wfco Tekeningen en aquarellen van Paul Blom in de Gasthuiskapel VOORMALIGE CAFÉHOUDER IN SCHERPENISSE VERDACHT VAN MOORD V.N.G. vindt uitbreiding raadhuis Sint-Maartensdijk zeer positief Nieuw postkantoor in Oud-Vossemeer Donderdag 9 december half acht gemeenteraad Tholen DEZE WEEK Sint-Annalander (44) gedood bij botsing met vrachtwagen Klatergoud Li? I ZO Tentoonstelling in Tholen van 7 tot 17 december van 14.30 tot 17.30 uur Donderdag 2 december 1976 33e jaargang no. 2 Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN voor prima gebruikte meubelen VEILINGBERICHTEN Wethouder C. J. Moerland verrichtte officiële opening Historie. Fraai resultaat. Erg op gebrand. L Vervolg op pag. 11 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Phllipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 Sint Aimaiand Telefoon 01665-2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halQaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 tncl. btw. contant, op rekening 5,75 lncl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heiboer. Voor de landbouw geldt nog steeds de augustusmaand als de oogstmaand, al is er meestal tevoren al heel wat vergaard en al wordt er daarna nog wel wat inge zameld. Oogsttijd is voor de detailhan del de maand december, al is er ook daar al een heleboel spreiding in de novem- bermaand. Beiden hebben wel gemeen dat de uit komsten verschillend zijn. Zonder geluk vaart niemand wel is een ware en nog steeds inhoudsvolle uitdrukking. Statis tieken tonen aan, dat het er met dat midden- en kleinbedrijf niet zo roos kleurig voorstaat. Zonder die algemene cijfers te willen logenstraffen, zien we veel eerder een verschil in uurloon. Me nig middenstander haalt het nog wel, maar kan zich niet veroorloven hetgeen zijn buurman-werknemer kan doen, na melijk volstaan met een achturige werkdag. Algemeen valt te stellen, dat een kleine ondernemer met een achtu rige werkdag nergens komt. Zo be schouwd is het inderdaad een categorie die in de verdrukking zit. Het is echter wel zo, dat die kleine ondernemer - in welke branche ook, of het in landbouw, visserij, industrie of winkel is - de eeu wen door al niet met die beperkte werk tijd kon volstaan en anno 1976 evenmin kan doen. Over boeren gesproken, men kan evengoed middenstanders zien als ploeteraars. Een moment aan activiteit inboeten levert vrijwel onmiddellijk schade op. Het kan zijn, dat juist die doorlopende activiteit verblindt. Verblindt in zoverre, dat men gezamenlijke belangen in tweede rangorde schikt boven ogen schijnlijke persoonlijke voordelen. Minder dan bij gespecialiseerde bran ches spreekt dit bij wat nog steeds het levensmiddelenbedrijf wordt genoemd. Nergens als daar is er een zo grote con currentie. Het had tot gevolg dat men lang niet kon volstaan met wat tot die dagelijkse behoeften behoorde. Er onts tond met name na de Tweede Werel doorlog een branchevervaging op dat terrein die niet mooi meer was. Men moest ook in het kleinschalige Neder land zonodig de grotere broer in de U.S.A. nadoen. Supermarkten, ma- en micro's, nettomarkten en welke andere markten ook. Elkaar het mes op de keel zetten. Als ik het vandaag kan runnen morgen.zien we dan wel weer. In die maalstroom werd het geheel meege sleept. Daardoor niet alleen eigen rust, collega's rust, maar ook consumenten- rust verstoord. Men speelde het klaar, dat die consument - prijsbewust ge maakt - het levensmiddelenwagentje voortduwt en daarin alle mogelijke le vensmiddelen-branche vreemde artike len opstapelt. Stilstand is achteruitgang, dus deed het zegelsysteem z'n intrede. Spik begon ermee en Span kon niet achterblijven. Tenslotte had iedereen een zegel en was het voor de consument afgedaan als concurrentie-trekker, want dat wat iedereen heeft, is geen speciali satie. Met steeds dat basisprincipe van koning Klant poogde men alle andere collega's af te troeven en werd de zoge naamde detail-groothandel de uitkomst. Daarmee kon men een goede kennis paaien, want met het "Pasje" kan ieder elk artikel zeer gereduceerd kopen. In zijn eigen branche kan de winkelier echter beter direct bij z'n leverancier te recht. Zo was het winkelbedrijf volop bezig het eigen graf te graven. Intussen is daar menigeen ingestort, ondergaande in de gelukkige gedachte dat in elk geval zijn buurman die verkoop miste. Zelden is er ooit groter middenstands kwaad ontstaan, dan die opbloeiende groothandels, waar in wezen detaillist en consument een zelfde noemer beteke nen. Het gevolg in 1976 is dat er reclame wordt verspreid met een paar lokartike len, waaraan de winkelier of niet kan voldoen of daarmee zover buiten zijn pad gaat, dat hij geen voldoende service kan bieden voor datgene waarvoor hij eigenlijk staat. De consument wordt te leurgesteld omdat hem folders of kran ten bereiken, waarin lokmiddelen staan, maar waarvoor hij bij zijn leverancier niet zelden de neus stoot. Onrust daardoor bij verkoper, maar evengoed bij koper. In dit beeld 1976 haalt nochtans het winkelbedrijf de Sinterklaas-oogst bin nen. Met een hoofdfactor, dat die koper niet zo weinig uit z'n portemonnee kan halen. In werkelijkheid is de lol er af. Voor verkoper, evengoed voor koper. Al bedriegt naar beide kanten de schijn van klatergoud. Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie IM De Beheerscommissie van de Gasthuis kapel in Tholen houdt na de expositie van schilderstukken van Ben van Roov uit Sint Maartensdijk een tweede ten toonstelling met tekeningen en aquarel len van Paul Blom uit Tholen. Het eiland Tholen staat centraal in de expositie, die van dinsdag 7 december tot en met vrij dag 17 december dagelijks van half drie tot half zes te zien is in de Gasthuiskapel, behalve zondag 12 december. Paul H. Blom is op 6 maart 1940 geboren in Rotterdam. Hij verhuisde in 1951 naar Bergen op Zoom en begon in 1958 een studie aan de Academie voor Beel dende Kunst te Breda, afdeling Schil derkunst met als specialisatie de deco ratieve toepassing aan gebouwen. Na beëindiging van deze studie komt er een uitnodiging om een gedeelte van de week te besteden aan oeeldende vor ming van 12 de aanleiding voor tot 15-jarigen in Bergen op Zoom. Dit is een De 49-jarige F.M. van de K. uit Vlissin- gen is een van de verdachten bij de moord op de 44-jarige Vlissingse reser ve-schipper Cor Jacobs. Van de K. ex ploiteerde enige tijd café Land- en Ha venzicht aan de Spuidam in Scherpe- nisse. Op een zaterdagnacht in maart werd dit café bij afwezigheid van de ei genaar door brand verwoest. De oor zaak is nooit bekend geworden, hoewel er vermoed werd dat er een vuiltje aan de lucht was in verband met het feit dat het onregelmatig geopende café slecht liep. De verdenking werd weer actueel na het bekend worden van de Vlissingse moordzaak, maar het bewijs voor brandstichting ontbreekt nog. Volgens de reconstructie van de politie zou Van de K. voor duizend gulden als huurmoordenaar in de arm zijn geno men door de echtgenote van het slach toffer, de 38-jarige Riet J.-S. Zij had een verhouding met de 27-jarige Driekus S., die in het bedrijf van haar man werkte na tevoren electriciën en taxi-chauffeur te zijn geweest. Driekus S. en Frans van de K. zijn bovendien enige tijd werk zaam geweest in café-snackbar De 5port in Vlissingen, dat op naam stond van de echtgenote van het slachtoffer. Een van de drie kinderen van Jacobs, de 18-jari- ge Jan A., wordt van medeplichtigheid verdacht. De reserve-schipper zou zaterdagmid dag 6 november thuis door drie schoten vermoord zijn, na tevoren met Van de K. verschillende café's te hebben be zocht. Per auto is het slachtoffer naar Dordrecht gebracht, waar hij in het wa ter werd gegooid. Vorige week werd het stoffelijk overschot gevonden. Sint-Annaland, 30 november 1976 Uien maat 40 opwaarts klasse 2 NL 77,40 - 77,90 per 100 kg. drielingen 30-40 57,80, aanvoer 39 ton. Sint-Maartensdijk, dinsdag Uien 77,23 drielingen 55,49, aan voer 15 ton. studie aan de Academie voor opleiding tot tekenleraar in Tilburg. Sinds 1968 is Paul Blom als leraar tekenen verbonden aan de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom. Vanaf 1973 woont hij in een van de experimentele bungalows aan de Ten Ankerweg in Tholen. 't Zien stimuleren Paul Blom is zeer gemotiveerd in het geven van tekenonderwijs. Hij probeert z'n leerlingen te leren hun ogen te ge bruiken voor een genuanceerde waar neming. Het gaat om een dubbelfunctie: zien en laten zien waarvoor het tekenen doel en middel is. "Ik onderwijs in beelden maken", zegt de Thoolse te kenleraar. die 't zien wil stimuleren. Zijn werk op school en het maken van tekeningen en aquarellen vormt een be hoorlijk evenwicht. Het ligt in eikaars verlengde. Hoewel Paul Blom veel op Tholen schildert, spreken z'n artistieke bedoelingen in Frankrijk, met z'n krui melige, erg boeiende natuur, meer aan. Er zit meer spel in. Het duurt ook ont zettend lang voor je zover bent dat je werk voor een tentoonstelling hebt. Je waarnemingsvermogen ondergaat een bepaalde rijping, de gevoeligheid wordt groter, 't Is nog steeds moeilijk, telkens een gevecht, maar je wint nu vaker, zegt Paul Blom, vanwie 25-30 "overwinnin gen" in de Gasthuiskapel te zien zullen zijn. Eigen omgeving Hij exposeerde eerder al eens in de voormalige Kogge aan de Botermarkt in Tholen, Middelburg, Bergen op Zoom, Antwerpen en Tilburg. Er zijn veel beelden van de waterkant en van ha vens. Tholen, Scherpenisse, Sint Maar tensdijk en Sint Annaland staan op 't papier. Volgens Paul Blom zal het voor de Tholenaren mooi zijn om te zien hoe iemand tegen hun gebied aankijkt. Hij wil de Tholenaren laten zien waar men woont, zodat men beter naar de eigen omgeving kijkt. Het gemeentebestuur kocht een aquarel van de oiide Thoolse brug aan, dat nu in de commissiekamer van het gemeentehuis in Sint Maartens dijk hangt. 4 Licht, kleur, ruimte De kunstwerken van Paul Blom zijn veelal licht van kleur en hebben een transparant karakter. Dat brengt de techniek ook mee. De waterverf is bij zonder fijn omdat de kleurstof die erin verwerkt is zo fijn van korrel is, dat de deeltjes in water blijven zweven. De enige mogelijkheid om een verbleekte kleur te krijgen, is de verf zo sterk ver dunnen dat het witte papier door de kleurstof heen kan schijnen. Bijna iedere penseelstreek is in de schildering terug te vinden. De thema's behandelen steeds weer een drietal visuele basisproblemen: licht, kleur en ruimte. Het landschap rond de Oosterschelde, de getijdenhaven van Tholen, het strand van de Middellandse Zee, de rivieren en bergwanden van het Massif Central in Frankrijk leveren daarvoor genoeg stof. Andere organisatie Wat de organisatie van de tentoonstel lingen betreft, denkt Paul Blom na het experimentele stadium aan een galerie- vorm. De beheerscommissie zou dan een bepaald percentage van de aankoop krijgen, terwijl de koper zou kunnen profiteren van de subsidieregeling kunstwerken van CRM. De exposant zou dan een bepaalde som moeten be talen, terwijl de gemeente zo'n expositie dan vrijwel geen cent meer zou kosten. De vernissage van de Paul Blom ten toonstelling vindt maandagavond om half negen in de Gasthuiskapel in Tho len plaats in aanwezigheid van burge meester J.E. van Boeijen. Onze algehele indruk is zeer positief. Het is een sprekend, maar toch sober en logisch ontwerp, dat niet ernstig van het programma van eisen verschilt en waar geen principiële fouten in zitten. Onze opmerkingen moet u dan ook vooral zien als discussie-puntjes: heeft u hieraan ge dacht of heeft dat in de overwegingen meegespeeld? Dat zegt ir. H.G.J. Smoo- lenaars. adviseur bouwzaken van het Centraal Adviesbureau voor Organisa tie, Documentatie, Registratuur en Per soneelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Hij heeft als externe deskundige de uitbreidingsplan nen van het gemeentehuis in Sint Maar tensdijk getoetst. De toetsing heeft plaats gevonden aan de hand van het prcgramma van eisen en een aantal tekeningen van het archi- tektenbureau Dingemans, De Vries en Heemskerk. Na een eerste bestudering vonden er gesprekken plaats met de se cretaris, directeur Gemeentewerken en de comptabele. De resultaten daarvan zijn mede in de beoordeling opgeno men. Uitgaande van een bevolkingstoe name tot circa 20.000 inwoners (nu 17.500 inwoners) en rekening houdend met een verzwaring van de sociale- en welzijnstaken van de gemeente in de toekomst, lijkt het de VNG-deskundige de geraamde bezetting van 82 arbeid splaatsen (inclusief b. en w.) aan de lage kant. Daar staat tegenover dat het pro gramma nogal ruim is opgezet en vol doende ruimte biedt om meer dan 82 personen te huisvesten. Historisch gemeentehuis verliest levendigheid De plaats van het gehele complex aan de Markt en bij de Haven is zeer gunstig voor de bereikbaarheid van het gebouw. Toch een paar kritische kanttekeningen bij de gebouw-delen onderling. Door de keuze van een nieuwe ingang aan de Marktzijde (in de Ds. de Bresstraat in de showroom van rijwielhandel Van Houdt) zal de huidige ontvangsthal aan gebruiksmogelijkheden en levendigheid verliezen. Ook de bruikbaarheid van de huidige panden is daardoor minder op timaal geworden. De twee ingangen maken, zeker gezien de wijze waarop b. en w. het publiek tegemoet willen tre den, een permanente bezetting van twee verwijsfuncties (receptie en dergelijke) noodzakelijk. Dit nadeel vervalt wan neer de verwijsfunctie met andere func ties gecombineerd kan worden. Verbindingsgang Het idee om de verbindingsgang als steegje te zien, een onderdeel van de verbinding tussen Haven en de Markt heeft voor- en nadelen. Als het aanslaat, wordt een stuk drempelvrees van de burgerij weggenomen. Om deze werking van de gang te bevorderen, zouden een Wethouder C. J. Moerland heeft maan dagochtend in de voormalige bejaarden- soos in de Voorstraat het nieuwe post kantoor van Oud-Vossemeer officee! in gebruik genomen. Door de sleutel om te draaien, maakte hij de weg vrij voor di recteur J. C. Haverhoek uit Bergen op Zoom en kantoorhouder M. K. Speijer uit Poortvliet. De eerste klant in het nieuwe postkantoor, dhr. C. Besters uit de Molenstraat, kreeg ter gelegenheid van de opening 25 gulden op zijn spaar bankboekje. In het nieuwe postkantoor is een tele fooncel die dag en nacht bereikbaar is voor de inwoners. Er zijn ook twintig postbussen, waarvan met name bedrij ven kunnen profiteren die vroeg post willen hebben. In het ruime kantoor is een royale wachtruimte, terwijl ook kantoorhouder Speijer veel meer arm slag heeft. Er is ook nog een keukentje. De hele benedenverdieping van de be- jaardensoos is herschapen in een licht, ruim en doelmatig postkantoor. De brievenbussen van de P.T.T. staan nu aan de andere kant van de Voorstraat tegenover het postkantoor omdat hiervoor op het smalle trottoir te weinig plaats was. In de woning van de voormalige kan toorhouder v.d. Zande. waarin het oude postkantoor was ondergebracht, blikte directeur Haverhoek terug in de historie. Hij vertelde hoe bestel C. Lindhout van 1830 tot 1855 in I betaling in Tholen post opae en dat tegen Oud-Vossemeer aan de ontvan gers overhandigde. In 1852 werd pas de postzegel ingevoerd. Dhr. Lindhout fungeerde ook als brievengaarder tussen Tholen en Sint-Philipsland. In 1855 kwam er een hulpkantoor van de P.T.T. in Oud-Vossemeer met Adr. de Graaf als kantoorhouder, later opgevolgd door zijn zoon G. J. de Graaf. In 1887 kwam C. Timmer de postzaken behandelen, waarvoor hij de huidige dokterswoning in de Raadhuisstraat betrok. In 1910 kwam er een andere kantoorhouder, dhr. v.d. Liere uit Apeldoorn, die aan de Ring ging wonen, waar ook het post kantoor werd ondergebracht. In 1924 kocht Joh. Adr. Dubois het pand Voor straat 10, dat later werd overgenomen door de nu gepensioneerde kantoor houder v.d. Zande. Zo verhuisde het postkantoor in de loop der jaren menig keertje. P.T.T. bleef echter in de dorps kom want dankzij de medewerking van het gemeentebestuur kreeg men de be schikking over de voormalige bejaar- densoos. Direkteur Haverhoek wilde de fam. v.d. Zande bij deze gelegenheid nog eens hartelijk bedanken voor de medewerking aan de P.T.T. van 1925 tot 1976, zowel vüdoor het optreden als kantoorhouder als door de verhuur van hun woning. Om dat te benadrukken, bood dhr. Haverhoek sigaren en bloe men aan. Door de omzetting van het postkantoor Poortvliet in een agentschap kwam kantoorhouder M. K. Speijer vrij. die in Oud-Vossemeer de taak van de gepen sioneerde v.d. Zande overnam, dhr. Speijer bracht zijn gelukwensen over met de opening. Hij vond het uit een oogpunt van service een goede zaak voor de inwoners van Oud-Vossemeer dat een nieuw kantoor betrokken is. Het is een fraai resultaat geworden. Dank aan dë gemeente. Het is een verfraaiing van de Voorstraat. Dank vooral ook aan de fam. v.d. Zande. waar ik zo goed op gevangen ben bij mijn komst in Oud- Vossemeer als kantoorhouder, aldus dhr. Speijer. die een klok overhandigde aan mevr. v.d. Zande. Die woorden de den directeur Haverhoek erg goed. Hij wees erop dat men intertijd wel heeft moeten knokken om in Oud-Vosseme'er een hulppostkantoor zonder bestelling te houden. Nu we het eenmaal hebben, laten we het niet meer los. aldus dhr. Haverhoek, die zijn ook aanwezige chef algemene zaken C. M. de Mooy dankte voor de inrichting. Wethouder Moerland bracht de felici taties over van het gemeentebestuur. Hij zei dat B. en W. de bejaardensoos graag aan de P.T.T. wilde verhuren omdat het college er erg op gebrand was. dat er in Oud-Vossemeer een hulppostkantoor bleef. Het doet ons goed dat kantoor houder Speijer hier zo goed opgevangen is. Jammer dat we in Poortvliet geen kantoor konden houden, we hebben er wel aan gewerkt. In Oud-Vossemeer zijn we nu weer op het vroegere uitgang spunt gekomen: de post wordt in Tholen opgehaald. We hebben er vrede mee als het goed gebeurt, aldus wethouder Moerland. Daarna ging het kleine ge zelschap naar het nieuwe postkantoor voor de officiële opening en bezichti ging. Ook de dames v.d. Zande en Spei jer. wethouder A. J. Scherpenisse en de Oud-Vossemeerse raadsleden Th. Aar- noudse en J. L. van Gorsel waren hierbij aanwezig. Vanaf half tien werd er daar na door de inwoners van Oud-Vosse meer al regelmatig gebruik gemaakt van de P.T.T.-diensten in het nieuwe post kantoor. expositie- of voorlichtingsfunctie een plaats moeten vinden. Te denken valt verder aan een bank. PTT, VVV-stand en dergelijke. Het nadeel van bovenstaande is de on rust die van deze levendigheid uitgaat en die een nadelige invloed op het contact ambtenaar-burger (het gesprek aan de balie) en op de werkzaamheid van de ambtenaren kan hebben. Het ontwerp geeft uitbreidingsmoge lijkheden voor de toekomst aan. Daarin is een verdere bebouwing van de Ds. de Bresstraat voorzien, waardoor de nieu we ingang meer centraal komt te liggen. De gemeente kan echter voorlopig nog niet over dit terrein beschikken en daardoor zijn voor dit moment die uit breidingsmogelijkheden geblokkeerd. Speelse vormgeving De uitbreiding heeft volgens ir. Smoo- lenaars een opvallende, speels aan doende vormgeving gekregen met een duidelijk eigen karakter. Hij wijst er verder op dat b. en w. erop rekenen dat het contact met het publiek via een loket of balie alleen zal plaats vinden voor de afdeling Bevolking. Alle andere gesprekken zullen in de spreek kamers gebeuren. De VNG vraagt zich echter of, of er in de contacten met de burgers niet meer activiteiten zijn die het best via een loket kunnen plaatsvinden, bijvoorbeeld de weekbriefjes en bouw vergunningen. Door de receptie-functie onder te brengen bij Bevolking spaart men ruimte en mogelijk een gedeelte lijke arbeidskracht uit, terwijl het werk voor de bevolkingsafdeling gevarieerder wordt. Het bijkomend voordeel is dat de receptie (verwijsfunctie) voortdurend bemand is omdat meer mensen van de afdeling dit kunnen doen. Expositieruimte De VNG vindt de plaats van de afgelin- gen Gemeentelijke Ontwikkeling en Gemeentewerken ten opzichte van el kaar uitstekend. Ook het bestuur is goed gesitueerd ten opzichte van de beleids- voorbereidende afdelingen als Finan ciën, Algemene Zaken, Gemeentelijke Ontwikkeling! en Gemeentewerken. Wel verwacht de VNG-deskundige dat het raadzaam is om de voor- en nadelen van een verwisseling van Financiën en Interne Zaken (registratuur, bode, enz.) nader te bekijken. Voordelen van deze verwisseling zijn dat Financiën dichter bij Sociale Zaken komt, waardoor het gezamenlijk gebruik van de computer minder problemen zal opleveren. Ver der komt Interne Zaken dichter bij het archief, waardoor het statisch archief optimaler benut kan worden. De spreekkamers langs het "Steegje" (de verbindingsgang van Ds. de Bresstraat naar Blauwstraat) liggen niet zo gunstig. Als er veel publiek langs komt is dat hinderlijk. Omdat er in het gebouw vol doende spreekkamers aanwezig zijn kan Winkel-oogsttijd O 12'6 jaar burgemeester J.F.. van Boeijen 0 CDA bepleitte compromis in Fli- plands recreatie-standpunt 0 Liever geen snelweg over Tholen van Philipsnaar Oesterdam De nakomertjes van de Thoolse begrotingsbehandeling: Weth. Moerland: Geen meesterlijke geldverwerking Weth. Koopman: Woningstichting geleidelijk op eigen benen Weth. Scherpenisse: Busverbinding Tholen/Flipland in studie 0 Welzijnsorgaan Tholen besloot tot federatieve samenwerking met Schouwen 0 E.T.I. in goede reuk 0 De gaande en komende bij het waterschap 0 Nieuw postkantoor in Oud-Vos- semeer 0 44-jarige Sipt-Annalander ver keersslachtoffer 0 Nieuwe directrice huishoud school 0 Dinsdag dijkfeest in de Noord polder Een stuiver meer voor een huis- vuilzak Een nieuwe beiaardier 0 In Anna Jacobapolder een tele fooncel 0 Praten over gemeenschapshuis in Tholen 0 Capritholen bracht premiere DE GENESTET: SINT NICOLAAS, NIET WAAR? O WEL HEM, WIE DAT FEEST NOG ALTIJD MEEVIERT MET EEN KINDERLIJKEN GEEST Dit nummer bestaat uit 16 pagi na's. deze ruimte mogelijk beter gebruikt worden voor voorlichting, exposities en informatiestands. Door de buitenwand De Sint Annalandse automobilist Karei M. van Dijke, woensdag net 44 jaar geworden, is donderdagochtend op de Tholenseweg bij Halsteren om het leven gekomen bij een botsing met een vrachtwagen. Dhr. Van Dijke, die normaal altijd collega's als passagier heeft, zat nu alleen in de auto op weg naar de Bruynzeel fabriek in Bergen op Zoom. Rond half acht - het was nog donker - reed hij op de Tholenseweg. na de Thoolse brug te zijn gepasseerd. Vanuit Halsteren kwam er een Iaadschop. die te laat weid opgemerkt doof een achteropkomende vrachtauto met aanhangwagen van transportbedrijf C.W.B. uit Sint Maartensdijk, bestuurd door de 29-jarige P.L. uit Poortvliet. Hij moest uit alle macht remmen, waardoor de combinatie in een slip raakte. De aanhangwagen maakte een scharende beweging, waarbij de vrachtauto op de linker weghelft kwam. Een botsing met de personenauto van dhr. Van Dijke was het gevolg met een droevige afloop. De bestuurder was op slag dood. De totaal vernielde auto (zie foto) kwam rechts naast de weg terecht. Van de rij auto's achter Van Dijke werd de eerste licht beschadigd. De politie stelt een technisch onderzoek in naar de oorzaak van het slippen. Door de afloofj van dit ernstig verkeersongeval heerste er alom verslagenheid. Dhr. Van Dijke was notabel/ collectant in de Hervormde kerk, van waaruit hij maandagmiddag werd begraven. Vanwege dit dodelijke verkeersongeval besloot de middenstandsvereniging Activa de voor zaterdagmiddag geplande intocht van Sinterklaas met medewerking van de muziekvereniging Accele rando niet door te laten gaan.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1