POLLIE ZOON PREDIKBEURTEN THOLEN OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSF SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE EENDRACHIBODE Donderdag 30 september 1976 7 en 8 oktober Adler confectie verkoop bij GELUK Markt 7 THOLEN WiltU DESSO TAPUT bestellen? Dan natuurlijk POLLIE, Oud Vossemeer BELLEN! Gratis gelegd HERINNERING Vrijdagavond 19.45 uur 50 jaar ijsclub Sint-An naland in het Dorpshuis. Alle leden welkom. TT Dr. P.R. van der Eist vaccineert tegen griep woensdag 6 oktober om 2 en om 8 uur. Vervolg op pag. s Steijns uit Bergen op Zoom; Frederik Korten (3 pers.) uit Sint Annaland Vertrekken; Dirkje Schot van Duiven- dijk naar Tholen Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: Alexander, z.v. A.A. v.d. Vlies en H. Letschert: Adrianus Jaco bus. z.v. L.. dc Jonge en J.N. Bossers; Thomas Jacobus, z.v. J. Bijl en L.C. Aarnoudse: C'ornelis. z.v. C'.P. Quist en C'.E. Poot; Pepijn, z.v. G.J. Meewis en Y.W. Wollendorf: Huberd Jacob, z.v. M.J.L. Moerland en W. Goudswaard; Jeffrey Davidt Rudolf, z.v. J.C'. Boer en J.W. L.anda; Annemiek Cornelia Jo- sephina Elizabeth, d.v. 7.J. van Bladel en F.P.A. Nouwens; Clementina Ja- coba, d.v. T. Burger en J. de Jonge Overleden: Adriana C'atharina Hartog. geb. 14-11-1886. geh.gew. met IJ.K. van Duijn; Dingena Lijntje van der Male, geb. 24-5-1898. geh.gew. met M.C. Moelker; Willem van der Werff. geb. 28-8-1893. echtgen. van J.P. Slager: Ad- riaan Kievit, geb. 24-8-1910, z.v. J. Kievit en A. van Dijke; Gommert Praat, geb. 9-2-1906. echtgenote van M.J. Minheere; Thona Wilhelmina Ampt. geb. 16-8-1912. geh.gew. met J.A. Stoutjesdijk H uwclijken: Pieter A. Rijnberg, geb. 5-1-1955. en Maatje A. den Engelsman uit Poortvliet, geb. 7-2-1953; Roelof Heij. geb. 17-6-1953 en Jacoba W. Schot. geb. 9-5-1952: Lein van de Velde, geb. 5-2-1953 en Roelofje M. Ponse uit Sint Maartensdijk, geb. 6-6-1956; Lam- bertus C'.M.M. Hazen, geb. 31-3-1953. en Maria E. v.d. Linde. geb. 28-10-1951; Jan Moerland; geb. 17-9-1957 en Maria J. Eriks uit Steenbergen geb. 6-1-1957 Vestigingen: Adriaantje M. de Lint uit Zevenbergen; Johanna van Drunen uit Rotterdam: Maria J.E. Moerland-lriks uit Steenbergen: Anthonius W.L. Cle ment uit Bergen op Zoom: F ranciscus L. van Nispen uit Zoetermeer: Leonardus B.M. Tomesen (2 pers.) uit Nigeria; Habiba Bekkaoui-L.aabidi uit Marokko; Maria C. van Dijke uit Breda: Hendri- kus van Wrouwerf uit Gprinchem; Harm J. Meijer, uit Leeuwarden; Roelof Heij uit Krimpen a/d IJssel; Jozina M. Suurland uit Halsteren; Johannes J.M. Nelen (2 pers.) uit Wouw; Pieter J. Stols (2 pers.) uit Bergen op Zoom: Adrianus H M. van Vel/en (4 pers.) uit Haarlem- merlieden; Maatje A. Rijnberg-den En gelsman uit Poortvliet; Arie J. Hage (2 pers.) uit Poortvliet; Dirkje Schot-van Duivendijk uit Oud-Vossemeer Roelofje M van de Velde-Ponse uit Sint-Maartensdijk Vertrekken: Reyna F. Lagemaat (2 pers.) naar Halsteren; Rinus A. Soomers naar Middelharnis; Jacoba J. Steketee (2 pers.) naarZwijndrecht; Theodorus J. Evers naar Rotterdam; Henricus G.J. Masseurs (4 pers.) naar Bergen op Zoom: Jacob Quist naar Rotterdam; Jan Schoute (2 pers.) naar Halsteren; .C'atharina C'. Meerman-Polderman naar Asperen; Johannes W. Nelisse naar Katwijk. Maria C'. Dane-Nelisse naar Leidschendam: Anthony J. Jones naar Steenbergen; Marina M. Mosselman naar Vlissingen: Hubertus T.J. Simons (5 pers.) naar Nistelrode adv. IM Zeeuwse collecte Dankzij het meeleven en de bereidwil ligheid van de collectanten heeft de Zeeuwse collecte het mooie bedrag van 2493.69 opgebracht. De Vrouwenraad dankt allen die aan dit goede resultaat hebben meegewerkt. Mosseltocfiten De Thoolse Wandel Unie heeft zaterdag 18 september niet zonder tegenslag de 16e Mosseltochten georganiseerd. De 34 deelnemers aan de 43 km lange dorpen- tocht kregen na Sint-Annaland met re gen te maken, waardoor de maaltijd in Stavenisse extra goed smaakte. De be langstelling voor de dorpentocht was groter dan vorige jaren. Voor de 5, 10 en 15 km was er 's middags minder animo dan vorig jaar. Door de slechte weer somstandigheden lieten bussen uit Dor drecht en Kloetinge verstek gaan, maar Tholen. stad en eiland, schitterde hele maal door afwezigheid. Geen enkele vereniging of groep was van de partij. De groepen die er wel waren (drie op de 5 km. vier op de 10 km en 1 op de 15 km) kwamen uit Rotterdam, Middelburg. e)d. Voor de TWU, die altijd veel zorg aan de organisatie besteedt, is het steeds teleurstellend dat de eigen streek het grotendeels laat afweten. Op de drie kleinere afstaqden waren er 's middags 186 deelnemers. Iedereen ging met een herinnering naar huis. Dammen Uitslagen de Thoolse Damclub "De Eendracht": 1. A. van Akkeren - J. de Rijke Sr. 0-2: 2. W. A. Boogerd - C. van Dijke 0-2; 3. J. van Dijke - T. v.d. Male 0-2; 4. C. Droogers - P.C. van der Velde 1-1: 5.1. Eindhout - J. Nachtegaal 2-0; 6. M. van Poppel - C. van Splunter 2-0; 7. P. Nieuwenhuizen - A. Schot 2-0; 8. J. de Rijke jr. - H. Geluk 2-0: 9. A. Slager - A. Lindenberg 1-1; 10. C. van Dijke - J. van Dijke 2-0: 11. T. van der Male - C. Droogers 0-2: 12. P.C. van der Velde - Brasser 2-0: 13. C. van Splunter - 1. Eindhout 0-2: 14. S. Schot - P. Nieu wenhuizen 0-2; 15. H. Geluk - J.A. van Akkeren 0-2; 16. A. Boogerd - J. Nach tegaal 1-1; 17. J. de Rijke Jr. - M. van Poppel 2-0; 18. H. Geluk - S. Schot 0-2; 19. A. Slager -1. Lindhout 0-2. Op maandag 4 oktober start de "Een dracht" de clubwedstrijden in Zeeuws verband. Wij spelen dan een thuisweds trijd tegen D.O.S. Daarmee doet Tholen zijn intrede in de Hoofdklasse in Zee land. Gezien de te geringe ruimte in het kleine lokaal, spelen wij deze wedstrij den in de kapd. Aanvang half acht. Wij hopen op een prettige wedstrijd, veel ■mooie partijen en opvoeren van kwali teit van de damsport in het algemeen. Kampioen van Nederland In de "Z"-klasse behaalde Boudewijn Heuseveldt het hoogste aantal punten bij de paardensport en werd hierdoor kampioen van Nederland in de dres- suurproef die door de N.B.V.R. te Nij megen werd georganiseerd. Gevaarlijk Het op straat of andere openbare weg voetballen kan voor de jeugd misschien plezierig zijn, maar het levert en voor henzelf en voor andere weggebruikers gevaar op. Dat heeft ook de 76-jarige J. Timmers van de Wal 29 ervaren toen hij in de Venkelstraat fietste. Van voetbal lende jongeren kreeg hij een bal tegen de fiets, kwam te vallen en het gevolg was een gebroken sleutelbeen, 4 gebro ken ribben en nog enkele schaafwon den. De bejaarde inwoner moest in het ziekenhuis Lievensberg worden opge nomen en heeft maar weinig plezier van het fietstochtje afgelopen dinsdagmid dag en nog minder plezier van het voet ballen op straat door jongeren. Buitenboordmotoren verdwenen Op de werf van Duivendijk zijn vorige week weer eens twee buitenboordmoto ren ontvreemd. De bootjes lagen droog. Er was een draad doorgeknipt die de motoren vasthield en toen was het een koud kunstje om ze mee te nemen. Een van de eigenaren kwam uit België. Parkeerbonnen Al eerder is gebleken, dat men ten aan zien van het parkeren van auto's wat nonchalant de gele ,strepen negeert, die o.a. ook zijn aangebracht in de Molen- vlietsestraat ter hoogte van de Minne- puttestraat. Daar is namelijk de brand weerauto gestald, die nogal eens moei lijkheden heeft bij het uitrukken. Dat was ook vrijdagavond zo, toen om kwart over tien de brandweer werd gealar meerd voor een brandende auto aan de Bram Groenewegeweg onder Poortvliet. Met de aanhanger moest men als het wre over een hoop stenen om een fout geparkeerde auto te ontwijken. De poli tie heeft de laatste dagen nogal wat bonnen uitgedeeld' o.a. ook afgelopen zondag bij de afscheidsdienst van ds. De Reuver. Verkeerscontrole In het weekeinde heeft de rijkspolitie een korte verkeerscontrole gehouden. Zo'n vijftig auto's werden onderzocht. Het materiaal bleek goed te zijn, want er werden geen zodanige gebreken ge constateerd die aanleiding gaven tot maatregelen. De steekproeven gaan door. Op de snelweg Een bestuurder van een trekker met i aanhangwagen uit Zundert kreeg pro- j ces-verbaal omdat hij bij de brug niet de j langzaam verkeersweg had gekozen, maar de autoweg. De bestuurder ver- klaarde zo zwaar te zijn geladen, dat hij de helling van de langzaam verkeersweg motorisch niet kon halen. Het kostte wel geld. Gevonden en verloren Op het groepsbureau van de rijkspolitie, Hofstraat 4 zijn inlichtingen te krijgen omtrent een paar gevonden houten slippers, sleutel nr. 32, blauw-witte helm met zwarte streep, portemonnee met in houd, paar gymschoenen met zwarte gymbroek, hondenpenning 600288, fietssleuteltje, blauw jongensjack, twee V.W. autosleutels en een groene pullo ver. Verloren is een bos autosleutels Audi, damesportemonnëe met inhoud, heren- horloge Commodore, lederen sigaren koker, bruine kinderfiets met km teller, oranje kinderfiets Sapria, lederen jas, rood-bruine damesfiets, gouden arm bandje met naamplaatje, zwarte porte monnee met rode strepen met inhoud, Eurochequekaart Amro Bank Tholen, groene damesfiets, rood-witte shawl, portefeuille met inhoud, bloedkoralen armband, gele driewieler, rond dames horloge met Romeinse cijfers, wieldop Ford Escort, oranje jongensfiets met hoog stuur, bruine Marokkaanse porte monnee met inhoud. Beroepen De Hervormde Gemeente van Oud-Vossemeer heeft een beroep uitge bracht op ds. A. van Wijngaarden uit Waverveen. De kerkeraad wacht uiter lijk 11 oktober zijn beslissing af. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboren: Abraham Jacobus z.v. C'arolus Hommel en J.C.M. Steijns; Liza Zorha, d.v. M.L. de Wit en C.M.A. Gruwez; Eglantine Alwara d.v. H.A. Nijpels en K.F. Antes Overleden: C'ornelis van Dijke, geb. 18-6-1903, zoon van P.C'. van Dijke en J. Weeda Vestigingen: Geertruida J.E. de Koning uit Bergen op Zoom; Hendrik B. van der Sluijs (3 pers.) uit Rotterdam; Antoon J. van Rijn (3 pers.) uit Oosterhout; Wil lem Pipping uit Leusden; Marina E.M. Oud Vossemeer Tel. 01667 - 365 adv. 1M Verkoping Vrijdagavond 8 oktober houdt de Her vormde Vrouwenvereniging "Liefde vindt werk" weer de jaarlijkse verkoping van de door de dames vervaardigde materialen, zoals brei-, borduur- en haakwerken. De verkoping wordt zater dagmiddag vervolgd. Eendrachtrijders De Eendrachtrijders hebben zaterdag middag het seizoen besloten op een nat parcours rond de boomgaard van dhr. A. Hommel. Enkele favorieten moesten wegens bandenpech opgeven, terwijl bijrijder Gerrit van Dijke wegens kramp de strijd staakte. De C-categorie reed 15 ronden van 1800 m, waarbij de over winning ging naar T. Boden uit de Wouwse Plantage. T. van Dijke uit Tholen werd zesde en D. Uijl uit Poort vliet achtste. De B-cours (20 ronden) werd een overwinning voor J. Boter- mans, Halsteren. Derde C. Schot, 7e A. van Dijke en 9e W. Duran, alle drie uit Tholen. De A-categorie (25 ronden) le verde een zege op voor C. Valkenburg uit Bergen op Zoom, H. van Dijke uit Tholen was 10e. In zaal Saparow vond de prijsuitreiking plaats, waarmee een mooi seizoen werd afgesloten. Tafeltennis Competitie Velocitas zaterdagavond se nioren: L. Vogel - P. Ridderhof 14-21, 13-21, H. Voortman - Vogel 14-21, 21-18. 17-21 G. Vis - Vogel 21-11, 21-9 Voortman - Ridderhof 4-21, 8-21. Junioren: Piet Bevelander - Lilian de Leeuw 21-3, 21-4 Hans Vogel - Jeroen Vroege 21-2, 21-3 Hans Polderman - Rian de Leeuw 21-6, 21-13 Jan Bies heuvel - Karin Tholenaar 21-11, 21-10 Edo Voortman - Annemarie Timmer mans 2-21, 9-21 Bart Voortman - Rian Quist 5-21, 12-21 Jan Willem Slager - Annelies Quist 15-21, 10-21 Hans Vogel - Lilian de Leeuw 21-3, 21-3 Jan Bies heuvel - Rian de Leeuw 21-15, 21-9 Edo Voortman - Karin Tholenaar 4-21, 9-21 Bart Voortman - Annemarie Timmer mans 13-21, 13-21 Annelies Quist - Rian Quist 15-21, 17-21 Jan Vogel - Jan Jan sen 21-7, 21-17 Piet Bevelander - Jan Jansen 21-10, 21-4 Hans Polderman - Jan Jansen 21-11, 21-17. Biljarten De Treffers: Hoogste serie 16 C. Bur gers, F. Hommel Mzn - P. de Leeuw 0-2, C. Burgers - J. de Reus 2-0. B. den Hol lander - L.. van Wezel 2-0, M. Lindhout - P. Vis 2-0, J. Etienne - A. Goosens 2-0, H. Hommel - G. Havermans 2-0. Nooit Gedacht: Kortste partij 14, beste gemiddelde 3.85 W. Saparow, hoogste serie 18 W. Heijboer - P. Steijns 2-0, W. Saparow - A. Goedegebuure 2-0, M. Goedegebuure - M. van Hees 0-2, A. v.d.Zande-J. Burgers0-2, J. Burgers-J. Geuze 0-2, J. Geuze - J. van Meer 2-0; B-team M. Hendrikse - F. Zwegers 2-0, D. Hendrikse - P. van Treijen 0-2, J. de Klerck - J. van Meer 0-2, P. van Treijen - M. Hendrikse 0-2. Krijt op Tijd: Nieuw clubrecord ,C. Wessels, die in 6 punten met een ge middelde van maar liefst 8.67 won van J. van Daalen. Hoogste serie 28. J. Schet- ters - F. Hommel Jzn 0-2, H. van Daalen - D. Polderman 0-2, A. Goudzwaard - M. Goudzwaard 0-2, A. Boer - A. Douw jr. 0-2, C.'.Wessels - J. van Daalen 2-0, G. Meinheere - A. Aarnoudse 0-2, J. Rijs- tenbil - M. v.d. Logt 0-2, W. de Leeuw - T. Schot 0-2, A. Verhees Czn - A. Hom mel Fzn 0-2, H.J.M. Vaders - M. Mosch 2-0, A. van Daalen - M. Voormeulen 0-2, H. Zeeman - J. Hommel 2-0, J. Kruf - J. Potappel 0-2, F. Hommel Abrzn - I. Berkey 0-2. De Poedelaars: A. van Poortvliet - P. Moerland 0-2. J. van Gorsel - A.W. Be velander 2-0. J. Konings - J. Heijboer 2-0. L-. Klippel - A. Heijboer 2-0. P. van Gastel - P. Timmermans 0-2. R. Pipping - K. Plandsoen 2-0. Zangkoor dertig jaar Het Chr. Gemengd Koor heeft zaterda gavond in De Vossenkuil z'n dertigjarig bestaan gevierd. Voorzitter A. Geertse kon een redelijk aantal belangstellenden begroeten onder wie de voormalige predikant ds. G.J. Voortman met echt genote. De voorzitter blikte nog even terug en was verheugd dat oprichter A. Gunst nog steeds lid van het koor is. Ook dirigent A. Ridderhof en zijn echtgenote waren er vanaf het begin bij. De voorzitter prees de dirigent voor zijn inzqt. Het was niet altijd gemakkelijk de leden te motiveren de repetities te be zoeken, maar dhr. Ridderhof slaagde er steeds wonderwel in. Voor die inspan ningen kreeg hij zaterdagavond bloe men. Vervolgens trad Crescendo Poortvliet op, waarbij Gez. 136 1 en 3 het op eningslied was. Het jubilerende koor vervolgde met Mijn Herder is de Here GóÜ, Wat vlied of bezwijkt, Ps. 33 en King all glorious. Crescendo wisselde daarna weer af met Heer in de hemel. Jubilate Deo, Onze Vader, O stad van ^God en U zij de glorie. Na de koffiepauze zong het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. mevr. J. Droo- gers-Vogel Zing met ons mee. All over the world, Ps. 150, Er is een Heer, Komt tot het feest, Heer ik kom tot U, Kijk eens om je heen, Dag en nacht, So light up the fire en Prijst zijn Naam. Marjan Douw feliciteerde het jubilerende koor en bood een enveloppe met inhoud aan, wat ook werd gedaan door dhr. Pleune van Crescendo. De slotzang was van Gez. 150 1 en 2. Voorzitter Geertse sprak een dankwoord, waarna de leden nog genoten van een gezellige koffieta fel. Start NKV Vrouwenbond De vrouwenbond van het NKV heetl J dinsdagavond het winterseizoen geo pend. Voorzitster mevr. J. Boogaart-A- dams was tevreden over de goede op komst. Namens het hoofdbestuur sprak mevr. L.angenberg over het wel en wee van de vrouwenorganisatie. Zij bracht naar voren dat de vernieuwingen die zich vooral op kerkelijk gebied voor doen. ook niet aan de Vrouwenbond voorbij gaan. Hoewel er veel nieuws aan de horizon is, is een gebed op z'n tijd toch nog wel gewenst. Dit dient niet naar de achtergrond geschoven te worden, vond mevr. L.angenberg. Daarna volgde een gezellige quiz. De presidente bood het hoofdbestuur slid nog een plant aan. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: L.euntje Cornelia d.v. J.C. Vroegop en A.P. op den Brouw; Ad- riaan Hendrik z.v. J.J. van 't Hof en M.J. Stoutjesdijk; Maartje d.v. K. van Duijn en M. Kersbergen Overleden: Adriaan Dorst, geb. 16-10-1898, geh. gew. met M. Biene Huwelijken: Adriaan Fase geb. 4-2-1949 en Dina C'. Burgers, geb. 28-5-1956; Adriaan Gunter geb. 12-4-1942 en Ja coba van der Jagt 2-2-1949; Marinus Ketting geb. 9-1-1956 en Helena van Tiggele uit Poortvliet geb. 19-7-1955; Matheus J. van der Graaf geb. 16-6-1955 en Helena van de Velde uit Sint Phi- lipsland geb. 13-2-1956 Vestigingen: Helena van der Graaf-van de Velde uit Sint Philipsland; J. Kor- stanje (5 pers.) uit 's-Gravenpolder; Hendrik van Maaren (3 pers.) uit Dordrecht; Maria E. Scherpenisse- Lammerts uit Amsterdam; Helena G. Ketting-van Tiggele uit Poortvliet; Janna Dorst uit Stavenisse Vertrekken: Martina J.P.C. Rovers-1 ettero naar Groot-Brittannië; Pieter den Engelsman naar Goes; Sonja W.N. Leune naar Sliedrecht; Jacoba Boogaard naar Arnhem; Simon Scher- penisse (4 pers.) naar Dordrecht; Fre- derik Korten (3 pers.) naar Oud-Vosse- meer vertentie IM Benoemingen Per 1 oktober is mej. L.J. Almekinders uit Goes benoemd als leidster aan de Chr. kleuterschool. Zij volgt mevr. F. Burgers-Reijngoudt op. Mej. I. Goedegebuure a.d.dt, pas afges tudeerd als dietiste is per 1 oktober be noemd als kooister in het bejaardencen trum de Schutse. Zij volgt kok P. Ketting op. Sommigen kunnen veel Het was, zo constateerden de platte landsvrouwen dinsdagavond in de Gouden L.eeuw, geweldig wat mevr. Veenendaal uit Tholen kon laten zien aan verschillende handwerktechnieken, het ene was al mooier dan het andere en ze kreeg volop waardering bij de dames, die er gewoonlijk toch ook wel iets van weten. Mevr. van Veenendaal bleek heel wat te kunnen verwerken, van het geven van cursussen tot het zelf vervaardigen van uiterst fijn handwerk. De voorbeel den maakten meerderen enthousiast een cursus te volgen, die in januari zal star- ten. Die voorlichting op het gebied van de handwerktechnieken vormde het eerste deel van de avond. Daarna werd het winterprogramma besproken. De ei landcommissie bleek te hebben beslist dat elke afdeling dit jaar voor zijn eigen kerstbijeenkomst zal zorgen. Diverse andere mogelijkheden kwamen aan de orde om het winterseizoen weer vol te maken. Presidente mevr. Boogaard-Bo- lier was erkentelijk voor de opkomst, discussie en de inbreng van mevr. van Veenendaal. Drie auto's total loss- Maandagmiddag omstreeks vier uur heeft zich een botsing voorgedaan op het kruispunt L.angeweg/Veilingweg, waarbij drie auto's waren betrokken. De voertuigen zijn vrijwel geheel vernield. Een auto van de politieverbindings- dienst, die van buiten Tholen kwam om mobilofoons e.d. te controleren, kwam uit de Veilingweg de voorrangsweg L.angeweg opgereden. Vanuit de rich ting Poortvliet naderde mevr. J. Fa- se-v.d. Griek die haar twee kinderen uit school wilde ophalen. De botsing tussen deze twee auto's was van dien aard, dat de ene wagen ook nog een aan de kant geparkeerde auto van een Rotterdam mer raakte. Deze bestuurder wachtte op een passagier en zat rustig zijn krant te lezen, toen hij plotseling wreed werd gestoord. Het was bij elkaar wel een grote ravage, maar de persoonlijke on gelukken vielen erg mee. Dr. Noteboom moest wel enkele pleisters aanbrengen, maar niemand liep ernstig letsel op. De ambtenaar van de politieverbindings- dienst moest per trein naar huis terug, terwijl ook de tweede andere persone nauto's niet meer konden rijden. Onderwijzershuwelijk Bussen vol leerlingen van de school met de bijbel togen woensdag 22 september naar Sprang-Capelle voor het huwelijk van meester Bram Kasse en juf Ina de Rooij. Na de huwelijksvoltrekking volgde de kerkelijke bevestigjurg door ds. A. de Reuver, die afgelopen zondag afscheid nam van hervormd Tholen. De School met de Bijbel kwam door dit feestelijk gebeureri niet in de proble men, want het echtpaar Kasse-de Rooij heeft zich in Sint-Annaland gevestigd. Kampeerseizoen gesloten De kampeerraad van camping Suzanne sloot zaterdag het seizoen af met een visconcours en een lampionoptocht. Het was een drukke dag voor het bestuur. De junioren en senioren hielden 's middags de laatste wedstrijd voor het viskam- pjoenschap. 's Avonds genoot de jeugd van een lampionoptocht, waarbij drie brandweerlieden in vol ornaat waren uitgerukt voor de veiligheid. Voorzitter L.ambregts uit Bergen op Zoom maakte 's avonds in de kantine de kampioenen bekend. Bij de senioren dhr. Meyvis uit Stabroek en bij de junioren Robby L.anda uit Sint-Annaland. De voorzitter herinnerde aan de vele activiteiten in het afgelopen seizoen. Er vonden niet min der dan 58 spelen plaats: van bingo tot biljarten, vissen, voetbal, oriëntatie- tochten. avondvierdaagse, kinderspelen, spuitwedstrijden en een bootreis met de gehele camping. Penningmeester B. L.ambrechts uit Ant werpen liet weten waar de guldens wa ren gebleven. Daarna kregen de bijna tweehonderd aanwezigen gelegenheid om vragen te stellen en opmerkingen te maken. Een zestal dames ging met har tige hapjes rond. Campinghouder J. L.anda dankte na mens zijn vrouw de bestuursleden voor de grote inzet en bood de dames een prachtig bloemstuk aan. Voorzitter L.ambregts dankte iedereen voor de medewerking aan dit bijzonder geslaagde seizoen 1976, in 't bijzonder de penningmeester. De aanxezigen bo den het bestuur met echtgenotes een Chinese maaltijd aan. Stavenisse Advertentie IM Collecte De P.l.T. collecte heeft in Stavenisse 96,30 opgebracht. Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: Daniël z.v. I.H.M. Schütz en R.M. Amon; Maria Cornelia d.v. A.A. van Stee en P.J. Praat; Nadia d.v. M.B. El-Hour en F. Abdelkader; Matheus Dingenus, z.v. J. Kaashoek en C.W.J. Vermeulen Overleden: Cornelia Johanna Coomans, geb. 22-8-1885, geh.gew. met J.P. Koopman; Maria Johanna Joppe geb. 18-1-1900, geh.gew. W.A. van Zetten Huwelijken: Izaak W. Oostdijk geb. 8-2-1954 en Ingrid L. Wittenberg geb. 5-2-1960; Lein van der Velde uit Tholen geb. 5-2-1953 en Roelolje MPonse, geb. 6-6-1956 Vestigingen: Willem van Beest uit Rot terdam; C'ornelis M. Slootweg uit 's- Gravenhage; C'ornelis J. Bakker (3 pers.) uit Bergen op Zoom; Adriana J. Hoek-Anker uit Katwijk; Johannes M. Vroegop (2 pers.) uit Middelburg; Ant- honie A. van Stee uit Vlissingen; Ad rianus J.M. Mathijsen (2 pers.) uit Poortugaal; Nicolaas van Gerven (6 pers.) uit België; Adrianus G.M. Leemreijze uit Buren Vertrekken: Pietra C'. Koopman naar Breda: Lamberdina B.M.M. naar Wouwse Plantage; Jan W. van Gorsel naar Utrecht; Wilhelmina L. Rk^ijk naar Sliedrecht; Felix C'.L.A.J. D^ftck (6 pers.) naar Bergen op Zoom; Jan L. Dane (2 pers.) naar Sluiskil; Roelolje M. van de Velde-Ponse naar Tholen; Leonardus Coopmans (4 pers.) naar Scherpenisse HERHALING UITSLAG LOTERIJ VER. JEUGDWERK 1327 - 1321 - 708 - 634 - 840 - 1333 - 586 - 658 - 908 Na 31 oktober 1976 zijn deze plozen vervallen, Af te halen bij: Hr. J.C. v.d. Putten W. Churchillstraat 17 St. Maartensdijk ^A3vënëntï^M het goed naar hun zin in Sint-Maar- tenshof. Het zal hen morgen, wanneer het gouden huwelijksfeest met de vier kinderen, 14 kleinkinderen en 3 achter kleinkinderen wordt gevierd, zeker niet aan belangstelling ontbreken, 's Avonds is er in SintMaartenshof vanaf 7 uur re ceptie. Jeugdwerk van start De Vereniging Jeugdwerk start woens dag 6 oktober met de wekelijkse instuif in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat. Kinderen vanaf zes jaar zijn welkom. Maandag 11 okto ber is er voor meisjes van 6-8 jaar een handwerkclub van 18.30 tot 19.30 u. Vanaf negen jaar kan men er terecht van 19.30 tot 20.30 u. Voor de ouderen is er elke derde vrijdagavond van de maand een disco-avond. Overigens moet men voor dit alles wel een lidmaatschaps kaart hebben, die vanaf 1 oktober bij mevr. Slootweg, Tulpstraat 14 te krijgen is. Gevonden Bij de rijkspolitie, telefoon 2444, zijn inlichtingen te krijgen over een gevon den zilveren armband met drie bedelt jes. Verloren is een gouden schakelband met gouden vijfje, portefeuille met ken tekenbewijs, geld en giropas. De Bidon Door het regenachtige weer trok de 73 km rit van de Bidon zondagmorgen maar veertien fietsers. Via de Krabben- kreekdam ging het naar Kruisland waarna men 11.50 u. terug was. Zon dagmorgen negen uur 70 km naar Din- teloord. Oosterscheldevissers Zaterdag 25 sept. vervisten de Ooster scheldevissers de zesde wedstrijd voor het verenigingskampioenschap. Er was een matige vangst. Heren: 1. L.. Bos 101 punten 2. K. Bogers 103; 3. Job Lindhout 101; 4. J. Keur 98; 5. M. Smits 97; 6. A. L.uytgaarden 97; 7. G. Madereel 95; 8. Fr. v. Beveren 94; 9. J. Doorn 94; 10. W. van Dijke 88. Dames: 1. Mevr. Jansen 96; 2. Mevr. Vroegop-Kloet 94; 3. Mevr. Vermaas 88; 4. Mevr. De Hooge 88; 5. Mevr. Lindhout-Houke 81. Junioren: 1. Mej. Cobie Lindhout 95; 2. Arie Bogers 94; 3. Jan Scherpenisse 81; 4. Nel o.d. Brouw 81; 5. Arie Jansen 81. Met nog één wedstrijd te vissen is de stand voor het verenigingskampioen schap als volgt: Heren: 1. W. van Dijke 458 p.; 2. W. Smelt 439; 3. G. Voshol 422; 4. J. Doorn 419; 5. J. Keur 418; 6. Fr. v. Beveren 402; 7. F. Bout 401; 8. Iz. L.indhout Ph.zn. 401; 9. H. Vermaas 399; 10. E. Eringaard en L. Menheere 394. Dames: 1. Mevr. Jansen 395 p. 2. Mevr. Vermaas 388; 3. Mevr. Knuist 372; 4. Mevr. de Hooge 354; 5. Mevr. v.d. Ree 349; 6. Mevr. Vroegop-Kloet 344; 7. Mevr. Lindhout-Houke 319; 8. Mevr. Weggemans 293; 9. Mevr. van Ham 276; 10. Mevr. L.indhout-Vermeulen 271. Junioren: 1. Johnie Dane 392 p. 2. Remi L.indhout 385; 3. Nel o.d. Brouw 379; 4. Arie Bogers 374; 5. Bert Koopman 371; 6. Frans Ponse 367; 7. Jan Scherpenisse 363; 8. Arie Jansen 358; 9. Johnie Neele 355; 10. Corné Stoutjesdijk 351. Zaterdag 2 oktober is de laatste weds trijd voor de vrije jeugdkompetitie van 8.30-11.30 uur. De prijsuitreiking is 's avonds om half acht in het Dorpshuis te Stavenisse waar wethouder van sportzaken C.J. Moer land de ereprijzen zal overhandigen. Na de prijsuitreiking is er voor alle liefheb bers bingo. Prijs voor een goede hond De heer W. van Oudenaren won zater dag te Amsterdam een fraaie standaard als prijs van de door de Vereniging van Fokkers en L.iefhebbers van Duitse Herders georganiseerde proeven. Het ging om de proef uithoudingsvermogen u.v., waarbij de opdracht was 20 km. fietsen door het drukke stadsverkeer met de hond en verder nog een 100 meter appèl plus apport met hindernissprin- gen. Zijn teef Tekla van Olerbi deed het uitstekend. Vals alarm In de nacht van zaterdag op dzondag om kwart over een ging de sirene bij tim merfabriek de Pluumpot. Eigenaar en even later ook de politie waren snel ter plaatse, maar konden niets anders on tdekken dan dat de alarminstallatie op de een of andere manier in werking was getreden. Gouden bruiloft Vandaag viert het echtpaar J.Bos en K.A. BosSchipper zijn gouden bruiloft in Sint-Maartenshof. De bruidegom werd op 24 oktober 1901 in Stavenisse geboren en de bruid op 7 januari 1903 in Poortvlaiet. Voor beiden was het al vroeg werken geblazen. Dhr. Bos begon als jeugdig koewachter in de zomer, zo dat hij in de winter naar school kon. Hij werkte verder bij landZbouwer D. Dorst en ruim twintig jaar bij de fam. G. Ge luk. De laatste jaren voor zijn pensione ring werkte dhr. Bos in Rotterdam. Ook mevr. Bos heeft nog vele herinneringen aan de slechte tijd. De vier kinderen werden uitbesteed om op het land mee te verdienen voor het gezin. Bij wer kloosheid moest van 7,20 steun wor den rond gekomen. Na een wachttijd van ongeveer vier jaar woont het echtpaar Bos sinds kort in het bejaardencentrum Sint-Maartenshof, na tevoren in een bejaardenwoning aan de M.A. de Ruijterstraat te hebben ge woond. Hoewel beiden het rustig aan moeten doen vanwege de klachten van de oude dag, hebben dhr. en mevr. Bos Burgerlijke stand Loop der bevolking in de maand juli Geboorten: Marina Geertruida d.v. A.C. v.d. Werf en M.J. Ligtendag; Johanna Elisabeth d.v. C.A. Jansen en W.J. van Houdt Huwelijken: Marinus C'. Andriesse, geb. 3-4-1954 en Martina P. Klippel uit Sta venisse geb. 3-10-1955 Vestigingen: Jacoba van Oosterwijk- Slootman uit Eindhoven; Geurt J. Pleune uit Leusden; Johannes A.J.L. Warnas (3 pers.) uit Spijkenisse;, Leonardus Coopmans (4 pers.) uit Sint Maartensdijk Enkel gebroken De heer M. Andriesse kwam fietsend in botsing met mevr. M. Giljam-Quaak. Laatstgenoemde kwam met de schrik vrij, maar dé heer Andriesse brak zijn enkel. Hij kon na gipsverband en ver- i dere behandeling in L.ievensberg weer naar huis. Zeeuwse collecte j Leden van de Plattelandsvrouwen en Hervormde Vrouwenvereniging hebben i 351,96 gecollecteerd voor de Zeeuwse collecte. Met dank. j Geslaagd Te Gouda slaagde Arie Duine voor tweede monteur Gawalo-installatie en dakbedekkingstechniek. Oriëntatierit "Samen Sterk" Om 2 uur startte de traditionele oriën tatierit van de Middenstandsvereniging "Samen Sterk". Enthousiast gingen de ongeveer dertig deelnemers vanaf het Holland Huis onder goede weersoms tandigheden op pad. De rit was uitgezet door de heer Mennes uit Halsteren met assistentie van Greetje Hage uit Bergen op Zoom. Ze doen dit al verschillende jaren voor de middenstandsvereniging en ook nu weer zaten er de nodige voe tangels en klemmen in verwerkt. Toch werd de rit door alle deelnemers vol bracht en daarover geanimeerd gedis cussieerd. De eerste prijs won de heer v.d. Berg uit Steenbergen die een flinke levensmiddelenmand mee kon nemen. De poedelprijs was voor de heer Mees uit Oud-Vossemeer, een fles drank. Het merendeel van de prijzen was door de middenstand beschikbaar gesteld. Vijfde bekerwedstrijd Zaterdag 25 sept. verviste "De Zee baars" haar 5e bekerwedstrijd. De uitslag: 1. L..M. Baay, Bergen op Zoom 2375 pnt. 2. A. Hoogesteger. Halsteren 1430 pnt. 3. A. Deurloo, St. Maartensdijk 1200 p. 4. J. de Rijke. St. THOLEN NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. C. Evers 6.30 u. ds. W. van Gorsel GEREF. KERK 10.00 en 17.00 u. ds. D. van der Meulen. Wassenaar CHR. GEREF. KERK 10.00 en 18.30 u. L.eesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. ds. Hofmann. Bergen op Zoom NED. PROT. BOND 10.45 u. ds. H.N. Bierman. Breda GEREF. GEMEENTE 10.00 en 18.30 u. ds. G. Mouw 14.30 u. L.eesdienst R.K. KERK za. 19.00 u. H. Mis zo. 10.00 u. H. Mis OUD VOSSEMEER NED. HERV. KERK 10.00 u. Dhr. A. de Jong, Hoogerheide 18.30 u. Ds. G.H. Abma. Poortvliet GEREF. KERK 10.00 en 15.00 u. Ds. D.J. Kaumau, Winterswijk (H.A.) CHR. GEREF. KERK 10.00, 14.30 en 18.30 u. L.eesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND 10.00, 14.30 en 18.30 u. L.eesdienst R.K. KERK za 19.00 u. H. Mis e zo 8.00 en 10.00 u. H. Mis SINT ANNALAND NED. HERV. KERK 10.00 u. ds. J. Codée 18.00 u. ds. C. Evers, L.eerbroek wo 6 okt 10.30 u. Schriftoverdenking GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. L.eesdienst GEREF. GEM. IN NEDERLAND wo. 30 sept. ds. van Gelder, Gouda zo. 9.45, 14.15 en 18.15 u. L.eesdienst STAVENISSE NED. HERV. KERK 10.00 u. L.eesdienst 18.00 u. ds. J. Blom OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.00 u. L.eesdienst dinsdag 5 oktober om half acht ds H. Wiltink uit Doetinchem. SINT MAARTENSDIJK NED. HERV. KERK 9.30 en 14.30 u (H.D.) ds. J. Blom wo 6 okt Schriftoverdenking Maartens- hof GEREF. GEM. IN NEDERLAND 9.30, 14.00 en 18.30 u. L.eesdienst OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.00 en 18.30 u. L.eesdienst NED. HERV. B.W.I.W. 10.00 u. Dhr. J. Kloos 19.00 u. Ds. J.H. Renting R.K. KERK za 2 okt. H. Mis in Haestinge SCHERPENISSE NED. HERV. KERK 9.30 u. ds. H. Harkema 14.30 u. Eerw.hr. C.J. Kesting GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. L.eesdienst ma. 4 okt 19.30 u. ds. G. Mouw (bids tond) POORTVLIET NED. HERV. KERK 10.00 en 17.30 u. ds. G.H. Abma GEREF. KERK 10.00 en 14.30 u. Ds. D. Verweij, Drie bergen GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. Leesdienst vrij. 8 okt. 19.30 u. ds. G. Mouw Tholen (bidstond) SINT PHILIPSLAND NED. HERV. KERK 9.30 u. 14.30 u. Ds. H. Harkema GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.00 u. St. Kattenberg, Krimpen a/d IJssel do. 7 okt. 19.30 as. G. Mouw, Tholen (bidstond) OUD GEREF. GEMEENTE 9.30, 14.30 en 18.30 u. Ds. L. Gebraad ANNA JACOBA POLDER GEREF. KERK 10.45 en 17.00 u. Ds. van den Meulen WEEKENDDIENSTEN ARTSEN Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Scherpenisse (pat. dr. Padt) dr. A.W.A. de Looze, Oud-Vossemeer. Tel. 01667-400 Sint-Annaland, St. Maartensdijk, Sta venisse en Scherpenisse(pat. dr. v.d. Bel) Dr. van der Bel, Sint-Maartensdijk tel. 01666-2400 Sint-Philipsland en Nieuw-Vossemeer Dr. Menger, Sint-Philipsland tel. 01677-500 WIJKVERPLEEGSTERS Tholen, Oud-Vossemeer, Poortvliet en Sint-Phi lipsland Zr. Uijl. Tholen, tel. 01660-2620 Sint-Annaland, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Stavenisse Zr. Timmermans, Oud-Vossemeer tel.: 01667-348 DIERENARTS Dr. A. Rinses, Provincialeweg 2. Scher penisse, tel. 01666-2596. Spr.u. vr. 18.30-19.00 u za 8.30-9.30 u ALARMNUMMER: 0011 AMBULANCE RODE KRUIS: 01666-2954 WEEKEND AUTOHULPDIENST 01640-40888 KAMER VAN KOOPHANDEL Zitdagen elke 2e en 4e maandag van de maand van 9-12 u gemeentehuis Sint- Maartensdijk STORINGEN ENERGIE Verbruikers P.Z.E.M. 01660-2350. Bui ten kantooruren 01184-19191 HOOGWATERSTANDEN van 1 okt. t/m 7 okt. vrijdag I 9.10-21.52 zaterdag 2 10.32-23.21 zondag 3 12.06-00.10 maandag 4 0.47-13.21 dinsdag5 1.51-14.16 woensdag 6 2.39-14.56 donderdag 7 3.20-15.33 Maartensdijk 1100 p. 5. J. Quist, Anna Jacobapolder 1070 p. 6. S.L.. Schot, Tholen 1000 p. 7. C. Bolier, Scherpenisse 940 p. 8. Mevr. M. Bijl Scherpenisse 795 p. 9. C. Tichem Scherpenisse 790 p. 10. M. Bijl, Scherpenisse 745 p. Het klassement na 5 wedstrijden is als volgt: Algemeen klassement: l .J. Quist. Anna Jacobapolder 384 pnt. 2. Chr. v. Aart. Halsteren 383 pnt. 3. A. v. Aart. Halste ren 376 pnt. 4. A. Hoogesteger. Halste-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 2