Uitbreiding Thoolse Beton Industrie stropt in regeringsvaarwater VEEL VEEVOER VERLOREN BIJ BRAND IN THOLEN Maasair Luchtverwarming verdubbelt bedrijfsruimte Vormingsinstituut niet in Ons Dorpshuis A.J. Polder wico Met eerste prijs en wimpel beste Zeeuwse orkest Aan contractuele verplichtingen kan niet worden voldaan Mevr. Boertien bij 100-jarige Manneke DEZE WEEK Glibberige wegen Opbrengst aktie Vluchteling 1976 Tholen Bejaardenhuisvesting in Sint-Philipsland Plan Buitengebied Tholen V.V.D. afdeling Tholen 95 jarig "Accelerando" gaf zich aardig jubileumcadeau op Middelburgs KNF concours 0 t)onderdag 4 november 1976 32e jaargang no. 50 Zo nauw bij alles betrokken in een klein gebied als het onze, doemen ook al snel geruchten op, die zelden volledig uit de lucht gegrepen zijn, maar waarvan men toch even dikwijls de klepel niet weet te hangen. Geruchten dat de Thoolse Beton Industrie aan de Sportlaan in Sint Maartensdijk in moeilijkheden verkeert, zijn niet van elke grond ontbloot. Met onze niet bepaald rooskleurige economi sche situatie worden moeilijkheden in een bedrijf dan ook ge lijkertijd verbonden met gebrek aan orders, ontslagen of werk tijdverkorting. Die conclusies met betrekking tot de T.B.I. zijn dan inderdaad luchtbellen. Het tegendeel is zelfs waar. De gebroeders Rijn berg zouden op dit moment een dubbele capaciteit betonvloe- ren moeten kunnen leveren, dan het hun vandaag mogelijk is. De kneep zit 'm in de niet gerealiseerde produktie- verdubbeling. Waarom die uitbreiding niet gerealiseerd is, moet enerzijds wel in het financiële vlak worden gezocht, anderzijds toch ook wel in een selectieve benadering van het ministerie van economi sche zaken ten aanzien van financiële garanties voor bedrijven. Daarom toch wel moeilijkheden voor de T.B.I. Hopelijk blijven er gaatjes over om uit de gevarenzone te komen. Nog gaatjes open Dijk al verlegd Selectie Kleinere uitbreiding wel mogelijk Ook tractoren en landbouwmachines gingen in. de vlammen op Uitbreiding personeel in Tholen van 25 naar 35 man VEILINGBERICHTEN Raadslid de Jager draagt besluit ter vernietiging voor aan de Kroon Houdt een openbare bijeenkomst op maan dag 8 november 1976 in café van Zanten, Visstraat 19 Tholen. Aanvang 20.00 uur De heren Joekes (Tweede kamerlid VVD) en Dolman Tweede Kamerlid PvdA) debatteren over HET FINANCIEEL BELEID VAN DIT KABINET Gebruikte meubelen als nieuw Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN voor prima gebruikte meubelen Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Slnt-Philipsland, waarin op genomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Eendrachtbode Postbus 5 Sint Aimaland Telefoon 01665-2752 Postgiro 12.44.07. Rabobank 3030.05.556. Verschijnt elke donderdag. Abonnementsprijs 11,- per halfjaar. Per post 13,50. Losse nummers 0,50. Sluitingsdatum advertenties dnsdag middag 16.00 uur. Adver tentieprijs 0,24 per mm btw. Spierinkjes t/m 20 woorden 5,00 incl. btw. contant, op rekening 5,75 incl. btw. Hoofchedacteur - uitgever G. Heijboer. li" ,£EELM^y Men kent mogelijk ons verhaal nog van enkele maanden geleden over dit bed rijf. De niet te bagatelliseren plannen tot uitbreiding. Dat kostte op zichzelf al heel wat hoofdbrekens voor de directie. Beslommeringen van onderhandelin gen, goedkeuringen, tekeningen, becij feringen, enz. Men bleef als directie vol lof over de medewerking van overheid sinstanties als het Economisch Techno- daaraan niet kan voldoen. De grootste moeilijkheden ten aanzien van de aan gegane contracten schijnen inmiddels wel wat geluwd te zijn, maar na de al zo grote investeringen zijn de T.B.I. pro blemen nog niet weg. Nogmaals, misschien blijven er nog gaatjes open. Het zou ook voor de streek na de al gevallen klappen in Sint Maar tensdijk nog beroerder worden als het ook voor dit bedrijf geen haalbare kaart meer zou zijn. Een bedrijf met orders, maar met een te geringe produktiecapa- citeit. Dan is het anders dan de geruch ten doen vermoeden, maar als het pom pen en verzuipen zou worden, ondanks hard werken, goed vakmanschap en or ders, dan zou de negatieve uitkomst niet veel anders zijn dan zonder opdrachten ontslagen te moeten uitvoeren. logisch Instituut van Zeeland. De Rijk- snijverheidsconsulent, Gemeente, Wa terschap, Provincie. De T.B.I.- uitbreiding vergde immers nogal wat veranderingen, tot aan het verleggen van een dijk toe en dat gaat zo maar niet. Dat is nu allemaal al gebeurd. Met ui teraard fikse investeringen voor het bedrijf, met mogelijk ook verwachtin gen ten aanzien van een rijkskrediet en een bij de directie veronderstelde zeker heid dat het wel in orde zou komen. Men deed immers iets aan werkgelegenheid en wat hoort men de laatste tijd anders dan bevordering daarvan. Met de pro- duktieverdubbeling van een goede be- tonvloer voor ogen, trok men er van T.B.I.-zijde op uit om ook voor de toe komst orders te noteren. Dat lukte won derwel. Enerzijds vanwege de al geves tigde naam van het produkt, mogelijk ook omdat er prijsconcurrentie in zat. Hoe dan ook, contracten werden gete kend. Levering op afroep vanaf, enz. Zodra je zover bent, wil een ondernemer ook snel de uitbreiding realiseren, maar de bedragen die daarmee zijn gemoeid, leg je niet zo maar op tafel. Vanzelf sprekend was ook dat allemaal overwo gen en voorzien, maar dan kan er toch nog een kink in de kabel komen. Die kink was de bereidheid van Economi sche Zaken. Voor een produktie-uitbreiding van 5000 kub beton is nogal wat geld nodig. Logisch dat de T.B.I. dat niet uit de mouw kon schudden. Daarom een be- Tijdens de begrotingsbehandeling in de Fliplandse gemeenteraad werd melding gemaakt van plannen voor een bejaar dentehuis in Sint Philipsland. Bij nadere informatie blijkt, dat Flip- land een van de vier mogelijke vesti gingsplaatsen is voor bejaardenhuisves ting van de Oud Gereformeerde Ge meente. Op de synode is daar al een paar jaar over gesproken, maar tijdens de laatste bijeenkomst heeft deze zaak meer ge stalte gekregen. Naast Sint Philipsland zijn Urk, Krimpen a/d. IJssel en Ede genoemd voor de een of andere vorm van bejaardenhuisvesting. Er wordt niet direct gedacht aan een volledig bejaar dentehuis, maar meer aan bejaarden huisjes met een dienstencentrum. Voor 1 november moesten de Oud Gerefor meerde Gemeenten aan hun classis la ten weten of er behoefte aan bejaarden huisvesting was en of men medewerking wilde verlenen. De kerkeraad van de Oud Gereformeerde Gemeente in Sint Philipsland heeft zich in principe bereid verklaard medewerking aan de plannen van de synode te willen géven. roep op Economische Zaken, want de werkgelegenheid was er toch mee ge diend. Inderdaad, op Tholen wel. Maar er zijn meer betonindustrieën, die geza menlijk wel in de behoefte kunnen voorzien. Uitbreiding bij ue één, kan ten koste gaan van stopzetting bij de ander. De T.B.I. is niet de enige die aan het touwtje trekt bij Economische Zaken. Kortom, het ministerie kwam tot de overtuiging dat het goed geld naar kwaad geld gooien zou kunnen beteke nen, als een zo grote uitbreiding bij de T.B.I. werd gerealiseerd (waarschijnlijk ten koste van een ander bedrijf). Er was nog wel enige behoefte aan pro- duktie verhoging, dus een veel kleinere uitbreiding zou misschien gesteund kunnen worden. De omvang die de T.B.I. echter voor ogen had en waarop men zich contractueel via laveranties al had ingesteld, kon geen genade vinden bij Economische Zaken. Men kan daar het geheel overziende ook wel begrip voor opbrengen, maar als ondernemer, als T.B.I., zit je dan wel in de boot te schommelen. Te schommelen tussen de eisen van contracten en het feit dat men Bij een brand in een hangar aan de Ten Ankerweg in Tholen zijn vrijdagavond laat 1200 pakken prima hooi en 800 pakken stro verloren gegaan. Vijf kalve ren in een aangrenzende stal werden ge red. De brand werd bestreden door de korpsen van Tholen en Sint Maartens dijk. Ondanks een onderzoek van de technische recherche van de Rijkspolitie, is de oorzaak nog onbekend. De brand werd vrijdagavond om tien over elf ontdekt door dhr. J. Overbeeke aan de Ten Ankerweg, die brandweer commandant D. van Duivendijk waar schuwde. Deze drukte direct op de si rene. Het toeval wilde dat de chauffeur van de brandweerwagen bij het alarm in de Molenvlietsestraat bij de kazerne liep. Binnen twee minuten rukte het Thoolse korps met veertien man uit. Vanwege de reconstructie is een ge deelte van de Ten Ankerweg afgesloten, zodat de brandweerauto via de Molen singel moest rijden. De hoge drukspuit werd direct ingezet; enkele hulpvaar dige omwonenden hadden al een paar kalveren in de aangrenzende stallen losgemaakt, zodat de vijf dieren spoedig in veiligheid waren. Water van 350 meter In verband met het aanbrengen van as falt op de Ten Ankerweg vervallen de oude brandkranen. De Watermaat schappij had echter al een nieuwe brandkraan gelegd en daarvan kon het korps Tholen profiteren. Via de mobi lofoon werd wel om drukverhoging ge vraagd en men werd prompt op z'n wenken bediend. Intussen was ook het korps Sint Maar tensdijk gearriveerd, dat water uit de nabij gelegen veste wilde halen. Die waterwinning verliep echter wat moei lijk omdat het meer "joghurt" dan water was. Daarom werd een 350 m. lange transportleiding gelegd naar het vest- gedeelte aan Zuid Oudaan. De brand werd bestreden met zes stralen. Witte bonen De aangrenzende stallen met de melk tank kon tot vreugde van de gebroeders Moeliker worden behouden, maar de hangar met veevoer en machines gingen verloren. De nieuwste tractor kon nog wotden gered, maar twee trekkers gin gen in de vlammen op, evenals een aan hangwagen met twee gemet witte bonen, een aardappelrooier en een kunstmest strooier. De hangar is eigendom van mevr. A. Geluk-Geluk en wordt gepacht door de gebr Moeliker. Men is verze kerd, maar gezien de schade te laag. Door het verlies van het veevoer is men nog extra gedupeerd. Via de mobilofoon en de brandweerkazerne Bergen op Zoom werden de loonbedrijven Jan Hage uit Poortvliet en de Hond uit Tholen opgeroepen om met een voorla der en knijper het brandende hooi uit de hangar te rijden. Het korps Tholen rukte zaterdagmorgen om negen uur pas in, terwijl 's middags nog drie man het smeulende hooi nablusten. Ook zon dagmorgen moesten enkele brandweer lieden nog optreden om de laatste resten vuur te doven, waardoor er voor de om wonenden ook een einde aan de stank kwam. De eigenaresse en omwonenden zorgden ervoor dat de brandweerlieden in het nachtelijk uur niets tekort kwa men, zodat ze tot zaterdagmorgen negen uur op de been konden blijven. Maasair b.v. uit Tholen is uit z'n jasje gegroeid. Het magazijn en werkplaats worden verdubbeld, terwijl het perso neelsbestand binnen de kortst mogelijke tijd moet groeien van 25 naar 35 man. Op 1 november was het vier jaar geleden dat Maasair op het Thoolse industrieterrein neerstreek in de voormalige loods van het landbouwmechanisatiebedrijf Schip per. Men begon met drie man. Directeur G.J.W. Morsink had niet ver wacht dat het zo snel zou gaan met de ontwikkeling van zijn installatiebedrijf De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap heeft met waarde ring kennisgenomen van de wijzigings voorstellen van h t Thoolse gemeente bestuur voor het voorontwerp plan Bui tengebied Tholen, dit naar aanleiding van de door de landbouw ingediende wensen. Het landbouwschap besloot de voorstellen nader te bespreken met de organisaties op Tholen. Sint-Annaland, dinsdag 2 november 1976 uien maat 40 opwaarts klasse 2 nl 82,00 per 100 kg, drielingen maat 30-40 70,— aanvoer 20 ton,. Raadslid G.J. de Jager uit Sint Philips land heeft Hare Majesteit de Koningin beleefd doch dringend verzocht, het raadsbesluit waarbij Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder aan het Reformato risch Vormingsinstituut in Goes wdrdt verhuurd, te vernietigen en onverwijld te schorsen. "Hopende op een juiste be slissing, teken ik met de meest verschul digde eerbied. Uw dienstwillige dienaar, G3. de Jager". In zijn brief d.d. 27 oktober aan de ko ningin wijst het PCG-raadslid erop, dat de Fliplandse raad op 22 september be sloot Óns Dorpshuis te verhuren aan een stichting te Goes om daarin een vor mingsinstituut op reformatorische grondslag voor werkende jongeren te vestigen. De gemeente heeft in 1975 het dorpshuis in Anna Jacobapolder in eigendom ver kregen van de stichting Ons Dorpshuis, o.a. onder de voorwaarde dat het dorpshuis zijn karakter zou bewaren. Dit is notarieel vastgelegd. Oneigenlijk gebruik De Jager meent dat de verhuur in strijd is met deze voorwaarde. Naar zijn me ning kan het karakter van het dorpshuis niet gehandhaafd blijven omdat het vormingsinstituut daarvan voor een groot gedeelte van de tijd gebruik maakt. De overige verhuur kan alleen geschieden als dit instituut vrij is, naar het oordeel van de gemeente. In het contract worden geen tijden van verhuur aan het vormingsinstituut genoemd, zo dat in principe verhUUr voor vijf dagert heel wel mogelijk Is, ook geduréride de avonduren. Het gebruik van een dorpshuis voor een vormingsinstituut voor jongeren die na genoeg allen buiten Anna Jacobapolder en voor het overgrote deel buiten de ge meente Sint Philipsland wonen, kan volgens raadslid De Jager als oneigenlijk gebruik gekenmerkt worden. Van Brink Luchtverwarming. Een goed produkt en een goed team van mede werkers hebben alle prognoses over troffen. Gezien de enorme toename van de vraag naar luchtverwarming staat er nu nog meer op het programma voor de toekomst. Het heiwerk voor de nieuwbouw is al gebeurd en het bouwbedrijf Muller- Franke b.v. uit Sint Maartensdijk wil het werk nog dit jaar opleveren. Prettige warmte Het gebruik van luchtverwarming neemt volgens dhr. Morsink hand over hand toe. De zaken lopen prima. Be halve bij particuliere woningbouw in stalleert Maasair de luchtverwarming ook in scholen en sporthallen. Het is ui termate geschikt voor nieuwbouw. Aan leg in bestaande bouw levert nogal wat problemen op. Als voordelen van de luchtverwarming noemt dhr. Morsink de aanmerkelijke ruimtewinst: men heeft geen radiatoren nodig. Ten tweede de constante ventila tie en de bijmenging van buitenlucht. Dit is ook gemakkelijk uit te breiden tot air-conditioning. Ten derde is er de korte opwarmtijd en ten vierde kan luchtverwarming in prijs goed concur reren tegen warmwater systemen. Bo vendien geeft luchtverwarming een prettiger warmte, aldus dhr. Morsink. Voor groot gebied Maasair installeert en onderhoudt voor Brink Luchtverwarming een groot ge bied: heel Zeeland, Noord Brabant tot en met Waalwijk/Breda en Zuid Hol land tot en met de eilanden en Dord- reiht. Gezien de steeds betere verbindingen is Tholen daarvoor een goed uitgangs punt. Maasair kijkt met spanning uit naar de openstelling van de nieuwe weg Tholen/ Halsteren. Wat dhr. Morsink betreft, mag men morgen ook al begin nen met het doortrekken van deze ver binding naar Roosendaal. Hij hecht ook veel waarde aan de aanleg van de Zoomweg, terwijl wegverbindingen over de Oester- en Philipsdam ook de nodige voordelen opleveren. Stimulans vliegveld Los van het milieu-oogpunt, mag ook de tweede nationale luchthaven bij Dinte- loord er komen. De directeur van Maa sair verwacht daar een ontzettende sti mulans van omdat het enorm veel werkgelegenheid zou scheppen. Vesti ging van kader zou een positieve invloed hebben op bedrijven en middenstand. Het montagepersoneel van Maasair be staat nagenoeg volledig uit Tholenaren. Gezien het geringe aanbod in deze sec tor wordt het aantrekken van tien nieuwe medewerkers wel een probleem. Dhr. Morsink hoopt echter handen en voeten aan de uitbreiding van Maasair te kunnen geven door naast de verdub beling van de gebouwen ook de man kracht in aantal te doen toenemen. De echtgenote van de commissaris der koningin in Zeeland, Mevr. Boertien- Velema heeft maandagmiddag in ge bouw Calvijn te Sint-Maartensdijk dhr. P.C. Manneke gefeliciteerd met zijn honderdste verjaardag. Ze kwam niet met lege handen, want de eerste hon derdjarige van Sint-Maartensdijk kreeg een platenboek van Zeeland. Burge meester J.E. van Boeijen en zijn echtge note brachten een bloeiende plant mee, terwijl het gemeentebestuur voor een grote fruitmand had gezorgd. H.M. de Koningin had een telegram gestuurd, 's Avonds gaven de Thoolse wethouders nog blijk van hun belangstelling. Ook de familie ontbrak natuurlijk niet op deze gedenkwaardige dag. Men was er van ver voor gekomen. Zo werd dit eeuw feest een gezellige bijeenkomst. Dhr. Manneke liet het allemaal rustig de re vue passeren, genietend van z'n si gaartje. Vier statenfracties oriënteerden zich op ^Tholen en Sint- Philipsland. 0 Beroep op de Kroon van raadslid de Jager over Ons Dorpshuis A.J.P. 0 "Buitenhond" in Flipland moge lijk buiten de belasting. 0 Ondernemersmoeilijkheden en de T.B.I. Smerdiekse honderdjarige mevr. Boertien bezocht. door Accelerando het beste muziek korps in de provincie. 0 VVD-statenfractie kritisch tegen over Sint-Philipslandse recreatiehouding 0 Oud-Vossemeerse bejaardenbond in het zilver. Kinderboekenschrijfster Evenhuis in Tholen. Gertie Maasair Luchtverwarming uit z'n jasje gegroeid. 0 Volle puntenwinst van Smerdiek 0 VELE VRIENDEN ZIJN ALS ZWALUWEN. ZIJ KOMEN IN DE LENTE EN VERLATEN U ALS DE WINTER KOMT. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Burg. Boumanstr.il Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Als Tholenaar kun je je tegenover de buitenwacht natuurlijk niet al te chauvinistisch, want dat is tegelijk hoogmoedig, opstellen, maar het was toch wel aardig eens op te merken in het Krabbengat, Zeeuwse hoofdstad of desnoods Amsterdam, dat je in je gemeente een muziekkorps had. dat in de hoogste muziekafdeling zijn partij wist mee te blazen. Sinds afgelopen zaterdag kun je dan nog iets hoger van die Thoolse toren blazen en zelfs gewagen van het beste Zeeuwse orkest in je gemeente. De Koninklijke Fanfare "Accelerando" uit SintAnnaland presteerde het om op het concours van de Koninklijke Nederlandse Muziekfederatie van de deelnemende Zeeuwse orkesten de hoogste puntenreeks te halen en dat in de Vaandelafdeling, dat is ook de muzieklacj- dertop. In het jaar van haar geboortedag herdenking -september j.l.- had het korps zich moeilijk een aantrekkelijker geschenk "cadeau" kunnen doen. Dan moet dit cadeau inderdaad tussen aanhalingstekens staan, want om in een Vaandelafdeling een eerste prijs met wimpel te halen, moet er tevoren wel gerepeteerd zijn. Dat is onder leiding van dirigent Ko den Toonder dan ook gebeurd. Het resultaat kan moeilijk beter. Er waren niet alleen deelnemende Zeeuwse orkesten, want anders had Ac celerando zich ook de hoogste con coursscore kunnen aanmeten. Nu waren er in dat opzicht nog concurrenten van elders uit den lande. Het fanfareorkest "Na lang streven" uit Klaaswaal werd eerste op dit nationaal federatief mu ziekconcours met 336,5 punt. Tweede werd "Andels Fanfare Corps" uit Andel, die ook aan een eerste prijs met lof toe kwam via 335,5 punt. Derde van het concours en eerste van de Zeeuwse orkesten dan de koninklijke fanfare Acceleranco met 303 punten. Dat was dan voor de 3e achtereenvol gende maal. dat het Sint-Annalandse korps in de vaandelafdeling tot een eer ste prijs kwam op het officieel bonds- concours. Zaterdag kreeg die eerste prijs echter nog meer glans omdat meier de Bij de pomie zijn veel klachten binnen gekomen over bemodderde en daardoor gevaarlijke wegen. Het rooien van bie ten en gladiolen brengt heel veel land bouwgrond op de wegen, terwijl daar naast ook het werkverkeer voor de dijk versterkingen nog een duit in het zakje doet. In het belang van de veiligheid wordt er een beroep op de landbouwers gedaan om de wegen gehoon te maken na de afvoer van bieten, gladiolen, enz. Vooral in het donker zijn de glibberige wegen verradelijk en levensgevaarlijk. wimpel bij kreeg als gevolg van het feit. dat men zowel voor het verplichte als vrije nummer de volle prik voor een eerste prijs behaalde. Dan is de wimpel de extra waardering voor een extra goed resultaat. Vorig jaar haalde men die wimpel niet, omdat men bij het ver plichte werk wat lager zat in puntental, maar via het vrije werk toch ook nog aan een eerste prijs kwam. Dit jaar kwamen voor het verplichte werk een plechtige ouverture" van Gerard Boudijn, 153 punten uit de jurybus. dank zij vooral de sterke interpretaties die het korps wist te brengen. De jury. bestaande uit compo nist Henk van Lijnschooten, componist prof. Henk Badings en arrangeur dirigent Piet Stalmeier. maakten als het ware een buiging voor een dergelijke voordracht. Met het keuzewerk "Ot hello" van Rimmer haalde Accelerando 150 p. De ontvangen ere-wimpel betekende, dat men voor elk onderdeel van het to tale muziekoeuvre op een gemiddelde van 8,5 moest komen en dat is ook op het schoolrapport een cijfer om de vinger aan af te likken Mogelijk zal "Accelerando" de bijzon derheid zijn ontgaan dat het Zuidhol landse Klaaswaal niet alleen een be langrijk concurrent is op een muziek concours, maar voor een andere Sint- Annalandse vereniging, namelijk WHS ook in de landelijke tweede klas van de KNVB. SSS uit Klaaswaal en WHS uit Sint-Annaland spelen namelijk in de zelfde afdeling en de laatsten hebben ook dan een harde dobber aan de eer sten. Gefluisterd wordt nu dat een Sint- Annalandse onderwijzer, die in Klaas waal al jaren jeugd lesgeeft die Klaas- walers zo heeft opgepept maar dat is dan een toppunt van Thoolse chauvinisme. Het was maar een zijspoortje. Voor Ac celerando is er een nieuw ereteken in de prijzenkast bijgekomen: De rood-gele wimpel. De prijs voor een dubbele eerste prijs. In de vaandelafde ling. Een best orkest? Wat? Het beste Zeeuwse orkest. Het resultaat van de huis-aan-huis geldinzamelingsaktie in het kader van de vluch- telingenweek (dus excl. rechtstreeks aan aktiekomité overgemaakte bedragen) is: Oud-Vossemeer 2826.95 Per inwoner 1.32 Sint-Maartensdijk 3843.05 Per inwoner 1.20 Scherpenisse 1444.41 Per inwoner 1.15 Poortvliet 1838.02 Per inwoner 1.13 Stavenisse 1400.80 Per inwoner 0.96 Sint-Annaland 2309.47 Per inwoner 0.82 Tholen 3912.42 Per inwoner 0.80 Totaal gemeente Tholen 17575.12 Per inwoner 1.01 Het plaatselijk aktiekomité wil langs deze weg alle vrijwilligers die aan deze aktie hebben meegewerkt nogmaals hartelijk bedanken. In Sint-Philipsland werd er voor de actie Vluchteling 2170.87 binnengehaald 1.03 per inwoner) waarvan 729,05 uit Anna Jacobapolder. De ongeveer 300 inwoners uit Anna Jacobapolder hebben dus gemiddeld elk ruim twee gulden gegeven voor de vluchtelingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 1