Plaatselijk nieuws mElt*HT GE1UK PREDIKBEURTEN HIESSER EENDRACH1 BODE 0 shïekisseQ so,tWf| W W? j SINT- MAARTENSDIJK Tholen Sint Annaland Stavenisse Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Vervolg op pag. 71 Donderdag 2 december 1976 v Ik j siN7- ^^VOSStWtW 0Ê p00STVL/ErV^^>S\Hl MWrte"SDI ANNA JACOBAP Damclub "De Eendracht" Verheugend is het dat weer enkele jonge nieuwe leden, zich hebben aangemeld. Vrijdag speelde ons tweede tiental, een thuiswedstrijd tegen onze streekgenoot St. Philipsland. Hoewel Tholen deze wedstrijd verloor met 11-9, is deze uit slag toch hoopgevend. Het grootste deel van dit tiental, speelt voor de eerste keer deze wedstrijden mee. Het waren de heren De Rijke sr. en ons nieuwe lid Brasser, die met winst uit de bus kwa men. De heren Baay, Boogerd jr. en Geluk veroverden remise. Hieronder volgen de uitslagen: IJ. de - J. Joppe 2-0; 2. A. Baay - J. den Braber 1-13. j. de Rijke jr. - A. Verwijs 0-2; 4. G. Brasser - L. 't Hove 2-0; 5. A. Boogerd - L. van der Velde 1-1; 6. M. Geluk - J. Suurland 1-17. J. Nagtegaal - A. Verwijs 0-2; 8. Chr. van Splunter - J. Noordhoek 0-2; 9. niet opgekomen 1-1; 10. niet opgekomen 1-1. Verder zij nog medegedeeld, dat het eerste tiental in de hoofdklasse, op maandag 29 november een uitwedstrijd speelde tegen St. Laurens. Deze weds trijd werd gewonnen door St. Laurens met 10-8. Drie winstpartijen en twee re mises voor Tholen, waren het resultaat. Nieuwenhuizen op bord 1, Van der Velde bord 2 en Droogers bord 4 had den winst. Lindhout op bord 5 en S. Schot op bord 7 bereikten remise. Wij hopen met dit tiental ons in de hoofdklas te handhaven. Nog een verheugende mededeling: de damclub is weer met enkele leden ver meerderd. Markt 7 tel. 2575 advertentie IM Nieuwe directrice Oesterschelp Mevr. J. Provoost, leidster gezinsverzor ging bij het welzijnsorgaan en daar voor al lerares aan de huishoudschool, is per 1 februari 1977 benoemd als directrice van de Oesterschelp. Zij volgt mevr. S. Cadee-cfe Reus op. Tot adjunct-direc teur is benoemd, dhr. Hettema, die mo menteel al leraar is aan de huishoud school. De voorzitster van de beheers/ouder commissie van de Oesterschelp mevr. Stoutjesdijk-Engelvaart uit Stavenisse deelde dat dinsdagavond 23 november mee tijdens de ouderavond, die door zestig belangstellenden werd bijge woond Zij overhandigde concierge dhr. Tichem een bloemetje voor de geboorte van zijn zoon. Lerares mevr, Goorden-Hermus sprak vervolgens over beroepenorientatie. Zij vertelde welke mogelijkheden er zijn om na de huishoudschool verder te stude ren. Om nader kennis te maken met de beroepen worden zo mogelijk excursies gemaakt naar bijvoorbeeld een bejaar dentehuis voor de functies bejaarden verzorgster en - helpster. Mevr. Goor- den achtte het van groot belang, dat de ouders hun kinderen stimuleren om na het einddiploma verder te gaan met de studie. Leraar dhr. Hettema gaf een uiteenzet ting over het algemeen vormend onder wijs. Hij wees erop, dat vroeger zoveel mogelijk kennis vergaard moest worden, maar nu gaat het om de ontplooiing van hoofd, hart en handen. Bij aardrijks kunde moest men vroeger rijen plaats namen uit het hoofd leren, terwijl nu het wonen van ons en andere mensen op de wereld wordt besproken. Dezelfde ver anderingen gelden voor maatschappij leer. Aan de hand van eer. dia-serie "met el kaar, door elkaar" lichtte dhr. Versluijs het werken in groepen toe. Duidelijk werd dat de taak van de docent volko men anders is dan toen de ouders nog op school waren. Voorzitster mevr. Stoutjesdijk zette de taak van de beheers- e. oudercommissie uiteen. De oudercommissie ndde na bestaat maar uit vier eden. maar een oproep mo de pauze uit in benoeming van mevr. van Dijke uit Tholen tot lid van de oudercommissie. Dhr. Jasperse uit Sint-Maartensdijk vertoonde een mooie diaserie "waarom wij het water gezind zijn maar ook be ducht". Vele fraaie plekjes op ons eiland waren het bekijken waard. Tijdens de rondvraag werd gevraagd de schooltijden aan te passen aan de bus tijden. Mevr. Cadee antwoordde dat hiermee zoveel mogelijk rekening wordt gehouden. Het is echter niet te vermij den dat een enkele klas toch te vroeg op school is. Dit hoeft geen probleem op te leveren, aangezien de leerlingen in school hun werk mogen maken. Morgen, vrijdag 3 december, ontvangt interklaas om negen uur in de gymzaal de leerlingen van de Oesterschelp. Op donderdag 16 december is de kerst maaltijd en vrijdag 17 december is de laatste schooldag voor de kerstvakantie. Bestuur Chr. Mavo Na kritiek van de SG P-fractie op de ge ringe contacten van het gemeentebes tuur met de Chr.mavo, heeft de wet houder van onderwijs A.J.Scherpenisse bekend gemaakt, bij de diploma uitrei king kennis gemaakt te hebben met het bestuur. De samenstellings is: Voorzitter G. van den Berg (burge meestér) SintPhilipsland. secretaris A. Brinkman (politieman) SintMaartens- dijk. penningmeester C. Meertens (chef financiën gemeentesecretarie) Poort vliet. adjunct-voorzitter R. Weijler (hoofd school met de tyijbel) Poortvliet, algemeen adjunct A. Boxhoorn (elec- tro-technisch opzichter genie) Tholen. Leden zijn C. v.d. Klooster en J. Leune uit SintAnnaland. S. de Bruijn uit Sint- Maartensdijk. G.J. van Steenis en W.M. Slager uit Scherpenisse. A.r. Bout. mW.Loof en B. Baijense uit Tholen, A. Klippel en J. Hage uit Stavenisse, DJ. Polderman Oud-Vossemeer, ds. H. Harkema en L. Kempeneers uit Sint Philipsland. Er zijn nog twee vacatures. Opening Maba Burgemeester J.E. van Boeijen verricht zaterdagmiddag om half drie de officie- Ie opening van de groothandel in fijne vleeswaren en verse kip de fa Maba. Dit nieuwe bedrijf is gevestigd in de Min- neputtestraat, waar voorheen het maga zijn van ontant's groothandel was on dergebracht. Hervormde dameskrans De Hervormde dameskrans heeft in de Wingerd twee nieuwe bestuursleden ge kozen. Mevr. J. Zachariasse-Dieleman werd opgevolgd door mevr. E.Schot- Quist en mevr. J. van der Velde-Peres- tam kwam in de plaats voor mevr. Kalle. Het bestuur is nu als volgt samengesteld: presidente mevr. T. Blaas-Van Luijk, vice-presidente mevr. J.v.d. VeldePeres- tam. secretaresse mevr. J. Praat-Franke, penningmeesteresse mevr. E. Schot- Quist en algemeen adjunct mevr. van der Have. De verkoping van zelf ge maakte en ingebrachte goederen bracht 5413,60 op. Een oliebollenactie in de Wingerd bracht woensdag nog 1306,84 op. De inkomsten van de da meskrans zijn in hoofdzaak bestemd voor de kerk. Zo heeft het bestuur dit keer de kerkvoogdij aangeboden de verlichting in de kerk te verbeteren en een lichtpunt aan te brengen in de rij wielberging. De dameskrans overweegt een ledenwerfactie te beginnen om de activiteiten te kunnen vergroten. Kindermiddag V.V.N. Zaterdag was het weer zover dat Sinter klaas werd ingehaald. Na een rondgang met medewerking van Concordia, reikte hij in de Veilinghal de prijzen uit van de verkeerswedstrijd, die georgansieerd was door de afdeling Tholen van Veilig Verkeer Nederland. Er hebben 252 kin deren meegedaan: 94 jongens en 158 meisjes. De prijswinnaars zijn: 1. Jacco Gunter, 2. Monique Klap wijk, 3. Henk Boender, 4. Corina Potappel. 5. Peter van den Dorpel. 6. Diana Potappel, 7. Chris de Bruin, 8. Dianne van Dijke, 9. Ineke Bout, 10. Ria Aarnoudse, 11. Conny Bolier, 12. Jeteke Verkamman, 13. Anton Kwist, 14. Mathon Boogaart, 15. Wim de Koeijer, 16. Wilko Groene- veld, 17. Ellis Schot, 18. Bennie Kegge, 19. Johan van Dijke, 20. Kees van der Maas. De vragen met de antwoorden zullen binnenkort naar de scholen ges tuurd worden, zodat alles nog eens rus tig kan worden doorgenomen: Na de prijsuitreiking was er een filmvoorstel ling voor (je jeugd. Er werden o.a. enkele tekenfilms vertoond en de hoofdfilm ging over de bouw van een T-ford. Na afloop kregen de ongeveer vijfhonderd kinderen een tractatie van de winke liersvereniging en wil sticker van V.V.N.Veilig Verkeer Nederland. Het was een zeer geslaagde middag. Diefstal In de nacht van 23 op 24 november is bij de familie L. in de Hoogaarsstraat een huishoudtrap en een verlengsnoer weg genomen. Danslust In de nacht van 28 november omstreeks 1 uur, voelden wat luidruchtige jongeren grote lust tot dansen. Aangezien ze daartoe de juiste gelegenheid misten, beklommen ze het dak van twee auto's om daarop energie kwijt te raken. Het dak van de ene auto werd daardoor flink beschadigd. Het onderzoek naar "wie" is al in een gevorderd stadium. Vormingswerk Het Chr. V.J.V.-vormingscentrum Bergsebaan uit Bergen op Zoom heeft vrijdagavond in hotel Zeeland een in formatie-avond gehouden voor jonge volwassenen tussen 17 en 28 jaar. Er waren oud-dagcursisten (partieel leer plichtigen) aangeschreven, maar de op komst viel met zeven belangstellenden tegen. Hiervan gaven zich vier man op voorde verschillende activiteiten die het vormingscentrum ontplooit. Sinds sep tember zijn op de Bergsebaan 227 men sen, waarvan 151 binnen en 76 boven de leeftijd, actief in jaar-, studie- en pro jectgroepen. Men kan er meedoen aan handenarbeid, fotografie, jeugdleiders training, yoga, naai- en kantoorcursus, voortgezette opleiding, verzorgende be roepen, talen. In de nabije toekomst starten de groepen jazzgymnastiek, bloemschikken, bromfietstechniek en roadwork. Vanaf het station in Bergen op Zoom pendelt er een busje naar het vormingscentrum aan de Bergsebaan. Jongens en meisjes die werkzaam zijn in winkels, fabrieken, verpleeginrichtin gen, enz. en jong gehuwde huisvrouwen tussen 17 en 28 jaar kunnen in het vor mingscentrum terecht. Het was voor het eerst dat het instituut onder leiding van vormingsleider Herman Harderwijk een informatie-avond in Tholen hield. Als de deelname aan dit VJV-werk grote- wordt, zou dit zo mogelijk in Tholen zelf kunnen gebeuren. Vissersvereniging 75 jaar De vissersvereniging Helpt Elkander heeft vrijdagavond in hotel De Kroon een algemene vergadering gehouden. Voorzitter C. Bout herdacht twee trouwe leden die de vereniging door overlijden zijn ontvallen: de heren A. Kievit en L. Quist. Verder werd een overzicht gegeven van de afgelopen 75 jaar: Helpt Elander bestond op 16 oktober driekwart eeuw. Het kasboek begint bij 1904 met een saldo van 206.08. De collecte op een vergadering bracht 1,91 !6 op. de contributie bedroeg 48 gulden. In dat jaar werd 25 gulden geschonken aan de weduwen in Urk. In 1905 werd wegens ziekte van een der leden 5 gulden per maand uitgekeerd, een weduwe kreeg vele weken 1 gulden. Prins Hendrik schonk in 1907 veertig gulden aan Helpt Elkander, terwijl een bekende jonkheer in Tholen als donateur vijf gulden be taalde. De koningin-moeder schonk in 1908 vijftig gulden. In 1909 was het kas saldo gegroeid tot 1176,62. In 1910 waren er 37 leden en 60 donateurs en begunstigers. Het bestuur bestond uit ere-voorzitter C.M. van Rijsel. voorzit ter S.L. Schot B.W.zn.. secretaris H. Cornelisse Mzn.. penningmeester Anth. Bout Abr.zn.. vice-voorzitter L. Bout en de leden C. Schot Bwzn.. Joh. Schot Czn., Jacob Bogert, Jacob Schot Bwzn. en Jacobus Schot Jobzn. In 1912 wordt een bestuurshamer gekocht voor twee gulden. De contributie bedraagt in 1915 een gulden, het bodeloon vijftien gul den.'In 1917 heeft de vissersvereniging het voor die tijd bijzonder gunstige saldo van 2700 gulden. De vereniging deed z'n naam eer aan, want de uitgaven beston den hoofdzakelijk uit uitkeringen aan leden die om een of andere reden niet in staat waren genoeg te verdienen. Uit de gegevens 1923 blijkt dat het Schuilhuis regelmatig moest worden schoongemaakt, waarbij een bezem tachtig cent kostte. In 1927 komt voor het eerst de naam van Dr. Duinker voor op de donateurslijst en die van D. Schot Azn. op de ledenlijst. Zij zijn nu 49 jaar donateurlid. Eind november 1929 begint het nu nog in gebruik zijnde notulenboek met de verslagen van de vergaderingen. Voor die tijd is niets meer bekend. In 1934 werd het dertigjarig bestaan herdacht waarbij onder leiding van voorzitter S.L. Schot een reis naar Brussel werd ge maakt. In 1935 werd het schuilhuis be halve door Jac. Schot ook nog korte tijd schoon gehouden door de fam. Engel vaart. De kosten waren een tientje. In 1940 was het totale bezit van Helpt El kander 2119 gulden. In oorlogstijd werd misschien nog 1 a 2 keer vergaderd, meestal om toestemming te krijgen om 's nachts te vissen. In 1945 de eerste ver gadering na de oorlog. Er is nog schaarste, aan verbruiksartikelen, maar in verenigingsverband is het mogelijk bonnen en/of vergunningen te krijgen. De toeloop van degenen die hiervan willen profiteren, is enorm: 39 leden worden genoteerd. Vanaf deze tijd tot 1948 werden pogingen ondernomen een coöperatieve in- en verkoopvereniging te stichten, doch het is er niet van geko men. In 1949 werden de statuten gewij zigd met medewerking van burgemees ter V.d. Hoeven. In 1961 bracht de con tributie 172,50 op. In 1968 werd een reis gemaakt naar de visserijtentoons telling in Heist en Knokke. In 1976 is de contributie opbrengst 1970 gulden. De financiële positie van Helpt Elkander is goed. De voorzitters in die 75 jaar waren S.L. Schot, G. Verkamman. J. Verkam man, J. Bal, J. Baaij en J. Verkamman. Na dit historisch overzicht in vogel vlucht vertoonde dhr. W. Cornelisse en kele oude Thoolse films, die zeer in de smaak vielen. Helpt Elkander kon deze avond drie nieuwe leden verwelkomen. CAPRITH0LEN GESLAAGD In de zaal van Hof van Holland woonde vrijdagavond een 200 man tellend pu bliek de première bij van "13 in een do zijn" vkn de cabaretgroep Capritholen. Hiermee is de groep, die onderdeel uit maakt van de Plattelandsvrouwen haar zesde seizoen ingegaan. Nog meer dan in voorgaande jaren deed zich de vak matige aanpak gelden zowel qua teksten als muziek en belichting. Onontbeerlijk was de pianobegeleiding door Hon Meylink die escaleerde in een improvi satie van eigen hand. Actuele zaken als openheid, inspraak, emancipatie en ge zondheidszorg werden op de korrel ge nomen en van kritische kanttekeningen voorzien. Soms puntig maar nooit scherp was de groep, iets dat zich laat verklaren uit hun gemeleerde samens telling. Men bleef op de middenweg. Na de pauze waren er duidelijk uit schieters naar de humoristische kant. Diverse lachsalvo's weerklonken bij het nr. de 2033ste vuist waar ene mevr. Vroegindewei met totaal verbleekt haar ten tonele verscheen bij mevr. Duyse- pluis. Een verkleuring die het gevolg wa$ van het wassen van haar haar met Rijn water. Andere sterke punten was het optreden van de Emir Oeroe Boeroe en als hoogtepunt was er het optreden van de popgroep met bejaarde dames. Een luid applaus viel hen ten deel. Na afloop kwam Sinterklaas de dames bloemen overhandigen en voor de regisseur was er een geschenk. Tot in de kleine uurtjes werd daarna gedanst op muziek van The Fenders. Men kan terugzien op een zeer geslaagde avond. Biljarten Nooit Gedacht: A team kortste partij M. Goedegebuure 20 beurten, hoogste serie en beste gemiddelde J. van Meer 17 ca ramboles en 3.40. J. van Meer - M. Goedegebuure 0-2, W. Saparow - A. van der Zande 0-2. P. Steyns - Jos de Klerck 0-2. A. van der Zande - C. Vroegop 0-2 B-team: kortste partij en hoogste ge middelde D. Hendrikse 1.66 Joh. van Meer - F. Zwegers 2-0, Jan de Klerck - P. van Treyen 0-2, D. Hendrik- se - M. Hendrikse 2-0. De Poedelaars: beste gemiddelde A. Heyboer 5.21. P. Konings - Abr. van Poortvliet 0-2, L. Klippel - M. van Poortvliet 0-2. W. Be velander - A. Heyboer 0-2, J. Kouwen - P. Moerland 0-2, M. Pippiné - J. van Gorsel 2-0, P. Timmermans - Jac. Plandsoen 2-0, De Treffers: kortste partij Kees Burgers 23 beurten. T. Goosens - G. Havermans 2-0, L. van Wezel - P. Vis 0-2. J. Etienne - B. den Hollander 2-0. F. Hommel Mzn. - C. Burgers 0-2. Stand halverwege de competitie: I. B. den Hollander 7662 p. 2. C. Burgers 7573 p. 3. A. Goosens 7338 p. 4. F. Hommel Mzn. 7227 p. 5. P. de Leeuw 7202 p. 6. H. Hommel 6840 p. 7. P. Vis 6748 p. 8. J. Etienne 6297 p. 9. G. Ha vermans 6277 p. 10. J. de Reus 6164 p. ILL. van Wezel 5797 p. Beste rikker D.Lindhout heeft met royale voor sprong het rikconcours van de voetbal vereniging gewonnen en niet D. Polder man zoals vorige week abusievelijk was vermeld. Winkelactie groot succes De winkeliersvereniging heeft zaterdag avond in de Vossenkuil het tweede ge deelte van de winkelweek afgesloten met de trekking van de hoofdprijzen. De voorzitter van het Oranjecomite. pastoor 3.Vermeulen trok o.a. een vliegweekend naar London voor twee personen uit de bus. Ondanks de grote belangstelling kwamen er geen prijswinnaars naar vo ren. Voorzitter A. Pollie was bijzonder tevreden over de winkelactie, die een record aantal van 41.000 bonnen (die bij aankoop van 5 gulden gratis werden verstrekt) heeft opgeleverd. Dhr. Pollie vond dat de middenstand duidelijk heeft aangetoond z'n mannetje te staan. Hij hoopte dat de consument van de plaat selijke dienstverlening een goed gebruik blijft maken. Plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen hebben zich in Luxor Bergen Op Zoom vermaakt met bowling. Men speelde twee uur op drie banen. Winnaresssen werden mevr. van Westenv.d. Zande. mevr. Nijpels en mevr. de Winter. De- sfeer liet niets te wensen over en de dames kunnen op een geslaagde bijeenkomst terugzien. Geslipt Maandagavond om half elf slipte onder de molen de automobilist Van B. uit Sint-Philipsland toen hij wilde remmen. De weg was vochtig en glibberig met het gevolg dat de garagedeur van Quaak werd beschadigd. Kampioenen schaakvereniging In aanwezigheid van een groot aantal ouders heeft voorzitter dr. A.W.A. de Looze tijdens de wekelijkse lesavond in De Vossenkuil de kampioenen van de clubcompetitie 75-76 bekend gemaakt. Bij de junioren werd M. Bril eerste met 23 punten voor S. de Looze met 23, J. Vaders met 22, M. Polderman met 21 en P. Bevelander met 19 punten. Bij de se nioren werd M. de Looze winnaar, ter wijl de voorzitter zelf het mixtoernooi van de schaakvereniging won. Bij het districtskampioenschap in Roosendaal kwam men goed voor de dag met een eerste plaats voor M. Polderman bij de meisjes tot 16 jaar en een gedeelde eerste en tweede plaats bij de jongens voor S. de Looze en J. Vaders. In de strijd om het clubkampioenschap van Nederland, waarin de Oud-Vossemeerse schaakve reniging Noord-Brabant vertegenwoor digt. staat men momenteel zesde met nog kans op een betere klassering. Ver volgens reikte dhr. T. van Maanen het pionnendiploma uit aan L. de Leeuw, M. Polderman. R. Heijboer, P. van Westen, H. Heijboer, L. Lindhout. Het torendiploma ging naar J. Vaders, ter wijl S. de Looze en W. Douw het ko ningsdiploma kfegen. Dhr. Van Maa nen hoopte dat ile vergaarde kennis in goede schaakresultaten zullen uitmon den. Tot slot speelden Jacky Vaders en Michiel de Looze een aantal simultaan partijen. Vaders won van Ad Aarnoudse en dhr. Goosens, speelde remise tegen Steven de Looze en dhr. Lindhout en verloor van Margo Bril, Jan Willem Slager, Kees Heijboer en dhr. Van Zet ten. De Looze won van A. Hommel, dhr. Frazl en P. Bevelander, speelde remise tegen Rien v.d. Jagt, W. Douw en Dr. De Looze en verloor van Jacky Mosch, J. Smits en T. van Maanen. Oogstcollecte De oogstcollecte in de Hervormde Ge meente heeft 5589,90 opgebracht: 4113,40 voor de Kerkvoogdij en 1476,40 voor de Diaconie. Daar er nog enkele nagiften verwacht worden, zullen de bedragen nog hoger uitvallen. Vogelvrienden De Vogelvrienden hebben in zaal Sapa row hun feestavond gehouden. Voorzit ter C. Hommel verwelkomde een groot aantal leden met hun dames en reikte na de koffie met gebak de prijzen van de tentoonstelling uit. Door de goede kwa liteit van de vogels ging bijna ieder lid met een of meer van de 112 prijzen naar huis. Daarna was er nog een gezellig bal met de Evening Stars uit Bergen op Zoom. De Vogelvrienden zetten op de nationale tentoonstelling op 3, 4 en 5 december in Steenbergen 45 van de daar totaal 1100 vogels in. De prijzen zijn weer aan de man In een propvol dorpshuis werd zater dagavond de winkelactie van de mid denstandsvereniging Activa afgesloten. Een kwart eeuw geleden is deze winke liersvereniging daarmee begonnen en uit de enthousiaste deelname van de bevolking blijkt het nog altijd geen af gezaagd gebeuren. Ook voor deze eind- trekking. die tevens werd bijgewoond door burgemeester J.E. van Boeijen, was er een massale opkomst. De vooraf gaande woensdagavond waren in het dorpshuis de jeugdprijzen getrokken. Ook dat was volop de moeite waard, want ook daarbij ging het om een 500,-. De eerste prijs - een bureau - was voor Frank Ketting, Hoenderweg 73. P.J. v.d. Repe van de Brugstraat 30 ver wierf een barbie poppenhuis van in de 80,-. J.J. Heijboer, Oude Zeedijk 8 een sjoelbak, Elma van Driel van de Voorstraat 15 een flippers4pel en Koos den Braber van de Schoolstraat 49 een gereedschapskist. Dat ging zo door tot 45 prijzen toe. En het slot kwam deze zaterdagavond met de hoofdprijzen. Een diepvrieskist van dik 800,- ging naar Connie Keur. Hoenderweg 106, een tweede prijs was voor Suzan Keur. Kloosterstraat 19 (wasdroger van 525,-), een heren- of damesrijwiel ter waarde van f 340,- ging naar ,1. Brooij- mans. Bartelmeetweg 6 en D. de Witte van Hoenderweg 119 kreeg een casset te-recorder. Caroline Vroegop uit de Kerkeblokstraat werd een 2-pers. deken rijker en Juultje Sturris van de West straat 7 een potschemerlamp. Nel Kaa shoek, Nieuwstraat 29, een snelkook pan. A. v.d. Ent - Tienhoven 70 een haarföhn. een krantenbak was er voor Abr. Kodde uit de Van den Bosstraat 16 en Peter Heijboer van de Weihoekseweg 3. Poortvliet, veroverde een tosti-ijzer om het maar bij de eerste 10 prijzen te laten, al waren er dan 50 te verdelen. De spanning was opnieuw groot tot de hoofdprijzen waren gevallen. In een korte toespraak concludeerde burge meester Van Boeijen, dat ook deze actie weer aantoont, dat er in dit dorp volop te koop is en ook wordt gekocht. Een ple ziertje naar beide kanten, die van con sument en middenstand. De voorzitter van Activa haakte er nog even op in, toen hij in zijn weerwoord herinnerde aan het 12 V4 jarige ambtsjubileum van de heer Van Boeijen (dat gisteren werd gevierd). De Sint Annalandse middens tand kon wat voorop lopen voor wat de geschenkenreeks betreft voor de jubile rende burgervader, want hem werd een boek overhandigd, dat echter niet voor 5 december mocht worden geopend. Die belofte deed de burgemeester onder dank voor het sympathieke gebaar van Activa. Een voorlopige schatting van de win kelweek omzet wijst in de richting van 260.000,— Er waren rond 3.200,— aan prijzen. Na aftrek der kosten kan er ook nog best wat voor de speeltuinvere niging "Vrij en Blij" overblijven. Tafeltennis In de onderlinge competitie van Smash '76 waren enkele spannende wedstrijden te zien o.a. tussen de bestuursleden Adrie Fase en Wim Slager. Adrie won de eerste set met twee punten verschil 24-22. De tweede set won Wim met een groter verschil 21-9. In de derde set werd de beslissing genomen en die won Wim ook met 21-10. Verdere uitslagen senioren: C. v't Hof-D. den Engelsman 21-17/21-16 S. Vroegop - D.Bruynzeel 8-21/9-21 A. Menheere- J.v.d.Klooster 21-12/21-18 K.Vroegop-T.Heyboer 21-11/21-9 Dames: M.v.d.Klooster-H.Polderman 21- 8/21-11 J.Fase-P.Walhout 21-7/21-11 J.Lindhout-E.V.Beek 11-21/13-21 Junioren Dames: E.v.'tHof - JJobse 15-21/21-18/19-21 A.d.Wilder-M.v.'tHof 21-13/21-15 T.Fase-J.Jobse 18-21/21-19/16-21 E.v.'tHof-A. Scherpenisse 23-21/12- 21/21-12 Heren: W.v.Oudenaarden-T.den Engelsman 17-21/16-21 J.v.d.Repe-K.Goedegebuure 21-14/21-15 T.v.'tHof-C.Boot 21-18/21-10 H.v.d.Klooster-I. v.d.Repe 19-21/16-21 R.Bruynzeel-J.Fase 17-21/12-21 A.v.'tHof-A.Rijnberg 15-2'/a-21 KBaren - K .Westdorp 7-21/11-21 Verkoping Maranatha De jeugdvereniging Maranatha heeft zaterdag in het dorpshuis een verkoping van ingezamelde goederen gehouden met een bazar. De vele attracties trokken grote belangstelling en de opbrengst was zeer groot met 4075 gulden. Het geld komt ten goede aan het fonds Dakhers tel N.H. Kerk. Op zaterdag 4 december vanaf 10 uur wordt voor de zending oud papier opge- haald. advertentie I.M. Tafeltennis Competitie M.A.S.S. Senioren: K. Moerland - P. de Moed 21-13, 21-3; W. Moerland - L. Wesdorp 16-21, 21-15, 15-21; Dingemans - J. Moerland 18-21, 21-14, 21-19; J. Potap pel - K. Smits 13-21,6-21; P. Moerland - J. Moerland 17-21, 21-17, 16-21; K. Moerland - L. Wesdorp 21-16, 24-26, 21-18; Dingemans - P. Moerland 16-21, 23-21, 21-16; P. de Moed - K. v. Haaften 20-22, 15-21; K. Moerland - W. de Vos 18-21,21-12,21-15. Junioren: R. Suurland - G. Smits 11-21, 21-17, 18-21; W. Klippel - L. Potappel 21-11, 21-9; C. van Oeveren - J. Geuze 21-19, 16-21,21-18. Damcompetitie Damcompetitie cafetaria C.P. Nooy: R. Moerland - Co Smits 0-2; A. Oostdijk - C. Moerland 0-2; R. Moerland - A. Wesdorp 0-2; Co Smits - T. van Haaften 2-0; A. Oostdijk - A. Wesdorp 2-0; T. van Haaften - C. Moerland 0-2. Biljartcompetitie Biljartcompetitie cafetaria C.P. Nooy N. Nooy - B. Mol 0-2; R. de Graaf - A. Struik 0-2: P. v.d. Jagt - R. van Oeveren 0-2; L. Gunst - P. Potappel 0-2; Ph. de Rijke - J. van Beveren 2-0; Co Smits - R. Priem 2-0; C. Smits - A. Moerland 0-2. Stand: Co Smits 66 car. 13 poedels 4 pnt; P. Potappel 58 car. 18 p. 4 pnt; A. Moerland 48 car. 5 p. 4 pnt: R. v. Oeve ren 42 car. 17 p. 4 pnt; B. Mol 22 car. 17 p. 4 pnt; A. Struik 51 car. 16 p. 2 pnt; R. Priem 41 car. 11 p. 2 pnt; R. d. Graaf 35 car. 24 p. 2 pnt; Ph. de Rijke 32 car. 13 p. 2 pnt; C. Smits 46 car. 9 p. 0 pnt; P. v.d.' Jagt 41 car. 28 p. 0 pnt; J. v. Beveren 30 car. 23 p. 0 pnt; N. Nooy 30 car. 15 p. 0 pnt; L. Gunst 21 car. 17 p. 0 pnt. Vroegertjes Met donkere dagen als er deze week zijn voorgekomen, was het bericht uit de Bloemenlaan 65 zeer opwekkend. De familie Pot-Beeke kon met vreugde de geboorte van twee lammetjes bekend maken. Moeder en dochtertjes maken het prima. Een normaal vroegertje is ja nuari, wanneer zo'n bericht mede aan kondigt dat de dagen lengen en de eerste voorjaarsboden zich melden. Nu echter moeten we de donkere decemberdagen nog volledig door en daarom te meer geeft dit zo vroege voorjaarsteken volle dig hoop op een nieuw ontluiken na de jaarwisseling. Dan nemen we die don kere periode ook maar op de koop toe. Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag twee uur deed Nint-i- colaas zijn intocht in de Smalstad. Be geleid door de drumband en de mu ziekvereniging Euterpe maakte het ge zelschap per boot. getrokken door een personenauto, een rondgang door het dorp. Een groot aantal ouders met kin deren sloot zich hierbij aan. In Haestin- ge werd de Sint met zijn helpers verwel komd door dhr. M.Dijke van de Oos- terscheldevissers. De jeugd zong met begeleiding van Euterpe de Sint massaal toe. SintNicolaas dankte voor de mooie ontvangst en feliciteerde Euterpe met het concours-succes. Hij verbleef nog geruime tijd in Haestinge om dankzij medewerking van de middenstandsve reniging een leuke attentie in kinder handen te stoppen. Ook 's avonds was het overvol in Haes tinge tijdens de bazar van de Ooster- scheldevissers en de Zwaluw, die vrij dagavond al was begonnen. Het rad van avontuur en de oliebollenstand was goed in trek. Bij de gratis verloting won een zoon van fam. C.v.d.Putten een elektrische goederentreinset. Dhr. C. Poot werd via het lot van vier goede op lossers de winnaar van de raadwedstrijd. Het gewicht van het halve varken bij slagerij P.C.M.Koopman was 53,20 kg. Dhr. M.van Prooijen won een bedsprei van het welfarewerk van het Rode Kruis. De herenfiets bij het enveloppen trekken was voor dhr. van Ast uit Poortvliet en de kinderfiets voor dhr. J.M. de Graaf. Dhr. C. Hartog won een prachtige treinset en dhr. v.d. Ree een prachtig horloge. Ook de schiettent en het ballen gooien waren leuke attracties. De beide verenigingen hebben door de ze succesvolle bazar hun kas goed kun nen versterken. Tourclub de Bidon Jacob Franke is met 869 km winnaar geworden van het klassement 1976 van toerclub de Bidon. Hij is een van de ou deren in de vereniging en het bestuur stelt hem als voorbeeld voor de jonge ren. Volgend seizoen worden, kilometers die niet zijn gereden door pech of af stappen afgetrokken. Dat is nu niet ge beurd. 2. Adrie de Viet 810 km. 3. Kees Geluk 690 km. 4. Adrie v.d. Werff 682 km. 5. Leen Menheere 577 km. 6. Kees de Korte 556 km. 7. Jo Geldhof 554 km. 8. Piet Heymans 517 km. 9. Ad v.d. Hoek 489 km. 10. Koos v.d. Hoek 471 km. 11. Chris van Hemert 442 km. 12. Willy Heymans 440 km. 13. Witte Andriesse 440 km. 14. Harry v.d. Rhee 413 km. 15. Leen v.d. Berge 409 km. 16. Kees Bazen 375 km. 17. Rien Bloppoel 348 km. 18. Hans v.d. Ree 348 km. 19. Jan Dierickx 343 km. 20. Henny Zwagemaker 340 km. 21. Kees v.d. Berge 330 km. 22. Han Schot 3'05 km. 23. Jan de Bres 289 km. 24. Mas Andriesse 281 km. 25. Simon Quist 208 km. 26. Mart Stoutjesdijk 203 km. 27. Huib Knuist 189* km. 28. Ton Kouwënhoven l39 km.i29. Sjaak MWéF- land 69 km. 30. Dick SooAiers 61 km. De Bidon houdt 10 d&efnber ëen ho- me-trainavond en 19 december een vis dag. Scarpenesse met Stage Fright De jeugdvereniging Scarpenesse zorgt ook na z'n eenjarig bestaan voor blij vende activiteiten. Het programma wordt vrijdag 10 december om acht uur in het Holland Huis voortgezet met een optreden van de roek-blues groep Stage Fright, die op 4 juni reeds een geslaagde ontvangst beleefden bij Scarpenesse. Deze voornamelijk Zuid-Bevelandse formatie bestaat uit Willem Dane (zang en fluit) uit Scherpenisse, Rob Kusters (orgel) uit Kapelle, John Schijf (drums), Rien v.d. Schraaf (bas) en Lex van Hootegem (solo), de laatste drie uit Kruiningen. Ze brengen voornamelijk muziek in roek-blues stijl met voor de helft eigen nummers en daarnaast com posities van Ian Anderson van de voor malige groep Jethro Tuil, Rory Callager, Bill Haley en Chubby Checker. Het is zeer gevarieerd. Stage Fright treedt zo'n twee keer per maand op, voornamelijk in Zeeland. Willem Dane speelt en zingt al een dikke twee jaar in deze band. Hij beoefent deze hobby al acht jaar, want tevoren speelde hij in de groepen Touch en Scratch Collection, waarin ook twee bandleden uit Sint-Maartensdijk waren opgenomen. Elke le dinsdag van de maand, dus nu 7 december, haalt SPS oud papier op. Advertentie IM Titel Veritas uitgesteld Zaterdag heeft Veritas in eerste instantie de titel niet gehaald. Men speelde gelijk tegen Deso uit Roosendaal namelijk 5-5. Daardoor verloor men een kostbaar punt, want Markiezaat dat met 10-0 van Tanaka won kon daardoor gelijk ko men. Het partij saldo telt bij gelijkspel niet mee. Er volgt op waarschijnlijk 11 dec. een beslissingswedstrijd tussen Veritas en Markiezaat die op neutraal terrein gespeeld zal worden. Speelt men dan weer gelijk dan telt het saldo mee, en dat is dan in het voordeel van Mar kiezaat. Jan van de Graaf - P. Notenboom 9-21, 17-21 Johan Ligtendag - T. Moerkens 18-21. 17-21 Johan Snoep - H. Hectors 21-14. 21-9 v.d. Graaf. Snoep - Noten boom. Moerkens 21-23. 21-15, 21-13 THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u ds. J. Codée 6.30 u ds. H. Harkema GEREF. KERK 10.00 u ds Tj. van der Hauw, Roosen daal 17.00 u ds. J. Blok. Baarland CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. kand. W. Kok, Benne- kom NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u ds Visser. Beil GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 u ds. G. Mouw; 14.30 u Leesdienst wo 8 dec. 19.30 u ds. G. Mouw. bijbel lezing R.K. KERK za 19.00 u H. Mis zo 10.00 u H. Mis EVANGELISATIE Verenigingsge bouw Brugstraat za 4 dec. 19.30 u Bijbellezing Andrew E. Bergsma OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10.00 u ds. G.H. Abma, Poortvliet (bed. H.A.); 18.30 u G.J. Voortman. Halfweg GEREF. KERK 10.00 en 15.00 u ds G. Brouwer, Ede CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u Leesdienst; 14.30 u kand. W. Kok, Bennekom GEREF. GEM. IN NEDERLAND 10.00, 14.30 en 18.30 u Leesdienst R.K. KHRK za 19.00 u H. Mis zo 8.00 en 10.00 u H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10 u dhr. M. van Capellen, Krimpen a/d IJssel 6 u dhr. W.A. Kamerling, Rotterdam GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.45, 14.15 en 18.15 u Leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 en 18.00 u eerw. hr. H. van Kam pen, Hilversum OUD GEREF. GEMEENTE do 2 dec. 19.30 u ds. J. Schinkelshoek, Kampen zo 9.30, 14.00 en 18.00 u Leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 18.30 u ds. J. Blom GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst do 2 dec. 19.30 u ds. A. van de Berg, Bruinisse (herdenking 40 j. bestaan) OUD GEREF. GEMEENTE vr 3 dec. 19.00 u ds. J. Schinkelshoek, Kampen zo 9.30, 14.00 en 18.00 u Leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u ds. A. de Bruin 19.00 u ds. J.H. Renting R.K. KERK zo 10.00 u. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u ds. H. Harkema 14.30 u eerw. hr. C.J. de Groot GEREF. GEMEENTE 9.30. 14.00 en 18.30 u. Leesdienst PÓÖRIA'LIFT NED. HERV KERK 10.00 ds. W.G.W. van Voorthuizen, Harderwijk 18.00 u ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10.00 u Leesdienst 14.30 u ds. Tj. v.d. Hauw, Roosendaal (voorb. H.A.) GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 u Leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u kand. F.G. Immink, Utrecht 14.30 u ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 u Leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u ds L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholèn, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) E. Mellema, Tholen. tel. 01660-2377 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. v.d. Bel, Sint Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer Dr. Van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Oud Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Sint Philipsland Mevr. Verwijs. Sint Philipsland, tel. 01677-413 Sint Annaland. Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Kuzee, Sint Annaland, tel. 01665-2756 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596. 5pr.u. vr 18.30-19.30 u; za 8.30-9.30 u MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis Sint Philipsland, elke maandagmiddag spreekuur Bejaarden hulp 13.30 u en maatschappelijk werk 14.30 u. ALARMNUMMER: 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954 WEEKEND 01640-40888 AUTOHULPDIENST: KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE I Verbruikers PZEM 01660-2350; buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 3 dec. t/m 9 dec. vrijdag 3 1.22-13.41 zaterdag 4 2.11-14.26 zondag 5 2.52-15.07 maandag 6 3.32-15.44 dinsdag 7 4.06-16.21 woensdag 8 4.42-16.55 donderdag 9 5.14-17.28 maandag 6 dec. Volle maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2