lërhorst it lijp VOETBAL SCHAAKSIMULTAAN 9 OKTOBER Afgelopen weekend boekten elftallen uit de streek 28 punten uit 22 wedstrijden MANTELS EN REGENMANTELS VOL LEY BAL Donderdag 23 september 1976 EENDRACHTBODE 9 Gelukkige won Smerdiek kwam niet tot scoren Weinig scorings mogelijkheden bij Kapelle - Tholense Boys Vosmeer zes uit drie SPS aanvallend zonder doelpunten Smerdiek 2 gaf voorsprong prijs Vosmeer 2 hield winstpunt over Smerdiek 3 reuze produktief Beter resultaat dan voetbal bij Stavenisse WHS 3 volle buit Noad haalde er een punt uit SPS 2 gelouterde zege Stavenisse 2 kreeg geen tegenstand WHS 4 op dreef Vosmeer 3 haalde het net niet Routine bracht winst i£l Vosmeer is thans leider in de vierde klasse Geen puntenwinst voor WHS en Tholense Boys, een gelijkspel voor Smerdiek en wel de volle buit voor Vosmeer in successie was het resultaat bij de topelftallen in het afgelopen weekend. Voor tweede klasser WHS is dat puntenaantal tot dusver nog heel mager met 1 uit 3 wedstrijden. Krachtsverschil kwam nog nauwelijks openbaar, het verlies bleef beperkt tot telkens maar een verschil van 1 doelpunt, maar in dit nog prille begin bengelt men ondertussen toch wel onderaan de ranglijst van de landelijke tweede klas. Daarentegen lijkt Vosmeer weer alle papieren te verzamelen om het vierde klasseschap tot een jaar te beperken. Niet omdat men nog overloopt van produktiviteit, maar wel omdat men qua voetbal de tegenstander tot dusver veelal de baas is en dat net voldoende in doelpunten kan uitdrukken. Smerdiek schijnt ook dit jaar het probleem te prolongeren van het vooraan niet te kunnen afmaken, wat achterin en op het middenveld wel gepresteerd kan worden. Voor Tholense Boys, dat zaterdag weliswaar verloor van het in deze afdeling leidende Kapelle lijkt de hemel onbewolkt om zich in de vierde klas te handhaven, hoe vroeg het ook nog is. De Tholense reserves begonnen goed, maar een eerste wedstrijd kan nog nauwelijks leidraad zijn. De Smerdiekse reserves lijken moeilijker dan vorig jaar de kopgroep te kunnen bereiken. Men zit er althans na 3 wedstrijden nog naast. SPS boekte geen onverdienstelijk resultaat, want Beatrix is ook in uitwedstrijden geen gemakkelijke. Stavenisse kreeg volop wat het toekwam en voor Noad was het gelijk spel een voldoende weergave van het wedstrijdbeeld. De lagere elftallen hebben aardig wat punten verzameld, al lukte het bij Vosmeer 2 maar ten dele, maar wel bij Vosmeer 4, bij WHS 3 en 4, bij Tholense Boys 3 - 4 en 5, bij Stavenisse 2 en bij Smerdiek 3. Voorzover wedstrijdleiders of secretarissen ons maandag schriftelijk een samenvat ting hebben doen toekomen of telefonisch contact van onze kant mogelijk was, volgen hieronder wedstrijdindrukken. Zonder die medewerking is dat niet doenbaar, met die informatie zal men ook het eigen elftal terugvinden onder die samenvattingen. In de waterige wedstrijd Rijsoord - WHS heeft de meest gelukkige gewonnen. Voor de kijkers een vrij saai beeld van 22 knokkers op een spekglad veld. Alleen het laatste kwartier, nadat Rijsoord dat ene doelpunt had gemaakt, kwam er meer leven in de brouwerij. Er leek voor dat ene doelpunt trouwens ook weinig gevaar te bestaan. Bij een Rijsoord aanval kwam de bal wat hoog binnen de zestien meter lijnen, maar alle tegenstanders hadden een WHS bewa ker. Sjaak Stip was echter langer dan Han van Vossen en het knikje dat de Rijsoord aanvaller gaf was precies vol doende om de bal over de handen van keeper Wim Fase in het net te zien rol len. Een WHS keeper die meer nat van de regen dan van het werk was gewor den. Daarentegen had de Rijsoord doelman zijn handen nogal eens kunnen warmen, maar hij deed het bekwaam. Het geluk van het Rijsoord-knikje ont brak WHS geheel en dat vooral in het laatste kwartier, toen Nico Hage prima inkopte, maar de uitglijdende keeper het geluk had de bal nog met de vingertop pen weg te werken. Rijsoord behoort thans tot de top op de ranglijst, maar kon dat via het voetbal tegen de groen-witten niet waar maken. Integendeel, de WHS-ers domineerden in teclyiiek, maar niet in produktiviteit. In werklust deed men nauwelijks voor elkaar onder. De thuisclub moest het in de laatste fase van de strijd wel hebben van de harde tackle om de winst thuis te kunnen houden. Een kwartier voor tijd maakte Piet de Koster plaats voor Rien Fase en werd de nu weer meespelende Theo Fase nog gemachtigd op te trek ken. Er kwam ook wel een offensief uit, maar het net trilde niet en dat betekende bij het eindsignaal, dat de Sint Anna- landse formatie uit de drie gespeelde competitiewedstrijden nog maar 1 punt veroverde en daarom tot de hekkenslui ters behoort in deze prille competi- tie fase Nw.Lekkerland 3 2 1 05 6-1 Rijsoord 3 2 1 0 5 4-2 's-Gravenzandse SV 3 1 2 0 4 5-4 Katwijk 3 1 2 0 4 6-5 Lyra 3 1113 7-4 Arnemuiden 3 1113 5-4 ASWH 3 1113 5-6 SSS 2 10123-1 GVVV 2 0 2 0 2 2-2 PPSC 3 0 2 1 2 3-4 DOSC 2 0 1111-5 WHS 3 0 12 13-5 SIZO 3 0 12 11-8 Het doelpunten maken gaat bij WHS niet van een leien dakje, maar wil even min vlotten bij Smerdiek. Het was het grootste euvel tijdens de eerste helft in de ontmoeting Smerdiek - AZVV. Een wedstrijd met twee gezichten. Smerdiek ging goed van start en het zette de Axelse elf onder druk. Er kwamen doelrijpe kansen, maar wat al jaren bij Smerdiek wringt is het afmaken van de kansen. Men vond in het veld elkaar gemakkelijk, speelde de bal goed door en ook die goede eigenschap is niet van vandaag of gisteren, maar zodra het AZVV doel opdook was het Smerdiekse gevaar geweken. Het beslissende schot bleef achterwege of men treuzelde zo lang, dat een defensie zich weer kon herstellen. Toch geen onaantrekkelijk kijkspel voor hen, die de regen trotseerden. Een aan trekkelijke eerste helft met twee hard werkende ploegen en een technisch wat vaardiger Smerdiek. Na de thee was dat krek omgekeerd. AZVV drong nu meer aan en de blauwen moesten terug, maar bleven wel overeind. In het doel verving Bijl op uitstekende wijze de geblesseerde Jan Guiljam. In die tweede helft werd ook Sjaak van Vossen nog vervangen door Ad van de Hoek met de gedachte het weer op de aanval te kunnen gooien en daarbij nog eens.te kunnen profiteren van een goede kopstoot of schot van de stevige Van de Hoek. Ook dat kwam er niet uit, want in die fase bleef AZVV toch wat sterker en had de Smerdiekse defensie veelal de handen vol om gevaar te keren dan om veel aan opbouw te kunnen denken. Met de 0-0 waren tenslotte dan ook beide partijen wel tevreden, al bleef bij Smerdiek wel het spook achter van de onproduktiviteit, terwijl het veldspel beter is dan vorig seizoen. Het gaat om het doelpunten maken en dan kan Smerdiek dit seizoen nog flinke ogen gooien. Komt dat er niet uit, dan zou het tenslotte nog onnodig zwaar kunnen zijn. In de partij was er goede leiding van arbiter Kees Heijboer. Zaamslag 2 2 0 0 4 3-1 AZVV 2 1 1 03 4-1 Hoek 1 1 0 0 2 3-0 Zwaluwse Boys 2 10 12 2-2 Smerdiek 10 10 10-0 Krabbendijke 20 1111-2 Wit Zwart 2 0 1112-5 Kloetinge 00 0 0 0 0-0 PTT-Breda 100 100-1 Yerseke 10 0 10 0-3 Invaller scheidsrechter Kraak, die later goede leiding zou geven vond het zater dagmiddag om half drie te nat om te gaan voetballen. Het regende wat je noemt pijpestelen en als het om drie uur niet ongeveer droog zou zijn, wilde de arbiter de wedstrijd helemaal afgelasten. Gelukkig was het even voor drieën droog en dat breef het ook bij de aan trekkelijke partij voetbal, die werd ge toond in het Zuid Bevelandse. De gasten namen aanvankelijk een overwicht, maar de scoringskansen bleken overi gens aan beide kanten, zeer gering. Dat had vanuit de tweede lijn wat meer moeten gebeuren, maar dat bleef uit. De Thoolse voorhoede had bovendien het nadeel in lengte tekort te komen tegen over de Kapelse defensie. Het Thoolse winstpunt was echter de inzet, al was het na 45 minuten nog dubbelblank. In de tweede helft begon de thuisclub meer te domineren en Kapelle pro beerde wel vanuit de tweede lijn te schieten, wat gevaarlijke situaties ople verde. Toch bleef de Thoolse defensie staande en daarvan vormde doelman Van de Aarsen een goede sluitpost. Het scheen dubbel blank te blijven en niemand had daar onvrede mee. Toen echter Hopman bij de Thoolse elf ge blesseerd het veld moest ruimen, was men even uit het ritme en 10 minuten voor het eindsignaal werd een vrije trap juist buiten het strafschopgebied de Tholenaren fataal. Jan Kees Zegers schoot de bal niet onhoudbaar in, maar het leer bereikte toch het Thoolse doel via de handen van de keeper: 1-0. Het was meer dan Kapelle verdiende, maar doelpunten blijven beslissend. Duidelijk is wel, dat Tholense Boys zich niet erg bezorgd behoeft te maken om in deze vierde klasse een behoorlijk figuur te kunnen slaan. Iets daarvan werd in de wedstrijd tegen leider Kapelle duidelijk. Kapelle 2 2 0 0 4 4-0 Bruse Boys 2 1 1 0 3 3-0 Nieuwland 1 1 0 0 2 4-0 Serooskerke 1 1 0 0 2 3-0 Tholense Boys 2 10 12 1-1 Sluis 2 10 12 2-3 Wolfaartsdijk 10 10 10-0 Terneuzense Boys 000 00 0-0 Rillandia 2 0 0 2 0 0-4 BWR 3 0 0 3 0 0-9 Met de derde zege in successie zit Vos meer al meteen in de running ook al is het een nog pril competitiebegin. Over igens was het tegen Kaaijse Boys geen hoogstaande partij onder wel bijzonder goede weersomstandigheden. Beide elf tallen deden in sterkte vrijwel niet voor elkaar onder en aan beide kanten bleek de defensie het beste deel van de ploeg. Het eerste kwartier liet Vosmeer de gas ten wat komen en het is wel goed de kat even uit de boom te kijken, zich ook wat wedstrijdritme te veroveren, maar het rustig beginnen kan ook wel eens een snel gevaar betekenen. Na tien minuten kwam dat gevaar ook voor het doel van Henk van Daalen. Bram van der Zande verspeelde de bal op het middenveld en de voorzet van de tegenpartij in de vrije ruimte werd maar nauwelijks door aan valler Roks gemist. Vijf minuten later brak Kaaijse Boys op links gevaarlijk 'N ZEER GROTE KOLLEKTIE U slaagt bij... Kremerstraat 11-13 Bergen op Zoom advertentie IM. door, maar de 16-jarige Vosmeer junior Haverkamp kon nog juist naast het ei gen doel koppen. Vosmeer wakker ge schud ging er wat meer aantrekken en in de 22ste minuut ontstond daaruit een eerste reële scoringskans. Gabi Haver- mans verraste doelman De Keyzer met een afstandsschot. Het werd nog net corner. Hans Vaders had even later vo lop mogelijkheden, maar kopte de bal wel langs de doelman, maar toch te zacht om een nog toegesnelde verdedi ger te kunnen beletten de bal van de lijn te halen. Zeven minuten voor rust weer een mogelijkheid voor Hans Vaders. Zijn kopbal uit een voorzet van Wim Heijboer ging juist over. André Aarnoudse bracht nog gevaar voor Vos meer, toen hij te zacht naar zijn keeper terugspeelde. Doelman Van Daalen kon schoppend redding brengen en een af standsschot van Adrie Roks ging net naast het Vosmeerse doel. Iedereen dacht al aan de thee, toen bij een Vos meerse aanval een verdediger van &e gasten binnen de 16 meter hands maakte. De arbiter kende geen pardon en toen Kees Timmermans ook niet: 1-0. De tweede helft werd het vooral middenveldspel. Gabi Havermans ver scheen nog wel alleen voor de keeper na een lob, maar meer dan een corner hield hij er niet aan over. Ook blokkeerde doelman Keijzers een schot van Hans Vaders, die zich maar een enkele keer aan bewaking kon onttrekken. Onmid dellijk daarna moest Henk van Daalen weer handelen, want de tweede jeugdspeler bij de bezoekers Gillese schoot van dichtbij hard in. Bij het vor deren van de wedstrijd bleek de Vos meerse conditie beter en de bezoekers moesten vaak terug of poogden met de buitenspelval gevaar te keren. Hans Va ders brak nog door op links, maar zijn lob over de doelman ging ook juist over de lat. Toen een beweeglijke Wim van Dijke bij een doorbraak in de tang werd genomen kwam de tweede strafschop. Opnieuw velde Kees Timmermans het vonnis en daarmee was het voor Kaaijse Boys een bekeken zaak: Vosmeer won met 2-0 via 2 strafschoppen. Vosmeer 3 3 0 0 6 5-1 DIOZ 3 2 106 7-1 Halsteren 3 12 0 4 5-3 Alliance 3 2 0 1 4 4-4 DIVO 2 1 1 0 3 4-3 MOC '17 3 1 1 1 3 3-4 SC Kruisland 3 10 2 2 3-6 RSV 10 10 11-1 Zeeland Sport 20 1 1 1 1-2 Oudemolen 3 0 12 1 1-3 Hoeven 3 0 12 1 6-8 Kaaise Boys 3 0 12 1 4-8 Veel nattigheid, ook veel gladheid, zoals elk elftal het zaterdag rond 3 uur be leefde heeft het thuisspelend SPS in de eerste competitiewedstrijd mogelijk het winnend doelpunt gekost. Een in verge lijking met vorig jaar nog aan kracht gewonnen Beatrix uit Den Bosch be schikte altijd en nog steeds over een goede defensie, maar de Poortvlietse combinatie was de eerste 45 minuten toch wel sterker. Voor een verdediging was het afgelopen zaterdag in zoverre wat gemakkelijker dat er in noodsitua ties weggewerkt kon worden zonder aan opbouw te denken, terwijl de aanvallers juist gedwongen waren op het gladde veld extra tijd uit te trekken om het leer onder controle te krijgen. Dat was iets te veel van het goede voor Rinus Janse. weer terug in de SPS aanval', voor Rinus van Tiggele en voor Wim Oudesluijs. die het wel met harde schoten probeerden, maar geen zuiverheid in de afvuu. kon den leggen. Zo kwam het toch vrij sterk aanvallend SPS de eerste 45 minuten niet aan doelpunten, terwijl toch vanuit het midden goed werd gestuwd en Beatrix zich vrijwel steeds op eigen helft moest bevinden. De SPS defensie kreeg het voor de thee gemakkkelijk. Daar stond Hans van Nieuwenhuijze weer onder de lat, teruggekeerd uit lagere re gionen. Oorzaak is dat Rien Anemaet nog altijd militaire dienst vervult en wat moeilijker als vast geselecteerde kan worden opgenomen. Van Nieu wenhuijze is weer volop in training en zolang de militaire dienst duurt voor Anemaet heeft eerstgenoemde zich voor de SPS top beschikbaar gesteld. Na 2 Vi jaar was ook Rien Schipper weer van de partij en hij stond een partij te verdedi gen alsof hij nooit weg was. Serien Noorddijke kreeg het voorstopperswerk en dat maakte het voor hem mogelijk nu en dan mee naar voren te gaan. In de droge tweede helft kwam de thuisclub meer in de verdrukking. Beatrix werd agressiever en een paar uitvallen werden uiterst gevaarlijk. Een buiten bereik van de SPS doelman in geschoten bal werd door de paal gekeerd en ook een aanval over rechts was der mate gevaarlijk, dat het er bij de thuis club nu vooral om ging de nul te handhaven. Het bracht in het laatste kwartier nog wat onsamenhangend voetbal en met de eindstand waren beide partijen tenslotte toch wel tevre den. Niettemin lijkt SPS dit jaar toch wat meer geheel te gaan vormen en kunnen er nog aardige partijen op de mat gebracht worden. Ondanks dat Smerdiek 2 zeker een punt verdiend had, liep men bij SSC' 2 tegen een 2-1 nederlaag aan. De bezoekers toonden behoorlijk aantrekkelijk voetbal, mhar ze lieten de kansen liggen. Ook na de 0-0 ruststand hield Smerdiek de thuisclub in de verdediging. In de vijfde minuut resulteerde dat in een doelpun. Een inzet van Cor van den Hoek werd door de SSC-keeper ge keerd, maar de terugspringende bal kon hij voortrekken, waardoor de attent meegekomen Marien Koopman het le der maar voor het intikken had: 0-1. Toen was het gebeurd met Smerdiek. Men werd zenuwachtig om de zo moei lijk verkregen voorsprong vast te hou den. Het spel was eruit. SSC, dat een uur in de verdrukking had gezeten, maakte binnen drie minuten de stand gelijk: 1-1. Smerdiek probeerde toen nog 1 punt te redden, maar ook dat streven ging vijf minuten voor het einde de mist in. De SSC-rechtsbuiten knalde van zo'n zes tien meter raak: 2-1Daarmee kregen de Smerdiekse reserves hun verdiende punt niet, maar misschien zal dat in het ver volg van de competitie nog wel eens an dersom zijn. Van de tweede Thoolse club in de re serve 3e klasse KNVB, Tholense Boys 2, kwam geen verslag binnen. De start van de Vosmeer reserves le verde een punt op en dat is in een uit wedstrijd niet slecht. Vooral de start tegen Odio was goed en na een kwartier scoorde Jan Geuze uit een voorzet van Fré Korten: 0-1. Niet veel later kwam er opnieuw gevaar voor het Ossendrechtse doel. De lat stond in eerste instantie het schot van Jos de Klerck nog in de weg, maar uit de verwarring, die vervolgens ontstond scoorde Ad van Treyen 0-2. Men hield deze voorsprong vast tot een kwartier voor de thee. Toen kwamen er twee verdedigingsfouten en dat bracht de thuisclub op gelijke hoogte: 2-2. Keeper Danny Polderman kreeg het daarna zelfs zo druk, dat het alleen aan hem te danken was, dat er geen achter stand ontstond nog voor men ging rus ten. In de tweede helft kreeg Vosmeer de beste kansen op de volle buit, maar met de afwerking had men geen succes meer en het bleef 2-2. Volop meer dan er van verwacht kon worden is het derde senioren elftal van Smerdiek uit de eerste competitiestrijd tevoorschijn gekomen. FSV 2 dat vorig jaar nog een vierde plaats bezette op de ranglijst werd op het Smerdiekse veld gewoon weggespeeld. Toch was het Smerdiekse elftal nogal gewijzigd, maar dat leverde geen enkel probleem op, want na een kwartier had de FSV doel man reeds drie keer moeten vissen. Een veel sneller Smerdiek sneed de FSV de fensie telkens finaal open en achtereen volgens scoorde Piet Bazen tweemaal en Joh. van Houdt eenmaal. Geen reden voor de thuisclub om het rustiger aan te gaan doen, want in de stromende regen moest men niet te lang uitrusten. Dat leverde maar natte kou op. De blauwen bleven aantrekkelijk aandringen en FSV had geen verweer. In de 25ste minuut scoorde Hans Zalm het vierde thuis- clubdoelpunt en toen was er al geen vuiltje meer aan de wel sombere lucht. Kansen kwamen er plenty tot zelfs in de dubbele cijfers toe, maar zover kwam het toch niet. In de tweede helft wel een zelfde spelbeeld. maar de grootste in spanning was er bij Smerdiek toch wel af met die 4-0 Voorsprong. Wel bleef men een groot veldoverwicht houden. Aan vallend kon FSV helemaal niks klaar maken. Smerdiek maakte nog 2 doelpunten, die op naam staan van J. Bliek en P. Bazen: 6-0, een zege boven verwachting van een elftal dat al 2 seizoenen promoveerde en wanneer het niet te veel spelers aan hogere elftallen moet afstaan, nog heel wat punten zal kunnen verzamelen. De winst die sportclub Stavenisse in de eerste competitiewedstrijd op eigen veld tegen het Oosterhoutse TSC behaalde was eigenlijk meer dan uit het vertoonde spel mocht worden gedistilleerd. Het ging er alles nog wat onsamenhangend aan toe en toch speelde men op het late middaguur zonder regen, met overigens nog wel een glibberig terrein. De tien minuten na rust bereikte 2-0 voorsprong leek niet zoveel gevaar meer in te hou den, maar Stavenisse kwam vooral in het laatste kwartier nog flink in de ver drukking en toen even later het tegen doelpunt ontstond werd hard naar het eindsignaal verlangd. Meerdere malen ontsnapöe de thuisclub nog aan door boring, maar bij het eindsignaal waren de eerste punten binnen. In de eerste helft werd vrij aanvallend en ook nog wel aardig gespeeld. Na een doelpunt door Jaap Hoek drukte Stave nisse even door, maar in doelpunten werd het offensief niet verder verzilverd. Een prachtig doelpunt kwam er 10 mi nuten na rust, via een uitstekende pass van Bert Mol. die Pim Potappel goed op de slof nam en de Oosterhoutse keeper kansloos maakte. Maar zoals reeJs eer der opgemerkt werkte de equipe van Jan Verreyen nog wat te onsamenhangend om al optimistische conclusies na dit eerste duel te kunnen trekken. Dat neemt niet weg dat een eerste winst een steuntje in de rug geeft. Al in de eerste helft werd het pleit door WHS 3 op eigen terrein tegen VVN 3 beslist. Met een doelpunt uit een vrije trap in de touwen gelegd door Leen Goedegebuure en een vervolg van Adri de Witte, die nog wel met spierblessure kampte en de tweede helft moest wisse len. was die 2-0 uit de eerste helft vol doende voor de zege en tegelijkertijd eindstand. Een nog wel volhardend VVN elftal, dat echter op een goede WHS defensie stuitte, al liep het voor aan in de tweede helft wat minder vlot. Wat de Sint Annalandse keeper Dies den Engelsman moest presteren deed hij ook' waardoor de nul aan de ene zijde kon worden gehandhaafd. De derde WHS senioren bestaat uit het beste deel van het elftal van vorig jaar, aangevuld met de uit de jeugdelftallen gekomen voetballers, die de senioren leeftijd be reikten, zodat over het geheel de snel heid bij WHS 3 kon worden opgevoerd en er ongetwijfeld nog wel punten te halen zijn. Zes nieuwe spelers in vergelijking met de selectie van vorig jaar begonnen za terdag op eigen veld de competitie met een wedstrijd tegen Dongen. Wegens schorsing stonden de toch ook geselec teerden Wim Huismans en Cenny Reijngoudt nog buiten de lijnen. Trainer Verschoor beschikte nu inclusief reser ves over Cenny van Strien in het doel en vervolgens Jan Verwijs, Lauwrens Vroegop, Giel v.d. Est, Jack Reijngoudt, Jan Zuidweg, Jaap van der Klein, Rien Steyn, Hans Burger, Han Quist, Piet Geluk, Ko Verkerke en Reini Reijn goudt. Het betekent niet dat het ook de definitieve selectie zal zijn, want niet al leen waren een paar spelers uit de re serve senioren elftallen aangetrokken, maar men kon ook niet beschikken over de twee genoemde geschorsten, die vol gend maal ongetwijfeld wel binnen de lijnen zullen komen. Het was bij deze nieuwe Noad elf dan ook duidelijk even wennen, al had men het eerste kwartier via het goede offensief de wedstrijd ogenschijnlijk al kunnen beslissen. Zo belandden twee kopballen van Hans Burgers op het houtwerk. Ook aan de andere zijde werd de lat beproefd en de gasten wisten na een kwartier spelen de score zelfs te openen, toen de Noad de fensie verzuimde in te grijpen: 0-1. De thuisclub zakte terug en in de stand kwam de eerste helft geen verandering meer, ook al constateerden de suppor ters tegen dat de thee werd ingeschon ken weer enige opleving aan Noad's zijde. Na rust bleef het echter een half uur nog vrij saai, zonder veel spectacu lair voetbal. Afgaande op het spel ver diende Noad in elk geval wel de gelijk maker, die dan ook 7 minuten voor tijd via Hans Burger tot stand kwam1 -1Zo bleef het ook. De SPS reserves schijnen gelouterd uit de rustperiode te zijn gekomen. Ze boekten in elk geval op Vrederust 2 een stevige 2-5 overwinning. Mogelijk zat er bij de SPSers nog de gedachte in van vorig maal, toen men tegen hetzelfde Vrederust elftal in de kortste keren met 3-0 achterstand. Voorts heeft men ook de beschikking over keeper Anemaet en zelfs over de ex eerste elftalspeler Dirk Uyl, die veel aan rijwielsport doet en daarom de voetbaltraining wat minder intensief kan beleven. Hij trad daarom maar op in het reserve elftal en stond zijn mannetje met 3 doelpunten. Nieuw was ook leider Laban Hage, maar die fungeerde meer als zodanig omdat Kees Bolier verstek moest laten gaan. Na 15 minuten was het door Jan van Dijke uit een gave kopbal 0-1, maar 2 minuten voor rust was Vrederust weer op gelijke hoogte toen aan buitenspel werd ge dacht: 1-1 ruststand. Vijf minuten na de hervatting werd een pass van Dirk Uyl door Rien Hage verzilverd en enkele minuten later herhaalde zich nog eens hetzelfde, zodat het toen al 1-3 was. Een misser van keeper Anemaet bracht Vrederust nog even wat dichterbij (2-3), maar via het mooiste doelpunt van deze partij kon Dirk Uyl met een lob 2-4 no teren. Dezelfde speler voltrok het vonnis geheel, toen hij er even voor het einde nog alleen van door ging en 2-5 scoorde. De reserves van Stavenisse hebben het zaterdag bijzonder gemakkelijk gekre gen, want Smerdiek 4 was maar met 9 spelers komen opdragen, maar net vol doende om een wedstrijd te voetballen in competitieverband. Die eer mag het onderste Smerdiekse elftal worden toe gekend, dat men de thuisclub niet in de kou liet staan. Het betekende wel een eenzijdige partij, want twwee/ man minder gaat beduidend meespelen. De Stavenisse reserves wonnen met 8-1, na in de eerste helft een 3-0 voorsprong te hebben genomen via Jan Hoek, een strafschop van Rien Eerland en een derde doelpunt van Leen Gunst. In de tweede helft scoorde Jan Hoek nog tweemaal, Leen Gunst eveneens 2 maal en Jaap Wesdorp. Voor beide partijen overigens niet veel aardigheid aan. Stavenisse 3 won in zijn uitwedstrijd van Vrederust 3 met 1-2, waarbij Kees van Oeveren de beide doelpunten scoorde. Van Tholense Boys 4 werd alleen be kend, dat het ook met een zege startte en wel op Noad 3. De uitslag was 4-2. Tevoren zag het laagste senioren elftal uit Sint Annaland het nog niet direct zitten om van DVO 3 te kunnen winnen, maar ondanks de stromende regen werd al snel duidelijk' dat men zijn mannetje wel kon staan. Dat kwam bij WHS dan met name door sleutelposities, die wer den ingenomen door een vertrouwde Ko Geuze, een Piet Mosselman, die nog niet zoveel jaren geleden nog lauweren oogstte in het eerste elftal, door een Adri Bruijnzeel, die lang goed was voor WHS 2 en een deze middag ook volijverige Wim Bazen. Met het aanvallend WHS 4 duurde het toch wat lang, eer het gaatje was gevonden, maar toen middenvelder Wim van Vossen Azn de bal goed door stuurde in het gat, was de doorsprin- tende Adri Bruijnzeel er bij om gaaf af te ronden. Verder kwam men die eerste helft niet, maar ook DVO kon voorin slechts een geringe vuist maken en be gon bij achterstand al snel te murmu reren. In de tweede helft verstevigde Wim Bazen de winst door uit een vrije trap en via het hoofd van een DVO-er de bal in het net te zien verdwijnen en tenslotte zorgde Jan Westdorp voor een derde WHS 4 treffer, waarmee in elk geval al 2 punten meer binnen zijn, dan voor deze wedstrijd waren verwacht. Het derde elftal van Vosmeer is de competitie gestart met een 2-1 nederlaag tegen F.C. Bergen. Het was een ver diende overwinning voor de bezoekers welke duidelijk meer kwaliteit in het elftal herbergden dan Vosmeer. Toch nam de thuisclub na een kwartier spelen een voorsprong, toen Gerrie Schot een voorzet van Toni Lindhout wist te be nutten. Lang heeft Vosmeer van deze voorsprong geen plezier gehad want nog geen tien minuten later was het bij een goed opgezette Bergse aanval gelijk en vlak voor rust wisten de gasten zelfs op voorsprong te komen. 1-2. Na de thee heeft Vosmeer wel geprobeerd een ge lijkspel te forceren maar het waren de gasten welke de beste kansen kregen en in deze periode was het aan doelman Daan Vaders te wijten dat de achter stand niet groter werd, al was er soms ook hulp van paal en lat. Vlak voor tijd leek de gelijkmaker er toch nog in te zitten toen Frans Verhees een af standschot los liet dat doel leek te treffen maar de bal ging net aan de verkeerde kant langs de paal. Vosmeer dat het laatste halfuur door het uitvallen van Frans Schoep wegens een knieblessure met tien man speelde omdat men al twee maal gewisseld had kwam niet meer op gelijke hoogte met de Brabanders. Vosmeer 4 heeft een goed competitie- begin gemaakt door de uitwedstrijd tegen Divo 4 in Dinteloord met 2-0 te winnen. Voor de thee ging het gelijk op met kansen aan beide zijden maar geen doelpunten. Na de rust werd Vosmeer wat sterker en het was de onlangs tot voetballer van het jaar gekozen Piet Etienne die zijn ploeg op voorsprong bracht. Divo kwam hierna wel fel terug maar de routine in de Vosmeer ploeg werd goed uitgebuit en het was Ko Hommel die op een ouderwetse manier zijn schoen onder de bal zette en het tweede doelpunt wist te forceren. Het was toen wel een bekeken zaak en men hield tot het einde deze stand vast. AMIGOS EN VERONICA BEGIN NEN VOLLEYBALCOMPETITIE Amigos Oud-Vossemeer en Veronica Sint-Maartensdijk beginnen maandaga vond met de volleybalcompetitie in de regio Bergen op Zoom van de NeVoBo. In tegenstelling tot vorige seizoenen kunnen de beide verenigingen dichterbij huis blijven' want de thuiswedstrijden worden voornamelijk in Haestinge te Sint-Maartensdijk gespeeld. Amigos en Veronica moeten daardoor minder naar Steenbergen, Halsteren of Bergen op Zoom om "thuis"wedstrijden te spelen. Elke maandagavond kunnen er in Haestinge twee competitiewedstrijden worden gespeeld. De dames van Amigos en Veronica komen uit in de eerste klasse. Het le herenteam van Amigos in de eerste klasse en Amigos II en het he renteam van Veronica in de tweede klasse. Programma maandagavond 27 septem ber in Haestinge Sint-Maartensdijk: Veronica heren - Tobec III 20.00 u., Amigos II - De Berk II 21.00 u., Olympus Halsteren - Amigos I 21.00 u., dames Amigos - De Berk in Steenber gen. De dames van Veronica spelen ook een uitwedstrijd, maar vanwege een fout in het programma is de tegenstander nog onbekend. Zaterdag 25 september. WHS 1 - Arnemuiden 1 (Ni/dam) 15.00 uur; Krabbendijke 1 - Smerdiek I (de Nooijer) 15.00 uur; Tholense Bovs 1 - BWR I (de Viet16.00 uur; Vrederust I - SPS I (Mutsaers) 15.00 uur; FC Wan delbos - SC Stavenisse (v.d.Rijk) 16.00 uur; Noad '67 - DHV I (Kools) 16.00 uur; Veen 2 - Tholense Boys 2 (Severs) 15.00 uur; Smerdiek 2 - Good Luck 2 (Kloet) 15.00 uur; WHS 2 - Good Luck 3 (Bakx) 13.00 uur; Seolto 3 - Smerdiek 3 (Tetteroo) 13.30 uur; PTT Breda 4 - NOAD '672 (Van HooJ 14.00 uur; SPS 2 - FC Vesting Bovs 3 (Keur) 16.00 uur; Tholense Bovs 3 - WHS 4 (v.d.Heijden)1 14.00 uur; SC Stavenisse 3 - Rozenoord 3 (Koopman) 16.00 uur; SPS 3 - Vrederust 3 (Vriends) 14.00 uur; Smerdiek 4 - WC 4 (Vlimmeren) 14.00 uur; Noad 3 - Ste- venisse 2 (van Nispen14.00 uur; DVO 3 - Tholense Boys 4 (Nuyten) 15.15 uur; DVO 4 - Tholense Boys 5 (Garissen) 13.15 uur. Zondag 26 september Divo 1 - Vosmeer 1 (v.d.Broecke) 14.30 uur; Vosmeer2 - BSC.2 (De Kok) 11.30 uur; Halsteren 4 - Vosmeer 3 (Van Gastel 11.30 uur; Lepelstraatse Boys 2 - Vos meer 4 (Vermeeren) 14.30 u 2e klas B Rijsoord - WHS 1 - 0; Arnemuiden - ASWH 4-2; Lyra - Sizo 4-0: SSS - Nieuw Lekkerland 0-1; DOSC - PPSC 1 -1Katwijk - 's Gravenzandse SV 2 - 2. Derde klas A Smerdiek - AZVV 0-0; Zaamslag - Zwaluwse Boys 1-1; Yerseke - Hoek 0- 3; Wit Zwart - Krabbendijke 1 - 1. Vierde klas B Kapelle - Tholense Boys 1 - 0; Rillandia - Serooskerke 0-3; BWR - Sluis 0 - 2; Wolfaartsdijk - Nieuwland afgelast. Vierde klas G Vosmeer - Kaaise Boys 2-0; Hoeven - Divo 3-4; Oudemolen - MOC 0-1; RSV - Zeeland Sport afgel.; Halsteren - Dioz 1 - 1Alliance - SC Kruisland 3-0. Reserve 3e klas. Tholense Boys 2 - Dinteloord 2:2-0; SSC 2 - Smerdiek 2: 2 - 1VVN 2 - Veen 2: 1-1; Haaften 2 - Roda Boys 2: 2 - 0; Good luck 2 - Neo 2: 3 - 1. Afdeling 1ste klasse SPS - Beatrix 0-0; Kogelvangers - Vre derust 1 - 0; DVO - Olympia 3-3; FC Vesting Boys - WC '68 0 - 2; FSV - Rozenoord 0-4; HNC - Rust Roest 0 - 2. lste klas reserve Neo 3 - Wit Zwart 2: 1 - 1; SSC 3 - PTT Breda2: 2-1; Zwaluwse Boys 2 - Zwa luwse Boys 3:2-1; Seolto 2 - Rust Roest 2:6-1; PTT Breda 3 - Oni 2: 4 - 0; Good Luck 3 - BVC 2: 3 - 2. 2e klasse SC Stavenisse - TSC 2-1; DSE - Ter- heide 3-1; Oni - Family Boys 3-1; Veerse Boys - WSC 3 - 3; BVVB - FC W andelbos 2 - 2 2e klas reserve WHS 3 -VVN 3:2-0; Smerdiek 3 - FSV 2: 6 - 0; WC 2 - Seolto 3; 1 - 2; Dinte loord 3 - Kogelvangers 2: 5-3. 3e klas Standaard Noad '67 - Dongen 1-1; 3e klas reserve Noad '67 2 - Internos 2: afgel. Vrederust 2 - SPS 2: 2 - 5; Rozenoord 2 - PTT Breda 4: 0 - 4; DVO '60 2 - BVVB '63 3; 3 - 0; Seolto 4 - WC '68 3: 2 - 2; F.C. Vesting Boys - BVC '54 3 :afgelast 4e klasse A WHS 4 - DVO '60 3:3-0: Rozenoord 3 - Tholense Boys 3; 1 - 5; Vrederust 3 - SC Stavenisse 3: 1-2; WC '68 4 - SPS 3:6- 2; SC Stavenisse 2 - Smerdiek 4: 8 - 1; Tholense Boys 4 - NOAD '67 3:4- 2. 4e klasse B Tholense Boys 5 - Zwaluwse Boys 4: 2 - 1. Dames Kloetinge - WHS Junioren: Vosmeer A - WHS A:3 - 1 Dosko B 1 - Vosmeer B 1:0-6 Lep. Boys C 1 1 Vosmeer C 1:0- 14 F.C. Bergen C 2 - Vosmeer C 2: 3 - 1 Vosmeer D 1 - NVS D 1 0 - 3 WC E 2 - Vosmeer E 2: 0 - 2 ^modehuis nta bosstraat 27 bergen op zoom Advertentie IM Niet 29 maar zaterdagmiddag 9 (negen) j oktober is de schaaksimultaan met Jan Hein Donner en Berry Withuis in het dorpshuis De Vossenkuil te Oud-Vosse- l meer. Daarom dienen belangstellenden zich spoedig op te geven bij T. van Maanen (tel. 634) of J. Voorhagen (tel. 503) van de Oud-Vossemeerse schaak vereniging. Het schaakfestijn begint om half twee.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1976 | | pagina 9