Plaatselijk nieuws GELUK PREDIKBEURTEN fë/CHIESHR Ppj mEH-FIT wm Ipj THOLEN 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND £3 STAVEN ISSF SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET \-3z ANNA JACOB A EENDRACHTBODE Donderdag 4 november 1976 vervolg pagina OUD 3% W«JV'> 1 S,NT- f^^MOSStwtw ^rvtifrV^ W-^ \^y MAART£nsdijk Gertie Evenhuis sprak over kinderboeken voor "Ter Tolne" ouders. Met een 50-tal belangstellende ouders, zij het dat de moeders verre domineer den boven de gezinshoofden, bleek de oudercommissie van de o.l.s. "Ter Tolne" in de roos geschoten te hebben.nu men er in geslaagd was de bekende schrijfster van kinderboeken Gertie Evenhuis naar Tholen te krijgen. Het werd daardoor vorige week donderdag avond in de gemeenschapszaal van de school een interessante bijeenkomst met in het tweede gedeelte van de avond de afwerking der huishoudelijke zaken. De voorzitster van de oudercommissie mevr. van Elzakker sprak een welkom stwoord tot de gekomen ouders, maar Markt 7 Tholen tel. 2575 advertentie IM ook tot de gasten Gertie Evenhuis. hoofdleidster kleuterschool en mej. M. Blaas van de Thoolse bibliotheek. Me teen kwam hierna het woord aan een vlotte Gertie Evenhuis. Vlot niet alleen in het schrijven, maar zoals deze avond bleek ook vlot in het spreken. Met zo'n 25 boeken op haar naam, was ze niet voornemens het gehele oeuvre uitput tend te behandelen, maar daaruit wat grepen te doen. Men zou me de vraag kunnen stellen, veronderstelde de be kende auteur, waarom schrijf je en waarom schrijfje vooral voor kinderen!? Concreet is zoiets altijd moeilijk te beantwoorden al zijn er altijd wel teke nen die een richting aangeven. Zo'n te ken was dat ik graag tekende en dat al vanaf m'n 4e jaar bezig houdt. Dat het vrijwel alleen kinderboeken bleven komt wellicht omdat ik m'n kinderjaren niet ben vergeten, meende de schrijfster. Pratend over kinderen zei Gertie Even huis, hoe juist het kind enorm veel in zich opneemt, zichtbare en onzichtbare kinderen. Het griezelige daarvan is ech ter. dat het kind geen communicatie heeft. Hij bergt het op en het is mede oorzaak dat kinderen lang niet altijd vrolijk zijn, zich dikwijls zelfs ook een zaam voelen, niet omdat er rondom hen geen mensen zijn, maar omdat er geen communicatie is. Men kan met kinderen over bijna alles praten en men kan er ook over schrijven. Kinderen zijn nog niet "bevroren". Menselijke dingen blijven dezelfde, de omstandigheden kunnen echter telkens verschillen. Denk bjvoorbeeld aan een oorlogstijd. Kinde ren leren in het gezin, op school, in de maatschappij het onderscheid tussen goed en kwaad en voor dat alles zijn er een boel hulpmiddelen. Hulpmiddelen in communicatie, want vooral daar gaat het om. Lezen is dan ook een natuurlijke norm in het leven om de maatschappij te leren kennen. De schrijfster citeerde nu en dan uit enkele van haar boeken, zoals "De verstekeling in de Sinai", dat ze schreef na een maand Israël,haar ook zeer bekende kerstboek, eveneens uit "De school van Schellebelle" en de deeltjes van "Eric en Ankie". Een deel van haar oeuvre werd trouwens ges howd via bibiliotheek en boekhandel waarbij directe aankopen mogelijk wa ren. De vlotte spreekster boeide de aan wezigen, maar het praatje had toch al zoveel tijd gevergd dat er om de laatste trein naar Amsterdam te kunnen halen, niet zoveel tijd meer overbleef voor een vragenkwartiertje. Daarom beperkte zich dat vooral tot de wens op het boek de leeftijd te zetten voci welke categorie het is bedoeld. Gertie Evenhuis vond dat wel uiterst moeilijk, omdat er zoveel verschil is in leesgraagte en daardoor begrip bij jong en oud. De presidente van de oudercommissie concludeerde dat het voor iedereen toch een leerzame causerie was. bood Gerite Evenhuis bloemen aan onder dank voor haar belangrijke bijdrage aan deze ou deravond. Bij het verdere huishoudelijke gedeelte werd door de secretaresse mevrouw S.S. Bout-Sakko het jaarverslag uitgebracht. Er was een wisseling bij de oudercom missie door het niet herkiesbaar zijn van eerdere voorzitster mevr. Goorden- Hermus en de heer Deurloo. Door toe genomen werkzaamheden werden drie nieuwe leden in de oudercommissie ge kozen, nl. mevr van Elzakker, mevr. Remmetrswaal en mevr. Goud. Andere leden zijn mevr. Bout, de heren Van Duivendijk. Aalbrechtse en Heybroek. Namens de leerkrachten zetelen in de oudercommissie de heren Kousemaker en Flikweert. Er was een voorlichtings avond voor de ouders van eerste klas-' sertjes, een contactavond, een sinterk-' laasen kerstfeestviering, een discussie avond over aansluitng voortgezet on derwijs, een enquete over dit probleem. Er kwamen 8 vrijwilligsters om ouder commissie en leerkrachten een handje te helpen in drukke tijden, die assisteerden bij de sportdag, schoolreizen, inpa- kwerk. boeken kaften en de jaarlijkse grote avond. In een brief aan B en W werd nog eens geklaagd over de toe stand van het gymlokaal in de Venkel straat. De bijdrage schoolfonds kwam van 5 op 6.— Penningmeester van Duivendijk kon het schooljaar financieel afronden, want winst wordt niet gemaakt en de kosten grote avond door een verloting gedekt. De Heer Heybroek bracht verslag uit over besprekingen in de schoolraad met als voornaamste punten benoeming schoolhoofd, aanstellen remedial teac her voor de gehele gemeente, slechte toestand gymlokaal Venkelstraat en het organiseren van schoolvoorstellingen in samenwerking met de ZVU. Bij de rondvraag werd gesuggereerd het melk- geld op andere wijze te innen dan de wekelijkse woensdagmorgen, bijvoor beeld per maand en verder de ouders van nieuwe leerlingen voor het begin van het schooljaar informeren over schooltijden, enz. Aan het op schriftelijke wijze benoemen van leden der oudercommissie werd niet de voorkeur gegeven, maar de commis sie zelf zat met de moeilijkheid dat er voorheen weinigen de contact- of oude ravonden bezochten. Dat is thans be langrijk verbeterd. Mevr. van Elzakker dankte tenslotte voor de bijzondere in breng van de ouders op deze avond, ook tijdens het huishoudelijke gedeelte. Diefstallen Onder de Thoolse brug is maandagoch tend een witte polyester boot met bui tenboordmotor gestolen, die een kwar tier eerder op een trailer was weggezet door de eindhovenaar H.J.C.C;. Bij de dijkversterking aan 't Cromvliet zijn vier schijnwerpers gestolen van een laad- schop van Coppens B.V. uit Bergen op Zoom. Overlast vrachtauto's Vanwege de reconstructie van de Ten Ankerweg komt door de wegomlegging nu veel meer verkeer door de Oude- landsepoort en Oudelandsestraat. Be woners hebben geklaagd over de over last van vrachtauto's wat voor de politie aanleiding is geweest om maatregelen te treffen. Bij het stenen kruis zullen bor den worden geplaatst opdat het vracht verkeer over de nieuwe rondweg gaat en niet door de stadskern. Gezelschapsspelen bejaarden Het PlaatseliAjk Cctie PAComite (S) Rport eal heeft donderdag in Ten Anker een spelmiddag georganiseerd. Dit is een onderdeel van de activiteiten die op het programma staan voor de bejaar dentehuizen op Tholen. Het ging om korte, eenvoudige spelletjes als boog schieten, ringwerpen, hockey slaan, puzzelen, woordleggen, fotokim, chi nees wijnspel, enz. meer dan de helft van de bewoners heeft met veel plezier meegedaan, zodat de spelen goed zijn aangeslagen. Iedere deelnemer kreeg een Sport Real v .tj dat bij menigeen een ereplaats boven het bed krijgt. Direc trice zr. J.M. Engelvaart dankte namens alle bewoners r n Ten Anker het PAC met de recreaüesportleiders mevr. Slootweg en Dhr. H. Bocxe, beiden uit Sint-Maartensdijk. Opening ZVU seizoen Vijftig bezoekers waren vrijdagavond in de Gasthuiskapel redelijk e.thousiast over de opening van het ZVU- programma 76/77 met solotoneel van Caro van Eyck. 't Was een leuk pro gramma en een geslaagde avond, maar de slechte akoestiek deed afbreuk aan dit optreden. Mede door de verschillen in de programma-onderdelen - fluiste ren en schreeuwen, vlug en langzaam spreken - was het sg...o moeilijk te ver staan. De ZVU vervolgt het programma op zaterdag 20 november in' 't Ouwe raed'uus te Poortvliet met het cabar t datekstpierement. daar in 1974 ook al met succes optrad Zonder vergunning De economische politierechter heeft J. van D. drie keer een boete van honderd gulden gegeven omdat hij zonder ver gunning, onbevoegd als loodgieter, wa- terfitter en c.v. installateur werkzaam was geweest. Damclub "De Eendracht" Uitslagen van de onderlinge competitie: W.A. Boogerd - J. de Rijke sr. 1-1; C. Droogers-C. van Dijke 2-0; G. M. Brasser-T. v.d. Male 2-0; I. Lindhout- P.C. van der Velde 1-1; J. Nachtegaal-P. Nieuwenhuizen 0-2; J.A. van Akkeren- A. Schot 2-0; A. Slager-H. Geluk 1-1; A. Lindenberg-M. van Poppel 2-0; T. Baay-Ch.. van Splunter 2-0; S. Schot-A. van Akkeren 0-2: J. de Rijke jr.-P. Nieuwenhuizen 0-2; A. van der Velde-I. Lindhout 0-2; J.A. van Akkeren-A. Boogerd jr. 1-1; J. de Rijke sr.-J. van Dijke 2-0; C. van Dijke-G.M. Brasser 2-0: Th. van der Male-I. Lindhout 0-2; J. Nachtegaal-J. de Rijke jr. 0-2; A. Schot-A. Slager 2-0; J. de Rijke sr.-T. Baay 1-1; G.M. Brasser-Avan der Velde 2-0; W.A. Boogerd-J. van Dijke 1-1; A. Schot-C. van Splunter 2-0; H. Geluk-A. Boogerd jr. 0-2; C. van Dijke- M. van Poppel 1-1; J. Nachtegaal-A. Slager 2-0; H. Geluk-W. A. Boogerd 2-0: A. Lindenberg-C. Droogers0-2; Th. van der Male-A. van Akkeren 0-2; C. Droogers-J. de Rijke sr. 0-2; G.M. Brasser-T. Baay 1-1; I. Lindhout-C. van Dijke 2-0; P. Nieuwenhuizen-P.C. van der Velde 1-1; J.A. van Akkeren-J. Nachtegaal I-I: W.A. Boogerd sr.-A. Boogerd jr. 0-2; J. van Dijke-A. Lin- denberg 0-2; Th. van der Male-C. van Splunter 0-2; A. Slager-A. van Akkeren 1-1: Op vrijdag 29 oktober werd in de hoofdklasse, een uitwedstrijd tegen 's- Gravenpolder I gespeeld. Hoewel wij deze wedstrijd verloren met 12-8, is het toch hoopgevend. Bord I haalde winst, 2 tot en met 6 remise en 9 eveneens re mise. Hieronder de uitslag. J. Veerhoek-P. Nieuwenhuizen 0-2: J. Blom-J.A. van Akkeren 1-1; A. Krijger- P. yan der Velde 1-1; G. Adriaanse-C. Droogers 1-1: A. van der Schraaf-A. Lindenberg 1-1; C. Schrijvers-I, Lifd- hout 1-1A. Zegers-S. Schot 2-0: K.J. de Koeijer-A. van Akkeren 2-0; D. Wiskerke-A. A. Boogerd 1-1: J. van de Moere-C. van Dijke 2-0. j Vrijdag 5 november gaat ons 2e tiental zich meten met onze streekgenoot St.- Philipsland. Het is een thuiswedstrijd in de Gasthuiskapel. Onze beste wensen voor dit tiental. Ouderavond Kleuterlust en de Bijenkorf De openbare kleuterscholen De Bijen korf en Kleuterlust hebben woensdag 27 oktober een gezamenlijke ouderavon den gehouden. Mevr. v.d. Reydt heette iedereen welkom, in 't bijzonder burge meester J.E. van Boeijen en de verte genwoordiging van de o.l.s. Ter Tolne. Na het jaarverslag van secretaresse mevr. M. Schmidt en de financiële overzichten van het afgelopen jaar. hield dhr. Zuidweg een praatje over de Ver eniging Openbaar Onderwijs (V.O.O.). Hij weesop het belang van het openbaar onderwijs voor het kind, daar ze leren rekening te houden en samen te werken met andersdenkenden, wat betreft godsdienst. politiek, milieu, enz. Hoofdleidster Kleuterlust mevr. Boot- Ketelaar bood vervolgens de scheidende leden van de oudercommissies bloemen aan onder het uitspreken van dan kwoorden. Nieuwe leden voor De Bijenkorf werden de dames Zuurdeeg, De Koster en Van Weele. In de ouder commissie van Kleuterlust werden dhr. Hilbron en mevr. De Keizer gekozen. Na de pauze hield dr. Mellema een le zing over kindergeneeskunde en in 't bijzonder over de zogenaamde rode vlekjesziekte, waar alle ouders van kleine kinderen vroeg of laat mee te maken krijgen. Het was zeer zinvol om weer eens te horen en aan de hand van voorbeelden ook te zien. hoe het een en ander er uit kan zien bij rode hond. ma zelen. enz. De lezing kon niet te lang duren, daar er ook dia's op het pro gramma stonden die deze zomer op de laatste schooldag zijn gemaakt. Voor de aanwezige ouders was 't erg leuk om op deze manier nog even van dat feest te kunnen meegenieten. Allqs bij elkaar was het een zeer geslaagde en tevens goed bezochte ouderavond. Bowlen en vissen De P.J.Z. Tholen/Sint Philipsland heeft zaterdagavond met een flink aantal le den ontspanning gezocht in het bow lingcentrum Luxor te Bergen op Zoom. De volgende dag ging men van half ne gen tot vijf uur op vistocht vanuit de Thoolse haven. De vangst was bijzonder goed, wat de vreugde alleen maar groter maakte. Handwerkmiddag Vrouwelijke oudere inwoners kwamen in de Vossenkuil samen om te zien of er animo was voor een handwerkmiddag zo eenmaal in de maand. Dat was er en 14 personen gaven zich op. Mevr. van Westen-de Visser zal leiding geven en voor materialen zorg dragen. Het gaat om borduren breien, macrame enz. O 24 november is de eerste handwerk middag en meer liefhebsters zijn wel kom. zilveren bejaardenbond 18 november viert de oud-Vossemeerse bejaardenbond het 25-jarig bestaan. 8 december 1951 vonden een aantal ou deren, dat er meer onderling contact moest zijn en de bejaardenbond werd een feit. Men kreeg voor de bijeenkom sten gastvrijheid in cafe het Vosje en de toenmalige caféhouder C. Plandsoen is als 73-jarige thans nog aktief lid. Het eerste bestuur bestond uit G. Minheere, voorzitter, Johan de Leeuw penning meester, L.C. Vroegop, secretaris, J. Witte, bode. Er kwamen hierbij nog 13 leden op die eerste vergadering die door hoofdbestuurslid E.M. Mast werd ge leid. Men betaalde twee dubbeltjes per maand contributie. De bond is nu met 191 leden een van de grootste vereni gingen in het dorp. 70 echtparen en 51 alleenstaanden zijn lid, zodat deze be- jaardenaktiviteit ter plaatse bijzonder aansloeg. Het huidige bestuur bestaat uit M. van Dienst, voorzitter. Mevr. L. Hommel-Nuts, secretaresse, Jac. den Hollander penningmeester en de leden L. Verkerke en M. Hommel. Nu de voormalige sociëteit in de Voorstraat wordt verbouwd tot nieuw PTT-kantoor vergadert men in het dorpshuis. Het is nog wat onwennig in het zoveel grotere gebouw, maar er is volop ruimte voor het 25-jarig festijn. Eerste deel winkelaktie Traditiegetrouw splitst de plaatselijke winkeliersvereniging de najaarsaktie in twee delen.dat eerste deel is nu achter de rug, waarbij 14.500 loten werden inge leverd die de consument kreeg bij aan koop van elke 5 gulden. De voorzitter van het Oranjecomite,pastoor A. Ver meulen trok zaterdagavond de prijzen. Te winnen vielen een koelkast, afzuig kap, Smyrna tafelkleed, radiator kachel, rolveger, schemerlamp, pedaalemmer en bloemenvaas. Voorzitter A.F. Pollie dankte het publiek voor de deelname. Het tweede deel van de aktie zal nog meer kooplust brengen, want die wordt in geschenkentijd bij uitstek gehouden, namelijk tussen 22 en 27 november. Eerste prijs is dan een vliegweekend naar London. Zeeuwse collecte Daarvoor werd 1.393,50 ingezameld met aan iedereen dank namens de or ganisator C. Timmermans. 260 vogels Tijdens de inschrijvingsavond boekte de vogelkwekersvereniging met 260 vo gels nog 30 meer dan vorig jaar voor komende tentoonstelling. Ook de datum voor volgend jaar (11 en 12 oktober) werd al bekend gemaakt. Bij de ko mende tentoonstelling zullen de kosten worden bestreden via het rad van avon tuur. Weer aan de slag Leden van de voetbalvereniging Vos meer kunnen weer aan de slag, want in een bijzondere ledenvergadering werd besloten de kantine te vergroten met een 1 ruimte voor opberging materiaal. Za- terdag wordt al een begin gemaakt met de fundering. De begroting ligt rond de tien mille. Het werk wordt echter in ei gen beheer uitgevoerd. Reconstructie Kalisbuurt Naar aanleiding van de vraag van het raadslid Th. Aarnoudse over de aanleg van een parkeerstrook in de Kalisbuurt, hebben b. en w. geantwoord dat zij deze zaak in een wat breder verband willen zien. Geprobeerd zal worden de Kalis buurt, die ligt in een door de raad aan gewezen rehabilitatiegebied, zodanig te reconstrueren dat een rijksbijdrage wordt verkregen in de kosten van ver betering van de woonomgeving. In een dergelijk plan kunnen dan ook de no dige parkeerstroken worden opgeno men. Zodra de uit te werken plannen gereed zijn en b. en w. het nodige voor overleg hebben gepleegd, komt deze zaak in de gemeenteraad aan de orde. Rik en wip concours De voetbalvereniging Vosmeer heeft zaterdag met de eerste kaartavond van dit seizoen een recordaantal van 56 deelnemers gehad. Na een spannend slot eindigden Mevr. J. Postma en Mevr. N. Zeeman bij het wippen gelijk met 116 punten, maar na loting werd de eerste winnares. 3. W. Quaak 115 p. 4.M. Tholenaar 101 p 5. Mevr. Tholenaar 99 p 6. mevr. A. Postma 94 p. 7. mevr. V. Vossen 89 p. 8. L.Hoek 88 p. 9.Mevr. Hagneaars 84 p. 10. Mevr. R. Havermans 81 p. er waren 16 deelnemers. Van de 40 rikkers die strijd leverden werd H. van Daalen winnaar met 197 p. 2. W. Spikker 195 p. 3. M. Van Hees 193 p. 4. A. Lindhout 183 p. 5. A. Hommel 183 p. 6. J. Vaders 181 p 7. F. Havermans 181 p 8. P Ha vermans 176 p. 9. A. Goudzwaard 174 p. 10. C. Wessels 169 p. Hond overreden Aan de Duivekeetseweg werd de hond van I. aangereden door de automobilist V. De hond moest de botsing met zijn leven bekopen, terwijl de auto nogal wat schade opliep. In de Kalisbuurt werden de koplampen van de auto van I. vernield toen kinde ren met stenen gooiden. In beide geval len zal de schade onderling geregeld worden. Voorlichtingsavond Het gemeentebestuur houdt dinsdag avond van zeven uur tot half negen in De Vossekuil een voorlichtingsbijeen komst over de straat- en rioolbelasting en het rioolafvoerrecht. De aanslagen 1976 zijn onlangs verzonden en indivi dueel kan men informatie krijgen van wethouder C.J. Moerland en een amb tenaar van de afdeling financiën. TAFELTENNIS Velocitas speelde zaterdagavond in het turngebouw zowel met de senioren als junioren voor de competitie waarbij de volgende uitslagen vielen: Senioren: Gerrit Vis - Kees Droogers 21-9, 21-11; Kees Droogers - Gerrit Vis 18-21, 15-21; Ad Vis-Kees Droogers 21- 14,21-12. Junioren: Piet Bevelander - Hans Vogel 21-13, 21-17; Bart Voortman - Jeroen Vroege 21-13, 21-10; Annelies Quist - Lilian de Leeuw 21-0, 21-7; Karin Tho lenaar - Rian de Leeuw 21-13, 21-18; Karin Tholenaar - Jeroen Vroege 21-12, 21-4; Rianne Quist - Jeroen Vroege 21- 5, 21-6; Annemarie Timmermans - Li lian de Leeuw 21-8, 21-4; Rian de Leeuw - Lilian de Leeuw 21-6, 21-6; Wilmar Hofman - Leo Polderman 21- 16, 21-15; Karin Tholenaar - Yolanda Tholenaar 21-5, 21-13; Collin Haver mans - Bart Voortman 14-21, 21-19, 18-21: Rian de Leeuw - Yolanda Thole naar 21-11, 21-11. A.s. vrijdagavond zal men met twee herenteams en een meis jesteam een vriendschappelijke uitwed strijd spelen tegen Veritas in Poortvliet. Biljarten Krijt op Tijd - inhaalwedstrijden: J. Hommel Mzn. - J. Kruf2-0; F. Hommel Abrzn. J. Potappel 2-0. Zesde competitieronde: Eerste gemid delde A. Hommel Fzn. 4.93, hoogste se rie A. Hommel 18 caramboles. Kortste partij A. Hommel 15 beurten. De uit slagen: H. Vaders - A. Aarnoudse 2-0, A. van Daalen - Th. van der Logt 0-2; H. Zeeman - T. Schot 2-0, J. Kruf - A. Hommel Fzn. 0-2: I. Berkey - R. Mosch 2-0; J. Potappel - M. Voormeulen 0-2; F. Hommel Abrzn. - J. Hommel Mzn. 2-0; A. Goudswaard - H. van Daalen 2-0; K. Wessels - F. Hommel Jzn. 2-0; G. Min heere - D. Polderman 0-2; J. Rijsenbil - M. Goudswaard 0-2; W. de Leeuw - A. Douw 0-2; A. Verhees - H. van Daalen 2-0. 2e bekerronde: Henk van Daalen - F. Hommel 1-1; A. Goudswaard - S. Schetters 2-0; H. Vaders - A. Verhees Czn. 2-0; D. Polderman - J. Hommel Mzn. 0-2; K. Wessels - Th. van der Logt 2-0; G. Minheere - M. Goudswaard 0-2; T. Schot - A. Hommel Fzn. 0-2. 'Nooit Gedacht: kortste partij M. van Hees 25 beurten, hoogste gemiddelde M. van Hees 2.56, hoogste serie W. Heijboer 15 caramboles. De uitslagen: A-team M. van Hees - A. Geodegebuure 2-0; P. Steyns - C. Vroegop 0-2; K. Geuze - W. Heijboer 2-0; Jos de Klerck - A. van der Zande 2-0. B-team D. Hend- rikse-Jande Klerck 0-2; M. Hendrikse- Joh. van Meer 2-0; F. Zwegers - P. van Treyen 2-0; Joh. van Meer - F. Zwegers 2-0; Jan de Klerck - P. van Treyen 2-0. Beslissingswedstrijd 2e bekerronde: Jos de Klerck - Ko Geuze 2-0. De Poedelaars - competitie J. Heijboer - A. van Poortvliet 2-0: Jac. Plandsoen - W. Bevelander 0-2. Bekerwedstrijden korstste partij M. van Poortvliet 16 beurten. L. Klippel - P. Moerland 2-0; P. Timmermans - J. Kouwen 0-2; J. van Gorsel - M. Pipping 2-0; J. Konings - M. van Poortvliet 0-2. De Treffers - inhaalprogramma. Hoog ste serie Joep de Reus 31 caramboles, beste gemiddelde de Joep - de Reus 4.33. Korste partij Henk Hommel 19 beurten voor 63 caramboles. De uitslagen: Ha vermans - J. de Reus 1-1; H. Hommel - F. Hommel Mzn. 2-0. S. Etienne - J. de Reus 0-2. I Diefstal en vernieling I I.Q.K van D. en C.G. hebben bij cafe taria Anja in de Voorstraat een bevroren kabeljauw gestolen en vervolgens bij 1 Cebeco op de haven met de vis een ruit i ingegooid. Het speurwerk van de politie had succes, zodat de daders de schade zullen moeten vergoeden. Bevorderd Dhr. A.J. Heijboer Johszn, wachtmees ter bij de marechaussee te Apeldoorn is geslaagd voor opperwachtmeester en krijgt nu Harderwijk als standplaats. Oogstcollecte Met een totaal van f 12.433,27 was er zondag in de hervormde kerk toch wel een goede oogstcollecte, in elk geval 800 gulden meer dan vorig jaar. Economen becijferen dan al snel, dat de inflatie correctie sinds vorig jaar, een tien pro cent, er niet geheel uitkwam, maar er volgen nog wel nagiften. Temeer omdat ds. Codee afkondigde te hebben verge ten melding te maken van de oogstcol lecte in de Kerkbode. Het kon dus zijn dat een enkeling verrast is, maar dat kan nog goed worden gemaakt. Van het to taalbedrag was 1933,59 voor de dia conie (300 gulden meer dan vorig jaar) en 10.499.68 voor de kerkvoogdij (500). In de gereformeerde gemeente bracht de oogstcollecte ruim 6800 gulden op. In het bejaardencentrum de Schutse werd voor de oogstcollecte van de her vormde kerk 233,90 gegeven. Vrij en blij Het motto van de komende winkelactie, die de middenstandsvereniging Activa organiseert van 19 t/m. 27 november, is vrij en blij. Men hoopt dat er wat voorde speeltuinvereniging Vrij en Blij kan overblijven. Menige jeugdige Sint An- nalander vindt in de zomermaanden ontspanning in de speeltuin. Via het consumentencontact worden de inwo ners volledig ingelicht over de winke lactie. De jeugd kan zich vast voorbe reiden op een verkeersprijsvraag en an dere raadsels. Tafeltennis In de tweede week van de clubcompeti tie zijn de volgende wedstrijden ges peeld: Junioren - heren: W. van Oudenaarden - A. Rijnberg 21-7, 21-10; J. v.d. Repe - K. Westdorp 21-9, 21-8; T. van 't H f - M. v.d. Kloster 7-21, 13-21; H. v.d. Kloos o/ ter - T.D. Engelsman 21-14, 21-14; R. Bruynzeel - K. Goedegebuure 7-21, 14-21; S. Westdorp - C. Boot 21-8, 21-8; A. van 't Hof - I. v.d. Repe 1-21, 7-21. Dames: E. van 't Hof - A.D. Wilde 20- 22. 20-22; I. Jopse - M. van 't Hof 21-16, 15-21, 16-21; T. Fase - A. Scherpenisse 6-21, 13-21. Senioren - heren: K. Vroegop - W. Sla ger 21-17, 21-10; J. Kodde - T. Heijboer 8-21, 9-21; C. van 't Hof - A.D. Engels man 18-21,21-11, 19-21. Dames: M. v.d. Klooster - P. Wa4hout 21-12, 21-8. Lood gestolen Twee jongens van dertien jaar en een van veertien hebben in de nieuwbouw lood gestolen, dat ze wilden omsmelten voor visloodjes. De politie kwam erach ter en dat leverde een proces-verbaal op. Afsluiting haven In verband met de bouw van een keer sluis in de havenmonding zijn aan 't veer de nodige materialen aangevoerd voor de afsluiting van de haven. Voor het zo ver is, zullen de sportvissersvaartuigen, plezierjachten, e.d. de haven moeten verlaten. Ze zullen grotendeels uitwij ken naar de haven van Sint-Annaland. MASS verloor tafeltenniswedstrijden van SMASH Dinsdagavond 26 oktober werd in het gymnastieklokaal een tafeltenniswed strijd gespeeld tussen het dit voorjaar opgerichte tafeltennisteam M.A.S.S. en het team S.M.A.S.H. 76 uit Sint Anna- land. Smash 1 - Mass 6-4, Smash 2 - Mass 7-3, Smash 3 - Mass 9-1. Deze uitslag is voor het heel jonge Mass nog niet zo erg slecht. Het bestuur weet echter dat er in Stavenisse nog wel en kele zeer goede tafeltennisspelers zijn: waar blijven deze spelers? Hun deelne ming aan een volgende ontmoeting zou de uitslag wel eens heel wat gunstiger voor Stavenisse kunnen doen uitkomen. Team 1: Wim Slager - Pim Potappel 21- 6, 21-14; Wim Slager - Koos Moerland 21-16, 21-9; Wim Slager - P. Moerland 21-4, 21-7; Adrie Fase - Pim Potappel 18-21, 21-19, 15-21; Adrie Fase - Koos Moerland 21-5, 21-11; Adrie Fase - Dingemans 21-8, 21-7; Sjaak Vroegop - Pim Potappel 21-16, 15-21, 18-21; Sjaak Vroegop-Koos Moerland 17-21, 14-21; Sjaak. Vroegop - P. Moerland 19-21, 14-21. Dubbelspel team 1: Wim Slager/Adrie Fase - Pim Potappel/Koos Moerland 21-10,21-13. Team 2: Jaap v.d. Klooster - Leen Westdorp 21-15, 15-21, 21-14: Jaap v.d. Klooster - Peter de Moed 21-10, 21-4; Jaap v.d. Klooster - Wim de Vos 21-9, 21-14; Jos Kodde - Leen Westdorp 16- 21, l'8-21; Jos Kodde - Peter de Moed 21-17, 22-20: Jos Kodde - Wim de Vos 11-21, 13-21; Adri Menheere - Leen Westdorp 18-21, 19-21; Adri Menheere- Peter de Moed 21-11, 21-10; Adri Men heere - Wim de Vos 21-16. 21-18. Dubbelspel team 2: Jaap v.d. Kloos- ter/Adri Menheere - Wim de Vos/Leen Westdorp 21-9, 21-14. Team 3: Sander Westdorp - Johan Smits 18-21. 21-10. 21-15: Sander Westdorp - Wim Moerland 21-15, 21-11; Sander Westdorp - Dingemans 21-7. 21-14; Huib v.d. Klooster - Johan Smits 22-20. 19-21. 21-10: Huib v.d. Klooster - Wim Moerland 21-15. 21-19; Huib v.d. Klooster - Dingemans 21-16, 21-19: Witte van Oudenaarde - Johan Smits 12-21. 20-22: Witte van Oudenaarde - Wim Moerland 22-24. 21-5.21-18: Witte van Oudenaarde - Gert Smits 21-3, 21-6. Dubbelspel team 3: Sander Westdorp/Huib v.d. Klooster - Johan Smits/ Wim Moerland 21-13. 21-19. Eerste prijs accordeon De dertienjarige Jeanet Stoutjesdijk heeft in het Noord-Hollandse Berkhout een eerste prijs behaald in de derde af deling accordeon met 164 punten. De jury gaf haar gemiddeld een acht voor het vrije nummer Ole Guapa en het verplichte nummer Bourrasque valse van Micdhel Peguri. Jeanet, die in de derde klas van de mavo zit, werd voor dit festival opgeleid door Dhr. J. Janse uit Scherpenisse. De Bidon Tien leden van toerclub de Bidon heb ben 58 km gefietst naar Anna Jacoba- polder en Nieuw-Vossemeer. J. Franke staat voor het clubkampioenschap nu eerste. Zondagmorgen negen uur staat een rit van 60 km op het programma naar Hoogerheide. Het bestuur be spreekt op korte termijn het winterpro- gramma. Lichtreclame vernield In de smalle Ka i traat heeft de vracht wagenbestuurder G.K. uit Leerbroek de lichtreclame van cafe de Sport stuk ge reden. De schade wordt onderling gere geld. Gewonden bij botsing Doordat een Belg geen voorrang gaf, zijn dinsdagmiddag ter hoogte van de drogerij twee auto's tegen elkaar ge botst. T.L. en zijn echtgenote uit het Belgische Rijckevorsel werden per am bulance overgebracht naar het zieken huis Lievensberg in Bergen Op Zoom. Later werden ze, met inwendig letsel en ribfracturen naar Belgie vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen de Belg, ko mende vanaf de richting Poortvliet linksaf de Langeweg wilde inslaan, en daarbij geen voorrang gaf aan de uit Sint-Maartensdijk komende J.S.M. Rechtdoorgaand verkeer gaat voor af buigend verkeer. M. liep lichte verwon dingen op. Het voorfront van zijn auto werd vernield, terwijl de B lgische auto aan de rechter zijkant zwaar beschadigd werd. Bedankt Ds. J. Kare.s uit Opheusden heeft be dankt voor het beroep dat de Gerefor meerde gemeente uit Scherpenisse op hem had uitgebracht. Uitheemse groenten Mevr. Janvier uit Bergen op Zoom heeft voor 27 leden van de bond van platte landsvrouwen tfkst en uitleg gegeven over uitheemse groenten en vruchten. Ter sprake kwamen o.a. kiwi, kaki, gra naatappel, artisjok, avocado, aubergine, enz. Een van de dames kookte thuis de aubergine, waarna twaalf leden de vol gende avond konden proeven tijdens de cursus pottenbakken, die onderwijzer H. Bos geeft. Mevr. Bolier bracht mevr. Janvier dank voor haar medewerking. Ze deelde nog mee, dat in de november-vergadering uitvoerig zal worden ingegaan op de viering van het 750-jarig bestaan, van Scherpenisse. Verboden bestrijdingsmiddelen. De Middelburgse economische politie rechter heeft C van A tot honderd gul den boete veroordeeld wegens het in voorraad hebben van verboden bestrij dingsmiddelen voor gebruik in de land bouw. De Wigchelaar vertoont vrijdagavond 5 november om 8 uur in 't Ouwe Raed'uus een in 1965 gemaakte film over Poort vliet. Iedereen hartelijk welkom. Advertentie IM Bromfiets geschept Vrijdagmiddag rond half twee botste (E.M. uit Tholen met zijn auto tegen de vanuit het Zuidplantsoen overstekende bromfietser E.K. uit Sint Maartensdijk. Het liep allemaal goed af, want de auto was maar tien meter van de bromfietser af, toen deze overstak naar het rijwiel pad. K. liep alleen een bezeerd been op. Zijn bromfiets was zwaar beschadigd, terwijl ook de voorkant van de auto schade opliep. K. had de auto over het hoofd gezien. Ouderavond o.l.s. De openbare basisschool De Eevliet heeft donderdag de ouderavond gehou den. Oudercommissie-voorzitter A.W. de Bruin verwelkomde veertig ouders en belangstellenden in de school. Secretaris M.J. Hoek gaf een kort verslag van het afgeslopen schooljaar 1975/1976, waarin de diverse activiteiten nog eens naar voren kwamen: Sinterklaasviering, de schoolreisjes, het schoolzwemmen, sportdag en schoolvoetbaltoernooi (het meisjeselftal van De Eevliet werd zelfs kampioen). De heren De Bruin en Hoek werden als voorzitter en secretaris van de oudercommissie herkozen. Dhr. Goulooze, schoolhoofd in Colijnsplaat, hield vervolgens een zeer duidelijk be toog over "ouders en onderwijs". Het voor en tegen van ouders in de school halen, werd uitvoerig behandeld. Dhr. Goulooze sprak uit ervaring, want op zijn school helpen al vijf jaar ouders voor bepaalde taken enkele uren per week mee. Na een moeilijke start ge beurt dat nu tot volle tevredenheid. Uit de discussie bleek, dat het idee ook op De Eevliet wel leeft, zowel bij ouders als THOLEN NED HERV KERK 9.30 u kand. Graaff 18.30 u ds A. de Reuver GEREF KERK 10.00 u Ds C.W. v.d.Loo, Sliedrecht 17.00 u Kand. J.J. De Wit, Amsterdam CHR GEREF KERK b 10.00 u en 18.30 u Leesdienst NED HERV B.W.I.W. 10.00 u Ds.. Visser, Deil GEREF GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 u Leesdienst R.K. KERK za 6 nov 19.00 H.Mis zo 7 nov 10.00 u H.Mis OUD-V&SSEMEER NED. HERV KERK 10.00 en 18.30 u Eerw Heer H.van Kampen, Hilversum GEREF KERK 10.00 en 15.00 u Ds D.J. Kaumau, Win- tersijk CHR GEREF KERK 10.00, 14.30 en 18.30 Leesdienst GEREF GEM IN NEDERLAND 10.00 14.30 en 18.30 Leesdienst R.K. KERK za 19.00u H.Mis zo 8.00 en 10.00 H.Mis SINT-ANNALAND NED HERV KERK 10 en 6 ds. h. Kraay, Buren GEREF GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 Leesdienst GEREF GEMEENTE IN NEDER LAND 9.45, 14.15 en 18.15u Leesdienst STAVENISSE NED HERV KERK 10.00 en 18.00 kand M. Van Campen, Papendrecht OUD GEREF GEMEENTE 9.30 en 18.00u Ds Wiltink 14.00u Leesdienst SINT-MAARTENSDIJK NED HERV KERK 9.30 u Ds.. J. Blom 14.30u Ds H. Visser, Nieuwe Tonge GEREF GEM IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.30 Leesdienst OUD GEREF GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 Leesdienst vr. 5 nov. 19 u ds. H. Wiltink. NED HERV B.W.I.W. 10.00u Dhr de Jong 19.00u Ds Saraber R.K. KERK za 6 nov H.Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED HERV KERK 9.30 u Eerw Heer C.J. de Groot 14.30 u Ds. J. Blom GEREF GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30u Leesdienst POORTVLIET NED HERV KERK 10.00 en 18.00u Kand Berkhout GEREF KERK 10.00 u Kand J.H. De Wit, Amsterdam 14.30 u Ds C.W. v.d. Loo, Sliedrecht GEREF GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 Leesdienst SINT-PHILIPSLAND NED HERV KERK 9.30 u Kand Th v.Campen, Papendrecht 14.30 u ds H. Harkema GEREF GEMEENTE 9.30 u (H.A.), 14.30 en 18.00u Ds,- G.Mouw Tholen OUD GEREF GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 Ds L Gebraad ANNA JACOBAPOLDER 10.45 en 17.00u Ds J.v.D. Meulen. WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. Dr. Padt), E.N. Mel lema, Tholen 01660-2377. Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse (pat. Dr. vd Bel), Dr. v.d. Eist,Stavenisse. Tel 01663-400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer, Dr. Van Herel, Nieuw-Vossemeer 01676-545 WIJKVERPLEEGSTERS Oud Vossemeer, Tholen, Poortvliet en SintPhilipsland, Zr Uijl, Tholen, Tel 01660-2620 Sint- Annaland, Sint-Maartensdijk. Scherpenisse en Stavenisse, Zr Kuzee, Sint Annaland Tel 01665-2756. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, Tel 01666- 2596, spreekuur, vr 18.30u-19.00u - za. 8.30-9.30u. MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING Gemeentehuis, Sint-Philipsland elke maandagmiddag spreekuur. Bejaarden hulp 13.30u; Maatschappelijk werk 14.30u. ALARMNUMMER 0011 AMBULANCE RODE KRUIS 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST: 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk van 9-12 uur STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-2350, Buiten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN VAN 5 NOV T/M 11 NOV Vrijdag5nov. 2.46-15.00 Zaterdag 6 nov. 3.24-15.35 Zondag 7 nov. 3.58-16.11 Maandag 8 nov. 4.32-16.43 Dinsdag 9 nov. 5.05-17.14 Woensdag 10 nov. 5.35-17.43 DOnderdag 11 nov. 6.04-18.16 Zondag 7 nov. Volle maan onderwijzend personeel. Wel was men het erover eens, zeer bescheiden te be ginnen. Bijvoorbeeld alleen met een schoolkrant. In de pauze werd een ver loting gehouden, waardoor de kas van het schoolfonds weer een aanvulling kreeg. Schoolhoofd J.A. de Boe beant woordde nog enkele vragen tijdens de rondvraag, waarna de voorzitter deze nuttige avond sloot. Collecte De collecte voor de geestelijk gehandi capten heeft in Poortvliet 369,05 op gebracht, waarvoor alle medewerkers en gevers hartelijk dank. Eerste prijs Een kleurwedstrijd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de school

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2