lërhorsb VOETBAL JÏSLAGEN MANTELS EN REGENMANTELS Donderdag 30 september 1976 EENDRACHTBODE óók in grote maten 9 Na slijtageslag kwam WHS op winst tegen Arnemuiden Afgelopen weekend kan het WHS vertrouwen wat zijn opgevijzeld door een 2-0 winst op het sterk spelend Arnemuiden. Voetbalspanning bracht het veel, voetbalruwheid nog meer, ook al hoefde er dan geen ziekenhuis en zelfs geen plaatselijk arts aan te pas te komen. Smerdiek haalde niet onverdienstelijk een punt weg bij Krabbendijke en ook Vosmeer kon de ongeslagen start prolongeren, overigens zonder dat in de wed strijd te Dinteloord doelpunten werden gemaakt. De reserves van Tholense Boys moesten een veer laten in Veen en de Smerdiekse reserves kunnen tot dusver helemaal niet op dreef komen. Verpletterend haalde het bezoekende SPS uit tegen Vrederust en de verwachting die er in de competitiestart al was maar nog niet werd gerealiseerd, kwam er op de Stichting volop uit. De WHS reserves konden het spel tegen Good Luck 2 wel volop maken, maar veerzuimden de helft van uitgesproken kansen te benutten en raakten toen toch de punten kwijt. Sportclub Stavenisse kan beter, maar het resultaat was toch niet slecht om tegen Wandelbos 3-3 te spelen. Smerdiek 3 had het in de uitwedstrijd tegen Seolto 3 weliswaar heel wat moeilijker dan vorige week, maar bracht toch opnieuw de punten mee en maakt een beste start. Noad haalde ook eens uit door de volle buit voor eigen publiek. Minder goed ging dat de Noad reserves af in Breda tegen PTT 4, waartegenover weer een sterk uithalend SPS 2 staat, dat zevenmaal scoorde. Het derde senioren-elftal van Tholense Boys was sneller dan WHS 3 en dat gold ook voor Stavenisse 3 tegen Rozenoord 3. De elftallen van Stavenisse draaien trouwens goed, want de reserves maakten in Sint Philipsland vier doelpunten, ruim voldoende voor de volle buit. SPS 3 hield de punten ook al thuis met een eveneens klinkende 4-0 zege op Vrederust 3. Smerdiek 4 heeft te weinig mankracht en een te beperkte selectie. Daarom ging het nu weer in Halsteren ten onder. Tholense Boys 4 won bij DVO 3, maar Tholense Boys 5 verloor van het vierde Roosendaalse DVO elftal. De Vosmeerse reserves maken wel niet veel doelpunten, maar laten er nog minder toe, zodat er tegen BSC2 winst inzat. Datzelfde gold Vosmeer 3, echter met groter winstverschil. Daartegen ging Vosmeer 4 met evenveel tegen doelpunten de boot in, als Vosmeer 2 en 3 hadden gescoord. Arnemuiden ving bot bij WHS De spanning op het Sint-Annalandse sportterrein was zaterdagmiddag om te snijden, toen WHS op 2e klas niveau bezig was aan z'n eerste overwinning. De 1-0 voorsprong vlak voor rust kwam op een uitstekend ogenblik, maar hoe hou je tegen een ploeg als Arnemuiden zo'n krappe voorsprong vast? Voor WHS is dat altijd een moeilijke opgave en af en toe kropen de Sint-Annalanders ook door het oog van de naald, maar het lukte. Met een 2-0 zege was de eerste overwinning een feit. Na vier competi tiewedstrijden was er dan eindelijk een optimaal resultaat. Die ommekeer na een gelijkspel en twee nederlagen kwam op een uitstekend moment: thuis en tegen de Zeeuwse rivaal Arnemuiden. Niet dat WHS in de drie vorige wed strijden zo erbarmelijk slecht speelde. Verschillende spelers vinden de start beter dan vorig seizoen, maar twee keer had men de pech dat slechts éérj doelpunt een nederlaag betekende. Nu verkeerde men in een overwinningsroes. WHS voelde zich sterk tegen het met naam en faam bekend staande Arne muiden. De voorbereiding was uitste kend geweest. Ieder had z'n opdracht en voerde die goed uit. Het publiek genoot van een show van boeren en vissers in twee bedrijven. Arnemuiden had achteraf beter op de Noordzee kunnen blijven en de boeren van WHS moesten eerst nog leren voetballen. Dat allemaal volgens over verhitte supporters, die tevoren tafere len op de groene mat hadden gezien, die meer thuis horen in een film van de Dikke en de Dunne dan in de voetbalsport. Het was een wedstrijd van de persoon lijke duels. Een heer *van stand als Arnemuiden-spits Joost de Ridder werd herhaaldelijk in de luren gelegd door junior Piet Fase Wzn, een broer van de WHS-doelman die als een nieuw talent in het eerste elftal van de Sint-Annalan- ders menigeen verraste door zijn sterk optreden als voorstopper in de eerste vier competitiewedstrijden. Piet werd de hele wedstrijd duchtig toe gesproken door ome Joost, maar die in timidatie haalde niets uit. De jeugdige WHS'er was door en door geïnstrueerd door trainer N. de Frel: niet te dichtbij komen en niets terugzeggen. Het had succes, want de Arnemuiden-spits moest keer op keer het onderspit delven en werd geprikkeld. In de vijftiende minuut ontaardde dat in een reactie, die KNVB-lid J. de Ridder enkele wedstrij den zal kosten. Nadat hij gepasseerd was sloeg hij tegen de benen van zijn vaste bewaker Piet Fase. Opgewonden tone len, maar de Ridder mocht blijven. Als Fase nu van achter onderuit was getrapt, dan was de Ridder er uitgestuurd, maar nu was dat niet nodig, vond de laconiek leidende scheidsrechter Nijdam, die na afloop gelijk tekende voor de return. Ook aanvoerder Cor de Ridder deelde mee in de vlaag van geprikkeldheid die over de vissersploeg was gevaren. Men kon het niet verkroppen dat de WHS'ers hen zo op de huid zaten. Het Sint-An- nalandse publiek droeg er z'n steentje toe bij, door bij geslaagde acties van o.a. Piet Fase tegen Joost de Ridder te ap- plaudiseren. Grijnzend, huilend, lac hend ai briesend liep de spits als een clown door het veld. De Arnemui- den-aanvoerder liet Nico Hage zien dat hij technisch nog zeer bekwaam was dqor de WHS-spits verschillende keren te passeren en daarna voor zichzelf te klappen. Scheidsrechter Nijdam lukte het redelijk door alle shows en al of niet opzettelijke valpartijen van weerskan ten, heen te kijken. Zijn fluitje was bijna versleten. Doelpunt bleef lang uit Tussen de harde confrontaties door, werd er af en toe ook nog gevoetbald, maar het publiek moest lang wachten op een doelpunt. Een schot van Theo Moerland stuitte af. Een omhaal van de WHS-aanvoerder na een korte hoekschop leverde een kopbal van Nico Hage op, maar over. Piet de Rijke schoot na een vrije trap onder de lat, maar de Arnemuiden-doelman maakte er een hoekschop van. Een alleen doorstotende Piet de Koster gaf een pas naar Jan Mosselman, maar de bal sprong te ver van z'n voet, waardoor ook die kans verkeken was. Rien Fase probeerde het uit een doelworsteling en Jan Mossel man met een kopbal, maar het resultaat bleef uit. Geen gunstige perspectieven dus. Aan de andere kant kon keeper Fase nog maar net een kopbal van Joost de Ridder overtikken. Na een afgeslagen vrije trap van WHS, kwam Arnemuiden er door een fout bij de Sint-Annalanders razendsnel uit, maar door goed uitlopen voorkwam Wim Fase een achterstand. Vlak voor rust viel dan eindelijk het lang verwachte doelpunt. Linkervleugel- verdediger Henk Stoutjesdijk rukte op, kreeg de bal terug en schoot van vlakbij, niet eens zo hard, precies op de Arne muiden-doelman. Deze kon de bal niet onder controle krijgen en Theo Moerland tikte beheerst in: 1-0. WHS bouwde voorsprong uit In de rust waarschuwde scheidsrechter Nijdam de spelers dat hij graag met 22 man de wedstrijd wilde eindigen. Het had resultaat, want het ging er wat min der grimmig aan toe dan in de eerste helft. De in de eerste helft evenals de aanvoerder teleurstellende Jan Mossel man werd vervangen door Han van Vossen, terwijl later in de tweede helft een volledig moegestreden Rien Fase nog werd vervangen door Ko Stoutjes dijk. De thuisclub bleef keihard vechten en kreeg kansen om de voorsprong te ver groten. Het schot van Theo Fase werd echter verrassend door de Walcherse doelman gekeerd, terwijl Nico Hage al leen voor de keeper door overver moeidheid naast schoot. Die goal had iedereen al geteld, maar nu moest WHS nog een tiental zenuwachtige minuten wachten. Arnemuiden kreeg meer vat op het spel en een omhaal van Joost de Ridder vanaf de doellijn leek de gelijk maker te worden, maar een Walcherse aanvaller viel er koppend overheen. Even later ging een inzet van Arnemui den rakelings langs de paal. Een kopbal van Nico Hage uit een hoekschop van Han van Vossen betekende tenslotte vlak voor tijd 2-0. Direct na de aftrap blies scheidsrechter Nijdam af. Het was mooi geweest. Arnemuiden verliet verbitterd het veld. Men kon de nederlaag niet verkroppen, zodat WHS alvast gewaarschuwd is voor de return aan het eind van de competitie 76-77. Nieuw Lekkerland 4 3 10 7 9-3 Rijsoord 4 2 115 4-3 's-Gravenzandse SV 4 13 0 5 7-6 ASWH 4 2 1 1 5 8-8 Katwijk 4 12 14 8-8 PPSC 4 12 14 5-5 Lyra 3 1113 7-4 WHS 4 1 12 3 5-5 Arnemuiden 4 1 1 2 3 5-6 SIZO 4 112 3 2-8 SSS 3 102 2 4-3 GVVV 3 0 2 12 4-5 DOSC 3 0 2 1 2 3-7 Smerdiek miste winst door buitenspeldoelpunt In een spannende partij voetbal hebben de derde klassers Krabbendijke en Smerdiek de pupten gedeeld: 1-1. Zon der twijfel is de thuisclub daar het meest blij mee. De Zuid-Bevelanders begon nen erg fel aan een offensief, wat niets anders opleverde dan een geblesseerde doelman Guiljam. Hij sprong samen met een Krabbendijke-aanvaller naar de bal. De Smerdiekse keeper werd op gelapt en vervolgde de wedstrijd. Kees v.d. Reest kwam alleen voor de keeper, maar hij wachtte iets te lang met schie ten, zodat deze kans verkeken was. Het spel bleef op en neer golven met weinig uitgespeelde kansen, maar met veel in zet. Smerdiek, dat het wapen van de counter hanteerde, kreeg zijn doelpunt toen de snelle Wim Scherpenisse gelan ceerd werd. Met een bekeken lobje in de 30e minuut had de Krabbendijke-doel- man geen schijn van kans. De thuisclub leek uitgeblust na deze achterstand. De tweede helft begon weer verrassend met Smerdiek in de aanval. Wim Scherpe nisse passeerde na een prachtige aanval 'N ZEER GROTE KOLLEKTIE U slaagt bij... Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom advertentie 1M. alles en iedereen en zag het verlaten doel. Toen verloor hij echter z'n hoofd en gaf de bal over aan de buitenspel staande rie v.d. Rhee. Zo bleef Krab bendijke bespaard voor de genadeklap. De thuisclub vatte moed en zette twee reserves in om nog meer aanvallend te 1 gaan spelen. Smerdiek verving v.d. Rhee door Piet van Dalen om het middenveld te versterken: maar dit mocht niet baten. Een buitenspeldoelpunt ontnam Smer diek de overwinning. Het verdedi- gingsblok bleef terecht staan toen de rechtsback van Krabbendijke een pas in de diepte gaf. De Zuid-Bevelandse voorhoede bleef staan omdat de vlag van de Smerdiekse grensrechter omhoog ging: zij stonden buitenspel. De recht sback liep wel en haalde de dertig meter voor zich uit gespeelde bal in en schoot op het doel, waar Jan Guiljam te laat reageerde: 1-1. Scheidsrechter De Nooijer had duidelijk zijn zin met dit doelpunt. Het is toch jammer dat er zulke partijdige arbiters zijn die altijd voor de thuisclub fluiten. Smerdiek kreeg het hier zelfs nog moeilijk door. Adrie van Hemert mocht niet eens naar de bal kijken of hij floot al. Met name Piet van Dalen, die bekend staat als een harde maar faire voetballer kreeg elke keer de vrije trap tegen. Scheidsrechter De Nooijer zei na afloop tegen de grensrechter dat hij niet had gefloten voor buitenspel oat de Krabbendij- ke-speler in het bezit van de bal was gebleven. Bij de lange bal zag de arbiter al dat hij van plan was alleen door te gaan. Smerdiek moest het zonder Sjaak van Vossen stellen, die wegens werk zaamheden niet van de partij kon zijn. Sjaak. die bij Zwart Wit '28 in Rotter dam traint, speelt op dit moment erg sterk, zodat Smerdiek zijn afwezigheid wel als een gemis voelde. Zaamslag 3 3 0 0 6 5-2 Zwaluwse Boys 3 2 0 14 3-2 AZVV 2 1 1 03 4-1 Kloetinge 110 0 2 2-0 Hoek 2 10 12 4-2 Smerdiek 20202 1-1 Krabbendijke 3 0 2 1 2 2-3 Wit Zwart 3 0 12 1 2-6 Yerseke 10 0 10 0-3 PTT-Breda 2 0 0 2 0 0-3 Tholense Boys dicht aan kop Met een toch niet zo gemakkelijke partij tegen het hekkensluitend BWR kwam Tholense Boys thuisspelend, toch met de hakken over de sloot. Nu waren wel een paar reden aan te wijzen voor vraagte kens. De gebr. Van Houdt 'moesten vanwege familie-omstandigheden ver stek laten gaan en Adrie Quist was ziek. Drie aanvullingen zijn gewoonlijk voor een elftal van niet geringe betekenis. Zoals echter gebruikelijk startte Tho lense Boys fel en dit keer ook met snel succes, want in de derde minuut kon Jaap Schot al een aanval afronden en de 1-0 was een vroege morele opsteker. Het gaf de thuisclub moed door te gaan en ze deed het ook, zodat een paar minuten later opnieuw via Jaap Schot het score bord al 2-0 aanwees. Er leek geen Vuiltje aan de Thoolse lucht te zijn, temeer omdat een goed doorzettende Jan van der Vlies paal en lat op zijn weg vond. maar wel opnieuw tekens van het Thoolse offensief. Het net nog geen 3-0 halen in die eerste 20 minuten, wat mis schien wat geflatteerd maar niet onver diend geweest zou zijn, scheen tenslotte nog beroerde gevolgen te zullen hebben. Immers, na die 20 minuten kwam de ommekeer, toen via Van Roomen de Thoolse voorsprong tot 2-1 werd terug gebracht. De gasten hadden toen ook ontdekt, dat het op rechts bij de Thoolse defensie wat moeilijk liep en met name Kees v.d. Velde het geheel niet vol doende onder controle had. Er kwamen gevaarlijke situaties voor het Thoolse doel. maar de BWR'ers konden heel wat minder van die kansen profiteren, dan de thuisclub het eerste i kwartier wel deed. In de tweede helft was er een duidelijk betere afweer van Tholense Boys, maar het kruit had men voor de thee geheel verschoten. De werklust bleef echter tot de laatste minuut en de wedstrijd werd door De Viet prima ge leid. Serooskerke 2 2 0 0 4 6-0 Nieuwland 2 2 0 0 4 5-0 Tholense Boys 3 2 0 14 3-2 Kapelle 3 2 0 14 4-3 Sluis 3 2 0 14 4-4 Bruse Boys 3 1 1 13 3-1 Wolfaartsdijk 2 0 1111-2 Tem. Boys 0 0 0 0 0 0-0 Rillandia 2 00 2 0 0-4 BWR 400401-11 Vosmeer zonder doelpunten Een goaltjesdief ontbreekt ons, ver klaarde de Vosmeerse trainer tegenover een andere sportverslaggever na een 0-0 eindstand bij de wedstrijd tussen Divo en Vosmeer. Inderdaad slaat hij de plank niet ver mis, want met veldspel kan het Vosmeerse team in deze vierde klasse volop domineren. Een Hans Va ders is altijd wel goed voor een kopbal, maar om nu geraffineerd een goal te maken, lijkt een steeds zeldzamer ver schijnsel te worden. In de defensie heeft xnen nauwelijks zorgen. Overigens werd het in Dinteloord een spannende wed strijd. maar zoals reeds gesteld met een briï-score. Voor rust was Vosmeer de betere ploeg en het maakte al in de eer ste minuut een goal toen Wim van Dijke een voorzet van Hans Vaders inkopte, maar het was buitenspel. Die eerste tien minuten was er nog meer gevaar voor het Dinteloordse doel, maar er kwam niks uit. Toen brak aan de andere kant midvoor Bierkens door, kwam alleen voor doelman Henk van Daalen. maar schoot over. Weer Vosmeerse moge lijkheden. Wim van Dijke sneed door de Divo-defensie. maar zijn voorzet werd door Gabi Havermans niet benut. Tien minuten voor rust liet dezelfde speler een prachtige omhaal los, maar de Divo keeper tikte nog juist over. Rien Hom mel Fzn maakte vijf minuten voor rust hands op de zestien meter rand. Henk van Daalen dcok de goede inzet echter bekwaam uit de hoek. De bal kwam niettemin opnieuw voor de voeten van een Divo aanvaller, weer een voorzet, weer gevaarlijk, maar Van Daalen stompte de bal voor de aanstormende -Nieuwlaat weg. Het eerste kwartier van de tweede speelhelft was het heft op nieuw in Vosmeerse handen, maar na 7 minuten had Gabi Havermans geen succes bij een toch mooie inzet. Kees Timmermans vond na een schot eveneens de Dinteloordse keeper op zijn weg, die met een machtige safe een vrije trap wegrantselde. Daarna kwam een verwoed offensief van de thuisclub. Vosmeer stond volle dig met de rug tegen de muur en toen na 25 minuten Kees Timmermans in het strafschopgebied hands maakte, ge loofde niemand meer aan Vosmeerse punten. Tonny Nieuwlaat plaatste zich achter de bal, maar schoot ontzettend hard langs de voor hem verkeerde kant van de paal. Even later weer volop Vos meers geluk, toen een door de scheidsrechter van richting veranderde bal bij Divo aanvaller Michel Bierkens belandde. Die stond nog alleen voor Henk van Daalen maar schoot naast. Acht minuten voor tijd miste Bram van der Zande achterin en weer kwam Bier kens alleen voor de Vosmeerse goalie. De Vosmeerse vreugde werd even groot alsof men zelf had gescoord, toen Bier kens voor de derde maal in successie miste. Vosmeer ontsnapte via het oog van de naald aan een nederlaag, zoals menig ander tegenstander van Divo in Dinteloord nog punten zal achterlaten. De schade voor Vosmeer bleef beperkt: 0-0. DIOZ 43 107 8-1 Vosmeer 4 3 1 0 7 5-1 Alliance 4 3 0 16 8-6 Halsteren 4 13 0 5 6-4 MOC 4 2 1 15 4-4 DIVO 3 12044-3 Oude molen 4 112 3 2-3 Kruisland 4 1 12 3 4-7 RSV 20 1111-2 Zeeland Sport 3 0 12 1 1-3 Hoeven 4 0 13 1 6-9 Kaaise Boys 40 1 3 1 6-12 Thoolse reserves met winst in eerste en verlies in 2e helft De wedstrijd Veen 2 - Tholense Boys 2 was er een met bijzonder vprloop. Tho lense Boys startte goed. De thuisclub werd vrijwel overklast. Terecht kwam er na 20 minuten een Thools doelpunt. Goed doorzetten van Habib Tsouli maakte het Frank Kousemaker m'oge- lijk te scoren 0-1Na een half uur kwam nummer twee. Ben van Olfen speelde zich knap en vrij en schoot strak: 0-2. HetJeek een goede uitgangspositie voor de tweede helft te blijven, maar op slag van rust kwam Veen 2 weer dichterbij. Op het middenveld van de Thoolse re serves werd toen wat slordig te werk ge gaan. Men leed onnodig balverlies en vervolgens ontstond voor het doel van Leen van As een gevaarlijke situatie, een van. de weinige in deze eerste helft. Tn eerste instantie kon As het schot nog keren, maar Veen scoorde in de re bound. Meteen rust: 1-2. Daarmee had de thuisclub meer gekregen dan ze ver diende, maar men had er wel moed uit geput, zo bleek na rust. Veen kwam aan een strafschop, toen een aanvaller zich demonstratief binnen de lijnen liet val len: 2-2. Veen bleek daarmee tevreden en de Thoolse elf trokken het initiatief weer aan zich. Met nog 3 minuten te spelen kwam de klap voor Tholen. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aanval be reikte de linksbuiten van Veen die nog net kon voorzetten eer een Thoolse ver dediger bij de hand was. In een kluwen van spelers raakte iemand de bal met de punt die in het Thoolse doel verdween: 3-2. De rollen waren omgekeerd. Een triest slot voor Tholen en de 3.leister op de wonde dat men die winst veeleer had verdiend dan de thuisclub, bracht geen puntengenezing. Smerdiek 2 verloor, thuis verdiend met 0-4 van Good L.uck 2. al was deze uitslag wat geflatteerd. Het blijkt toch wel, dat het tweede Smerdiekse elftal eens wat minder moet gaan praten en meer moet voetballen. Dat kan alleen als men de trainingen regelmatig bezoekt. Het ge mis van Piet van Dalen werd deze mid dag weer erg sterk gevoeld. Good Luck 2 42 2 06 10-4 Veen 2 4 2 2 0 6 8-4 JPS 2 3 2 10 5 9-3 VVN 2 3 2 1 0 5 6-2 Haaften 2 4 2 1 1 5 5-5 Roda Boys 2 4 112 3 5-6 Tholense Boys 2 2 10 1 2 4-3 SSC 2 2 10 1 2 3-6 Smerdiek 2 4 10 3 2 3-9 Dinteloord 2 4 0 13 14-10 NEO 2 4 0 13 12-7 Duisternis en licht voor Serien Noordijke In Vrederust is het zaterdag voor de SPS-er Serien Noordijke een verschil geworden van nacht en dag. Bij het rustsignaal was het hoofd van de laatste man spelende Poortvlieter diep gebo gen: een misser en een lob in eigen doel betekende een 2-1 ruststand voor Vre derust dat niet de helft van de aanvallen had kunnen tellen in vergelijking met SPS. Bij het eindsignaal echter een met opgeheven hoofd trotse Noordijke, die een hattrick waarmaakte en in feite zelfs vier goals maakte. Daarom bleef deze ontmoeting zowel voor als na rust de wedstrijd van Serien Noordijke. Met voor de SPS-ers in een kwartier zes vro lijk makende doelpunten. Zo liet het zich die eerste helft dus lang niet aanzien. Inderdaad een wel meteen fel achter de bal jagend SPS. wat de thuisclub,dwong tot enkele noodgrepen. Dat ging zo een tien minuten door zon der dat SPS kon juichen, al kwamen er enkele goede schoten. In de 12e minuut een Vrederust aanval. Tot dusver had men die op de vingers van een hand kunnen tellen. Opnieuw leek laatste man Serien Noordijke elk eventueel ge vaar te zullen keren, maar Noordijke hield het leer te lang aan zijn voet. pro beerde nog een trucje en raakte de bal kwijt. Een koud kunstje verder voor de Vrederust spits om Hans van Nieu- wenhuijzen toen het nakijken te geven: 1-0. Tegen ieders verwachting in. De te leurstelling werkte wel als een rode lap op een stier op de toch al vurige SPS-ers. Vier minuten later waren de partijen dan ook weer op gelijke hoogte. De middenvelders Rien Schipper en Kees IJzerman legden via een l-2tje enkele tegenstanders in de luren en stuurden de bal naar de vrij staande Jaap Oudesluijij die goed aanlegde: 1-1. Opnieuw een vrij korte SPS vreugde. Bij een Vrederust aanval was het weer Noordijke die blunderde. Hij lobde de bal naar zijn doelman, toen Van Nieu- wenhuijzen al was uitgelopen en het leer verdween onder de lat: 2-1. De meest ongelukkige van de 22 spelers was op dat moment Serien Noordijke. Na de hervatting had de trainer dan ook Rien Schipper voor de doelman neergezet en Noordijke op het middenveld. Of Serien iets goed wilde maken of dat dit nu juist zijn goede plaats is. doet er weinig toe. maar SPS kreeg vleugels. Wel had eerst Van Nieuwenhuijzen nog een goed Vrederust schot fraai gered, maar ver volgens was het aan de andere kant raak. Vanaf de zijlijn rukte Hans van Dijke snel op, zijn voorzet belandde keurig bij Kees IJzerman, die strak inschoot: 2-2. Vervolgens de opmars Serien Noor dijke. Vanaf rechts knalde hij in de bovenhoek en de bal stuitte vanaf de steunpaal terug in de handen van de keeper. De scheidsrechter wees terecht naar het midden. Een Vrederust gewuif naar de lijnman en de scheidsrechter ging met de vlagger praten. Gevolg: doelpunt afgekeurd. Slechts uitstel van Vrederust executie. Uit een SPS corner over rechts belandde de bal even later bij Serien Noordijke, die verdediger en keeper omspeelde: 2-3. Even later op nieuw raak. Hans van Dijke kreeg het leer van Kees IJzerman, liep snel naar voren, zette voor om ongeveer 1.30 hoog en een toestormende Noordijke nam op het goede moment een duik, om de bal knalhard in te koppen: 2-4, het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Noordijke vervolgde de scoringsdrang met een vijfde en zijn derde doelpunt: 2-5. Vre derust was geklopt. maar Jaap Oudesluijs zorgde over rechts nog voor 2-6 en uit de voorzet van de voor Hans van Dijke ingekomen Jan van Dijke maakte ook Jaap Oudesluijs zijn derde goal van de middag en de zevende voor SPS. Een waar schuttersfestijn in een stief kwartiertje. WHS 2 vergat te scoren Een uur lang hebben de WHS reserves tegen Good L.uck 3 goed voetbal laten zien. Toen stortten de Sint Annalanders in elkaar. Een ongelukkige manoeuvre van Adri den Engelsman verraste zijn broer Dies, die het tussen de palen van Thijs Fase had moeten overnemen. Tot dat laatste kwartier had de laatste den Engelsman het groen-witte doel schoongehouden. De eerste helft startte veelbelovend voor de thuisclub. Rien Heijboer onderschepte de aftrap en stuurde Bram Rijnberg weg, die blijkbaar door die snelle kans werd ver rast. Er kwam geen doelpunt uit. Ook daarna kwamen er kansen, inzonder heid door de verrassende en zuivere passen van Han Vroegop. Een uitste kende inzet van de goed draaiende Bert Visser eindigde op de paal, maar even later was het toch raak. De hard wer kende Theo van Poortvliet zag zijn inzet beloond met de openingstreffer. Ook na rust bleven er groen-witte mogelijkhe den. Een goede combinatie bracht drie WHS-ers in kansrijke positie, maar er werd jammerlijk gemist. Toen was het gebeurd met de koopman. Na de onge lukkige gelijkmaker rook het fel strij dende Good L.uck meer. Dat kwam er ook. Een prima aanval werd bekwaam afgerond: 1-2. Een slotoffensiefje van de Sint Anna landers miste toen de kracht om tot e£n beter resultaat te komen. De eerste punten laten dus nog op zich wachten voor de WHS reserves. Kwaliteit loopt er wel rond in het elftal, men is ook wel bereid er voor te knokken, maar men moet niet vergeten ook te scoren. Voor Stavenisse zag het er slecht uit. Na 10 minuten stond het eerste elftal van de Sportclub Stavenisse tegen Wandelbos in de uitwedstrijd al met 2-0 achter. Er werden nogal wat blunders gemaakt achterin. Dat veranderde pas, toen na 20 minuten de wedstrijdbal stuk ging en men 20 minuten gedwongen was te rusten, eer er een vervangend leer was. Men begon weer te voetballen en toen de wedstrijd als spel werkelijk een half uur oud was, maar men al een uur binnen' de lijnen had gestaan, wist Bert Bal het laatste tikje te geven en het was 2-1, een minuut voor rust kwam Stave nisse op gelijke hoogte, toen Tim Po- tappel met een mooie lob de Wan delbos-keeper passeerde. Tien minuten na rust zag men van dezelfde speler een soortgelijk doelpunt en dat bracht Sta venisse op een voorsprong 2-3. De thuisclub kwam echter ook weer langszij: 3-3. Vijf minuten voor het einde maakte Bram Smits er ogenschijnlijk wel 3-4 van. maar het doelpunt werd voor buitenspel afge keurd. Toch geen ontevreden Stavenisse elftal dat de auto's opzocht. Smerdiek 3 dolgelukkig Er leek voor Smerdiek geen vuiltje aan de lucht te zijn toen men bij Seolto 3 na dertig seconden met 0-1 leidde. Piet Kauffmann sneed na de aftrap als koek door de Brabantse verdediging. Het snelle aanvalspel leverde in de 10e mi nuut een tweede doelpunt op dankzij een prachtige schijnbeweging van Hans de Jonge: 0-2. De andere kansen werden niet benut en daar putte Seolto moed uit. Men kwam terug, hoewel Smerdiek met uitvallen gevaarlijk bleef. Drie mi nuten voor rust gaf scheidsrechter Tet- teroo via een strafschop een cadeautje aan Seolto, Een Brabander schoot van drie meter tegen het gezicht van Jos L.eemreijze. die met zijn handen voor bescherming zorgde, wat in dit geval zeker toegestaan was. De 1-2 stand le verde na rust de nodige problemen op voor Smerdiek. Het duurde niet lang of de stand was gelijk. Met een prachtige schuiver in de verste hoek. Seolto rook kansen en voor het eerst ondervond Smerdiek 3 de kracht van de reserve 2e klasse. Men werkte keihard en toen het offensief verslapte leverde een\"ounter van Piet Bazen zelfs de overwinning op. Hij passeerde twee spelers en schoot de bal tergend langzaam in de uiterste hoek: 2-3. De blauwen hadden alles ge daan wat in hun vermogen lag. zodat men dolgelukkig was bij het laatste fluitsignaal. Noad besliste eerste 20 minuten In de thuiswedstrijd tegen DHV heeft het Sint Philipslandse Noad al in de eerste 20 minuten de beslissi'ng weten te forceren. Er werd in die periode door de thuisclub ook goed gevoetbald met snelle aanvallen, met ook een sterk middenveld en daarin een bijzonder ij verige aanvoerder Jan Zuidweg, die goed aan de bal pok nog twee doelpun ten op zijn naam bracht. In de 10e minuut werd het Noad festijn geopend, toen op links een snelle Cenny Reijngoudt ruimte schiep en het leer zuiver naar Jan Zuidweg passte. 1-0. Vijf minuten later scoorde Hans Burgers al 2-0. Het bleef een aandringend Noad dat in de 22ste minuut de zege al veilig kon stellen, toen Jan Zuidweg van zeker 30 meter een formidabel schot naar het doel zond. De DHV keeper bleef stok stijf staan: 3-0. Met die voorsprong zakte Noad wat af, maar kon ook in de tweede helft de voorsprong consolideren, al kwam tenslotte DHV wel meer in het offensief. Noad reserves verloren De Sint Philipslanders hadden in Breda tegen PTT 4 al snel een voorsprong kunnen nemen, ware het niet dat Jaap van der Klein, in de eerste minuut al doorgebroken maar even vakkundig ge vloerd binnen de lijnen, de toegekende strafschop niet naast had geschoten. Er kwamen nog snel drie opeenvolgende kansen voor de Noad reserves, maar het was PTT 4 dat de score opende: 1-0. Toen 5 minuten later Cenny Tichem een bal in eigen doel terugspeelde, was het Noad elftal eigenlijk al een moreel geslagen ploeg. Wel schoot Jaap Bolier nog een keer tegen de paal, maar PTT liep na de rust uit tot 3-0, waardoor het helemaal was bekeken. Bovendien moest een geblesseerde doelman Quist het veld uit en kwam reserve speler A. Kaashoek onder de lat. Nadat PTT al 4-0 had gemaakt kreeg A. Kaashoek via een strafschop om 10 minuten voor tijd de eer nog te redden, wat ook prompt gebeurde: 4-1. Bij Noad wasjan Walpot uitblinker. SPS 2 nam goed revanche In de wedstrijd SPS 2 - Vesting Boys 3 vielen er evenals vorig jaar zeven doelpunten. Was de uitslag in het eerste treffen toen 6-1 voor de Brabanders, nu zagen ze geen kans tegen een prima spelend SPS te scoren. De eerste minu ten waren ze nog wel in de aanval, maar toen SPS reeds na acht minuten uit een afgeslagen aanval, waarbij Dirk Uijl de bal links terug voor de goal trok, scoorde Via Rien Hage, was het bekeken. In de 18e minuut scoorde Hage opnieuw en in de" 27e minuut trof hij de uiterste hoek: 3-0. In de 40e minuut nummer vier van Kees de Graaf, die om disciplinaire re denen uit het eerste elftal was gezet. Na rust kwam Johan Vries een goede Jan Oudesluijs vervangen en Wim de Graaf ruimde het veld voor Jan van Tiggele. Rien Hage maakte in de 19e minuut zijn hattrick vol en na 27 minuten maakte Dirk Uijl er 6-0 van. Keeper Anemaet wilde ook nog voetballen. Bij 't uitlopen wilde hij passeren, maar hij raakte de bal kwijt. Gelukkig was Hans Dijke ter plaatse om te herstellen. Uit een hoekschop kopte Maarten Quist 7-0. Waren de tweede helft alle kansen be nut. dan was Vesting Boys met dubbele cijfers naar Breda teruggegaan. Scheidsrechter Keur leidde strak en correct. Stavenisse reserves winst op alle fronten Met 9 doelpunten hebben de reser ve-elftallen van Sportclub Stavenisse hun produktiviteit volop aangetoond. Stavenisse 2 klopte in de uitwedstrijd Noad 3 met 0-4. Minder leuk was, dat er van elke partij ook een speler werd op geschreven door de arbiter, wat toch ze ker in de lagere afdelingen niet moet voorkomen. De premie voor elke speler is toch lager dan die van de voetballers uit de ere-divisie? Anton Klippel opende de score, gevolgd door Leen Gunst. Jaap Wesdorp stelde de uitslag zeker met een derde Stavenisse doelpunt en na de thee maakte Jan Hoek er 0-4 van. Vooral de eerste 45 minuten speelde Stavenisse een vlotte partij, waartegenover het derde elftal van Noad machteloos bleek. Na een zo gun stige ruststand zakte het peil in de tweede helft, maar bleven de gasten toch sterker. Stavenisse 3 speelde thuis tegen Roze noord 3 en voor de tweede week in suc cessie ontmoette men op eigen veld ge ringe tegenstand. Met rust al 2-0 en een bekeken zaak. Kees van Beveren scoorde 1-0, Kees van Oeveren maakte het 2e doelpunt en al snel na rust ook de derde goal. Wim Biesheuvel voerde de stand nog op tot 5-0, toen Rozenoord kans kreeg de eer te redden. Jan van den Bos boorde geboorteplaats de grond in Een sneller Tholense Boys 3 had op ei gen veld de eerste helft nogal wat moeite met een groot deel WHS 4 geroutineer- den. Weliswaar had Jan van den Bos op de rechtervleugel al na 10 minuten uit stekend gescoord, nadat hij al eerder gevaarlijk was opgekomen, maar aan de andere kant maakte Houmus een slip pertje in de reorganisatie en dat bood Jaap Kodde kans een schot af te vuren, dat feilloos binnenkant paal glipte: 1-1. Waar Houmus in de Thoolse defensie rustig kon instrueren, ontbrak bij WHS Dubbele beenbreuk Marco Polderman Marco Polderman, doelman van het Vosmeer El pupillenelftal. heeft zaterdagmiddag een dub bele beenbreuk opgelopen in de wedstrijd tegeh NVS El uit Nieuw-Vossemeer. Het ongeluk gebeurde in de 15e minuut toen Marco in botsing kwam met een NVS aanvaller. Dr. E.N. Mel- lema uit Tholen liet de onfor tuinlijke keeper overbrengen naar het ziekenhuis l.ievensberg. maar na behandeling mocht hij weer naar huis. Beterschap Marco. die sluitpost door afwezigheid van Piet Mosselman. De vervangende broer kweet zich de eerste helft goed van zijn opdracht en poogde het snelheidstekort resultaatsvol te compenseren via de buitenspelval. maar in de tweede helft lukte dat minder goed. Leen Ottevanger profiteerde van dat defensiepunt door de punt van zijn schoen nog voldoende ver te strekken: 2-1. Jan van den Bos bezegelde vervol gens het WHS lot met zijn tweede doelpunt van de middag, toen een ij verige Henk Giljam het tóch weer van zijn jongere collega verloor: 3-1. Karei Goedegebuure onderstreepte nog eens het overwicht in de 2e helft met een vierde Thoolse doelpunt in een stevige, maar plezierige partij. Vosmeer reserves Met hulp van vrouwe Fortuna heeft Vosmeer 2 met 1-0 van BSC 2 gewon nen. De bezoekers waren voor rust duidelijk sterker, maar paal en lat hiel pen Vosmeer. In de tweede helft waren de rollen omgekeerd. In de 8e minuut gaf Karei Hommel een pas naar Fré Korten, die zijn tegenstander op snel heid klopte en Gerrie Schot via de binnenkant van de paal liet scoren. De uitstekende BSC-keeper voorkwam ver der doelpunten Van Korten en Schot, waarbij zelfs op de doellijn nog redding moest worden gebracht. In de laatste minuut miste de Vosmeer-verdediging tot drie keer toe, maar Fred van Dijke voorkwam op de doellijn de gelijkma ker. Zijn hoofd raakte het hout, zodat hij moest worden opgelapt, maar de over winning was binnen. Vosmeer 3 won uit royaal met 1-5 van Halsteren 4. Rien Vaders verscheen voor het eerst na zijn auto-ongeluk van vorig jaar op het veld en maakte het ope ningsdoelpunt. Hij scoorde nogmaals, terwijl Gerrit Bril eveneens twee goals voor z'n rekening nam. Na rust scoorde Rien Vaders opnieuw. Vosmeer ge loofde het wel, waardoor Halsteren de eer kon redden: 1-5. Vosmeer 4 verloor met 5-0 van L.epel- straatse Boys 2. De thuisclub ging met 2-0 rusten en in de tweede helft kwamen er ondanks de meerdere tegenstand van Vosmeer nog drie bij. Jan de Klerck schoot tegen de lat en Danny van Meel schoot alleen voor de keeper naast. 2e klasse B WHS - Arnemuiden 2-0 Sizo - Rijsoord 1 -0 Nieuw L.ekkerland - GVVV 3-2 PPSC-SSS 2-1 's-Gravenzandse SV - DOSC 2-2 ASWH - Katwijk 3-2 3e klasse B Krabbendijke - Smerdiek 1-1 Zwal.Boys - Wit Zwart 1-0 Hoek - Zaamslag 1-2 Kloetinge - PTT Breda 2-0 4e klasse B Tholense Boys - BWR 2-1 Nieuwland - Bruse Boys 1-0 Sluis - Wolphaartsdijk 2-1 Serooskerke - Kapelle 3-0 4e klasse G Divo - Vosmeer 0-0 MOC - Hoeven 1-0 Zeeland Sport - Oudemolen 0-1 Dioz - RSV 1-0 Kruisland - Halsteren 1-1 Kaaise Boys - Alliance 2-4 Reserve 3e klas Veen 2 - Tholense Boys 2 3-2 Smerdiek 2 - Good L.uck 0-4 Dinteloord 2 - JPS 2 2-2 Roda Boys 2 - VVN 2 0-1 Neo 2 - Haaften 2 0-0 lste klasse standaard Vrederust - SPS 2-7 Olympia - Kogelvangers 0-2 WC - DVO 2-0 Rozenoord - sting Boys 4-1 Rust Roest - FSV 4-1 Beatrix - HNC 2-1 lste klasse reserve WHS 2 - Good Luck 3 1-2 PTT 2 - Neo 3 4-0 Zwaluwse Boys 3 - SSC 3 5-2 Rust Roest 2 - Zwal.Boys 2 onbekend ONI 2 - Seolto 2 1-1 BVC 2 - PTT 3 1-1 2e klasse standaard Wandelbos - Stavenisse 3-3 Family Boys - DSE 1-2 WSC - Internos 1-3 TSC - Veerse Boys 0-3 Terheijden - BB 9-0 2e klasse reserve Seolto 3 - Smerdiek 3 2-3 3e klasse standaard Noad - DHV 3-0 3e klasse reserve A PTT 4-Noad 2 4-1 SPS 2 - Vesting Boys 3 7-0 BVVB 3 - Rozenoord 2 1-5 WC 3 - DVO 2 0-6 Internos 2 - Vrederust 2 2-1 4e klasse A Tholense Boys 3 - WHS 4 4-1 Stavenisse 3 - Rozenoord 3 5-1 SPS 3 - Vrederust 3 4-0 Smerdiek 4 - C 4 1-6 Noad 3 - Stavenisse 2 0-4 DVO 3 - Tholense Boys 4 0-2 4e klasse B DVO 4 - Tholense Boys 5 4-0 Junioren WC-Noad A 1-3 Vosmeer BI - MOC BI 1-3 Vosmeer C2 - Dosfco C3 1-2 Steenbergen Dl - Vosmeer Dl 9-2 Vosmeer El - NVS El 1-0 Vosmeer F.2 - Halsteren E3 0-0

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9