I «J? s«»'ssE®s^«f lijjL i VOL" 1 LEY- CS Rayon Tholen en Sint- Philipsland Vervolg plaatselijk nieuws mA mBfiPOLDER Stemmen ran lezers .O. BAL ATLETIEK Donderdag 11 november 197b EENDRACHTBODE 11 Sint- Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint- Philipsland Nieuw- Vossemeer ESLAAGD.... DUS GEFELICITEERD OUD- r-r""\ SINT- MOSStMttR POORMlErm b-V MM«mDUK geblazen toen mevr. Van Prooijen her dacht dat zij 25 jaar geleden als werkster werd benoemd. Terwijl de kleuters feestliedjes zpngen, waarbij ze zichzelf op muziekiristrumentjes begeleidden, kwamen mevr. van Prooijen en haar man de klas binnen. De hoofdleidster verwelkomde de jubilaresse, waarna de kleuters Jeannet Keur en Johnny van Haaften mevr. van Prooijen in dicht vorm bedankten. Ze boden bloemen aan en een boek met kleutertekeningen. De voor deze gelegenheid met rode zak doeken en schorten getooide kleuters zongen nog een lied over de voor de werkster onmisbare attributen. Mevr. Van der Slikke bracht namens het schoolbestuur de felicitaties over. Ze dankte mevr. Van Prooijen voor het vele werk. dat zij met grote nauwgezetheid in deze 25 jaar had verricht. "Zulke werk sters zullen we in Nederland niet veel meer vinden", zei mevr. v.d. Slikke. Zij bood de jubilaresse een prachtige fruit mand aan. Ook mevr. Van Prooijen was niet met lege handen gekomen. Nadat de kleu ters heerlijke limonade hadden gedron ken, gingen ze met een zak snoep naar huis. De Bidon Vijf leden van deze toerclub fietsten 60 km naar Hoogerheide en terug. Zondag is de laatste rit van het seizOoen, 45 km rond het eiland. In een bestuursverga dering werd het winterprogramma va stgesteld. Oud papier Enkele leden van Euterpe haalden dinsdag 5100 kg oud papier op. De op brengst is voor hét instrumenten en uni- formenfonds. Oosterscheldevissers Zaterdag 6 november werd de zevende en laatste wedstrijd vervist voor het ver enigingskampioenschap. Er waren veel deelnemers maar een matige vangst. 1. W. Smelt 104 punten, 2. J. v. Oude naarde 100 p. 3. F. Bout 100 p. 4. A. Hengstmengel 99 p. 5. W. van Dijke 98 p. 6. M. Smits 96 p. 7. W. Dane 95 p. 8. J. de Graaf 93 p. 9. G. Voshol 92 p. 10. C. Andriesse 92 p. Junioren: 1. Johnie Neele 95 punten. 2. Frans Ponse 92 p. 3. Cobie Lindhout 88 p. 4. Theo Hengst mengel 88 p. 5. Johnie Dane 82 p. A Algemeen Kampioen werd W. van Dijke met 471 punten. De uitslag van het verenigingskam pioenschap is als volgt: Dames: 1. Mevr. Jansen 417 punten 2. Mevr. Vermaas 413 p. 3. Mevr. Knuist 391 p. 4. Mevr. Vroegop-Kloet 369 p. 5. Mevr. de Hooge 364 p. Junioren: 1. Johnie Dane 409 punten 2. Frans Ponse 402 p. 3. Johnie Neele 398 p. 4. Neleward o.d. Brouw 387 p. 5. Remi Lindhout 385 p. Heren: 1. W. van Dijke 471 punten 2. W. Smelt 463 p. 3. G. Voshol 448 p. 4. F. Bout 444 p. 5. J. de Graaf 428 p. 6. J. Doorn 427 p. 7, Joh. Vroegop 426 p. 8. W. Dane 423 p. 9. Iz. Lindhout Ph.zn. 420 p. 10. J. Keur 418 p. De uitreiking van de ereprijzen zal plaatsvinden op de feestavond op vrij dagavond 19 november in "Haestinge". BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Bianca d.v. V.Cras en J.M. Hendriks; Cornelis Marinus z.v. E. van Haaften en M.S. Hector; Maatje d.v. A. de Graaf en J.M. Tijssen: Saskia d.v. C.J.M. Termorhuizen en J.A. van de Ree; Stefanita Johanna d.v. F.C.J. Leynser en J. Nelisse. OVERLEDEN Jacobus L. de Wilde, geb. 25-8-1888, geh. gew. met M.S. Lindhout; Pieter- nella C. van Luijk, geb. 31-7-1890, geh. gew. met A. de Wilde; Maatje C. de Fouw, geb. 29-4-1910, echg. van J. Bout; Maria J.W. Rijnberg, geb. 4-7-1899, echtg. van D.L. Hage; Anthonie Klaas- se, geb. 6-3-1927, echtg. van J.J. van Houdt; Nathanaël Slager, geb. 30-9- 1902, geh. gew. met M.J. van der Rhee. HUWELIJKEN Jan Polderman, geb. 6-7-1953 en Cen- tina Bruijnzeel, geb. 5-2-1956 uit Sint Annaland; Gosen D. Roeland, geb. 17-4-1950 en Neeltje A. Hage, geb. 28-9-1952 uit Stavenisse; Cornelis J. Bakker geb. 9-11-1947 en Elisabeth J. Buijk geb. 8-5-1954. VESTIGINGEN Polderman-Bruijnzeel uit Sint Anna land; H.A. Bosters (4 pers.) uit Tholen; C.A. Larooij uit Scherpenisse; M.J. Moerland (3 pers.) uit Stavenisse. VERTREKKEN T.J. Nienhuis naar Bergen op Zoom; J. van Zetten naar Woensdrecht; M.K. Ponse naar Zierikzee; H. Hendrikse naar Vlissingen; N. van Gerven (6 pers.) naar Spijkenisse; D. Roeland naar Sint Annaland; C.F.M. v.d. Heiligenberg- Suijkerbuijk (5 pers.) naar Tholen. Materiele schade Een flink beschadigde auto en lichte verwondingen was het gevolg voor dhr J.G.M. toen hij met zijn personenauto tegen een lichtmast reed in de Bloe- menlaari doordat hij vermoedelijk niet goed had uitgekeken. Door de politie werd p.v.. opgemaakt. Voor Jantje Beton O..L.V. de sportvereniging N.A.K.S. werd de collecte voor Jantje Beton ge houden. Hoewel de opbrengst iets lager lag dan vorig jaar werd er toch een mooi bedrag bijeengebracht n.l. 455,- Mo gelijk is de opbrengst beinvloed door de collecte die vorige week werd gehouden, zo werd ons medegedeeld. Aan alle me dewerksters )ers hartelijk dank. Ouderavond O.L.S. "de Rieburch" Voorzitter van Gurp opende de ouder avond en was verheugd met de opkomst van 62 ouders. Bijzonder verwelkomd werd de heer Bakx als afgevaardigde van de kleuter school "de Kubus". Daarna werd het huishoudelijk gedeelte behandeld hierin werd een overdenking van het ouderfonds gegeven en voorzien van uitleg door het hoofd van de school de heer Brevet. Deze uiteenzetting werd gevolgd door een discussie over de verhoging van het ouderfonds. Met meerderheid van stemmen is de verhoging aanvaard. De opmerkingen die op de contact avond aan het oudercommissie zijn doorgegeven werden hierna behandeld. Voor de kascommissie zijn voor het ko mend jaar benoemd de heren Op den Brouw en van de Weele. Als aftredend lid van de oudercommissie werd de heer Muller bedankt voor alle geleverde bij drage en is verzocht om verder te gaan met de aktiviteiten achter de coulissen. T.b.v. de oudercommissie is herkozen de heer P. Verduit. en nieuw gekozen is de heer M. van Prooyen. Na de pauze werd de heer P. Jasperse met.zoon hartelijk welkom geheten, deze hebben een prachtige diaserie ver toond inhoudend "het eiland Tholen met Sint-Maartensdijk in het bijzon der". Hervormde gemeente Dhr. L.J. Koopman is in de vacature W.M. Slager gekozen tot notabel van de Hervormde gemeente. Voor de onder grondse kerk werd 1482 gulden bijeen gebracht. Zang van en voor bejaarden Het bejaarden-zangkoor van Ten Anker uit Tholen heeft donderdagmiddag in Sint Maartenshof een uitvoering gege ven. De opkomst was zeer groot, ook van elders. Het koor kreeg grote bijval bij het zingen van de liederen. Na de kof fiepauze volgde het tweede gedeelte van het programma. De voorzitter bracht de luisteraars dank en stelde voor ook in Sint Maartenshof een koor op te richten. Directrice zr. Koole hoopte dat deze zangmiddag navolging zou hebben. Bungalows en schutting B. en w. hebben in plan Zuidhoek aan het bouwbedrijf Vebo uit Tholen grond verkocht voor de bouw van twee bun galows. Dhr. W.L. van Vossen heeft bij de gemeenteraad een verzoek ingediend om alsnog een bouwvergunning te ver lenen voor een zonder vergunning ge bouwde schutting aan de Bloemenlaan. B. en w. willen deze zaak verder afhan delen na ingewonnen advies van de raadscommissie bestuurlijke aangelegenheden. Doortrekking Gladiolenstraat In december 1975 stelde de gemeente raad geld beschikbaar voor het bouwrijp maken van een gedeelte van het plan Achter 't Bos. Aan de uitvoering van dit werk kon echter geen gevolg worden gegeven in verband met de moeilijkhe den die zijn ontstaan met de ontruiming van het pand Hogeweg 37. In verband met de bouw van een bungalow en de realisering van het programma 1976 van Beter Wonen, is het toch nodig dit ge bied tijdig te ontsluiten. Er is nu een alternatief plan ontworpen om de Gla diolenstraat door te trekken naar de Hogeweg. B. en w. blijven hierbij binnen het bedrag dat oorspronkelijk is be schikbaar gesteld. Aankoop grond Hogeweg Volgens plan Achter 't Bos dient het perceel Hogeweg 39 gekocht te worden van dhr. J. Quequierre. Op de 1499 m2 staat een woning, kleine werkplaats en garages. Achter het huis staat een drui- venkastje en een duivenhok. De woning heeft een inhoud van circa 435 m3 eri is omstreeks 1964/1965 ingrijpend vernieuwd en gemoderniseerd. Een ac- coord tussen b. en w. en dhr. Quequierre lag niet in het verschiet omdat er een te grote kloof gaapte tussen de wederzijdse prijzen. De raadscommissie onroerende zaken trok bovendien in twijfel of dit kwalitatief goede pand nu persé wel no dig was voor de uitvoering van dit bes temmingsplan. Aankoop en sloop zou kapitaalvernietiging zijn. Daarop beslo ten b. en w. de bebouwing te handhaven en alleen de achterliggende grond te kopen. Hierover is onlangs met dhr. Quequierre een definitief accoord be reikt. De gemeenteraad beslist er maan dagmiddag over. Doorbraak Westvest Voor verwezenlijking van plan Achter 't Bos moet een doorbraak gemaakt wor den naar de Westvest. De opstallen zijn reeds eigendom van de gemeente, maar nu gaat het nog om 470 m2 grond van de Stichting Beter Wonen. De woning stichting wil voor een goede verkaveling weer 49 m2 van de gemeente kopen. Na overleg met de raadscommissie onroe rende zaken is besloten de 49 m2 té rui len en de rest tegen zes gulden per m2 te kopen. Joegoslavië Op de uitnodiging die het bestuur aan de leden van de Bond van Plattelands vrouwen, afd. Sint-Maartensdijk had gestuurd, stond dat enkele juristen een proces zouden opvoeren. Tot schrik van de organisatoren lieten de juristen het de avond tevoren afweten, jnaarstig moest gezocht worden naar een andere spre ker. Toen bleek de heer Roorda uit Bergen op Zoom bereid om een prach tige dia-serie te vertonen over Joego slavië. In de omgeving van de Plitvicer meren is een groot nationaal park van 19.000 hectare op een hoogte van 500 meter zijn uitgestrekte sparren- en beu kenbossen. Daar tussen liggen 16 meren die alle onderling verbonden zijn met ontelbare grotere en kleine watervallen. Ook vertelde de heer Roorda over het eiland Hvar. Het regent daar heel weinig en door verregaande ontbossing is het land heel arm geworden. Er groeit heel weinig en er zijn enorm veel stenen in de grond. Onvoorstelbaar veel werk is er geweest om die stenen op te stapelen en zo muren te vormen van 1 '/i meter breed. Er werden plateaus gevormd. waarop de bewoners proberen druiven en olijven te telen. Ook wordt veel la vendel geteeld. Deze wordt in grote rol len op ezels vervoerd naar de fabriek. Die bestaat uit een kookketel en een soort distilleermachine. In ons land zou de wat primitieve bedoening wel wor den afgekeurd. Ook de visvangst levert nog wat op. De laatste dia toonde een ouderwets morenfeest. Elk jaar wordt het door duizenden toeristen meege vierd. Een boeiend verhaal van de heer Roorda en prachtige dia's. Zo werd het een mooie avond en de erkentelijkheid tegenover de invaller was groot. Er wa ren 7 nieuwe leden, die een bijzonder woord van welkom kregen. C.A.0. Bouw ter discussie In Haestinge werd door de Federatie Bouwbonden een rayonledenvergade ring gehouden o.l.v. districtsbestuurder H. Lenting uit Bergen op Zoom. Hij gaf een toelichting op het voorstel van het F.N.V. over het te voeren ar beidsvoorwaardenbeleid 1977. Hierna ontstond een discussie over de omscholing en bijscholing van werkloze werknemers. Men was van mening dat hieraan meer moet worden gedaan door de regering. De distr. best. zei dat er nog steeds plaats is voor een goede vakman. Men bleek voorstander van de prijs compensatie als indexcijfer schoon mi nimaal 1van de modale werknemer 240,-. Ook de verlaging van leeftijd voor het minimumloon van 23 naar 22 jaar kreeg de volle instemming. Uitbreiding van vakantie voor oudere' werknemers zag men liever vervangen door vervroegde pensionering i.v.m. de werkloosheidsbestrijding. Ook was men van mening dat de kop pelbazen en malafide onderaannemerij met alle mogelijke wapens moet worden bestreden. Men bleek bereid een gedeelte van de eventuele loonruimte beschikbaar te stellen ter bestrijding van de inflatie en werkloosheid, en een gedeelte voor ver vroegde pensionering mits men dan ook volledig uit het arbeidsproces treedt. Ook was men van mening dat de loon- groep 3 uit de bouw C.A.O. moest wor den geschrapt, doordat een bijzonder klein aantal werknemers in deze groep thuis horen. 't Was een levendige vergadering. Verloren en gevonden Op het bureau van de rijkspolitie tel. 2444 zijn inlichtingen te verkrijgen om trent een gevonden zilveren hanger met zwart roosje. Verloren een bankbiljet van 100,- en een damesfiets merk Burgers. Inbraak in Gouden leeuw Exploitant Hage van hotel "De Gouden Leuuw" deed aangifte bij de politie van inbraak. Uit de kassa werd een 6 tot 700 gulden mapgenomen. Vermoed wordt dat de dader met de situatie op de hoogte was. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Jan Marinus z.v. P. van Dijke en M.W. van Oudenaarde. OVERLEDEN J.P. Coomans geb. 20-12-1896, echtgen. van J. Noom. VESTIGINGEN A.W. Neijhoft (5 pers.) uit Rotterdam; J.C. Scheepsbouwer (5 pers.) uit Vlaar- dingen. VERTREKKEN W.J. Hage naar Bergen op Zoom; M. Schouten naar Middelharnis; D.J. Jan- sens naar Middelburg; C.T. Steketee naar Goes; C.A. Larooij naar Sint Maartensdijk. Werk aan de winkel De bouw van een aantal huizen aan de Scaldisstraat in plan West is nu zover gevorderd, dat overgegaan dient te wor den tot de aanleg van trottoirs en tegel paden. Tevens dient een deel van de Scaldisstraat herbestraat te worden. Ook dient er een parkeerstrook te komen. De gemeenteraad beslist maandagmiddag over een krediet. Dhr. M.J. Klippel uit Stavenisse wil aan de Langeweg een huis bouwen. Dit is agrarisch gebied, zodat geen bouwvergunning kan worden ver leend. Uit planologisch oogpunt hebben b. en w. echter geen bezwaar: deze bouw bevordert de afronding van de bebou wing aan de Langeweg. Als dq gemeen teraad een voorbereidingsbesluit neemt om het bestemmingsplan aan de Lan geweg te herzien, kan alsnog een bouw vergunning worden verleend. Hervormde Vrouwen Groep Maandag 1 nov. werd de jaarvergade ring van de Hervormde Vrouwen Groep in het Holland Huis gevierd. Mevrouw C. van Doorn-Hage nam afscheid als presidente. Haar opvolgster Mevr. A. Duine-Geuze bedankte Mevr. van Doorn voor het vele werk dat zij tijdens haar 43-jarige verenigings-aktiviteiten gedaan heeft. Zij sprak tevens de wens uit dat de ver eniging nog lang zal bloeien met de Bij bel als richtlijn voor ons leven. De avond werd verder gevuld met de mooie zang uit Scherpenisse o.l.v. de Heer Wesdorp. Het was een genoeglijk samenzijn. Aankoop Rozemarijnstraat B. en w. hebben met dhr. A. Slager overeenstemming bereikt over de aan koop van de woning Rozemarijnstraat 16. Dit pand is nodig om de volgens plan Kom geprojecteerde ring rond de Her vormde kerk te verwezenlijken. De on derhandelingen met de eigenaren van een aantal .andere panden in de Roze marijnstraat hebben tot op heden niet tot resultaat geleid. Dhr. B.W. van Nieuwterk uit de Roze marijnstraat 12-14 heeft de gemeente raad verzocht om materiaal te mogen kopen van te slopen woningen. Dit ten j behoeve van een te rehabiliteren huis. B. i en w. stellen voor. deze zaak in handen te geven van het college. Individueel rekenen Het bestuur van de vereniging tot oprichting en instandhouding van Scholen met de Bijbel op Gerefor meerde Grondslag heeft het gemeente bestuur verzocht om medewerking voor de aanschaf van leermiddelen ter indi vidualisering van het rekenonderwijs. De normale eisen worden hiermee niet overschreden, zodat b. en w. de raad adviseren het verzoek in te willigen. BURGERLIJKE STAND Loop der bevolking in de maand sep tember: GEBOREN Wilhelmina Jasperina d.v. M. den En gelsman en P.E. Snoep. OVERLEDEN Jannie Willemijntje Kloet, geb. 20-4- '1913, echtg. van L.A. Verhage. HUWELIJKEN Dirk Lindhout geb. 9-2-1955 en Liseia de Vos geb. 4-2-1953 uit Stavenisse. VESTIGINGEN P.C. Heeren uit Halsteren; F. Snepvan gers uit Bergen op Zoom; L. Lindhout- de Vos uit Stavenisse. VERTREKKEN E.P. de Wilde naar Goes; K.A. van Nieuwkerk (3 pers.) naar Goes; D. Doff (2 pers.) naar Ouddorp. Inbraak in 't Wantenwevertje Zowel in kleuter- als aangrenzende chr. basisschool werd afgelopen weekend ingebroken. Met een steen was een ruit ingedrukt en zo was men binnengeko men. Maandagmorgen werd ontdekt dat uit de chr. school 235,was meegenomen, van de kleuterschool is het bedrag niet bekend. Filmavond Veilig Verkeer In samenwerking met de jeugdvereni ging de Wichelaar organiseert de Poort- vlietse afdeling van Yeilig Verkeer een filmavond in 't 5uwe &aad'uus op 19 november. Vijf mille De verkoop van goederen in de Geref. Gemeente bracht netto 5.000 op. Bejaardenbond kreeg filmcassette Vrijdag werd in het dorpshuis de film over Poortvliet vertoond, die in 1965 door de Nederlandse Blindenbond was gemaakt. De film werd destijds door de jeugdvereniging "de Wichelaar" dank zij ook particuliere giften gekocht en vrijdag de bejaarden aangeboden. De voorzitster Adrie Goedegebuure las een oorkonde voor, die ook door de voorzit ter van de bejaardenbond de heer M.P. Geuze werd ondertekend om vervolgens de cassettes aan de bond over te dragen. De heer Geuze dankte de jeugd voor dit initiatief en vond dat menigmaal posi tieve geluiden over de jongeren gehoord kunnen worden. Uit de opbrengst van de Zeeuwse collecte via de vrouwenraad kreeg de bejaardenbond een envelop met inhoud. De film wordt 10 november op een bejaardenmiddag gedraaid en krijgt daarna een plaatsje in het museum Eventueel kunnen andere verenigingen er tegen vergoeding gebruik van maken. Tafeltennis In een spannende wedstrijd van zes keer drie sets won Veritas in SInt-Willibrord met 2-8 van The Back Hands II. Koplo per Markiezaat won van hekkensluiter Vice Versa II met 1-9, terwijl Tanaka met 1-9 van Deso verloor. Veritas blijft tweede met 1 punt achterstand op Mar kiezaat. Zaterdag speelt Veritas uit tegen Tanaka II in Etten Leur. Koploper Markiezaat ontvangt Back Hands en Deso speelt thuis tegen Vice Versa. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan de wedstrijd Markiezaat - Back Hands eventueel een beslissing geven. Verliest Markiezaat of spelen de Bergenaren ge lijk dan heeft Veritas nog een kans. Jo- han Snoep, Marus Heijboer en Johan Ligtendag zullen in elk geval ook zelf moeten winnen. Veritas verloor vrijdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Velocitas Oud-Vossemeer met 9-12. Ie team 4-6, 2e team 1-9 en 3e team 4-6. Bekeurd voor jagen Op 4 november zijn een 5-tal personen uit Brabant op de Krabb nkreek be keurd voor overtreding van de jachtwet. De heren waren wel in het bezit van een vergunning voor een jachtg bied dat door een Belgische vereniging is ge pacht, maar gingen wat te ver buiten de grenzen. Die overtreding leverde hen een proces verbaal op terwijl in overleg met de officier van justitie te Middel burg 4 jachtgeweren, de boot en 7 een den in beslag zijn genomen. Auto over de kop Vrijdag vond een ongeval plaats op de Slaakdam, de verbinding tussen Sint- Philipsland en Tholen. De heer J.P.v.d.W. alhier reed met een Opel uit Sint-Philipsland naar Oud-Vossemeer om een monteur van electro Neele. waar ook v.d.W. werkzaam is, in Oud- Vossemeer te gaan brengen. Ter hoogte van de boerderij Gaakeer moest v.d.W. uitwijken voor een tegenligger. Hij kwam met het zijn auto in de berm. raakte vervol gens de macht over stuur kwijt en sloeg over de kop. zelfs enkele malen, waarbij hij arm- en rugklachten had. Dokter de Looze verleende eerste hulp en liet het slachtoffer per ambulance naar Lie- vensberg vervoeren, vanzelfsprekend was er ook een zwaar beschadigde auto. Veilingberichten Sint-Annaland Dinsdag 9 november uien maat 40 opw. klasse 2 nl 86,10 aanvoer 13 ton. drielingen 30-40 72.10 aanvoer 18 ton. Dammers scoren 2 uit 2 De eerste wedstrijd die D.S.V.F. in het kader van de Zeeuwse Dambond moest spelen was tegen het sterke Middelhar nis op 18 oktober. Hoewel verlies was ingecalculeerd, viel de nederlaag van 15-5 toch teéen. De uitslag kwam als volgt tot stand: K. Vis - J. v.d. Velde 2-0. H. Groenendijk - J. Joppe 2-0. J. Smalheer - J. den Braber 2-0, J. Lodder - A. Verwijs jr. I -1. M. van Lente - L. ten Hove 2-0. A. Knape - L. v.d. Velde 2-0, C. Polder - M. Fonteijne 1-1,'J. Polder - P. Reijngoudt 2-0, B. Roetman - J. Suurland 0-2, n.o.g. - n.o.g 1-1 De thuiswedstrijd tegen Zierikzee op 2 november leverde een fraaie winst op van 12-8: J. v.d. Velde - M. de Wild 2-0, J. Joppe - C.L. Boot 1-1, J. den Braber - J. Huigens 0-2, A. Verwijs jr. - M. v.d. Wielen 1-1, L. v.d. Velde - A. Saman 0-2, M. Fonteijne - J. de Wild 2-0, J. Suur land - C.M. v.d. Velde 2-0. W. ten Hove - C.J. Kostense 2-0, n.o.g. - n.o.g. I-I, n.o.g. - n.o.g. 1-1. De uitwedstrijd tegen Tholen-ll is uit gesteld tot 26 november. In de afgelopen weken werden voor de huishoudelijke competities de volgende wedstrijden gespeeld: A-senioren: J. Joppe - J. v.d. Velde 1-1, L. ten Hove - L. v.d. Velde 0-2, P. Reijngoudt - J. den Braber 0-2, J. Suur land - A. Verwijs jr. 0-2, J. v.d. Velde - L. v.d. Velde 2-0. B-senioren: J. Noorthoek - P. v.d. Est 2-0. Junioren: R. Vermaas - A. Noorthoek 0-2, M. Wallet - J. Bree- man 0-2, J.Fr. Wallet - A. Blok 2-0, A. Noorthoek - M. Wallet 2-0, A. Kosten - J. Breeman 2-0. R. Vermaas - A. Blok 2-0, J. Fr. Wallet - M. Blok 1-1. Beker: J. Joppe - P. v.d. Est 2-0. Begroting 1977 In de raadsvergadering van 9 november is de begroting 1977 aangeboden. Op 14 december volgt behandeling. B en w hebben voorgesteld 15.000,- te vote ren, voor de renovatie van 86 woning wetwoningen. Aangekocht werden de bedrijfsgebouwen van mevr. M. de Greef-van Dorst aan de Veerweg na be drijfsbeëindiging voor 90,200,-. De gemeentelijke belastingen zullen met 7 procent worden verhoogd. WAVWAWAWiWAWVWAVWiWAWAW/iAWAVA' De Bergenaar H. Verdoolaege is in het door B.D.V. georganiseerde damtoer- nooi hoofdklasse-kampioen geworden. J. van Akkeren uit St. Maartensdijk heeft het dus niet gehaald. Hoewel hij met de beste score was overgegaan naar de finale, waarin 4 spelers om de hoogste eer streden, en hij in zijn eerste finale partij Dusebout, oud-kampioen van Bergen, versloeg, verdween zijn kans door een nederlaag tegen Verdoolaege. In de slotronde speelde hij remise tegen de Surinamer J. Gajadhar, waardoor hij met deze op de tweede plaats eindigde. P. Nieuwenhuijzen uit Tholen bereikte een gedeelde 5e plaats, C. Droogers uit Oud-Vossemeer en I. Lindhout uit Tho len eindigden op de I le en 12e plaats. Maar in de eerste klasse zorgde de Tho- lenaar Toon Baay voor een verrassing. Gedurende bijna het gehele toernooi had de Bergenaar H. Roodenburg in deze klasse de leiding. Baay had één verliespunt meer, maar was bovendien door diverse oorzaken enkele partijen achter. Door deze alle te winnen en ten slotte in de slotronde ook Roodenburg te verslaan werd hij kampioen Ie klasse. De Tholenaar C. van Dijke werd 3e, de St. Maartensdijker A. van Akkeren 6e. In de groep huisdammers en junioren- deden ook de beide Tholense junioren H. Geluk en Nagtegaal het uitste kend. In deze groep werd een Bergse huisdammer winnaar, maar Geluk en Nagtegaal eindigden op een gedeelde 2e plaats. In de laatste ronde versloeg Ge luk zelfs de winnaar van de groep. Daardoor was zijn S.B.-score iets beter dan die van Nagtegaal en werd hij jeugdkampioen. Nagtegaal kon zich echter troosten met de gedachte dat hij in een vroeger stadium van het toernooi van Geluk had gewonnen. Op donderdag 2 december vindt de prijsuitreiking plaats. Deze wordt ge- Jeugdcompetitie De jeugdcompetitie volleybal is ook weer begonnen. Het jongensteam van Amigos Oud-Vossemeer verloor zater dagmorgen in een erg korte wedstrijd zonder enige spanning met 0-4 van Apollo uit Stampersgat. Setstanden 6- 15, 6-15, 1-15, 1-15. De bezoekers waren te sterk voor Hendrik van Boeijen, Frank Hommel, John Hommel, Jakko Jansen, Chris Kalle, Nico Klippel. Hans Polderman, Kees Timmermans en Rien Bevelander. Coach was Henk Nieuwen- huis. Het eerste meisjesteam van Amigos speelde in Huijbergen een betere wed strijd door HVV met 1-3 te verslaan. De eerste drie sets werden overtuigend ge wonnen met 11-15, 11-15, 7-15. De vierde set was voor de thuisclub met 15-7. Het tweede meisjesteam was op deze eerste competitiedag vrij. Programma 13 november: Oud Vosse- meer 10 u. meisjes Amigos II - Apollo, Roosendaal 10 u. jongens Blauw Wit - Amigos. De heren van Veronica hebben maan dagavond met 2-0 gewonnen van Tobec II. Door een spelerstekort bij de Bergse ploeg dreigde de wedstrijd niet door te gaan, maar later kwamen de ontbre kende volleyballers nog opdagen. Veronica speelde in de eerste set tame lijk zwak, men kwam zelfs nog in nood 12-12. De Smerdiekse ploeg won toch nog met 15-13. In de tweede set werden Dick Bentschap Knook en Rogier van Esch gewisseld voor Marcel Boxce en Andre van Damme. Veronica speelde sterker en door enkele snelle aanvallen werd het 7-1. Tobec kwam nog even te rug maar Veronica won met 15-7. Dhr. A. Vroegop leidde de wedstrijd. Amigos 1 - Sic Pugno 5: Een niet ges peelde, door Amigos wel gewonnen wedstrijd, daar Sig Pugno door te weinig spelers niet aanwezig was. Wel was er nog een vriendschappelijke partij met als Amigos spelers H. Nieuwenhuis, G. Vis, T. Keijzers, V. Keijzers, A. Vos, F. van Treyen en R. van Dijke. Uitslag 15-11. Volgende week Sig Pugno 5 - Amigos 1. Amigos 2 - VVR: Na een aarzelende eerste set (2-15) kwamen de Amigos 2 heren goed terug in een spannende 2e set. Men kwam met resp. 6-4 en 13-11 voor te staan, maar door enkele onfor tuinlijke ballen werd het tenslotte 15-13 voor VVR. De eindstand was 2-0 voor VVR Maandag was er een spannende partij tussen Amigos 1 en Veronica. De dames, waren aan elkaar gewaagd, zonder grote kwaliteit. De eerste set zijn de Amigos dames altijd fit en ze wonnen ook nu met 15-11. De tweede set werd door Veronica gewonnen met 17-15. In de derde set zakten beide partijen in elkaar, maar Veronica kon toch wat meer dan Amigos en won met 15-6. De laatste set, de meest vermoeiende na 5 kwartier spelen stond Veronica voor met 11-6, maar Amigos wist nog 5 punten te sco ren. De einduitslag was 3-1 voor Ver onica. vogd door een sneldamtoernooi, waar aan ook andere Eendrachtspelers kun nen deelnemen. Marien van Prooijen heeft in een 7800 meter lange cross in het Brabantse Dru- nen een tweede plaats veroverd. Hij moest pas in de laatste meters capitule ren voor Haico Scharn die 25.50 no teerde en Van Prooijen een seconde meer. Het rayon Tholen en Sint Philipsland van de Vereniging voor Openbaar On derwijs (V.O.O.) heeft op maandag I november in de Kroon te Tholen een vergadering gehouden. Voorzitter A.A. Rijstenbil uit Sint Philipsland deelde mee dat op de voorjaarsvergadering in Goes is besloten om het district Zeeland in rayoa te verdelen. De bedoeling is dat deze vrij zelfstandig gaan functioneren. Tholen, Scherpenisse, Sint Maartensdijk en Sint Philipsland vormen samen een rayon. Er werd nu van gedachten ge wisseld over de functie van de V.O.O. in dit rayon. Bovendien worden er erva ringen uitgewisseld. Nagegaan wordt of er eventueel zaken gezamenlijk aange pakt kunnen worden. Een vertegenwoordiger van Sint Phi lipsland bracht het ruimteprobleem van de lagere school naar voren. Gehoopt werd, dat b. en w. en de gemeenteraad alle medewerking zullen verlenen voor een snelle realisering van de nieuwe school. Het leerlingenaantal neemt toe, waardoor nu een derde leerkracht be noemd kan worden. Op dit moment is daar echter geen lokaal voor. De afde ling Tholen had geen problemen met betrekking tot de huisvesting. Het le denbestand groeit. Gedacht wordt aan de organisatie van een bingo-avond be gin februari 1977. De kinderen krijgen weer een filmvoorstelling. Ook de afde ling Scherpenisse zegde toe verschil lende activiteiten te gaan ontplooien na een periode van stilstand. De afdeling Sint Maartensdijk was afwezig. Besloten werd om in het voorjaar op nieuw een rayonvergadering te beleg gen. Dan zullen plannen besproken worden voor een gezamenlijke activiteit ten behoeve van alle openbare scholen op Tholen en Sint Philipsland. In het districtsbestuur V.O.O. Zeeland zitten uil onze streek dhr. A.A. Rijsten bil uit Sint Philipsland (vice-voorzitter) en mej. L. van Elsacker uit Tholen. S;G;P: FLIPLAND/AANNEMERS Geachte redaktie, Naar aanleiding van uw naschrift bij mijn ingezonden brief zie ik mij genoodzaakt hierop te reageren. U schrijft dat er on derscheid gemaakt dient te worden tus sen de brief van de vier aannemers en de nota van de S.G.P.-fractie. Dit zijn in derdaad twee afzonderlijke stukken proza (zoals wethouder Walpot het vo rige week uitdrukte), maar er is toch wel een zeer duidelijk verband tussen. In uw verslag in de E.B. van vorige week staat namelijk een zin uit de brief van de i aannemers die als volgt luidt:"Wij ko men hiermee tegemoet aan de eisen die leven bij de meerderheid van de ge meenteraad". Die meerderheid is de S.G.P.-fractie. Hieruit blijkt dat er toch wel een vorm van overleg is geweest tussen de aannemers en de (S.G.P.)- raadsleden. Hoe kunnen de aannemers anders- onomwonden in hun brief schrijven, dat ze aan de eisen van deze raadsleden tegemoet komen. Ik hoop dat ik hiermee heb aangetoond dat het onderscheid tussen de briefen de nota niet zo groot is als u suggereert. Wat mij betreft is hiermee deze schrif telijke discussie gesloten. Met opnieuw dank voor de plaatsing. Adrie de Viet H.A. De Ruvterstraat 4 Sint-Maartensdijk. Pup. 2 van Emergo hadden afgelopen zaterdag een zware wedstrijd, zij moes ten tegen Keep Fit uit Roosendaal spe len, die nog ongeslagen was. Voor Emergo P2 zat nog een kleine kans in dat als zij zouden winnen van Keep Fit, dat zij gelijk kwamen te staan met Keep Fit en dus ook kampioen werden. Emergo begon met goede moed en vol- qestopt met instructies aan de wedstrijd. Zij werden tevens goed aangemoedigd door het publiek, wat helaas niet mocht baten, want in de le min. werd al ges coord door de tegenpartij, die wat al gauw bleek, duidelijk een klasse beter waren dan Emergo. De doelpunten volgden elkaar snel op, het waren alleen doelpunten van Keep Fit, Emergo kreeg haast geen enkele kans, de wedstrijd werd verloren met 0-7. Na de wedstrijd werd Keep Fit danig in de bloemetjes gezet en van harte gefeli citeerd door de pup. van Emergo. Voor Emergo P2 was dit resultaat (2e) toch een prestatie, daar het haast allemaal nieuwelingen zijn. Wij hopen dat het in de mikro-competitie net zo goed of nog iets beter gaat. als in de veldcompetitie De senioren van Emergo zijn voor de micro-kompetitie in twee ploegen ver deeld, wij hebben dus nu Emergo I en Emergo II. Beide ploegen speelden af gelopen zaterdagavond een oefenwed strijd in Halsteren, tegen Volharding. Emergo I kwam als eerste uit tegen Volharding I. Het was ontzettend wennen om weer micro te spelen, maar het ging Emergo I goed af. Zij kwamen al gauw voor te staan met 2-0. d.m.v. Dicky v.d. Linden en Huib Glerum. Volharding maakte er 2-1 van. De wedstrijd bleef voor rust in het voordeel van Emergo 4-3. De doel punten werden voor rust nog door^kn- ton Rooseboomdevries en Jasper v.d. Linden gezet. Na rust viel Emergo terug en liep Volharding uit tot 4-6. Er kwam toen toch weer wat leven in Emergo. wat Annemiek Slootweg en Anton Roose boomdevries inspireerde om te scoren, de stand was dus weer gelijk. Het bleek alleen dat Emergo haar krachten had verspeeld en Volharding haalde daar haar voordeel uit. de eind stand werd hierdoor 7-9 voor Volhar ding. Dicky v.d. Linden scoorde het laatste doelpunt voor Emergo. Dit was toch nog een prestatie voor Emergo daar Volharding een klasse hoger is inge deeld en Emergo I nu voor het eerst met haar vaste team speelde. Emergo II kwam uit tegen Volharding II. Dit team was niet kompleet, zodat Jacqueline Roelse een aspirant en Arjan de Graaf, die geen korfballer is. mees pelen. Ze brachten het er weer uitste kend vanaf. De le helft liet Emergo II goed korfbal zien en kwam zelfs voor te staan met 2-1. De doelpunten kwamen van Peter Roelse 2 x (afstand) en Kees Klomps (strafworp). De ruststand was echter in het voordeel voor Volharding 3-5. Na rust zag wederom Peter Roelse kans om te scoren 4-6. Toen was het voor Emergo echter afgelopen en werden ze overspoeld door doelpunten van Vol harding, die uitliep tot 4-13. In de laatste minuut wist Peter Klomps nog te scoren voor Emergo II. wat de eindstand op 5-13 bracht. Deze uitslag deed er niet veel toe, daar het om een oefenwedstrijd ging. er blijkt hier alleen uit dat er toch nog flink getraind moet worden door Emergo I en II. Zaterdaa. 13 nov. speelt Emergo de laatste veldwedstrijd tegen Blauw Wit 3. Zaterdagavond speelt Emergo I een oe fenwedstrijd tegen Keep Fit II, Emergo II tegen Keep Fit III. Bij de Bemetel examens in Bergen op Zoom slaagden Kees Bloppoel uit Sta venisse voor draaien en uitgebreid be metel. Tonny Beeke uit Stavenisse voor frezen. Han Oudesluijs uit Scherpenisse voor frezen en uitgebreid bemetel. Kees Rijnberg uit Sint Annaland voor uitge breid bemetel. Dinant Quist uit Stave nisse voor bank- en plaatwerk en voor uitgebreid bemetel. Adri de Graaf uit Sint Maartensdijk voor de voortgezette opleiding onderhoudsmonteur. Voor machine-bankwerken en uitge breid bemetel slaagden Dick Andriesse uit Poortvliet. Rien Bazen en Jos Poot uit Scherpenisse. Frans Heijboer en Gerry Kaashoek uit Sint Maartensdijk en Paul de Vos uit Stavenisse. Voor de bemetel-meetcursus slaagden Tonny Beeke en Kees Bloppoel uit Sta venisse. Bram Rijnberg uit Sint Anna- land en Han Oudesluijs uit Scherpe nisse. Zij genoten hun opleiding bij de bed- rijfsschool van de machinefabriek en ij zergieterij Holland b.v. te Bergen op Zoom.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 11