Thoolse raadsleden voor de microfoon SPS werkte zich via HNC naar de tweede promotieplaats G.S. over halvering bestemmingsplannen D'ee Poortvliet en Stoofweg StAnnaland 25 jaar Eendrachtbode medewerking Flipland wil Philipsdam buiten de deur houden Vervolg van pag. 1 KAA BEE VOORLICHTING THOOLSE EINDEXAMEN KANDIDATEN Maandagmiddag om twee uur raadsvergadering W. VAN DER KREEK EVERS MODE BOETIEKS 8 ^uyt/ooeé Ikrkrs Jenniskms y^frera W. VAN DER KREEK EENDRACHTBODE 9 "DE GROTE VAN DALE" 2 delen 175,— Vervolg van pag. 7 WHS 4 door Thoolse soortgenoot gekraakt Dubbele cijfers Tholense Boys 3 - Noad 3 Vosmeer 3 won van Dosko Vosmeer 4 stevige nederlaag in Kruisland Antwoord op vragen van statenleden Nieuwkerk en de Jager EENDRACHTRUITERS Nieuwe modellen ^^12 Nieuwe Fliplandse haven VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD ANTON PIECK nu 58,— Donderdag 11 november 1976 De gemeenteraad van Tholen bespreekt maandagmiddag om twee uur voor de begrotingsbehandeling 1977 nog een aantal voorstellen, waaronder de aan schaf van discussie-apparatuur in de raadszaal. Bovendien wordt dhr. M.J. Geuze uit Poortvliet beëdigd als opvol ger van chu-raadslid J.D. de Korte uit Sint-Maartensdijk. In verband hiermee moet ook in de vacatures van verschil lende raadscommissies worden voorzien. Als ze het zelf goed vinden, zijn de Thoolse raadsleden binnenkort luid en duidelijk te horen tijdens de maande lijkse raadsvergadering. B en W hebben blijkbaar nog voldoende ruimte in de begroting 1976 kunnen vinden om een extra investering te doen: de aanschaf van discussie-apparatuur in de raads zaal. Een bedrag wordt niet genoemd voor deze uitgaaf, die niet gepland was in de begroting 1976. Documentatie met een uitvoerige uiteenzetting van de mo gelijkheden en een uitgebreide offerte liggen voor de raadsleden ter inzage. Voor publieke tribune "Het is uw raad ongetwijfeld bekend dat het volgen van het gesproken woord tij dens (raads)vergaderinéen dikwijls geen onverdeeld genöegen is. Zowel voor de deelnemers aan de discussie als voor de zich op de publieke tribune bevindende toehoorders. Dit vanwege het beperkte volume van de menselijke stem en door de gebrekkige wijze waarop zich het ge luid in de raadszaal voortplant en ver breidt. Teneinde tot een meer bevredi gende situatie te komen hebben b en w zich laten voorlichten door een geluid sadviseur van Philips over de meest ge schikte apparatuur om een zodanige ge luidsspreiding te verkrijgen, dat de stem van degene die aan het woord is voor allen in de raadszaal duidelijk verstaan baar het is. Zijn advies is over te gaan tot aanschaf van Philips discussie-systeem. Dan zal iedereen alles kunnen volêen wat de deelnemers aan de discussie te berde brengen. Ook de toehoorders omdat het discussie-systeem aangeslo ten kan worden op een omroepsysteem (luidsprekers). De apparatuur is geheel mobiel zodat ze niet aan de huidige raadszaal gebonden is, maar eveneens geschikt is voor de toekomstige raads zaal. Een soortgelijke installatie is o.a. in BERGEN OP ZOOM Advertentie TM. gebruik in Kapelle. Deze blijkt goed te voldoen", aldus b. en w. aan de Thoolse gemeenteraad. Monumentenwacht Onlangs is de afdeling Zeeland van de stichting Monumentenwacht Nederland opgericht. Deze stelt zich ten doel door het nemen van voorzorgsmaatregelen de veelal kostbare reparaties en restauraties van monumenten-gebouwen te beper ken of te voorkomen. B en W vinden het ook voor de gemeente Tholen een zin nige zaak om van deze dienstverlening gebruik te maken. Momenteel heeft de gemeente tien objecten in eia.endom die voor periodieke controle door Monu mentenwacht in aanmerking komen: 6 kerktorens, 3 gemeentehuizen en de Gasthuiskapel. Wat de kosten zijn. wordt niet vermeld. Voor deelnemers uit de gemeente Tho len willen b en w de stichting werkplaats voor vrije kunstbeoefening creatief cen trum de Kraal te Bergen op Zoom sub sidie geven: over 1974 2004,75, over 1975/ 1161,60 en over 1976/ 3620.85. Uitkering historische stadskern Met terugwerkende kracht tot 1973 krijgt de gemeente voor Sint- Maartensdijk een uitkering volgens de verfijningsregeling historische stadsker nen. De oppervlakte is door het minis terie berekend op 6 ha. Per hectare wordt 10.000 gulden uitgekeerd, terwijl het uitkeringspercentage 424% op dit bedrag van toepassing is. Voor '76 bete kent dat 254.400 gulden. Dit bedrag willen b en w toevoegen aan de reserve huisvesting bestuurszetel. Over 1973 is de uitkering historische stadskernen 95.700 gulden, over '74 221.400 gulden en over '75 246.400 gulden. Auto onderhoudsploeg Op de begroting '76 staat 12.000 gulden voor de aankoop van een tweede ver voermiddel voor de onderhoudsploeg gebouwen. Aanvankelijk meenden b en w dat door de reorganisatie van de. on derhoudsploeg de tweede wagen over bodig zou worden. Inmiddels is echter gebleken, dat het werken met 1 ver voermiddel erg ondoelmatig is. Daarom stellen b en w de raad voor, een Renault Super Estafette met verhoogd dak te kopen. Een dergelijke wagen is reeds geruime tijd tot tevredenheid bij de ge meente in gebruik. Vakonderwijs o.l.s. Elk jaar bepaalt de raad het aantal we kelijkse lesuren vakonderwijs aan de openbare lagere scholen. Dit gebeurt door deling van het totaal aantal per week te geven lesuren vakonderwijs aan alle openbare lagere scholen in de ge meente door het aantal onderwijzers. Bij de berekening mag geen rekening wor den gehouden met scholen waar geen vakonderwijs wordt gegeven. Het aantal uren vakonderwijs aan de o.l.s. in Tho- van het kastje naar het bekende muurtje, wat sterk aan energie vreet. Dat bood Smerdiekse aanvallers dan ook steeds meer kansen en toen Post doorbrak leek het eerste doelpunt daar, maar zijn doorgeven aan Jeroense maakte het gat te klein. Het werkpaard Arie Koopman daarentegen loste een knal van een 25 meter en het was 1-0. Toen Ad Jeroense 10 minuten later alleen voor de Stave- nisse keeper kwam werd de voorsprong vergroot" 0-2. Een doorgebroken Geert van Ham werd neergelegd, maar deze strafschop kogelde Ad Jeroense over de lat. De punten waren toch binnen de de uitslag gaf de verhouding goed weer. Bij de 0-0 ruststand had geen enkele WHS speler, want publiek is bij een partij tussen vierde cittallen heel schaars - het vermoeden, dat men zo zwaar de boot zou ingaan, als er tenslotte op een ruilformulier moest worden opgeschre ven. Zeker, ook die eerste helft toonden de gasten zich beweeglijk, niet aarzelend in de defensie en in goed samenspel vaak snel optrekkend naar de groen witte defensie. Met name jeugdleider Piet Schot, die niet steeds van de partij kan zijn, toonde zich uiterst beweeglijk en zag niet op tegen een solo van 25 meter. Dankzij echter een niet minder ijverige Adri Bruynzeel kon er op het middenveld paal en perk worden gesteld aan Thoolse aanvalsdrift. Niettemin kwam Jo Quist al in die eerste periode geheel alleen voor doelman Ko Geuze, toen de andere WHS verdedigers Jo Quist maar lieten lopen. De 20 jaar ge leden spits van Tholense Boys 1, destijds in zo'n situatie altijd goed voor een doelpunt schoot nu jammerlijk hoog over. Hij kreeg in die 90 minuten talrijke kansen, vaak alleen met de WHS doel man voor zich, maar kon er daarvan slechts 1 benutten. Zo was het eigenlijk ook aan de andere zijde, al waren de WHS kansen toch minder groot dan de Thoolse. Bij een goede voorzet van Koos van Maaren had echter de WHS spits te veel tijd nodig en zijn schuiver werd door Abel Potappel gekeerd. Uit een corner kopte een goed inlopende Adri Bruijnzeel keihard over en zijn een tweetje met de spits besloot hij met een schot juisLaan de voor WHS verkeerde kant van de paal. Zoals echter opge merkt kwamen er ook Thoolse doel- punrijpe kansen, maar het bleef die eer ste helft nul-nul. Alle partijen waren dan ook hooglijk verbaasd, toen Tholense Boys na de thee binnen een minuut of 7 driemaal had gescoord, 2 x via Piet Schot, daarna Geert Mulder. De zaak was bekeken. Bij WHS werd er nog wel gewisseld, maar toen was de voorhoede totaal machte loos. Moeiteloos voerde een veerkrach tig Thools elftal de stand naar 0-6 via Jo Quist, Geert Versluijs en Piet Mossel man in eigen doel. Ook Tholense Boys 4 had deze grote kraak niet verwacht, ze ker niet in de pauze toen de stand nog 0-0 was. De leider van de 4e klasse Tholense Boys 3 was tegen hekkensluiter Noad 3 oppermachtig. Er was voor de gasten geen enkel kansje om uit deze ontmoe ting een punt, laat staan winst te halen. Een negentig minuten lang dominerend thuisspelend elftal had het voor het zeg gen en zoals dat meestal gaat werden nog meer kansen gemist, dan doelpun ten genoteerd. Ook dat waren er heel wat. Nu kwam Tholense Boys wel goedkoop aan een ruime voorsprong, want de eerste 3 doelpunten maakte de Noad defensie zelf. Daarna ruktehet Thoolse elftal nog voor rust op tot 5-0. In de tweedehelft werden er opnieuw een handvol gemaakt, zodat over het spel zelf weinig meer te vertellen valt. Alleen dan nog dat Bram Walpot voor Noad de eer redde: 10-1. Er kwamen niet veel doelpunten aan te pas, maar beide punten bleven toch in Vosmeer in de ontmoeting tegen Dosko 3. Een overwegend sterker thuisclub en in de eerste helft maakte Daan Vaders al een correct doelpunt, maar de arbiter keurde het om onduidelijke redenen af. In de tweede helft opnieuw een thuis club overwicht, maar het beslissende doelpunt bleef lang achterwege. Negen minuten voor het einde soleerde Toni Lindhout door de Dosko defensie en schoot in de uiterste hoek. Dosko drong daarna nog wel aan voor de gelijkmaker, maar zover liet Vosmeer 3 het niet ko men. Het werd 6-0 in Kruisland, zodat Vos meer 4 met een half dozijn doelpunten tegen ten onder ging. Niet onverwacht, want een tweede senioren elftal is mee stal wel te sterk voor een vierde. De doelpunten werden over beide helften goed verdeeld. 3-0 met rust, 6-0 eind stand. Veel mogelijkheden waren er voor de gasten niet om de eer te redden. len is 13 xh en het aantal verplichte leer krachten 8. Poortvliet 5-3, Sint- Maartensdijk 4 >/2-7, Stavenisse 3-5, Sint-Annaland 5-5, Oud-Vossemeer 3 3/4-3, totaal 34 3/4 31 1 15/124. Het aantal wekelijkse uren vakonderwijs vóór de openbare lagere scholen op Tholen is voor 1977 1 15/124. Garantie bij woningbouw Op initiatief van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, de Consumen tenbond en een aantal andere instanties is de* stichting Garantie Instituut Wo ningbouw gevormd. Dit om een einde te maken aan soms minderi prettige en fi nancieel onaantrekkelijke situaties voor kopers van eigen woningen. Afbouw van woningen kwam soms in gevaar door onvolledige of onjuiste voorlich ting. het ondertekenen van juridisch eenzijdige contracten en de inschakeling van niet bonafide aannemers. Dat kan heel gemakkelijk voorkomen omdat de meeste kopers zich in de wereld van makelaars, huizenverkopers, financiers en bouwondernemers als een kat in een vreemd pakhuis voelen. Koper en ver koper hebben er belang bij dat de koop van een huis zo soepel mogelijk verloopt en dat nieuwbouwhuizen aan bepaalde kwaliteitsnormen voldoen. In navolging van andere gemeenten en na overleg met de raadscommissie on roerende zaken willen b en w de ver koop van bouwgrond uitdrukkelijk af hankelijk stellen van de voorwaarde dat de desbetreffende bouwondernemer moet staan ingeschreven bij het Garan tie Instituut Woninébouw. Onder bou wondernemers worden verstaan zij, die zich belasten met het bouwen of laten bouwen van woningen voor rekening en/of risico met het oogmerk die aan derden te leveren. Door inschrijviné bij het Garantie Insti tuut Woningbouw verplicht de bou wondernemer zich o.a. nieuwe wonin gen alleen te zullen aanbieden met de garantie - -en waarborgregeling van het instituut. De koper krijgt o.a. de zeker heid dat tijdens de bouw steekproefsge wijs controles worden uitgevoerd door inspecteurs van het instituut. De raadsvergadering in Tholen begint maandagmiddag om twee uur. "De subcommissie voor de gemeente lijke bestemmingsplannen van de Pro vinciale Planologische Commissie (PPC) adviseert onafhankelijk. Het staat deze commissie dus vrij al of niet van de gedachten, die in de ambtelijke vooront werpen van uitwerking nota bewonings- patroon zijn neergelegd, gebruik te ma ken." gedeputeerde Staten van Zeeland ant woordden dat op schriftelijke vragen van de CD A-statenleden E.Ph. Nieuwkerk uit Poortvliet en G.J. de Jager uit Anna Jacobapolder naar aanleiding van de halvering van de bestemmingsplannen D'Ee Poortvliet en Stoofweg Sint- Annaland door de PPC. De Thooise raadscommissie ruimtelijke ordening heeft deze bevoogding en beknotting scherp veroordeeld. G.S. wijzen erop, dat zij bij de behan deling van de nota bewoningspatroon in de statenvergadering van april niet de toezegging hebben gedaan dat er eerst overleg zou plaatsvinden voordat de PPC in haar advies zo fors in gemeente lijke plannen zou ingrijpen. Wel hebben Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van Eendrachtbode medewerkers, ditmaal in de Sint-Philipslandse Druiventros, was er de huldiging van de vertegen woordiger van WestBrabant, de heer S. Janse te Hoogerheide. Hij vervult d sinds 1951 de functie van advertentie verkoper inzonderhei voor Bergen op Zoom. De directie herinnerde er aan, hoe de heer Janse na "een 7-jarige Eendrachtbode-verschijning zich met genoemde functie belastte, toen het Bergse bedrijfsleven meer en meer ont dekte, dat aanbiedingen in dit nieuws blad begon niet vruchteloos bleven. Het Bergse bedrijfsleven schriftelijk op drachten door te geven, maar die kwa men dan veelal op het nippertje binnen en bemoeilijkten een gespreide krante- vervaardiging. De heer Janse bracht niet alleen daarin wijziging ten goede, maar toonde zich in de loop der jaren een bij het bedrijbfsleven ingeburgerde ver trouwensman. Vaak wel twee- tot drie maal terug voor eenzelfde opdracht en toch volhouden, 25 jaar lang. Er werd in het Markiezaat daardoor voor de EB een Op het laatste streekconcours te Klun- dert wisten enkele Eendrachtruiters be slag te leggen op de prijzen. In de B- dressuur behaalde D. Vermaas met Mariël een 2e prijs en H. Brooymans met Leonie een 3e prijs. H. Brooymans won met Leonie de caprilleproef. Marja Brooymans werd met Dorian le bij het L-springen ponies en Phily Brooymans le bij het L-springen paarden. Op het ponyconcours te Halsteren kon de ponyclub 4 nieuwe leden presente ren. 2 van hen behaalden een prijs, na melijk Bram Bevelander een 2e en 5e prijs bij de sportnummers en Yolanda Geluk een 6e prijs bij een sportnummer. Hella Brooymans behaalde een 4e prijs en Jet Brooymans een 2e prijs in de L-2 dressuur. Marja Brooymans behaalde met Dorian een 2e prijs bij L-springen en een 6e prijs in de L-l dressuur. Te Oostkapelle won J. van Dalen de zware cross paarden en werd Marja Brooymans 4e bij de zware cross ponies. eosooscoososo Alles van de beste merken Spijkerbroeken Spijkerrokken Spijker-overalls Spijkerjurken Ruit-blouses Nappa jacks Zuivelstraat 17-21 Bergen op Zoom >OOCGOOCCOOOOO van beroemde merken. Ook in de super nauw keurige Quartz horloges bieden wij U een topkollektie tcp\ rCECi JUWELIERS riTFP DIAMANTAIRS Grote Markt 5 - Tel. 35514 BERGEN OP ZOOM Advertentie IM relatie opgebouwd, die ondanks welke concurrentie ook, een blijvende basis heeft. Daar waren voor de heer Janse niet zel den tegenvallers, als bijvoorbeeld een goede klant zo groot was geworden, dat men voortaan de opdrachten via een advertentiebureau verwerkte. Toch bleef er dank zij een nimmer verflau wende aktiviteit een debiet over. De di rectie noemde het bij die huldiging een van de meest ondankbare functies die men bij een krant kan hebben. Niet al leen omdat men zo vaak een "blauwtje" loopt, niet alleen omdat men herhaalde moeite moet doen voor het ene resultaat, maar omdat het altijd weer beter zou moeten en altijd weer meer resultaat zou moeten opleveren. Toch, zo wist de directie met zekerheid, kan de heer Janse bij het Bergse be drijfsleven een potje breken, omdat hij zo vaak stukken weet te helen. 25 jaar lang zijn hij en zijn vrouw ook graag geziene en plezierige gasten op de Eendrachtbode-bijeenkomst. Eigenlijk mag het bedrijfsleven u even goed erkentelijk zijn als andersom en zeker is, dat de uitgevers van dit nieuwsblad u dankbaar zijn voor dat volhouden, voor de uiterst correcte be handeling en het nimmer aflatende pleidooi bij ons voor uw clienten, aldus ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM, uitgever Heijboer. Als blijk van waar dering werd aan mevr. Janse een fraaie plant en aan de zilveren medewerker een fotoboek van Zeeland aangeboden plus een envelop met inhoud. Waarderende woorden volgden er ook nog van de vml. mede-uitgever de heer C.J. Zachariasse, die er van overtuigd was, dat hij het werk van dhr. Janse geen jaar zou hebben volgehoudeTt. Het grote pluspunt was vooral de correcte houding van deze medewerker, zo wist dhr. Zac hariasse, die het echtpaar, maar ook de directie feliciteerde met deze volhouder. In zijn dankwoord zei de heer Janse het inderdaad wel eens moeilijk te hebben met dit werk, dat geen hoofdtaak is maar een bijfunktie. Ik heb mogen leren en dat ook willen toepassen, dat het voor een advejtentie- vergaarder noodzakelijk is niet alleen altijd correct op te treden, maar ook nooit kwaad te worden. Welke onrede lijke eisen men ook zou stellen. Vervol gens vriendelijk contacten te blijven on derhouden met de concurrentie, al valt dat soms moeilijk en met tarieven niet te marchanderen, zoals ook de directie niet zou toestaan. Het is, zo besloot dhr Jan se, vooral de bezieling van de directie, die me ook tot de energie brachten om door te gaan. Bovendien heb ik bewon dering voor het feit, dat men voor een zo betrekkelijk klein gebied een zo inten sieve lezerskring wist op te bouwen en te bestendigen. Men moet nogal ver zoe ken om voorlichting te krijgen, zoals dat voor de bewoners van Tholen en Sint Philipsland wekelijks in de bus komt. Tenslotte is er die 25 jaar immer de goede verstandhouding tussen voorma lige en huidige uitgevers gebleven. Daarom zo besloot Dhr. Janse, wil ik dit werk bij gezondheid nog graag vervol gen. G.S. toegezegd, dat zij de uitwerking van de nota bewoningspatroon niet zouden toepassen voordat de staten daarover hebben kunnen oordelen. Dit neemt overigens niet weg dat bij de beoordeling van bestemmingsplannen altijd aleen een bepaalde beleidslijn is gevolgd op het gebied van de bevol kingsspreiding. Uiteraard is de PPC daarvan op de hoogte. Men zal daar ook zeker rekening mee houden bij het beoordelen van bestemmingsplannen die voor vooroverleg worden ingezon den. Dat ook zij gebeurd bij de plannen D'Ee en Stoofweg. Het vooroverleg omtrent ontwerp-bestemmingsplannen speelt zich niet via ons college af, doch rechtstreeks tussen de subcommissie voor de gemeentelijke bestemming splannen van de PPC en de gemeenten. Plan Kom Poortvliet G.S. hebben nog geen besluit genomen inzake het al of niet goedkeuren van het bestemmingsplan Kom Poortvliet. Wij kunnen op dit moment nog niet meede len wanneer onze beslissing op dit op 3 augustus door ons ter goedkeuring ont vangen plan, tegemoet kan worden ge zien. Wel willen wij met nadruk stellen dat het feit, dat een ieder door het in dienen van bezwaren het rechtsgeldig worden van een plan soms jaren kan vertragen, bij de beoordeling bij ons slechts een ondergeschikte rol speelt. Deze bezwaren-mogelijkheid wordt im mers door de wet op de ruimtelijke or dening gegeven en is niet een door ons college ontworpen rechtsgang. Naar onze mening dienen de gemeenten bij het ontwerpen en vaststellen van plan nen rekening te houden met de mogelijk zeer lange tijdsduur van de procedure. Mocht echter blijken dat tengevolge van het eventueel instellen van beroep bij de Kroon tegen onze nog te nemen beslis sing op het plan Kom in de eerstko mende jaren niet kan worden voorzien in de door ons erkende woningbehoefte in Poortvliet, dan zijn wij bereid de si tuatie opnieuw te bezien. Grondprijzen G.S. menen dat bij de beoordeling van uitbreidingsplannen de voor die woon kernen wenselijke planologische ont wikkeling uitgangspunt moet zijn. Daarbij wordt natuurlijk zo veel moge lijk rekening gehouden met de voor elke kern specifieke aspecten, waaronder ook de financiële consequenties. In het alge meen kan ook in kleinere plannen vol doende flexibiliteit en voldoende ruimte voor sociale woningbouw worden opge nomen. Verkleining van plannen be hoeft ook niet zondermeer verhoging van grondprijzen met zich te brengen. In plan D'Ee gaat het om 77 huizen met LADY FOUNDATIONS - LINGERIE - BADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM ..DE ZAAK MET DE RODE PUI Advertentie I.M. terschap. In de driemaandelijkse be richten van Rijkswaterstaat zal hierover binnenkort een publicatie verschijnen. Drs. H.L.F. Saeys, hoofd van de onde rafdeling biologie van de afdeling mi lieuonderzoek van de Deltadienst te Middelburg, zag de natuurbeschermers ook als gegadigden voor de schorren. Hij wees erop dat 70% van de schorren en 30-40% van de slikken verloren gaat in het getijdegebied. Bij de Oesterdam kan er nog wat aangroeien, maar bij de Phi lipsdam niet. In het zoete gedeelte liggen er mogelijkheden op de schorren voor de landbouw, maar ook de milieube schermers zullen dit willen hebben voor compensatie van verloren gegaan na tuurgebied. Ir. v.d. Meer stelde dat bij bepaling van het tracé de nadelen voor de mensen die in het gebied wonen, worden afgewo gen. Of die belangen echter de doorslag geven, waagde hij te betwijfelen. Dhr. De Jager zag voor de landbouw als ge heel het oostelijk tracé als het beste. In het westelijk tracé krijg je enorm veel snijschade. Compensatiegrond zag dhr. De Jager niet direct zitten. Ir. Huis in 't Veld deelde nog mee dat het provinciaal bestuur van Zeeland ge vraagd heeft om bij de Philipsdam- werken rekening te houden met een thuishaven voor de Fliplandse schip pers. De burgemeester vulde aan t hij een haven met een bedrijfsterrein wil aan diep vaarwater om de werkgelegenheid wat op te krikken. Dhr. A. Verbree concludeerde dat men dan op het grondgebied van Bruinisse zou komer\. Dat zou een nieuw Haven schap betekenen. De burgemeester zei al overleg met zijn collega van Bruinisse te hebben gehad om dan samen de haven aan te leggen. Waar de haven echter zou moeten komen, kwam niet uit de verf. De burgemeester stelde aan het eind van de voorlichtingsbijeenkomst dat het een goede zaak was om achtergronden bij de aanleg van de Philipsdam te geven. Ook konden inwoners hun belangen beplei ten. De Philipsdam zal een brok werk gelegenheid betekenen, maar ookfhet verdwijnen van de veerpont. Dan zal misschien ook het Rode Kruis een veer moeten laten, aangezien Sint Philips land nu elk jaar aan de Rode Kruis col lecte top staat dankzij de inzameling aan 'tVeer. Een film over de afsluiting van de Gre- velingen completeerde deze voorlich tingsbijeenkomst. die van de zijde van Rijkswaterstaat verder werd bijgewoond door ing. M.K. Krijger, hoofdproject leider bouw Philipsdam. ing. Moerman, hoofd ontwerp waterbouwkundige wer ken Oost. ing. H. Verhey, hoofd dienst- kring Zierikzee en ing. H. Bijl. hoofd stafafdeling voorlichting en documen tatie te Zierikzee. een gemiddelde grondprijs van 52 "0 per m2 en in plan Stoofweg om 220 1 uizen met een gemiddelde grondprijs ,n 61,- per m2. Bruinisse 227 - 84.-. Ar- nemuiden 325 - 59,37. Kortgene 35 - 55,30, Kapelle 20 - 50.23. Midden- Schouwen 53 - 45.50, Hulst 156 - 41.57 en Sas van Gent 221 - J' 36.15. De uitgifteprijs voor sociale woningbouw ligt lager dan de gemiddelde uitgifte prijs. Oud-Vossemeer/Scherpenisse Verkleining van de plannen in Poort vliet en Sint Aünaland behoeft volgens G.S. niet in strijd te zijn met eerder goedgekeurde plannen in Oud Vosse- meer en Scherpenisse. Met het plan Oud Vossemeer Oost, goedgekeurd in fe bruari 1975, kwam de capaciteit aan woningbouw voor Oud Vossemeer op ruim 100 woningen. Dat stemde onge veer overeen met de behoefte aan hui zen in deze kern om gedurende circa tien jaar de natuurlijke groei van de bevol king en de gevolgen van gezinsverdun ning op te vangen. De relatief grote omvang van het in au gustus 1973 goedgekeurde plan West Scherpenisse houdt verband met de omstandigheid dat ten tijde van het overleg over dit plan de ontwikkelings kansen van het industrieterrein tussen Sint Maartensdijk en Scherpenisse aan merkelijk gunstiger werden beoordeeld dan nu het geval is. Qp grond daarvan werd voor dit ten opzichte van het in dustrieterrein relatief gunstig gelegen uitbreidingsplan een ruime marge ac ceptabel geacht. De capaciteit van de plannen in Poortvliet en Sint Annaland zal op vergelijkbare wijze door ons wor den beoordeeld. Daarbij zal uiteraard rekening worden gehouden met ver schillen in grootte tussen de kernen en verschillen in mogelijkheden binnen deze kernen om aan de woningbehoefte tegemoet te komen. In vergelijking met enkele jaren geleden wordt nu meer de nadruk gelegd op het zoveel mogelijk benutten van bouwmogelijkheden die binnen de bestaande- kernen aanwezig zijn, mede door verbetering en verrui ming van de faciliteiten voor o.m. reha bilitatie. Kleinere kernen G.S. zullen over de doelstelling van de Thoolse gemeenteraad om ook kleinere kernen te laten uitgroeien tot een niveau waarop basisvoorzieningen kunnen functioneren pas een voorlopig stand punt bepalen, nadat het college het voorontwerp-uitwerking van de nota bewoningspatroon voor Tholen heeft ontvangen en nadat daarover het advies van de commissie van advies en bijstand voor de streekplannen is ingewonnen. In hoeverre van een '^beknotting" sprake is, kan eerst bij de beslissing omtrent de al of niet goedkeuring van de betref fende bestemmingsplannen worden beoordeeld. Wij kunnen niet reeds nu beslissen of wij te zijner tijd het advies van de subcommissie voor de gemeen telijke bestemmingsplannen zullen vol gen of niet, aldus G.S. van Zeeland op schriftelijke vragen van de CDA- statenleden Nieuwkerk en De Jager over de plannen D'Ee Poortvliet en Stoofweg Sint-Annaland. ALLE SOORTEN Bosstraat 40 - Tel. 3 43 68 BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. Eindexamen-kandidaten met hun ou ders (van de gemeentelijke en christelijke Mavo 3 4 uit Tholen hebben gister avond in Bergen op Zoom een voorlich tingsbijeenkomst bijgewoond. Dat ge beurde in de Roncalli scholengemeen schap/ Antonius Mavo in de Tulpstraat te Bergen op Zoom. waar 750 eindexa menkandidaten Mavo uit West Brabant, Tholen en Sint Philipsland uitgenodigd waren. Men kon zich tevoren voor 3 van de 26 bijeenkomsten opgeven om zich te laten voorlichten over de mogelijkheden van o.a. de M.E.A.O... pedagogische acade mie. school voor laboratoriumperso- neel. enz. De bijeenkomsten begonnen steeds om 19.30. 20.30 en 21.30 uur. Vanavond, donderdag, wordt in het zelfde gebouw een soortgelijke bijeen komst georganiseerd voor eindexamen kandidaten Havo/VWO. Dit is bedoeld voor leerlingen van de Rijksscholenge meenschap. Moller, Roncalli en Juve naat. zijn leven - zijn werk (na 1 jan. '77 78.— BERGEN OP ZOOM Lievevrouwestraat 12 - 14 - 16 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9