Sint-Philipsland liep uit voor koningin Juliana Donderdag 28 oktober 1976 EENDRACHTBODE 5 FOTO 5 Het tweedaags koninklijk be zoek aan Zeeland is op bij zonder plezierige wijze afge sloten in Sint-Philipsland. Dankzij gunstige weersom standigheden was er donder dagmiddag bijzonder veel volk op de been, toen konin gin Juliana tegen half drie in de Fliplandse haven aan kwam aan boord van de "D.C. Harmsen" van de Rijksha vendienst. Het programma was 's morgens begonnen met een bezoek aan de Kreekrak- sluizen in de gemeente Rei- merswaal, waar de koningin werd voorgelicht over het schutten van schepen in het Schelde-Rijnkanaal en het toekomstige zoutbestrijdings- systeem. Daarna vertrok de koningin met o.a. commissaris Boer den, minister Westerterp en burgemeester van Boeijen per boot naar Sint-Philipsland. Aan boord werd de lunch ge bruikt, waarbij de Thoolse burgemeester in de gelegen heid was met de koningin te spreken. Dijkgraaf Geluk hield een uiteenzetting over het veiligheidsvraagstuk rond de Oost-erschelde. FOTO 6 Foto's Eendrachtbode Wim Heijboer Afwerking Jan Dorst 1. Tegen half drie was het dan eindelijk zover. De grijze RP 18 van de rijkspolitie te water kwam van het Zijpe de Krab- benkreek in gevaren.W at voor de vele schoolkinderen en ander belangstellen den op het havenplateau het sein was voor de aankomst van de koningin. De "D.C. Harmsen" volgde spoedig, bege leid door de R.P. 58. De vlaggetjes gin gen omhoog toen de koningin aan dek verscheen en de vele honderden mensen op de Zuiddijk en bij de fraai versierde molen aanschouwde. Ook op het be- jaardenpraathuisje bij de haven wap perde de driekleur. De koningin werd ontvangen door burgemeester G. van den Berg, die Hare Majesteit ook voor stelde aan de wethouders Rijstenbil en Walpot en secretaris A. Verbree. Achter de koningin gaan commissaris Boertien en minister Westerterp de loopplank af. 2. Leerlingen van de drie lagere scholen en de kleuterschool boden de koningin een mand met Fliplandse land-'en tuin- bouwprodukten aan, alsmede een kle derdrachtpopje en een boekje over Sint-Philipsland. Janine Wisse, He leentje Harkema, Susan -Verwijs en Elise de Raat staan hier met hun leidster bij het geschenk, terwijl de koningin met plezier naar de schoolkinderen kijkt, die o.l.v. dirigent C. den Braber een couplet van het Zeeuws volkslied zingen. Hoof donderwijzer Geense riep vervolgens op tot een driewerf hoera, waaraan spon taan gevolg werd gegeven. 3. Jan Neele, dirigent van het bejaar denkoor uit de Rozeboom, bood de ko ningin namens de bejaarden bloemen aan. Bij de haven zag het zwart van de mensen, die met plezier het schouwspel meebeleefden. 4. Met de bloemen van de Fliplandse bejaarden in haar handen liep de ko ningin van het havenplateau via een stukje Zuiddijk naar de Voorstraat, ook hier omgeven door zeer vele belang stellenden. 5. Een zeer aantrekkelijk onderdeel van het koninklijk bezoek was de wandeling door de Voorstraat. De inwoners waren tevoren via een brief van de burge meester verzocht om op het trottoir te blijven, maar daar was geen houden aan. Iedereen wilde de koningin zien en ook uit de ramen van de huizen aan de Voorstraat wilde menige inwoner een glimp van de vorstin opvangen. De wandeling verliep heel plezierig: de burgemeester blijkt het prima te kunnen vinden met minister Westerterp. De veiligheidsmaatregelen verslapten niet, zoals de twee mannen rechts aantonen, vanwie de een in de bekende regenjas met zonnebril. 6. De aankomst bij het gemeentehuis voor de theepauze met achter de bomen verscholen, de Nederlands Hervormde Kerk. Aan kijkers ontbrak het ook hier niet. 7. Na een genoeglijk theekwartiertje in de Fliplandse raadszaal vertrok de ko ningin per auto naar het sportveld. De burgemeester toont zich een prima gastheer en draagt de bloemen voor de koningin. 8. De blauwe hofauto met koninklijke standaard reed op weg van het gemeen tehuis naar het sportveld langs het dorpshuis de Wimpel en het bejaarden centrum de Rozenboom, waar een aan tal bewoners koningin Juliana hartelijk toezwaaide. 9. Een niet voorziene stop was er voor het bejaardencentrum de Rozeboom. Het raampje van de hofauto ging om laag en de 95-jarige, met een haakmuts getooide. Janna Noorthoek bood de ko ningin bloemen aan. Met twee andere dames drukte ze de koningin ook de hand. "Dat ik dit nog mag beleven", en de tranen kwamen hen bij deze ontroe rende ontmoeting uit de ogen. 10. Op het sportveld was het ook weer een drukte van belang. De auto's reden het grasveld op. waar de helicopter reeds klaar stond. De koningin nam afscheid van burgemeester v.d. Berg. commissa ris Boertien en haar kamerheer ir. Geuze uit Poortvliet. "Meneer Geuze, hartelijk bedankt, 't Was weer geweldig, zoals we van u gewend zijn", zei de koningin, waarna ze in de helicopter stapte en op steeg. Uitgewuifd door honderden be langstellenden. •Vf

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 5