In 1977 "Alles wat speelt en zingt op Tholen" vastleggen op twee LP's W<r EEN DRACHTBODE PUZZELCOMBINATIE B.M.G. Platenmaatschappij tiert welig aan Molenvlietsedijk ÏÉbfe i V0L_ iliaP S LEY- iV/aferfatf-jfrmidder Severs mode boetiek^ VOETBAL r UITSLAGEN ATLETIEK Thoolse tafeltennïskam pioenschappen BAL J- 13 Donderdag 23 december 1976 la°y Y Het begon voor de Blindenbond Tien jaar psalmen compleet Vijftig per jaar Een populaire en geestelijke Thoolse plaat Theodorushaven, Bergen op Zoom tel.: 01640 - 36910 i modehuis Dames le klas MODEBRILLEN Amigos jeugd EENDKACHl bUUt FOUNDATIONS - LINGERIF BADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM DE Z AAK MET DE RODE PUI Plotseling heeft zich dan toch weer een bedrijf gevestigd in Tholen, waarop tevoren geen enkele gedachte was. Wie denkt er nu over dat zich een platenmaatschappij in Tholen nestelt? Het brengt niet direct uitkomst voor nog te veel werkzoekenden, maar er zit toch handel, er zit toch weer nijverheid in. Beter wat dan niks en in de B.M.G. platenmaatschappij gaat heus elk jaar nog wel wat om. Duizenden L.P.'s vinden hun weg door het gehele land. Eenling J.W. Praat - bekende Thoolse naam - runt het vrijwel compleet met hulp van zijn vrouw en met nog een depot in Haarlem, waar de B.M.G. is ontstaan. Een Praat met inderdaad nog volop Thools bloed in de aderen. "Gevlucht" uit de stadsgeneugten van deze tijd. Terug naar het rustige nest, waar grootouders en ouders gelukkig waren. Misschien daarom naast zakenman ook idealist. Met voor 1977 het ideaal om alles wat in groepsverband op Tholen zingt en speelt eens te gaan vastleggen op een paar L.P.'s. Het ligt aan koren, korpsen, groepen zelf, of ze straks via die plaat te belui steren zijn. Wie alleen maar iets aan de buitenkant ziet kan gemakkelijk onder- of over schatten. Panden worden niet zelden onderschat' en zoiets zal men ook al gauw doen met het bedrijf Praat. Inder daad een riante woning, daar tegenover boerderij Van Nieuwenhuijzen aan de Molenvlietsedijk. Gerestaureerd van bouwval tot een gloednieuwe-oude stijl. Op enkele meters afstand kantoor en magazijn van de BMG en dan achter de De heer Praat werkte 13 jaar in Haar lem, waar de BMG niet alleen in eigen beheer kwam, maar waarbij de aanvan kelijke beperking tot geluidsbanden uitgroeide tot een omvangrijke platen- produklie in het christelijk genre. Zo is de BMG de enige platenmaat schappij die al 10 jaar lang de 150 psal men niet- en wel rhytmisch op 14 platen heeft. Wie van oordeel zou zijn, dat platen met psalmen uit de tijd zouden Behalve dan die bijpersingen uit het oude fonds, maakt de BMG jaarlijks zo'n 50-tal nieuwe platen. Dat gebeurt met de eigen opname-wagen, waarover de heer Praat de beschikking heeft. Van de nieuwe platen wordt altijd een eerste oplage van 1000 stuks gemaakt. Daarna wijst het vanzelf uit of bijpersing bij herhaling nodig is. De fabricage van de platen zelf wordt na de opname door Philips n.v. verzorgd. Dat doen trou wens vrijwel alle platenmaatschappijen. De Thoolse expeditie vindt nu plaats via de eilandelijke bodediensten of via Van Gend Loos. De aanverwante dienst verlening is er dus wel degelijk bij ge baat dat er zo'n Thoolse vestiging is. De verzending is trouwens voor het grootste gedeelte nu in Tholen geconcentreerd. Er is nog een bescheiden depot in Haarlem als geboorteplaats van de BMG. Na zich in deze 12 maanden Tholen wat te hebben gesetteld wil de exploitant nu wel wat voorzichtig naar buiten optre den. Dat wil zeggen om de Thoolse ge- schuur van landbouwer Nieuwenhuijze een nieuwe riante berging voor duizen den platen. Ook een eigen opnamewa gen. Het nog vrij jonge gezin Praat met 2 kinderen op een Thoolse lagere school, voelt zich aan de Molenvlietsedijk best thuis. Het grote verkeer blijft over de rondweg voldoende uit de buurt om er niet, zoals in Haarlem wakker van te liggen en zodra je buiten de deur stapt is er volop ruimte en lucht. Een jaar geleden nam de B.M.G. zijn intrek aan de Molenvlietsedijk, het ge zin Praat is een jaar Tholenaar. Ouders en voorouders werden in het stadje aan de Eendracht geboren. De ouders ver trokken naar Bergen op Zoom en daar werd J.W. Praat geboren. Hij ging later zelf in Haarlem werken om daar ge luidsbanden voor blinden te vervaardi gen, verbonden aan de stichting "Band Met God" (BMG). Het mannenkoor "Rehoboth" uit Tholen, uitbracht. zijn, zit er volkomen naast. Een getal van 25.000 van deze platen zijn er bij de BMG al uitgegaan en jaarlijks is er weer een "herdruk". Daarnaast een oeuvre van vooral christelijke platen, zoals die van de Urker, Geneuider en welke an dere vissers- of plaatselijke koren ook. Dat vormt in de verkoop van deze groothandel nog altijd de hoofdmoot. De BMG is namelijk geen verkoopap paraat voor de particulier, maar zuiver voor de handel. Men moet dan ook voor de BMG platen hetzij in de boekhandel, hetzij in andere platenverkooppunten zijn. Eerder gaat de produktie van de BMG nog naar de grossier dan naar de particulier. Dat is om ook de handel recht te doen. meenschap enigermate van deze vesti ging te laten profiteren. Een dus wat idealistische benadering. Als eerste heeft meten uw keuken op plannen 'n voorstel monteren alles kompleet inklusief apparatuur en staan ook daarna nog tot uw beschikking aanbouwkeukens TO CS waarvoor de BMG als eerste een plaat daar het Chr. Thools mannenkoor van kunnen profiteren. Het was eigenlijk nog wat vroeg, vond dhr. Praat, maar het moest dan toch maar, toen dat koor daar wel prijs op bleek te stellen. Zo ontstond een L.P. van het mannenkoor "Reho both" onder leiding van de heer C. Bur ger, waarbij een tiental psalmen door dit koor gezongen werden opgenomen. Op de hoes prijkt de foto van dit koor, ge nomen onder het kerkorgel. Orgelbege leiding hoort men van Frans van Til burg, zoals de heer Praat al vele bekende organisten op zijn platen heeft: Feike Asma, Piet van Egmond, enz. Op zichzelf is hij voorstander van wat meer variatie op zijn platen, dan deze beperking van "Rehoboth". Maar dat moest dan maar voor een keer, omdat het in beginsel meer om wat idealisme dan de handel ging. Daarom ook mag het koor tot l januari deze plaat zelf verkopen, daarna is ze normaal in de hdtidel verkrijgbaar. De gedachten van de BMG directeur gaan echter uit naar wat meer variatie. Daarom is er het plan om in 1977 opna men te gaan maken van koren, korpsen en muziekgroepjes, die daarmee in stemmen, teneinde tot een tweetal Thoolse platen te komen. Op die wijze wil de heer Praat toch wel graag alles wat in groepsverband speelt en zingt op Tholen als een culturele verzameling op twee platen brengen. Een plaat met het wat meer populaire genre van muziek korpsen en een van chr. koren en andere zanggroepen. Dat gaat die koren, korpsen of groepen geen cent kosten. Er is zelfs een moge lijkheid die platen zelf te gaan verkopen met nog een bedrag voor de vereni gingskas. Zonder de prijsontwikkeling 1977 vooruit te lopen, denkt de heer Praat aan twee L.P.'s van elk 17,90 met dan tot een bepaalde termijn 5,- voor de vereniging die de plaat ver koopt. Wie van koren, korpsen of groepen voor dit initiatief voelt, zal dat wel even moeten meedelen aan het adres Molen vlietsedijk 23 in Tholen voor half ja nuari 1977. Bekeken wordt wat er bin nenkomt en hoe de verdeling kan zijn. In het voorjaar tot aan de zomervakantie zullen dan de opnamen duren om ver volgens eind september de twee platen uit te brengen. Men kan de heer Praat desgewenst op de repetities verzoeken om dan een af spraak te kunnen maken voor het re pertoire. Het kan allemaal met eigen opname-apparatuur van de BMG, hetzij in een grote hal of kerk. De streek zal toch benieuwd zijn, wat er over een jaartje op de L.P.'s te beluiste ren valt. Uiteraard zal dit van elke deel nemende groep niet (veel) meer dan één nummer kunnen zijn. Woensdag 29 december om half elf worden in Haestinge te Sint Maartens dijk Thoolse tafeltenniskampioen schappen gehouden voor jongens en meisjes (junioren) en voor dames (se nioren). Er wordt op maar liefst veertien tafels gespeeld, zodat het een hele druk te zal zijn. De tafeltennissport bloeit op. Er zijn momenteel niet minder dan vier verenigingen: Veritas, Poortvliet - Mass. Stavenisse - Smash - Sint Annaland en Velocitas - Oud Vossemeer. De laatste vereniging heeft de meeste ervaring en mogelijk zullen uit de Velocitas-gelede- ren de kampioenen in de drie catego rieën te vinden zijn. Het opkomende ta lent bij de drie andere verenigingen staat echter borg voor een spannende strijd. Iedere belangstellende is welkom, de toegang is vrij. De Thoolse tafeltennis kampioenschappen voor heren (senio ren) wordt op 15 januari in Sint Anna land gehouden. Bij de Zuid-Nederlandse politie kam pioenschappen is Rinus Jeroense uit Oud-Vossemeer tweede geworden in de B klas. De wedstrijd ging over 2800 me ter en zijn tijd was 9.47. Bij de ontmoe ting tussen de Koninklijke Marechaus see en de Belgische Rijkswacht in Os- sendrecht legde hij beslag op de vierde plaats met een tijd van 21.32 over de zes kilometer. De bekende Belgische loper van Dorpe werd winnaar in 20.04. De Oud-Vossemeerse atleet Jan de Leeuw heeft ook de tweede clubcross van Olympia in Halsteren op zijn naam weten te schrijven. Hij werd winnaar in een nieuw persoonlijk record van 12.31 over de vier kilometer. Tweede werd veteraan Jan van Ooirschot in 12.55. In het algemeen klassement na twee wed strijden heeft De Leeuw de leiding met 1.10 minuut voorsprong op Frijn de Laet en 2 minuten 13 op Kees Oerlemans. Ko van der Griek is bij een zes kilome ter lange militaire cross in Breda als tweede geëindigd in een tijd van 19.3,5. Winnaar werd Harry Pattist welke 19.08 voor zich liet afdrukken. Rinus Jeroense uit Oud Vossemeer werd 12e in een tijd van 21.21. Bij de 7 Vi km. lange cross van het Hal- sterse Olympia bevestigde Marien van Prooijen zijn uitstekende vorm van dit moment door uit een veld van 65 atleten als le te eindigen. Evenals vorig jaar moest hij een duel uitvechten tegen Harrie Pattist uit Breda, maar nu trok Marien aan het langste eind door in de vijfde van de zes ronden een beslissende voorsprong te nemen. Zijn tijd was 23.54.6. Ook Ko van der Griek kwam goed voor de dag door beslag te leggen op de vijfde plaats in 24.42. J. de Leeuw werd 18e in 26.38 en Jan Baarens uit Tholen maakte zijn atletiek debuut met een 38e plaats in een tijd van 31.42. Hij is evenals Jan de Leeuw lid van het Hal- sterse Olympia. rita bosstraat 27 bergen op zoom Het eerste herenteam van Amigos heeft zaterdag met succes deelgenomen aan een toernooi van Sic inPugno in Halste ren. De eerste wedstrijd werd moeilijk gewonnen - ieder moest nog wakker worden - doch daarna verliep het spel positief. Om de naaste belager te kun nen ontlopen, moest Amigos winnen van Diomedon. Helaas stortte Amigos die laatste wedstrijd in. De beslissende partij werd 1-1. Het gevolg was dat Amigos in winstpunten gelijk eindigde met Olympus uit Halsteren, maar op setgemiddelde winnaar werd van het toernooi met 6 punten in de le klasse. Veronica uit 5int-Maartensdijk werd in de 2e klasse derde, met 5 punten. Een onderscheiding van de Sic Pugno-vete- ranen voor de beste speler van de dag ging naa- de Smerdiekse volleyballer André van Damme. Voor de competitie speelden de Amigos heren 2-2 tegen Tobec I. De eerste set leek voor Amigos verloren, maar met veel inzet en heftige t' tenstand haalde men de 3-9 achterst! i in. Het werd zelfs nog winst: 16-14. De tweede set was duidelijk voor Tobec. Ze namen een 1-9 voorsprong, doch Amigos kwam voort reffelijk terug naar 12-9. Ondanks het ketteren van de heer Nieuwenb*'is werd de set toch verloren. De derd' set was een duplicaat van de tweede. Tcoec nam een voorsprong, maar dot" goed vei" - digen van de jarige Ad Vos we.u die teniet gedaan. De stand was 13-13. maar opnieuw trok de Bergse ploeg aan het langste eind. Door slordigheden van Tobec nam Amigos in de vierde set di rect een voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven: 15-7. De heren trainen vrijdagavond om ne gen uur gelijk met de dames. In de 2e klasse competitie had Veronica alle moeite met Tobec II. In de derde beslis sende set stond de Bergse ploeg steeds een of twee punten voor. maar de Smerdiekse volleyballers hielden vol. Aanvoerder Bakx haalde alle time-outs uit de kast en met schijnbaar onbenulli ge balletjes ging Tobec het schip in. De keiharde Smashes werden dikwijls goed opgevangen. Met de 16-14 overwinning werd het totaal een 1-2 zege voor Ver onica, dat met Tobec voor een aantrek kelijke partij zorgde. Er is geen ploeg in de volleybalcompe titie die in 1977 met betere voornemens kan beginnen dan Amigos heren II. Men heeft nog niet meer dan twee sets kun nen pakken, zodat de Oud-Vossemeerse ploeg 1976 uitluidt met de rode lantaarn. Maandagavond traden acht man aan onder leiding van de nieuwe aanvoerder Leo Marcusse. maar 't werd niks: 15-5 en 15-6. VVR ging met de punten naar Krabbendijke. De P.IZ speelde vrijdagavond me', hei le en 2e herenteam tegen elkaar 15-5. 15-8. 15-13. Vanwege de gladheid werd de competitie wedstrijd tegen Fij naart afeelast. Veronica leed thuis een grote 0-3 neder laag tegen De Berk: 4U5. 5-15. 2-15. ADV.I.M. Men kan hier gerust van een klasse ver- u schil spreken."De Berk staat dan ook KOffbsI EmCTSfO bovenaan en het ziet er niet naar uit. dat ze deze plaats zullen afstaan. In de vori ge ontmoeting moesten de Brabanders met een gelijkspel genoegen nemen, zo dat de Putse dames in hun sterkste for matie in Smerdiek arriveerden. Veroni ca ging roemloos ten onder. Er zat zoals gewoonlijk te weinig beweging in dit team. Door te blijven staan, vallen er grote gaten en een tegenstander zoals De Berk vult deze wel op met de bal. De anderen worden onzeker en spelen weg-is-weg. Op deze manier kan men - geen aanvallend spel maken. De laatste wedstrijd van 1976 was dan ook. gezien de uitslagen, een van de slechtste voor Veronica. Steenbergsestraat - Tel. 34228 BERGEN OP ZOOM advertentie IMj De dames van Amigos speelden 2-2 te gen Sic Pugno II. 't Was erg spannend. De eerste set zetten de dames zich te weinig in: 5-15. De tweede set daaren tegen was de samenstelling en het spel dermate goed. dat het een 15-12 over winning werd. Ook in de derde set was de inzet goed. maar toch 11-15 verlies. In de vierde set maakte Amigos een 3-9 achterstand goed. Ze kwamen zo sterk naar voren met volle inzet en een goed georganiseerde aanval, dat het een 15-12 overwinning werd. Maandagavond a.s. zowel voor de heren als de dames geen competitie. De Amigos jongens hebben zaterdag met 4-0 van Bermi I verloren. De Roo sendalers waren duidelijk de meerdere: 15-2, 15-2, 15-5, 16-14. De laatste set dus nog erg goed. De Bermi-jongens zijn gemiddeld twee jaar ouder, groter en geroutineerder. Toch was 't een leuke wedstrijd voor Amigos met fijn volley bal. Blij was het bestuiff, dat voor 't eerst een van de ouders zich beschikbaar stelde om met een jongensploeg naar Roosendaal te rijden. Het bestuur hoopt vaker op die medewerking. Het eerste meisjesteam won met 1-3 van TOG uit Wouw: 5-15, 12-15, 16-14, 9-15. Door deze overwinning blijven de meisjes meedraaien aan de kop. Een compliment voor Ineke Goedegebuure, die ondanks een pijnlijke knieblessure in het veld bleef en door goed spel nog een belangrijk aandeel had in de over winning. Het tweede meisjesteam van Amigos le verde een erg goede prestatie met een 4-0 overwinning tegen Zebra uit Roo sendaal. Ondanks de handicap dat Amigos de eerste set met vijf speelsters begon, werd het 15-6, zeer goed. In de tweede set won Amigos met een com pleet team met 15-7. In het begin van de derde set ging het wat slechter, maar la ter kwamen de meisjes goed terug: 15-8. De vierde set opnieuw erg goed met 15-6. B.K.C. 2 tegen Emergo A2 in Breda. Emergo A2 was de enige ploeg die za terdag moest spelen. De eerste helft verliep bij beide ploegen erg rustig, geen van de teams zag kans om te scoren. Zo was de ruststand dus 0-Ö. In de tweede helft ging Emergo beter van start en dat resulteerde in een doelpunt van Elsa v. Haaften d.m.v. een doorloop. Even later stond Addi de Jonge vrij. hij schoot en scoorde 0-2. Hierna hadden de beide ySOOOGOOOOSOCOSCOGOOSOC Spijkerbroeken b Spijkerrokken S Spijker-overalls Alles van de N Spijkerjurken beste merken 8 Ruit-blouses o Nappa jacks K Zuivelstraat 17-21 g Bergen op Zoom SsoococoooGoocosceeooo' IM teams nog wel kansen om te scoren, maar doelpunten werden er niet meer gemaakt. Het was dus een gewonnen wedstrijd voor Emergo A2, die hiermee weer dichter bij de eerste plaats komt. De eerstvolgende wedstrijden zijn 8 ja nuari 1977. Voltreffers 3 - Emergo 1 om 20.00 te Oosterhout; Keep Fit 4 - Emergo 2 om 13.35 uur te Roosendaal; Br. Noord A3 - Emergo A2 om 9.50 te Breda; Voltref fers P 3 - Emergo P 2 om 14.00 uur te Oosterhout. De voetbalcompetitie 1976 is weer voorbij nu er vanwege Kerst en Nieuw jaar geen programma is. Het afgelopen weekeinde werd het gehele programma afgelast wegens de toestand van de ter reinen en de weersomstandigheden. Al leen het niet-gemeentelijke sportveld van S.C. Stavenisse blijkt een buitenge wone conditie te hebben. De ijzersterke graszoden konden daarom ook zaterdag nog 22 voetballers dragen voor een vriendschappelijke wedstrijd. WHS won met 0-5 van Stavenisse. Dhr. A. van den Hoek uit Scherpenisse heeft bedankt als afgevaardigde regio west van de KNVB-afdeling Noord Brabant. Hij wordt opgevolgd door SPS-voorzitter en doelman J A. van Nieuwenhuijzen uit Poortvliet. Dhr. v.d. Hoek trekt zich op medisch advies uit verschillende functies terug. Op aan drang van de streekclubs is hij nog voorzitter van de Thoolse voetbalfede ratie gebleven. STER PUZZEL: In de ster staat een uitspraak in normale letters. Ze zijn al leen zó geschreven, dat ze delen van el kaar gebruiken. WAT STAAT ER? KLOK-KRUISWOORD: Na een goede oplossing komt in de dikker omlijnde delen een kort rijmpje te staan. Horizontaal: 1. kei; 4. berg; 6. rund; 7. verlichtings artikelen; 10. jaargetijde; 11. boven; 13. lichtdrager; 15. spil; 16. oude lengtemaat; 17. heilige; 18. voeg woord; 19. zoon; 20. niet zwaar; 22. daar; 23. noot; 24. hert; 25. daar; 27. toestand van rust; 29. ik; 30. blijvende twist; 33. boom; 34. in het jaar onzes Heren; 35. wetering; 36. goede verhou ding; 40. deel v.e. douchecel; 42. een heid van stroomsterkte; 43. onderricht; 44. keurig; 46. vrolijk; 48. vangwerktuig; 50. honingdrank; 53. zelfkant; 55. ge laat; 58. strafwerktuig; 59. afgod: 60. verdragsorganisatie; 61. en andere; 62. plaats in N. Brabant. Vertikaal: 1. tempermes; 2. vordering; 3. kloosterlinge; 4. stad in Duitsland: 5. neerkomen; 8. opstootje; 9. tijdreke ning; 10. verbinding; 12. kern; 13. liter; 14. groet; 17. uitgedroste halmen; 18. kundig; 19. gewoonten; 20. vogeleigen schap; 21. omheining; 23. toespraak; 26. lidwoord; 28. slot; 29. plaats in Noord- Holland: 30. insekt; 31. water in Fries land; 32. kweken; 34. uitroep; 36. heen en weer; 37. hetzelfde; 38. noot; 39. muziekuitdrukking; 41. Noorse goeden; 45 anti; 46. eigendom; 47. lekkernij; 49. voorzetsel; 51. lidwoord; 52. kaarten- boek; 54. gewicht; 56. wereldtaal; 57. omslag. KERSTBALLEN-LETTER-DOOL- HOF: Begin bij de hoofdletter I! en zoek via open poortjes tussen de vierkantjes de weg langs een uitspraak. Welke uit spraak is het? N.B.: De stippen zijn ruimten tussen de woorden. Advertentie IM,

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 13