Plaatselijk nieuws POLLIE ZOON PREDIKBEURTEN 2 EENDRACHTBODE Donderdag 11 november 1976 muff »E"'SSEp^«f(®w.^PSU)io Sli^StWIttR fiS POORTVLIET^^^ V^~/ MAARTENSDIJK Tholen Oud- Vossemeer POLLIE BRENGT: De burgemeester van Tholen houdt maandag 15 november geen spreekuur. De wethouders houden maan dag 15 november spreekuur van 11.00 tot 12.00 uur. Sint- Annaland Stavenisse vervolg pagina j i -i 'jffif. tjK SINT- Opbrengst rommelmarkt De Hervormde jeugdraad heeft de op brengst van de rommelmarkt op Ko ninginnedag (3250 gulden) als volgt verdeeld: Gereformeerde zendingsbond Kenya (ds. Geuze) 300 gulden. Woord en daad Guatemala 500 gulden. Stich ting Windroos jeugdevangelisatie i.z.b. 200 gulden. Evangelisatieteam St. Trui den België 500 gulden. Zendingspost Springfontein Zuid Afrika (C. Quist) 200 gulden. Kerkvoogdij 500. eigen ac tiviteiten jeugdraad 500 gulden en re serve 500 gulden. Premiere Capritholen De cabaretgroep "Capritholen" zal op donderdag 25 november a.s. een voor stelling geven voor alle vijfenzestigplus sers en de Wellfare van het eiland Tho len. Het nieuwe programma heeft de titel "13 in een eeën teksten en wat melo dieën zijn weer dozijn" en alle id zoals altijd bedacht en verzorgd door de leden van de groep zelf. De voorstelling zal worden gegeven in de zaal van Hotel Hof van Holland om 14.15 uur. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Anna Adriana. d.v. J. Schot en L.M. Bos: Miranda Adraiana d.v. R.H.G.M. Leemreijze en L.A. Goedegebuure; Dina Margaretha d.v. F. Bogert en J. Ruijgrok; Jacobus Marinus z.v. M.J. Laban en J. Schotkamp: Astrid Suzanne d.v. J.G.M. Schrauwen en P.M. de Jongh: Martina Diana d.v. J.HJ. Schot en D.H. de Heer; Cornelia Maria d.v. J.M. de Jonge en P.A. Geuze; Adriana Pieternella d.v. W.E. van Vossen en M.C. Jansen; Githa d.v. R.C. Gunst en J.M. Muller; Patric Cornelis Antonius z.v. P.L. Theunisse en C.J.A.M. van Baal. OVERLEDEN Heijlke van Es, geb. 88, geh. gew. met B. Meyer. HUWELIJKEN Hendrikus M.C.M. Denissen, geb. 23-7-1950 uit Oud Vossemeer en Jo hanna C. v.d. Male, geb. 2-4-1957. VESTIGINGEN J.M.A.S. Rombouts uit Hilversum: M. Bierens (2 pers.) uit Goes; C.J. Sg^ot (4 pers.) uit Steenbergen; L. Tichem (2 pers.) uit 's Gravendeel; J.L.J. Poorters (2 pers.) uit Bergen op Zoom; F.K.A. Rombach (4 pers.) uit Woensdrecht: T.W. van der Have uit Maasdam; C.F.M. v.d. Heiligenberg-Suijkerbuijk (5 pers.) uit Sint Maartensdijk; E.M.R. de Koning uit Oud Vossemeer. VERTREKKEN A.L. Geelhoed naar Rotterdam; J.S. Schot naar Dordrecht: R. Bakker naar Coevorden; A. Booij naar Coevorden: M.J. Klippel naar Goedereede; A. de Reuver (3 pers.) naar Capelle a/d. IJs- sel; H.C. Boxhoorn naar Vlissingen; H.A. Bosters (4 pers.) naar Sint Maar tensdijk: B. Wallet naar Sint Philips- land; J.C. Denissen- v.d. Male naar Oud Vossemeer: M. v.d. Sande (2 pers.) naar Sint Annaland. Tentoonstelling Paul Blom De beheerscommissie van de Gasthuis kapel wil dit jaar nog een tentoonstelling houden met werken van de kunstenaar Paul Blom. B en W achten subsidiëring van belang voor de huur van 910 gulden, de kosten van toezicht door de beheer der 507 gulden en de kosten van affiches 300 gulden. Beplanting Ten Ankerweg Nu de aanbesteding van de Ten Anker- weg is meegevallen (749.556 in plaats van het geraamde 989.000 gulden) wil len B en W het opgeschorte beplanting splan alsnog uitvoeren. Het behoeft geen betoog dat door uitvoering, van dit plan de reconstructie van de Ten A&kerweg ook uit esthetisch oogpunt pas ten volle tot zijn recht zal komen, schrijven B en W aan de gemeenteraad. In verband met de voortgaande bebou wing in Dalempolder dient een gedeelte van de geplande groenvoorzieningen te worden aangelegd. Trimbaan In het bosplan Dalempolder is een trimbaan geprojecteerd. Zodra de aan plant enige groei gaat vertonen, is het de bedoeling met de aan leg van de trim baan te beginnen. Destijds is door een aantal inwoners om deze baan verzocht! Gezien het feit dat momenteel het po gen om de mensen tot meer beweging te krijgen zo actueel is (actie Sport Real) meent het gemeentebestuur met de aanleg van een trimbaan daaraan te kunnen bijdragen. Nieuwbouw Venkelstraat Om de bouw van twaalf huizen in de Venkel en Bosstraat te kunnen realise ren, dienen nog twee perceeltjes grond aangekocht te worden. Met mevr. J. Aalbrechts-Suurland is overeenstem ming bereikt over de aankoop van een van de perceeltjes. Dhr M.L. van Ast heeft bij de gemeen teraad een schadeclaim ingediend op grond van artikel 49 van de Wet Ruim telijke ordening wegens schade van het woonwagenkamp. De raad wordt voor gesteld. dit stuk om advies in handen te stellen van B en W. Aanrijding Op 4 november had om 8 uur 's morgens een aanrijding plaats tussen 2 persone nauto's op de kruising WalTen anker- weg. De bestuurder van de ene auto J.J. de W. wilde van de Wal links de Ten Ankerweg in rijden, maar 2 daar gepar keerd staande bussen belemmerden hem het uitzicht, zodat hij de andere auto. bestuurd door M.J.V.W. eveneens uit Tholen niet zag aankomen. Daar door verleende hij geen voorrang aan van rechts komend verkeer. Laatstge noemde kreeg ook geen kans meer tijdig te stoppen, zodat de auto's overigens zonder grote snelheid, botsten. Er waren geen gewonden, maar wel materiele schade. Kledingbeurs Er is weer een kledingbeurs op donder dag 18 november met verkoop in de smederij Visstraat. Het gaat nu om kle ding voor de leeftijd van 6-12 jaar en volwassenen. Gelegenheid tot inlevering van de kle ding. voorzien van naam, adres en aag- prijs bij Jan van Beaumontstraat 10 - tel. 2912. En in de Visstraat, tel. 2443. De baten van de verkoop zijn voor een goed doel bestemd en zullen dan wor den bekend.aemaakt. Olympia in Goes In de sporthal te Goes werden de hqis- vrouwenwedstrijden van de Zeeuws Brabantse Turnkring gehouden. Onder de deelneemsters ook twee groepen van Olympia uit Tholen. Zowel groep 1 als 2 behaalden een eerste prijs met respec tievelijk 33.73 en 32.05 punten. Van de 19 deelnemende verenigingen eindigde U.D.I. uit Bergen op Zoom als eerste met 34.46 punten. Voor de gladheidsbestrijding Het provinciaal bestuur heeft bij eerste wijziging van de begroting provinciale wegendienst 1977 80.000,- gevoteerd voor de exploitatie opslagplaatsen en terreinen. Het gaat hierbij om voorzie ningen aan het opslagterrein in Tholen. Volgens g.s. zijn deze voorzieningen noodzakelijk in verband met de opslag van zout voor de gladheidsbestrijding, welke thans niet voldoet aan de eisen ten aanzien van de milieuhygiëne. Prijswinnaars Rabobank Ter éelegenheid van de opening van het uitgebreide en gemoderniseerde kan toor van de Rabobank in de Brugstraat was een prijsvraag voor de jeugd en één voor de spaarders in het algemeen uit geschreven. Prijswinnaars van de knip- plak-puzzel waren: 1. Marriët Hommel te Oud-Vossemeer (meisjeshorloge), 2. Calista Uytdewilli- gen. Oud-Vossemeer (rolschaatsen), 3. Erik van Duuren, Sint-Philipsland (mi- niradio). De vierde tot en met de tiende prijs be stond uit een boekenbon van 15,- en viel ten deel aan: Jacky Hage in Tholen, Wilma,Quist Anna Jacobapolder, Marleen Keggé Tholen, Peter Kosten Sint Philipsland, Ellen Suykerbuyk.Tholen, Peter de Kok Tholen en Johan Faasse Sint PHilips- iand. Bij de prijsvraag voor de spaarders ging het om het antwoord op de vraag: hoe goed kent u de bank? Eerste werd Joh. Verwijs Gzn. Sint- Philipsland (rijwiel) 2. J.G. Eerland Tholen (etentje voor 2 personen) 3 t/m 10: VVV cadeaubon ter waarde van 25,- voor M.L. Steketee Tholen, V. Ha- vermans Oud-Vossemeer, G. Bierings Tholen, L.H.M. Kosten Sint Philip sland. J.M. Zoetewy-van Gorsel Tholen, L.H.M. Verwijs Sint Philipsland, Anja Ponse Oud-Vossemeer Jos Noordhoek Sint Philipsland. Ouderavund in de Oesterschelp Op dinsdagavond 23 november worden de ouders van de Oesters in De Oester schelp verwacht aan de Simon Lind- houtstraat. De uitnodiging geldt van zelfsprekend alle ouders van de leerlin gen in de streek Tholen en Sint Philips land of mogelijk ook nog wel een enke ling uit het Brabantse. De beheers- en de oudercommi«sie evenals de docenten pogen de ouders meer te betrekken bij het schoolgebeuren en op die avond dan ook waf inzicht te geven in de verwer king van de leerstof. Daartoe spreekt mevrouw Goorden over beroepeno- riëntatie, de heer Hettema over alge meen vormend onderwijs, er is een dia serie "Met elkaar, door elkaar" waar voor de heer Versluijs zorgt. Dan komt er voor de pauze nog een toelichting op de taak van beheers- en oudercommis sie. terwijl nog eet) nieuw oudercom missielid gekozen moet worden. Na de waarschijnlijk ook weer gezellige pauze vertoont de heer P. Jasperse uit Sint- Maartensdijk een dia-serie uit zijn om vangrijk en fraai bezit met de nadruk waarom wij het water gezind zijn, maar er ook /oor beducht zijn. Commissies en docenten hopen op goede belangstel ling. Tegelijk met de uitnodiging voor deze ouderavond verscheen er ook weer een "Oestérnummer", het schoolblad van de L.H.N.O. in Tholen. De direc trice geeft daarin een opsomming van komende aktiviteiten en dat zijn er no gal wat tot volgend jaar maart. Een ex cursie naar Koekfabriek De Waal, de al genoemde ouderavond, een filmavond over de zilvervloot-spaarmogelijkheden, een dia-avond over anders-dan-anders- eten. Sinterklaasviering, nog een ouder avond voor klas 1 en 2. een schoolcon- cert. een ouderavond voor klas 3 en 4, kerstviering, in januari nog een school- concert en in maart de laatste.'We ko men in De Oester dan ook tegen, dat het oude Rome al douches had. al was het een omgekeerde emmer met gaten. Verder is er een stukje kokkerellen met een passende nadruk op erwtensoep. Leerlingen schreven een gedicht over hoe het op de boerderij toegaat, als boer en boerin uit zijn, een beschrijving van een zeilboot, een spannend verhaal over een geluk bij een ongeluk, bibliothee kaanwinsten van mej. Blaas, een gedicht over gezondheidszorg waarbij alles mo gelijk is behalve je van een verkoudheid afhelpen, een mijmering over de herfst, nog wat proza over de vogels en musea, een verhaaltje uit de oorlogstijd, excur sie naar De Waal en andere variatie in de ook nu weer lezenswaardige Oester. Bejaardenmiddag De oudere inwoners kunnen morgen te gast zijn bij de vereniging van vogellief hebbers die een tentoonstelling hebben georganiseerd en de bejaarden die mid dag gelegenheid geven een kijkje te ko men nemen. Men kan zich om gehaald en thuisgebracht te worden opgeven bij de bekende adressen. 750 gulden boete De Middelburgse politierechter veroor deelde mevrouw G.W.M.K.P.. uit ber gen op Zoom tqt twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf en een boete van 750,- plus 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, omdat zij op 7 juni bij Oud-Vossmeer achter het stuur van een personenwagen was aangehouden met een alcoholpercentage van 2.34 promille. De politierechter hield er nog rekening mee dat haar man extra gedu peerd wordt omdat hij geen rijbewijs heeft. Raadsman Mr C.H. Molenaar uit Bergen op Zoom had het samenspel van factoren naar voren gebracht die de achtergrond vormden voor het drank gebruik. De eis van de officier was 2 weken voorwaardelijk boete 1250,— en een jaar ontzegging rijbevoegdheid. Oud-Vossemeer Tel. 01667-365 Patiënten plastic broeken (oók voor volwassenen) Patiënten plastic matrashoezen! Beide een uitkomst Advertentie IM Bestrating en riolering De gemeenteraad heeft in oktober 145.000 gulden beschikbaar gesteld voor de aanleg van bestrating en riolering in plan Oost. Gedeputeerde Staten willen hiervoor op grond van de verordening verontreiniging oppervlaktewateren geen vergunning geven, tenzij de ber gingscapaciteit van de riolering wordt vergroot. B en W zien zich genoodzaakt aan deze wens te voldoen. Vbor deze extra kosten dient de begroting aange past te worden. In verband met het ge reedkomen van een aantal woningen aan de Weelhoekstraat dient een deel van het geprojecteerde beplantingsplan uitgevoerd te worden. Bouw R.K. School Het gemeentebestuur is bereid 2290 m2 grond aan de Burgemeester Versluijs- straat te verkopen aan de stichting Kat holiek onderwijs voor de bouw van een nieuwe basisschool. B en W willen ver der 32.545,13 beschikbaar stellen voor de aanschaf van leer- en hulpmid delen voor de nieuwe school. Detonerend Ondanks het aantrekken van een voor lichtingsambtenaar is het raadslidmaat schap nog steeds niet eenvoudig. "Met name nadat de terplaatse geplande doorbraak naar de Molenstraat gereali seerd is, zal deze schuur in de dan ont stane situatie een detonerend element vormen",staat er in een voorstel voor de raadsvergadering van maandagmiddag twee Het gaat om de aankoop van een perceel grond met schuur aan de Prins Mauritsstraat van dhr A.J. Raaijmakers uit Wouw. Dit is nodig om een volledige kavel bungalowgrond te kunnen verko pen. De niet meer als zodanig in gebruik zijnde landbouwschuur zou na een eventuele uitbreiding sterk belemme rend kunnen werken voor de licht- en luchttoetreding ten behoeve van de achter het perceel geplande bungalow. Door op het vrijkomende perceel een vrijstaande woning of eventueel een aantal bejaardenwoningen te bouwen, zal de entree van plan Oost een fraaier aanzien krijgen volgens B en W. Deze aankoop van dhr. Raaymakers heeft geen onaanvaardbare gevolgen voor een verantwoorde exploitatie van plan Oost. De fa. J. van Poortvliet wil zijn garage aan de Kalisbuurt uitbreiden, maar de benodigde grond heeft een agrarische bestemming. Planologisch hebben B en W geen bezwaar, zodat het transportbe drijf de bedrijfsruimte mag vergroten. Daarvoor moet de gemeenteraad dan eerst wel een voorbereidingsbesluit ne men om het bestemmingsplan te wijzi gen. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Paulus Johannes, z.v. C.JV. Droogers en W. de Groen; Pieter, z.v. P.M. Deij en J.J. van der Zande; Catharina Johanna d.v. M.P. Rijnberg en G.M. Plandsoen. OVERLEDEN Antonius A.M. van Trijen, geb. 7-12- 1919. echt. van E.J.A. Timmermans; Franciscus A.M. van der Zande, geb. 27-4-1963, z.v. A. v.d. Zande er) J.P. Havermans; Anna M.S. Aarden, geb. 2^-9-1918, echt. van F.M. van derZande HUWELIJKEN Leonardus J. Havermans, geb. 4-5-1954 en Magdalena M. Heijboer, geb. 28-7-1957; Hendrikus M.C.M. Denis sen. geb. 23-7-1950 en Johanna C. van der Male, geb. 2-4-1957 uit Tholen; Christianus J.M. de Bruijn, geb. 31-5- 1941, uit Steenbergen en Dymphina A.M.T. Heestermans. geb. 24-7-1949. VESTIGINGEN J.C. Denissen-van der Male uit Tholen VERTREKKEN D.A.M.T. de Bruijn-Heestermans naar Steenbergen: J.C. Istha naar Dordrecht; E.M.R. de Koning naarTholen. Tentoonstelling De Zwaluw De Zwaluw heeft zaterdag in clublokaal Schetters een tentoonstelling voor eigen leden gehouden. De vogels werden ge keurd door de bekende Halsterse mel kers J. en P. van der Zande. Klasse I oude doffers: I.R. Maskee 95 punten. 2. P. de Wilde 94 Vi punten, 3. D. Hoogkamer 94 '/5 punten, 4. J. Potappel 94 Vi punten. 5, J. Vaders 94 punten. 6. J. Potappel 94 punten. Klasse 2) oude duivinnen: LA. van Daalen 95 pun ten. Klasse 3 jarige doffers: LA. van Daalen 94 V2 punten. 2. M. de Graaf 94' punten. 3. D. Polderman 94 punten. 4. J. Egberts 93 !6 punten. Klasse 4 jarige duivinnen: IJ. Potappel 94 V2 punten. 2. M. Speyer 94 punten. Klasse 5 jonge doffers: IJ. Potappel 95 punten, 2. J. Potappel 95 punten, 3. A. van Daalen 95 punten, 4. J. de Bie 95 punten, 5. P. de Wilde 94 V2 punten. 6. M. de Graaf 94 V2 punten. 7. P. van de Houten 94 '<5 pun ten, 8. J. Schettëts 94 punten, 9. D. Polderman 94 V2 punten. Klasse 6jonge duivinndn: IJ. Potappel 93 Vi punten, 2. R. Mosch 93 punten, 3. J. Potappel 93 punten. 4. A. van Daalen 93 punten. 5. M. Speijer 92 V2 punten, 7. A. van Daa len 91 V2 punten, 8. P! Vis 91 V2 punten, 9. J. Schetters 91 {h punten. Klasse 7 late doffers: I.M. de Graaf 88 punten. Klasse 8: l.B. Quist 90 punten. Biljarten Nooit Gedacht: hoogste serie W. Hey- boer 12 caramboles, kortste paftij M. Goedegebuure 22 beurten. A. team: M. van Hees-Jos de Klerck 0-2; W. Heyboer-A. van der Zande 2-0; M. Goedegebuure-K. Geuze 2-0; K. Geuze-W. Saparow 0-2. B-team: D. Hendrikse-Joh. van Meer 2-0; M. Hendrikse-P. van Treijen 2-0: Jan de Klerck-F. Zweegers 2-0. De Treffers: 2e bekerronde, beste ge middelde L. van Wezel 1.85, kortste partij P. de Leeuw 21 beurten, hoogste serie J. de Reus 23. J. de Reus-B. den Hollander 2-0; L. van Wezel-S. Etienne 2-0; P. Vis-P.Leeuw 0-2; M. Lindhout- A. Goosens afgelast wegens ziektevan M. Lindhout. De Poedelaars: J. Heyboer-L. Klippel 0-2; M. van Poortvliet-P. Timmermans 2-0; M. Pipping-A. Heyboer 2-0; J. van Gorsel-P. van Gastel 2-0; J. Plandsoen- J. Konings 0-2. Advertentie IM Vogeltentoonstelling De Vogelvrienden houden vrijdagavond vanaf acht uur en zaterdagmiddag vanaf twee uur een tentoonstelling in clublo kaal Saparow in de Voorstraat. De 260 vogels zullen worden gekeurd door de heren J. Steur uit Wouw en J. Smout uit Steenbergen. Iedereen is welkom. Tafeltennis Velocitas heeft zaterdagavond in het turngebouw de clubcompetitie voort- egezet. Senioren: Henk Voortman-Piet Ridderhof 5-21, 3-21. Junioren: Jan Willem Slager-Edo Voortman 21-7, 21-6; Hans Polderman-Jan Biesheuvel 21-14, 21-12; Jan Willem SlagerHans Polderman 21-11, 14-21, 21-15; Hans Vogel-Hans Polderman 16-21, 22-20, 15-21; Jacco Jansen-Karin Tholenaar 21-10, 21-11, Jacco Jansen-Rian de Leeuw 21-16, 21-8, Jacco JansenAnne- marie Timmermans 21-16, 21-12, Jacco Jansen-Rianne Quist 21-12, 21-17; Jacco Jansen-Lilian de Leeuw 21-19, 22-20. Voor korenmolen "De Jager" De uiteindelijke subsidiabele restaura tiekosten voor de korenmolen "De Ja ger" zijn door het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk werk gesteld op 180.531,01Dat komt neer op een verhoging van 74.296,65, waarop het rijk 20 procent subsidie ver leent. Het provinciaal bestuur wil als het aan gedeputeerden ligt nog een extra bijdrage geven van f 14.859,- of 20 procent van de meerdere kosten. De to tale provinciale bijdrage komt daardoor op 36.106,- In de december staten vergadering zal hierover worden beslist. Rondom het Woord De Oud-Vossemeerse Geref. Vrouwen vereniging "Rondom het Woord" hield in het kerkgebouw de jaarvergadering onder leiding van mevrouw M.J.T. Versluys-Sybrandy. Afgevaardigden waren er van de zusterverenigingen uit Tholen (Geref. en Hervormd), evenals van de plaatselijke Hervormde Vrou wenvereniging. Bij elkaar een 55 be langstellenden. Ds. Van der Stoel ver zorgde een referaat over "Taizé", een protestantse broederschap in Clussy (Frankrijk), ongeveer 80 km ten noor den van Lyon. In deze broederschap wordt elke week het paasfeest gevierd als een soort pel grimage. Vele jongeren uit alle delen van de wereld trekken er heen om samen te bidden en te spreken over het geloof onder leiding van de broeders van Taizé. Zo waren er op een internationale mee ting in augustus 1974 daar 40.000 men sen samen, meestal varieert het echter van 200 tot 1000. Na zijn causerie beantwoordde ds. Van der Stoel nog enkele vragen. Na de pauze organi seerde mevrouw Biesheuvel een quiz. die het best deed en waarbij ook nog wat te winnen viel. Mevrouw Versluys las uit de bijbel en mevr. Tange leverde een bijdrage onder de titel "De Zondaar- strap". De heer P. Vogel sloot met dankzegging. Ontspanningsavond De voetbalvereniging organiseerde in het Dorpshuis een ontspanningsavond, die aanvankelijk niet druk bezocht leek te worden, maar tenslotte waren er nog heel wat samen. Met "Dora en The Hearts" werd het gezellig. Jongerenkoor Het jongerenkoor Con Amore werkte afgelopen zondag mee in het A.B.G. te Bergen op Zoom aan de Eucharistie viering. Volop animo ZVU film De verwachtingen van de Z.V.U. zijn vrijdagavond ver overtroffen bij de film "wie 't laatst lacht" met Jean Paul Bei- Aanrijding Aanrijding Op 8 november was er omstreeks 14.00 uur een aanrijding tussen een door P.W.C.KL; uit Woensdrecht bestuurde vrachtauto en de personenauto, be stuurd door L.J.R. De vrachtwagenchauffeur verleende geen voorrang toen R. uit de Klooster straat de Anna van Bourgondiestraat wilde inrijden. Er was behoorlijke ma teriele schade. Zwaar beschadigd werd ook de personenauto van J.C. na een aanrijding, waarbij ook deze geen schuld trof. Een boeiende logopediste Voor het bijzonder boeiende onder werp, dat de logopediste Mevr. Ooms dinsdagavond in cafe van Dijke hield voor de plattelandsvrouwenafdeling waren een veel te gering aantal leden aanwezig. Te gering dan vanwege de zo interessante voordracht. Mevr. Ooms vertelde waaruit het veel omvattend werk van een logopediste bestaat. Het gaat namelijk niet alleen om kinderen die moeilijk spreken maar jongeren die stotteren of moeilijk spreken of zinnen kunnen formuleren., worden geholpen. Verder oudere mensen die na ziekte of operatie moeilijk kunnen spreken of wier stem geheel weg is. Met vele voorbeelden toonde mevr. OOms aan, hoe belangrijk het ook is'als ouders goed en duidelijk spreken. Voor een kind moet het vriendelijk overko men. Er was bijzondere aandacht van de aanwezigen voor dit onderwerp, vooral ook omdat uit de bezielende causerie van mevr. Ooms de grote liefde en het geduld voor haar werk duidelijk werd. Daarom te meer kon de presidente aan het eind van de avond benadrukken dat de niet-aanwezigen veel hadden gemist. De wel aanwezigen waren mevr. Ooms en het bestuur erkentelijk voor deze avond. In oktober genoten de leden van Mej. bij de Vate toen die sprak over planten in en om de woning. Verbetering De kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente in Nederland heeft bij het gemeentebestuur een verzoek ingediend om de doorgang tussen de Ooststraat en Tuinstraat te verbeteren. B. en w. heb ben de gemeenteraad voorgesteld, me dewerking te verlenen door hiervoor geld beschikbaar te stellen. Ten behoeve van een aantal in aanbouw zijnde woningen aan de Burgemeester Smithstraat dient een trottoir aangelegd te worden. Tevens dient een herbestra ting plaats te vinden. Terugkoop bouwgrond In maart 1974 verkochten b. en w. in plan Achter de Molen grond aan het Aannemingsbedrijf Gebr. van Agtmaal b.v. te Oudenbosch. Voor de bouw van twaalf rijenwoningen. Om overdrachts- en registratiekosten te sparen zou het definitieve notariële transport eerst mondo en Bourvil. In het dorpshuis wa ren 95 belangstellenden en gezien de belangstelling voor eerdere ZVU-film- I voorstellingen in Tholen had men maar een veertigtal kaartjes meegenomen. Daarom werd deze spannende lachfilm voor alle leeftijd een groot succes. Kon. Fanfare Accelerando haalt op 15 november oud papier op. Advertentie I.1M. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep- 1 tember: GEBOREN Alexander, z.v. F.P. Feenstra en M.J.T. Vrijhof; Martinus Gilles, z.v. G. de Jonge en D.W. Scherpenisse; Jacob Dingenus z.v. G. Koddtyw M.C. van 't Hof; Cornelia Willen^p. d.v. C.A. Rijnberg en E. Jansen; Janna Francisca Dina d.v. J. Menheere en L.D. Burgers. OVERLEDEN Jannetje B.W. Boogaard, geb. 13-3- 1907, geh. gew. met L.J. Breure; Johan nes de Waal, geb. 19-8-1903, echtg. van H.H. van Moort; Elizabeth van den Boogaart, geb. 25-5-1906, geh. gew. met J. Kik. HUWELIJKEN Jan Polderman, geb. 6-7-1953, uit Sint Maartensdijk, en Centina Bruijnzeel, geb. 5-2-1956; Abraham P. Kasse, geb. 28-1-1954 en Martina M. de Rooij, geb. 13-11-1949 uit Sprang-Capelle; Adam den Haan, geb. 16-3-1944 en Cornelia P. van der Meer, geb. 11-9-1948. VESTIGINGEN H.C. Oostdijk uit Veere; G. Oostdijk uit Veere; J.M. Moerland uit Tilburg; G.C.M. van Wieringen (3 pers.) uit Ber gen op Zoom; E.R. Driesen (3 pers.) uit Poortugaal; M. van derSande (2 pers.) uit Tholen; G.D. Roeland uit Sint Maartensdijk; N.A. Roeland-Hage uit Stavenisse. VERTREKKEN CJ. de Krijgen (2 pers.) naar Haarlem; J. Kaashoek naar Bergen op Zoom; I. Quaak, naar Utrecht; C. Polderman- Bruijnzeel naar Sint Maartensdijk. Tafeltennis Derde week competitie Smash'76. Ju nioren heren: W. v. Oudenaarden-K. Westdorp 21-14, 23-21; J. v. Repe-M. v.d. Klooster 16-21, 21-18, 21-19; T. v. 't Hof-T. den Engelsman 11-21, 13-21; H. v.d. Klooster-K. Goedegebuure 21-12, 21-15; S. Westdorp-I. v.d. Repe 17-21, 22-20, 18-21; K. Baze-P. Scherpenisse 10-21, 9-21. Dames: E. van 't Hof-M. van 't Hof 21-12, 18-21, 21-13; 1. Jopse- A. Scherpenisse 20-22, 11-21; T. Fase- A.D. Wilde 19-21, 10-21. Senioren heren: A. Menheere-D. D. Engelsman 17-21, 13-21; S. Vroegop-K. Westdorp 21-6, 21-10; A. Fase-A.D. Engelsman 14-21, 21-14, 21-10; C. van 't Hof-D. Bruijnzeel 11-21, 18-21. Dames: M. v.d. KloosterJ. Lindhout 21-12, 21-12; I. Fase-E. van Beek 21-12, 11-21, 21-19. Zaterdag zal Smash'76 met twee heren junioren en senioren-teams en één da mesteam een vriendschappelijke wed strijd tegen Velocitas in Oud Vossemeer spelen. Op dinsdagavond 16 november vanaf half 7 hoopt de zendingskrans der Geref. Ge meente te Sint-Annaland. weer oud pa pier op te halen. Bewaar U het voor de zending? Bij voorbaat dank. Advertentie I.M. THOLEN NED. HERV. KERK zo. 9.30 u. dhr. Veldhuizen 18.30 u. ds. van Schoonhoven wo. 9.30 u. en 19.00 u. ds. de Reuver GEREF. KERK zo. 10.00 u. ds. M. van Krimpen, Dor drecht 17.00 u. ds. W.C.P. den Boer, Harder wijk wo. 10.00 u. ds. J.G. Meijnen, Amers foort 19.00 u. ds. R.J. Blaauw, Krabbendijke CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. leesdienst wo. 10.00 en 18.30 u. ds. P. van Zonne veld, Leerdam NED. HERV. B.W.I.W. zo. 10.00 u. ds. Naber, Bergen op Zoom NED. PROT. BOND zo. 10.45 u. mej. C.E. Jolles, Soest GEREF. GEMEENTE zo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo. 10.00, 14.30 en 19.00 u. ds. G. Mouw R.K. KERK plaats vinden als de eigenaren van de huizen bekend zouden zijn. Tot die tijd zou een rentevergoeding over de voor lopige koopsom worden betaald. De bouw-animo bleek gering, zodat b. en w. Van Agtmaal hebben gevraagd de grond te mogen terugkopen. De beschikbare bouwgrond in Sint Annaland is immers zeer beperkt. Van Agtmaal wil de grond terug verkopen, mits de rente wordt te rugbetaald en bovendien een tegemoet koming wordt verstrekt in gemaakte architects- en ontwikkelingskosten. B. en w. menen dat op grond van billijk heid en redelijkheid dit verzoek moet worden ingewilligd. Het gaat dan om 14.374,68 rente en 3.625,32 architects- en ontwikkelingskosten. Voor .18.000 gulden krijgt de gemeente de grond dan weer terug. Van Agtmaal heeft inmid dels in plan Oost te Oud Vossemeer grond voor drie bungalows gekocht. Voorzieningen Dorpshuis DDe beheerscommissie van het Dorps huis heeft in zijn eerste bijeenkomst een aantal verbeteringen opgesomd die aangebracht dienen te worden. Een aantal kleinere zaken zijn al geregeld. B. en w. menen dat een aantal punten van grotere financiële omvang eveneens no dig zijn. Het gaat om de reparatie van de geluidsinstallatie inclusief verplaatsing. De aanschaf van een vierpitsgasstel, aansluiting van de spoelbak van het buffet op de waterleiding en riolering en de aanschaf van nieuwe overgordijnen in de grote zaal. De totale kosten zijn zo'n 5000 gulden. Onderwijs Het bestuur van de vereniging tot stich ting en instandhouding van scholen met de bijbel op Gereformeerde grondslag heeft bij het gemeentebestuur een ver zoek ingediend. Men wil aanvullend meubilair voor het geven van handwer klessen en leermiddelen ter individuali sering van het onderwijs. B. en w. stellen de gemeenteraad voor, medewerking te verlenen. E.H.B.0.-cursus Dinsdagavond is er een herhalingscur sus voor E.H.B.O. begonnen in het ver enigingslokaal Voorstraat 42. De cursus wordt om de 14 dagen geleid door dok ter P.R. v.d. Eist met medewerking van de heer S. Snoep uit Sint Annaland. Het gaat om zo'n 30 deelnemers. Verkoping Zaterdag 20 november houdt de zen dingskrans van de Oud Ger. Gem. haar verkoping tussen 3 en 6 uur in het ver enigingslokaal VoQrstraat 32. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Leendert Willem Cornelis z.v. C. Lem- son en J.D. Bruijnzeel. OVERLEDEN Maria J. deVries, geb. 1-2-1892, geh. gew. met A.Q. Neele; Cornelia J. Eer- land, geb. 9-3-1906, echtg. van W. van Haaften. HUWELIJKEN Dirk Lindhout, geb. 9-2-1955 uit Poort vliet en Liseia de Vos geb. 4-2-1953; Jan A. Burggraaf, geb. 6-12-1952 en Jo hanna R. van Brakel geb. 21-4-1953; Gosen D. Roeland, geb. 17-4-1950 uit Sint Maartensdijk en Neeltje A. Hage, geb. 28-9-1952; Abraham L. de Rijke, geb. 18-6-1955 en Gerritje de Ruiter, geb. 7-1-1956. VESTIGINGEN L. Potappel uit Roosendaal. VERTREKKEN C. Smits naar Roosendaal; M.C. de Rijke naar Bergen op Zoom; A.J.P. Roest naar Sittard; M.J.C. Oostdijk naar Vlissingen; L. Lindhout-de Vos naar Poortvliet; N.A. Roeland-Hage naar Sint Annaland; M.J. Moerland (3 pers.) naar Sint Maartensdijk. Bedankt voor beroep Kandidaat L. Talsma te Den Haag be dankte voor het door Hervormd Stave nisse op hem uitgebrachte beroep. Extra gift De kerkvoogdij van de Hervormde Ge meente Stavenisse ontving een extra gift van f 1000.— voor het kerkedak. Damcompetitie A. Oostdijk - C. Moerland 0-2, R. Moerland - A. Oostdijk 2-0, T. v. Haaf ten - M. Moerland 2-0, C. Moerland - A. Wesdorp 1-1, Co. Smits - L. v. Beveren 0-2, C. Moerland - A. Oostdijk 2-0. T. v. Haaften - S. v. Dommele 2-0. A. Oost dijk - Co. Smits 0-2, A. Wesdorp - L. v. Beveren 2-0. Stand na vier wedstrijden: T. v. Haaften 4 wed. 8 p.: C. Moerland 4-7 p.: A. Wes dorp 4-5, M. Moerland 3-4, S. v. Dom mele 3-2. L. v. Beveren 2-2, Co. Smits 4-2, A. Oostdijk 4-0, M. Priem 1-0. 25 jarig jubileum Voor de leerlingen van de Van der Lek de Clercq kleuterschool was het feest za. 19.00 u. H. Mis zo. 10.00 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK zo. 9.30 u. ds. G.H. Abma, Poortvliet 18.30 u. ds. H. Harkema, Sint Philips land wo. 10.00 u. ir. A. de Jong, Hoogerheide 19.30 u. ds. L. Eringa, Rotterdam, geza menlijke dienst Geref. kerk GEREF. KERK zo. 10.00 en 15.00 u. ds. J.J. van de Hoek, Zuilichem wo. 10.00 en 19.30 u. ds. L. Eringa, Rot terdam (gez. dienst) CHR. GEREF. KERK zo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. ds. M.C. Tanis, 51iedrecht GEREF. GEM. IN NEDERLAND zo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst di. 16 nov. halt acht ds. A. Wink uit Veenendaal wo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 8.00 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK zo. 10.00 en 18.00 u. ds. J. Codée wo. 10.00 en 14.30 u. ds. J. Codée GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst wo. 9.30, 14.00 (H.D.) en 18.00 u. ds. Hage, Rotterdam GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst wo. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK zo. 10.00 uq 18.00 u. kand. D.C. Floor, Westbroek wo. 10.00 en 14.30 u. ds. M.A. Jansens, Wilnis OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst wo. 9.30, 14.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. J. van Prooyen, Rhenen SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK zo. 9.30 en 14.30 u. ds. A. Beens, Weke- rom wo. 9.30 en 14.30 u. ds. J. Blom GEREF. GEM. IN NEDERLAND zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst wo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. ds. A. v.d. Berg, Bruinisse OUD GEREF. GEM. IN NED. wo. 9.30, 2, 6 u. ds. A. v.d. Meer GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.30 en 18.00 u. ds. G. Mouw, Tholen, (bed. H.A.) wo. 9.30, 14.30 en 18.00 u. ds. J. Karens, Opheusden NED. HERV. B.W.I.W. zo. 10.00 u. ds. A. Post 19.00 u. ds. P. Knotnerus wo. 19.00 u. dhr. Leemans R.K. KERK za. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK zo. 9.30 en 14.30 u. eerw. hr. G.J. Damen wo. 9.30 en 14.30 u. eerw. hr. G.J. Da- men GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. leesdienst wo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. ds. A.F$ Honkoop, Rotterdam POORTVLIET NED. HERV. KERK zo. 10.00 u. ds. H.F. Klok, Melissant 18.00 u. ds. G.H. Abma, (voorber. H.A.) wo. 10.00 en 19.00 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK zo. 10.00 en 14.30 ds. W.C.P. den Boer, Harderwijk wo. 10.00 u. ds. R.J. Blaauw, Krabben dijke 14.30 u. ds. J.G. Meijnen, Amersfoort GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst wo. 10.00, 14.30 en 18.30 u. ds. H. Hof man, Rotterdam SINT PHILIPSLAND zo. 9.30 en 14.30 u. ds. H. Harkema wo. 9.30 en 19.00 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.30 en 18.00 u. leesdienst wo. 9.30, 14.30 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE zo. 9.30, 14.00 en 18.00 u. ds. L. Gebraad wo. 9.30, 14.00 en 18.30 u. ds. L. Ge braad ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo. 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen 17.00 u. drs. G.J. Smink, Stad a/h. Ha ringvliet wo. 19.30 u. ds. J. v.d. Meulen WEEKENDDIENST ARTSEN Tholen, Oud Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt): A. de Loo- ze. Oud Vossemeer: 01667-400. Sint Annaland. Sint Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. dr. v.d. Bel): J. v.d. Bel, Sint Maartensdijk: 01666-2400. Sint Philipsland en Nieuw Vossemeer: Dr. Menger. Sint Philipsland: 01677-500. WIJKVERPLEEGSTERS Oud Vossemeer, Tholen, Poortvliet en Sint Philipsland: zr. Krijger. Oud Vos semeer: 01667-476, b.g.g. 01662-341. Sint Annaland, Sint Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse: zr. de Smit, Sint Maartensdijk: 01666-2548. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, 01666-2596, spr.u. vr. 18.30-19.30 u.. za. 8.30-9.30 u. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis Sint Philipsland. elke maandagmiddag spreekuur. Bejaarden hulp 13.30 u.. Maatschappelijk Werk 14.30 u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk van 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-2350. Buiten kantooruren 01184-19191. HOOGWATERSTANDEN van 12 t/m. 18 nov. vrijdag 12 6.37-18.51 zaterdag 13 7.09-19.31 zondag 14 7.53-20.21 maandag 15 8.47-21.25 dinsdag 16 9.52-22.38 woensdag 17 11.12-23.59 donderdag 18 12.32-00.10 zaterdag 14 nov. laatste kwartier

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2