Bedankt dokter Duinker. Meer is niet nodig. ARTS Waarneming voor dringende geval len: Dr. Mellema, Julianastraat 95/97, tel. 2377. Apotheek blijft geopend. Advertentie IM Bedankt voor beroep Kandidaat J. Jongerden uit Harderwijk heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde Gemeente van Tholen op hem had uitgebracht. Vuurwapen in auto Een botsing tegen een voorgevel in de Hoogstraat, bracht zaterdagavond rond half elf verboden wapenbezit aan het licht. J.C. van H. uit Bergen op Zoom reed met de auto van zijn stadgenoot H. tegen de voorgevel van A.G. in de Hoogstraat, waardoor de voordeur met het kozijn onherstelbaar beschadigd werden. De automobilist reed echter door, zonder zijn identiteit bekend te maken. Een patrouillerende politiewa- ■gen kon echter direct de achtervolging inzetten en bij onderzoek werd een vuurivapen met munitie in de auto aan getroffen. Er werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de vuur- wapenwet en de wegenverkeerswet. Diefstal op schip H. uit Rotterdam deed aangifte van verduistering van 1000 liter gasolie, een waterpomp en een trilapparaat. Hij had dat op het schip vén S. in de haven achtergelaten, maar toen S. ging varen, waren de materialen verdwenen. Op het kruispunt Hoogstraat/Stoof- straat was er materiële schade toen de bromfietser A.M.L. van T. uit Lepel straat zaterdagavond geen voorrang gaf aan de automobilist H.A.S. uit Scherpe- nisse. Activiteiten P.J.Z. De P.J.Z. heeft zaterdagavond in Roo sendaal op drie banen het bowlen beoe fend, terwijl men de volgende dag tegen de K.P.J. Steenbergen voetbalde. De Brabanders wonnen met 5-1 van Wim Geluk, Tinus Suurland, Matthé van Tilbeurgh, Ko Droogendijk, Ko Brooij- mans, Wim van Engelen. Ad v.d. Rijs- sen, Toon Brooijmans, Ronald Ravens- teijn, Jos Leemreijze en Piet Hage. Koninginnedag Op Koninginnedag zijn er traditioneel twee festiviteiten: de Koninginnetoch- ten van de Thoolse Wandel Unie en de rommelmarkt van de hervormde en ge reformeerdejeugdverenigingen. Ook de muziekvereniging Concordia ontbreekt natuurlijk niet. Daarnaast heeft echter de ZVU een programma voor de jeugd. Om elf uur treedt in het bosje bij de molen het poppentheater van Guido van Deth op. De toegang is gratis. Badmintonclub Tholen Sinds januari bestaat in Tholen een badmintonclub. De club heeft 11 leden, zowel heren als dames. Haar hoofddoel is ontspanning, terwijl in een gezellige sfeer getracht wordt gezamenlijk deze sport uit te oefenen volgens de regle menten. Door enthousiasme en inzet beleven zij wekelijks een leuke ont spanningsavond. Wilt u komen kijken? U bent altijd wel kom, elke vrijdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur sportzaal Zoekweg. De bestuursleden hopen tevens nog enkele vrouwelijke leden te kunnen inschrij ven: Abr. Crijnssenstraat 2, tel. 3332. Eerste communie Zondagmorgen zullen de tweede klas- sers van de Sint Anthoniusschool hun eerste heilige communie doen tijdens de hoogmis van tien uur in de Sint Willi- brorduskerk. Viering Koninginnedag Ook dit jaar organiseert het Oranjeco mité weer diverse activiteiten voor de verjaardag van de Koningin. Deze be ginnen in de morgenuren met een zang- hulde voor het dorpshuis gevolgd door een muzikale rondgang. Op het sport veld zijn kinderspelen: koekhappen, vlaggetjesspel, zaklopen, estafette, strandbal, touwtrekken en haasje over springen. In de middaguren is er een pptocht met versierde fietsen voor de kleinsten en voor de grootste kinderen een puzzelrit die tussen vijf uur en half zes bij het Dorpshuis eindigt. Alle kin deren krijqen daar een tractatie van de firma Van Driel-Vaders. 's Avonds kunnen de kinderen van ze ven tot negen genieten van een gooche laar in het Dorpshuis waarna de prijzen van de puzzelrit bekend zullen worden gemaakt. Tevens zal de blaaskapel een rondgang maken. Dit zal de feestelijk heden, waarvoor de bevolking gul heeft bijgedragen, afsluiten. De Eendrachtrijders openen op Konin ginnedag hun seizoen rond de boomg aard van dhr. Hommel. Om 2 uur star ten de C-rijders, om kwart voor drie de B- en om kwart voor vier de A-rijders. Inschrijving en prijsuitreiking in zaal Saparow. Plattelandsvrouwen Met een goede opkomst hielden de plattelandsvrouwen hun voorjaarsver gadering onder leiding van presidente mevr. T. van Tilbeurgh-Gunst. Zij kon naast veel ander goeds over het voor gaande verenigingsjaar ook melding maken van de winst van negen leden. In gevoelvolle bewoordingen werd het overlijden van mevr. Van Westen- Stoutjesdijk herdacht. De jaarverslagen van secretaresse mevr. Polderman en penningmeesteresse mevr. De Winter waren positief. Beiden waren echter reglementair niet meer herkiesbaar. Als dank voor de inzet kregen ze een fraai bloemstukje. In de vacatures werd voorzien door benoeming van mevr. Van Gorsel-in 't Veld en mevr. Dui- ne-de Bruin. Deze wisseling was aanlei ding voor een tractatie in de pauze met koffie, gebak en een aperitief. Daarna zorgden de dames Kosten en Polderman nog voor een gezellige quiz. Schaken De Oud-Vossemeerse junioren blijven zich goed weren bij de open Bergse schaakkampioenschappen waar ze in de tweede ronde een score van 60% be haalden. Er zijn nog 12 schakers onge slagen waarvan men een 50% aandeel in heeft. Jacky Vaders - S. Bruys 1-0, Ad Aar- noudse - G. Lemmerswaal 1-0, Ronnie Lindhout - Jan Willem Slager 0-1, J. van de Berg - Wim Douw 0-1, Meriam Pol derman - Karin Heyboer 1-0, E. de Ruiter - Michiel de Looze 0-1, M. Blok - Marco Polderman 0-1Piet van Westen - Marco Voorhagen 1-0, Henny Heyboer - F. Huibrechts 0-1, T. van Rooij - Betty An Vroege 0-1, C. van de Broek - René Heyboer 0-1. Kees Heyboer - G. Kaas I-0. Wanda Lindhout - M. Visser Vi - V4, Wilmar Hoffman - Lilian Klippel 1-0. Uitslagen senioren competitie: K. Hey boer - M. de Looze 0-1, W. Everse - A. Goossens 1-0, J. Lindhout - W. Douw 0-1, T. van Maanen - P. Bevelander 1-0, W. Frasl - A. van Zetten 0-1, J. Lindhout - T. van Maanen 0-1. Tafeltennis Velocitas zette zaterdagavond zijn club competitie voort. Mia Bosters - Karin Tholenaar 14-21, II-21; Hans Vogel - Lilian de Leeuw 21-3, 21-6; Bart Voortman - Jolanda Tholenaar 15-21, 18-21; Mia Bosters - Collin Havermans 4-21, 7-21; Hans Polderman - Rian de Leeuw 21-5, 21-6; Karin Tholenaar - Lilian de Leeuw 21-13, 21-18; Jolanda Tholenaar - Leo Polderman 13-21, 8-21; Piet Bevelander - Lilian de Leeuw 21-4, 21-8; Hans Pol derman - Hans Vogel 22-20, 21-12; Mo nique Hoffman - Leo Polderman 4-21, 7-21; Bart Voortman - Rian de'Leeuw 9-21, 17-21; Jolanda Tholenaar - Karin Tholenaar 18-21, 22-20, 21-19; Anne- marie Timmermans - Karin Tholenaar 21-10, 20-22,21-7. Film en blaaskapel Er was zaterdagavond grote belangstel ling voor de dorpsfilm van 13 jaar gele den die de Oud-Vossemeerse muziek vereniging in het dorpshuis draaide. In de pauze draaide het rad van avon tuur, wat er mede toe bijdroeg dat deze avond ook nog een financieel voor deeltje voor de vereniging opleverde. Na de film was er de première van de Vos- semeerse blaaskapel, 15 leden muzikan ten die o.l.v. Ko van Driel zich gaan toeleggen op Beierse muziek. Men heeft zelf de kosten van de fraaie kledij ver diend met het spelen op bruiloften en partijen onder de naam Ploetertoeters, maar deze groep blijft zijn accent leggen op de dans- en carnavalskrakers. Het tenue bestaat uit een zwarte broek, wit overhemd, rood vest, een gefeterde stropdas en een Tiroler hoedje. Het is een feestelijke aa;'blik deze groep mu zikanten op enthousiaste wijze bezig te zien. Bij hun eerste optreden kregen ze dan ook verdiend een warm applaus. Op Koninginnedag maken ze in de avonduren een rondgang door het dorp met de drumband. Biljarten Clubkampioenschap van Oud-Vosse- meer: kampioen Nooit Gedacht bleef ongeslagen door een 4-6 overwinning tegen de Treffers met een gemiddelde van 2,56 tegenover de Treffers 1,61. Hoogste serie F. Hommel Mzn met 19 caramboles, beste persoonlijk gemid delde Nooit Gedacht-speler W. Hey boer met 4,70. Eveneens ongeslagen bleven de Poedelaars die tegen Krijt op Tijd een 4-6 zege behaalden met een gemiddelde van 2.33 tegenover Krijt op Tijd 3.13. Hoogste serie Krijt op Tijd-speler F. Hommel Abrzn die met 7.41 tevens het beste persoonlijke ge middelde haalde. Aan kop gaan nu Nooit Gedacht en de Poedelaars met 4 punten. Deze teams spelen deze week tegen elkaar. Zonder punten zijn nog de Treffers en Krijt op Tijd. Vangrail bij de Veste - De Rijkspolitie groep Tholen heeft de provinciale waterstaat verzocht een vangrail te plaatsen bij de T-aansluiting van de provinciale weg Oud-Vossemeer, secundaire weg nr. 5, aan de provinciale weg St. Annaland - grens Noord-Bra bant, tertiaire weg nr. 12. Momenteel wordt het verkeer, dat de aansluiting uit de richting Tholen na dert. op de T-aansluiting opmerkzaam gemaakt door middel van een waar schuwingshek. Achter dit hek bevindt zich een steil talud, waar een kleine weel, de Hiksche kreek, is gelegen. Het gevaar bestaat, dat een motorvoertuig bij een ongeval ter hoogte van de aan sluiting, de dijk afrijdt en in het water terecht komt. Plaatsing van een vangrail is derhalve uit het oogpunt van verkeersveiligheid raadzaam. De kosten van de te treffen voorzienin gen worden geraamd op 43.000,— in clusief kosten waterstaat en rente, aldus een voorstel van g.s. aan de provinciale staten. Ruim twee mille Voor Simavi werd 2004 gulden ingeza meld, waarvoor dank wordt gebracht aan iedereen die hieraan meegewerkt heeft. Op kamp Voor het eerst zijn gistermorgen om-, streeks 7 uur vijfde- en zesde klassers van de Casembrootschool vertrokken voor een driedaags kamp in Renesse. Dat gebeurde per fiets. Dinsdagavond kwam er ogenschijnlijk een kink in de kabel vanwege een vrij intensieve de pressie, maar woensdagmorgen viel dat mee, zij het dat er een harde wind was. Een andere moeilijkheid was het niet varen van de pont Anna Jacobapolder- Zijpe. Zestig kilometer extra fietsen was toch wat teveel gevraagd voor een eerste keer. Een kleine overzetboot bracht uit komst. De fourage ging via een lid van de oudercommissie langs een omweg. Hopelijk hebben leerlingen en begelei ders wat hogere temperaturen dan tot dusver werden geregistreerd. Dat is dan al belangrijk naast de ongetwijfeld gea nimeerde "kookpot" en de aktiviteiten langs duin en strand. Tot vrijdagavond omstreeks zes uur. Beroep De kerkeraad van de Hervormde Ge meente heeft in verband met het vertrek van ds. J. Codée op zondag 8 mei een toezegging van beroep uitgebracht op ds. C. van Sliedregt in zijn eerste ge meente Oude Tonge. Koninginnedag Op Koninginnedag blijven de aktivitei ten beperkt tot de muziekvereniging Accelerando, die bij het postkantoor een rommelmarkt houdt met diverse attrac ties. Bovendien maakt men 's avonds een muzikale rondgang, 's Middags is er op het sportveld geen bekervoetbal, aangezien WHS een uitwedstrijd heeft tegen RVVH Ridderkerk. Vrouwenfederatie De afdeling Zeeland en West Brabant van de Vrijzinnig Hervormde vrouwen federatie heeft dinsdag op de Buuten- gaets de voorjaarsvereniging gehouden. Na de ontvangst door de Thoolse dames opende mevr. De Reg'. de vergadering, waarna ds. Bierman de morgenwijding hield. Na enkele huishoudelijke mede delingen, vertelde mej. M. Blaas iets over de historie van Sint Annaland, waarna de lunch werd gebruikt. Daarna vertrok het gezelschap naar Bergen op Zoom, waar een bezoek werd gebracht aan het prachtig gerestaureerde Mar kiezenhof. Daarna was er nog tijd voor een verfrissing of een wandeling. Vol daan over deze gezellige ontmoetings dag keerden allen huiswaarts. opent z'n nieuwe gedeelte van de kantine op vrijdag 29 april a.s. des avonds om 20.00 uur. Daarbij zal wethouder Moerland aanwezig zijn om het lint door te knippen. Belangstellenden zijn op deze avond van harte welkom om een pilsje of borreltje te komen drinken. N.C.V.B. Ds. Saraber uit Ossendrecht heeft don derdagavond voor de NCVB gesproken over de hulp aan zieken, o.a. in zieken huizen. Na de inleiding volgde een di scussie. Mevr. Lindhout opende de bi jeenkomst na samenzang uit Ps. 118 1 en 7. De slotzang was Ps. 73, waarna de vergadering met gebed werd beëindigd. De NCVB heeft er weer twee nieuwe leden bij. In Hof van Holland te Oud-Vossemeer spreken de heren DE VOOGD en NIJPELS Natuurlijk komt u! 2 mei 20 uur. Breng ook uw familie en vrienden mee; VVD-vrijwilligers vervoeren U graag naar onze bijeenkomst Bel: 01660-2314 Advertentie IM Tourclub De Bidon Twee van de twaalf deelnemers aan de zware 48 km. rit zijn zondag uitgevallen. Dat viel nog mee gezien de storm. Maandagavond reden dertien fietsers een leuke, rustige rit van 45 km. Zondag Advertentie IM wordt er 52 km. gereden naar het In dustrieterrein van Bergen op Zoom en maandag 45 km. op het eiland Tholen. Vijftien leden doen 3 5 en 6 mei mee aan de rijwielavondriedaagse van tourclub De Fuik in Tholen. Er kunnen er nog meer bij. Bushalte Op een tweede bushalte in Scherpenisse hoeft niet gerekend te worden. Ver plaatsing van de bushalte aan de Laban Deurloostraat naar de Spuidam is pas mogelijk als het afgebrande café door de gemeente is gekocht. De onderhande lingen zijn nog op niets uitgelopen. B. en w. delen dat mee naar aanleiding van de vragen op de hoorzitting. Zie ook Tho- lenderwijs. Collecte De Simavi collecte heeft 614,95 op gebracht in Scherpenisse. Advertentie IM Koninginnedag Het oranjecomité zorgt ervoor dat er op Koninginnedag Weer festiviteiten zijn. Werk mee om dit feest ter gelegenheid van onze jarige vorstin tot een succes te maken. Steek in elk geval de vlag uit om advertentie IM de stemming er 's morgens al in te bren gen. Om negen uur beginnen de kin derspelen voor leerlingen van de beide basisscholen en de kleuterschool rond de bejaardenwoningen, 's Avonds was er een lampionoptocht gepland, maar het oranjecomité kon helaas geen muziek korps krijgen, ook niet via de federatie. Onderdelen van het spelprogramma zijn: 1. zaklopen, 2. kegelen, 3. skilopen, 4. lopen met bal op lepel, 5. spekhappen, 6. hoepelen, 7. ballenpoortje, 8. puzzly wooly wip, 9. hindernis lopen, 10. auto band kruipen, 11. tekenen, 12. spijker- balk. NCVB over Kenya Mej. Nortier uit Schiedam heeft voor de NCVB dia's vertoond uit Kenya. De bi jeenkomst stond onder leiding van mevr. Elenbaas-Tramper. Op 28 april houdt de NCVB de bondsdag in de Doelen te Rotterdam en de eigen maandelijkse vergadering is op 17 mei. Dhr. Backer uit Bergen op Zoom spreekt dan over activeren en therapieën. Feestmiddag Bejaardenbond Woensdag is er een feestmiddag gehou den in 't Ouwe Raad'uus die niet alleen toegankelijk was voor bejaarden. Voor zitter M.P. Geuze opende de middag en mocht zestig belangstellenden hartelijk welkom heten. Het feestprogramma werd afgewerkt door verschillende ar tiesten onder leiding van een inn ner van Poortvliet, dhr. van Evelingen. Peter Nobino Hammond organist begon het programma met hele mooie bekende melodieën die direct door alle aanwezi gen werden meegezonden. Een dolko mische schets werd gespeeld door Ina Jansen, André Gilbert en Rinus v. Eve lingen. Ted Lion (4e prijs winnaar We reld \goochelcongres) liet 2 maal de mensen versteld staan van zijn kunnen. Elke eerste dinsdag van de maand, dus r,u 3 mei a.s., haalt S.P.S. oud papier op. Advertentie IM Het clownsduo "de Bario's" was de klap op de vuurpijl met hun gezonde humor. De zaal leek veel op een miniatuur Keukenhof, tientallen bloemversierin- gen waren aangebracht door Bloemiste rij Ollefers Rotterdam. In een woord "geweldig". Deze bloemen werden aan het eind van de middag tot grote vreug de van de bezoekers aan de verloting toegevoegd. Na de finale dankte de voorzitter alle artiesten en reikte hun een fraai handbloemstuk uit Een dame van de Vrouwenraad (die met nog 5 da mes de gratis koffie verzorgd had) kwam ook op het toneel en gaf aan alle arties ten een fijne, vloeibare versnapering wat weer beloond werd door de artiesten die op hun beurt die dames een fraai tafel- bloemstuk meegaven. Al met al een zeer geslaagde middag en voor herhaling vatbaar. De conferencier van deze mid dag was Rinus van Evelingen die het geheel gratis had aangeboden. Tevens de gehele opbrengst van de verloting (170 gulden) aan de Bejaardenbond van Poortvliet. Programma Koninginnedag 8.00 uur Koraalmuziek door Concordia. 9.30 uur kindercircus "Don Bosco" in De Wimpel, 14.00 uur ballonwedstrijd schooljeugd, 14.30 uur start puzzelrit per fiets voor de jeugd, 15.Q0 uur start M.A.C. rit. 16-17 uur kussengevecht en paalklimmen op de Voorstraat, 17.00 uur prijsuitreiking fietstocht in De Wimpel, 18.30 uur jeugdbrandweer, 19.30-20.30 uur Concordia met tenslotte lampionoptocht, 20.30 uur prijsuitrei king MAC rit in De Druiventros. Beroepen De Hervormde predikant ds. H. Harke- ma heeft een beroep gekregen uit Stri- jen. Gemeenteraad Vrijdagavond houdt de gemeenteraad om half acht een vergadering. Aan bod komt de subsidiëring van de plaatselijke verenigingen voor 1977. B. en w. willen de jeugdbrandweer 175 gulden geven, het mannenkoor 628,25, VZOS 1216,80, Crescendo 519,24, Marana- tha voor de eerste keer 847,71, Con cordia 1606,30, De Flippers 1178,38 en DSVF 729,92. Het college wil verder de subsidieverordening wij zigen om renteloze leningen aan plaat selijke verenigingen te kunnen geven. VZOS wil namelijk een orgel van 6000 gulden kopen en daarvoor wil men geld van de gemeente. B. en w. willen de blindenbibliotheek nog 50 gulden sub sidie geven. Met de R.P.C.Z. kan een gemeenschap pelijke regeling worden aangegaan op basis van kosten per inwoner. Voorlopig voor de tijd van vijf jaar, want Flipland wil eigenlijk liever per leerling betalen. Dat is ook in de begroting geraamd 12,70 per leerling) en nu moet er dui zend gulden meer worden uitgetrokken omdat de subsidie per inwoner 2,07 is. De Chr. School in Anna Jacobapolder wil de centrale verwarming van olie ombouwen op gas, terwijl b. en w. dat ook voor het gemeentehuis willen doen. Ten aanzien van garantieverlening voor woningbouwleningen, willen b. en w. in het vervolg eerst een taxatie laten ver richten door het adviesbureau onroe rende zaken uit Rotterdam. De heren Oskamp uit Heerjansdam en Verkerke uit Sint Philipsland kunnen een garantie krijgen. B. en w. willen de woning 't Keeten 7 verhuren aan J. den Braber. Met mevr. Hiemstra-Noorthoek uit Bergen op Zoom is overeenstemming bereikt over de aankoop van grond in bestemmingsplan De Luijster. Het per ceel is nodig voor woningbouw. De raad krijgt ter kennisname verder het bestemmings. plan Voorstraat)/Ach ter- straat te zien. De bestaande situatie wordt gehandhaafd. De herbestrating van het programma 1976 kan nu uitge voerd worden in de Oostdijk, Pr. Hen drikstraat, Deldensestraat. De fa. Reijn- goudt kwam daar vorig jaar niet aan toe omdat de begroting zo laat goedgekeurd werd. Op het industrieterrein dienen enkele straten aangelegd te worden ter •ontsluiting van de onlangs verkochte percelen aan Ligtendag en Clysan Nu- mansdorp. Tenslotte is wijziging van de gemeen schappelijke regeling intergemeente lijke sociale dienst noodzakelijk omdat Bruinisse niet mee doet. NCVB Presidente mevr. Van Strien opende de maandelijkse NCVB-bijeenkomst met gebed en het lezen van Mattheus 27 en 28. Na het voordragen van een gedicht werd Gezang 45: 1 en 2 gezongen. Na de pauze vertelde dhr. v.d. Heuvel uit Werkendam over zijn hobby: het maken van wijn uit allerlei soorten fruit en bloemen. De dames mochten proe ven: wijn gemaakt van rozijnen en van appels. Er werden veel vragen gesteld. Dhr. v.d. Heuvel liet ook nog een film zien. Iedereen kreeg een flesje Vin de la Colline mee naar huis. Dhr. Joh. v.d. Heuvel is nationaal kampioen en hij hoopt in mei te Brussel zijn titel inter nationaal te verdedigen. Tot slot werd Ps. 138 1 gezongen, waarna de presidente eindigde met dankgebed. Op dinsdag 17 mei spreekt ds. v.d. Hauw over geloof en liturgie. Bejaardenmiddag Op woensdag 20 april waren weer 45 bejaarden bijeen in het Dorpshuis "De Wimpel". Met elkaar hadden ze ook dit keèr een fijne middag met deels ont spanning en deels informatie. Na een welkomstwoord met enkele mededelin gen over het welfarewerk (waarvoor nog meer mensen uitgenodigd worden) het boekje "Vrij na de 65", dat uitgedeeld werd en de excursie van 17 mei naar het streekmuseum "De Meestoof' te St. Annaland, las mevr. v.d. Vlies een Zeeuws verhaal voor, waar een ieder "leut" om had. Na de pauze kregen de bejaarden infor matie van de pedicure, mevr. Wisse, over voetverzorging. Zij vertelde wat over de voet, de hygiëne, voetziektes en de behandeling en vertoonde hierbij dia's. Ook maakten ze een stukje prak tijk mee, toen de pedicure bij een be reidwillige dame een likdoorn verwij derde; een leerzaam avontuur. Hierna een tweede verhaal in ons ver trouwde Zeeuws en na nog een pauze werd de middag besloten met een lach wekkend laatste verhaal. Het was een geslaagde middag en de belangstellenden genoten zichtbaar. Viswedstrijd Uitslag van Z.H.C. De Makreel op za terdag 16 april. 1. T. Geuze 1015 pun ten; 2. M. den Engelsman 435 p.; 3. J. Potappel 425 p.; 4. A.M. den Braber 275 p.; 5. M.J. den Braber 125 p.; 6. K. v.d. Berg 100 p.; 7. M.J. Geuze 75 p.; 8. C. Reijngoudt 25 p. Jeugd: 1Abr. Kosten 225 punten; 2. Ad Verhage 200 p.; 3. J.F. Quist 195 p.; 4. P.C. Wagemaker 150 p.; 5. Marco Koolaard 150 p.; 6. A.J. van Oeveren 125 p.; 7. Leon de Jonge 75 p.; 8. Albert v.d. Velde 50 p. J. Suurland verraste dammers In twee weken tijds speelde J. Suurland drie partijen, waaruit hij 5 punten ver gaarde, meer dan hij tot nog toe in 10 wedstrijden had behaald. Het meest frappante was dat kampioen J. v.d. Vel de een punt aan hem moest afstaan. J. den Braber is door zijn verlies uitge schakeld voor het kampioenschap. Suurland is door deze successen, die ei genlijk veel later zijn gekomen dan werd verwacht, twee plaatsen op de ranglijst gestegen en heeft nu P. Reijngoudt en L. ten Hove definitief achter zich gelaten. A-senioren: P. Reijngoudt - J. Suurland 0-2; J. den Braber - J. Suurland 0-2; J. Suurland - J. v.d. Velde 1-1; J. den Bra ber - L. ten Hove 2-0. Junioren: R. Blok - R. Vermaas 0-2; J. Lindhout - A. Noorthoek 2-0; J. Lind hout - J. Steijn 2-0; J. Breeman - R. Blok 2-0. A. Noorthoek was reeds kampioen, doch door zijn verlies tegen J. Lindhout kan het fraaie woord "ongeslagen" niet worden vermeld. Noorthoek heeft nu 20 uit 11. De Eendrachtruiters organiseerden een puzzelrit voor de ponyclub, waarbij om 1 uur werd gestart op de boerderij Van Engelen. De heer De Rijke, die de puz zelrit uitgezet had, leidde de ruitertjes langs allerlei rustige polderweggetjes. Het oriënterende deel gaf voor de meesten weinig moeilijkheden, maar omdat de ruitertjes gehouden waren aan een kilometertijd van 8 minuten werd er over het algemeen te snel gereden. De uitslagen zijn: 1. Betty An Vroege en Annelies Quist; 2. Titia Geuze en Mar leen Walpot; 3. Barbare v.d. Hout en Phily Brooijmans; 4. Margot Bril en Jet Brooijmans; 5. Bevelander en Gita THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. H. Harkema. Sint Philipsland 18.30 u. ds. J. Codée, Sint Annaland GEREF. KERK 10.00 u. ds. J. van Eijk. Middelburg 17.00 u. ds. L. Weerman. Harderwijk CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. 10, 2.30 en 18.30 u. leesdienst N.H.B.W.I.W. Gasthuiskapel 10 u. ds. Overduyn. Rilland Bath R.K. KERK za. 19.00 en zo. 10 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERV. GEMEENTE 10.00 u. ds. J. Codée, Sint Annaland 18.30 u. ds. G.H. Abma, Poortvliet GEREF. KERK 10.00 u. en 15.00 u. ds. J. Grevenstijn, Ede CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. en zo. 8.00 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND HERV. GEMEENTE 10.00 u. leesdienst 18.00 u. kand. Zotuendijk, Delft woensdag 4 mei 10.30 u. schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14 en 18.00 u. leesdienst dinsdag 3 mei 19.30 u. ds. Kareis, Wer kendam GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERV. GEMEENTE 10.00 u. kand. A. Zoutendijk, Delft 18.00 u. ds. W.J. Gorissen, bed. H. Doop OUD GEREF. GEMEENTE do. 28 april 19.30 u. ds. Dumarchie, Voorthuizen zo. 1 mei 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst wo. 4 mei 19.30 u. ds. J. van Prooijen, Rhenen SINT MAARTENSDIJK HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. J. Blom wo. 4 mei 10.30 u. schriftoverdenking N.H.B.W.I.W. REHOBOTHKERK 10.00 en 19.00 u. dhr. de Jonge, Wijchen GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.00 u. leesdienst vr. 29 apr. 19 u. ds. L. Gebraad di. 3 mei 19 u. ds. J.W. Slager R.K. KERK HAESTINGE za. 19.00 u. H. Mis SCHERPENISSE HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. W.J. Gorissen 2.30 u. ds. P. Kolijn GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. J. van Haren, Amersfoort POORTVLIET HERV. GEMEENTE ÏO.ÓÖ u. dS." Cr .TL'Abma 18.00 u. ds. W. Dankers, Doeveren GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. L. Weerman, Harder wijk GEREF. GEM. 10, 14 en 18.00 u. leesdienst wo 4 mei 19.30 u. ds. C. Harinck, Dordrecht SINT PHILIPSLAND HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30 18.00 u. ds. L. Gebraad 14.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 en 17.00 u. ds. Homburg, Middel burg WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. dr. Padt): dr. R. v. Eewijk, Oud Vossemeer, tel. 01667-400. St. Annaland, Stavenisse, Sint Maar tensdijk en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): dr. H. v.d. Bel, St. Maartensdijk, tel. 01666-2400. St. Philipsland en Nieuw Vossemeer: dr. Menger, Sint Philipsland, tel. 01677-500. WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Sint Philipsland: zr. de Hoed, Sint Phi lipsland, tel. 01677-597, b.g.g. 448. St. Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse: zr. de Smit, St. Maartensdijk, tel. 01666-2548. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2597, spr. u. vr. 18.30-19.30 u., za. 8.30-9.30 u. (in de week normale uren) TELEFONISCHE HULPDIENST ZEELAND voor geestelijke en soc. nood 01180-1551dag. van 21.01 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-3250, buiten kantooruren 01184-19191. HOOGWATERSTANDEN 29 april t/m. 5 mei vrijdag 29 13.07- 1.04 zaterdag 30 1.40-14.16 zondag 1 2.40-15.10 maandag 2 3.33-16.00 dinsdag 3 4.18-16.46 woensdag 4 5.05-17.31 donderdag 5 5.50-18.17 dinsdag 3 mei Volle Maan Roggeband; 6. Henk Noteboom en Kees van Dalen; 7. Liesbeth Verkerke en Jolande Geluk. 8. Jeanette Walpot, Kitty Gelok en Jeanne Dekkers; 9. Ymen de Boeren Marja Brooijmans; 10. Anita v.d. Hout en Elles Punt; 11. Bram Bevelander en Hella Brooijmans. Zowel de laatste als de eerste prijswinnaars hadden van de gezellige rit genoten, die voor herhaling vatbaar is.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1977 | | pagina 2