êéndrachtbode Nieuwjaarswensen Van Oud naar Nieuw DE WAAL'S BANKET B.V. De duurste dijk op het vermakelijkste Zeeuwse eiland AFSCHEYD NIEUWJAERSWENSCH Hopelijk zal ook 1977 u en ons niet teleurstellen. We wensen onze medewerkers, maar ook alle lezers een voorspoedig 1977 EDISONWEG - THOLEN Hoe lang blyft 't ons vergunt, int Koffij-dick te kijcken? De prys ryst uyt de Pan, w'aanschouwen 't vol chagrijn en zorg voor 't backjen Leut, terwyl wy angstich vragen Wat souden Land en Volck tog zonder Koffij zijn? Maer is dit 't swaarste Leedt, dat wy te zaamen torsen dan valt 'et allemael toch noch verschricklyck mee Veel groter is tog 't Leed van hen, voor wie de koffij geen arbeyt onderbreeckt - die loopen in Weewee. Al syn d'r onder hen die 't best wil bevallen dat luye leeven dat noch goet en wordt betaeld Veel zwaarder ist voor hen die yedre nieuwe Morgen voort vraeg-stuck wordt ghestelt, hoe hy de Avond haelt Dat raeckt terdeegh oock ons, de maekers van uw couranten waer 't drucken van geschiedt onder steeds zwaarder druck de voortgangh der techniek schept nieuwe mooglyckheden maer anderzijds voor veelen Noot en Ongheluck De Letterkasten die Uw huysenwanden sieren met poppetjes er in en sierlyck kleyn gherijf schoon Ghy daer nyet aen denckt, sy vormen altesaamen het monument opt Graf van meenich druck bedrijf Ze zyn nyet noodich meer, de Letters noch de Zetters en 't jonge volcksken kan wellight noch om-gheschoolt maer meenig Oudre die men nyet meer kan ghebruycken siet men thans werckeloos en doelloos onghedoolt De Overheydt des Lands bezit het monopolie 't bezorgen van de Post gheschiedt door haer Bedryf en melckt ons uyt met immer stijgende Tarieven 'et kost al dat 'et barst, dat is wel buyten Kyf maar veel is nyet genoegh, strackx kost 't bezorgen duurder dant maecken van de Krant, ocharm, waer moet dat heen met onse Vrije Pers, soo met de Mondt ghepreesen maar metterdaad ghemolt, al klaegt men steen en been? Toch krijgt Gy staag Uw Krant, die weynich weet te melden wat 't Herte vrolick maeckt, 't is alles Ramp en Stryd en als maer zeuren en malheuren en blageuren Het zy door de Natuur of door de Mensch bereyd In naam der Vryheid en van andre fraaye zaaken heerst rauw en wreed ghewelt, ontsiende grys noch kind en zelfs opt Veld der Sport - die immers zoo vereedelt? wordt speeln op de Man en Vegtery bemind en strooyt men kwistig rond met rooi' en geele kaarten terwijl de politiek het ooveral verstoort opt Weereldwyde veld van de Olympiade het grootste Ideel des Stigters wordt vermoord Isser dan nog wat koffijdick om in te kycken? Wat brengt het volgent Jaer? Een doncker bruyn gheval! Maer waarom enckel naar de donckerheyt gekeeken vergeetend agteloos der zegeningen tal? W'ontvingen yedre Dag de gaaven van het Leeven er was, by veel verdriet, tog noch soo veel gheluck! Het best voort volgent Jaer! dat wil U meede geeven Uw courant, al druckt men die eilaes in droeven Druck-, Als we in aanmerking nemen, hoeveel bedrijven in het nu bijna afgelopen jaar werknemers moesten ontslaan of zelfs tot volledige liquidatie genoodzaakt waren, mogen we niet anders dan dankbaar zijn voor een in dit jaar goede orderportefeuille en een vaste personeelsbezetting. De nabije toekomst mag zelfs nog wat optimistischer worden uitgedrukt, al kunnen ook wij niet ver in de toekomst kijken. Met al onze medewerkers en onze gehele streek hopen we dat het ook in het nieuwe jaar zo zal zijn. We danken allen die daartoe in 1976 hebben willen bijdragen. Fabrikante van DE MEEST GEVRAAGDE BOKKEPOOTJES EN VELE ANDERE HEERLIJKE BANKETARTIKELEN TEL. 01660-2754 - TELEX. 54344 A De 94-jarige betover grootvader C.P. Pipping Pzn. uit het bejaarden tehuis Sint Maartenshof te Sint-Maartensdijk en zijn bijna zes maanden jonge achter-achter kleinkind Alice Otte uit Rotterdam symboliseren bij de overgang 1976 naar 1977 Oud en Nieuw. De uit Oud-Vossemeer afkomstige opa Pipping vormde met zijn dochter mevr. P. den Engels- man-Pipping (67) uit Tholen, mevr. E.N. Roggeband-den Engels man (44) uit Rotterdam, mevr. M.P. Otte-Rog- geband (22) uit Rotter dam en de hier lachende Alice, vijf generaties. 1977 céndrMITBODe Een kostbare foto: 36 autoriteiten van rijk, provincie, gemeenten en waterschap op de duurste dijk van het eiland Tholen. Per meter kostte die 2299 gulden. Aan nemer Van Oord uit Werkendam zorgde dat van fe bruari tot en met november 5800 meter dijk gereed kwam in de Oudeland-, Noord- en Muyepolder bij Sint-Maartensdijk. Commissaris der koningin dr. C. Boerden legde symbolisch de laatste hand aan de dijk door met een hek het nieuwe dijkvak af te sluiten. In zijn toespraak in de Stadsherberg herinnerde hij aan een boek van de historicus Isaac Tirion die in 1753 sprak over Tholen als het vermakelijkste eiland van alle Zeeuwse eilanden. Tot leeringh ende vermaeck. van 't Jaer MCMLXXVI en van Druckers ende Uytgeevers vant Nieuwsblad, gherijmt door Uhwe's Courantier. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9