VAN DER KREEK VOETBAL 4 PROGRAMMA Nogal wat verliespun ten voor onze topclubs )l/aterUy-\fonuM£r VOETBAL UITSLAGEN Donderdag 11 november 1976 EENDRACHTBODE 7 Misverstand kostte WHS verdiend punt in Lekkerland Ook tegen 10 man geen Smerdiekse winst Vosmeer eerste nederlaag in Roosendaal Na sterke partij won Smerdiek 2 in Veen Geen doelpunten Tholense Boys 2 - VVN 2 SPS zit nu in de promotie 20 delige grote Winkler Prins encyclopedie met GRATIS culinaire encycl. Compleet uit voorraad leverbaar 1850, termijnbetaling mogelijk verder leverbaar 14 delige W.P.- 2 delige W.P. 1 delige W.P. medische - dieren - technische - geschiedenis W.P. encyclopedien BERGEN OP ZOOM Lievevrouwestraat 12-14- 16 Tel. 01640 ^34500 of 37176 WHS reserves winst in Lage Zwaluwe Ook bij Vosmeerse reserves 0-1 Stavenisse zakte 3 plaatsen na verlies bij ONI Sterk spelend Noad verloor van nog sterker Breda Een half uur te weinig bij Noad 2 - Vrederust 2 Smerdiek 3 tweede nederlaag WHS 3 hield punten vast Stavenisse 2 domineert Stavenisse 3 redde het niet Vervolg op pag. 9 MODEBRILLEN SPS werkte zich via HNC naar de tweede promotieplaats Aan de top van ons streekvoetbal moest WHS een toontje lager gaan zingen op de ranglijst, nu het in Nieuw-Lekkerland verloor van de leider in de tweede klasse B van het nationaal zaterdagvoetbal. Die nederlaag was niet verrassend, eerder onverdiend, want de partijen gingen vrij gelijk op en de thuisclub had zich via een puntenverdeling ook tevreden gevoeld. Smerdiek zag geen kans om van 10 Yersekenaren te winnen en blijkt telkens met een puntenverdeling genoegen te moeten nemen. Dat houdt de blauwen overigens wel in de derde klasse met een uiteraard wel magere produktiviteit. Vosmeer liep tegen z'n eerste nederlaag aan en dat is na 9 wedstrijden op zichzelf niet zo deprimerend, ware het niet dat er toch iets van de glanzende vorm tijdens het competitiebegin verloren schijnt te gaan. Uiteraard mag men niet vergeten, dat Alliance tot de sterkste formaties in deze afdeling gerekend moet worden. Tholense Boys was vrij, maar zag wel, dat de kopgroep zich aardig consolideert, zodat er na een bijna halve competitie nog moeilijk een redelijke prognose te geven is van moeilijk- en mogelijkheden. Dat geldt ook voor het reserve-elftal, dat het overigens goed blijft doen, maar even eens een aardige kopgroep rondom zich verzamelde. In deze afdeling gaan de Smer- diekers gestaag uit de gevarenzone raken en zijn bezig een goede middenmootgooi te doen. SPS boekte punten- en kiasseringswinst met in het huidige stadium zelfs de tweede promotieplaats in handen en daardoor nog zeer hoopvolle perspectieven. De WHS reserves mogen niet mopperen, want uit te winnen van Zwaluwse Boys is volop meegeteld. Somber ziet het er voor deze groen-witte formatie niet uit om de 1ste klas reserve te kunnen prolongeren. Sportclub Stavenisse duikelde enkele plaatsen op het ene doelpuntje dat Oni zaterdag wel en Stavenisse niet wist te scoren. Smerdiek 3 stond de leidersplaats af aan Dinteloord 3, nu het een tweede nederlaag in successie opliep, maar zich nog wel in de kopgroep weet. Noad had het op eigen veld beter moeten doen dan van Breda te verliezen en daarmee wat leiderspositie prijs te geven. De Noad reserves blijven nog altijd volop in de running, maar SPS 2 moet een toontje lager zingen. In de vierde klasse is het vrijwel allemaal derby met koplopers Tholense Boys 3 en Stavenisse 2, terwijl Tholense Boys 4 toch ook wat verrassend WHS 4 verpletterde. De Vosmeerse reserves 2 en 3 boekten winst, maar Vosmeer 4 kreeg de vellen. De WHS dames nemen een middenpositie in op de ranglijst, waar de girls van Tholense Boys hekkensluiters zijn. Het was 2 minuten na rust in de span nende partij voetbal Nieuw Lekkerland - WHS. De eerste helft was met 1-1 af gesloten en de thuisclub had ervaren, dat men niet zo maar over de groen- witten kon lopen. Er was voor die tweede helft nog maar goed en wel af getrapt of een WHS-er maakte enkele meters voor het strafschopgebied een overtreding, zoals er in deze wedstrijd zoveel aan beide kanten werden ge maakt. Ging de hand van scheidsrechter Jan van de Velde uit Vlissingen alleen maar de hoogte in om de groen-witte formatie nog wat verder achteruit te dringen? Voor de WHS-ers was het een duidelijk sein dat het om een indirecte vrije trap ging. De Nieuw Lekkerlander Arie van de Ham plaatste zich achter de bal, knalde... en niemand van de groen- witten stak een voet of (keepers)hand uit, maar het was wel raak in de boven hoek: 2-1. De glimlach van een afge keurd doelpunt bestierf op de WHS ge zichten, toen arbiter Van de Velde naar het midden wees. Dit misverstand bete kende een nederlaag voor de Sint An- nalanders. Niet alleen een ongelukkig ontstane achterstand, maar wat het veldspel en de geschapen kansen betreft ook een onverdiend puntenverlies Te voren wist men het tegen de koploper in deze klasse met een hoogste doelpun- tenscore uiterst moeilijk te zullen krij gen. Inderdaad had de thuisclub techni sch iets meer in de mars als geheel, maar deze zaterdag had men niet de overhand op de tegenpartij. Integendeel, de groen-witten wisten zich meer kansen te scheppen dan de thuisclub, maar men moet ook doelpunten maken om te winnen. Er was bij de WHS-ers nu weer grote inzet, al keek men al na 4 minuten tegen een achterstand op. Ook dat werd een wat merkwaardig doelpunt. De bal was volgens grensrechter Keur namelijk over de zijlijn gegaan en zijn vlag ging de hoogte in. Scheidsrechter Van de Velde meende dat de lijnman voor bui tenspel appelleerde en daarvan was in derdaad geen sprake. De situatie was wel oorzaak dat er een seconde verslap ping was in de WHS defensie, die op een uitgooibal rekende, maar de thuisclub vleugel trok de bal voor het doel, waar Ton van Wijk gemakkelijk Wim Fase kon passeren: 1-0. De groen-witten lie ten zich door deze teleurstelling niet de primeren en raakten uitstekend in hun aanvalsspel. Theo Moerland gaf daarbij de toon aan met listige passes en zowel Nico Hage als Ko Stoutjesdijk kregen mogelijkheden. De tegenpartij was ook niet van gisteren en Theo Fase en de zijnen konden op hun tenen blijven staan om uitvallen te bezweren. De Lekkerland doelman moest een keer al les strekken om er nog een hoekschop van te maken en Theo Moerland schoot zelfs onderkant lat. De bal kaatste naar beneden, de WHS vonden van over de lijn, de Lekkerlanders vanzelfsprekend niet en ook de arbiter liet doorgaan. In de 36ste minuut kwam er een WHS aanval, die zonder resultaat had kunnen blijven, maar dan ook nog in het boekje genoteerd mag worden. Van Henk Zaterdag 13 november 1976 uur WHS-SSS (Schroots) 15.00 Zaamslag-Smerdiek (Debbaut) 15.00 Serooskerke-Thol.Boys (Schuurb.) 15.00 Thol.B.2-Smerdiek 2 (Leyten) 15.00 FSV-SPS (Brekelmans) 14.30 WHS 2-Zwal.Boys 2 (Nefs) 13.00 Stavenisse-DSE (Zegers) 15.00 Dinteloord 3-WHS 3 (Landa) 13.00 Smerdiek 3-VVN 3 (Tetteroo) 15.00 Dongen-Noad (v. Opdorp) 15.00 SPS 2-BVVB 2 (Rensen) 15.00 Vesting B.3-Noad 2 (Jansen) 13.00 Smerdiek 4-$PS 3 (v.d. Bogert) 13.00 Noad 3-Stavenisse 3 (v.Hoof) 15.(00 Thol. Boys 4-Thol. Boys 3 15.00 Stavenisse 2-WHS 4 (v.Nispen) 13.00 Thol. Boys 5-BWR 3 (Gorissen) 13.00 Zondag 14 november 1976 uur Halsteren-Vosmeer (v. Trier) 14.30 NVS 2-Vosmeer 2 (Bakx) 14.30 Vosmeer 3-HSC 2 (Nefs) 14.30 Vosmeer 4-Moc 5 (v. Meel) 12.00 Bekervoetbal: Voor zaterdag 20 november staat de eerste bekerronde op het programma. WHS speelt uit tegen Wolphaartsdijk (4e klas). Smerdiek uit tegen De Alblas (4e klas) en Tholense Boys thuis tegen Nieuw Lekkerland (koploper 2e klas), De wedstrijden beginneh om Iweé UUh Stoutjesdijk ging de bal razendsnel naar Jan Mosselman, die meteen Theo Moerland bediende. De laatste schoof even voortreffelijk door naar Ko Stout jesdijk, waarmee de Nieuw Lekkerland defensie volkomen uitgespeeld werd. Stoutjesdijk knalde raak en de Nieuw Lekkerlandse supporters brachten de handen even langdurig op elkaar als de groen-witte aanhang: 1-1. Dat was de ruststand en daarmee had WHS' lang niet genoeg gehad voor de geleverde prestaties en de ontstane mogelijkheden. Toen er na de thee al zo snel een achterstand onstond door het al ge noemde misverstand, ging het er aan biede kanten harder toe. De arbiter hield het niet meer volledig in de hand, maar zag over het hoofd, dat Jan Mos selman een trappende beweging maak te, toen dc bal al weg was, terwijl hij Theo Fase wel officieel waarschuwde, toen die met de bal er tussen een sliding maakte en daarbij zonder opzet de an dere partij raakte. Het werden tenslotte zelfs 50 vrije trappen met 27 tegen 23 voor WHS. Na die WHS achterstand moest de thuisclub nog herhaaldelijk de noodrem grijpen, maar de groen-witten benutten de gemaakte kansen niet en dat was bij zoveel goeds aan techniek en inzet toch een Sint Annalands tekort. Nieuw Lekkerland 8 7 1 0 15 19- 7 's Gravenzande SV 9 4 4 1 12 18-15 ASWH 9 5 22 12 16-13 GVVV 8 34 1 10 13- 9 Katwijk 933 3 9 12-12 SSS 8 3 23 8 17-11 WHS 83 23 8 12-10 Lyra 8 3 1 4 7 14-11 Rijsoord 8 3 1 4 7 7-11 PPSC 8 2 24 6 7-10 DOSC 8 1 43 6 9-17 Amemuiden 9 1 3 5 5 9-14 SIZO 8 1 1 6 3 4-17 Over de partij Smerdiek-Yerseke zullen weinig kijkers nog lang nadenken. Het was weinig boeiend en zelfs-toen Yer seke al vlug een man moest missen, kon Smerdiek het numerieke overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Het werd het 5e gelijke spel van de blauwen en de doelpuntenverhouding van 4-4 spreekt nog veel meer dan de overigens toch al genoteerde 7 competitiepunten. Na een kwartier voetbal, waarbij de thuisclub op het middenveld sterker speelde dan Yerseke ging de bal over de lijn. Yerseke moest ingooien en toen Jan Minnaard dat wilde doen, werd hij even opgehou den door Wim Vroegop, die poogde zijn makkers tijd» te geven de vrije man te dekken. De Yersekenaar was meteen aangebrand en sloeg naar zijn Smer diekse collega. Dat betekende voor Minnaard, dat de wedstrijd voor hem al afgelopen was. Hij moest het veld uit voor de arbiter. Smerdiek wist echter de meerderheid niet uit te buiten. Het bleef wat rommelig spelen, te lang combine ren en zag tenslotte vrijwel alles mis gaan. Nauwelijks hoefde de Yersekse doelman op te treden. Er werd die eerste helft niet gescoord. Toen een kwartier na rust de deze middag sterk spelende Adrie van Hemert was doorgebroken, kon een verdediger van Yerseke alleen het vrije schot voorkomen door hands te maken. Dat betekende een strafschop en zo kwam Smerdiek dan tenslotte via Jaap Moerland nog aan een doelpunt: 1-0. De mogelijkheid verder uit te lopen was er wel, maar werd niet benut. Wat wel gebeurde was een officiële waar schuwing voor Henk Brinkman wegens te ruw aanvallen. Unieke kansen kwa men er nog voor Sjaak Moerland en Wim Vroegop, maar zij misten jammer lijk. Toch leek het met dit miniem ver schil wel een thuisclub-zege te worden, tot 2 minuten voor tijd Yerseke een vrije trap te nemen kreeg. Lou Minnaard zette voor en Huib Koster kopte fraai in: 1-1. Een wedstrijd is ook pas bij het eindsignaal afgelopen. Zaamslag 8 4 4 0 12 10- 5 AZVV 7 4 3 0 11 14- 4 Kloetinge 7 2 4 1 8 8-8 Krabbendijke 8 2 4 2 8 6-6 Smerdiek 7 15 1 7 4-4 Hoek 73 1 3 7 11-13 Zwaluwse Boys 7 2 2 3 6 4-6 Wit Zwart 7 1 3 3 5 11-11 Yerseke 72 1 4 5 7-12 PTT-Breda 70 3 4 3 4-10 De negende competitie wedstrijd van Vosmeer heeft het ongeslagen record van acht voorgaande ontmoetingen te niet gedaan. Het was een aantrekkelijke wedstrijd-tussen Alliance en Vosmeer waarin de Roosendaalse ploeg ohget- Wijfèld iljft bedoèlihgeft wat de eihd- klassering van deze competitie betreft heeft laten zien. Het speelde bijzonder snel en goed voetbal, dat de Vosmeer verdediging voor vele problemen stelde. Met name de beide vleugelspelers, de gebroeders van Wezel, bleken over veel snelhgid te beschikken en het gevaar kwam dan ook vooral van deze aanval lers. De eerste opmars was voor Vos meer en na twee minuten kreeg het op links een vrije trap te nemen: De Al liance verdediging bleek in de lucht sterker dan de Vosmeer voorwaarfsen. Aan de andere kant kwam het eerste gevaar na vijf minuten toen een snel ge nomen vrije trap een doelrijpe kans kon scheppen maar Kees Timmermans greep op het laatste moment goed in. De Alliance voorhoede bleef komen en het was Johnny Hopstaken, een der beste spelers van de Roosendalers, die een voorzet van rechts rakelings over kopte. In de 17e minuut was Toon van Wezel op links te snel voor Dree Hommel en zijn voorzet werd door zijn broer over geschoten. Twee minuten later kwam Vosmeer op achterstand toen een hoek schop op rechts door aanvoerder van Nijnatten zo scherp in de doelmond werd geschoten dat verdediger André Aarnoudse de bal via de paal in eigen doel kopte. De bal was nauwelijks mid- denuit genomen of Alliance sloeg op nieuw toe. Een vrije trap wegens ob- struktie werd door aan,o rder van Nij natten schijnbaar ongevaarlijk op het Vosmeer doel geschoten maar tot ver bijstering van de Vosmeer aanhang, blunderde doelman van Daalen door de bal onder zijn lichaam door in doel te laten glippen. Even later ging de Vos meer doelman weer in de fout toen hij een vrije trap van rechts goed had ge pakt maar de bal te ver voor zich ui trolde. Sjaak Levolger maakte zich van de bal meester, maar de Vosmeer ver dediging loste dit goed op. Vosmeer ontworstelde zich hierna vanonder de Alliance druk en na een half uur spelen werd het 2-1 toen Wim Heyboer op rechts goed doorging en zijn voorzet werd door Hans Vaders ineens op de slof genomen en via de lat verdween de bal in het Roosendaalse doel. Vlak voor rust kreeg Alliance eerst nog een goede sco ringskans bij een hoekschop welke door Van Nijnatten werd overgekopt en Vos meer brak op rechts nog een keer uit door Frans Havermans maar zijn voor zet was te ver teruggetrokken om zijn medespelers in een goede schietpositie te brengen. Na rust ging Vosmeer fana tiek in de aanval en na drie minuten spelen leek de gelijkmaker er in te zitten toen Frans Havermans een mooie kans kreeg om van dichtbij te scoren maar hij miste de bal half waardoor de 2-2 stand niet op het bord kwam. Twee minuten later voorkwam doelman Van Daalen een zeker schijnend doelpunt door met zijn lichaam een schot van Sjaak Levol ger te blokkeren nadat deze door Van Wezel in een goede schietpositie werd gebracht. Even later kreeg Vosmeer op de rand van het 16 meter gebied een vrije trap te nemen maar de Alliance muur stond goed opgesteld en ook deze kans ging verloren. Uit de tegenaanval moest de Vosmeerse defensie een hoek schop toestaan. Johnny Hopstaken kwam in goede positie, maar met een sliding kon aanvoerder Leo Havermans erger voorkomen. De gasten gingen nu met macht en man ten aanval, maar er volgden wel waarschuwingen door de thuisclub van gevaarlijke counters. Zo kreeg Johnny Hopstaken plotseling ruimte, maar Henk van Daalen redde nu met een schitterende reactie: hoekschop. Vosmeer had achterin geen voldoende mensen meer en dat werd een minuut later fataal. Sjaai Levolger sprintte de ruimte in, kwam alleen voor de Vos meerse keeper en scoorde beheerst: 3-1. Twee minuten later stootten de gasten zich aan dezelfde steen. Weer was Vos meer massaal voorin, weer was er een Alliance uitbraak, nu via spits Johnny Hopstaken. Hij zag Sjaak Levolger ko men en met een lob was nu Henk van Daalen voor de vierde keer deze middag gepasseerd. Een achterstand, die zelfs door Vosmeer niet meer viel goed te maken. Wel werd het nog 4-2 na een half uur voetballen in de tweede helft, toen Hans Vaders een te zachte terugspeelbal onderschepte en scoorde. Het leek een spannend slot te worden, toen de Vos meer spits even later weer z'n mooie doelpuntenkans kreeg, maar hij schoot juist over. Alliance trok zich op eigen helft terug en liet verder niets meer toe, al bleef Vosmeer tot de laatste minuut voor een beter resultaat vechten. DIOZ 9 5 3 1 13 16-5 Alliance 96 12 13 19-12 Halsteren 9 44 1 12 13- 8 Vosmeer 9 44 1 12 12- 9 DIVO 93 5 1 11 12- 9 RSV 8 3 32 9 14-10 Kruisland 9243 8 12-15 Zeeland Sport 8 2 3 3 7 7-6 Kaaise Boys 9 1 44 6 10-17 Hoeven 9 2 1 6 5 10-17 Oudemolen 9 1 3 5 5 4-11 MOC 9216 5 5-15 Taktisch en technisch goed voetballend heeft Smerdiek 2 er in de uitwedstrijd volle puntenwinst aan over gehouden. Met 4 man op het middenveld en 2 voorin zorgde men enerzijds voor een voldoende rugdekking en anderzijds kon men vanuit de tweede lijn gevaarlijk zijn. De tot voor zaterdag nog ongesla gen Veen-mannen hadden deze middag vrijwel niets in de melk te brokkelen. Het enige doelpunt in de partij viel na ongeveer een half uur voetbal. Het leer ging van de rechterzijde van het veld geheel naar links, waar Joppe klaar stond om in vrijheid de bal te controle ren en goed voor te trekken. Wim Vroe gop gaf door aan Rien Koopman, die van een meter of 8 keihard met de lin kervoet in de rechterbovenhoek knalde. De fraaie aanval was even mooi afge rond: 0-1. In de tweede helft een soort gelijke situatie als voor de thee. De Smerdiekse defensie bleef onder leiding van routinier Kloet potdicht en voor Smerdiek was uitbouw van de voor sprong mogelijk. Een schot van Joppe net naast, een lob van Wim Vroegop net over, een mieterse kans voor Kees Zwa- gemaker uit een keurige voortrekker door Jaap de Rijke op een 6 tal meters van het doel toch over. Toch een goede partij voetbal en de reserves van Smer diek hebben nu 6 punten uit de laatste drie wedstrijden. Het overwinningsritme heeft men te pakken. Kijken of dat nog met een 4e zege kan worden uitgebreid op Tholense Boys 2. De Boys hebben in hun thuiswedstrijd tegen VVN de weg naar het net niet kunnen vinden. Al snel in de wedstrijd bleek dat hier 2 ploegen tegen elkaar speelden die in deze afdeling nog de minste doelpunten hadden toegestaan. Het is dan ook een wedstrijd geworden waarin de beide defensies overheersten. VVN startte deze wedstrijd met een of fensief, waardoor de Boys wat onder druk kwamen te staan. Zoals echter al vermeld was de Thoolse defensie ook deze middag weer paraat en kreeg de tegenstander dan ook geen uitgespeelde kansen. Naarmate de wedstrijd vor derde verkreeg Tholense Boys een vel- doverwicht en kwamen ook de Thoolse kansen. Eerst kreeg Frank Kousemaker de bal vrij voor de keeper, doch niet voldoende onder controle en verdween zijn schot over de lat. Enkele minuten later weer een uitstekende kans en ook nu kon Frank het net niet vinden. Na rust verving Cor van Houdt Martin Dinkelberg. Verwacht mocht worden dat ei; nu wat meer „vuurwerk van de Thoolse voorwaartsen zou komen. Doch hetzelfde spelbeeld als voor de rust kreeg men te zien. Twee ploegen die el kaar niets toegaven in de verdediging. Naarmate de wedstrijd vorderde werd de druk van de Boys groter doch de VVN defensie hield schoon schip. Cees de Lange liet zich nog vervangen door Tom Schoep. Hoewel de VVN defensie bekwaam verdedigde, kwamen er in de tweede helft toch nog wel enkele kansen van de Boys. Frank Kousemaker kreeg de bal goed aangespeeld en kon door gaan. Zijn goedgemikt schot in de bo venhoek kon echter door de doelman gevangen worden omdat deze goed op gesteld stond. Verder misten nog enkele schoten de juiste richting. Zo spoedde deze wedstrijd zich naar het einde en duidelijk was dat VVN best tevreden was met deze puntenverdeling. Het was beslist niet een van de beste wedstrijden van de Boys, doch dat de VVN defensie zich moeilijk laat verschalken was be kend. Overigens was het een zeer spor tieve ontmoeting, die door de scheids rechter vrij goed geleid werd. Aan deze wedstrijd werd in ieder geval we#er spel vreugde beleefd en dat was dan het grote pluspunt van deze wedstrijd op die van vorige week tegen Haaften. Good Luck 2 9 5 3 1 13 19-9 Tholense Boys 2 8 5 2 1 12 12-6 Veen 2 84 3 1 11 17- 9 Haaften 2 94 3 2 11 12-10 VVN 2 8 4 2'2 10 9- 5 Roda Boys 2 84 13 9 13-10 Smerdiek 2 8 4 04 8 8-12 JPS 2 8 2 24 6 16-18 NEO 2 82 1 5 5 7-11 SSC 2 8 2 06 4 8-16 Dinteloord 2 80 1 7 1 6-21. Na de winst op HNC kan de combinatie uit Poortvliet en Scherpenisse conclude ren, dat het de tweede promotieplaats in de 1ste klasse van het afdelingsvoetbal heeft veroverd. De competitie is nog niet op de helft om hieruit al KNVB illusies te kunnen koesteren, maar op dit mo ment staat men in elk geval goed ge klasseerd. De winst op HNC is eigenlijk weinig in gevaar geweest, al moet doel man Hans van Nieuwenhuijzen in elke partij toch wel een keer zodanig naar de hoek duiken, dat hij moet weten in elke wedstrijd paraat te zijn. SPS begon fel om voor de eerste klap een daalder te kunnen incasseren. Die kwam er ook al Advertentie I.M. snel uit, want na 5 minuten was er al een voorsprong, toen Wim Oudesluys in het strafschopgebied naar links zwenkte, poogde de bal voor het doel om te halen, maar die omhaal verdween precies on der de lat, de meevaller was 1-0. Een aardig opkikkertje in een periode van 20 minuten, waarbij SPS toch wel volledig het initiatief had. Een initiatief door snelheid, aardige combinaties en vooral goed middenveldspel. Na de meevaller bleef een hogere score echter achter wege in die periode, terwijl de moge lijkheden toch wel aanwezig waren. Met name door een-tweetjes tussen Rinus van Tiggele en Wim Jansen. HNC dat overigens minder sterk optreedt dan een seizoen eerder, nam langzamerhand toch-wel wat initiatief over en in de laatste fase van de eerste helft werd het bij SPS wat rommeliger. Gelukkig dat Rien Schipper het hoofd koel hield en heel wat voor zijn rekening nam. Ook de SPS doelman moest nogal eens optre den, zonder dat er nu bijzonder HNC gevaar ontstond. Vijf minuten voor rust bezegelde SPS de overwinning. Jan IJs- seldijk kreeg op het middenveld het leer aangespeeld, ging even door en zag toen een in vrije positie staande Hans van Dijke, waarop hij de bal passte, zij het nog wat meer door het midden, zodat de nog altijd snelle SPS vleugel kon toelo pen. Die kreeg toen alleen nog de al uitgelopen HNC doelman voor zich, omspeelde die vrij gemakkelijk en het was 2-0.i Na de thee waren er aan beide kanten nog wel scoringsmogelijkheden, maar die kwamen niet op het bord. Leen Poot raakte de eerste helft geblesseerd en moest uitvallen. Jammer, want men kan niet te veel verzwakken om deze goede positie te handhaven en dat is toch wel de SPS opzet. Het bleef tegen HNC 2-0. In Lage Zwaluwe doen twee elftallen mee in de 1ste klasse reserve en daarvan gooide het derde elftal tot afgelopen za terdag de hoogste ogen. Zoals gebruike lijk moet menig tegenstander op de rand van het Moerdijk-water het hoofd bui gen door een gewoonlijk straffe aanpak van de thuisclub. Tegen de WHS reser ves kwam de thuisclub echter niet in het aanvallend patroon, omdat de gasten een sterk middenveld poneerden. Jam mer voor de gasten was wel, dat reeds binnen de eerste 45 minuten de bewee- gelijke groen-witte spits Bram Rijnberg door zijn enkel zakte en voor na de thee onbruikbaar was. Toen had hij echter al een doelpunt, het enige in deze partij, op zijn naam gebracht. Dezelfde man kreeg daarna nog eens een zeldzame kans, toen de Zwaluwse voorstopper verkeerd kopte en Rijnberg nog slechts de goalie voor zich had. Hij tikte de bal echter naast. Verder bleek Bert Visser uit sco- ringsvorm en terwijl ook Jan Burgers wat terrein moeilijkheden had, kreeg de WHS aanval ditmaal niet de stootkracht van vorige partijen. Anderzijds liet men achterin weinig toe, waar Wim Snoep als laatste man uitblinker was. De Zwalu wen gingen er ondanks die gesloten WHS formatie vaak tegenaan, maar de groen-witten losten moeilijkheden koel bloedig op. Het bleef 0-1. In de uitwedstrijd tegen MOC 3 hebben de Vosmeerse reserves hun jarige coach David Polderman de winst cadeau ge daan. Na vier gemaakte doelpunten was het op het wedstrijdformulier tenslotte toch nog maar 0-1. In de eerste helft scoorden Gerrie Schot, Jan Geuze en Frans Steijn, maar de doelpunten kon den geen genade vinden in de ogen van eet) overigens best leidende arbiter. Daarom werd het kwart voor tijd, dat men de werkelijke voorsprong boekte. Gerrie Schot gaf een voorzet op maat en Johan Geuze maakte de MOC keeper met een kopstoot kansloos. In de slotfase drong MOC nog wel sterk aan, maar met Karei Hommel aan het hoofd gaf de Vosmeerse defensie geen kansen weg en bleef de 0-1 voldoende voor de volle winst. De minstens verdiende punt is er voor Sportclub Stavenisse in 's Gravenmoer niet uitgekomen. Aangezien er in de 2e klasse van de afdeling Brabant een grote kopgroep is ontstaan met gering pun- tenverschil, betekende het verlies van Oni voor Stavenisse drie plaatsen op de ranglijst. Vorige week stond men name lijk aan de leiding, nu zakte men naar de vierde plaats. Dat ene, ook verdiende punt zou voldoende zijn geweest om kopman in de afdeling te blijven. Het was in 's Gravenmoer wel een goede partij voetbal met aan beide kanten grote inzet. In de eerste helft waren de beste kansen voor Stavenisse. maar de in blakende vorm verkerende Oni doel man stond een voorsprong van de gasten in de weg. Na de thee waren de rollen wel omgedraaid en was de thuisclub meer in het offensief. Was er die eerste helft niet gescoord, toen na 25 minuten spelen in de tweede helft de verdediging bij Stavenisse even aarzelde, profiteerde Oni aanval zonder moeite: 1-0. De noq resterende 20 minuten veroverde Stave nisse zich opnieuw trefzekere kansen, maar weer lukte het niet met opnieuw wel de Oni doelman als het grote sluit stuk van de thuisclub. Uiteraard werden ook wel kansen om zeep gebracht. In de tweede helft werd Wim Steendijk ftog vëfvangert doof Bram Snoep, maar ba ten deed het niet. Het verdiende punt kwam er bij Stavenisse niet uit. In deze klasse is alleen Stavenisse van de talrijke e.lftallen uit de streek betrokken, maar ook daarvan moet de klassering een keer de aandacht krijgen. BVVB 8 3 50 11 17- 9 Internos 7 5 02 10 17-10 ONI 7 42 1 10 15- 9 SC Stavenisse 7 4 2 1 10 15-10 Veerse Boys 7 3 3 1 9 11-8 FC Wandelbos 93 3 3 9 15-17 DSE 7403 8 17-13 Family Boys 72 14 5 11-11 WSC 7 115 3 12-25 Terheyden 7 1 1 5 3 9-20 TSC 7 02 5 2 5-17 Ondanks de 1-3 nederlaag, die Noad op eigen veld incasseerde, speelde'het Sint Philipslandse team belangrijk beter voetbal dan bij de 7-3 zege van vorige week. Noad had echter al snel door, dat men het deze middag tegen een sterk Breda elftal heel moeilijk zou krijgen. De gasten begonnen met een overrom pelend offensief, dat Noad al meteen in de verdrukking bracht. Iedereen zag het, daar moesten doelpunten van komen en in de 15e minuut was het ook 0-1. Het doelpunt ontstond, toen 2 Bredase aan vallers volkomen waren vrijgelaten op enkele meters van doelman Cenny van Strien. Die had dan ook geen schijn van kans op het schot langs de paal. De thuisclub trok zich echter op, aan het goede voetbal van deze Bredase forma tie en toen Cenny Reijngoudt kon door gaan kwam hij wel twee keer te vallen, maar had zich evenzoveel keer tijdig hersteld om de bal uit een eerste voorzet van Han Quist achter de Bredase doel man te plaatsen. Noad poogde door te gaan en kreeg een veldoverwicht, maar wist dat niet in doelpunten uit te druk ken met een zo snel ingrijpende Bredase defensie. Na de thee werd er door de gasten een schepje opgegooid en binnen de 10 minuten was het 1-2. Opnieuw keek Noad tegen een achterstand op en weer poogde men die door een offensief weg te werken. De Bredase verdediging bleef echter gesloten. Toen 5 minuten voor het einde de stand op 1-3 was ge bracht, had Noad de eerste nederlaag van dit seizoen op eigen veld te pakken. Men had ook niet eerder een zo sterke tegenstander ontmoet. Een kwartier na rust staakte de scheids rechter de voetbalpartij tussen Noad 2 en Vrederust 2. Even hiervoor hadden 2 spelers, van elke partij 1 een kopharde ontmoeting, toen beide hoofden in een poging de bal weg te stoten onzacht in aanraking kwamen. Bij een Vrederust speler werd een hersenschudding ge constateerd -en aangezien Vrederust geen aanvulling had. meende de scheidsrechter er dan maar een punt achter te moeten zetten. Men was ook wat aangeslagen en de bezoekers had den niet veel lust meer. Vrederust was fel aanvallend begonnen, maar de beste kansen waren toch voor de Noad elf. Uit een vrije trap werd Ko Stols bereikt, die doorgaf naar Jaap van der Klein. Die schoof het leer door naar Simon van Geneuchten en het was 1-0. Na rust kreeg Jaap van der Klein verschillende doelrijpe kansen, maar ze werden niet benut, Aan de wedstrijd kwam daarna snel een voortijdig einde. In Halsteren moest Smerdiek 3 de tweede nederlaag slikken, al gebeurde dat geheel tegen de spelverhouding in. Wel een hard en fel jagend WC 2, maar de gasten maakten beter voetbal en kre gen ook volop kansen om de zege veilig te stellen. Het was echter evenals vorige week bij Smerdiek 3 moeilijk om doel punten te maken. In de 25ste minuut namen de blauwen toch de leiding, toen de WC doelman een schot van een Smerdiekse aanvaller wegstompte. Pre cies voor de voeten van Piet Polderman, die toen geen moeite had om 0-1 te sco ren. In die periode had Smerdiek verder afstand kunnen en moeten nemen, maar de kansen werden gemist. Er was onder de thee nog geen reden tot zorg, want er was door Smerdiek beter voetbal ge toond en waarom zou het dan na de rust ook niet met de doelpunten wat beter gaan. Dit kwam êr niet uit. Toch wel eenzelfde spelbeeld. In de 5e minuut kreeg Cor v.d. Hoek een mooie kans, maar zijn schot kwam op de paal en even goede mogelijkheden lieten ook Piet Bazen en Piet Polderman verloren gaan. Toen zelfs Koos v.d. Hoek en Dree Soomers oprukten kwam de verrassing aan de andere zijde. Bij een voorzet van de VVC rechtsbuiten werd het leer niet weggekopt en de VVC spits kopte on houdbaar: 1-1. Smerdiek wisselde Cor v.d. Hoek voor Joh. van Houdt, die als laatste man ging spelen, maar ook met v.d. Hoek voorin wildehet niet. VVC moest er wel hard tegenaan om de Smerdiekse aanvalsdrift in te tomen. Een VVC speler trapte ge nadeloos naar Dree Soomers en moest het veld ruimen. Soomers moest gebles seerd naar de kant en daarmee was het merdiekse areaal uitgeput. De enige re serve was al gebruikt. Aan beide kanten dus 10 man en de gasten poogden Op nieuw de volle winst te grijpen. Het leek maar een kwestie van tijd. H. Knuist schoot een vrije trap hard door de VVC muur, maar de doelman viste tijdig voor de lijn. Vijf minuten later voltrok zich het vonnis aan de andere zijde. Bij een VVC uitval over rechts werd de uitzijn doel komende Bijl met een zacht rol- lertje gepasseerd: 2-1. Er restten nog maar 5 minuten en in die tijd werd nog een Smerdiek speler op de rand van het strafschopgebied neergelegd. H. Knuist schoot echter een meter naast. De tweede nederlaag voor Smerdiek 3 was een feit. Scheidsrechter Landa floot prima. Tegen Chrislandia 2 wist de Sint Anna- landse derde keuze niet kinderachtig te moeten voetballen, want elk Heinings elftal is bereid tot de laatste minuut voor de zege te vechten. Het leer ging dan ook vaak snel heen en weer en dat moest vooral de beide defensies attent houden. Het meeste balbezit was echter voor de Sint Annalandse formatie en er waren al vrij snel kansen, vaak uitgespeeld door opkomend middenvelder Adri de Witte. De voorwaartsen bleken in eerste ter mijn nog te veel tijd nodig te hebben, waarom De Witte zelf richting doel trok en een paar maal goed afrondde: 2-0. Hij bracht nog een derde doelpunt op zijn naam, maar dat betekende niet. dat Chrislandia 2 niets terug deed. De eind stand laat dit maar al te duidelijk zien, want het was 4-3 toen de arbiter voor het laatst floot. Een tijd had WHS 3 met 4-2 voorgestaan, maar met minder dan 10 minuten voor het einde, bracht Chri slandia 2 de achterstand tot het mini male verschil van een doelpunt terug. Bij een vrije trap stond doelman Dies den Engelsman een vijftal meters voor zijn lijn en dat werd hem noodlottig, want de bal verdween achter hem onder de lat. Een dominerend WHS had op nieuw ervaren dat het met de Heiningers uitkijken blijft. 40ok de uitwedstrijd tegen Rozenoord 3 was voor de Stavenisse reserves een peuleschilletje in de 4e klasse. Daarin domineren Stavenisse 2 en Tholense Boys 3, al zit ook het vierde Thoolse elftal in de running. In Bergen op Zoom kw(St Stavenisse 2 al in de eerste 45 minuten op een veilig 0-4 voorsprong. Leen Gunst scoorde toen zelfs 3 maal en uit een trekbal van Flip de Rijke maakte Jan Hoek een eveneens fraai doelpunt. In de tweede helft werd bij Stavenisse achterin toch een slippertje gemaakt en dat bracht een overigens weinig gemoti veerd Rozenoord op 1-4. Toen liepen de gasten nog verder uit via een doelpunt van opnieuw Leen Gunst en Jan Hoek: 6-1. De Smerdiekse vierde keus heeft vol doende technische kwaliteiten om het voor Stavenisse 3 haalbaar te maken daarop punten te veroveren. Ook nu toonden zich Smerdiek 4 beter in de combinaties en al was men bij Stave nisse wel ijverig, men moest toch te veel w. WH hyi «p UtmJi advertentie IM 2e klasse B landelijk: Nieuw Lekkerland-WHS 2-1, Sizo-'s Graven zande 1-2, Rijsoord-ASWH 0-3, Lyra- Arnemuiden 1-0, GVVV-Katwijk 0-0, SSS-DOSC 6-2. 3e klasse B Zuid I: Smerdiek-Yerseke 1-1, Zwal. Boys-Kloetinge 1-1, Krabbendijke-Hoek 1-2, Wit Zwart- Zaamslag 1-1. 4e klasse B Zuid I: Sluis-Serooskerke 1-1, Bruse Boys-Tem. Boys 3-1, Wolphaartsdijk-Rillandia 4-2, BWR- Kapelle 2-1. 4e klasse G Zuid I: Vosmeer-Alliance 2-4, Zeeland Sp.-Kaaise B. 3-1, Moc- Dioz 0-4, Divo-Kruisland'0-0. Hoeven- Halsteren 1-2, Oudemolen-RSV 0-3. Reserve 3e klasse Zuid I: Veen 2- Smerdiek 2 0-1, Thol. Boys 2-VVN 2 0-0, Dinteloord 2-Roda Boys 2 1-3, SSC 2- Good Luck 2 0-1, JPS 2-Haaften 2 1-3. Ie klasse standaard afdeling: SPS-HNC 2-0, VVC-Beatrix 2-1, Olympia- Rozenoord 3-1, Vrederust-Rust Roest 0-3, Kogelvangers-FSV 0-0, DVO- Vesting Boys 4-1. Ie klasse reserve afdeling: Zwal. Boys 3-WHS 2 0-1, PTT 2-Rust Roest 2 0-1. Wit Zwart 2-ONI 2 3-1. NEO 3-Good Luck 3 1-2, SSC 3-PTT 3 2-0, Zwal. Boys 2-Seolto 2 3-2. 2e klasse standaard afdeling: ONI- Stavenisse 1-0, WSC-Terheyden 1-4. Family Boys-Wandelbos 0-1. DSE- BVVB 0-2, Internos-Veerse Boys 1-0. 2e klasse reserve A afdeling: WHS 3- Chrislandia 2 4-3. Smerdiek 3-VVC 2 1-2, Seblto 3-VVN 3, FSV 2- Kogelvangers 2 2-2, Chrislandia 3- Dinteloord 3 0-2. 3e klasse standaard A afdeling: NOAD- Breda 1-3. 3e klasse reserve A afdeling: PTT 4-SPS 2 3-1, NOAD 2-Vrederust 2 1-0. VVC 3-Internos 2 2-4, Rozenoord 2-Vesting Boys 3 8-0. DVO 2-Solto 4 6-0. BVVB 3-BVC 3. 4e klasse A afdeling: SPS 3-DVO 3 1-0. Stavenisse 3-Smerdiek 4 0-2. Thol. Boys 3-NOAD 3 10-1. WHS 4-Thol.Boys 4 0-6. Rozenoord 3-Stavenisse 2 1-6. Vre derust 3-VVC 4 1-5. 4e klasse B afdeling: DSE 2-Thol.Bovs 5, VVN 4-DVO 4 3-4. BWR 3-Zwal. Bovs 4 2-2, Kogelvangers 3-FSV 3 4-3. WHS dames-Chrislandia 0-1, 208 MOC 3- Vosmeer 2 0-1, 306 Vosmeer 3-Dosko 3 1-0, 307 Kruisland 2-Vosmeer 4 6-0. Junioren: WHS 5-Steenbergen 5 1-3. WHS 6-Moe 1-4, WHS 7-FC Ber- gen0-10 Tholen A-VVC A 5-0. Tholen B-Steenbergen B 3-0. Tholen C- Vosmeer C 2-5, Tholen Dl-Hoeven Dl 4-2. Steenbergen D2-Tholen D2 1-1. Steenbergen E-Tholen E 0-2. Tholen F- VVC F 1-0. Vosmeer A-Welberg A 2-1. Vosmeer Bl-Haasteren BI 4-0. VVC Bl-Vosmeer B2 0-0. Meto C3-Vosmeer C2 6-1, Halsteren D2-Vosmeer Dl 1-5. Vosmeer El-WHS El 0-2. Steenbergen E2-Vosmeer E2 1-0, Smerdiek A- NOAD A jeugd 0-9.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7