Tërhorst P0LLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN 0UD- V0SSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT- MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT-PHJLIPSLAND EENDRACHTBODE Donderdag 28 oktober 1976 Bij POLUE GRIEPVACCINATIE Patiënten Dr. Padt donderdagavond 19.00 uur Praktijk Langeweg 42 4 november GRIEPVACCINATIE woensdagavond 3 november 19.00 uur Groene Kruisgebouw Weer nieuwe kollektie mantels binnen! ook in grote maten In de nieuwe herfstkleuren TT 2 Antiek bij plattelandsvrouwen Donderdag kwamen de plattelands vrouwen in Hof van Holland bijeen voor de maandelijkse bijeenkomst. Deze avond stond in het teken van an tiek en werd verzorgd door de heer G. Berting. antiquair te Roosendaal. Er werden dia's vertoond van oude tegels en gebruiksvoorwerpen van aardewerk. Dat er in de wereld van het antiek be hoorlijk opgepast moet worden voor vervalsingen werd aan de hand van en kele voorbeelden duidelijk. Verschil lende leden hadden kleine antieke voorwerpen meegebracht om de waarde te laten bepalen. Het bleek dat er nogal wat waardevols aanwezig was. Tot slot dankte de presidente de heer Berting voor het gebodene. Zij wilde hem als tegemoetkoming voor de on kosten een bedrag onder couvert over handigen. wat door hem direct aan het streekmuseum werd geschonken. Daar voor werd een warm applaus gegeven. Zwart-bruine poes gevonden Op het groepsbureau der Rijkspolitie, Hofstraat 4. zijn inlichtingen te verkrij gen omtrent: een gevonden damespor temonnee. een gouden trouwring met inscr. Plonie, een groene damessport- fiets, een blauwe kunstlederen tas met inhoud, een fietssleutel. een aantal stu dieboeken. een wit sport broekje met rood shirt en Adidas sportschoenen, eert blauw spijkerjack maat 116, een zwarte knipportemonnee met inhoud, een zwart gympakje, een sleutel in zwart etui. een bedrag van 4.60 en een zwart-bruine poes. Verloren is een bankbiljet van 100,— een bruine herenportemonnee met in houd. een bruine herenportemonnee met inhoud geld en sleutel, een porte monnee met bejaardenpas en banklegi- mitatiebewijs, een rijbewijs met pas poort, een kenteken kopie deel III 15- 49-VD, een blauwe kinderschoen met witte veter, een grijs/witte poes, een blauwe sportbroek, een bruin lederen p&rtemcnnee met inhoud, een trou wring. een jongenshorologe. een paar blauw/geel/witte gymscöoenen. een grijze herenhoed, een notitieboekje, een ketting met1 zilveren rijksdaalder, een suède tas, een rijbewijs met kenteken bewijs 66-MT-33, een grote kiepauto, een rode fiettf. een bruine portefeuillle met inhoud paspoort en rijbewijs en verschillende soorten buitenlands geld, een trouwring inscr. Hugo 25-4-1970, een gouden horloge. Kinderboekenweek en bibliotheek Ter gelegenheid van de Kinderboeken week is dinsdag in het verenigingsge bouw "Koning Bol kan niet slapen" door vijf enthousiaste medewerkers van de toneelgroep Kindertheater uit Mid delburg opgevoerd. Ook de kinderen werden bij het spel betrokken zodat én de kinderen én spelers één geheel vormden waarvan zichtbaar werd geno ten. Een geweldig leuke middag die ze ker voor herhaling vatbaar is. Verder is er momenteel in de hal van "De Twee Stoven" een kleine expositie in gericht met boeken over astronomie, geillustreerd met topografische afbn. van de sterrenstelsels. Deze kaarten werden vervaardigd door de heer J.J. de Ridder uit Axel. Wie belangstelling heeft is hartelijk welkom. Een lijstje met titels van de voorhanden zijnde boeken is op aanvraag beschikbaar. Geslaagd Jan van den Bos is aan de Erasmus uni versiteit in Rotterdam geslaagd voor het kandidaatsexamen rechten. Bedankt voor beroep Ds. Arkeraats heeft bedankt voor het beroep dat de hervormde gemeente op hem had uitgebracht. Hij gaat nu naar Katwijk aan.Zee. Afscheid hoofdleister Vrijdag neemt mevr. R. Flipse-Kok afscheid als hoofdleister van de kleuter school De Klimroos. Dan wordt voor haar een negenjarige Thoolse periode afgesloten. Die tijd was ruim voldoende om ingeburgerd te zijn en vele kennissen te winnen. Dat zal juf Flipse vrijdag on getwijfeld ervaren. Ze zal per 1 novem ber worden opgevolgd door benoeming als hoofdleidster van mevr. Beukema uit' Willemstad. Goed resultaat De verkoping door de hervormde da- meskrans blijkt een uitstekend resultaat te hebben opgeleverd, want men kwam aan een bruto bedrag van 5413.62. Voor gehandicapten en nierstichting Een tweetal inzamelingen toonde de bereidheid van inwoners tot een bij drage voor een goed doel. De nationale collecte geestelijk gehandicapten le verde het mooie bedrag van 1952,39. De organisatie dankt iedereen voor de verleende medewerking die tot dit gun stige bedrag hebben geleid. Ditmaal toch wel bijzondere dank aan de schooljeugd, die bereid was tijdens de vrije woensdagmiddag de folders waarin de collecte en doel werd omschreven, bij de inwoners te bezorgen. Dat is dan toch ook werk van de jeugd. Voor de Nierstichting werd 1077.- ingezameld en bijdroeg vrienen ook daarvoor iedereen die ophaalde delijk dank. Bedankt Veelal zal reeds bekend zijn dat de door de hervormde kerkeraad beroepen ds. A. van Wijngaarden heeft bedankt. Jeugdtheater succes Het optreden van het jeugdtheater in Het Dorpshuis De Vossenkuil is vrij dagmorgen en -middag een succes ge worden. In beide voorstellingen waren er 175 kinderen, die op plezierige wijze hun herfstvakantie afsloten. De jongens en meisjes waren niet stil te krijgen, zo enthousiast waren ze over "Het tover boek" van poppentheater De Schelle- boom en "Ons landje" van het kindert heater Wiedus. Plan Kom De naam van het voorontwerp- bestemmingsplan Kerkring is gewijzigd in Kom. Dit met name omdat nu ook gedeelten van de Schoolstraat, Bou Kooijmanstraat. Patrijzenweg. J.F. Kennedystraat en de Hofstraat in het plangebied werden opgenomen. Hoewel dit geen principiële wijziging van het plan inhoudt - de bebouwing aan ge noemde straten wordt alleen gelegali seerd - bestond wel de behoefte om de benaming aan te passen bij de feitelijke situatie. Het voorontwerp is in het kader van het wettelijk vooroverleg aan een aantal instanties gestuurd. Enkele heb ben reeds hun standpunt bekend ge maakt. De Kamer van Koophandel oriënteert zich via kamerlid J. Elenbaas uit Poortvliet over de bevindingen van het bedrijfsleven over plan Kom. Zodra het vooroverleg is geëindigd, vindt een definitieve standpuntbepaling plaats door b. en w. Daarna komt het plan Kom in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 Tijdens winkelweek 25 t/m 30 oktober Gratis winkelaktie loten en gratis Ringzegels. Voor U dus dubbel voordeel! adv. IM Enthousiast over kunst Dinsdagvoormiddag hebben de leerlin gen van de vijfde en zesde klas van de Die Heenetrechtschool met hoofd J.D. Vroege een bezoek gebracht aan een tentoonstelling van de Roosendaalse kunstenaar Rien Timmers in het be jaardenhuis de Vossemeren te Nieuw Vossemeer. Men kreeg een interessante rondleiding langs de 16 tentoongestelde werken. Er werd een duidelijke uiteen zetting gegeven wat de kunstenaar met de diverse werken naar buiten wil dra gen. De kinderen waren over deze vorm van lesgeven bijzonder enthousiast. Collecte De nationale collecte voor de gehandi capten heeft in Oud Vossemeer 1347,15 opgebracht. Namens de organi satrice mevr. M.A. Bevelander- Verschuur alle gevers en collectanten hartelijk dank. De collecte voor de Nierstichting heeft 1249,32 opgebracht. Namens Zr. Krijger allen dank. Biljarten Nooit Gedacht: le bekerronde, hoogste serie 14 en beste gemiddelde 3.80 W. Heijboer. kortste partij M. Hendrikse met 24 beurten. P. van Treyen-J. de Klerck 0-2, A. van der ZAnde-Joh. van Meer 0-2, M. Goedegebuure-D. Hen drikse 2-0, P. Steyns-M. Hendrikse 0-2, W. Heyboer-M. van Hees 2-0, C. Vroegop-A. Goedegebuure 0-2. W. Saparow-Joh. Burgers 2-0, K. Geuze-Jos de KLerck 1-1. Deze twee spelers zullen in een beslissingswedstrijd moeten uit maken wie er over gaat naar de tweede ronde. De Treffers: beste gemiddelde J. de Reus 2.39. kortste partij C. Burgers 20 beurten. J. de Reus-P. de Leeuw 2-0, P. Vis-H. Himmel 2-0, T. Goossens-C. Burgers 0- 2, L van Wezel-Jac. Etiene 2-0, F. Hommel Mzn.-G. Havermans 0-2, R. Lindhout-B. den Hollander 2-0. Stand na vijf wedstrijden 1. P. de Leeuw 4881 punten, 2. H. Hommel 4872, 3. B. den Hollander 468^, 4. T. Goosens 4580, 5. P. Vis 4486,. De Poedelaars: J. Heyboer-P. Timmer mans 2-0. J. Kouwen-A. Heyboer2-0. P. Moerland-W. Bevelander 2-0. P. Konings-M. Pipping 0-2, J. van Gorsel- Jac. Plandsoen 2-0, M. van Poortvliet-A. van Poortvliet 0-2. Muzikale rondgang De Oud-Vossemeerse muziekvereniging heeft zaterdagmiddag een rondgang door het dorp gemaakt. Mede door het gunstige weer wilde men voor de win termaanden nog een keertje zijn gezicht aan de bevolking laten zien. Hiervoor was ruime belangstelling. Tafeltennis Velocitas zette zaterdagavond zijn club competitie voort: senioren: Gerrit Vis- Lineke Vogel 21-17 21-14. Gerrit Vis- Piet Ridderhof 13-21 21-18 13-21. Ju nioren: Piet Bevelander-Jan Biesheuvel 21-9 21-9. Hans Vogel-Edo Voortman 21-4 21-5. Bart Voortman-Rian de Leeuw 17-21 6-21. Annelies Quist- Jeroen Vroege 21-13 21-8, Rianne Quist-Annemarie Timmermans 21-19 21-17. Karin Tholenaar-Lilian de Leeuw 21-10 21-14. Jan Willem Slager- Jan Biesheuvel 21-8 21-5, Piet Bevelander-Bart Voortman 21-17 21-5. Edo Voortman-Lilian de Leeuw 22-20 21-15. Annelies Quist-Rian de Leeuw 21-6 21-15. Annemarie Timmermans- Jeroen Vroege 21-17 21-2, Rianne Quist-Karin Tholenaar 21-19 21-13. De ouders van de kinderen die 2 jaar of ouder zijn en nog niet gevaccineerd zijn tegen mazelen, kunnen hun kind daar voor alsnog opgeven bij de assistente van dokter Noteboom Advertentie IM. Competitie Smash begonnen Na de oprichting van de 2e tafeltennis vereniging te Sint Annaland is door de leden "Smash '76" als clubnaam geko zen. Gezien het groot aantal leden dat zich bij de oprichtingsvergadering opgaf blijkt de opkomst altijd goed te noemen, ook omdat men verwachtte dat dit ver loop van tijd wel zou verminderen-. Om het voor de leden interessant te houden, is men vorige week woensdagavond voor de junioren en vrijdagavond voor de senioren met een onderlinge compe titie begonnen. Zowel bij de junioren als bij de senioren heeft men de groep onderverdeeld in dames en heren. Bij de junioren heren was het woensdagavond al spannend in de wedstrijd Theo van 't Hof tegen Kees Westdorp waarbij Theo van 't Hof de eerste set won en Kees Westdorp de tweede waarna een beslissende set moest worden gespeeld die werd gewonnen door Kees Westdorp. Junioren heren: S. Westdorp-K. Goe degebuure 21-12/ 21-14; Joh. v.d. Rep^-A. Rijnberg 21-10/21-6; J.M. v.d. Repe-K. Bazen 21-5/21-7, H. v.d. Klooster-M. v.d. Klooster 21-17/15-21/21-14; T.D. Engelsman-R. Bruynzeel 21-7/ 21-9; W. v. Oudenaarden-P. Scherpenisse 22- 20/21-18; T. van 't Hof-Kees Westdorp 21-10/13-21/21-23. Junioren dames: Doordat er twee dames niet aanwezig konden zijn is er bij de dames maar 1 wedstrijd gespeeld die A.D. Wilde gewonnen heeft van J. Jopse met 21-17/21-11. De opkomst bij de senioren was vrijdag niet best. mede omdat er een avondje van WHS was. Om een bepaald aantal weken zal doorvoor een inhaalavond zijn. K. Vroegop-D. Bruynzeel 12-21/10-21; A. Menheere-W. Slager 6-21/ 8-21; S. Vroegop - T. Heijboer 7-21/ 21-19/ 23-21; A. Fase - J. v.d. Klooster 21-11/ 21-5. Senioren dames: M. v.d. Klooster - E. van Beek 14-21/15-21. Bejaardenmiddag Woensdag 3 oktober om half drie zijn de bejaarden weer hartelijk welkom in Het Dorpshuis. De bond van plattelands vrouwen organiseert weer een middag voor u. Opgave tot maandag 1 novem ber bij mevr. C. Goedegebuure-Lanooy, telefoon 2750. Ook de plattelandsvrou wen zelf zijn natuurlijk present. Fototentoonstellingen De fotoclub, die maandagavond weer de maandelijkse bijeenkomst houdt in l'Esperance, heeft besloten volgend jaar twee tentoonstellingen te houden. Op Koninginnedag vindt er in Het Dorps huis een zogenaamde kunsttentoonstel ling plaats van foto's die op allerlei on derwerpen betrekking kunnen hebben. In het najaar 1977 wil de fotoclub in het streekmuseum De Meestoof een exposi tie houden van foto's van het eiland Tholen. WHS aktiviteitencommissie In de WHS kantine was er vrijdagavond een door de aktiviteitencommissie geor ganiseerde bijeenkomst van leden, waarbij naast gezellig contact ook nog aan sport werd gedaan. Wedstrijden op de home-trainer resulteerden in een eerste prijs voor Han van Vossen. Tweede werd Rien Fase en 3e Thijs Fase. De prijzen in ploegverband voor het fietsen gingen in de eerste plaats naar het eerste WHS elftal, de tweede prijs was voor de jongeren, namelijk het vijfde elftal en de derde prijs voor WHS 2. Goede buit De zendingskrans "Tryfosa" boekte vo rige week» met de jaarlijkse verkoping weer een prima resultaat. Een dikke 4500,- was de opbrengst voor de zen ding. Ze kwam tot stand via verkoop van vervaardigde kleding, raadsels, verlo ting of andere attrakties. Er was grote belangstelling en het financieel resultaat navenant. meer leden zien, zodat de wedstrijden aantrekkelijker worden. Oud papier Junioren van de voetbalvereniging S.C Stavenisse hebben dinsdagavond 2655 kg. oud papier opgehaald ter versterking van de clubkas. Biljartclub opgericht In Café du Commerce is vrijdag 15 ok tober een biljartvereniging opgericht onder de naam "De Handel". Iedere vrijdagavond om acht uur wordt er ge biljart in de zaal van dhr. P.J. van Houdt. Goede verkoping De hervormde zendingskrans had dins dag een goed resultaat bij de verkoping met een bruto opbrengst van 4300 gul den. Er waren mogelijkheden om zelf gemaakte kleding aan te schaffen en prijzen te winnen via raadsels of verlo ting. Daarnaast kon zowel 's middags als 's avonds de boeken- en oliebollenstand worden bezocht. Na aftrek van de on kosten zal er een verdeling zijn tussen zending, kerk en chr. school. Ds. Blom verzorgde opening en sluiting van deze activiteiten. Oppascentrale opgericht Opgericht is de oppascentrale "De Tuuswacht", die per 1 november in werking gaat, voorlopig alleen in Sint Maartensdijk en omstreken. Mevr. Slootweg uit de Tulpstraat 14, telefoon 2903, kan alle verdere informatie geven als men een avondje uit wil. Men kan dan een thuiswacht krijgen voor een of meer kinderen en/of huisdieren. De Bidon Acht leden van de toerclub De Bidon hebben zondagmorgen 59 km. gefietst naar Bergen op Zoom, via Nieuw Vos semeer, Halsteren. Zondagochtend ne gen uur 58 km. naar Anna Jacobapolder en via de Vossemeerbrug terug. De wethouders van Tholen houden maandag 1 november 1976 spreekuur van 11.00- 12.00 uur Collecten De collecte voor de nierstichting heeft in Stavenisse 795,65 opgebracht. Voor de nationale collecte geestelijk gehandi capten kwam 249,82 binnen. Zaterdag 30 oktober wordt vanaf 10 uur voor de Zending oud papier opgehaald. 25-jarig jubileum Mevr. M. van Prooijen-van Zanten hoopt maandag 1 november te herden ken dat zij 25 jaar geleden werd Aanges teld om de kleuterschool schoon te hou den. Ondanks dat zij de laatste jaren was gehandicapt bij dit werk. heeft zij de taak met behulp van haar schoondoch ter tot alle^tevredenheid uitgeoefend. Damcompetitie Damcompetitie cafetaria C.P. Nooy: Co Smits-Koen Moerland 0-2. T. van Haaften-W.Wesdorp 2-0. A. Oosdijk-S. van Dommele 0-2. T. van Haaften-A. Oosdijk 2-0. Men zou graag nog wat Ouderavond "De Kubus" Kloksjag half acht opende voorzitter ad interim F. Bakx de vergadering. Helaas moest hij konstateren dat de opkomst van de ouders bedroevend was. Dit in tegenstelling tot het bezoek aan de grote schoolavond in juni j.l. Zijn de ouders ann §976 alleen dan maar te motiveren indien ze de gehele avond bezig oren gehouden? waslijn opmerking. Het ha^l in het voornemen vaMte oudercommis sie gelegen een Jgmtw te laten houden over kinderboeken I nervoo^was uitge nodigd Hanny Knol van de Provinciale Bibliotheekcentrale. Helaas moest zij te elfder ure wegens ziekte verstek laten gaan. De ouders houden deze lezing echter nog te goed. Na voorlezing van het jaarverslag en goedkeuring van het financieel overzicht wees de voorzitter, wellicht ten overvloede, op het belang van het ouderfonds. Voorts werd bèslo- ten ter uitvoering van het herfstprojekt op woensdag 3 november a.s. met de kleuters een bezoek te brengen aan de bossen van Lievensberg te Bergen op Zoom. In de vakatures van de ouder commissie werd voorzien door de be noeming van mevrouw Weggemans en de heren Arts en Kleine. Tot slot van de vergadering lichtte de hoofdleidster mevrouw Hommen het experiment "ouders in de klas" toe. Met ingang van donderdag 28 oktober worden de ouders in groepjes van 4 in de klassen toegela ten, teneinde zoveel mogelijk te worden betrokken bij de schoolontwikkeling van de kleuters. Om 21.35 uur werd de bijeenkomst gesloten. Kinderboekenweek De Kinderboekenweek werd in Sint Maartensdijk verzorgd door poppens peler Joppe uit Nieuw- en Sint Joosland met zijn Poppentheater Kartoen. die tot vermaak van een honderdtal kinderen zijn poppen oude sprookjes liet uitbeel den. advertentie IM Plan Kom Met uitzondering van de provinciale planologische dienst hebben nu alle wettelijke overlegpartners hun stand punt kenbaar gemaakt ten aanzien van het voorontwerp-bestemmingsplan Kom. Zodra het oordeel van de P.P.D. bekend is, zal plan Kom in de raads commissie ruimtelijke ordening behan deld worden. Bij een positieve ontvangst door de commissie R.O. kan de ter visie-legging en vaststelling plaatsvin den. Tafeltennis Zaterdag was men op de helft van de compe tide die Veritas ongeslagen af sloot. Medekoploper Back Hands ver loor thuis van Markiezaat met 7-3 terwijl Veritas thuis Tanaka uit Etten Leur met 7-3 versloeg. J. Ligtendag-J.de Koning2l-19. 19-21. 10-21. J. Snoep - M. Aerts 21-19, 21-16, J. v.d. Graaf - J. v.d. Wijngaard 21-17, 21-8. Ligtendag/ v.d. Graaf - de Ko- ning/Aerts 14-21. 21-18. 22-24. Snoep - de Koning 21-11.21-12. Ligtendag - v.d. Wijngaard 21-19. 21-9, v.d. Graaf - Aerts 21-14. 21-5, v.d. Graaf - de Koning 21-15. 21-12. Ligtendag - Aerts 16-21, 21-11,22-24. Stand op de helft van de competitie of tewel met nog 5 wedstrijden voor de boeg: Veritas I 54 109 34-16 Markiezaat 1 5 4018 35-15 Back Hands 2 5 3 1 1 7 32-18 Deso 1 5 2 0 3 4 20-30 Tanaka 2 5 10 4 2 20-30 V. Versa'51 2 5 0050 9-41 speelt Zaterdagmiddag Veritas weer een belangrijke wedstrijd uit tegen Markie zaat 1 uit Bergen op Zoom. Elke le dinsdag van de maand, dus nu 2 november, haalt SPS oud papier op I.M. Gewond bij botsing M. van V. uit Sint Maartensdijk is woensdagavond met zijn auto tegen een boom gebotst waardoor hij met inwen dig kneuzingen naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom werd gebracht. Dr. Padt verleende eerste hulp. Het voertuig was totall los. De oorzaak van het ongeluk is onbekend. 't Trefpunt Het nieuwe verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente in de voormalige brandweerkazerne heeft de naam 't Trefpunt gekregen. Bij de kerkelijke verkiezingen is vrijdag dhr. J.M. Over- beeke tot ouderling gekozen en dhr. C. Deurloo tot diaken. Advertentie IM Verkoping De vrouwenvereniging Tryfosa van de Gereformeerde gemeente houdt woens dag 3 november van drie tot vijf en 's avonds van zeven tot negen uur de jaar lijkse verkoping. Ieder is van harte wel kom in de vergaderzaal achter de kerk. Boete voor alcoholgebruik De Middelburgse politierechter heeft C. van B. tot twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld, een boete van 500 gulden, een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en een boete van 100 gulden voor het rijden zonder rijbewijs. Dit alles omdat hij in mei onder invloed van alcohol (promillage 1.14) met zijn auto tegen een voordeur van een woning was aangereden, waardoor voor duizend gulden schade ontstond. Verkoping woonhuis Notaris Mr. W. Loof uit Tholen heeft dinsdagmiddag in Tolrust de openbare verkoping geleid van het woonhuis met schuurtje, erf en tuin. Onder de Zeedijk 6, Strijenham. Voor een middagverko ping bestond er een redelijk goede be langstelling. De gegadigden waren in elk geval present en er bleek nogal liefheb berij voor dit pand te zijn. Koper werd dhr. Boonstra uit Rotterdam voor 44.500 gulden. De koop werd gegund. Wijnavond plattelandsvrouwen De plattelandsvrouwen hebben woens dag 20 oktober in Tolrust een wijnavond gehouden. Presidente mevr. Van Dalen heette in 't bijzonder de nieuwe leden welkom en dhr. J. Akkermans uit Sint Annaland. die een praatje hield over het zelf maken van wijn. Hij is aangesloten bij een wijnmakersgilde voor amateurs die jaarlijks wedstrijden houdt. Aan de hand van een kaart van Frankrijk werd duidelijk welke druivenstreken en ver schillende wijn-eigenschappen er zijn. Men kan ook wijn maken van andere vruchten dan druiven. Na een zekere gisting is vooral de suiker bepalend voor het alcoholgehalte. Met een maatglas werden enkele proeven gedaan om het alcoholpercentage precies vast te stellen. Het was zeer interessant en de dames mochten na afloop proeven van een witte wijn die gemaakt was van paarde bloemen. Ook een rode wijn, gemaakt van vlierbessen, rozebottels en bramen smaakte. Het was heerlijk, hoewel ook hier natuurlijk smaken verschilden. Duidelijk werd, dat het niet zo eenvou dig is om met wijn maken te beginnen. De 'presidente dankte dhr. Akkermans en bood hem een boekenbon aan. P. Reijngoudt verloor Op de competitiedag van 21 oktober, leed de sterke schaker P. Reijngoudt een verrassende nederlaag tegen het nieuwe lid H. Cosman. Door één enkel foutje van Reijngoudt, in een nog volkomen open partij, kon Cosman in een slecht gespeeld eindspel zegevieren. Het be looft dit seizoen een spannende strijd te worden bij de senioren-schakers: 14 deelnemers strijden om de hoogste plaatsen. J. Ciggaar meldde zich op deze wedstrijddag aan als lid, niet zonder succes. Deze al ervaren schaker won z'n eerste 2 wedstrijden en is ongetwijfeld een kandidaat voor het kampioenschap. De juniorenschakers van vorig jaar die nu bij de senioren spelen komen wat minder goed uit de voeten. Toch zitten er schakers bij, die zich kunnen ont plooien als zeer goede spelers. Met name zijn dat M. den Braber en H. Wa- gemaker. Het ledenaantal bij het scha ken is nu gestegen tot 33. Mede te dan ken aan competitieleider P. Reijngoudt. Zijn enorme inzet voor D.S.V.F. is zeker een compliment waard. Senioren: S. v.d. Velde-M. den Braber 1-0: H. Wagemaker-J. Ciggaar 0-1; F. Jelderda-G. Noorthoek 1-0: P. Reiineoudt-H. Cosman 0-1; J. Ciggaar- L. Vermey 1-0. Junioren A: D. Vroegindeweij-P. Blok 1-0; J. v.d. Berg-G. Verwijs afg.: J. v.Oudenaarde-G. Remmelzwaal 1-0. Junioren B: M. Blok-M. Wallet 0-1; E. Wallet -P. Kosten 'A-'A. Criminoloog over vliegtuigkapingen Woensdag heeft de Bond van Platte landsvrouwen haar maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis "De Wimpel" gehouden. Na het voorlezen van de notulen en enkele mededelingen werd het woord gegeven aan drs. K.M. Meulmeester, criminoloog uit St. Phi- lipsland, die een inleiding hield over: terrorisme met in het bijzonder vlieg tuigkaping. Nadat hij eerst iets over cri minologie in het algemeen had verteld ging hij wat dieper in op het-terrorisme. Terrorisme is een woord dat men tegen woordig veel leest in kranten en wat men hoort op de t.v. Terroristen zijn dan ook mensen die acties verrichten, welke ont staan door gevoelens van onbehagen. Deze acties zijn met veel geweld, maar een terrorist is tot veel in staat en er is heel veel dreiging bij. De achtergrond van het terrorisme kan zowel politiek als niet politiek zijn. Bij niet politiek eisen de terroristen meestal een losgeld. Dit komt voor bij ontvoering van diplomaten en hoog ge plaatste personen. Een gijzeling en een vliegtuigkaping heeft meestal een politieke achtergrond. Ze proberen hier een bepaalde politieke zaak af te dwingen. De vliegtuigkaping. De eerste vond plaats in 1931 in Peru. Na de 2e w.o. komt er een opleving in de kapingen, welke in 1951 zijn nulpunt weer bereikt. Van 1951-1957 vindt er geen enkele kaping plaats. Na 1957 in het begin van de Cubaanse periode vindt er weer een opleving plaats. Heden tendage leest men bijna wekelijks in de krant dat er een vliegtuig is gekaapt. Deze kapingen hebben meestal een po litieke achtergrond. Men wil een be paalde persoon in een land vrij krijgen en de terroristen stellen hiervoor een heleboel eisen, vele onderhandelingen zijn er voor nodig om alles zonder veel bloedverlies in goede banen te leiden. Een psychopaat heeft dan ook wel eens gezegd: terroristen zijn mensen die geestelijk gestoord zijn. Na deze inleiding was er gelegenheid tot het stellen van vragen waarvan druk ge bruik werd gemaakt i.v.m. de vliegtuig kapingen, die in eigen land hebben plaatsgevonden. Na deze inleiding dankte de presidente dhr. Meulmeester voor zijn inleiding en bood hem een boekenbon aan. Vrijdag 19 november is de gezamenlijke avond met de Z.L.M.; 22 december houdt men de kerstavond. De E.B. is er voor u Boordevol informatie over Sint Philips- land en Anna Jacobapolder krijgt u deze week de Eendrachtbode. Uw eigen nieuwsblad kunt u niet missen om we kelijks op de hoogte te blijven van ver enigingsactiviteiten en besluiten en plannen van het gemeentebestuur. Ook de advertentiekolommen bieden u in zowel bij de familie- als zakenadverten- ties volop nieuws. Als u nog geen abon nee bent, geef u dan vandaag nog op bij onze bezorgster Den Braber-Neele, Voorstraat 17, telefoon 578. Postabon- nees kunnen zich opgeven bij Een drachtbode, Postbus 5, Sint-Annaland, telefoon 01665-2752. "Twee vrouwen met samen één keuken, loopt uit op een ruimte met breuken, een krant samen lezen, geeft ook veel te vrezen. Wie ontvangt er de krant graag vol kreuken?" Neem dus een eigen abonnement om direct op de hoogte te blijven. Vereni gingsbestuurders kunnen elke week onze correspondenten van hun activi teiten op de hoogte stellen. In Sint Philipsland G.C. Noorthoek, Hengelosestraat 20, telefoon 692. In Anna Jacobapolder M. Nelisse, Lange weg 24. telefoon 405. Ook voor adver tenties staat de E.B. voor u klaar. Let wel öp de sluitingsdatum voor opgave ad vertenties: dinsdag .16.00 uur. Familie- advertenties uiterlijk woensdagmorgen. Collecte De collecte voor de Nierstichting heeft in Sint Philipsland 487,29 opgebracht waarvoor alle gevers en collectanten'' hartelijk dank. Vis-kampioenschap De zeehengelclub De Makreel maakt zich op voor de laatste wedstrijd voor het kampioenschap, die zaterdag aan de plaat wordt vervist. Bovendien is er op 6 november nog een jeugdwedstrijd voor vissers tot 15 jaar waaraan iedereen mag meedoen, leden en niet-leden. In clublokaal café 't Hoekje kan men zich.5 november opge ven. 75 bejaarden bijeen Maandagmiddag waren op de eerste kennismaking met het open bejaarden- werk in het dorpshuis De Wimpel maar liefst 75 bejaarden aanwezig. Daarmee had men positief gereageerd op de per soonlijke uitnodiging. Burgemeester G. v.d. Berg sprak een woord van welkom, onder het genot van een kopje koffie. Daarna vertelde mej. J. Dondergoor wat het open bejaardenwerk inhoudt. Er zijn heel veel mogelijkheden in de sfeer van ontspanning en voorlichting die ten doel hebben, de bejaarden zo lang mogelijk de zelfstandigheid te laten behouden. Het programma werd verder gevuld met de film over oud-Flipland van wijlen dhr. A. Mol. Het deed velen goed de bekende plekjes van vroeger weer eens te zien: 'de tram, het handwerk op het land. de molen. e.d. Ook herkende men de personen uit de film. Iedereen genoot zichtbaar. Met een drankje praatte men nog wat na. De bejaarden vonden dat de middag voor herhaling vatbaar was. Enkele bejaarden zongen nog liederen o.l.v. dhr. Neele. Om vijf uur sloot de THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. A. de Reuver (bed. H.D.) 18.30 u. kand. A. Juffer GEREF. KERK 10.00 u. ds. W.F.M. Lindeboom, Zwijn- drecht 17.00 u. ds. W.A. Krijger. Wierden CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. ds. Naber, Bergen op Zoom NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman. Breda GEREF. GEMEENTE 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 10.00 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED HERV. KERK 10.00 en 18.30 u. ds. E. de Graaf, Vught GEREF. KERK 10.00 en 15.00 u. ds. v.d. Hoek, Zuilic- hem CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEMEENTE IN NEDER LAND 10.00, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 8.00 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. J. Codée 18.00 u. ds. P. Vlok, Gouderak wo. 3 nov. 10.30 u. schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.45, 10.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. G.H. Abma 18.00 u. ds. J. Codée OUD GEREF. GEMEENTE 9.30 en 18.00 u. ds. H. Wiltink, Doe- tinchem 14.00 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u. ds. J. Blom wo. 3 nov. Schriftoverdenking Maar- tenshof GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.30 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 u. leesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. ds. Harteveld 19.00 u. ds. Sirag R.K. KERK za. 30 okt. H. Mis in Haestinge SCHERPENISStE NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u. Eerw. hr. J. van Woer den GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. D.B. van Lokhorst, Ridder kerk 18.00 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10,00 u. ds. W.A. Krijger, Wierden 14.30 u. ds. W.F.M. Lindeboom, Zwijn- drecht GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u. ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. leesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. ds. L. Gebraad ANNA JACOBAPOLDER 10.45 u. ds. J. v.d. Meulen 17.00 u. ds. K. Wolfis, Bergen op Zoom WEEKENDDIENSTEN ARTSEN THOLEN, OUD VOSSEMEER, POORTVLIET en SCHERPENISSE (pat. dr. Padt): Dr. Th.A. Bos, Tholen, tel. 01660-2542. SINT ANNALAND, SINT MAAR TENSDIJK, STAVENISSE EN SCHERPENISSE (pat. dr. v.d. Bel): dr. A. Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400. SINT PHILIPSLAND en NIEUW VOSSEMEER: Dr. van Herel, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-545. -WIJKVERPLEEGSTERS THOLEN, OUD VOSSEMEER, POORTVLIET en SINT PHILIPS LAND: Zr. Krijger, Poortvliet, tel. 01667-476, b.g.g. 01662-341. SINT ANNALAND, SINT MAAR TENSDIJK, SCHERPENISSE en STAVENISSE: Zr. Timmermans, Oud Vossemeer, tel. 01667-348. DIERENARTS Dr. A. Rinses, Scherpenisse, tel. 01666- 2596, spr. u. vr. 18.30-19.00 u., za. 8.30-9.30 u. ALARMNUMMER: 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST: 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2de en 4de maandag van de maand van 9-12 u. in het gemeente huis te Sint Maartensdijk. STORINGEN ENERGIE Verbruikers PZEM 01660-2350. buiten kantooruren 01184-19191. HOOGWATERSTANDEN van 29 okt. t/m. 4 nov. vrijdag 29 7.55-20.21 zaterdag 30 8.48-21.26 zondag 31 9.58-22.44 maandag 1 11.22-00.07 dinsdag 2 12.41-00.10 woensdag 3 1.15-13.38 donderdag 4 2.05-14.22 Vrijdag 29 oktober Eerste Kwartier. burgemeester de bijeenkomst met een dankwoord. Op 10 november is iedereen welkom in Ons Dorpshuis te Anna Jacobapolder voor een gezellige middag. Maandag middag was het programma voor iede- l reen een succes. Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom vertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2