Duurdere bouwwijze bewust aanvaard "ïërhorst Geen verlenging horeca-sluitingsuur ,<D, L. Weergaloos Wintervoordeel GIJS KONFEKTIE BALK EN SPLINTER Burgemeester: aanzien kantoorvleugel wordt daardoor aanzienlijk beter 7 'a (rem VEILINGBERICHTEN VOOR MANNENMODE! u PAK EVEN UW ZAKBOEKJE We komen. EVERS MODE BOETIEK: Bouwland brengt f 34.500 per ha op HERENKOSTUUMS DAMESMANTELS Nu v.a. 99-125,— CORDUROY MANTELS Nu v.a. 118-135, TWEEDMANTELS VELOURS MANTELS 98.- BLAZERKOSTUUM M0HAIRC0ATS LODEN JAGERSJASSEN EN COATS 138,- 35,- - 39,- - 49,- - 59,- - 69,- 79,-. Donderdag 16 december 1976 j. EENDRACHTBODE 5 Niet teveel ruimte Welstand Veelsoortig gebruik Ook trouwen Vervolg van pag. 1 Indringende brief voor kantine-exploitanten Zeven of vijf dagen Teleurgesteld Sint- Philipsland door G. Fortius 6 sccoJl o.a. Loden sterk in prijs verlaagd in alle modekleuren ook met capuchon va1 69, modekleuren nu v.a. Uni's en krijtstrepen ook met vest v.a. 198, ook met vest v.a. 198,- vele modetinten v.a. 159,— Tirolerloden v.a. ALTIJD IN VOORRAAD 10.000 pantalOflS (klassiek en modern). Parade 6, Bergen op Zoom (achterkant Hema) "Ook wij zijn vol ontzag tegen het bedrag opgebotst en hebben binnenskamers met onze ogen geknipperd. Voor de herindeling zijn we nooit aan zulke bedragen gewend geweest. Het is een gelukkige zaak dat de 6.1 miljoen gulden zonder ingrij pende consequenties voor ander werk uitgegeven kan worden. De begroting 1977 heeft niet de tekenen van deze operatie. Dat is een hele gelukkige omstandigheid. Amsterdam bouwt een nieuw stadhuis met enige miljoenen tekort". Dat zei burgemeester J.E. van Boeijen in zijn beantwoording van de opmerkingen van de raadsfracties, in eerste instantie, over het plan tot uitbreiding van het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk. "Dit is een van de basisvoorzieningen Voor onze gemeenschap. Vanuit het ge meentehuis begint het en daar moet ons veel aan gelegen zijn. De werkwijze als gevolg van de huisvesting is nu niet wat de burger er van mag verwachten. Er gaat een geweldige storing van uit, dat we niet adequaat, gescheiden gehuisvest zijn. Ten opzichte van de ambtenaren is ook de maat vol. Uit de positie van werkgever hebben we ook onze verant woordelijkheid. Bepaalde ambtenaren werken minder geconcentreerd er zit ten er teveel in ruimte. Ze brengen bovendien een essentieel deel van hun leven op de gemeentesecretarie door. De huidige gebouwen hebben met de hedendaagse wijze van werken niet veel van doen. Dat wordt straks het repre sentatieve gedeelte, de ruimte voor het publiek. Het wemelt nu van trapjes en opstapjes en dat is voor een werkruimte niet ideaal. We hebben een keuze gedaan voor Sint-Maartensdijk omdat we daar een groot complex hebben dat waardevol is en functioneel gehouden zou kunnen worden. We hebben het gevoel dat dit LADY FOUNDATIONS LINGERIF BADMODF TOONAANGEVEND IN WEST BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM DE ZAAK MET DE RODE PUI ADV.I.M. Sint-Annaland, 14 december 1976 Uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 82,60 per 100 kg 45 ton, drielingen maat 40 62,60 per 100 kg 13 ton. Sint-Maartensdijk, dinsdag Uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 80,54, drielingen maat 40 62,61 aanvoer 21,5 ton. voor meerdere kernen ook een centrale ligging biedt. De waardering van de raad voor de ambtelijke commissie en de architect geeft ons voldoening. Ook de VNG kan bogen op ervaring en het is een pluim waard als de VNG zegt dat dit een doorwrocht plan is. Met de omvang van het gebouw zitten we op de goede toer volgens de VNG. Overleg op enkele puntjes is nodig en daaraan kunnen we tegemoet komen. Wat dè suggesties van de raad betreft, zou het pand Markt 1 inderdaad voor Beter Wonen benut kunnen worden. Een eigen adres voor de woningstichting zou een onmiskenbaar voordeel zijn. De suggestie om het bestuur apart te huisvesten in het oude gedeelte hebben we wel overwogen, maar dan schep je weer looplijnen. De secretaris moet bij de ambtenaren zitten en bij het college. We moeten het goed doen bij een ge bouwrat je voor 50-60-70 jaar neerzet. Anders zul je er steeds de consequenties van moeten ondervinden. In een tijd waarin we beland zijn van het eerste vliegtuig naar landing op de maan, mogen we verwachten dat het bestuur nog aan zoveel verandering on derhevig zal zijn, dat er ruimte voor de toekomst nodig is. Er is niet opmerkelijk en onaanvaardbaar veel ruimte gescha pen. De zolders zijn de meest goedkope m3 van het plan. Als je daarmee aan het werk gaat, heeft dat financieel aardige consequenties. Dan ga je nog voorbij aan de vraag of dat welstandsmatig een redelijke oplossing is. Drie bouwlagen geeft veel consequenties in technisch opzicht. Er zijn duurdere constructies nodig. We zijn blij met de kap op de kantoorvleugel, o.a. vanwege isolatie en voor opslag van materiaal van de afde ling financiën. Het geheel wegvallen van de kap zou uit welstandsoverwegingen grote bezwaren oproepen. De geleed heid in constructie zal wat kostenverho gend werken, maar die wat duurdere Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom :o< Ijf i) Advertentie IM wijze van bouwen en niet dat simpele hebben we bewust aanvaard omdat het aanzien van het gebouw daar aanzien lijk beter door wordt. De fractiekamers kunnen we veelsoortig gebruiken als vergaderruimte. De raadszaal is voor de raadsvergaderingen en voor ontvangsten. Een aantal van 15 spreekkkamers behoort bij onze filoso fie van privacy voor de burger. Vijftien is wat aan de ruime kant. maar in de gangruimte kunnen we in de drie spre lekamers een stuk voorlichting in troduceren met een permanente pu blieksruimte. De behoeften kunnen een wisseling van ruimten tot gevolg heb ben. Bij het aanbestedingsklaar maken van het plan zullen we die punten kri tisch bekijken. We zien ook bepaald wel mogelijkheden voor bezuinigingen tot 4 a 4'/i ton. Mo gelijk kunnen we vanwege de dalende rente 1% bezuinigen en dat is gelijk 32.000 gulden. Het behoort niet tot een gevaarlijke uitspraak dat we bij de zes miljoen blijven als we de aanbesteding zo spoedig mogelijk hebben. Inclusief kostenstijgingen 6.1 miljoen moet een reëel haalbare zaak zijn. Voor restaura tie van de bakkerij is een belangwek kend goedkopere oplossing: alleen de voorkant en het dak en het interieur eenvoudiger. Verder besparingen op meubilair, ventilatie en kunstvoorwer pen. Alle suggesties zullen we op z'n merites bekijken We doen u generaal de toezegging waar we kunnen versoberen, zullen we het niet nalaten. Wel zullen we de onderhoudsgevoeligheid daarin be trekken. Nu we bewust de zetel van het gemeen tebestuur in Sint-Maartensidjk hebben gevestigd, moeten we daar ook over alle voorzieningen beschikken, inclusief vergaderen en trouwen. De dienstverlening zal in de nieuwe huisvesting beter tot z'n recht komen. Zeker is een betere kwaliteit werk en meer werk. Aan voorlichting en infor matie zullen we stap voor stap meer in houd geven. Een limiet aan de kosten zouden we graag willen stellen, als er geen exces sieve kosten zijn. Er zal stellig volop tijd zijn om van gedachten te wisselen over inschakeling van Thoolse bedrijven bij de bouw. Wat eventuele subsidie betreft, het rijk zal de financiële positie voor en na de herindeling wel bekijken. Met matige belastingverhogingen hebben we nu een financiële positie waar we bui tengewoon gelukkig mee zijn. Dat springt eruit. Het heeft weinig zin nu al over een be stemming van de vrijkomende gebou wen te praten. Nieuwe gemeenschaps voorzieningen zullen gemakkelijker en goedkoper te realiseren zijn. B en W hebben geen zorg over een teveel aan bruikbare ruimten. Er is geen voorziening die zo algemeen werd me duidelijk, dat de maximale grens van ontheffingen is bereikt. Voor bijzondere gebeurtenissen werd een verlengingsonderzoek nog immer toe gestaan, mits tijdig aangevraagd. Dit laatste om een redelijke controle moge lijk te maken. Het is dan ook zeer moei lijk een systeem te bedenken om k la minute een sluitingsuur te gaan verlen gen. Zonder controlemogelijkheid kan een lek ontstaan en dan weetje niet waar je blijft. Het is daarnaast niet eenvoudig een exploitant verantwoordelijk te stel len van wat daarna op straat gebeurt, terwijl toch een combinatie aanwezig is van oorzaak en gevolg. De inrichting zelf behoeft niet storend te zijn. In totaal komen inderdaad maar enkele excessen voor. Niet zelden komen daar inwoners uit het Brabantse de beest uithangen, al weet ik evenmin of onze mensen dat ook elders doen. Daardoor zijn er gerecht vaardigde klachten van omwonenden en ik heb eerder gemerkt dat hiervoor bij de gehele raad volledig begrip is. Wat de kantine-kritiek van de horeca betreft ben ik bereid, zo vervolgde de burgemeester daaraan wat te doen. De kantinebeheerders, c.q. exploitanten bereiken een indringende brief om zich met zorg te beperken tot datgene waarvoor vergunning werd verleend. Als dat geen gehoor zou vinden, moet dat wel gevolgen hebben, al wil ik hele maal geen mes op tafel leggen. Men brengt daarmee wel deze en andere fa ciliteiten in gevaar. Voor het uitlopen van vergaderingen een algemene on theffingsregeling te maken is ook niet eenvoudig. We zijn uiteraard ook af hankelijk van medewerking der rijkspo litie die uiteraard ook duidelijkheid wenst. Men moet het allemaal ook in de juiste proporties zien en dat wil zeggen dat er in het algemeen geen problemen zijn. Die de weelde niet kan dragen, wordt de rekening gepresenteerd. Het is anderzijds een nare zaak, dat velen be perkt worden door uitwas van enkelen. In de tweede ronde constateert de heen de Bres dat het om slechts een enkeling gaat die mistast, terwijl over het alge meen de verantwoordelijkheid wordt gevoeld. In dat licht wil hij voorstellen om het verzoek van de horeca te volgen en het sluitingsuur de gehele week op 1.00 na middernacht te stellen. Is dat voor een raadsmeerderheid niet haal baar en dat lijkt te voorzien, dan wil ik het eerste voorstel beperken tot een tweede met het van maandag t/m vrij dagnacht open zijn tot 1.00 uur. De heer J. Bevelander (SGP) verklaarde het niet eens te zijn met de mening van zijn collega de Bres. De overlast spreekt toch duidelijk mee. Denk maar aan de opmerkingen tijdens hoorzittingen. SGP woordvoerder Th. Aarnoudse verzeker de dat zijn fractie geen behoefte had aan verlenging. Bij de heer J. Versluys ging het er vooral om waar en wie het meeste overlast veroorzaakt. Wethouder L.J. Koopman (SGP) ver klaarde teleurgesteld te zijn door dit PVDA voorstel. Vorig maal is er in goed overleg een compromis gevonden en is de verlenging verruimd van 11 naar kwart voor twaalf. Nu poogt de PvdA dat weer te doorbreken en dat stelt me teleur. VVD woordvoerder Van Damme ,zei geen moeite te hebben met het voorstel De Bres voor 7 dagen. Landelijk is dat vrij algemeen, waarom op Tholen niet. De Bres: wethouder Koopman reageert toch niet zoals wij verdienen. Weth. Koopman: het respect van vorige keer waardeer ik meer dan dit voorstel. Weth. Moerland: Ik deelde het B en W standpunt om het verzoek voor kennis geving aan te nemen, omdat we er een half jaar geleden ook al uitvoerig over hebben gesproken en ik meende dat dit geen zin zou hebben. Als er nu een voorstel komt zoals dat door mijn fractie is gedaan, heb ik daar echter ook geen moeite mee om m'n stem te geven. Weth. Scherpenisse: Zo denk ik er ook over. Ik kon me aansluiten bij hetgeen door fractiegenoot van Damme is ge steld en nu door de heer De Bres zijn eerste voorstel in een tweede werd be perkt tot vijf dagen, zal ik daar voor stemmen. Mevrouw Deurloo: Hoe zit het met de muziek, gaat dat ook langer duren? De voorzitter: Dat blijft kwart voor twaalf. Hierna komt het voorstel de Bres 5 da gen verlengng sluitingsuur als het meest verstekkende in stemming. Het werd gesteund door de vdA fractie (4), de VVD (3) en de KVP (1) 8 Tegen stemden de SGP (6), CHU (2) en ARP (1) 9. Daarmee was het verlengings- voorstel verworpen. voor alle burgers van belang is als een goede secretarie. Die is niet voor sport- of cultuur- of anders minnenden, maar voor alle delen van de bevolking! zo besloot de burgemeester zijn beant woording van de eerste ronde van de raad. ^modehuis rita bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM Poortvliet do 16 dec 19.00 u Café Tolrust Kerst avond Ned. bond van Plattelandsvrou wen Scherpenisse za 18 dec 19.30 u Ned. Herv. kerk Kerstzangdienst Herv. Kerkkoor o.l.v. J. Westdorp m.m.v. kinderkoor. za 18 dec 15.00 u Duivententoonstelling Holland Huis. Sint Annaland di 21 dec Kerstviering School met de Bijbel wo 22 dec Kerstviering de Schutse vr 24 dec Kerstzang Chr. Gem. koor VZOS di 28 dec Kerstfeest zondagschool 18.30 u wo 29 dec Ontspanningsdag jeugdvere nigingen do 30 dec Afsluiting aktie Orgelfonds Bergen op Zoom Markiezenhof dag. van 14-17 u en op werkdagen van 10-12 u t/m 31 januari Nieuwe figuratie. Tentoonstelling van schilderijen en grafieken van diverse kunstenaars Hofzaal: do 16 dec 20 u Kerstconcert Madrigaalkoor o.l.v. Elsa Hernèdy-van Bueren; do 23 dec 20.15 u Kerstconcert Glymesconsort Luxor, Gamma 20.15 u do 27 jan. Hou jij van mij of ik van jou Stoelemat: 14 jan. Concert Brabants or kest m.m.v. Vera Beths Roxy Survive 14 j dagelijks 20 u, za 18.45 21.15 u, zo 16, 18.45 en 21.15 u Het eiland aan het einde v.d. wereld vr 22.30 u Pippi Langkous a.l. za, zo, wo 14 u Luxor Kom met je waldhoorn tussen m'n Alpen 18 j do, za 20 u, zo 16.30 20 u, di wo 20 Harde jongens, zachte poesjes 18 j za 23.30 u Te voet door de hel 14 j zo 14 u Oud-Vossemeer do 23 dec 19.30 u N.H. ver.geb. Kerst viering Vrouwenver. Liefde vindt Werk. do 16 dec 19.30 u Öeref. Kerk Kerstvie ring vrouwenver. Rondom het Woord wo 22 dec 15.00 u NH Verenigingsge bouw Kerstviering N.H. Bejaarden, ds. G.H. Abma. do 23 dec 19.00 u Volkskerstzangdienst in de Vossenkuil za 18 dec 19.30 u Kantine v.v. Vosmeer rik/wipconcours Sint Philipsland vr 18 dec 7-10 u Bloeddonoravond Rode Kruis za 18 dec 14-22 u De Wimpel bazar v.v. NOAD mee prijzen gewonnen hadden op de provinciale wedstrijd. Een gast showde een van schapenwol gehaakte bolero. Er werd hard gewerkt en de presidente bood mevr. Van Veenendaal een enve loppe met inhoud aan voor de prima samenwerking. De huishoudcursus die gegeven werd door de S.E.V.-ster mevr. Van Malde- fem-Markusse in samenwerking met de LM. is weer ten einde. Veler ogen zijn geopend en veel is er geleerd voor toe passing in de praktijk. Dankzij de spon tane medewerking van velen, slaagde deze cursus. Vanavond om zeven uur houden de Plattelandsvrouwen hun Kerstavond. Veritas kampioen Zaterdagmiddag speelde Veritas in Steenbergen tegen Markiezaat een be slissingswedstrijd die de kampioen in de competitie 3A klasse. Wie won die pro moveerde naar de 2e klas. Speelde men gelijk, dan telden de games. Was dat ook gelijk dan telden de punten en als dat dan ook nog gelijk was dan besliste het lot. Veritas was in goede vorm en dat heeft uiteindelijk geleid tot een 6-3 overwinning. W. Hopmans - Jan v.d. Graaf 9-21. 7-21 H. Aarts - Johan Ligtendag 21-14, 21-9; P. Hopmans - Johan Snoep 17-21, 16-21; Hopmans, Aarts - v.d. Graaf. Ligtendag 21-11, 21-13; H. Aarts - Jan v.d. Graaf 21-23, 21-11, 18-21; W. Hopmans - Jo han Snoep 21-19, 21-18; P. Hopmans - Johan Ligtendag 7-21, 14-21; H. Aarts- Johan Snoep 9-21, 13-21; P. Hopmans - Jan v.d. Graaf 21-14, 14-21, 16-21. W. Hopmans - Johan Ligtendag hoefde niet meer gespeeld te worden omdat Veritas reeds 6 partij overwinningen behaald had wat automatisch een overwinning betekent. Omstreeks 22 januari begint het tweede deel van het seizoen waarin Veritas waarschijnlijk in de 2a klasse jun. zal uitkomen met het zelfde team als in de derde klasse dus met Jan v.d. Graaf, Maris Heyboer, Johan Snoep en Johan Ligtendag. D.S.V.F. schaken Bij de senioren schakers is bijna de helft van de competitie afgewerkt. Op de competitieavonden van 2 en 9 december was ongetwijfeld de grote verrassing dat L. Vermey een overwinning behaalde tegen H. Cosman. De kampioenskandi daten verliezen allemaal wel eens een partij wat met izich meebrengt dat er nóg ?en leuke en spannende strijd ge voerd gaat worden. Een fraaie partij werd gespeeld tussen de heren Aggaar Sint-Maartensdijk 21 dec. 19 uur kleuterschool Benjamin kerstfeest 22 dec. 9.30 uur Sint-Maartenshof kerstfeest met kleuters Benjamin 22 dec. 19.30 uur Haestinge kerstfeest NCVB 22 dec. kerstavond m.m.v. jeugdkoor Scherpenisse en Smalstads Blaaskapel 23 dec. Sint Maartenshof kerstviering NCVB. meten uw keuken op plannen 'n voorstel monteren alles kompleet inklusief apparatuur en staan ook daarna nog tot uw beschikking. aanbouwkeukens StïïïV Theodorushaven. Bergen op Zoom tel.:01640-36910 G O ■g Willemien heeft zich niet in het gesprek gemengd, maar enkel haar koffie gedronken en toen een sigaret aangestoken. Iets, wat haar niet bepaald in achting doet stijgen bij Jannie Boode. Op een wenk van Tanja ko de gast overeind en gaat mee naar buiten. Eefje blijft zitten, met een half oor luisterend. Ze is trots op haar broer, als ze hem zo hoort redeneren. Liset is al buiten. De drie meisjes zitten weldra in de tuin en roken. Liset stiekum, want ze weet, dat haar vader er bezwaar tegen heeft: Het is helemaal niet flink, als je al "kunt" roken en meedoet met de massa. Het is juist flink e/ toont karakter, als je niet gaat roken, maar jezelf kunt beheersen. Laten anderen je maar uitla chen: jij wint het uiteindelijk. De zondag verloopt verder als gewoonlijk. Albert en Willemien maken een lange wandeling. En maken plannen voor de komende dagen. Albert zegt op kalme toon: "Ik breng je morgen naar Hoogeveen. Bij je schoonzuster. Zoals is afgesproken. Want ik wil er zeker van zijn, dat alles in orde is." Willemien knikt. "Begrijp ik. Maar het zit wél goed. Niemand heeft vrijdag wat in de gaten gehad in Mokum. Ik ben op de gewone tijd de deur uitgegaan en Frits heeft me op m'n vaste plekje zien staan. Hij kwam ongeveer een kwartiertje later langs. Ik gaf hem nog een kni poogje en hij lachte even. Toen ik er zeker van was. dat hij niet meteen zou terugkomen, ben ik op de bus gestapt en gelijk naar de Centraal gereden, dat weet je. Daar stond jij al met de kaartjes. Nog geen tien minuten later reed de trein weg. We hebben op het perron en in de trein niemand gezien. Ik weet zeker, dat er in de bus ook niemand zat, die me kende. Dus het is gelukt." Ze wandelen hand in hand door de rustige lanen aan de buitenkant van het stadje. Willemien is er vast van overtuigd, dat ze hier helemaal veilig is. Morgen, in Hoogeveen, zal ze de eerste tijd zich maar niet te vaak buiten wagen. Hoewel Frits enkel weet, dat ik uit Drenthe kom is hij er de man niet naar om zijn verlies sportief op te vatten. Ze weet, dat hij verschrikkelijk wraakzuchtig is.... Albert geeft haar verdere instructies. "Als ze thuis lastige vragen stel len, zegje enkel, datje tijdelijk werkte bij een kennis in de stad. Maar datje weer terug gaat naar huis. Amsterdam is een voorbije periode. Je moet de eerste tijd buiten een zonnebril dragen. En laat je haar groeien." Willemien knikt. Ze wil alles doen om Appie te behagen. Want op haar manier is ze van de ernstige jongen gaan houden. En hij heeft immers ook bewerkstelligd, dat Fien. haar schoonzus haar voorlopig in huis wilde nemen. Tot ze een behoorlijke baan heeft gevonden. De wereld ziet er ineens weer anders uit en er is een nieuwe toekomst in het verschiet, die heel wat meer hoop geeft. Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijkerjurken Ruit-blouses Nappa jacks Alles van de beste merken i co Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom oeocooscoccccccooooo IM en Jelderüa. Up het aanvallend spel van eerstgenoemde had de tegenpartij een goed antwoord, zodat het punt werd ge deeld. De -jongere spelers bij de senioren draaien ook goed mee. L. Vermey en G. Noorthoek spelen de laatste weken ver rassend sterk, terwijl ook M. den Braber. de juniorenkampioen van vorig jaar. steeds beter gaat spelen, getuige zijn winst tegen H. Wagemaker. Een ver heugend feit, want ook bij het schaken heeft de jeugd de toekomst. Senioren: M. den Braber-H. Wagema ker 1-0. J. Ciggaar-F. Jelderda 'A-V4, Vroegindewey-J. Remmerzwaal 0-1. G. Noorthoek- S. v.d. Velde 1-0. C. Kooy- P. Reyngoudt 0-1. H. Cosman-L. Ver mey afg. C. v.d. Berg-P. Reyngoudt 0-1, J. Ciggaar-M. den Braber 1-0. H. Wa- gemaker-C. v.d. Berg 1-0, P. Reyn- goudt-F. Jelderda 1-0, J. Remmer- zwaal-C. Kooy 1-0, Vroegindewey-G. Noorthoek 0-1. H. Cosman-L. Vermey 0-1. Junioren (A): D. Vroegindewey-G. Remmerzwaal 1-0. J. v. Oudenaarde-M. Reyngoudt 0-1. G. Remmerzwaal-Gré Verwijs 1-0. J. v. Oudenaarde-D. Vroe- gindewey 1-0. D. Vroegindewey-J. Ver wijs 0-1 Junioren (B): E. Wallet-M. Wallet 1-0, J.F. Wallet-A. Dieleman 1-0, Janet Everaers-J. Verwijs 1-0, Marion Wallet- Eric Wallet 'A-'A, J.F. Wallet-Peter Ko ster 0-1. Geslaagd A, Verwijs jr. is te Amsterdam geslaagd voor het vak Algemene Organisatie, on derdeel van het vak Bedrijfs-economie- II, in het kader van de accountantso pleiding van het N.I.V.R.A. Dientenge volge zal hij per 1-1-1977 worden be vorderd tot adjunct-accountant le klasse bij de Rijksaccountantsdienst. Raad spreekt over openbare aanbestedingen In de voor het gemeentebestuur van Sint Philipsland laatste raadsvergadering 1976 zal het ook de laatste maal zijn, dat de heer G.J. de Jager rond deze groene tafel zit. Het is ook zijn afscheid van een gemeente, waar de heer De Jager naar verondersteld kan worden het grootste deel van zijn leven doorbracht. Er staan nogal wat punten op de agenda, maar lang niet alle voorstellen van ingrijpend formaat. Er valt een klacht te behande len van enkele inwoners van het Slaak, die vinden dat ze te weinig parkeermo- gelijkheden hebben. B. en w. willen er een voetpad aanleggen om er daar geen race-baan van te maken. Men wil op het laatst van het jaar niet te veel van het gebruik afwijken en daarom is er ook nu een en w. meerderheidsvoorstel te verwerken dat betrekking heeft op de aanbestedingep van werken^ Die meer derheid, bestaande uit de buf^emeestéf en wethouder L. Walpot zijn ervoor om Sint Philipslandse werken openbaar aan te besteden onder de plaatselijke aan nemers met een open begroting en af standsverklaring. Dat laatste wil dan zeggen, dat wanneer men niet tot over eenstemming komt het geen "besmet" werk zal zijn. Wethouder A.A. Rijstenbil vertegenwoordigt ditmaal de minder heid, want hij blijft voorstander van een altijd openbare aanbesteding, zonder dus de plaatselijke restrictie. Er vallen voorts enige garantiebesluiten te nemen voor de bouw van woningen en als de raad het goedvindt krijgen de ambtenaren de uitkering van 60,- in eens. De uren en vergoeding voor va konderwijs dienen te worden vastgesteld voor 1977, evenals het bedrag per leer ling, het voorschot kleuteronderwijs en ook een mogelijke verhoging voor de raadsleden. De minister zal namelijk instemmen met een honorering van 2309,- per jaar per zetel en thans krijgt de raad 2000,-. Voor een commis sie-vergadering zal 45,- worden be taald aan die leden, die geen raadslid zijn. Ook deze voorstellen uiteraard on der voorbehoud dat de raad daarmee instemt. B. en w. vragen machtiging tot afsluiting van een kasgeldlening en een begrotingswijziging draagt een admini stratief karakter. De woning Pr. Hen drikstraat 15 willen b. en w. tijdelijk verhuren aan de heer C. van Belle uit Zwitserland en de woning Slaak 5 aan de heer C. de Bruin, nu wonende Pr. Beatrixstr. 2. Het laatste perceel wordt dan voor mevr. Borgo-Kaashoek die in een salonwagen aan de Sluisweg ver blijft. B. en w. willen verder een par keerverbod instellen op de Oostdijk ge durende de tijd van inkorven postdui ven. Het college wil voorts een recon structieverzekering aangaan. De firma Rijngoudt vraagt als draineerbedrijf ongeveer 900 rh2 grond op het indu strieterrein en voor benoeming van een onderwijzeres op de openbare lagere school staat als nummer 1 op de voor dracht mej. P. Malis uit Gouda, die naar Sint-Philipsland komt en als nummer 2 mevr. M. Schenk uit Rotterdam, diezich in Nieuw-Vossemeer gaat vestigen. De vergaderingen zal waarschijnlijk om half acht beginnen. Kerstmiddag bejaarden In Ons Dorpshuis wordt donderdag middag 23 december om half drie een Kerstbijeenkomst voor de bejaarden van Sint-Philipsland gehouden. Er wordt een Kerstverhaal verteld en ver der zijn er declamaties. Ook drie zang koortjes verlenen hun medewerking: het bejaardenkoor, het koor van de NCVB en het koor van de Plattelandsvrouwen. Viswedstrijd J. van Moor won met 245 cm de vis wedstrijd van Z.H.C. De Makreel, afge lopen zaterdag. 2. J. Potappel 199,5 cm 3. M. den Engelsman 171.5 cm 4. A.S. Hooglander 112 cm 5. C. van Moort 111 cm 6. K. Mol 108.8 cm 7. H.C. Verwijs 101.5 cm 8. P. v.d. Male 97.3 cm 10. W.H.de Lindt 82.8 cm. Jeugd 1. Leon de Jonge 75.5 cm 2. Abr. Kosten 47.5 cm 3. René de Jonge 31 cm 4. J.P. Quist 30 cm 5. A.J. van Oeveren 20.5 cm. Werk in champignonteelt? De pruimen- en perenboomgaard van 3 ha groot in de Prins Hendrikpolder is ,door Joh. Geense verkocht aan dhr. De Haan uit Rijnsburg, groothandelaar in groente en champignons. De nieuwe ei genaar zou het voornemen hebben in de toekomst op de grond cellen te bouwen voor de kweek van champignons. Indien dat doorgang zou hebben, zou deze ar beidsintensieve teelt de werkgelegen heid voor jeugdige en vrouwelijke werknemers wel eens gunstig kunnen beïnvloeden. De openbare verkoping van 1.52.90 ha bouwland heeft dinsdagavond in het stampvolle hotel De Gouden Leeuw te Sint-Annaland 34.500 gulden per hecta re opgebracht. Koper werd het loonbe drijf fa. J.L. Fase en Zonen, die vlak naast het nu gekochte perceel reeds een stuk bouwland aan de kleine dijk te Sint-Annaland had. De verkoping werd met des te meer be langstelling tegemoet gezien in verband met recente verkopingen op Zuid-Beve land, waar onvoorstelbare bedragen Voóf Hóü^land werden gegeven tot meer dan 50.000 gulden per ha toe. in clusief gebouwen dan. In Sint-Annaland ging het om 1 !4 ha zware grond in de zogenaamde Oek van Bruunzjeel. Notaris mr. W. Loof uit Tholen leidde de verkoping in opdracht van mej. H. Bruijnzeel uit Sint-Anna land, die werd vertegenwoordigd door dhr. A. Jasperse uit Sint-Maartensdijk. Voor de pauze werd ingezet, waarbij }A procent werd uitgeloofd voor de hoogste bieder. De menigte schrok zich een hoedje toen Jac. v.d. Slikke uit Scherpe nisse direct 30.000 gulden bood. Dit was het eerste en enige bedrag dat voor de pauze werd genoemd. Daarna ging het om de werkelijke verkoping, waarbij bode C.A. Weijler het perceel bouwland van harte kon.aanbevelen: er groeien reuze aardappelen en bovendien loopt er soms nog een haas. Met 500 gulden ging het omhoog naar 34.000 gulden, waarna het langzamer ging met 100 gulden. In de slotfase ging het tussen Neleward Hage en Johannes Fase, waarbij de laatste voor 34.500 per ha het land zijn eigendom mocht noe men. Mogelijk blijven de kosten van 11% voor hem beperkt tot 6% vanwege het feit dat hij een perceel naast dit ge kochte stuk heeft. Ko v.d. Slikke had in elk geval z'n reiskosten verdiend met 3A% van 34.500 gulden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5