Plaatselijk nieuws i mj? -lino GELUK ™- P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN fö/CHIESSER Tholen Oud- Vossemeer P0LLIE BRENGT: De burgemeester houdt maan dag 20 december geen spreekuur. Sint- Annaland EENDRACHTBODE J ondernemen. Voor de heer De Bres was dat aanleiding te hopen dat er lering uit 50ste algemene jaarver gadering van de IJsclub "Sint-Annaland" Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Donderdag 16 december 1976 Vervolg op pag. 5 fTloUD- Ws, e,H^ 1 S,NT" ^^MOSStWttR ffl POORTVUETyk MAARTENSDIJK 5^ \2^ A"NA JACOBAP 0-2, M. v.d. Logt - M. Mosch 2-0. T. Schot - A. Hommel Fzn. 0-2. I Nooit Gedacht: J. de Klerek versloeg in 20 beurten (kortste partij) verrassend GEZINSZORG RECREATIEF De gezinsverzorgsters en -helpsters van het Welzijnsorgaan hebben donderdag avond aan recreatie gedaan in het Bow lingcentrum Luxor in Bergen op Zoom. Hier werd fijn gespeeld, zelfs wanneer de kegels nog niet te zien waren. Handig was. dat de bowlingballen vanzelf te rugkwamen. Na een uurtje spelen, ging men bij "De Chinees" eten. Opgewekt keerden de gezinsverzorgsters huis waarts TRICOTAGE Markt 7 tel. 2575 advertentie 1M VERBETERING AMBTSWONING. De raad keurde maandagavond een krediet goed om de ambtswoning van de burgemeester te verbeteren. Dhr J. de Bres (P.v.d.A.)vond dat de re paratie nodig is door een manco in het ontwerp van destijds. Er moet immers een balklaag worden verstevigd om ter enigertijd niet door de vloer te zakken. Dhr. J. Versluijs (CHU) meende dat er enkele posten dubbel op de begroting stonden vanwege een groot bedrag voor herstel van de ramen. Directeur Ge meentewerken P.A.Boot rekende voor. dat het allemaal klopte, aangezien dit werk volgens de raming heel wat manu ren zal vergen. BOEM De Halsterseweg en het fietspad daar kwam maandagavond ter sprake in de Gemeenteraad. De heer M.Dijke (SGP) wees er in dit verband op dat ook de doodlopende weg naar de voormalige brug een gevaar is voor het verkeer, juist omdat deze nog als voorrangsweg wordt gehandhaafd. Mevr.J.M.Deurloo-van Broekhoven (KVP) haakte er fijnzinnig op in door te stellen, dat ze al eerder de aandacht op deze problematiek had gevestigd. B.en W. hadden toen geantwoord, dat men zich maar niet te veel moest bemoeien met zaken van andere gemeenten. Nu er echter in het College een brief uitgaat naar diverse Brabantse instanties over de Halsterseweg en de Tholense- weg, inclusief het gevaar voor fietsers, kon Mevr. Deurloo wat lakoniek vast stellen:"^ ben blij dat u zich nu toch met deze zaak wilt bemoeien. DAMCLUB DE EENDRACHT Damclub de Eendracht verloor vrijdag avond met 6-14 van Bergen op Zoom. André Boogerd was de eerste van het tweede tiental die met winst uit de bus kwam op bord acht. Daarna won ook Theo v.d. Male op bord tien. J. de Rijk Jr., en Slager uit Scherpenisse haalde er remise uit. Ook de Rijke Sr speelde een sterke partij tegen de keiharde Duse- bout, bij de dammers welbekend. Jammer dat hij op het laatste moment toch nog verloor. Zaterdag presenteerde zich een groot aantal Thoolse dammers bij de Zeeuwse sneldamkampioen- schappen in Middelburg. De uitslagen volgen. Bij het naderen van het dam 1976, kan de Eendracht terugzien op een groot aantal aktiviteiten en een groeiend ledental. In de dertig, met veel jongeren. Als het bestuur ziet hoe andere clubs daarmee worstelen, dan is de Eendracht trots. Men hoopt in de toekomst een ac commodatie te kunnen krijgen, die vol doet aan eenvoudige, maar toch zeer nodige eisen. EXPOSITIE PAUL BLOM De tentoonstelling van aquarellen en tekeningen van Paul Blom in de Gas thuiskapel heeft tot nu toe een buiten gewoon resultaat gehad. Tot en met dinsdagavond waren er 500 bezoekers geweest en dat is erg hoog voor ruim een week. Van dit aantal waren er 450 indi vidueel. Ook uit Bergen op Zoom en Roosendaal heeft men zich niet onbe tuigd gelaten, en 50 leerlingen van de huishoudschool en MAVO. Vrijdag wordt de expositie afgesloten. Vandaag en morgen kan men van half drie tot half zes nog in de Gasthuiskapel terecht. BEDANKT Ds. A. Vlietstra uit Doornspijk heeft bedankt voor het beroep dat de Her vormde Gemeente op hem had uitge bracht. ZWEMTEAM WON Al is het zwem- seizoen dan voorbij. Z.P.C. De Een dracht heeft toch van zich laten horen. Hetjeugdteam won in het overdekte bad Gageldonk te Bergen op Zoom, de Ko renbeursbeker met een punt voorsprong op de Flippers uit Rucphen en met drie punten op de Bergse Krabben. Veel ou ders woonden deze wedstrijd bij. De Eendracht eiste de titel op bij de vol gende onderdelen: 50 m vrije slag meisjes onder 12 jaar: Carolien Hoogstrate 37.9 sec. 50 m rugslag meisjes onder 14 jaa-r: Jo- landa van Dijk 41.0sec.;25 m samenge stelde rugslag meisjes onder 10 jaar: Miriam de Jonge 25.9. sec. 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar: Anita van Dijke 49.6 sec.: 50 m vrije slag meisjes onder 14 jaar: Jolanda van Dijke 35.2 sec. P.J.Z. LEERT BEWEGEN Vijftien jongens en meisjes van de P.J.Z. Tholen en Sint-Philipsland volgen in Bergen op Zoom een cursus van zes les- i'l'Ui sen bewegingsleer. Het tweede heren team van de P.J.Z. verloor in de volley balcompetitie met 2-1 van Fijnaart: 15-12. 5-15. 10-15. Bij een zaalvoetbal- tornooi in Sprang-Capelle werden zeven P.J.Z.-leden derde. Vanavond discussieert de P.J.Z. in Steenbergen over het belang van de Landbouwcoöperaties. ALCOHOLCONTROLE De alcoholcontrole neemt toe in den lande en vrijdagavond nam ook de Thoolse politie steekproeven. Er werden een groot aantal bestuurders van vooral auto's gecontroleerd, waarbij 1 chauf feur een proces-verbaal kreeg. Een an der kreeg een boete voor onvoldoende verlichting. Bouwkeet uitgebrand Woensdagavond 8 december waar schuwde omstreeks kwart voor negen een automobilist die over de Provincia- leweg reed de politie dat er een bouw keet in de Garnalenstraat in brand stond. De politie alarmeerde de brand weer. die niet kon voorkomen dat de keet van aannemingsbedrijf Suurland B.V. uit Scherpenisse voor de helft werd vernield. De schade wordt op 2500 gul den geschat, nu er ook een boormachine verloren ging. De verzekering dekt de schade. Sporen wijzen in de richting van brandstichting. Dit werd bevestigd na een verder onderzoek door de techni sche dienst van de rijkspolitie. Het on derzoek duurt voort. Bromfiets meegenomen Zaterdagavond is in de Hoogstraat de nog vrij nieuwe bromfiets van dhr. v.d. B. gestolen. De bromfiets stond op slot. maar niettemin Foetsie. Een flinke schadepost. Première Sint Joseph Toneelliefhebbers kunnen morgen avond om half acht in De Vossenkuil de première meemaken van de komische thriller "Boeven en madeliefjes" van Sint Joseph. Dit stuk van George Batson staat onder regie van J. de Kruyk uit Nieuw-Vossemeer. Spelers zijn Nel Zeeman-v.d. Zande, Maddy Geuze- Hoek, Ria Moerland-Pipping, An Ha- vermans-de Leeuw. Jeanne Timmer mans-Hommel. Gerard Uytdewilligen, Rien Wessels, Rien Goedegeduure, Ton Keyzers en Johan van Meer. De laatste debuteert. De grime wordt verzorgd door de gebr. Elich uit Bergen op Zoom, terwijl voorzitter C. van Dorst souffleur is. G. Timmermans zorgt voor de decors en P. de Leeuw voor de belichting en het geluid. Sint Joseph speelt het stuk nog voor de personeelsvereniging van Hom mel B.V., het N.V.V., de bejaarden van het eiland Tholen en Nieuw-Vossemeer en de Halsterse bejaardenbond. Tegen lantaarnpaal De autobestuurder C.J.L.P. uit Hobo ken (België) slipte zaterdag onder de molen en kwam tegen een lichtmast tot stilstand. De voorkant van de auto was fiks beschadigd. Advent N.K.V. Vrouwen De vrouwenbond van het NKV heeft in Hof van Holland een gezellige advents viering gehad. De opkomst was groot. Zr. Jozefa uit Oirschot opende de geva rieerde avond met zelf geschreven lied jes, waarvoor een dankbaar applaus op ging. Pastoor P.A. van Osta ging nader Oud-Vossemeer Tel. 01667-365 Patiënten plastic broeken (ook voor volwassenen) Patiënten plastic matrashoezen! Beide een uitkomst. t Advertentie IM in op de betekenis van Advent, waarbij de hoop op de komst van de Verlosser van het Kerstfeest zich steeds sterker laat gevoelen. Daarna was er een kof fiemaaltijd en een verloting met vele mooie prijzen. Presidente mevr. G. Boogaart-Veltman sprak tenslotte een dankwoord. Biljarten De Treffers: halve finale clubbeker. A. Goossens kortste partij 17 beurten, beste gemiddelde 3.65 en hoogste serie 23. J. de Reus-A. Goosens 0-2. Piet de Leeuw-L. van Wezel 2-0. Competitie Havermans kortste partij 22 beurten. C. Burgers hoogste serie 12 caramboles. A. Gpossens beste gemiddelde 2.38. L. van Wezel-G. Havermans 0-2. H. Hommel- B. den Hollander 2-0. T. Goossens-P. de Leeuw 2-0. C. Burgers-S. Etienne 2-0. De stand aan kop.l.H. Hommel 9824 punten. 2 B. den Hollander9547 punten, 3 A. Goossens 9338 punten. De Poedelaars: J. Heijboer - M. van Poortvliet 2-0. P. Moerland - M. Pipping 0-2. W. Bevelander - P. Timmermans 0-2, J. van Gorsel - L. Klippel 2-0. J. Kouwen - M. Pipping 0-2, A. Heijboer - P. Tim mermans 0-2. Krijt op Tijd: hoogste serie 18. en beste gemiddelde 5.29 A. Hommel Fzn. G. Minheere - F. Hommel Azn 0-2. C. Wessels - Rijstenbil 2-0. A. Goudzw aard - A. Verhees Czn 0-2. H. van Daaleti - J. Vaders 0-2, J. Schetters - A. van Daalen 2-0, F. Hommel Jzn - H. Zeeman 0-2. D. Polderman - J. Kruf 2-0. M. Goudzwaard -1. Berkey 0-2, A. Douw - J. Potappel 2-0. ,J. van Daalen - .1. Hommel Mzn 0-2. A. Aarnoudsc - M. Voormelden koploper M. Goedegcbuure, hoogste se rie 17 en beste gemiddelde 3.80 W. Heij boer. Heijboer - W. Saparow 2-0. J. van Meer - M. van Hees 0-2. J. Geuze - A. Goedegebuure 2-0. B.-team P. van Tre- ijen - M. Hendrikse 1-1, Joh. van Meer - D. Hendrikse 2-0. Bejaardenmiddag De vrouwenraad organiseert dinsdag middag om vier uur in De Vossenkuil een kerstfeestviering voor de bejaarden. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droogers-Vogel. Wie afgehaald wil worden, kan dat gerust opgeven. Vloer gymzaal rot Raadslid J. de Bres (PvdA) vond het maandagavond tijdens de raadsverga dering best dat er tien mille wordt uit getrokken voor nieuwe vloeren in de gymzaal, maar dan wel zorgen dat ze niet meer rot, zei De Bres. Wetöouder L.J. Koopman antwoordde dat de oor- Advertentie I.M. zaak nog niet was achterhaald. Raadslid De Bres constateerde dat het krediet nog wel eens hoger zou kunnen zijn dan tien mille. De burgemeester achtte dat niet uitgesloten. Tegelpad Molendijk De gemeenteraad heeft geld beschik baar gesteld voor rioleringswerken en een tegelpad bij de in aanbouw zijnde r.k. basisschool. Dhr. J.L. van Gorsel (VVD) vond het verstandig dat het te- gelpa d doorgetrokken wordt naar de Molendijk, zodat de afstand voor de kinderen uit die omgeving naar de drie lagere scholen verkort wordt. B. en w. zullen het nader bekijken. Nieuwe regent Wezen Armbestuur De Thoolse raad kreeg maandagavond 2 regenten te benoemen in het bestuur van de Wezen Armen te Sint Annaland. Pe riodiek aftredend waren de heren L.I. Goedegebuure en J.A. Kaashoek, waarvan eerstgenoemde zich vanwege de leeftijd niet meer herkiesbaar stelde. Het Wezen Armbestuur had als aanbe veling in de vakature L.I. Goedegebuure diens zoon C.W. Goedegebuure en als nummer 2 P.C. Hage Dzn. In de perio dieke aftreding J.A. Kaashoek stond Kon. Fanfare Accelerando haalt op 20 december oud-papier op Adv. IM. deze nummer 1 en vervolgens A.A. van Luijk Azn. Raadslid jj. de Bres (PvdA) zei het een goede zaak te vinden, dat men op zekere leeftijd wil stoppen. Hij neemt aan dat de kandidaten die nu op de voordracht staan ook gevraagd zijn of ze een benoeming willen aannemen. Zonder iets aan banden te willen leggen informeerde de hèer De Bres of ook is gedacht aan het opnemen in het bestuur van een huurder (van een woning). Zijn fractiegenoot M.A.J. van der Linde betreurde het zelfs dat dit niet bij de voordracht tot uitdrukking komt. Nu was er de kans toe en de huurders moe sten er nu een plaats in het bestuur krij gen. Waarom het nu persé familie-op volging moet zijn, mag Joost weten", vond de heer Van der Linde. Raadslid W.C. van Kempen (ARP) wil de er liever niet te veel aan tornen. Het is een autonome instelling. Overigens kon hij de gedachte van dhr. v.d. Linde wel volgen en het is misschien goed dit aan de orde te hebben gesteld. De voorzitter wees er op, dat het Wezen Armbestuur autonoom is de aanbeveling te doen, de raad beslist over de benoeming. Laten we dan maar vragen een volgend maal met onze opmerking rekening te willen houden, adviseerde de heer De Bres. Daarna volgde stemming. Met 14 stem men werd de heer C.W. Goedegebuure nieuwe regent, de heer J.A. Kaashoek werd met 15 stemmen herkozen. Er werden 2 blanko stemmen uitgebracht, 2 op de heer P.C. Hage en 1 op de heer A.A. van Luijk jr. Dakbedekking lagere scholen Op verzoek van de raad heeft T.N.O. een rapport gemaakt over de dakcon structie lagere scholen, nu deze al zo snel na nieuwbouw grondige verbetering be hoefden. B. en w. schrijven dat uit het TNO rapport kan worden geconclu deerd. dat niet met gunstig resultaat een aktie tot verhaal van de kosten van her stel toegepast kan worden. Raadslid Van Kempen blijkt met dit antwoord niet helemaal tevreden -I- De scholen zijn nu Op dinsdag 21 december 's avonds vanaf half zeven hoopt de Zendingskrans der Geref. Gemeente te Sint-Annaland weer oud papier op te halen. Zet U het weer gereed? Bij voorbaat dank. HET BESTUUR Advertentie LM. wordt getrokken. Een objectieve beoor deling moet mogelijk zijn. De voorzitter: men kan niet gaan con troleren op een controle, want dan wor den het dubbele kosten. Zovergaand ziet dhr. De Bres dat nu ook weer niet en tenslotte legt de raad zich maar neer bij de al gemaakte lasten. Z.L.M. over A.W.W. De ZLM heeft maandagavond in de Gouden Leeuw vergaderd met minder belangstelling (15) dan bij de verkoping van bouwland dinsdagavond. Voorzitter M.Ph. van der Weele herinnerde aan de extreem warme en droée zomer, waardoor aardappelen en uien veel le den. De prijzen waren en zijn echter goed tot zeer goed. Dankzij de zon heeft de Nederlandse tarwe een goede bak- kwaliteit. De opbrengst van de granen was goed tot zeer goed en de prijzen redelijk. De doorwas bij late aardappe len levert nog steeds problemen op. Wat de prijsvorming betreft, de hoge aar dappelprijzen voor het tweede achter eenvolgende jaar heeft in Engeland en Duitsland al tot een aanmerkelijke te ruggang in de consumptie geleid. De te ler moet zeer hoge prijzen voor z'n pootgoed betalen en het is niet denk beeldig. dat de aardappelproduktie vol gend jaar weer op het normale peil te rugkeert. Voor de consumptieteler kan dit wel eens rampzalige gevolgen heb ben. De opbrengst van suikerbieten is rede lijk tot zeer goed. maar het suikergehalte terecht gerepareerd, maar is dan toen ook niet geconstateerd wat de oorzaak was. Is het toezicht bij de bouw van die scholen toch wat uit de hand gelopen? Het mag toch wel aandacht krijgen, nu dit zoveel geld kostte. Kan men met dit rapport TNO niet eens opnieuw aan de bel trekken? Wethouder Scherpenisse antwoordde dat na zoveel jaren nog on mogelijk iemand aansprakelijk gesteld kan worden. De voorzitter erkent dat het een nare zaak is. maar in die jaren zijn wel meer dakconstructies gemaakt, die niet heb ben voldaan. De heer Van Schetsen wees er evenwel op. dat het TNO rap port wijst in de richting van onvoldoen de toezicht en niet naar de materiële kant. De voorzitter was van oordeel dat het een eindeloze procedure zou gaan worden, hier nog iets tegen te willen Vrijdag 17 december (morgen avond) om 8.00 uur in hotel Ha venzicht. Personen die voor 1 de cember 1976 12 jaar werden, kunnen zich voor het lidmaat schap opgegeven t/m deze jaar vergadering. Daarna wordt de contributie verdubbeld. Advertentie I.M. slecht. De teler zal echter rekening moeten houden met een lagere bieten- prijs. De prijs op de wereldmarkt is te leurstellend. De tuinbouw heeft gemiddeld een rede lijk tot goed jaar. De fruitteelt zit finan cieel minder goed. Van enkele rassen is de prijs bedroevend slecht. De veehou derij zal veelal teleurstellende uitkom sten hebben. De voorzitter haakte verder nog in op de zoetwatervoorziening, actueel na de droge zomer. Hij zei dat men zuinig met zoet water zal moeten omspringen, want de Oosterschelde-beslissing houdt in dat het water bij Sint-Annaland zout blijft. Het enige wat men kan doen, is sonde ringen toepassen en proberen een wate rader te vinden. Voor de tuinbouw is dat een oplossing, voor de akkerbouw en veehouderij niet. Wel moet het mogelijk zijn. het polderpeil in de zomer wat meer te beheersen. Vervolgens sprak dhr. J. Cevaal over verzekering en dan met name de A.A.W.: de algemene arbeidsonge schiktheidswet. Volgens dhr. Cevaal hebben daarmee de werkgevers onge veer evenveel rechten gekregen als werknemers, al zijn er nog verschillen. Er is een wachttijd van 1 jaar, waarna men afhankelijk van de ongeschiktheid (25 tot meer dan 80 procent) een uitke ring krijgt van 20 tot 80%. De vrouw valt niet onder deze wet. mits ze 600 uren per jaar heeft gewerkt. De AAW is per 1 oktober ingegaan, maar nog steeds zijn er mensen die zich nog niet aangemeld hebben. Dat kan nog tot 1 mei bij de ZLM. De bruto-uitkering is maximaal 20.000 gulden. De premie is bij een in komen van 40.000 gulden nu 800 gul den, maar dhr. Cevaal verwachtte dat dit percentage binnen tien jaar 8% zal zijn. De praktijk leert nu al. dat het ge makkelijker is voor iemand boven de vijftig een AA W-uitkering te krijgen, dan voor jongeren. Voor de 1 jaar wachttijd kan men zelf een particuliere verzekering afsluiten. Na de pauze ging dhr. Cevaal nog in op de ziektekostenverzekering, waarvan de premie met 7% omhoog gaat. De premie voor de autoverzekering gaat niet om hoog. Dhr. Cevaal waarschuwde ervoor, niet uit een verzekering te gaan voordat men bij een nieuwe maatschappij is in geschreven. Ook dient men zelf een beetje risico te lopen. Men moet zich niet te zwaar verzekeren. Tijdens de rondvraag kwam plan Stoof- weg aan de orde. met name de opmer kingen in de raadscommissie ruimtelijke ordening over de mogelijkheid van kas senbouw. Men had er bezwaar tegen dat aan de andere kant van de Stoofweg geen warenhuizen mogen komen gezien de goede grond. Dhr. J.C. Kooijman zou dit probleem aankaarten in een com missie van het Landbouwschap. In de sloot Een druk bezette wethouder A.J. Scher penisse wil^e vrijdagavond, ondanks dat hij zich niet lekker voelde, wijten van zijn taak als wethouder van onderwijs door in Sint-Maartensdijk de huwe lijksreceptie van een LTS-medewerkster bij te wonen. Hij voelde zich echter zo ziek dat hij na een kwartier al moest vertrekken. Bij de afslag Vierde Dijk/Oude Sint-Annalandseweg zag hij het schemerig worden voor z'n ogen. Hij stopte en stapte uit. Toen dhr. Scherpe nisse bijkwam, lag hij aan de linker kant tegen een boom. terwijl z'n auto onde raan de steile dijk in de sloot lag. Zonder dat hij het wist. was hij aan de linker kant van de weg gestopt. Vermoedelijk is de auto met automatische versnel lingsbak toen zachtjes van de dijk gere den. De blikschade was gering, maar de mo tor was door de modder beschadigd zo dat enkele onderdelen vervangen moe ten worden. Dhr. Scherpenisse zelf kwam er zonder kleerscheuren af. Notabelen herkozen De diakenen M.W. van de Klooster en M. Snoep Azn. zijn herkozen als notabel van de Hervormde Gemeente. Dhr. A.J. Duijzer bedankte als lid van het college van kerkvoogden en notabelen. Busaansluiting op trein Dhr. J. de Bres (PvdA) heeft er in de gemeenteraad op gewezen, dat de bus niet goed aansluit op de trein. Vaak is de trein naar Rotterdam. Den Haag, Am sterdam net vertrokken bij aankomst van de bus. Volgens b. en w. is er bij de opstelling van de dienstregeling zo goed mogelijk rekening gehouden met die treinaansluiting. De uurfrequentie maakt zelfs een betere aansluiting on mogelijk. Mogelijk echter dat straks wijzigingen in de Halsterseweg bij het kruispunt Vogelenzang (verkeerslich ten?) vervroeging nodig maken. De burgemeester verzekerde dat de rijks verkeersinspectie bij nieuwe dienstrege lingen wel kijkt naar de aansluiting op de trein. Biljartcompetitie Biljartcompetitie cafetaria C.P. Nooy. L. Gunst-N. Nooy 2-0. J. v. Beveren-B. Mol 2-0. C. Smits-R. de Graaf 0-2. A. Moerland-P. v.d. Jagt 0-2. R. v. Oeve- ren-Co Smits 2-0. A. Struik-P. Potappel 2-0. Ph. de Rijke-R. Priem wegens niet opkomen van R. Priem niet gespeeld. De stand is: R. van Oeveren 4 wed. 84 car. 6 p. A. Moerland 4 wed. 84 car. 6 p.. B. Mol 4 wed. 40 car. 6 p.. Ph. de Rijke 3 wed. 55 car. 4 p.. Co Smits 4 wed. 117 car. 4 p., L. Gunst 4 \led. 45 car. 4 p., A. Struik 4 wed. 105 car. 4 p.. P. Potappel 4 wed. 105 car. 4p.. J. v. Beveren 4 wed. 70 car. 4 p.. R. de Graaf 4 wed. 68 car. 4 p., P. v.d. Jagt 4 wed. 97 car. 4 p.. R. Priem 3 wed. 67 car. 2 p.. C. Smits 4 wed. 130 car. o p.. N. Nooy 4 wed. 47 car. 0 p. Geslaagde fotoavond Vrijdagavond is de fotoavond van de reisclub in cafetarie C.P. Nooy druk be zocht. Het geheel was er aantrekkelijk en erg gezellig. Het vertoonde foto ma teriaal was erg mooi en er waren enkele zeer goed geslaagde opnamen bij. Hoe wel enkele deelnemers van de vorige reis op deze avond ontbraken werden toch plannen gemaakt, om ook het volgend jaar een reis te organiseren, doch dan voor één week. Er kunnen nog enkele paren aan het gezelschap worden toege voegd. Doch dan wel gaarne aanmelden voor januari, omdat dan de plannen en het inleggen van geld definitief wordt geregeld. Tegen lantaarnpaal De auto van dhr. De W. is zondagmid dag zwaar beschadigd bij een botsing met een lantaarnpaal bij het pand Mo lenstraat 14. Hij kwam vanaf de Oost- vest. Record oud papier Een laat Sinterklaas cadeau was de ruim 6500 kg oud papier die Euterpe dins dagavond voor het uniformen- en in- -strumentenfonds ophaaltje. Dit® is het record van 1976. Wie wordt opvolger? Vijfjaar is dhr. J.M. de Graaf nu corre spondent van de Eendrachtbode, maar in die periode zijn z'n kwaliteiten zoda nig opgevallen, dat hij verschillende functies heeft gekregen. Het vakbonds werk vergt zoveel, dat dhr. De Graaf meent het correspondentschap niet meer goed te kunnen uitoefenen, hoe graag hij dat ook doet. Na rijp beraad, doet hij daarom nu een beroep op een opvolger(ster). Wie belangstelling heeft kan contact opnemen met Eendracht bode, Postbus 5, Sint-Annaland. tel. 01665-2752. Plattelandsvrouwen Onder leiding van kleuterleidster Wilma Geluk hebben de Plattelandsvrouwen i Kerst- en Nieuwjaarskaarten gemaakt. Aan de hand van voorbeelden en met veel fantasie werden een heleboel leuke 'ontwerpen gemaakt. Voor deze avond was goede belangstelling. Oosterscheldevissers. Donderdag 9 december werd de alge mene ledenvergadering gehouden van H.S.V. de Oosterscheldevissers. Na het openingswoord door voorzitter Bout werden de notulen van de vorige verga dering voorgelezen en gaf de sekretaris M. Dijke een jaaroverzicht van de ver eniging, waaruit bleek dat er grote be langstelling was geweest voor de wed strijden. De vereniging telt 425 leden. Financieel bleek alles weer perfekt in orde en door de vele aktiviteiten kon weer met gunstig saldo worden afgeslo ten. In het bestuur kwamen twee nieuwe le den, n.l. J. Hartog en A. v. d. Ree. Door het lottospel kwam ook de redaktie- kommissie dit jaar uit de rode cijfers. Er werd een toelage gegeven van 600,— uit de kas. het bestuur zag geen reden de kontributie te verhogen zodat deze ge handhaafd blijft op 17,— voor de se niorleden. Het wedstrijdprogramma zal hetzelfde zijn als afgelopen seizoen, dit omhelst in totaal ongeveer 20 wedstrij den. De junioren zullen dit seizoen geschei den gaan vissen van de senioren, wel op de zelfde dag maar niet tussen de senio ren in. Dit omdat er reeds weer véle aanmeldingen waren binnengekomen van nieuwe jeugdleden. Ook zal er een pupillenafdeling worden gemaakt tot de leeftijd van 10 jaar wegens het aanmel den van reeds 10 nieuWe pupillen, de pupillen zullen per wedstrijd drie bege- lijders krijgen. In het jeugdbestuur werd een nieuw lid gekozen, n.l. G. van Ham. Gezien de herstruktuering in het ver enigingswezen met o.m. afschaffing van de koninklijke erkenningen, waren nieuwe statutuen opgemaakt waarvan notariële akte zal worden gemaakt, zo dat de vereniging volledige rechtsbe voegdheid zal krijgen. I.v.m. de nieuwe statuten werd een nieuw huishoudelijk reglement voorgelegd, aangepast aan de nieuwe statuten. Door de vergadering werd er op aangedrongen zo spoedig mogelijk zorg te dragen voor een eigen verenigingslokaliteit, gezien de enorme groei bij de jeugdleden. Volgend jaar is er nog geen opvang voor de vereniging. Ook werd geattendeerd op het verkrij gen van zoetwater voor de verdere uit breiding van de vereniging. Na enkele vruchtbare discussies sloot de voorzittet rond twaalf uur deze prettig en goed verlopen vergadering. Zaterdag 18 december zal de boutwed strijd vervist worden van 11.00-13.00 uur te St. Annaland. Kaarten afhalen tot 10.30 uur in het Dorpshujs te Stavenisse. de prijsuitreiking is om drie uur met voor iedereen prijs in de vorm van bout. PI. nieuws Sint Maartensdijk Hometrain de Bidon Vrijdagavond organiseerde toerclub de Bidon een home-train-avond.Voorzitter Henny Zwagemaker reikte de clubtrui uit aan clubkampioen Jacom Franke. Voor de vrouw van de clubkampioen waren er bloemen. Daarna werd er geloot om de ritten op de hometrainer in te delen. Ieder reed in de clubtrui 2 maal 500 meter en daarna kwam men tot de volgende uitslag: 1. Henny Zwagemaker 54.5; 2. Mart Stoutjesdijk 55.2: 3. Kees v.d. Berge 55.3; 4. Johan van Houdt 57.7: 5. Koos v.d. Hoek 58.1; 6. Adrie v.d. Werf 58.7; 7. Simon Quist 59.6; 8. Huib Knuist 62.0; 9. Adrie de Viet 63.7: 10. Mas An- driesse 63.8; 11. Jacob Franke 65.3; 12. Kees de Korte 66.9: 13. Kees Geluk 68.4; 14. Harry v.d. Rhee 28.1; 15. Witte Andriesse 29.9; De nr. 14 en 15 reden slechts één rit uit en hebben daardoor een sterk afwijken de tijd. Voor iedereen was er een prijs en dat is altijd leuk. Snelste tijd werd ge maakt door Kees v.d. Berge, want die reed 24,0 Uitslag dames: ITilly v.d. Hoek 35.2; 2. Betsy van Zetten 40.0. Na de wedstrijd werd er een verloting gehouden om de kosten te dekken. Winnaar v::n de hoofdprijs werd Witte Andriesse die laatste was in de wedstrijd (vanwege een hardnekkige blessure). Aanrijding Heel wat materiële schade was er bij een botsing op de splitsing Randweg/Stoof- dijk. De bromfietser J.Z. uit Sint-Maar tensdijk gaf geen voorrang aan de auto mobilist H.M. van 't H. Kerstviering bejaarden De Plattelandsvrouwen nodigen de ou dere ingezetenen uit voor een Kerstb ijeenkomst op woensdag 22 december om drie uur in het Holland Huis. Indien uw echtgenoot of echtgenote de 65-jari- ge leeftijd nog niet heeft bereikt, mag hij of zij toch meekomen. Wie niet op eigen gelegenheid kan. mag dat gerust door geven aan mevr. P.C. Hage-Jansens. Ieders aanwezigheid wordt bijzonder op prijs gesteld. Schietwedstrijd Prinses Juliana tracteert alle Thoolse Schutters op een boutwedstrijd. Het be stuur van de plaatselijke schietvereni ging hoopt zaterdagmiddag van twee tot acht uur en volgende week donderdag van half zeven tot half negen in de oude jSchool op goede "deelname van het ei land Tholen. De prijsuitreiking is in Zeeland's Welvaren. Kerstzangdienst Het zangkoor o.l.v. J. Wesdorp houdt zaterdagavond om half acht in de N.H. kerk een Kerstzangdienst met mede werking van het kinderkoor. Kerstzangdienst Crescendo geeft zaterdagavond om half acht in de N.H. kerk een Kerstzang dienst m.m.v. het chr. gemengd zang koor uit Oud-Vossemeer o.l.v. A.H. Ridderhof. Jubileumviering Varkenshond Het Ondersteuningsfonds heeft donder dagavond het tachtigjarig bestaan ge vierd met een koffietafel, waaraan 42 mensen deelnamen. Voorzitter J.M. Deurloo sprak een welkomstwoord, ter wijl secretaris M.P. Geuze het ontstaan van het fonds in 1896 in herinnering1 bracht. Door de grote sterfte onder de varkens besloten énkele inwoners het initiatief te nemen tot oprichting van een ondersteuningsfonds. In die armoedige tijd kwam de Varkenshond moeizaam van de grond met een contributie van vijf cent per week. Van de oprichters is niemand meer in leven. Het fonds heeft moeilijke jaren gekend, maar ook goede, daar het menigmaal voorkwam dat er niets behoefde te worden uitgekeerd. Nadat secretaris Geuze nog enkele punten uit de afgelopen tachtig jaar had aangestipt, droeg dhr. L. Paape in dia lect een stukje voor over twee buren die samen een varken slachtten, wat niet zo best verliep. Na de pauze vertoonde dhr. Paape dia's van zijn vakantie in Zwit serland. wat zeer in de smaak viel. Voorzitter Deurloo dankte tenslotte iedereen die aan het slagen van deze ju bileumviering had meegewerkt. Parkeerstrook Hogeweg SGP-raadslid M. Dijke heeft maandag avond tijdens de raadsvergadering ge pleit voor de aanleg van een parkeer strook aan de Hogeweg. bij de begraaf plaats. Vanaf de schuur van dhr. Deur loo tot aan de dam van dhr. Hooger- brugge zouden over zestig meter tien auto's kunnen staan. Vooral bij slecht weer wordt er nu nog al eens links van de weg geparkeerd. SGP-raadslid J.C. Bevelander wil graag lichtpaaltjes in de bocht van de Bram Groeneweg^weg bij de boerderij van C. Kleppe. Volgens hem komt dat de ver keersveiligheid ten goede. B. en w. zullen op beide verzoeken schriftelijk antwoorden. Kerstmiddag bejaarden De vrouwenraad organiseert donder dagmiddag 23 december om half vier in 't Ouwe Raed'uus een Kerstbijeen- komsst voor de bejaarden. Medewer king verlenen het koor van de Platte landsvrouwen en de schoolkinderen THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 en 18.30 u. ds. J. Blom GEREF. KERK 10.00 u. ds. J.C. van Egmond. Epe 17.00 u. ds. R.J. Blaauw, Krabbendijke CHR. GEREF. KERK 10.00 u. leesdienst 18.30 u. ds. M.C. Tanis, Sliedrecht NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. ds. Gras, Dordrecht vr. 24 dec. 23.00 u. Kerstnachtdienst GEREF. GEMEENTE 10.00. 14.30. 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 10.00 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. A P. van der Made, Alblas- serdam 18.30 u. ds. G.H. Abma, Poortvliet GEREF. KERK 10.00 u. ds. C.M. van der Loo, Sliedrecht- 19.30 u. ds. L. Eringa, Rotterdam CHR GEREF. KERK 10.00 en 14.30 u. ds. M.C. Tanis. Slie drecht 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLANI} 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 8.00 en 10.00 u. H. Misl SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. A. Baars, Papendrecht 18.00 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE 9.30. 14.00 en 18.00 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.45. 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 en 18.00 u. ds. G.C. Kunz, Wer kendam OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 u. leesdienst 14.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst NED. HERV; B.W.I. 10.00 en 15.00 u. ds. Goverts vr. 24 dec. 22.30 u. ds. J. Blonet, Rotter dam (Kerstnacht) R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u. eerw. hr. C. Vroeginde- weij GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 u. ds. J. Driessen, Oostkapelle POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 en 17.30 u. ds. G.H. Abma GEREFKERK 10.30 uur ds R.J. Blaauw, Krabbendijke 14.30 u. ds. J.C. van Egmond, Epe GEREF. GEMEENTE 10.00 (H.A.), 14.30 (H.D.) en 18.30 i^-ds. G. Mouw, Tholen SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u. ds. H. Harkema, Zeist GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen 16.00 u. ds. P. Moet, Bruinisse WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt): Th. A. Bos, Tholen. 01660-2542 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): dr. v.d. Bel. Sint Maartensdijk, 01666-2400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: dr. van Herel. Nieuw Vossemeer, 01676-545. WIJKVERPLEEGSTERS Oud Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Sint Philipsland: Zr. Uijl. Tholen. 01660-2620. Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse: Zr. Priem, Stavenisse, 01663-549. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596, spr. u. vr. 18.30-19.30 u.. za. 8.30-9.30 u. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis Sint Philipsland. elke maandagmiddag spreekuur. Bejaarden hulp 13.30 u. en maatschappelijk werk 14.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTO HULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-2350. buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 17 t/m. 23 dec. vrijdag 17 11.54-00.10 zaterdag 18 0.39-13.06 zondag 19 1.41-14.05 maandag 20 2.38-15.01 dinsdag 21A 3.32-15.53 woensdag 22 4.22-16.44 donderdag 23 5.09-17.29 dinsdag 21 december nieuwe maan o.l.v. de heren J.A. de Boe en L. Paape. In verband met de broodmaaltijd kunt u zich opgeven tot en met zaterdag bij mevr. Murre-Mol, Langestraat, telefoon 342. Ook voor vervoer kan men zich bij haar vervoegen. Wenskaarten maken De Plattelandsvrouwen hebben maan dagavond in Tolrust wenskaarten ge maakt o.l.v. mevr. A.L. van Veenen- daal-Groenveld uit Tholen. 't Was vou wen. knippen en plakken geblazen en zelfs met stro kwamen er prachtige kerstkaarten tevoorschijn. Verder was er een kleine tentoonstelling van gehaakte en gebreide kleding van dames die hier-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2