Plaatselijk nieuws /cm SS ER msn-fiT GELUK PREDIKBEURTEN RENTEBIJSCHRIJVING 2 EENDRACHTBODE Donderdag 30 december 1976 t'L'ilï7, Tholen Oud- Vossemeer P0LLIE 8t ZOON Voor ALLE mensen onze beste wensen voor 1977. NED. MIDD. SPAARBANK ST. ANNALAND 3 t/m 7 januari van 2 - 5 uur en verder iedere dinsdagmiddag en vrijdagavond. (in januari a.u.b. geen spaarbusjes laten ledigen). rik Sint- Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Vervolg op pag. 7 -sramnv m..„«ai''; I*W- "tosseveei gH n»«inifAi&\siinMl*w> MM,rEI,S0«* ANNA JACOBAP wijl dinsdag de Provinciale Waterstaat al doende was met het strooien tegen de gladheid, reed B. uit Sint Philipsland met zijn Ford Escort nog op de Broekse Dijk waar nog niet was gepekeld. Daardoor kwam het voof hem te laat, want hij slipte en kwam met zijn perso nenwagen in de sloot terecht. Gevolg: materiële schade. Verblinding Niet alleen een tegenligger kan in het donker een andere weggebruiker ver blinden, maar dat kan ook gebeuren door de zon. Dat overkwam de met een Simca rijdende J.W. uit Tilburg op tweede kerstdag omstreeks half vier bij de Grindweg. De al laag staande zon verblindde de bestuurder, zodat hij het bord wegomlegging niet tijdig ontdekte en daartegen botste. Een verlichtings kabel ging kapot, maar overigens viel de schade nogal mee. Zwarte poedel Op tweede kerstdag troffen inwoners op de Thoolse brug een zwart poedeltje aan cn het vermoeden rees dat het diertje uit een auto was gezet en achtergelaten. Het hondje werd bij de politie in Tholen ge bracht, die het in het asiel te Bergen op Zoom bezorgde. Mocht er toch een treurige eigenares of eigenaar zijn, dan weet zij of hij, waar hij de vermiste kan vinden Ruiten sneuvelden Ontdekt werd dat bij een in aanbouw zijnde woning aan de Oesterstraat twee ruiten waren vernield. Onderzoek wees uit, dat een 9-jarige knaap uit Bergen op Zoom die in het Thoolse land logeerde, daaraan debet was. Toen kon de zaak ook worden geregeld. Markt 7 advertentie IM Naar Amsterdam Ds. L. F.ringa. voorheen predikant bij de Geref. Kerken te Tholen en Poortvliet heeft een beroep aangenomen naar Amsterdam-C, met als bijzondere op dracht de geestelijke verzorging van de Poort. Ds. Eringa vertrok van Tholen naar Rotterdam-Heyplaat, waar hij ook de geestelijke verzorger was van het verpleegtehuis "De elf ranken". Dammen Uitslagen Thoolse Damclub De Een dracht: I. P. Nieuwenhuizen - C. van Dijke 2-0: 2. J. A. van Akkeren - P.C. v.d. Velde 2-0; 3. A. van Akkeren - J. Nagtegaal 2-0; 4. A. Slager - C. van Splunter 2-0: 5. W.A. Boogerd - A. Schot 1-1: 6. J. van Dijke - H. Geluk 1-1; 7. C. van Dijke - J. de Rijke jr. 1-1; 8. C. van Splunter - A. van Akkeren 0-2; 9. A. Schot - J. van Dijke 2-0; 10. H. Geluk - C. Drogers 0-2; II. A. Lindenberg - I. Lindhout 2-0; 12. P. Nieuwenhuizen - J. de Rijke sr. 1-1; 13. A. van Akkeren - P.C. v.d. Velde 1-1 14. G. Brasser - H. Geluk 2-0: 15. M. van Poppel - A. Lin denberg 0-2; 16. C. van Dijke - A. Slager 2-0; 17. A. Schot - G. Brasser 1-1; 18. P. Nieuwenhuizen - A. van Akkeren 2-0; 19. P.C. v.d. Velde - C. van Splunter 2-0; 20. A. Schot - H. Geluk 1-1; 21. J. de Rijke sr. - A. v.d. Velde 2-0; 22. A. Sehot - J. de Rijke jr. 1-1; 23. T. v.d. Male - A. Boogerd 0-2: 24. C. van Dijke - S. Schot 1-1; 25. P.C. v.d. Velde - J. de Rijke sr. 2-0:26. A. Slager - J. de Rijke jr. 2-0; 27. H. Geluk - A. van Akkeren 2-0; 28. T. Baai - J A. van Akkeren 0-2; 29. T. v.d. Male-A. Schot 1-1; 30. P.C. v.d. Velde - A. Lindenberg 2-0: 31. C. Drogers - W.A. Boogerd 2-0; 32. C. Brasser - S. Schot 0-2; 33. C. van Dijke - A. Boogerd 0-2: 34. J. Nagtegaal - J. van Dijke 0-2: 35. J. de Rijke jr. - S. Schot 0-2; 36. A. Boogerd - A. v.d. Velde 2-0: 37. T. v.d. Male - J.A. van Akkeren 0-2; 38. P. Nieuwenhuizen - 1. Lindhout 1-1; W.A. Boogerd - M. van Poppel 2-0. Biljarten Nooit Gedacht: Wim Heyboer. beste gemiddelde 5.58, nieuw clubrecord, te vens hoogste serie: 18 en 17 beurten, de kortste partij. C. Vroegop - W. Heyboer 0-2: P. Steyns - Jan van Meer 2-0: C. Vroegop - K. Geuze 0-2: W. Saparow - M. Goedege- buure 0-2: M. van Hees - K.; Geuze 2-0; B-team: P. van Treyn - Joh. van Meer 1-1M. Hendrikse - J. de Klerck 2-0; D. Hendrikse - P. van Treyen 2-0; Jan de Klerck - Joh. van Meer 0-2. Krijt op Tijd: 14e competitieronde, be ste gemiddelde 4.56 en hoogste serie F. Hommel Abr. zn„ 24 caramboles. I. Berkey - D. Polderman 2-0; J. Hom mel Mzn. - A. Douw 2-0: M. Voormeu- len - Han van Daalen 2-0: A. Hommel Fzn. - Th. van der Logt 0-2: F. Hommel Abrzn. - Th. Schot 2-0; Wim de Leeuw - K. Wessels 0-2; H. Vaders - A. Goudswaard 0-2; A. van Daalen - Henk van Daalen 0-2; H. Zeeman - S. Schet- ters 0-2; J. Kruf - F. Hommel Jzn. 2-0; Han van Daalen - H. Zeeman 2-0: A. Hommel Fzn. - J. Hommel Mzn. 2-0; F. Hommel Jzn. - H. Vaders 0-2: A. Douw - A. Verhees Czn. 0-2. Slippende auto's Het winterse weer brengt naast veel moois ook grotere risico's mee op de weg. Beter een uur te laat op zijn be stemming dan te vroeg in de sloot. Ter- Oud-Vossemeer Tel. 01667-365 Advertentie IM Zonder rijbewijs geslipt en gesnapt De oorzaak was ihderdaad een gladde weg, toen vorige week de met een BMW rijdende G.H. van D. uit Dordrecht op de Vossemeerse Dijk in een slip raakte en de weg afgleed de sloot in. Dat ge beurde omstreeks l l.OO uur 's avonds en het duurde tot de andere morgen om streeks 6.00 uur dat het voertuig werd ontdekt door de heer Rijnberg uit Sint Annaland. Die ontdekte tevens in de auto een nog wat versufte bestuurder, behoorlijk versteend van de koude en met een hoofdwonde. Hij had een uur of zeven in de auto doorgebracht onder een weinig aangename temperatuur. Een nader onderzoek door de politie leerde echter dat de gewonde bestuurder niet was voorzien van rijbewijs en dat ook niet had, terwijl de auto niet was verze kerd. Dat maakte het dus voor betrok kene wel heel wat erger dan alleen de slip door de gladheid. De meneer bleek die avond onderweg te zijn geweest vanuit het westen naar Terneuzen, ver klaarde door de mist te zijn verdwaald en op het Thoolse- inplaats van Zeeuws Vlaamse terecht te zijn gekomen. Zo kregen kleine oorzaken grote gevolgen. Predikant beroepen De kerkeraad van de Hervormde Ge meente l\eeft een beroep uitgebracht op ds. D.D. Lucas uit Waardenburg-Nee rijnen, die tweemaal gehoord is door verschillende hoorcommissies. Zondagschool De zondagschool heeft met de Kerst viering afscheid genomen van Rien Po- tappel. Matthé Lobbezoo. Arjan van Poortvliet. Anita Rijstenbil. Hennie Be velander en Anneke van Dijke. Leider M. Droogers gaf ze een kinderbijbel mee. Ouderling S. Roggeband hield de Kerstinleiding, terwijl mevr. J. Droo- gers-Vogel en mevr. N. Slager-den En gelsman Kerstverhalen vertelden. Te vens was er samenzang. Enkele kinderen droegen gedichten voor. Ouderling P.B. Vogel sloot de Kerstviering af. De zon dagschool heeft tot 23 januari vakantie. Die Heenetrechtschool De o.l.s. vierde Kerstfeest met een groot aantal ouders, wethouder van onderwijs A.J. Scherpenisse met zijn echtgenote, pastoor P. A. van Osta, handwerkleer- kracht juf v.d. Jagt en juf Steendijk, die stage loopt. De wegens ziekte al enige tijd afwezige juf Hubrechtse werd met een attentie niet vergeten. Er was sa menzang o.l.v. organiste Erica Quist, zang van de klassen l 2 o.l.v. juf M. de Hulster, een Kerstspel van de klassen 3 4 o.l.v. meester G. Bril en melodia- en blokfluitspel van de klassen 5 6 o.l.v. schoolhoofd J.D. Vroege. In de pauze was er chocolademelk met kerstkrans. De voorzitter van de oudercommissie, mevr. De Looze-Mesman Schulz, sprak een dankwoord. Het "Ere zij God" be sloot de Kerstviering. Volkskerstzang In De Vossenkuil was er donderdag avond Volkskerstzang m.m.v. de Her vormde, Gereformeerde en R.K. Kerk en de muziekvereniging. Ouderling A. Douw las Jesaja 2 Ï-IO en Jesaja 9 1-5. Er waren twee declamaties van mevr. Vroege, waarna pastoor P.A. van Osta de predikatie verzorgde. Hij ging dieper in op de verschillende manieren van Kerstviering, waarbij vooral de verzor gende beroepen er het slechtst vanaf komen. Er was ook samenzang in deze bijeenkomst, die besloten werd door ouderling P.B. Vogel. De collecte was voor de slachtoffers van de aardbeving in Turkije, terwijl de deurcollecte be stemd was voor bestrijding van de on kosten. Op Eerste Kerstdag was er in de N.H. Kerk nog een Kerstzangdienst met goede belangstelling. Ds. G.H. Abma verzorgde de meditatie na een welö komstwoord van ouderling A. Geertse. Medewerking verleenden het Chr. Gem. Koor en Crescendo uit Poortvliet, beide o.l.v. A.H. Ridderhof. De dirigent en organist C. Droogers kregen na afloop in de consistorie een geschenk onder cou vert voor het vele werk dat ze in het afgelopen jaar voor het koor hebben verzet. Kerstfeest bejaarden Een 45 bejaarden hebben woensdag middag in het N.H. Verenigingsgebouw Kerstfeest gevierd. Ds. G.H. Abma hield de meditatie, terwijl de dames Van Dij- ke-van Daalen, Rijstenbil-Vos en Den Hollander-van Daalen kerstverhalen vertelden. Met orgelbegeleiding van mevr. Droogers-van Poortvliet was er ook samenzang. De vrouwenvereniging Liefde vindt Werk verleende medewerking en hield zelf donderdagavond Kerstfeest. Presi dente mevr. Niemantsverdriet begroette een groot aantal leden. Er werd een kerstdeclamatorium uitgevoerd waarin alle aanwezigen een aandeel hadden, 't Was een genoegelijke avond. advertentie IM Nieuw schip Emmerzaal Handels- en transportonderneming Emmerzaal b.v. breidt zijn vloot uit. Vandaag vindt in Rotterdam de proef vaart plats van het nieuwe motorduw- schip Tornado-Sirocco. Met dit schip is het mogelijk, afhankelijk van de water stand, 3 5.000 ton lading tegelijk te vervoeren. De duwcombinatie zal in hoofdzaak ingezet worden voor het ver- vofer van massagoederen zoals erts, mijnsteen, hoogovenslakken, vanaf het Ruhrgebied naar de Deltawerken. De uitrusting bestaat onder meer uit een 1500 PK dieselmotor, elektrische hy draulische besturing, dubbele radarin stallatie, echolood, enz. Oud-burgemeester begraven Op de nieuwe begraafplaats is maan dagmiddag oud-burgemeester F.M. Boogaard begraven. Hij overleed vorige week te Bergen op Zoom op 88tjarige leeftijd. In de aula werd een korte rouwdienst gehouden door de Her vormd predikant van Bergen op Zoom, ds. P. Simoons. De voorzitter van de Koninklijke Fanfare Accelerando, dhr. A.J. Boogaard, sprak een kort herden kingswoord als herinnering aan de overleden beschermheer van dit mu ziekkorps, die zoveel jaren lid is geweest. De baar werd begeleid door het bestuur van Accelerando, terwijl ook vele leden tot de stoet behoorden. Onder de geno digden was ook oud-burgemeester W. Baas. Na de begrafenis dankte dhr. J.A. Boogaard, zoon van de overledene voor het door zovelen betoonde medeleven en de bewezen laatste eer. Orgel uitgespeeld Het orgel in de Hervormde Kerk heeft zondagavond voor het laatst dienst ge daan. Ds. J. Codée haakte er in zijn preek op in naar aanleiding van het Schriftgedeelte over het aanbieden van geschenken aan het pas geboren Chri stuskind. Vanavond, donderdag, wordt de orgelactie in het N.H. verenigingsge bouw afgesloten waarbij ds. Codée het eindresultaat bekend zal maken. De laatste psalm die zondagavond op het oude orgel werd gespeeld._was Ps. 72 11 "Zijn Naam moet eeuwig eer ontvan gen". Met dit lied werd het orgel destijds ook ingewijd. Wie wil ze straks zien groeien? Het is spijtig, maar op het kleuter schoolplein zijn de laatste tijd heel wat vernielingen aangericht aan het groen en de tegels. Dat gebeurt dan niet door de kleuterschoolleerlingen, maar door andere jongeren. Heel spijtig, want dat betekent niet alleen, dat er weinig groen en fleur te zien valt in voorjaar en zomer, maar het kost uiteraard geld. waar nie mand iets aan heeft. Er is thans weer voor een nieuwe aan plant gezorgd. De tegels en het draad zijn hersteld. Het dringend verzoek van alle kleuterschoolkinderen is nu om niets meer te vernielen. Wie dat consta teert mag onmiddellijk de vinger opste ken of als oudere er direct een stokje voor steken, dan wel onmiddellijk aan gifte doen. Het is goed er nu eens met zijn allen Op te letten. Kerstzangdienst Onder goede belangstelling werd vrij dagavond in de Hervormde kerk de jaarlijkse kerstzangdienst gehouden. Medewerking werd verleend door een kinderkoor onder leiding van de heer A. Kasse. er waren bovendien een viertal jongeren die met blaasinstrumenten va riatie brachten en tenslotte was er ook het zangkoor onder leiding van de heer W. Fase. De algemene leiding had ou derling W. Goedegebuure die met een welkomstwoord opende, voorging in gebed en na Schriftlezing een korte overdenking hield. Er was samenzang, tot tweemaal toe een optreden van de medewerkende groe pen waarbij het koor het laatste optre den afsloot met een korte cantate "Bethlehem" van E. Ruh. Staande werd het "Ere zij God" door allen gezongen. Ouderling Goedegebuure bracht een woord van dank tot iedereen die aan deze fijne zangavond medewerking ver leende. De gehouden collecte was ten bate van het orgelfonds en bracht nog 800.- op. Kerstboomverbranding Op het bouwterrein aan de Burgemee ster Baasstraat wordt maandagavond 3 januari om zeven uur een vuur ontsto ken van Kerstbomen. Dit gebeurt onder leiding van de vrijwillige brandweer. Vanaf half zeven kan men de Kerstbo men brengen. Afscheid regent Goedegebuure Dhr.' L.I. Goedegebuure heeft woens dagavond tijdens de laatste vergadering van het Wezen-Armbestuur in 1976 af scheid genomen als regent. De gemeen teraad heeft zijn zoon C.W. Goedege buure onlangs tot opvolger benoemd. Voorzitter M.Ph. van der Weele wees erop, hoe regent Goedegebuure bijna 22 jaar zitting had in het Wezen-Armbe stuur waarvan 7 !6 jaar als voorzitter. "Toen u op 15 februari 1955 werd geï nstalleerd. kreeg u veel meer werk dan u ooit kon vermoeden. Burgemeester J. van den Bos was op die vergadering aanwezig en gaf een stimulans om de eerste vijf woningen aan de Van den Bosstraat te bouwen. Sindsdien zijn er meerdere projecten gevolgd. Van 9 au gustus 1966 tot 18 maart 1974 was u voorzitter. U leidde veel bouwvergade- ringen en kreeg bovendien een aanval van hogerhand te verduren om de We- zen-Armen op te heffen. In uw loopbaan maakte u 117 officiële vergaderingen mee en vele bouwvergaderingen en be sprekingen. Als blijk van waardering overhandig ik u een pennenset. terwijl er voor de steun van uw echtgenote een bloemstuk bezorgd is. Ik hoop dat u nog vele jaren het wel en wee van het We zen-Armbestuur mag volgen", zo be sloot voorzitter v.d. Weele. Secretaris-rentmeester J. Leune sprak dhr. Goedegebuure toe als de enige nog aanwezige regent die hem in 1957 tot secretaris-rentmeester had benoemd. Hij dankte voor de prettige manier van samenwerking in deze belangrijke pe riode. De gedachten van dhr. Goedegebuure gingen terug naar de eerste vergadering in de regentenkamer van het weeshuis. Met plezier had hij de fijne vergaderin gen bijgewoond. "In het belang van de gemeenschap konden we dat doen. Eerst voor twee wezen zorgen en later zijn we eenvoudig begonnen met een aantal be jaardenwoningen. Nu zijn we uitge groeid tot een woningstichting. Dank voor de aangename samenwerking. On danks dat er in de gemeenteraad tegen de familiebenoeming geageerd is, ben ik blij dat m'n zoon gekozen is als opvol ger. Daardoor kan ik nog meer intens meeleven met het Wezen-Armbestuur", aldus dhr. Goedegebuure, die iedereen Gods onmisbare zegen toewenste. De laatste officiële handeling van regent Goedegebuure was het verloten van een perceel pachtland onder de ruim vijftig gegadigden. De gebr. Bruijnzeel waren de gelukkigen. De voorzitter deelde mee, dat het de bedoeling is, de twee aangepaste wo ningen aan de Burgemeester Baasstraat eind januari op te leveren. Het Wezen- Armbestuur wilde weer een nieuw bouwproject opzetten, maar een verzoek aan het gemeentebestuur om grond aan de Burgemeester Smithstraat te kopen, werd afgewezen. Dit is de enige nog be schikbare bouwgrond in Sint-Annaland. B. en w. willen die strook reserveren voor particuliere bouw. waarvoor al twee belangstellenden zijn. Behandeling van de begroting 1977 moest worden uitgesteld omdat het stuk wegens grote drukte op de typekamer van het ge meentehuis niet tijdig gereed was. De gemeentesekretarie van Tholen is 31 december 's middags gesloten. Advertentie I.M. Kerst in De Schutse In het bejaardencentrum De Schutse is woensdag Kerstfeest gevierd. Ds. J. Codée hield de meditatie, terwijl een bejaardenkoor o.l.v. directrice zr. Born en met orgelbegeleiding van mej. Prins enkele liederen zong. Er was ook een personeelskoortje, terwijl de directrice een gedicht voordroeg. Het personeel voerde een Kerstliturgie uit. In de pauze was er koffie met Kerstkrans, terwijl er ook nog een gezamenlijke maaltijd volgde. Voorzitter P.J. Drooger sloot de Kerstviering af. De bewoners van De Schutse waren eerder al goed bedacht door de Hervormde Gemeente met een fruitbakje en een Bijbels dagboek. Zondagschool De zondagschool had dinsdagavond in de N.H. Kerk goede belangstelling voor de Kerstviering o.l.v. ds. J. Codée. De 125 kinderen met ouders, broertjes, zus jes en andere belangstellenden hoorden de Kerstgeschiedenis van mej. H.J. Hendrikse. Trudy van Oudenaarde en Marjo van 't Hof droegen gedichten voor. Nellie Ampt las een Kerstverhaal. Voor de muziek zorgden een blokfluit groepje o.l.v. mej. Hendrikse, die ook de zang van de kleine groep leidde. De grote groep zong o.l.v. dhr. C. van Win kelen. Leider J. Scherpenisse reikte bij bels uit aan 20 kinderen die de zondag school verlieten. De collecte voor het Orgelfonds brapht 240 gulden op. Te vroeg vuurwerk Op de 22ste december werd de chauf feur van de T.A.D., toen hij met de bus in Stavenisse arriveerde, bestookt met vuurwerk. Het had voor de chauffeur verder geen gevolgen, al was het niet direct plezierig. Voor de daders echter wel, in de eerste plaats omdat men dan en nooit niet anderen met vuurwerk moet belagen en vervolgens omdat vuurwerk niet eens voor 27 december mag worden afgestoken. Dus wel een proces verbaal. Keukenbrand Maandagavond ongeveer kwart over zes ontstond in de keuken van de familie Van Beveren aan de Poststraat een begin van brand. Terwijl men patat-frites bakte, sloeg door oververhitting de vlam in de pan met vet. De vlammen werden door de afzuigkap naar binnen gezogen, waardoor deze onklaar raakte en kort sluiting veroorzaakte op het lichtnet. Men kwam zonder licht te zitten. De inmiddels gewaarschuwde brandweer kon uitbreiding van brand voorkomen, doch niet verhinderen dat de keuken gedeeltelijk uitbrandde en zwaar werd beschadigd. Hierbij gingen ook enkele elektrische keukenapparaten verloren. Biljartcompetitie Biljartcompetitie cafetaria Nooy: R. van Oeveren - R. de Graaf 0-2. Co Smits - P. v.d. Jagt 2-0. J. van Beveren - A. Struik 0-2. C. Smits - Ph. de Rijke 0-2. P. Po- tappel - N. Nooy 2-0. B. Mol - L. Gunst 0-2. Stand: R. van Oeveren 6 wedstrij den 125 caramboles 10 punten. Ph. de Rijke 6-124-9. Co Smits 6-193-8. A. Moerland 5-108-8. A. Struik 6-166-6. P. Potappel 6-159-8. P. v.d. Jagt 6-137-6. R. de Graaf 6-98-6. L. Gunst 6-65-6. B. Mol 6-51-6. R. Priem 5-135-5. J. van Beveren 6-103-4. N. Nooy 6-87-2. C. Smits 6-211-0. De biljarters speelden nog een wedstrijd met de schotel om twee prijzen en de inzet. A. Moerland won de derde prijs, een ijstaart. A. Struik de tweede, de inzet, en R. Priem de hoofdprijs, een konijn. De opbrengst van de verloting was voor de clubkas. Volleybal Thovo. de recreatieve volleyballers, speelden maandagavond een wedstrijd tegen de dames van Veronica, een com- petitieploeg. In de eerste set kwam Ver onica sterk opzetten: 15-13. In de tweede set kwam Thovo prima terug: 13-15. Ook de tweede en derde set werden een overwinning voorThovo: 14-16 en 9-15. Gisteren. woensdagavond. speelde Thovo tegen de recreatieve volleyballers van Amigos in Oud-Vossemeer. Predicaat zeer goed Op een te Rotterdam georganiseerde kerstclub-match voor afgerichte honden haalde B. van Oudenaarde met zijn teef Tekla van Olerbi een 6e plaats in klasse F met het predicaat zeer goed. De heer Van Oudenaarde kreeg een fraaie prijs in de vorm van een miniatuur Duitse herder op marmeren voetstuk. Het was een strijd tussen 33 klasse honden. Mooie kerstzangavond Ditmaal een kerstzang in de kantine van de technische school aan de vooravond van de kerstdagen. De medewerkende koren moesten als het ware borgstaan voor een goede opkomst en die was er ook. Een volle zaal. toen wethouder A.J. Scherpenisse uit Sint Annaland een welkomstwoord sprak, nadat gezamen lijk was begonnen met "Hoe zal ik U ontvangen"? De wethouder zei hoe thans weer heel wat kerstbijeenkomsten worden belegd, maar belangrijk zou zijn dat door blank, bruin of zwart dagelijks het "Vrede op aarde" werd toegepast. Overigens leek het hem goed dat hier een gezamenlijke kerstbijeenkomst werd gehouden met medewerking van' verschillende koren. De goede belang stelling toont de interesse voor dit ge beuren vond de wethouder die allen goede aandacht toewenste. Gezongen werd door VZOS uit Sint Maartensdijk onder leiding van Izak Riedijk, door het Smalstadsmannen- koor onder dezelfde leiding, door een kinderkoor uit Scherpenisse gedirigeerd door Jan Wesdorp en VZOS uit Sint Philipsland onder dezelfde leiding. Daarbij was er declamatie door Heieen Moerdijk-Riedijk en organisten waren Kees Lemson uit Stavenisse en Jo Hage uit Scherpenisse. De 12-jarige Dave van Haaften uit Scherepnisse bracht een solo bij het nummer "Hoe leidt dit kinde klein" van Koekelkoren. Een in zijn totaliteit kwalitatief goed verzorgd programma, besloten met het gezamenlijk Ere zij God. nadat ook tus sendoor de luisteraars waren ingescha keld en met een dankwoord door wet houder Scherpenisse voor de inderdaad fijne kerstzangavond. Ook in Maartenshof In het bejaardencentrum was er woens dagavond kerstfeestviering, waaraan medewerking werd verleend door het jeugdkoor uit Scherpenisse begeleid door Smalstads blaaskapel onder leiding van J. Wesdorp. Directrice Koole ver heugde zich in het welkomstwoord over de grote opkomst en bracht een kerst verhaal. Er was samenzang en daarna bracht de blaaskapel een aantal kerst liederen. gevolgd door het jeugdkoor met aan het orgel J. Hage. Solozang was er door mej. M. Janse uit Poortvliet. In de pauze werd op koffie en limonade getrakteerd. Na de pauze een herhaald optreden van de medewerkenden en een slotwoord door zuster Koole voor de fijne avond. Gezamenlijk zong men het Ere zij God. N.C.V.B. De vrouwenvereniging hield donder dagmiddag een kerstmiddag in Sint Maartenshof met als gasten de inwoners en belangstellenden. Het geheel stond onder leiding van mevr. Scherpenisse en de chef civiele dienst Hage sprak een welkomstwoord. Nadat mevr. Scherpe nisse was voorgegaan in gebed was er samenzang, declamatie, koorzang, kerstverhaal, gedichten. Ook deze bijeenkomst werd afgesloten met het Ere zij God. Samen kerstfeest De kleuters van de Benjaminschool vierden met de bejaarden uit Sint Maartenshof kerst in de gemeenschaps zaal van het tehuis. Een afwisselend programma van kinderzang en decla matie. Ook het kerstverhaal werd door de kinderen verteld, zoals hen dat op school was voorgehouden uit Lukas 2. Toen met samenzang was besloten en de bewoners naar hun kamers gingen wachtte hen daar een verrassing in de vorm van een door de kinderen opge maakt mooi vaasje bloemen en wens kaart. Deze mengeling van jong en oud werd vooral door de Taatsten bijzonder gewaardeerd. Zondagschool De Zaaier Met ouders en belangstellenden is eerste kerstdag in de Maartenskerk het kerst feest gevierd door zondagschool De Zaaier. De schriflezing was uit Maliachi 4 en Joh. I: 1-18. ^r was gebed, samen zang en kinderzang met blokfluitbege leiding. Dhr. A.B. Goedhart vertelde de kerstgeschiedenis n.a.v. Math. II: 1-10. Onderwijzeres mej. T. Knuist vertelde een verhaal, waarna ds. J. Blom aan 15 kinderen een diploma en zakbijbeltje uitreikte omdat ze de zondagschool ver lieten. De gemeente zong hen Ps. 121 4 toe. Na het dankgebed werd "Ere zij God" gezongen. Voor alle kinderen was er een boekje en versnaperingen. De zondagschool begint zondag 9 januari weer in de Chr. school. Kinderen vanaf vier jaar zijn hartelijk welkom. De N.H. THOLF.N NED. HF.RV KERK vr. 19 u. kand. Gorissen za. 9.30 u kand. Wullschlager zo. 9.30 u. ds. H. Harkema 18.30 u. ds. J. Blom GEREF. KERK vr. 19.00 u. ds. G. Leene. Breda zo. 10.00 en 17.00 u. ds. G. Brouwer. Ede CHR. GEREF. KERK do. 19.00 u. ds. M. Pronk. Dordrecht za. 10.00 u. Leesdienst zo. 10.00 en 18.30 u. Leesdienst NED. PROT. BOND vr. 19.00 u. ds. H.N. Bierman. Breda NED. HERV. B.W.I.W. vr. 19.00 u. eerw. hr. De Jong. Hooger- heide GEREF. GEMEENTE vr. 19.30 u. ds. G. Mouw za. 10.00 u. ds. G. Mouw zo. 10.00. en 18.30 u. ds. G. Mouw: 14.30 u. Leesdienst R.K. KERK vr. 19.00 u. Avondmis za. 10.00 u. H. Mis zo. 10.00 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK vr. 6.30 u. kand. H. Molenaar, Scheve- ningen kerk werd inmiddels voorzien van gloednieuwe eiken banken, waarvoor reeds jaren een fonds was gevormd. Via een verkoping van de dameskrans kreeg de kerkvoogdij hier onlangs nog 1500 gulden voor. Nachtmis met zangkoor Op kerstavond is in Haestinge de nachtmis opgedragen door aalmoeze nier Even uit Poortvliet. Er was goede belangstelling. Medewerking werd ver leend door het Chr. gemengd zangkoor uit Oud Vossemeer o.l.v. A. H. Ridder hof en organist C. Droogers. Er was ook samenzang. Na afloop was er koffie met broodjes. Geen veroordeling Al was dan de 66-jarige A.J.B. tot twee maal toe door de politie aangehouden onder invloed van alcohol, de politie rechter mr. P. van Empel te Middelburg, waar B. vorige week terecht stond, wilde de zaak een half jaar aanzien voor hij tot een uitspraak komt. Verdachte ver klaarde nadrukkelijk van de drank af te zijn en daarom werd de kans gegeven. B. was 27 juni bij Poortvliet aangehouden met een alcoholpromillage van 1.92 en op 18 september in Scherpenisse met een promillage van 2.13. De officier had in totaal 25 dagen gevangenisstraf geëist en 12 maanden niet rijden. Overeen half jaar kan het er ten aanzien van die eis bij een uitspraak toch wel beter uitzien voor- B Geslaagd Anneke Duine is aan de Katholieke Universiteit in Nijmegen geslaagd voor het kandidaatsexamen westerse sociolo gie. Kerstmiddag bejaarden De plattelandsvrouwen organiseerden in het Holland Huis een kerstmiddag en -avond voor de bejaarden. Presidente mevr. Bolier was verheugd zoveel be jaarden en leden te kunnen begroeten. Na het lezen van het Lucasevangelie zong het plattelandsvrouwenkoortje en kele liederen, afgewisseld door een kerstverhaal van mevr. Versluijs en en kele gedichten van mevr. Van Daalen. Daarna werd de maaltijd genuttigd. De avond werd besloten met het toneelstuk Het Bloemenvrouwtje, wat zeer in de smaak viel. De presidente dankte allen voor de medewerking en wenste allen een gelukkig 1977 toe. Dhr. A. Moo- ijaart dankte namens de bejaarden voor de mooie bijeenkomst. Hij vond het in een woord af. Dhr. Mooijaart wees erop, dat de bejaarden nu gelukkig zijn als men terugdenkt aan de jaren 40-50. Hij deed nog een oproep om zich aan te sluiten bij de bejaardenbond en iedere woensdag de soos in het Holland Huis te bezoeken. lste dinsdag van de maand, dus nu 4 ja nuari, oud papier S.P.S. Poortvliet. advertentie IM Kerstvieringen Er was een gezellige drukte 23 december bij de kerstviering voor de oudere in woners. Mevr. Donken-de Vos sprak een welkomswoord en memoreerde de activiteiten van 1976. Zij droeg het ge dicht "Als nu de kerstnacht kwam" voor. Mevr. Quist-Geuze las het kerstevange lie. Na de koffie met gebak zong het plattelandsvrouwenkoortje, 's Avonds brachten klas 5 6 van de o.l.s. De Eevliet de musical een onverwachte kerst-in. Zowel het koortje als de leer lingen met hun onderwijzer kregen een attentie. Voorzitter M P. Geuze van de bejaardenbond sprak een hartelijk dan kwoord. Met "Ere zij God" werd om negen uur de kerstviering besloten. De vrouwenraad kon terugzien op een zeer druk bezochte middag. De zondag school vierde eerste kerstdag kerstfeest in de N.H. kerk. Er werden verschillen de liederen gezongen, terwijl een der leidsteD een verhaal las. Voor ieder kind was er een zak met versnaperingen en een boekje. De lijstcollecte voor de zon dagschool bracht 505.65 op, terwijl de kerkcollecte 198,72 opbracht. zo. 10 u. ds. B. de Graaf. Waalwijk: 6.30 u. kand. H. Molenaar GEREF. KERK vr. 18.00 u. ds. J. v.d. Meulen. Anna Ja- cobapolder zo. 10.00 u. (H.A.) en 15.00 u. ds. A. Popma. Ede CHR. GEREF. KERK do. 18.30 u. ds. M.C. Tanis, Sliedrecht za. 10.00 u. Leesdienst zo. 10.00. 14.30en 18.30 u. Leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND vr. 18.30 u. Leesdienst za. 10.00 u. Leesdienst zo. 10.00. 14.30 en 18.30 u. Leesdienst R.K. KERK vr. 19.00 u. Oudejaarsdienst za. 8 en 10.00 u. H. Mis zo. 8 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK vr. 19.00 u. ds. J. Codée za. 10.00 u. ds. J. Codée zo. 10.00 en 18.00 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND vr. 19.00 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst1 STAVENISSE NED. HERV. KERK vr. 19.30 u. kand. A. Stoutjesdijk. Delft za. 9.30 u. ds. H. Harkema, Sint Philips land zo. 10.00 en 18.00 u. ds. L. Westland, Dinteloord OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.30 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK vr. 19.30 u. ds. J. Blom za. 9.30 u. ds. J. Blom zo. 9.30 en 14.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEM. IN NEDERLAND vr. 19.30 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst fco. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.30 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. vr. 19.00 u. dhr. J. Gravendeel zo. 10.00 u. dhr. Kloos, Barendrecht 19.00 u. dhr. v.d. Meer, Oosterland R.K. KERK vr. 19.00 u. Avondmis (m.m.v. jonge renkoor) in Haestinge za. 19.00 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK vr. 19.00 u. ds. G.J. Damen za. 9.30 u. ds. G.J. Damen zo. 9.30 en 14.30 u. ds. L.J. Matze GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. Leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK vr. 19 u. ds. G.H. Abma za. 10 u. ds. G.H. Abma zo. 10 u. ds. G.H. Abma; 18 u. ds. J. Codée. St. Annaland GEREF. KERK vr. 18.15 u. ds. A. Vreugdenhil. Rotter dam, za. 10.00 u. Leesdienst, zo. 10.00 en 14.30 u. ds. L. Weerman, Harderwijk GEREF. GEMEENTE vr. 18.00 u. ds. G. Mouw, Tholen za. 10.00 u. Leesdienst zo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. Leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK vr. 19.00 u. ds. H. Harkema za. 9.30 u. kand. W.J. Gorissen, Stave nisse zo. 9.30 u. Leesdienst; 14:30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 u. Leesdienst za. 9.30 u. Leesdienst zo. 9.30, 14.30 en 18.30 u. Leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE vr. 19.00 u. ds. L. Gebraad za. 9.30 u. ds. L. Gebraad zo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER vr. 19.30 u. ds. J. v.d. Meulen zo. 10.45 drs. H. Mulder, Amstelveen, 17.00 u. ds. Saraber, Bergen op Zoom. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer, en Scherpenisse (pat. dr. Padt) E.N. Mellema. Tholen tel. 01660-2377 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Eist, Stavenisse, tel. 01663-400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Sint Philipsland Zr. Krijger, Oud-Vossemeer. tel. 01667-476 b.g.g. 01662-341 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Kuzee, Sint Annaland, tel. 01665-2756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596. Spr.u. vr. 18.30-19.30 u., za. 8.30-9.30 u. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis Sint Philipsland, elke maandagmiddag spreekuur; bejaarden hulp 13.30 u. en maatschappelijk werk 14.30 u. ALARMNUMMER: 0011 WEEKEND AUTOHULPDIENST: 01640-40888 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-3250; buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 31 dec. 1976 t/m 6 jan. 1977. vrijdag 31 11.48-00.10 zaterdag 1 12.53-00.27 zondag 2 13.50-01.28 maandag 3 14.37-02.17 dinsdag 4 15.17-02.58 woensdag 5 15.55-03.35 donderdag 6 16.33-04.14 wo. 5 jan. Volle maan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2