VISSER PREDIKBEURTEN P0LLIE ZOON A Een koperen eerste burger 2 EENDRACHTBODE Donderdag 25 november 1976 Tholen Vossemeer Bij POLLIE Gratis winkelaktie loten en gratis Ringzegels. Voor U dus dubbel voordeel! Sint- Annaland H. Nieuwenhuis, fysiothera peut houdt vanaf heden spreekuur in het voormalige badhuis, Cureestraat 37. Behandeling volgens af spraak. Tel. 01665-2500. Wethouder Moerland neemt maandag 29 november het spreekuur van de burgemees ter waar en houdt tevens zelf spreekuur van 11-12 uur in 'plaats van 's middags. Stavenisse Scherpenisse Poortvliet Sint- Maartensdijk diverse interessante aan biedingen. Technisch bureau Sint- Philipsland io.OO (H.A.), 18.00 u. (dankz.) ds. J. Vervolg op pag. 13 Aan alle kinderen Zoals jullie misschien al weten, komt jullie grote vriend Sint-Nicolaas over morgen (zaterdag) óm half drie in de haven aan. Dat is dus nog maar twee nachtjes slapen. Denken jullie aan je verlanglijstje. Nu is Sint-Nicolaas een beetje verdrietig uit Spanje weggegaan. Weet je waarom* Sinterklaas had na melijk zo graag alle kamers in zijn huis nog willen behangen. De Zwarte Pieten hadden het behang eraf gehaald. Trap- pedouli. die sufferd, had het er in een andere kamer weer opgeplakt. Toen moesten de Zwarte Pieten opnieuw be ginnen, zodat het te laat werd om er nog nieuw behang op te plakken. Bovendien was er bijna geen behang meer te krijgen in Madrid. Nu hebben de Pieten een idee gekregen. Eigenlijk was het een idee van de lachpiet. Ken je die nog niet* Dan moet je zaterdag maar een& goed opletten. Hij stelde voor dat alle Thoolse kinderen maar eens een tekening moes ten maken, Dan heeft Sint er genoeg om heel z'n huis te behangen. Vinden jullie dat geen goed idee* Terwijl de hoofdpiet deze brief schrijft staat die ondeugende Trappedouli mee te lezen. Al kauwend, want dat is een hongerlap. Hij is blij dat hij mee mag, want hij is gek op vis en mosselen. Dat kan nog wat worden. Nu kinderen tot zaterdag, enmooie te keningen voor een mooi behang voor Sinterklaas. Afgesproken. Je kunt dé te keningen inleveren tijdens de feestmid dag die om half vier in de veiling begint, a.s. zaterdag. De groeten van de hoofd piet. Bejaardenmiddag Vrijdag 3 december zal Sint-Nicolaas de bejaardensoos met een bezoek vereren. De soosleden die dit gebeuren willen meemaken, kunnen zich opgeven bij-het bestuur of bij de dames van de vrou wenraad. Het wordt een gezellige mid dag. Beroepen De kerkeraad van de hervormde ge meente heeft een beroep uitgebracht op Ds. A. Vlietstra uit Doornspijk. Hoorzitting Vanavond om half acht is er in de Gas thuiskapel een hoorzitting over de bouw van een gemeenschapshuis. De Gas thuiskapel fungeert nu als dorpshuis, maar deze accommodatie is niet vol doende. De beheerscommissie en B en W willen belanghebbenden en belangs tellenden vanavond horen over wensen ten aanzien van de grootte, indeling en het gebruik van het dorpshuis. Nu de Zuidkant van de Markt een woonbes temming krijgt, zal er ook een plaats uitgezocht moeten worden voor het ge meenschapshuis. Verenigingsbestuur ders en iedere inwoner die belangstel ling heeft is vanavond om half acht van harte welkom in de Gasthuiskapel. Premiere Capritholen De cabaretgroep "Capritholen" zal op vrijdag 26 november a.s. haar premiere houden van het nieuwe programma "13 in een dozijn". Ook dit jaar weer zijn alle ideeën, teksten en wat melodieën door de groep zelf verzonnen en uitgewerkt. De belichting, het geluid en de muzikale omlijsting wordt ook door de groep zelf verzorgd. De premiere zal a.s. vrijdag worden ge houden in Hof van Holland. Autorit M.A.C. "Tholen" Zaterdag organiseerde M.A.C. "Tho len" haar St. Nicolaasrit. Met 46 deel nemers werd het weer een geweldig succes. Na de start ging men door de polders, met hier en daar bijzonder veel peeslik naar Scherpenisse en Poortvliet, om ui teindelijk in Oud Vossemeer te finishen, waar ook de prijsuitreiking plaats vond. 1. A.M. v. Dijke, Poortvliet 77 str.p. 2. J. v. Weele, Tholen 110 str.p. 3. P. Polder man, Oud-Vossemeer 132 str.p. 4. Mej. C. Moeliker, Tholen 135 str.p. 5. W.P. v. 't Slot, Tholen 149 str.p. 6. A. Soomers, Tholen 158 str.p. 7. I,. Vroegop, St. Maartensdijk 210sti.p. 8. M.J. v.d. Berg, Steenbergen 222 str.p. 9. P. de Mooij, Tholen 223 str. 10. C. de Rijke, Poort vliet 257 str.p.11. J. Hage, Stavenisse 269 str.p. 12. A. v. Burgh, Tholen 273 str.p. 13. N.L. Gaakeer, Stavenisse 279 str.p. 14. A.J. Hage, Tholen 283 str.p. 15. L.M. Geluk, Tholen 288 str.p. Na de finish was er gelegenheid te ra den, naar het juiste gewicht van een taart, deze tot op 5 gram benaderd, deed de Fam. v. 't Hof-Schot smullen. De "Poedeltaart" ging na loting naar de Fam. v. Westen. Alcohol controle De politie hield deze week 's avonds en 's nachts weer een controle op het rijden na alcohol gebruik. Bekeuringen moes ten niet worden verricht. Minder plezierig was de ontdekking van enkele kinderen bij zwembad De Spet ter, waar verschillende fietsbanden wa ren kapot gestoken. Te hard gereden* Vrijdagavond deed zich omstreeks acht uur op de kruising Julianastraat/Grind- weg een aanrijding voor waarbij meer dere voertuigen ongewild waren be trokken. V.d.B reed tegen een autobus bestuurd door Van P., vervolgens tegen de personenauto van J.P. uit Sint- Maartensdijk en daarna nog tegen de auto van A.K. om tenslotte een hek bij de Grindweg te vernielen. Er was mate riële schade en de politie maakte pro ces-verbaal op. Vals alarm De politie trok er vrijdag rond het mid dernachtelijk uur op uit omdat via de installatie van de Rabobank stil alarm was gemaakt. Bij onderzoek bleek dat het de apparatuur moet zijji geweest die onjuist alarmeerde. Op de hoek Hoog straat/Brugstraat deed zich nog een aanrijding voor: een vrachtauto was met de zijkant tegen een geparkeerde perso nenauto gereden. Intocht Sinterklaas Sinterklaas komt zaterdagmiddag om half drie bij de haven aan. waarna hij met de Zwarte Pieten een rondgang maakt. De route is als volgt: 't Veer. Eendrachtsweg, Botermarkt. Kerk straat. Markt (3 uur ontvangst door de burgemeester), Molenvlietsestraat, Mo- lenvlietsedijk. Machteld van Gelre- straat. Koningin Julianastraat. Grind weg en veiling. Daar begint om onge veer half vier een feest (gratis voor kin deren tot 12 jaar) georganiseerd door Veilig Verkeer. Dijkversterkingen Midden volgend jaar wordt aan De Wal en De Kaay begonnen met de dijkvers terking in het kader van de Oosterschel- de-beslissing. B. en w. hebben hard ge vochten om een uniek stukje stadswal bij Cromvliet te sparen en dat is gelukt: Rijkswaterstaat legt de nieuwe dijk ver der naar buiten. Op de Kaay gaan de twee dijkcoupures dicht, zodat men na het gereedkomen van dit werk via 't Veer/Contre d'Escarpe naar de haven moet. Als echter in 1985 de Oesterdam klaar is, wordt de dijk aan de Kaay tweede waterkering en mag er weer een opening gemaakt worden. Het huis van de fam. Deurloo tussen de huidige twee dijkcoupures kan blijven staan, maar op de hoek Wal/-Kaay moet de brandweergarage en de voor malige woning van dhr. Van Dijk ver dwijnen. Dit om ruim baan te maken voor de zes meter brede weg die vanaf de Eendrachtsweg over de gedempte Oesterputten en de Wal naar de Kaay gaat. De gemeente moet de sanering van de panden en gedeeltelijk het ophogen van de gedempte oesterputten betalen, de rest is voor rekening van het rijk. Bureau dijkversterkingen had oorspronkelijk een plan waarbij de Kleine Kaai gro tendeels zou verdwijnen. B. en w. maakten daar om historische en prakti sche redenen bezwaar tegen omdat o.a. de meergelegenheid voor bootjes zou verdwijnen. Er is nu sterk gestreefd naar handhaving van de Kleine Kaai, maar helemaal is dat niet mogelijk. Uit vijf mogelijkhe den koos de commissie ruimtelijke or dening van de gemeenteraad dinsdag avond plan D. Directeur gemeentewer ken P.A. Boot gaf een toelichting. Bur gemeester J.E. van Boeijen verklaarde dat b. en w. erg veel begrip hebben on tmoet bij bureau dijkversterkingen. tj£3f PH Oud- Biljarten Krijt op Tijd: hoogste serie C. Wessels en T. Schot 14 caramboles, hoogste ge middelde C. Wessels 3.06. M. Voormeulen - I. Berkey 2-0, H. Zee man - A. Aarnoudse 0-2, A. van Daalen - Han van Daalen 2-0, A. Goudswaard - K Wessels 0-2, Henk van Daalen - G. Minheere 0-2, S. Schetters - J. Rijstenbil 2-0, M. Goudswaard - H. Vaders 2-0, A. Douw - A. van Daalen 2-0, A. Aar noudse - L Kruf 2-0, Th. van der Logt -1. Berkey 2-0, T. Schot - J. Potappel 2-0, R. Mosch - M. Voormeulen 0-2. Na 9'wedstrijden gaat Wessels nog on geslagen aan de leiding met 18 punten en een gemiddelde van 3-10. Hij wordt gevolgd met 14 punten door Voormeu len, Vaders en Th. van der Logt. Beste gemiddelde T. Schot 4.17, hoogste serie J. Schetters 18 caramboles, kortste partij T. Schot 18 beurten tegen J. Hommel. A. Aarnoudse - A. Verhees Czn. 0-_. O. Minhere - A. Goudswaard 2-0, W. de Leeuw - J. Schetters 0-2. H. Vaders - D. Polderman 0-2. A. van Daalen - M. Goudswaart 0-2, H. Zeeman - A. Douw jr. 0-2, J. Kruf - Han van Daalen 0-2. 1. Berkey - A. Aarnoudse 0-2, J. Potappel - Th. van der Logt 0-2, J. Hommel Mzn. - T. Schot 0-2, M. Voormeulen - A. Hommel Fzn. 2-0, F. Hommel Abrzn. R. Mosch 2-0. De Poedelaars: P. Moerland - J. Hey- boer 2-0, P. van Gastel - A. van Poort vliet 0-2, P. Timmermans - Jac. Pland- soen 2-0, J. Kouwen - J. van Gorsel 2-0, W. Bevelander - M. Pipping 0-2. A. van Poortvliet - J. van Gorsel 0-2, P. Moer land - M. van Poortvliet 0-2, J. Heyboer- J Kouwen 0-2, J. Konings - P. Bevelan der 0-2, L. Klippel - P. Timmermans 2-0, P. van Gastel - J. Plandsoen 0-2. De Treffers: hoogste serie 23 carambo les en beste gemidddelde J. de Reus 3.47, kortste partij A. Goosens 62 ca ramboles in 19 beurten. J. de Reus - T. Goosens 0-2, B. den Hollander - P. de Leeuw 2-0, C. Burgers - L. van Wezel 0-2, F. Hommel Mzn. - Jac. Etienne 2-0. Nooit Gedacht: hoogste seri 18 en beste gemiddelde 3.27 W. Heijboer, kortste partij M. Goedegebuure 19. A-team A. v.d. Zande-Goedegebuure 0-2, C. Vroe gop - J. de Klerck 2-0, De Klerck - Heijboer 0-2. J. van Meer - Vroegop 0-2, P. Steyns - M. van Hees 0-2, Van Meer - W. Saparow 0-2. B-team P. van Treyen - J. van Meer 2-0. M. Hendrikse - J. de Klerck 2-0. F. Zwegers - Hendrikse 2-0. Van Meer - De Klerck 2-0. Zwegers - Hendrikse 0-2. Van Treyen - Hendrikse 2-0. Giften wielercomite Duizend gulden voor het Groene Kruis en driehonderd gulden voor het Rode Kruis. Dat is het resultaat van de wie lerronde 1976. Ondanks het feit dat de ronde op een van de weinige zaterdagen werd gehouden waarop het weer minder gunstig was. leverden de wielerwedstrij den een saldo op. Oorzaken hiervan zijn de ge weldige Hink batig medewerking van de plaatselijke middenstand, en het be drijfsleven op Tholen. alsmede de enorm gunstig verlopen donateursactie onder de bevolking. Het wielercomite heeft daarom weer 1000 gulden aan het Groene Kruis gegeven voor de aankoop van duurzame gebruiksartikelen. Bo vendien kreeg het Rode Kruis, dat tij dens de wielerwedstrijden in de afgelo pen jaren steeds belangeloos medewer king verleende, 300 gulden voor de aanschaf van een geluidsinstallatie. De ze apparatuur is dringend nodig bij het geven van lessen en cursussen Zilveren bejaardenbond De bejaardenbond heeft donderdag- midr dag in de Vossenkuil het 25-jarig bestaan gevierd. Voorzitter M. van Dienst sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst en dankte de vrouwen raad voor hun bijzondere activiteiten voor het bejqgrdenwerk. Voorzitter Achter den Bosch van het rayon Noord-Brabant feliciteerde de zilveren afdeling en ging nader in op het doel en het nut van de bejaardenbond. Dhr. de Graaf uit Goes bracht de gelukwensen over van de Zeeuwse zusterverenigin gen.mevr. van Boeijen-Katsburg ver ving de burgemeester. Zij vond het bij zonder fijn dat er in Oud-Vossemeer al 25 jaar activiteiten voor de bejaarden zijn. De bond is een niet te missen scha kel, aldus de echtgenote van de burge meester. Secretaresse mevr. L. Hom- melNuts gaf een historisch overzicht van de altijd bijzonder levendige vereniging. Van 17 leden bij de oprichting groeide de bejaardenbond naar 175 leden, waardoor men tot de grotere verenigin gen van het dorp behoort. Na de koffie met gebak en een drankje was er een gezamenlijke koffiemaaltijd. De deel nemers waren hierover bijzonder en thousiast. De jubileumviering werd voortgezet met gedichten van mevr. J.Boogaart-Adams en dhr. F. Verhees en voordrachten van Mevr. Buis-Trompet ter, Willie Lindhout en Gerda van Dienst, 't Was een leuke samenkomst. In zijn dankwoord richtte voorzitter van Dienst zich o.a. tot hqt bejaardentehuis de Vossemeren, die een fraai bloemstuk hadden laten bezorgen. Ook afgevaar digden van de zusterverenigingen uit Poortvliet en Scherpenisse waren bij deze jubileumviering aanwezig, die rond half tien werd afgesloten. Oud-Vossemeer Tel. 01667-365 Tijdens winkelweek Advertentie 1M maakte de parodist Appie Blommert de lachspieren los. Een bal met het kwartet '67 besloot de geslaagde winteruitvoe- ring. De volgende morgen was men weer klaar wakker om 4700 kilo oud papier in te zamelen voor het instrumentenfonds. Handwerkcursus Een dertigtal bejaarden is onder leiding van mevr. van Westen-de Visser begon nen met een handwerkcursus. Ze heb ben huiswerk meegekregen voor de vol gende bijeenkomst op dinsdag 28 de cember. HL Advertentie IM Zagerspitters bekeurd Vrijheid, blijheid, vinden azers op aas, maar ze zitten daarbij menigmaal op andermans eigendommen en met name op mosselpercelen. Daarvoor werden deze week twee personen uit Zundert en België op de bon gezet, die op mossel percelen van de fa. Schot bij Moggershil aan het spitten waren. Proces-verbaal voor hetzelfde feit kregen ook een in woner van Nieuw-Vossemeer en Bergen op Zoom. Levendige inkopen Met al op de tweede winkelweekdag een trekking (zaterdag) was er vorig week end direct een levendige koopkracht in het dorp. Na gisteravond jeugdprijzen aan de man of vrouw te hebben ge bracht, resten nog twee winkelweekda gen waarbij^ zaterdagavond in het dorpshuis om zeven uur de eindtrekking plaatsvindt. De verwachting van de middenstandsvereniging Activa is, dat ook die laatste dagen de actie bij het publiek nog extra activiteiten zal oproe pen. Duivententoonstelling Zeshonderd duiven zijn zaterdagmid dag vanaf twee uur te bezichtigen in De Vossenkuil. De keurmeesters Van Steen uïf Ettëh-Leur, Kpk uit Goes en Van Agtmaal uit Dinteloord hebben hun waarderingscijfers dan reeds gegeven, zodat de beste doffer en duivin bewon derd kan worden. De Zwaluw heeft de organisatie. Deze postduivenvereniging deelde za terdagmorgen ook 102 fruitbakjes uit aan inwoners die voor 1902 zijn gebo ren. Dit dankzij de opbrengst van de bejaarden-wedvluchten Corbeil en N.oyon. Er zijn nog meer activiteiten van De Zwaluw. Vrijdagavond hield men in café De Hoop een druk bezochte feest avond. Wegens ziekte van voorzitter D. Havermans sprak bestuurslid P. de Wil de een welkomstwoord. Hij blikte terug op een goed vliegseizoen. En reikte de bekers en diploma's uit aan de kam pioenen D. Polderman, A. Douw, J. Kruf, A. van Daalen, I. Berkey, J. Po tappel, K. Hommel, P.F. de Wilde en M.K. Speyer. Daarna was er nog een mosselmaaltijd en een dansje. Op een tentoonstelling in Kruiningen haalde A. van Daalen een le prijs in de klasse 5 jonge doffers en klasse 6 jonge duivinnen. Een 2e en 3e prijs was er voor hem bij de oude duivinnen. J. Kruf kreeg een 3e prijs bij de jarige doffers en een 4e bij de jonge doffers. Jongerenmis Pater Porre uit Bergen op Zoom heeft zaterdagavond in de Sint Willibrordus- kerk een jongerenmis opgedragen. Zijn thema was: Wintertijd, gezelligheid* Hij wees op de alleenstaanden die het zon der contact met de medemens dikwijls erg moeilijk hebben. Ieder heeft de plicht daar door middel van bezoeken wat licht in te brengen. Het jongeren koor Con Amore o.l.v. Leo Hermans verleende z'n medewerking. Rik- en wipconcours Het tweede rik- en wipconcours van de V.V. Vosmeer trok zaterdagavond in de kantine 32 rikkers en 20 wippers. Bij de eersten won D. Polderman met 231 punten voor H. van Daalen met 202 en J. Voormeulen met 183 punten. 4. P. Hommel 173 p. 5. A. Hommel 171 p. 6. D. Verwijs 167 p. 7. M. Goedegebuure 165 p. 8. A. Heijboer 163 p. 9. Mevr. Verbiest 160 p. 10. H Zeeman 154 p. Bij de Wippers was het puntenverschil niet zo groot. 1W. Quaak 140 p. 2. J. Postma 131 p. 3. Mevr. De Wit 131 p. 4. P. Tim mermans 130 p. 5. M. Goudzwaard 120 p. 6. Mevr. Tholenaar 128 p. 7. Mevr. Hagenaars 127 p. 8. Mevr. Haveröans 120 p. 9. L. Havermans 120 p. 10. Mevr. Zeeman 120 p. Er was een goed gevulde prijzentafel. Bingo voor NKV Een 34 leden van de Vrouwenbond NKV hebben op hun maandelijkse bi jeenkomst in café De Hoop het bingo- spel beproefd. Tot twaalf uur was men gezellig onder de pannen, al of niet met een prijs van de verloting. Uitvoering muziekvereniging De muziekvereniging heeft vrijdag avond in De Vossenkuil zijn winteruit- voering gegeven. Voorzitter A.„Geertse dankte"de aanwezigen voor de steun in het afgelopen jaar. Vervolgens zetten de fanfare en de drumband hun beste beentje voor. Na de pauze en verloting Advertentie IM Gevonden Bij de rijkspolitie zijn inlichtingen te krijgen over eeri gevonden bankbiljet, twee herenhorloges, een molen van een werphengel en een zwarte hoed. Voorrang bij de kleuterschool Maandagmiddag tegen twee uur deed zich op het kruispunt bij de kleuter school een botsing voor tussen de auto mobilisten M.M. en L.S. Eerstgenoemde zag niet tijdig zijn dorpsgenoot komen en verleende geen voorrang. Er was vrij ernstige materiële schade, maar geen persoonlijke ongelukken. Oogstcollecte De oogstcollecte in de Hervormde Kerk heeft op Dankdag ruim 5800 gulden opgebracht. Tafeltennis Competitie Maas: P. de Moed - K. Smits 18-21, 19-21 J. Smits - K. Moerland 19-21, 7-21 W. de Vos - W. Moerland 21-11, 22-20 K. Moerland - Dingemans 21-11, 21-10 W. Moerland - J. Smits 4-218-21 Wde Vos - L. Wesdorp 19-21, 21-16, 21-18 K. Moerland - W. de Vos 20-22, 21-11, 21-17 J. Moerland - J. de Jong 22-20, 19-21, 11-21 Dingemans - K. Smits 21-12, 21-11 W. Moerland - J. de Jong/-Geluk 21-14, 21-15 J. de Jong - K. Moerland 7-21, 14-21 Dingemans - W. Moerland 21-14, 21-16 P. de Moed - P. Moerland 21-23. 16-21 K. Smits - J. Moerland 17-21, 7-21 P. Moerland - K. Moerland 11-21. 13-21 Junioren C. van Oeveren - L. Potappel 21-13' 21-10 J. Geuze - W. Klippel 21-7, 21-11 R. Suurland - G. Smits 21-15, 17-21. 15-21 C. van Oeveren - G. Smits 8-21, 7-21 J. Geuze - R. Suurland 18-21, 16-21 W. Klippel - L. Potappel 21-9, 21-17. Wat oudere dames en heren zijn dinsdagsa vonds van 8 tot 9 uur nog van harte welkom. Biljarten De biljartclub Nooy heeft met 5-8 ver loren van Molenzicht Halsteren. De Brabanders spelen reeds langer compe titie. J. van Beveren - W. van Oeverle 2-0, L. Gunst - H. Elsakkers 0-2, Co Smits - G. Govers 0-2, C. Smits - P. Go- vers 2-0, A. Moerland - P. van Elsakkers 2-0, N. Nooy - C. Hendrikx 0-2, P. v.d. Jagt - J. v.d. Zande 0-2, B. Mol - P. Hendrikx 0-2, A. Struyck - J. Govers 2-0. Ph. de Rijke - T. Verbogt 0-2. P. Potap pel - G. Mens 0-2. R. Priem - R. Koe- voets 0-2, R. van Oeveren - B. Schoep 2-0. Dammen Damcompetitie Nooy: R. Moerland - Co Smits 0-2, A. Oostdijk - C. Moerland 0-2, R. Moerland - A. Wesdorp 0-2. A. van Haaften leidt voor C. Moerland. Men hoopt dat er 's maandagsavonds om acht uur nog meer dammers bijko men. organiseert vanaf 27 november tot 4 de cember een actie waarbij de kopers bij elke bestede gulden een gratis bon krij gen. Met tien bonnen in een enveloppe maakt men kans op vele prijzen, die bij woninginrichting Van Houte zijn ten toongesteld. Zaterdagmiddag om twee uur komt Sinterklaas aan. Vanaf Haes- tinge maakt hij een rondrit met mede werking van de muziekvereniging Eu terpe. Middenstandsvereniging en post duivenvereniging De Zwaluw zorgen daarna in Haestinge voör een kinder- tractatie. In Haestinge zijn vanaf vrij dagavond ook 250 duiven tentoonge steld. Bij de vele attractaties is ook een stand van het welfarewerk van het Rode Kruis. Oogstcollecte De oogstcollecte in de Hervormde Kerk heeft op Dankdag 8320,12 opge bracht: 4310,12 kerkvoogdij, 2587 gulden diaconie en 1333 gulden zieken fonds. Enorme bekercollectie Wethouder A.J. Scherpenisse heeft vrij dagavond in Haestinge een enorme be kercollectie uitgereikt aan de prijswin naars van de Oosterscheldevissers. Met bijna honderd prijzen zag hij vele blijde gezichten. Wethouder Scherpenisse zei dat het ge meentebestuur dankbaar is voor de vele recreatieve activiteiten van de visclub. De vereniging is met 400 leden, tot zelfs uit Parijs toe, uitgegroeid tot een van de grootste uit de gemeente. We mogen trots op de Oosterscheldevissers zijn nu ze volgend jaar ook nog een pupillènaf- deling in het leven roepen. U heeft nog wensen voor een zelfstandig clubhuis en ik hoop dat u erin zult slagen die moge lijkheid te vinden. Jong en oud vinden in de vissport hun genoegen, aldus we- thoude2 Scherpenisse, die bestuur en leden complimenteerde met de ingesla gen weg. Hij verving bij de prijsuitrei king wethouder C.J. Moerland, wat voor dhr. Scherpenisse aanleiding was om te wijzen op de goede samenwerking tus sen de PvdA en de VVD in het college van b. en w. Voorzitter Ph. Bout sprak een dan kwoord waarna de leden nog geruime tijd gezellig bijeen bleven. Geslaagd Na herexmen is I. Jasperse geslaagd voor het vakdiploma booglassen cons tructie en J. Guequierre voor het gronddiploma booglassen. Ze volgden de cursus 1975/1976 aan de Burge meester Bouwenseschool. Geen kadaverplaats Bij de zuiveringsinstallatie werd dezer dagen het kadaver van een geitje in een plastic zak aangetroffen. Al eerder zijn daar dode dieren gevonden. De zuive ringsinstallatie is geen kadaverplaats, zodat bekeuringsrisico's worden gelo pen als men wordt betrapt. 750-jarig bestaan De Plattelandsvrouwen hebben don derdagavond onder leiding van de vi- ce-presidente gesproken over de viering van het 750-jarig bestaan van Scherpe nisse. De leden gaven zich spontaan op voor medewerking aan de festiviteiten. Daarna werd uitvoerig gesproken over de kerstmiddag voor de bejaarden op woensdag 22 december. In de pauze was men gezellig bezig met bloemen. St. Nicolaasactie De middenstandsvereniging Smalstad Tekstpierement succesvol ln een uitverkocht Ouwe Raed'uus is zaterdagavond het cabaret /Tekst- pierement opgetreden met het pro gramma "Wacht U voor de hond".De Z.V.U. bleek met de prolongatie van Jos Brink. Frank Sanders, Guuske Kotte, Lucie de Lange en Henk Bokkinga een goede keus te hebben gedaan, zowel voor de belangstellenden als voor de subsidiërende instanties. Tekspierement deed z'n naam eer aan met een fijngevoelige bespeling van teksten. Zelfs bij een miskleun van la cherige Viva-meisjes in de improvisatie van Jos Brink zo goed, dat de handen op elkaar gaan. Het gehele programma was een confrontatie met ons dagelijks le ven. Cabaret stelt dit altijd hard aan de kaak. zodat je af en toe van de harde werkelijkheid schrikt. Bekende politici, de paus. de automobilist, maar ook pro blemen als de abortus werden op de korrel genomen. Goede acteurs, in fraaie wisselende costuums zorgden met leuke liedjes en spitsvondige teksten voor aantrekkelijk ZVU-amusement. Onbegrijpel ijk datje dat voor maar vijf ugulden voorgeschoteld krijgt. Tijdens onze winkelweek van vrijdag 26 november t/m zater dag 4 december hebben wij voor U Komt U maar kijken. Poortvliet. advertentie LM Tachtigjarig bestaan Het ondersteuningsfonds, de Varkens- bond. bestaat maar liefst negentig jaar. Dit zal nog een van de weinige vereni gingen zijn op dit gebied, daar er al veel zijn opgeheven in verband met de te rugloop van de particuliere varkens houderij. Het jubileum wordt donder dag 9 december op feestelijke wijze herdacht in Tolrust. Oogstcollecte De oogstcollecte op Dankdag heeft ruim elfduizend gulden opgebracht in de Hervormde Kerk. Voor de diaconie kwam 2550 «tilden binnen en voor de 2Vi jaar is snel voorbij, ook of misschien zeker wel voor een burgemeester, die vaak een volle agenda heeft en als het ware dagen tekort komt. Hoe snel 12V4 jaar voorbij gaan, zal komende dagen het echtpaar van Boeijen realiseren. Zo lahg is het geleden, dat de burgemeester en mevrouw van Boeijen Tholen bin nentrok. U weet het nog burgemeester, u weet het ongetwijfeld ook nog mevrouw van Boeijen. in het open rijtuig, onder paraplu. Nou ja, we gaan daaraan volgende week nog wel herinneren. Burgemeester van Boeijen heeft juist deze week zoveel stof gegeven voor dit nummer, dat er een Ï2V4 jarige herinnering aan zijn periode op moet overschieten. Dat neemt niet weg, dat 1 december niet zal worden vergeten. Dan is er immers receptie, de heer en mevrouw van Boei jen terecht aangeboden door het ge meentebestuur. Het lijkt ons druk te zullen worden die woensdagavond tussen 4 en 6 uur namiddag. Een \2Vi jarig burgemeesterschap, eerst in Tho- len-stad, nu al 5Vi jaar eerste burger van het "grote Thoolse rijk" betekent dat er enorm veel contacten zijn gelegd en ge groeid. betekent dat vele burgers ook via onze kolommen de inspanning volgden die de eerste burger zich getroostte om te pogen het schip met een toch zo geva rieerde bemanning op koers te houden. Het roer is nog vast in handen. Alvast gefeliciteerd. kerkvoogdij met nagiften 8806,14. Dhr. M. Mol is met 37 van de 62 stem men tot diaken van de Hervormde Ge meente gekozen. Diefstal opgehelderd Positief is het onderzoek uitgevallen dat de politie instelde naar de inbraak in de kleuterschool 't Wantenwevertje op 6 november en het binnendringen in de chr. school. Het houvast voor de politie was weliswaar niet groot, maar men kwam toch op een spoor waardoor v.d. W. uit Nieuw-Vossemeer als verdachte werd aangehouden. Met een speurhond werden sorteerproeven genomen en tot drie keer toe kwam het dier bij deze meneer terecht. De dader bekende daarop de inbraak te hebben gepleegd. Veritas in finale Veritas speelt zaterdag in de gymzaal op de nieuwe fmperial-tafel z'n laatste competitiewedstrijd tegen Deso uit Roosendaal. Johan Snoep, Jan v.d. Graaf, Maris Heijboer en Johan Lig- tendag kunnen dan voor het kampioen schap zorgen. Men staat 1 punt voor op het Markiezaat uit Bergen op Zoom. Veel toeschouwers zullen Veritas naar het kampioenschap kunnen helpen. Af gelopen zaterdag won Veritas met 9-1 van hekkesluiter Vice Versa uit Ouden bosch. die maar met twee man kwam opdagen. Johan Ligtendag - Pieter Kop Jansen 21-17, 21-9 Maris Heijboer - René Wagepiakers 22-24, 21-18, 21-18 Heijboer/v.d. Graaf - Jansen/Wagema- kers 20-22, 21-16, 21-14 v.d. Graaf - Jansen 21-6, 21-9 Ligtendag - Wagema- kers 20-22, 12-21. NCVB De NCVB hield dinsdagavond in 't Ou we Raed'uus onder leiding van Mevr. Elenbaas-Tramper de maandelijkse bi jeenkomst. Dhr. v.d. Weele van de Stichting "De Akker is de Wereld" uit Ermelo vertoonde een film over de christenen in Oost Europa. De Kerst avond van de NCVB is op 21 december. Winkelaktie Morgen, 26 november, begint een winkelweek die duurt tot en met zaterdag 4 december. De burgers werden daaromtrent al ingelicht. Bij el ke bestede gulden een zegel, vervolgens 10 in een envelop en de kans op waar debonnen is groot. Een batig saldo is voor het plaatselijk Groene Kruis, dat vorig jaar ook al een opvouwbare inva lide wagen kreeg. Woensdag 1 december gaat Sinterklaas jeugdprijzen uitreiken via een trekking in 't Ouwe Raeduus en niet zoals per folder werd aangekondigd bij de winkel Nortier. Daar zijn wel de prijzen uitges tald. De prijzen bij de eindtrekking op zaterdag 4 december om 7 uur eveneens in het dorpshuis bestaan uit waarde bonnen die variëren van 100,- tot een tientje of andersom. Dit alles zal het komende week gezellig winkelen in deze dorpskern bevorderen. Gezellige middag Woensdag 10 november is de maande lijkse gezellige middag geweest van de bewoners van de Rozeboom en de be jaardensoos te Anna-Jacobapolder. In ons Dorpshuis waren maar liefst vijftig belangstellenden,. De bejaarden uit Sint-Philipsland werden met auto's naar de polder gebracht. Het was erg gezellig. De leden van de soos hadden enkele declamaties en liederen voorbereid die onder het genot van koffie en thee wer den gepresenteerd. Ook was er gelegen heid voor sjoelen, dammen, schaken, biljarten en handwerken. Tien mensen maakten gebruik van de diensten van fotograaf Boon uit Steenbergen voor het maken van een pasfoto voor het bejaar denpasje. Ondanks het slechte weer was het een geslaagde bejaardenmiddag. Verkoop bouwgrond Als aanvullend voorstel heeft de ge meenteraad gisteravond nog een grond verkoop behandeld. Mevr. W.E. Nee le-de Jongh wilde het perceel grond naast de ingang van het voetbalveld aan de Zijpestraat kopen, voor de bouw van een bungalow. De grondprijs is 23.000 gulden exclusief B.T.W. Mevr. Neele is accoord gegaan met de voorwaarden die het gemeentebestuur gesteld heeft. Gewond door helm Zaterdagavond omstreeks half elf lieN de 76- jarige Jac. den Braber een hoofd wonde en een gebroken neusbeentje op toen hij door een broemfietshelm werd THOI.F.N NED. HERV. KERK 9.30 u. kand. Gorissen. Gouda: 1^.30 u. ds. G.H. Abma. Poortvliet GEREF. KERK 10.00 u. ds. W.M. de Bakker. Middel burg; 17.00 u. kand. A.J. Fraanje, Goes CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. ds. N. de Jong, Drie bergen NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. eerw. heer De Jong, Hooger- heide NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman GEREF. GEMEENTE 10.00. 14.30 en 18.30 u. Leesdienst R.K. KERK za 19.00 u. H. Mis zo 10.00 u. H. Mis EVANGELISATIE verenigingsgebouw Brugstraat za 27 nov. 19.30 u. Bijbellezing Andrew E. Bergsma OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10.00 en 18.30 u. ds. H.A. Abma, Kor- tenhoef (voorb. H.A.) GEREF. KERK 10.00 en 15.00 u. ds. J.J. v.d. Hoek, Zui- lichem CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. Leesdienst; 14.30 u. ds. N. de Jong, Driebergen GEREF. GEM. IN NEDERLAND 10.00, 14.30 en 18.30 u. Leesdienst R.K. KERK za 19.00 u. H. Mis zo 8.00 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK Codée GEREF. GEMEENTE 9.30 (H.A.), 14.00 en 18.00 u. ds. v.d. Net, Utrecht GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.45, 14.15 en 18.15 u. Leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 u. kand. M. van Kampen, Papen- drecht; 18.00 u. ds. H. Harkema (bed. H.D.) OUD GEREF. GEMEENTE do. 25 nov. 7.30 u. ds. A. v.d. Meer, Oosterland SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9?30 en 14.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst do 2 dec. 19.30 u. ds. A. v.d. Berg, Brui- nisse (herdenking 40^. bestaan) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. ds. J.W. Lely (bed. H.D.); 19.00 u. ds. Karreman, Den Haag. R.K. KERK zo 10 uur H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. G.H. Abma, 14.30 u. ds. P. Kolijn (bed. H.D.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 u. Leesdienst di. 30 nov. 19.30 u. ds. v.d. Poel. Yerseke POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 u. kand. B. de Jong, Woerden; 18.00 u. kand. W.J. Gorissen, Gouda GEREF. KERK 10.00 u. kand. A.J. Fraanje, Goes; 14.30 u. ds. W.M. de Bakker. Middelburg GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 u. ds. C. Hegeman, Vee- nendaal; 14.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u en 14.30 u. ds. H. Harkema, (bed. H.A. en dankz.) GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 u. Leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.00 en 18.00 u. Leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen, 16.00 u. drs. I. Dekker, Goes WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) R. Padt. Poortvliet, tel. 01662-400 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel) Dr. PR. van der Eist, Stavenisse; 01663-400 Sint Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint Philipsland, 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Oud Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Sint Philipsland Zr. Slager, Poortvliet, tel. 01662-404 Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Timmermans, Oud-Vossemeer tel. 01667-348 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666-2596; spr.u. vr. 18.30-19.30 u. za. 8.30-9.30 u. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis Sint Philipsland elke maandagmiddag spreekuur Bejaarden hulp 13.30 u. en maatschappelijk werk 14.30 u. ALARMNUMMER: 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST: 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-2350; buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 26 nov. t/m 2 dec. vrijdag 26 6.54-19.13 zaterdag 27 7.38-20.05 zondag 28 8.29-20.55 maandag 29 9.22-22.02 dinsdag 30 10.26-23.12 woensdag 1 11.50-00.10 donderdag 2 0.21-12.48 zondag 28 nov. Eerste Kwartier geraakt. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis. Den Braber wacht te bovenaan de oprit bij de oude be graafplaats aan de Oostdijk met zijn fiets in de berm om over te steken, aan-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2