Gemeente legt op onderhoud voortuinen woningwetwoningen 64.000 gulden toe Ambulance op Tholen van be lang voor snelle inzetbaarheid Nieuw gymnastieklokaal voor LT.S. wico illnü Geschrokken DEZE WEEK J. GEUZE BEEDIGD ALS THOOLS RAADSLID (~vfy Commissie financien over subsidie godsdienstonderwijs Hooi-actie voor door brand gedupeerde gebr. Moeliker Woningstichting moet zo spoedig mogelijk op eigen benen staan VEILINGBERICHTEN Voorzitter van Rode Kruis Tholen op algemene ledenvergadering C.D.A. brengt bezoek aan Tholen en Sint-Philipsland Uitbreiding gemeentehuis Antwoord B en W Tholen op algemene beschouwingen Donderdag 18 november 1976 32e jaargang no. 52 2EELÈ Oosterschelde-milieu Woningstichting Politie/Brandweer Plantmateriaal Nota bewoningspatroon Beschutte woningbouw Actieve colonne Welfarewerk springlevend Vakantie gehandicapten Nieuwe bestuursleden Gunstige financiën Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN voor prima gebruikte meubelen Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 - Sint Annaland Telefoon 01665-12752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dinsdagmiddag 16.00 uur. Adver- tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 Incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofdredacteur - uitgever G. Heijboer. Tijdens de algemene beschouwing over de gemeentelijke begroting Tholen 1977 zijn er uit elk van de betogen door de verschillende fracties wel enkele uit springers te halen. Dat gebeurt in deze kolom niet, behalve dan (zij het alleen maar naar ons gevoel) een paar zaken, die van hetzij zelfs nationale- dan wel regionale importantie zijn. Vooraf ver oorloven we ons de opmerking dat de gewijzigde procedure van begrotingsbe handeling belangrijk aantrekkelijker mag worden genoemd. Een door de fracties zelf ingestelde beperking voor wat al die algemene beschouwingen be treft en een zodanige spreiding van de totale procedure, dat men er "gezond" bij kan blijven. Maar nu toch een enkel commentaar. Geschrokken zijn we van een opmer king bij monde van een der grootste fracties dat de afstand tussen bestuur en bestuurder groter zou zijn dan ooit te voren. Geschrokken omdat we daardoor vooral de hand in eigen boezem moeten steken. Is dan die voorlichting toch on voldoende geweest om de burger bij het groter geheel te betrekken? Het was ons pogen wel. Andere uitlatingen van an dere bestuurders leken er op te wijzen, dat een niet gering aantal lezers, zij het dan in de gemakkelijke stoel, intensief de verrichtingen van het bestuur bleef volgen. Er kwamen in de loop van het jaar "scholen" en vrouwenbond- excursies naar de raadsvergaderingen. Uit opmerkingen van die raadsvergade ringen bijwoonsters en bijwoners leek ons de betrokkenheid nog niet zo gering. De afstand op zichzelf werd uiteraard vergroot, toen de herindeling een feit werd. Maar dat lag voor de hand Het was destijds eook een van onze voor naamste tegen-argumenten: de betrok kenheid van de burger. Immers, een veel groter percentage kan het veel "kleiner" gebeuren - dat dus van eigen kern - veel gemakkelijker overzien. Herindeling schept een automatisch grotere bestuur- bestuurderafstand. Dat hoeft andere voordelen niet te overvleugelene maar moet wel de acceptatie zijn van de an dere medalje kant. Het is nogal wat borstklopperig, maar als er ooit een gebied is in onz land, dat een mogelijkheid heeft om die beruchte afstand te beperken, dan is het wel de regio Tholen/Sint-Philipsland. Met een toegegeven neveneffect, dat veelal daardoor de kritis che kant domineert. Maar ook bij negatieve kritische noten als in die begrotingsbeschouwing wer den geschetst, blijkt er meelevendheid te zijn. Meelevendheid betekent betrok kenheid. Ook als het verkeerd uitvalt. Als een supporter zijn sportvereniging bekritiseert van onvoldoende inzet of wat dan ook, is hij er toch duidelijk bij betrokken. Een "koude-noch-hete" maakt er zich warm noch koud voor of zijn favoriet al dan geen inzet toont. Misschien kunnen we daarom die schrik reduceren tot een poging van nog beter. In de begrotingsbeschouwingen van maandagavond in de Thoolse raadszaal proefden we een nationale waarschu wing. Een waarschuwing dat alles is ge daan om het Oosterschelde milieu met inachtneming van optimale veiligheid te continueren, maar vervolgens een plan ning van recreatie beminnende factoren het milieu geweld aan te doen. Het werd zelfs sterker uitgedrukt. Hoe dan ook, de waarschuwing nemen we graag over. Genezing blijft moeilijker dan voorko men. Laat elke verantwoordelijke in stantie pogen ook die milieuvervuiling te ontgaan. Een gewaarschuwde kan dat. De commissie financiën van de Thoolse gemeenteraad houdt woensdagmiddag om drie uur in het gemeentehuis in Tholen een openbare vergadering. Behandeld worden: opcenten personele belasting 1977/1978, reinigingsrechten 1977, subsidie godsdienstonderwijs openbare scholen, legesverordening, ta rieven gebruik verenigingsgebouwen, tarieven liggeld jachthaven Sint- Annaland, onroerend goed belasting. De veehouderijcommissie Tholen en Sint-Philipsland houdt een actie om hooi in te zamelen voor de door brand gedupeerde veehouders gebr. Moeliker in Tholen. Het is bijzonder moeilijk om op andere wijze aan hooi te komen. Het bestuur is ervan overtuigd dat bij de meeste vee houders de voorraad beperkt is, doch de commissie rekent op aller medewerking. Als iedereen een kleine hoeveelheid hooi aanbiedt, slaagt de actie. Dhr. J. Noom uit Scherpenisse, die eerst indivi dueel een hooi-actie op touw wilde zet ten, wijst erop dat vele kruimels een brood maken. Het hooi wordt betaald. Inlichtingen en opgave bij de voorzitter van de veehou derijcommissie G.A. de Hond, Water- vlietsedijk 2, Tholen, tel..01662-437 of bij L. tstha, Kalisbuurt 26, Otid- Vpssemeer. tel. 01667-324. W C. v. Kempen De vraag is gewettigd of het onderhoud van de voortuinen bij de woningwetwo ningen van de Stichting Beter Wonen, dat momenteel door mensen van de dienst gemeentewerken gebeurt, niet ter discussie moet worden gesteld. Tegeno ver een uitgavenpost van 87.921 gulden staan slechts 23.700 gulden aan inkom sten: een verschil van 64.000 gulden. Dit is voor mij niet erg aanvaardbaar", zei ARP-raadslid W.C. van Kempen maan dagavond in de Thoolse gemeenteraad. Als kleinste fractie opende hij de alge mene beschouwingen over de begroting 1977. Volgens Van Kempen zijn er twee mo gelijkheden ten aanzien van het onder houd van de voortuinen. "Of de tarieven aanpassen of deze tak van dienstverle ning afstoten, waarbij ik dan een uit zondering wil maken voor de tuinen voor en achter bejaardenwoningen. Meerdere keren is gesteld, dat men de kosten moet laten drukken waar ze ge maakt worden en ik vind dat een goed uitgangspunt, maar dit lijkt er helemaal niet op. In de aanbiedingsbrief heb ik gelezen dat het personeelsbestand bij bouw- en woningtoezicht wat aan de krappe kant is. Ik zou daar toch ruimte voor willen maken en die ruimte zou kunnen zitten in de 64.000 gulden die niet uit de alge mene middelen behoeven te worden onttrokken als we het onderhoud van de voortuinen afstoten", aldus het ARP- raadslid. Hij wees er verder op dat volgens b. en w. het draagvlak van de woningstichting nog te klein is om er een zelfstandig ap paraat van te maken. "Hoever zitten we nog van de norm waarbij de stichting een voldoende draagvlak heeft, af? Ik ben namelijk van mening dat zo spoedig mogelijk de woningstichting op eigen benen moet staan. Niet alleen administ ratief, maar ook wat betreft de onder houdsdienst en de aanschaf van mate rialen. Een en ander zit nu zo in het gemeentelijk apparatuur ingeweven, dat het praktisch onmogelijk is een duide lijke kosten- en batenberekening te ma ken. Daarnaast schep je dan de nodige duidelijkheid in de organisatie en werk je mee aan het tegengaan van commu nicatiestoornissen. In dit kader hoort ook de aanschaf van de zogenaamde vlak-vandikte-bank (een schaafbank) thuis, die met name voor het onderhoud van de woningen nodig is. Dit zijn spe cifieke taken voor de woningstichting, niet voor de gemeente. Ik zou b. en w. willen verzoeken op betrekkelijk korte termijn te onderzoeken welke mogelijk heden men ziet ter realisering van een en ander", aldus Van Kempen. Hij vond dat er een onbevredigende si tuatie blijft bestaan ten aanzien van de politie, zolang de organieke sterkte van 28 man (nu nog maar 19) nog niet be reikt is en zolang elke kern niet over een politieman beschikt. Het ARP-raadslid vond het brandweer- materieel op goed peil, maar dit neemt volgens hem niet weg, dat ook voor 5int-Annaland op niet al te lange ter mijn overwogen moet worden een nieuwe eenheid aan te schaffen. Hij pleitte voor regelmatige oefeningen in kernen waar geen brandweer is. Van Kempen dacht daarbij met name aan bedrijfsruimten voor handel en indust rie en aan de in de polders verspreid staande boerderijen. Tot zijn spijt had hij geconstateerd dat b. en w. met geen enkel woord melding hebben gemaakt van wat er aan brandpreventie wordt gedaan. Het ARP-raadslid bracht verder naar voren dat de jonge beplanting het door de droogte van de afgelopen zomer zwaar te verduren had. "Onvoldoende is nu te beoordelen of het in eigen beheer opkweken van laanbomen en sierhees ters een goede zaak is. Het lijkt-mij ge wenst dat b. en w. nauwkeurig het kos- tenverloop van deze activiteit volgen en op dit punt ook de raad op de hoogte houden. Het opkweken van dergelijk plantmateriaal is vaak specialistenwerk, vraagt vrij veel aandacht en tijd. Wan neer de baten van deze activiteit onvol doende tegen de kosten opwegen, kan men beter zijn plantmateriaal bij daar toe gespecialiseerde bedrijven betrek ken", vond Van Kempen. Hij was benieuwd naar de kostenbespa- Sint-Annaland. 16 november 1976 Uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 87.30-87.80, aanvoer 38 toh. Drielingen 72.60. aanVoer 11 ton. ringen die b. en w. verwachten bij cen tralisatie van de buitendienst gemeente werken in de voormalige drogerij Scherpenisse. De ARP-woordvoerder wilde atavenisse voorrang geven bij verbetering van de haven. Op korte termijn moet bekeken worden welke mogelijkheden er zijn en wat er misschien kan worden meegëno- men in het kader van de dijkversterking. Van Kempen zou het op prijs stellen als de nota bewoningspatroon na de filoso fie daarop van g.s. van Zeeland, zo spoedig mogelijk in de raadscommissie r.o. ter discussie komt. Onze visie heb ben we verwoord in het structuurrap port. Die visie is nog niet gewijzigd en we moeten bovendien voorkomen dat de pap is gestort voor we ook maar 1 woord hebben kunnen zeggen. Haastige spoed is geboden bij de plan nen Stoofweg Sint-Annaland, kom Poortvliet en Buitenzorg II Tholen. We lopen anders hopeloos vast met onze bouwgrond, vooral in de sociale sector. Het accent moet meer gelegd worden op de lange termijn planning. Het is een moeilijk te verteren zaak dat door het niet tijdig gereed zijn van plannen de woningbouw in het gedrang komt. Wanneer er op alle kernen regelmatig gebouwd kan worden zonder beper kende bepalingen van overheidszijde, kan een matige groei worden geconti nueerd. Welke uitgangspunten en welke maatstaven gaan b. en w. hanteren bij de verdeling van het woningprogramma 1977 over de verschillende dorpen? Al leen maar de staat van behoefte aan nieuw te bouwen huizen of ziet uw col lege ook mogelijkheden voor nieuw bouw in combinatie met krotopruiming. Van deze laatste categorie hebben we er nog meer dan genoeg. De wet op de stadsvernieuwing biedt een aantal mo gelijkheden. Wij moeten als gemeente een eerste stap doen en uit de rijksrege lingen voor onze kernen halen wat er in zit. Ik dacht dat we juist hier een aantal instrumenten in handen krijgen die van groot belang zijn voor het leefbaar hou den van de oudere dorps- en stadsker nen. Meerdere malen is door bewoners van woningwetwoningen de vraag gesteld of ze hun woning konden maar deze vraag is niet positief beantwoord. Is kopen' uw college niet met mij van oordeel, dat een aantal bewoners van woningwetwonin gen interesse heeft om via de bouw van een woning in de beschutte sfeer een eigen huis te krijgen. Heeft dat dan weer niet tot gevolg, dat we woningwetwo ningen leeg krijgen om weer te verhu ren? Ik vind het bijzonder jammer dat in 1976 niet meer van deze regeling is ge bruik gemaakt. Ik zou b. en w. in ern stige overweging willen geven dit voor 1977 maar wel te doen door deze moge lijkheid in te passen in het totaal pakket van woningwetbouw", aldus ARP- raadslid Van Kempen in zijn algemene beschouwing over de Thoolse gemeen tebegroting 1977. Voor een snelle inzetbaarheid is een kring. Met de verbindingsmiddelen zul- gend, maar de bloedafname zou o ambulance op Tholen van belang. De len dan contacten met andere colonnes Tholen volgens het bestuur best eer gemeenschap vreest dat die voorziening kunnen worden gelegd. Alles bij elkaar opgepept kunnen worden. Voor een snelle inzetbaarheid is een ambulance op Tholen van belang. De gemeenschap vreest dat die voorziening zal wegvallen, maar het bestuur van het Rode Kruis meent dat het niet kan. De huisartsen staan daar ook achter. We blijven optimistisch, hoewel we nog niet weten hoe en wanneer de uitvoering van de wet op het ambulancevervoer voor West-Brabant en Tholen zal uitvallen. Voorzitter J.E. van Boeijen zei dat dins dagavond in Havenzicht te Sint- Annaland tijdens de algemene leden vergadering van het Rode Kruis Tholen. Het ziekenvervoer met de ambulance van het Thoolse Rode Kruis is vrij fre quent en stijgt jaarlijks. De wagen wordt vooral gebruikt voor gewondenvervoer en ziekenvervoer naar Bergen op Zoom. Voor langere afstanden wordt de am bulancedienst van de regio Bergen op Zoom ingeschakeld. Tholen is daar of ficieel wel niet bij aangesloten, maar men maakt gebruik van de diensten, waarvoor de rekening gepresenteerd wordt. De voorzitter wees erop, dat in deling van Tholen bij West-Brabant het meest logische was in verband met het daar aanwezige ziekenhuis, verpleegte huis en psychiatrisch ziekenhuis. Bergen op Zoom en Roosendaal hebben elk een ambulancedienst, maar in de nlannen van de regering worden deze twee re gio's een miniprovincie. Het is nu nog steeds wachten op de uitvoeringsmaa tregelen van de wet ambulancevervoer. De voorzitter deelde mee, dat het met de Rode Kruis colonne op Tholen goed gaat. Er zijn veertig actieve deelnemers en het draait prima dankzij de inzet van de kaderleden, die erg veel tijd en werk aan deze Rode Kruis tak besteden. Het bestuur is daar erkentelijk voor, anders zaten we met de armen omhoog. We zijn blij met de colonue^mmandant Dr. Padt uit Poortvliet. Instructrice Zr. Sla ger is gestopt, zodat we in deze vacature moeten voorzien. Dit voorjaar is het ge heel door de colonneleden opgeknaMte Rode Kruis gebouw in de oude kleuter school te Sint-Maartensdijk in gebruik genomen. Het oude vervoer middel werd vervangen door een nieuw busje met trekhaak voor de e.m. rampenwa gen, waarvan er twee zijn op Tholen. De colonne zal op het verbindingsnet van het Rode Kruis Zeeland worden aange sloten. Hiervoor krijgen we steun van de De Zeeuwse statenfracties van de in C.D.A.-verband samenwerkende CHU, KVP en ARP komen vrijdag 26 novem ber op bezoek. Er wordt overleg ge pleegd met de gemeentebesturen van Sint-Philipsland en Tholen, waarna 's avonds in 't Ouwe Raeduus te Poortvliet een openbare bijeenkomst wordt ge houden met o.a. gedeputeerde J. van den Bos als spreker. kring. Met de verbindingsmiddelen zul len dan contacten met andere colonnes kunnen worden gelegd. Alles bij elkaar loopt de colonne van het Thoolse Rode Kruis voortreffelijk, zei voorzitter van Boeijen. Ook het Welfarewerk is met 28 mede werksters een springlevende zaak, aldus de voorzitter. De leidsters mevr. Bijl uit Tholen, mevr. Murre uit Poortvliet en mevr. de Wit uit Sint-Maartensdijk (de enige drie van de groep die negen jaar geleden startte) zijn met hun helpsters actief in de drie bejaardentehuizen en bij vijftig andere inwoners om zinvol met de handen bezig te zijn. In Stave- nisse en Oud-Vossemeer zijn er op het ogenblik geen welfare-werksters, maar belangstellenden kunnen zich altijd tot de leidsters wenden. De vervaardigde artikelen worden ver kocht tijdens een braderie of rommel markt of in de bejaardentehuizen. De LTS heeft een kast gemaakt voor Sint Maartenshof en nu staat er een op stapel voor Ten Anker. Misschien volgt later de Schutse nog, maar dan moet er eerst geld zijn. In het welfarewerk op Tholen gaat jaarlijks een 13.000 gulden om. De voorzitter noemde de Rode Kruis collecte van uitermate groot belang. In 1974 was de opbrengst 9696 gulden, maar toen was er in Sint-Annaland niet gecollecteerd.In 1975 kwam er 13.291 gulden binnen en dit jaar 14.956 gulden. Jaarlijks worden daardoor mensen in de gelegenheid gesteld om met de Henri Dunant of in de Rode Kruis huizen met vakantie te gaan. Mevr. Bijl wist uit ei gen ondervinding, dat men de gehandi capten geen groter plezier kan doen dan deze een vakantieweek aan te bieden. De voorzitter vulde aan dat de Rode Kruis collecte daarom ook in de voort durende aandacht aanbevolen wordt. Als iemand tussentijds wat wil weggeven voor de belasting aftrekbaar - kan dat op de rekening van het Rode Kruis bij de Rabobank Poortvliet. Penningmeester J. van der Maas uit Poortvliet zal de giften graag in ontvangst nemen. De voorzitter deelde verder mee, dat het bestuur uit kijkt naar drie dubbele legkasten voor materiaal van het welfarewerk. Als er niet gratis aan te komen is, zal dat tegen gereduceerd tarief moeten kunnen. De secretaresse van de colonne, mevr. de Vos uit Stavenisse, zal voor haar werk zaamheden de beschikking kunnen krijgen over een oude schrijfmachine van de gemeente. Ten aanzien van de bloedafname-avonden zei de voorzitter dat het aantal deelnemers best wat meer kan zijn. In vergelijking met andere plaatsen is het echter niet zo onbevredi- gend, maar de bloedafname zou op Tholen volgens het bestuur best eens opgepept kunnen worden. Dat gold eigenlijk ook voor het bezoek aan deze vergadering, want er waren slechts vier (bestuurs)leden en twee werkende leden aanwezig: voorzitter J.E. van Boeijen uit Tholen, penning meester J. van der Maas uit Poortvliet, secretaris A. van den Hoek uit Scherpe nisse en bestuurslid M. Moerland uit Oud-Vossemeer. Bestuurslid C.G. Meijer uit Sint-Maartensdijk was ver hinderd. Verder waren de werkende le den mevr. Bijl uit Tholen en mevr. de Wit uit Sint-Maartensdijk aanwezig. Uitgezocht zal worden of werkende le den nu ook lid mogen worden van het Rode Kruis, waardoor ze dan ook stem recht krijgen. Nu konden er nog maar vier stemmen worden uitgebracht om de bestuursvacatures Stavenisse en Sint- Annaland te vervullen. Voor de eerste plaats waren A.J. Smits en C.W. van Prooijen kandidaat, voor de tweede Joh. Moerland en L. Heijboer. Moerland werd met algemene stemmen gekozen, van Prooijen kreeg drie stemmen en Smits één. Secretaris v.d. Hoek las de notulen van de vorige ledenvergadering op 15 fe bruari 1973 in Sint-Maartensdijk, waar bij zeven leden aanwezig waren. Penningmeester v.d. Maas presenteerde de rekeningen 1971 t/m 1975. De heren M.K. de Wilde uit Tholen en J. Leune uit Sint-Ananaland hadden bij de con trole alles in orde bevonden. In 1971 was er een tekort van f 22.762,21 vanwege de aanschaf van de ambulance. In 1972 was dat omgebogen in een overschot van 10.321 gulden en in 1973 vertoonde de rekening een voordelig saldo van 7.329 gulden. Door niet ontvangen inkomsten e.d. was er in 1974 weer een tekort van 2198 gulden. In 1975 kwam er een groot aantal achterstallige posten binnen en werden de tarieven van de ambulance op ziekenhoffonds-niveau gebracht. Het voordelige saldo was toen f 116.024,91.Dankzij deze gunstige ont wikkeling heeft het Thoolse Rode Kruis geld om zo nodig een nieuwe ambulance aan te schaffen. De ambulance kost jaarlijks zo'n 35.000 gulden waarbij nog een 25% aan rente en afschrijving komt van de aankoopprijs van 70.000 gulden. Met de mededeling dat 11 december de kringvergadering van het Zeeuwse Rode Kruis wordt gehouden, werd deze alge mene ledenvergadering van het Rode Kruis Tholen besloten. Leerlingen van de Burgemeester Bou- wenseschool voor lager technisch on derwijs in Sint-Maartensdijk toonden woensdagmiddag de genodigden direct welke mogelijkheden er allemaal iijn lit de nieuwe gvmzdal. Burgemeester J.E. van Boeijen zorgde voor de officiële ingebruikname. Met het verbouwde stellokaa! en volgend jaar de derde afdeling motorvoertuigentechniek is de streekfurtktie van de LTS nog ver der aan het gfoeietu ER staan nu nog een paar verbouwingen op het programma, maar het grote doel is nu de concentratie van de LTS in Sint-Maartensdijk waar door de dependance in Scherpenisse overbodig wordt. Is afstand bestuur-bestuurder groter dan ooit? Oosterschelde en recreatie- milieu-gevaar. II Thoolse begrotingsbeschouwin gen met: ARP 64 mille gemeenschapsgel den in Voortuintjes KVP Thoolse ambulancedienst handhaven CHU Mogelijkheden voor sport zaal en zwembad VVD Unieke mogelijkheid voor jachthaven PvdA Miljoenen voor gemeente huis te gortig SGP Sportuitgaven schrikbarend hoog 0 Nieuw gymlokaal LTS neusje van de zalm.- 0 Fout bij grondverkoop kost Tho len 18 mille 0 Geen hoger Waterschapsgeschot maar wel 1 gulden meer zuive- ringslasten. 0 Rode Kruis colonne draait goed. 0 Jan Overeenkam.... droom en werkelijkheid. 0 Winkelweken draaien naar suprise-avond. 0 Adverteerders zetten beste beentje voor. 0 Stemmen van lezers over honde- poep. 0 In Thoolse derby reserves winst voor Smerdiek. 0 WIE NIET W IL ZIEN, IS OOK NIET MET EEN BRIL GE HOLPEN. 0 Dit nummer bestaat uit 20 pagi na's. Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie I.M. Dhr. M.J. Geuze uit Poortvliet is maan dagmiddag beedigd als lid van de Thoolse gemeenteraad. Hij volgt in de CHU-fractie J.D. de Korte uit Sint- Maartensdijk op. die om gezondheids redenen tussentijds aftrad. Burgemeester J.E. van Boeijen felici teerde dhr. Geuze en heette hem wel kom. "Voor velen bent u geen vreemde. U keert weer terug in de raad waarin u ook de vorige periode een tijdje zitting had. We weten wel ongeveer wat we aan elkaar hebben. Ik hoop op een goede en constructieve samenwerking tot heil van de gemeente. Ik wens u sterkte en even veel voldoening bij de uitoefening van deze functie", aldus de burgemeester. Dhr. Geuze zei dat hij voor de tweede keer tussentijds in de Thoolse gemeen teraad kwam. De eerste keer was het geen verrassing maar nuhij er niet op gerehad kend d»t z'n jeugdige voorgan ger vaarwel moest zeggen. Ik hoop m'n beste krachten aan dit raadswerk te kunnen geven. Uit belangstelling heb ik steeds de raadsvergaderingen gevolgd. Ik heb wel eens gezegd, dat is goed ge daan maar ook: zijn ze daar met z'n ze ventienen zo oud voor geworden, aldus het nieuwe CHU-raadslid Geuze. In verband met het vertrek van De Korte voorzag de raad nog in verschil lende vacatures in raadscommissies. Dhr. Geuze werd lid van de commissie voor georganiseerd overleg en plaats vervanger in vier commissies. Dhr. Ver- sluijs werd lid van de commissie finan cien. B en W van Tholen ontvouwen maan dagmiddag hun plannen voor de ver bouw en uitbreiding van het gemeente huis in Sint-Maartensdijk. De commis sie bestuurlijke aangelegenheden van de Thoolse gemeenteraad (waarin alle fractievoorzitters zitting hebben) heeft al een paar besloten vergaderingen aan dit onderwerp gewijd. De bedoeling is dat de gemeenteraad donderdag 9 december een extra verga dering houdt met de huisvesting van de bestuurszetel als enige voorstel. Maandagavond om zeven uur (niet om half acht zoals eerder was aangekon digd) beginnen b. en w. in het gemeen tehuis te Tholen met de beantwoording van de algemene beschouwingen van de zes fracties over de gemeentebegroting 1977. Burgemeester J.E. van Boeijen en de wethouders C.J. Moerland. L.J. Koop man en A.J. Scherpenisse zullen dan zo duidelijk proberen te zijn dat de tweede vragenronde van de fracties beperkt blijft. Of die tweede ronde maandagavond in derdaad nog aan de orde komt. hangt van de al of niet uitvoerige beantwoor ding van b. en w. af. Er is nog een derde begrotingsavond gepland op maandag 29 november.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1