WW Sparen. De ABN helpt u aan de manier waarop uw geld het beste groeit. Jan Qvereenkam.. ..kind zijn met kinderen 4 TENTOONSTELLING VOGELVREUGD Rabobank 1 V0L" J|P I LEY- BAL Een nieuwe beiaardier voor de gemeente Tholen ij zoeken een tehuis Moeilijkheden met uw Administratie Accountantskantoor Harthoorn v/h Baay Als uinjuli of augustus per auto met i vakantie wilt, heeft u in januari nog maar weinig keus Coupon voor meer informatie. mestkuikens P. J. de Vos EENDRACHTBODE Donderdag 2 december 1976 Algemene Bank Nederland EN/OF BELASTINGEN??? Bergen op Zoom, Blauwehandstraat 21, telefoon (01640) 37850 Zonneplein 14-15, telefoon (01640)40252 Sint-Maartensdijk, Kaaistraat 19, telefoon (01666) 2150 ER IS EEN GROOT VERSCHIL TUSSEN BRUIDSMODE EN BRUIDSMODE Bergen op Zoom 14 De Amigos dames reisden heen en weer en verloren keer op keer. maar dal mag de pret niet drukken want Amigos dames beginnen op te rukken. De ballen vlogen over het net en dat ging ieder boven z'n pet. Ze spelen zonder petjes en daarom ging het niet zo netjes. Diomedon-dames zagen het niet meer zitten. want Amigos dames stonden niet te pit ten Een run van hier naar gunt. olé. dat was dan weer een punt. 15-10. 15-12. 15-10 Dit had Amigos zelfs niet voorzien. En nu zonder te liegen of te jokken gaan de Amigos dames nu toch nog voor de zege knokken. Deze keer won Amigos met 3-0, daarom de volgende keer ook geen flauwekul. MaJa. MaCo. MaJa. MaAn. Jeugd Amigos De jongens van Amigos hebben zater dagmorgen tegen Bermi II een goede partij volleybal laten zien. De eerste set begon erg goed en na een paar keer op slag wisselen kon Nico Klippel uitser- veren met een prima bovenhandse slag: 2-15. Daarna kwam Bermi meer in z'n spel. maar de Brabanders konden toch geen set pakken: 4-15, 9-15, 10-15. Een 0-4 overwinning voor J. Hommel, J. Janzensen. N. Klippel, Chr. Kalle, R. Bevelander, P. Bevelander, F. Hommel Jzn. Het eerste meisjesteam van Amigos heeft zaterdag met 3-1 gewonnen van Rapid Roosendaal. De spannende eers te set wonnen de Oud-Vossemeerse meisjes met 16-14. De tweede en derde set werdén iets eenvoudiger gewonnen: 15-4 en 15-11. Helaas bleek bij deze 3-0 stand de concentratie weg te zijn en Ra pid won de vierde set gemakkelijk met 3-15. Na drie wedstrijden is Amigos nog steeds ongeslagen, zodat een vrij hoge plaats in deze competitie te verwachten is. Het tweede meisjesteam van Amigos verloor zaterdag thuis met 0-4 van het sterke West A uit Roosendaal. Setstan den 5-15, 8-15, 9-15 en 13-15. In de eerste twee sets speelde men vrij slecht en nogal slordig. Dit veranderde echter in de twee laatste sets. Amigos kon een vrij grote voorsprong opbouwen, die echter door de meer ervaren Roosen- daalse meisjes teniet werd gedaan. Amigos gaf goed partij aan West A. die zeker kansen heeft om de jeugdcompe- titie te winnen. Amigos heren Amigos II verloor met 3-1 van Olympus I. Niettemin was het een redelijke partij volleybal. In de eerste sets werd de Oud-Vossemeerse ploeg bijna wegge speeld: 11-15 en 3-15. In de derde set kwam men tot de ontdekking dat men er op los moest slaan en het resultaat bleef niet uit: 15-3. In de spannende vierde set ging het voor Amigos tot de acht goed. Toen kon men nog wel regelmatig de opslag overnemen, maar geen punten meer maken: 11-15. Het tweede herenteam van Amigos won maandagavond in Steenbergen met 7-15 en 14-16 van Diomedon II. Alleen wa ren dat vriendschappelijke sets. terwijl tevoren voor de competitie met 15-6 en 15-8 was verloren.iln een meer ont spannen sfeer met meet durf, zowel bij de opslag als in de aanval, bleek Amigos meer in z'n mars te hebben dan de competitie-resultaten aangeven. Veronica De dames van Veronica hebben er in Haestinge tegen Sic Pugno II nog een 2-2 gelijkspel uitgesleept. Men had op een nederlaag gerekend, maar het werd 15-12, 4-15, 18-20 en 15-11. In de eerste set resulteerde goed samenspel en door zettingsvermogen in winst. De thuisclub liet het in de tweede set duidelijk afwe ten: alles mislukte en het team stond stil. De derde set liep iets beter en Veronica liep uit, maar onder druk van Sic Pugno werd de winst prijs gegeven. Sic Pugno vocht door en greep de punt die Ver onica liet liggen. In de vierde set hield de Smerdiekse ploeg z'n voorsprong vast. En dat bracht een gelijkspel op. Een mooi resultaat mede dankzij de uit blinksters Diana Poot en Annie Potter. Programma zaterdag 4 december: Roosendaal 10 u West A-Amigos meis jes I, 11 u. West C-Amigos meisjes II Oud-Vossemeer 10 u Amigos jongens - Krego Bergen op Zoom 4 u Amigos 1 heren - VoKo (districtsbeker) Programma maandag 6 december: Sint-Maartensdijk 20 u Veronica-heren - V.V.R., 21 u Amigos II - Tobec II. Bergen op Zoom 19.45 u Block I - Ami gos heren I Halsteren 20 u. Tobec II - Amigos dames Steenbergen 21 u Diomedon II - Ver onica dames. Zaterdag 27 november speelde Emergo P I tegen ELKV Pom 12.30 uur. Bij Emergo speelde Japie de Rijke uit P2 mee. De eerste helft bleken de beide ploegen aan elkaar gewaagd. Hoewel er flink geschoten werd in beide partijen, werd er.toch niet gescoord, pas in de tweede helft zag Peter Franke zijn schot door de korf gaan: 0-1. Deze stand bleef tot het einde van de wedstrijd. Emergo I kwam uit tegen Spido. Bij de senioren viel de eerste helft nogal tegen. Hoewel de aanval fel van start ging werden de kansen die zij hadden helaas niet benut; dat kwam hoofdzakelijk door pech. Spido kwam voor te staan met 2-1. Deze stand bleef tot de rust. In de tweede helft scoorde Annemiek Slootweg door een afstandschot. Toen Emergo eenmaal gelijk stond, waren zij niet meer te stuiten en volgden de doel punten elkaar snel op. Emergo kreeg nog een strafworp mee die door Ruud Slootweg goed werd benut. De einds tand werd 2-7. Pup 1 van Emergo had niet zoveel geluk in hun eerste micro-wedstrijd. Het ver- Na enige tijd heeft de gemeente Tholen weer een beiaardier. Het is de heer G.C. de Waardt uit Spijkenisse, die de caril lons van de stadhuistoren te Tholen en van de kerktoren te Smt-Maartensdijk zal gaan bespelen. De vorige beiaardier de heer C. van den Boom uit Bergen op Zoom die zich niet langer meer voor de gemeente Tholen kon inzetten, is opgevolgd door iemand die zich met veel enthousiasme aan zijn nieuwe taak zal gaan wijden. In de ko mende zomer zal hij weer de bekende zomeravondbespelingen verzorgen. Een voorproefje krijgt u zaterdagmid dag 4 december te horen, als de heer De Waardt op beide carillons een bespeling van ieder een uur verzorgt. Getracht zal worden iedere keer dat de carillons worden bespeeld in de Een- drachtbode hets eelprogramma te pu bliceren. Zo weet u van e voren waar naar geluisterd kan worden. Het programma voor 4 december ziet er als volgt uit: In Sint-Maartensdijk wordt gespeeld van 14.3015.30 uur In Tholen wordt gespeeld van 16.00-17.00 uur 1. Pizzicato Polka - Johann Strauss (be werkt door L. 't Hart. 2. a. Hop, hop.hop: b. Hoor de wind waait; c. Daar wordt aan de deur ge klopt. 3. Pizzicato uit het "Sylvia" ballet. C.P.L. Delibes (1839-1891) 4. a. Hij komt. hij komt; b. Sinterklaasje, bonne, bonne; c. Zie ginds komt de stoomboot. 5. Oud Hollandse dansen. W.F. Siep (1866-1926)(bewerktdoor L. 't Hart) 6. a. O, kom er eens kijken; b. Sinter klaasje kom maar binnen met je knecht; c. De zak van Sinterklaas. 7. Badinerie- J.S. Bach (1685-1750) (be werkt door- G de Waardt) 8. a. Zie de maan schijnt door de bomen; b. Jongens, heb je 't al vernomen; c. Rommel de bommel. loor namelijk met 2-3 van Voltreffers P 1, Toch werd er erg leuk gespeeld en waren de teams aan elkaar gewaagd. De doelpunten vielen in de volgende vol gorde 0-1, 1-1 door Peter Franke, toen 1-2 en 1-3 voor de Voltreffers en ten slotte 2-3 door een schot van Martin o/d. Brouw. Emergo A I - Terheyden A 1. De weds trijd die door veel publiek gevolgd werd. eindigde in 2-2 gelijkspel. Dit na een 0-0 ruststand. De doelpunten werden ges coord door Petra Priem met een mooi afstandschot. Hierna kwam Terheyden voor te staan met 1-2. In de toen zeer spannende slotfase slaagden de adspi- ranten d.m.v. Jacqudeline Roelse op 2-2 te komen. Het tweede adspiranten-team speelde tegen ELKV A 4. Het werd een leuke wedstrijd die in een 2-1 eindigde. De doelpunten werden gescoord door Wil- co Brevet met een afstandschot, Martin o/d. Brouw (afstandschot) en Janneke de Jonge met een mooie doorloopbal. Bij A 2 speelde tevens een nieuweling n.l. Peter Splunter, die goed z'n best deed. Emergo 2 moest haar eerste mi cro-wedstrijd uit spelen tegen Spring field in Etten Leur. Het zag er voor dit team niet al te best uit. daar er twee dames uitvielen. Voor hun in de plaats deden twee adspiranten mee, n.l. Jac queline Roelse en Marianne Dijk shoorn. Binnen zeer korte tijd kwam Emergo met 2-0 voor te staan. De doel punten kwamen van Peter Roelse en Goos Roeland. Emergo scoorde voor rust nog eenmaal d.m.v. een strafworp die door Kees Klomps werd genomen. De ruststand kwam hierdoor op 1-3. Peter Roelse scoorde nog van afstand wat de stand op 2-4 bracht. Toen kreeg Emergo een inzinking en zag Springfield hier haar kans en liep uit tot 5-4. D.m.v. een strafworp kon Emergo toch nog de stand gelijk brengen. Emergo 1 kwam uit tegen VIOS 2 uit Willemstad. Het team van VIOS kwam een heer te kort. Het verloop van deze wedstrijd was nogal eentonig, daar Emergo 1 veel beter was dan VIOS. Dit blijkt wel uit de eindstand die 15-3 werd. De opstelling van het team namen zijn van Emergo was als volgt (de cilfers achter de het aantal doelpunten die zij scoorden): Aanval: Nelly Potappel, Dicky v.d. Lin den (3), Jasper v.d. Linden (2), Huib Glerum (3). Verdediging: Rini Suurlant (1), Annemiek Slootweg (1), Anton Rooseboom (2), Ruud Slootweg (3). In het asiel, Calandweg 65 te Bergen op Zoom zitten weer verschillende honden en katten op een goed tehuis te wachten: zwart/bruine bastaard, reu.I jaar; dwergpoedel, reu, 2 jaar (niet bij kinde ren!); bouvier, teef, 3jaar; pointer, teef, 8 maanden; dwergpoedel, reu, 11 maanden: Hollandse herder, reu, 2jaar; Mechelse herder, reu, 1,5 jaar; kleine gele bastaard, reu, 6maanden; zwart/ bruine bastaard, reu 6 maanden. Verder zijn er nog 6 pups van 6 weken, die waarschijnlijk middelgroot zullen worden. Enige poeen zouden ook graag een beter tehuis win dan een asielhokje. Het asiel is geopend van 7 tot 8 uur iedere avond. U kunt dan zelf uw keus maken. Geld achter de hand hebben. Dat is een veilig idee. En daarom wilt u sparen. De ABN helpt u een verstandige keuze te maken uit de vele mogelijkheden. Voor spaarders die hun spaargeld ontniddelliik willen kunnen opnemen. Bent u zo'n spaarder, neem dan een spaar boekje of een spaarrekening. U kunt uw geld dan elk gewenst moment weer opnemen tot f 2.500,-. Voor spaarders die extra rente willen verdienen. Als u denkt uw spaargeld langere tijd niet nodig te hebben, neem dan een Spaar- Extra-boekj e of een Spaar-Extra-Rekening. Daarmee verdient u 2% extra rente. Als u dit spaargeld toch opneemt berekent de ABN 1% opnamekosten. Voor spaarders die rente op rente op rente zoeken. De ABN heeft Kasbiljetten: een spaar- vorm waarbij de rente pas na enige jaren wordt uitgekeerd. U profiteert dus van rente op rente op rente. Er zijn Kas biljetten met verschillende looptijden; 2 jaar+ 3 mnd., 3 jaar+ 3 mnd., 4 jaar 3 mnd.,5jaar+3 mnd. en 6 jaar 3 mnd. Kasbiljetten zijn aan toonder. U kunt ze gewoon aan de balie kopen. Voor spaarders die een steuntje nodig hebben. Goed sparen is regelmatig sparen. En daarmee kan de ABN u helpen. Met het Salaris-Spaarplan. U spreekt een bedrag af, dat automatisch elke maand van uw salarisrekening naar de spaarvorm van uw keuze wordt overgeboekt. Voor spaarders die de hoogst mogelijke rente willen hebben. Voor hen heeft de ABN Spaardeposito's. Hoe langer u uw geld laat staan, hoe hoger de rente. Er zijn twee soorten; met vaste looptijd of met opzegtermijn. GROOTHANDEL IN Wand- en Vloertegels F. DE LANGH Tel. 01646 - 3482 Industrieterrein HOOGERHEIDE Het goedkoopste adres. Ik wil graag meer weten over 'De beste manier van sparen' Spaar-Extra-Rekening/Boekje Kasbiljetten Salaris-Spaarplan (Hokje aankruisen dat verlangd wordt.) Dhr./Mevr./Mej.: Adres: Woonplaats:Tel.: Ik heb reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, ABN-kantoor: voor uw diep vries of de a.s. Kerstdagen. Kunt u vanaf heden bestel len. Beleefd aanbevelend. Stavenisse Tel. 01663-443 Kom rustig even overleggen, wij beschikken over meer dan dertig jaar ervaring Ook adviseren en bemiddelen wij bij al uw verzekeringen Bolwerk 1 - Tel. 01660 - 2425 THOLEN In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. 0.D.50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam. I J> 32 Dan wordt er heel hard op de deur geklopt. Een donk're stem roept: 'zijn daar kin'ren binnen?" Dan is het even in de kamer stil. 't Zijn allen kinderen in al de gezinnen. De kleintjes stappen gauw naar moeder toe, de groteren doen net of ze niets weten en vader roept dan "ja" met vaste stem het blijkt dat Sint hen toch niet heeft vergeten. Heel langzaam opent zich de kamerdeur. Het jaarlijks kinderwonder gaat weer binnenkomen de fiere grijsaard lacht hen vriend'lijk toe. Hij is nog mooier dan in kinderdromen. Hij heft zijn staf en wuift eens in het rond, een gouden mijter siert zijn witte haren, ook moeder met een ernstig gezicht, ziet Sint met waardige en vriend'lijke gebaren. Hij informeert, wat ernstiger van toon en treedt aandachtig nog een stapje nader of er ook soms nog stoute kinderen zijn ja roept de kleinste, stout, dat is mijn vader. "Neen" roept dan Jantje en iedereen roept mee. Ze laten dan een blijde juichkreet horen, dan is er voor de opgetogen jeugd het jaarlijks Sinterklaasfeest weer geboren. i Waar komt hij mee, die bonte harlekijn. Het waren vroeger mooie blokkendozen, maar nu, een tienerpop met new look aan, want Sinterklaas heeft altijd goed gekozen. Er rijdt een echte brandweerauto rond, met ladders, die je zo omhoog kan schuiven. Kijk daar, een man van zes miljoen een torengarage, die j'omhoog kan schuiven. En ieder zingt van Sinterklaas kapoen een maanlander staat goedendag te wuiven. Een wereldbol, die schittert in het licht, een loc, die automatisch zelfs kan fluiten. De Sint verdwijnt, hij doet de deur weer dicht, want de levensvaart valt niet te stuiten. Er rijdt een treintje snorrend langs de rails. Dat heel de avond vader kan vermaken, hij kruipt soms ingespannen langs de grond, terwijl geen ander 't speelgoed aan mag raken. Wat kunnen hem de zorgen van de dag, op deze avond nu nog langer hinderen. Hij voelt zich vrij, veel jonger en gezond. Omdat hij kind is met zijn eigen kind'ren. En oma zit dit alles aan te zien. Ze denkt terug aan een heel ver verleden, maar leeft nog graag ook op die avond mee: met 'n lachend kleinkind in het vrolijk heden. I i 47V'ï V' W 4,] 2 oibfiTt'ft!m'i ALTERNATIEVE BRUIDSJAPONNEN PROGRESSIEVE BRUIDSJAPONNEN Deze fantastische japonnen zijn ook wit leverbaar. De Thoolse Vogelkwekers Vereniging "Vogelvreugd" heeft in zaal Hof van Holland zijn jaarlijkse tentoonstelling gehouden. De uitslagen zijn als volgt: Kampioen stam e.k.: 1. J.J. den Engels man (Jz), goudisabel 356 p. 2. M. de Viet, res. wit 353 p. 3. J.J. den Engels man (Jz), zalm 352 p. Kampioen pigment e.k.; 1. J.J. den En gelsman (Az), goudagaat pastel 89 2. J.J. den Engelsman (Jz), goudisabel 89. 3. P. Pipping, goudisabel pastel, 89 Kampioen pigment m.r. e.k.: 1. J. Peres- tam, oranje r. isabel, sch. 89 2. J. Pe- restam, oranje r. isabel, sch. 89. 3. J. Pe- restam, oranje r. isabel, sch. 89 Kampioen vetstof e.k.: 1. M. de Viet, res. wit 89+ p. 2. A. Lindhout, goud geel 89 p. 3. M. de Viet, res. wit 89 p. Kampioen postuur - vorm kanaries e.k.: 1. L. Ponse, Gloster kuif. 88 p. 2. I.P. Lindhout, gloster kuif 87 p. 3. J.J. den Engelsman (Az), kuif 86 p. Kampioen bastaard e.k.: 1. J.J. den En gelsman (Az) 87 p. 2. J.P.M. v.d. Male 86 p. 3. D. Buis 86 p. Kampioen grasparkieten e.k.: 1. J.J. de Koeijer 89 p. 2. J.J. de Koeijer 88 p. 3. J.J. de Koeijer 87 p. Kampioen tropen e.k.: 1. J.L. Duizer 89 p. 2. J.L. Duizer 89 p. 3. J. Praat 88 p. Kampioen grote parkieten - papegaaien e.k.: 1. L. Ponse 90 p. 2. L. Ponse 88 p. 3. L. Ponse 88 p. Kampioen kanaries o.k.: 1. P. Pipping, goud isabel pastel 89 Kampioen parkieten o.k.: 1. J. de Koei jer, grasparkiet 89 p. Kampioen postuur kanaries o.k.: lr 1 L. Ponse 88 p. Kampioen Europese vogels o.k.: I. D. Buis 88 p. Kampioen tropen o.k.: 1. J. v. Luijk, goudbuik 90 p. Kampioen grote parkieten o.k.: 1. P. de Korte, rosella 89+ p. Derby kampioen e.k.: 1. J.J. den Engels man (Jz), zalm 89 p. Algemeen kampioen 1976: L. Ponse, parkiet 90 p. Jawel, want ondanks dat de Rabobank u een scala van mogelijkheden kan bieden met een keur van bungalows en appartementen in vele bestemmingen, is met name voor het hoogseizoen de vraag toch altijd weer groter dan het aanbod. En dat betekent dat in januari de meeste bestemmingen voor die periode al zijn uitverkocht. Boek daarom uw vakantiereis als er nog keus is. De Rabobank wil u daar graag bij helpen. Stuur de coupon in en u krijgt direkt na verschijning de auto-reisgidsen thuisbezorgd. De reisgidsen van reisorganisaties met grote naam en faam, zoals Vrij Uit. Dat is „zeker". geld en goede raad Reserveer nu vast uw reisgids. Vroeg boeken betekent vroeg tijdig uw keus bepalen. Als u deze coupon in een gesloten envelop stuurt naar de Rabobank, ant woordnummer 123, Goes (geen I postzegel plakken) krijgt u uw I reisgids direkt na verschijning gratis thuisbezorgd. Naam: Adres: Woonplaats:

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 14