"Hij zal z'n kudde weiden gelijk een herder" MUDY 05- lërhorst Fruxano jus d'orange f 1.10 korting Vervolg plaatselijk nieuws FA. DE RITS FA. "DE RITS" In 'n wip.. POORTVLIET SINT-PHILIPSLAND NIEUW- V0SSEMEER Ds. A. de Reuver nam afscheid van Hervormde Gemeente Thoien iggjtg i V0L" ï|||ip LEY- W<r BAL Werelddierendag 'sfre/r/ KOSTUUMS - WIIMTERCOATS REGENJASSEN Donderdag 30 september 1976 EENDRACHTBODE 7 Jesaja 40: 11 1e gedeelte Geen wiegelied SPECIAALZAAK Hij wil ons bewaren Waardevolle bijdrage Leraar herenkleding Tot en met 6 oktober a.s. bij inlevering van uw cheque OUD- f MOSStMtER Pf| POORTVLIET ren 368 p. 5. J. de Rijke, St. Maartens dijk 365 p. 6. J.C. Baay, Bergen op Zoom 363 p. J.K. de Graaf, Scherpenisse 363 p. 8. P. Ista, St. Maartensdijk 356 p. 9. M. Bijl, Scherpenisse 351 p. 10. W. v. Vos sen, Scherpenisse 350 p. L.M. Baay, Bergen op Zoom 350 p. C. Bolier, Scherpenisse 350 p. Algemeen klassement. Dames I. Mevr. A.C. v.d. Werff, Scher penisse 307 pnt. 2. Mevr. D. Tichem, Scherpenisse 305 pnt. 3. Mevr. J.K. de Graaf, Scherpenisse 293 p. 4. Mevr. M. Bijli Scherpenisse 278 p. 5. Mevr. W.M. Geluk. Scherpenisse 221 p. Junioren 1. Peter Bijl. Scherpenisse 338 p. 2. Simon Schot, Tholen 329 p. 3. Dik v. Splunter. Scherpenisse 306 p. 4. Jan de Graaf, Scherpenisse 305 p. 5. Piet v.d. Werff, Scherpenisse 292 p. 1 Voet verbrijzeld De havenwerker L. Bolier had het on geluk dat een uit een strop losgeschoten plank precies op zijn voet terecht kwam. Hij werd met een verbrijzelde voet in het ziekenhuis L.ievensberg opgenomen. Voorlichting over belasting Bij wijze van proef wordt dinsdagavond van zeven tot acht uur in het Holland Huis een voorlichtingsavond gehouden over de gemeentelijke belastingen. De wethouder van financiën C.J. Moerland zal dan met enkele ambtenaren aanwe zig zijn om uitleg te geven over de straat- en rioolbelasting en het rioolafvoer- recht. De inwoners hebben pas de aan slagen 1976 ontvangen. Indien iemand vragen over z'n aanslag heeft, kan die 5 oktober in het Holland Huis terecht. Openbare verkoping Dhr. J. van'Dijke uit Sint-Philipsland heeft maandagavond tijdens een open bare verkoping in De Gouden Leeuw voor 45.500 gulden het huis met tuin, groot 5.3 are, van de erven K.E. Lind- hout aan de Hoge Markt gekocht. Er werd aardig geboden, zodat gemeente bode C.A. Weijler uit Sint-Annaland eer had van zijn werk. Deze openbare ver koping stond onder leiding van notaris mr. W. Loof uit Tholen. N.C.V.B. De NB heeft dinsdag in 't Ouwe Raed'uus de maandelijkse bijeenkomst gehouden o.l.v. presidente mevr. Elen- baas. Mej. Looy uit Vlissingen vertelde aan de hand van dia's over haar reis naar Indonesië. Dinsdag 5 oktober wordt in Haestinge te Sint-Maartensdijk de fstreekvergadering gehouden. Dan zal ds. Meynen uit Amersfoort spreken over het gebed. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: Hendrika Maria, d.v. A. Bouman en M.H. v.d. Slikke: Johannis Karei, z.v. C.K. Krijger en J.N. de Wilde; Cornelia Jansje, d.v. M.D. Uijl en K. Cornelisse Huwelijken: Pieter A. Rijnberg uit Tho len, geb. 5-1-1955 en Maatje A. den En gelsman, geb. 7-2-1953; Marinus Ket ting uit St. Annaland geb. 9-1-1956 en Helena G. van Tiggele geb. 19-7-1955 Vestigingen: Isa Saglam uit Serooskerke Vertrekken: Bertie van Dierendonck (3 pers.) naar Rotterdam; Maatje A. Rijn berg-den Engelsman naar Tholen; Arie J. Hage (2 ners.) naar Tholen: Helena G. Ketting-van Tiggele naar Sint Annaland S.P.S. haalt elke le dinsdag van de maand, dus nu 5 oktober a.s., oud pa pier op. Advertentie I.M. Auto in de fik Vrijdagavond werden omstreeks kwart over tien de brandweerkorpsen van Sint-Maartensdijk en Tholen gealar meerd voor een in lichte laaie staande personenauto in de Bram Groeneweg. De auto, die op gas reed, weigerde dienst. De Bergse bestuurde&r probeer de door enkele keren te starten zijn voertuig weer op gang te krijgen, maar in plaats van te starten, vloog de auto in brand. Redden was er niet meer aan. De bestuurder was tijdig uit z'n wagen.De Smerdiekse brandweer kon het vuur al leen maar doven, want de auto was al vernield. Goede start Veridtas Het juniorenteam van Veritas heeft za terdagmiddag flink strijd geleverd tegen Back Hands uit Sint-Willibrord Aange zien het de eerste competitiewedstrijd was, speelden de zenuwen wat parten, maar het resultaat was wel verdiend ge lijkspel 5-5. Vol goede moed gaan de jongens zaterdagmiddag naar Vice Ver sa in Oudenbosch voor de eerste uit wedstrijd. J. v.d. Graaf-P. Valentijn 21-12,21-8. J. Snoep-J.Valentijn 13-21,20-22. M. Heijboer-P.Roks 14-21,21-18. Snoep-P.Valentijn 21-11.21,12. V.d.Graaf-Roks 21-9,21-17. Heijboer J.Valentijn 8-21,11-21. Snoep-Roks 21 -6,21 -16.HeijboerP.V a- lentijn 12-21,22-24. V.d.Graaf-J.Valen tijn 21-19,17-21 16-21. V.d. Graaf/Snoep - P.Valentijn/Roks 20-22,18-21. SPS activiteiten De 113 leden en 14o donateurs tellende voetbalvereniging SPS heeft naast de 9 competitiewedstrijden weer een aantal activiteiten op het programma staan. Op 22 oktober is er een dropping, waarbij de deelnemers 's avonds om zeven uur per gestoten vrachtauto ergens worden af gezet om na 5 km zoeken de kantine te bereiken. In de kerstvakantie is er een stratenloop gepland, in januari een bin go-avond, in februari of maart een vis- MAARTENSDIJK J a"NA JAC0BAP0LDER wedstrijd en verder nog een orientatierit voor auto's, brommers en fietsen met tuinfeest-barbeque bij de kantine. Voor de kantine/kleedgelegenheid is een bouwfonds in het leven geroepen. De kosten bedragen honderdduizend gul den. De gemeente geeft 26.000 gulden subsidie, de Nederlandse Sportfederatie 10.250 gulden uit de toto/lotto gelden. De Rabobank zorgde voor een lening van 50.000 gulden, terwijl er ook van particuliere zijde nog financiële hulp is toegezegd. De bouw is mogelijk dank zij de welwillende medewerking van de plaatselijke bedrijven Krijger, Oude- sluijs en Visser. De leden doen echter veel zelf. Promotie drs. J.N.G. Leune Drs. J.M.G. Leune die in 1945 als zoon van meester Leune in Sint-Philipsland is geboren, promoveert vandaag tot doctor in de sociale wetenschappen op het proefschrift "onderwijsbeleid) onder druk". Promotor is mevr. dr H.M. in 'tVeld-l.angeveld. Dhr Leune studeerde sociologie aan de voormalige Neder landse Economische Hogeschool, waar in 1968 het doctoraal examen werd af gelegd. Hij is nu verbonden als weten schappelijk hoofdmedewerker voor em pirische sociologie en als houder van een onderwijsopdracht in de onderwijsso ciologie aan de faculteit der sociale we tenschappen aan de Erasmusuniversiteit Rotterdam. Hij doceert sedert 1974 het vak onderwijsbeleid aan de universitaire instelling Antwerpen. Drs. Leune is ver der als wetenschappelijk adviseur ver bonden aan het project onderwijs en so ciaal milieu (project grandia) te Rotter dam. Subsidie 1977 Volgens de gemeentebegroting 1977 krijgen de plaatselijke verenigingen de volgende bijdragen C 1135 gulden, Frescendo 485 gulden, de Uppers 1367 gulden, D.S.V /F.. 636 gulden, eugdbrandweer 46 gulden, Bi bliotheek 2000 guldCen, Ooncordia 155 gulden. In regionaal verband zijn er volgend jaar sub sidies voor het Kroene ruis 8200 gulden, schoolsportdag Scherpenisse 100 gul den, streekmuseum de Meestoof 1575 gulden Opening verenigingsgebouw Het verenigingsgebouw van de Oud Ger. Gemeente dat in enkele maanden tot stand is gekomen en werd gebouwd door het Aannemersbedrijf Ligtendag onder toezicht van de heer L. Walpot zal vrijdagavond door ds. L. Gebraad wor den geopend. Een 40-tal mensen zijn hierbij genodigd. Zaterdag van 10-12 en van 2-4 is er gelegenheid voor de inwo ners het gebouw te bezichtigen, waarbij koffie wordt aangeboden. P.I.T. Een collecte voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront bracht 270,20 op. Bejaardenreis Dinsdag 21 september maakten 15 be jaarden van de sociëteit in Anna Jaco- bapolder een tochtje naar Bergen op Zoom. Ze werd georganiseerd door de commissie Open Bejaardenwerk. Een zonnige middag. Met de bus van half een ging het naar het Markiezaat, waar eerst wat werd gewinkeld om de tijd tot 2 uur door te brengen, want op dat uur gaat het Markiezenhof open. In het huidige gemeentelijk museum, prachtig gerestaureerd, woonden eertijds de markiezen van Bergen. Voor huidige bejaarden is het meer bekend als kazer ne. Prachtige koperen en tinnen voor werpen zijn geëxposeerd, ook schilderi jen, houtsnijwerk en een maquette van de ontwikkeling Bergen op Zoom, stijl volle vertrekken, een pottenzolder met Berg's aardewerk en naast de slotzaal nog zoveel meer moois. Na het mu- seumbezoek werd op een terrasje aan de Markt koffie gedronken. Daarna weer huiswaarts en om half zes was men na een gezellige middag weer terug in De Polder. Bejaardenpas Tijdens het reisje voor ouderen werd door velen gebruik gemaakt van de be jaardenpas of de "Pas 65", zoals ze wordt genoemd. Dat is een kaartje, gra tis verkrijgbaar op het gemeentehuis, waarbij wel een pasfoto nodig is, dat korting geeft op een heleboel dingen, o.a. reizen per bus voor half geld, kor ting op entreeprijzen van musea, het le nen van boeken uit een bibliotheek enz. Op het gemeentehuis is een informatie folder verkrijgbaar. Het advies voor alle bejaarden: Ga zo'n pasje halen, het kost slechts een pasfoto. Gezellige middag De commissie Open Bejaardenwerk or ganiseert op maandag 25 oktober een gezellige middag voor alle bejaarden in de "Wimpel". Alle bejaarden krijgen ook nog een persoonlijke uitnodiging, waarop meer informatie staat. Ook voor bejaarden Vrijdag 15 oktober zingt het mannen koor in De Rozeboom vanaf half acht. Gratis toegang. Alle bejaarden worden hierbij uitgenodigd: Reconstructie Oude Heijdijk Het gemeentebestuur van Nieuw-Vos- semeer kreeg bericht uit Steenbergen dat op korte termijn wordt begonnen "Looft, looft den Heer der legerscharen, o volken, heft een lofzan/g aan. Hij wil ons in het leven sparen, ons hoeden op de steilste paan. Voor wank'len onze voet bevrijden. Gij hebt ons voor een tijd bedroefd en ons gelouterd door het lij den, gelijk het zilver wordt beproefd." Dit vers 4 van psalm 66 klonk zondag middag in de volle, monumentale kerk van de Hervormde gemeente Tholen tij dens de afscheidsdienst van Ds. A. de Reuver. "God wil U behouden. Jeremia mag ik in alle voorzichtigheid zeggen, dat ik uw dodelijke dag niet begeerd heb. Het is me& een hartelijke blijdschap nog een keer het woord hier te mogen bedienen", aldus de scheidendde predikant. Na en kele mededelingen van ouderling J. Kalle werd psalm 89: 1 en 3 gezongen, terwijl de kerkeraad en de verschillende predi kanten binnenkwamen. Na het stil gebed sprak Ds. de Reuver een welkomswoord tot burgemeester J.E. van Boeijen. de voorzitter van de classis Zierikzee, de afgevaardigden van de ring Tholen, de Hervormde gemeente Capelle a/d IJssel, de evangelisatiecommissie Yerseke, de plaatselijke kerken, de ziekenhuispredi kant van Lievensberg en afgevaardigden van het maatschappelijk werk en de scholen. Hij wenste hen allen heil en welzijn. "Met verdriet in het hart om het af scheid, maar ook met dankbaarheid voor geduld, trouw en vertrouwelijkheid, gaan wij vertrekken. God verlene u bewogen heid tot Christus. De kerkvoogdij ver zorgde ons met meer dan nodig was. Uit dr grond van ons öart, dank voor alles", aldus Ds. de Reuver. De schriftlezing was uit Jesaja 40 11-11 en Johannes 10: 11-16, respectievelijk de gelijkenis van de goede herder en de verlossing van het volk Israel voorzegd. De tekst was uit Jesaja 40:11 het eerste gedeelte:,"Hij zal z'n kudde weiden ge lijk een herder". Tijdens het zingen van ps. 68: 5,10 en 17 werd een collecte geöouden voor de kerkvoogdij en de in wendige zending. In zijn preek wees ds de Reuver op het feit dat de boodschap van Jesaja klinkt in een troosteloos kli maat de gevangenschap van Israel. Er zijn vreemde öerders en van het herde- loze volk is nog slechts een meelijwek kend restant over. Ook vandaag is het met de kudde niet best gesteld. Het zijn brokstukken. De Hervormde kerk is wel groot maar geen mooie brokstuk. De brede rand van de gemeente onder scheidt zich nauwelijks van de kudde van de wereld. De verwereldlijking brengt ons in de dodencel. Men verkiest politieke informatie, maatschappij kri tiek. zoetigheid en gemoedelijkheid of donkere dreigementen in plaats van het brood des levens. Jesaja komt wel met een pastorale, een- herd eszang maar niet met een wie gelied. Geloof van automatistische snit Mastboomplein 12 HALSTEREN baby- en kinderkleding, wol en fournituren. Wolmerken Scheepjes en Neve- da. Tevens zetten wij ritssluitingen in, maken we knoopsgaten, broe ken en rokken korter en andere voorkomende werkzaamheden. Mastboomplein 12 (bij 4 6) Halsteren Advertentie IM met de reconstructie van de Oude Heij dijk, dat is de verbinding die loopt vanaf de Provinciale Weg Steenbergen-Zijpe tot de Burgemeester Catshoeklaan te Nieuw-Vossemeer. Door b. en w. van laatstgenoemde gemeente is al herhaal delijk om deze noodzakelijke recons tructie gevraagd. De Oude Heijdijk vormt een belangrijke schakel in de kortste verbinding tussen Nieuw-Vosse meer en Steenbergen en daarom vooral ook van belang voor schoolbezoek en zakelijk verkeer. Het werk wordt uitgevoerd door wegen bouwer Jaarfsveld. De Oude Heijdijk zal dan tijdelijk voor het verkeer worden afgesloten. Dat is dan voor de inwoners wel minder prettig, omdat door riole- rings- en herstratingswerkzaamheden ook de Hogendijk al voor het verkeer is afgesloten. In de Molenweg is er nu echter een goede rondweg. Men zal het ongemak even voor lief moeten nemen om straks een nieuwe en goede verbin ding terug te krijgen. Zangkoor Het Chr. Gemengd Zangkoor uit Oud-Vossemeer zal a.s. zondag in de Hervormde Kerk optreden onder lei ding van dirigent A. Ridderhof. Dat ge beurt in de dienst die om 10 uur begint heeft geen diepgannt 't is waardeloos en bij de geringsste aanvechting zijn we uit 't lood geslagen. Geloof is het wonder van God's amnestie voor ter dooqd ver oordeelden. Nog eenmaal leggen we God's vonnis aan u voor. Nog eenmaal dringen wij aan op ronde belijdenis van uw scöuld. Wij maken ons schuldig aan ver- bondsbreuk. Maar God heeft het alleen gemunt öop ons behoud. Laat U God's trouw niet afnemen. Zijn herderschap is duurder dan onze weerstand. Er is ver geving en vertroosting te verkrijgen om niet, zonder enige voorwaarde. Uw on geloof is niet te verontschuldigen. Niets mag u weerhouden van geloof. Een kol kende watermassa van zonde bedreigt de kudde die met de rug tegen de steile bergwand staat. Jezus volvoert al het goddelijke herderswerk van z'n vader. Borgtochtelijk neemt hij alle schuld op zich. Hij laat zich tot zondebok maken, tot slachtschaap. Het lam wordt gedood en verbrijzeld voor de kudde. De hoog ste verrukking voor het geloof is, dat we mogen zingen van God's eeuwig wel behagen. Ik neem nu afscheid vanmid dag, dat zinkt in 't niet bij God. Deze herder zal nooit afscheid nemen. Ik moet U ook vermanen, U niet aan andere herders over te geven. God no digt niet voor niets twee keer. Wie zou er dan met een maaltijd per zondag toeko men? God gebruikt als goede herder ook de steen uit z'n slinger en de beet van z'n herdershond voor ons nut. Dat valt soms niet mee. maar hij wil ons bewaren uit z'n eindeloze liefde. De Heere zegt mijn oog zal op u zijn. ik ben uw schild, ik draag u in m'n hart, mijn herderstas zit vol proviand, ik heb het doel bereikt en haal u thuis. Zo zullen wij, de schapen uwer weiden, in eeuwigheid uw lof, uw eer verbreiden en zingen van geslachten tot geslachten uw trouw, uw roem, uw overwinbare kracht. Maranatha, Jezus komt, zo besloot ds de Reuver zijn afscheidspreek in Tholen. Na samenzang van ps 79:7 dankgebed en voorbede, sprak burgemeester J.E. van Boeijen. Hij bracht ds de Reuver hartelijk dank voor de ruim vier jaar dat hij in Tholen was. Ook buiten kerkelijk verband had U een goed woord. Het spijt ons als gemeentebestuur dat u weggaat en we hopen dat Tholen weer spoedig een nieuwe herdersjongen krijgt. Het ga u met uw gezin goed. Dat u in Capelle a/d IJssel mag terugdenken aan de goede contacten in Tholen" aldus de burgemeester. Ziekenhuispredikant ds Saraber van Lievensberg uit Bergen op Zoom dankte ds de Reuver voor de wijze waarop hij het moeilijke pastoraat in het ziekenhuis geprobeerd heeft te bedrijven. De laat ste jaren is er een bijzonder goede ver standhouding gegroeid tussen de predi kanten van de Ring Tholen en Lie vensberg. De zeer waardevolle bijdrage van ds. de Reuver heeft velen getroffen. Ik öoop dat u uw gaven, die u in rijke mate hebt gekregen, nog vele jaren mag gebruiken, zo besloot ds. Saraber. Wegens afwezigheid van ds. Mouw sprak ouderling van Gerven van de eref. kerk namens de plaatselijke kerken. Hij wees erop hoe alle vlees als"gras is, ge zien de korte tijd dat ds. de Reuver in Tholen was. Ouderling van Gerven hield de scheidende predikant ps 32 voor. Hij hoopte dat God's geest deze tekst in zijn hart mocht bevestigen. "Als we God maar overhouden, dan hebben we het belangrijkste in deze wereld", zei ouderling Van Gerven. Consulent ds. H. Harkema uit Sint-Phi lipsland sprak ds. Reuver namens de classis Zierikzee toe als geachte collega en namens de ring Tholen als beste Arie. "De classis ziet een leraar gaan. We zul len je missen. Dat God je zegenen mag op je nieuwe plaats in Capelle a/d IJssel Als ring missen we een echte vriend, maar de Heere blijft. Gemeente, zorg in alle dingen dat de grote herder geen verdriet heeft" aldus consulent ds. Har kema. Ouderl hg J. Kalle sprak een slotwoord namens de plaatselijke gemeente. Hij zag het afscheid als een donkere, droeve schaduw. Maar schaduw betekent ook licht en de drieenige God is de bron van het licht en de liefde. Moge dat ons tot troost zijn. Onze woorden zouden kun nen zijn als vogels die het zaad van het evangelie wegpikken, maar we mogen zeggen dat ons in ds. de Reuver veel geschonken is. Zijn prediking was steeds Christus prediking. Hij vertelde niet van het evangelie, nee hij verkondigde. Dank ook speciaal voor het werk voor de jeugd en de bejaarden. Wij bidden u toe, dat u in Capelle a/d IJssel zijn nabijheid mag ervaren", zo besloot ouderling Kalle. De gemeente zong de scheidende predi kant staahde ps 134 1 en 3 toe, waarna ds de Reuver nog dankte voor de goede en fijne woorden. Na de dienst was er nog gelegenheid om ds. en mevr. de Reuver de hand te drukken. Ps 89 8 sloot de afscheidsdienst af. BERGEN OP ZOOM onze najaarskollektie is binnen o.a. kostuums pantalons regenjassen demi's overhemden Advertentie IM Voor u er erg in heeft staat uw nieuwe Alno- keuken. Kies bij ons uw droomkeuken. Wij advi seren, plannen en monte ren in 'n wip, kompleet met alle aansluitingen. aanbouwkeukens V||Y> Theodorushaven Bergen op Zoom tel 01640 - 36910 Ter gelegenheid van Werelddierendag oktomaandag. 4 oktober wordt er een huis-aan-huis collecte gehouden in Ber gen op Zoom en randgemeenten. Zater dagmorgen tussen tien en twaalf uur kan men het nieuwe dierenasiel 'H onder dak aan de Calandweg 65 bezichtigen. Dierenarts J.W. Driessen keurt dan ook huisdieren. Na onderzoek zal een certi ficaat met een cijfer worden verstrekt. Voor de eigenaars van de best verzorgde dieren is er een kleine attentie. LADY FOUNDATIONS - LINGERIE - 8ADMODE TOONAANGEVEND IN WEST-BRABANT WOUWSESTRAAT 20 - BERGEN OP ZOOM ..DE ZAAK MET DE RODE PUI Advertentie IM Amigos Oud-Vossemeer en Veronica SintMaartensdijk hebben maandaga vond met wisselend succes de volleybal competitie geopend. De heren van Amigos l speelden in Halsteren een bij zonder spannende partij tegen Olympus 1. Ze waren aan elkaar gewaagd en na gelijk opgaan verloor Amigos de eerste set met 15-10. De tweede set ging min der. 15-4, maar daarna kwam Amigos sterk terug 11-15. In de vierde set ging de vermoeidheid een rol spelen: 15-3. Zo werd het een 3-1 nederlaag voor Ami gos. De heren van Veronica kwamen niet aan bod aangezien OBEC 3 had af gebeld. In Sint-Maartensdijk werd wel de wedstrijd Amigos 2 -53e Berk 2 ges peeld. De pas gevormde Vossemeerse ploeg moest het tegen een geroutineerd zestal opnemen, wat duidelijk in de uit slag tot uiting kwam 15-6 en 15-10. 6-15 en 10-15. Deze eerste competitieweds trijd in Haestinge. die onder leiding stond van de Vossemeerse scheidsrech ter J. Niemandsverdriet, trok een twin tigtal belangstellenden. In 't vervolg zijn er elke maandagavond twee wedstrijden in Haestinge om 20 en 21 uur. (De dames van Amigos verloren in Steenbergen met 1-3 van de Berk uit Putte. De Vossemeerse ploeg begon sterk en via een 6-0 voorsprong leverde de eerste set een 15-12 zege op. Daarna viel het spelpeil ver terug 9-15 in de tweede set. De derde en vierde set waren vrij spannend, maar deze werden met een 6-15 en 9-15 verloren. Janny Oost- dijk, Corry Quist, Jacqueline Niemants- verdriet Marjan Douw. Marjan Verhees, Marjan Kloppel en Ankie Pipping had den met coach Nel Breker een wat te leurstellende start. De dames van Veronica boekten in de le klas een mooi begin door in Bergen op Zoom 2-2 te spelen tegen Tobec 2. De eerste twee sets werden met 17-15 en 15-7 gewonnen, maar in de derde set liet Veronica de overwinning liggen, na een 8-3 voorsprong kwam Tobec terug en via een nek-aan-nek race werd het 13-13. De druk was toen te groot voor Veronica 15-13. Zo verliep ook de vierde set. Na een achterstand te hebben weggewerkt, ging het gelijk op tot 14-14. Tobec kwam terug en won met 16-14 dus totaal 2-2. Programma maandag 4 oktober Haes- tinge-SintMaartensdijk 20.00u - Veron ica dames-Diomedon 1 21.00 u Ami gos-* In Bergen op Zoom spelen de Veronica heren tegen VVR 1 om 19.45 u. Stem men run lezers Hondeliefhebbers en hondebezit- ters. Wanneer ik beweer, dat er op het eiland tholen ongeveer 700 hondebezitters zijn, zit ik daar niet ver naast. De vraag volgt dan wel hoeveel honde4liefheb- bers er van deze 700 hondeneigenaren zijn. Laat ik er maar hoog uit 100 schat ten. Immers, wat is een hondeAliefheb- ber? Een hondefliefhebber is hij of zij die alles doet om het de hond en zichzelf naar de zin te maken. Iemand dus die zijn hond niet 's avonds even Een hondenliefhebber bezorgt anderen geen overlast. stiekumweg buiten de deur zet om hem zijn behoefte te laten doen tegen buur- mans gevel of in buurmans tuin, want dat is als hondenbezitter het ergerlijkste wat er is. Bovendien mag er volgens de wet niet één hond zonder toezicht of ook niet met toezicht on-aangelijnd op straat zijn. Deze mensen zijn in overtreding. Bij twijfel kan ieder de politie bellen of daar informeren. Welke honden-eigenaar vindt het leuk of prettig als de hond van een ander zijn gevel of tuin bevuilt. Als die er inder daad zijn, moet de hond van zo iemand worden beklaagd, want de opvoeding laat dan veel te wensen over, om van de stakkers van loslopers (zwervers) nog maar niet te spreken. De echte liefhebber zit dan met de el lende. Ik geef een voorbeeld. Ik loop of fiets met mijn hond ergens op Tholen. De loslopers komen soms dreigend naar mijn 'aangelijnde hond toe. Ook een hond wil zich verdedigen, maar dat wordt hem door de eigenaaar niet toe- 'N GROTE KOLLEKTIE vindt U bij--- Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom advertentie IM gestaan, want ik wil ook geen beschadi gingen aan mijn dure hond. Ik wil er bovendien geen vechter van maken daar dit in de dressuur weer grote moei lijkheden geeft. Soms wordt men echter gedwongen. Het volgende gebeurt: Ik vraag de eigenaar van een loslopende hond die a.u.b. te willen vasthouden. Het antwoord is: dat regel ik zelf wel of waar bemoei je je mee. Of zelfs: kijk naar je eigen rotvent. Waarom? Omdat ik mijn honden in weer en wind netjes aangelijnd uitlaat? Ook op zondag als er weinig verkeer is, want mijn trouwe vrienden weten nu eenmaal niet of het zondag of maandag is. Geachte lezers of lezeressen, laten wij toch een beetje respekt voor onze naaste hebben. Laten wij onze dieren opvoeden zoals ook kinderen opvoeding nodig hebben. Dat kan even anders zijn, maar als men het maar begrijpt. Sta wat vroe ger op en loop wat verder met de hond. Laat de visite even zitten als dat nodig is, maar laat uw viervoeter niet stiekum 's avonds laat buiten. Ik kom hier nog wel eens op terug. Mag er nog even een aanwijzing bij? Houdt uw hond aktief. Het komt ook uw gezondheid ten goede. Tenslotte nog wat over dressuur. Goede dressuur verheft de hond tot méér dan zomaar een huisdier. Slechte dressuur verlaagt de mens tot minder dan een dier. Africhten als sport bete kent gericht op fokkerij, gericht op sport, gericht op maatschappij. Met dit laatste africhten op de maatschappij kan zelfs sociale oorzaken hebben. Ik bedoel het opvangen van mensen met een huis, tuin- en keukenhond zonder bijzondere bekwaamheid of eigenschappen die door middel van de africhting geleerd wordt de hond onder appel te hebben en beter te kunnen begrijpen. Daardoor kan de hond op een sociaal aan vaardbare manier in een gezin en haar omgeving bestaan. Dat wordt alleen be reikt onder deskundige leiding en niet in een uurtje per week afwerken. Dat moet onder leiding van niet iemand die zich wel instructeur noemt, maar nooit zelf een hond naar het fel begeerde certifcaat heeft gebracht. Daarop wil ik ook nog wel eens terugkomen, lot slot nog als u van uw hond houdt, laat hem dan ner gens los rond lopen. KI. van Oudenaren, Hogeweg 34, Sint-Maartensdijk. Koop wel huisvuilzakken. Nog altijd gooien mensen afval zomaar aan de kant van de weg. Jammer! Dat zijn vast geen natuurliefhebbers, maar eerder rommelmakers. Eens telde ik dertig lege flessen van je never en andere dranken in de F. M Boogaardweg. zo maar langs de berm gegooid. Mooi kan dat niet worden ge noemd. Veel natuurschoon viel er deze zomer niet te bewonderen vanwege kale wei den, dorre dijken en droge akkers. Als je de koeien in de weiden zag lopen was het een vrij troosteloos gezicht. Maar niemand kon daar wat aan toe- of af doen. Mogelijk is er veel om regen ge beden, maar dat bleef lang uit. Wat we echter wel in eigen hand hebben is te zorgen dat het afval in de huisvuil zakken wordt gedeponeerd. Desnoods een borrel of zak frites minder, huis vuilzakken kopen is in onze tijd een normale zaak of niet? Mevr. E. Stols-Bazen, Bierensstraat 45 - Sint Annaland. Brandweer Sint-Annaland Als recreant en voorzitter van de kam- peerdersraad op camping Suzanne in Sint-Annaland las ik vorige week de verbolgenheid van de heer Feenstra over het vrijwillige brandweerkorps. Ik heb ook enige ervaring met dit korps, maar dat is dan wel in betere zin. Ik heb nog nooit tevergeefs beroep op hen ge daan, ook niet op zondag. Maar dan gaat het werkelijk om brandweerzaken en niet om het opruimen van een wes pennest dat toevallig in de nacht van zaterdag op zondag moet komen of het schoon dweilen van een woning, want ik zie het niet anders als er een slang springt. De heer Feenstra zal wel be grijpen dat schoonmaakbeurten betaald moeten worden. Wat de kundigheid van leiding en korps betreft, heb ik ook deze zomer nog wat vernomen. Laat de heer Feenstra infor meren naar de schuurbrand in Oud-Vossemeer, de vele bermbranden en hun paraatheid op de Kalmthoutse heide. Als de heer Feenstra dat allemaal weet. krijgt hij misschien wel een andere indruk van dit vrijwillige brandweer korps. B. Lambregts Rozenstraat 19 Bergen op Zoom beste merken o Spijker-qveralls x Spijkerjurken Ruit-blouses K Nappa jacks X O Q V Zuivelstraat 17-21 \j o Bergen op Zoom X IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 7